Otkriven zero day propust u Windowsima 10 koji se

poruka: 14
|
čitano: 3.594
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Otkriven zero day propust u Windowsima 10 koji se ".
5 godina
protjeran
offline
Otkriven zero day propust u Windowsima 10 koji se

...korisnike su uputili da u Windows Exploreru isključe načine prikaza Preview Pane... 

 

Preview Pane im je i onako stravičan šit, koji nisu u stanju popraviti još tamo od kada se pojavio u Windowsima 7.

Zapravo, što dalje to više sranja. Meni kao korisniku OS bi trebao biti zadnja briga (dok sve radi), a od 7-ce mi na dnevnoj bazi kida živce - posebno vječito širenje i namještanje veličine i pozicije prozora i rečenog privju pejna (joj, pa da, pejn ... sad sam tek skužio pravo značenje!). 

Pis on ju, tu :P
Poruka je uređivana zadnji put čet 26.3.2020 13:13 (Antiseptik).
Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Otkriven zero day propust u Windowsima 10 koji se

Meh, iskljucen explorer.exe skroz, uzmjesto njega Total Commander.

 

Meni dovoljno

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Otkriven zero day propust u Windowsima 10 koji se

.. pronađenom propustu u načinu obrade fondova ..

-fontova. :)

 

-ciljani napad, stvar koje se treba bojati samo jamesbond i sl. ne običan juzer, pa nije poželjno 'ručne upute' o krpanju-renejmanju.. jednako kao što nije poželjno djeci dati skalpel nego to rade doktori-kirurzi, tj lijek može napraviti više štete (milionima juzera koji ekšli nikad neće biti cilj ciljanog napada..)

 

svaki preview je rizik, jer je svaki znak da sys/os nešto radi, tj učitava file (da bi prikazao..) a ako je virus tad je = rizik.

ako nas AV štiti od virusa, ako je izvođenje malicioznih skripti onemogućeno.. tad smo 'sigurni', no ako nije tad već imamo virus.. a korištenje type1 je već odavno samo za grafičare koji 'moraju'..

umjesto 'ručnog popravka' nekog random juzera (koji u definiciji nema adekvatno znanje) bolje je prepustiti se 'sudbini' (ne dirati) tj ili će nas AV zaštititi ili neće a manja šansa je biti cilj napada nego dobiti na lotu. Igrajte loto!

-moja preporuka takvoj juzeru, ne diraj, koristi računalo za ono za što ga koristiš.. manja je šansa za problem (dok početnici uvjek to vide kao poziv da 'malo poprave win'.. a tad slijedi tema s pitanjima kako popraviti win..).

-u međuvremenu će MS izdati zakrpu (ili neće) i zeroday rupa s type1 će prosječnom juzeru biti važna kao pjege na bubamari.. i manje, tj da nema ovog texta (o fondovima) ne bi ni znali za tu rupicu pa se shodno tome treba i ponašati, tj kao da ne znamo, proći će.. :))

 

čitatelj, nije ti winexplorer isključen (jer to je win-os... krenel) ti ga možda samo ne koristiš, tj koristiš ga i ne znajući.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
6 0 hvala 0
15 godina
offline
Otkriven zero day propust u Windowsima 10 koji se

Crni fondovi, crni crni fondovi

Creativity is allowing yourself to make mistakes. Art is knowing which ones to keep.
Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Otkriven zero day propust u Windowsima 10 koji
Divim se svima koji koriste taj nakazni komad softvera zvan Total Commander, čiji izgled datira još od win 95. O web stranici neću ni govoriti.
Sinoć sam lega jutros...
Poruka je uređivana zadnji put sri 25.3.2020 19:53 (BlackMoon).
7 godina
protjeran
offline
Re: Otkriven zero day propust u Windowsima 10 koji
I dalje funkcionalniji od bilo kojeg file explorera.
Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Otkriven zero day propust u Windowsima 10 koji
BlackMoon kaže...
Divim se svima koji koriste taj nakazni komad softvera zvan Total Commander, čiji izgled datira još od win 95. O web stranici neću ni govoriti.

Hvala, hvala.

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
15 godina
offline
Re: Otkriven zero day propust u Windowsima 10 koji
Father_Dougal kaže...
BlackMoon kaže...
Divim se svima koji koriste taj nakazni komad softvera zvan Total Commander, čiji izgled datira još od win 95. O web stranici neću ni govoriti.

Hvala, hvala.

 Molim. I drugi put!

Sinoć sam lega jutros...
15 godina
offline
Re: Otkriven zero day propust u Windowsima 10 koji
Antiseptik kaže...

...korisnike su uputili da u Windows Exploreru isključe načine prikaza Preview Pane... 

Preview Pane im je i onako stravičan šit, koji nisu u stanju popraviti još tamo od kada se pojavio u Windowsima 7.

Zapravo, što dalje to više sranja. Meni kao korisniku OS bi trebao biti zadnja briga (dok sve radi), a od 7-ce mi na dnevnoj bazi kida živce - posebno vječito širenje i namještanje veličine i pozicije prozora i rečenog privju pejna (sad sam tek skužio pravo značenje!). 

 Slažem se s tobom za Preview pane. Stvarno ne služi ničemu. Ali Details mi često puta zna biti koristan, da na brzinu mogu vidjeti exif fotografije, video bitrate i slične cake. Ali kako dosta držim do vizualne higijene, TC mi stvarno nikako ne prolazi, pa koliko god bio funkcionalan.

 

  

Sinoć sam lega jutros...
Poruka je uređivana zadnji put sri 25.3.2020 22:36 (BlackMoon).
15 godina
offline
Re: Otkriven zero day propust u Windowsima 10 koji
tajo1960 kaže...
BlackMoon kaže...
Divim se svima koji koriste taj nakazni komad softvera zvan Total Commander, čiji izgled datira još od win 95. O web stranici neću ni govoriti.

 

 Znači kolega, ni ti ga ne možeš vidjeti, tj smrači ti se kad vidiš tu raskoš?

Sinoć sam lega jutros...
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Otkriven zero day propust u Windowsima 10 koji
Čitatelj kaže...

Meh, iskljucen explorer.exe skroz, uzmjesto njega Total Commander.

 

Meni dovoljno

Nije isključen. Explorer.exe je sastavni dio Windowsa i on uvijek radi. Druga je stvar što koristiš program za pregled datoteka, ali explorer.exe nije samo Windows Explorer nego gotovo sve što vidiš, od pozadinske slike do sata u trayu.

15 godina
offline
Re: Otkriven zero day propust u Windowsima 10 koji
Marko :D kaže...
Čitatelj kaže...

Meh, iskljucen explorer.exe skroz, uzmjesto njega Total Commander.

 

Meni dovoljno

Nije isključen. Explorer.exe je sastavni dio Windowsa i on uvijek radi. Druga je stvar što koristiš program za pregled datoteka, ali explorer.exe nije samo Windows Explorer nego gotovo sve što vidiš, od pozadinske slike do sata u trayu.

 Da, u pravu si. Ubijajući Explorer.exe. dobije se samo crni ekran, jer je on dio sustava i bez njega je OS neupotrebljiv. A taj hvaljeni ružni Total Commander može raditi i kao portable program.

Sinoć sam lega jutros...
14 godina
offline
Otkriven zero day propust u Windowsima 10 koji se

Ne mogu zamisliti rad bez TC-a.

Od file managementa, FTP-a, SSH do file viewera, file compare,...

 

Windows Explorer mi je neupotrebljiv i prespor za rad.

 

Gale
Moj PC  
2 1 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Otkriven zero day propust u Windowsima 10 koji se

Osobito mrezni rad sa puno malih datoteka, gdje WinExplorer nema sanse, vrti

i "kalkulira" vrijeme u beskonacno, dok to TCMD odradi elegantno i brzo.

 

Osobito obozavam brzo arhiviranje mapa, peace of cake.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice