Ostvaren veliki napredak u razvoju materijala za g

poruka: 8
|
čitano: 3.628
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Ostvaren veliki napredak u razvoju materijala za g".
13 godina
offline
Ostvaren veliki napredak u razvoju materijala za g

Da da svake godine se nekih 5 zamjena otkrije

http://www.youtube.com/watch?v=BCeglioeHao&feature=feedu
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Ostvaren veliki napredak u razvoju materijala za g

Napredak je divna stvar, ipak se da primjetit da malo toga doživi praktičnu primjenu. Ipak na posljetku novac je taj koji odlučuje (bolje kazat oni koji ga imaju odlučuju što će većina koristit).

Definitivno očekujem nešto u ovih 5 godina da konačno se maknemo od fosilnih goriva i pa u konačnici opredjelimo se za neku zeleniju varijantu (da finalni proizvod bude dostupniji većini)

 

Napredak koji se ovdje da isčitat pomalo djeluje kao kakav inženjerski prototip koji treba kontrolirane uvjete, ipak bi više volio da vidim nekakav inovativni ruski uradi sam koji radi u svim uvjetima i kad 'zašteka' dovoljno ga je propuhat i 'vozi dalje'. No ipak da nebi mislili da nisam za novu tehnologiju, definitivno pozdravljam svaku inovativnu primjenjivu tehnološku novotariju, bez obzira koliko napredno ona izgledala.

Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Ostvaren veliki napredak u razvoju materijala
Kupujem jednu takvu za svoj ajfon. Dosta mi je baterije koja traje frtalj dana.
Poruka je uređivana zadnji put ned 10.11.2019 11:26 (BarbaVeli).
 
0 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: Ostvaren veliki napredak u razvoju materijala
I tako... svakih par godina nekakvo revolucionarno otkriće... još do prije 2 god. cijeli je svijet vrištao "Grafen je materijal budućnosti! Od njega se mogu raditi i supertanke baterije ogromnog kapaciteta!"... A na kraju - tresla se brda, rodio se miš. Pa onda silni natpisi o revolucionarnim lijekovima za razne bolesti, koji eto "samo što nisu" a na kraju ni 'l' od lijeka. Ili su to sve istine pa te izume netko deponira u sefove ili nas debelo lažu.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Ostvaren veliki napredak u razvoju materijala za g

ako se ne pobijemo ratovima, od svih ovih revolucionarija će možda nešto primirisati tek naši šukunpotomci. tak čekaju i s nobelovom: dobitnik mora biti dovoljno star da svu lovu ne spizdi na jednom mjestu. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put ned 10.11.2019 19:14 (Ajar).
Moj PC  
2 0 hvala 0
8 godina
offline
Ostvaren veliki napredak u razvoju materijala za g

Ma slažem se sa prethodnim komentarima, ali ono bitno: predivno napisan članak (nisam na dopingu bombonima lol). Baš ono, sa ljubavlju, znanjem, pa još informativno.
Glede grafena pa i ovog kompozitnog materijala: nije da nema smisla / ne funkcionira, nego treba vreeemena da otkriće spoznaš & upotrijebiš. Inače završiš kao Maria Curie.

 
4 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Ostvaren veliki napredak u razvoju materijala
nije problem u znanosti nego u ovakvom kapitalizmu kakvog imamo.Koji ima za cilj,što veći prihodi a što manji rashodi.

Države subvencijam pomažu neke nisko isplative proizvodnje
Zašto se nebi onih 2000 milijardi dolara za vojsku(godišnje) iskoristilo rađe za subvencioniranje recimo grafena ili nuklearne fuzije

Očito postoji politika kojoj to nije u interesu.

Koliko se samo utuklo milijardi kuna u brodogradnju da bi na kraju propala.

Zamislimo da su te milijarde potrošene za subvencioniranje proizvodnje grafena.

Vjerojatno bi imali kao država i društvo više koristi od takvog subvencioniranog grafena nego od brodogradilišta.

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Ostvaren veliki napredak u razvoju materijala
HCMAA kaže...
Očito postoji politika kojoj to nije u interesu.

Koliko se samo utuklo milijardi kuna u brodogradnju da bi na kraju propala.

Zamislimo da su te milijarde potrošene za subvencioniranje proizvodnje grafena.

Vjerojatno bi imali kao država i društvo više koristi od takvog subvencioniranog grafena nego od brodogradilišta.

Ko i prdonja Bernie Sanders i kokoska AOC, kad kazu da je poticanje nuklearki politicko samoubojstvo..

Gle, mene boli qrac za vasu politiku i karijeru, zrtvujte karijeru i mozda bude svima skupa bolje.

Kompletni problemi o kojima razglabaju uopce ne bi trebali biti pitanje novca ili karijere.. novaca ima, a karijere nek si zabiju u paksu

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put pon 11.11.2019 11:07 (nixass).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice