ODB čitači u automobilima

poruka: 22
|
čitano: 14.199
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "ODB čitači u automobilima".
14 godina
offline
ODB čitači u automobilima

OBD, O-B-D !!! 
On-board diagnostics, a ne "on-doarb biagnostics". 

Poruka je uređivana zadnji put sub 7.9.2019 13:58 (jozef).
Moj PC  
9 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: ODB čitači u automobilima
Da, nije tipfer jer se pojavljuje u svim dijelovima teksta. Autor je slusao ODB-a, ocito ;)
 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
ODB čitači u automobilima

.

Creativity is allowing yourself to make mistakes. Art is knowing which ones to keep.
Moj PC  
8 0 hvala 0
15 godina
offline
ODB čitači u automobilima

ODB je bolest u windowsima pa im se omaklo. a i subota je, tmurna, kišovita, teška ibogu ivragu. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
1 1 hvala 0
7 godina
offline
ODB čitači u automobilima

Inače, ELM327 za 2$ je čist ok, premda kinezi nisu uspjeli ukrasti novije verzije softvera, tak da puno toga fali, ali za bazične informacije i kurčenje s Torque aplikacijom je čist ok 

 

 

Kruha i igala...
 
2 0 hvala 1
14 godina
offline
ODB čitači u automobilima

da, za prvu ruku će poslužiti i kineska kopija ELM-a, u 95% slučajeva se vidi dovoljno za detekciju kvara, a u onih 5% slučajeva dovoljno da bi čovjek znao kamo gledati dalje. Inače, nasuprot ovih skupljih bluetooth adaptera za ozbiljniju dijagnostiku bih radije odabrao nešto kao Autel Diaglink po sličnoj ili tek malo višoj cijeni. 

Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
ODB čitači u automobilima

A za npr. starijeg dizela Seat Cordoba 1.9SDI 2005.g ? Koji adapter vi preporučavate za nekih x dolara (ne nešto 100$ već npr. 5-20)?

 

Ili još bolje, da podržava navedeni auto ali i Fiat Punto 1.2 SX 2001.g (benzinac)?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: ODB čitači u automobilima
Chamy kaže...

A za npr. starijeg dizela Seat Cordoba 1.9SDI 2005.g ? Koji adapter vi preporučavate za nekih x dolara (ne nešto 100$ već npr. 5-20)?

 

Ili još bolje, da podržava navedeni auto ali i Fiat Punto 1.2 SX 2001.g (benzinac)?

Dosta sam dugo istraživao jer kako kolege gore kažu, Kinezi imaju puno kopija koji ne podržavaju sve komande. Od tih jeftinijih ja sam se na kraju odlučio za

 

https://www.aliexpress.com/item/32383340743.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4dhrgXsO

 

jer ELM identifier kaže da od svih kopija podržava najviše komandi:

https://ae01.alicdn.com/kf/U818b6a7546234dcb98ce5231bf512757h.jpg

 

(imaš bluetooth i wifi verziju pa šta to više paše...)

 

Eto taj gore mi radi ko urica već godinu dana, u kombinaciji sa softverom za dijagnostiku čitam sve informacije kao u servisu. Nema više daj vidi šta je nego - mijenjaj grijače :)

Poruka je uređivana zadnji put sub 7.9.2019 21:28 (DaffyDuck).
12 godina
offline
Re: ODB čitači u automobilima
Chamy kaže...

A za npr. starijeg dizela Seat Cordoba 1.9SDI 2005.g ? Koji adapter vi preporučavate za nekih x dolara (ne nešto 100$ već npr. 5-20)?

 

Ili još bolje, da podržava navedeni auto ali i Fiat Punto 1.2 SX 2001.g (benzinac)?

 Vag-com kkl 409., sa softwerom vcds 1.2 lite. Neznam da li podrzava cordobu iz 2005. Meni podrzava octaviju iz 2004. Sve su to Vag vozila. Ali punta bi trebao, preko programa multiecuscan. Taj program se koristi za kodiranje svega i svacega uz naravno full detaljnu dijagnostiku.

5 godina
neaktivan
offline
Re: ODB čitači u automobilima
i onda mi u servis dolazi nadobudna ekipa koja zna sve kvarove na svom autu, točno "znaju" šta i kako treba popraviti. uglavnom, sve vrhunski majstori, promjenili žarulju, pa misle da su auto električari. a o you tube majstorima da ne govorim. puna mi ih je kapa.
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
ODB čitači u automobilima

Ja imam već dosta dugo OBDeleven (+Pro verziju). Odličan je, samo kaj trebaš imat auto sa brdom senzora da ti bude od veće koristi. :)

Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: ODB čitači u automobilima
fer-de-lance kaže...

Inače, ELM327 za 2$ je čist ok

 

 

 

Zna li itko što je s par spomena po internetu da upravo taj za $2 može napraviti štetu na autu?

14 godina
offline
Re: ODB čitači u automobilima
blank_000 kaže...
fer-de-lance kaže...

Inače, ELM327 za 2$ je čist ok

 

 

 

Zna li itko što je s par spomena po internetu da upravo taj za $2 može napraviti štetu na autu?

 mislim da to nije moguće. ECU-i prepoznaju instrukcije za koje su programirani, sumnjam da je self-destroy jedna od njih. Iako, navodno su neki proizvođači automobila ugradili nešto tipa "prijavi neku kritičnu grešku kako bi čovjek morao otići na servis" ako priključi OBD čitač drugačiji od onog koji koristi u ovlašteni servis. Navodno. 

11 godina
offline
ODB čitači u automobilima

Sto mi preporucujete za Yuga 45? Di je odb port u njemu? 

Zahvaljujem

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: ODB čitači u automobilima
LudaRajcica kaže...

Sto mi preporucujete za Yuga 45? Di je odb port u njemu? 

Zahvaljujem

KLIK

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
8 godina
neaktivan
offline
Re: ODB čitači u automobilima
jozef kaže...

 mislim da to nije moguće. ECU-i prepoznaju instrukcije za koje su programirani, sumnjam da je self-destroy jedna od njih. 

 

U ovom videu tvrdi da je zbog njega "ECU fried" :/

 

A u ovom članku kažu "they can cause problems with your car".

 

https://incardoc.com/en-us/thread/Attention-Bad-Bluetooth-adapters-/

 

Inače ne bih zadavao nikakve naredbe niti se u išta petljao, jedina stvar koja me zanima je temperatura antifriza jer sam kupio auto koji uopće nema tu kazaljku i ispostavilo se da me to kopka više nego što sam mislio. Valjda zato što mi se na prošlom autu skoro svake godine kvario termostat pa je radio hladan, pa mi zbog toga otišla brtva glave (navodno), pa bih zbog toga volio s vremena na vrijeme pogledati jeli sve s tim u redu.

Poruka je uređivana zadnji put ned 8.9.2019 23:06 (blank_000).
7 godina
offline
Re: ODB čitači u automobilima

Iskreno sumnjam da mu je ECU spržen.

Stvar je u tome da ti auto neke errore očita tek kad uštekaš OBD adapter, pa se lik sad čudi...

A sam uređaj ne može ništa spržiti, zato jer dobiva napajanje iz porta, a ECU je zaštičen od bilo kakve električne greške na čitaču, tak da nema frke.

Jedino pazi za ne uzmeš one koji imaju oznaku V2.1, na njima softver ne valja, i obično se ni ne želi spojiti na bluetooth ili wifi, bolje uzmi V1.5.

 

 

Kruha i igala...
14 godina
offline
Re: ODB čitači u automobilima
blank_000 kaže...
jozef kaže...

 mislim da to nije moguće. ECU-i prepoznaju instrukcije za koje su programirani, sumnjam da je self-destroy jedna od njih. 

 

U ovom videu tvrdi da je zbog njega "ECU fried" :/

 

A u ovom članku kažu "they can cause problems with your car".

 

https://incardoc.com/en-us/thread/Attention-Bad-Bluetooth-adapters-/

 

Inače ne bih zadavao nikakve naredbe niti se u išta petljao, jedina stvar koja me zanima je temperatura antifriza jer sam kupio auto koji uopće nema tu kazaljku i ispostavilo se da me to kopka više nego što sam mislio. Valjda zato što mi se na prošlom autu skoro svake godine kvario termostat pa je radio hladan, pa mi zbog toga otišla brtva glave (navodno), pa bih zbog toga volio s vremena na vrijeme pogledati jeli sve s tim u redu.

 u videu čovjek tvrdi "znam za čovjeka kojem je spržilo ECU", dakle zna ali iz druge ruke, čuo je, rekla-kazala... Ljudima se dogodi neki problem a on nije vezan uz spajanje na komp ili krivo interpretiraju ono što im se događa s automobilom. Osim toga ispod videa ima očito sponzorski link na određeni OBD čitač - ja to interpretiram kao: ljudi nemojte kupiti jeftini kineski uništit će vam auto, kupite ovaj identičan ali ljepše zapakiran i puno skuplji, i to preko ovog linka kako bih i ja nešto zaradio. Čovjek izmišlja kako bi zaradio koji dolar od onih koje prestraši. Superlame.
Incardoc site je ista stvar, na samom webu možeš kupiti njihov adapter pa preuveličavaju moguće probleme kako bi preplašeni kupili njihov proizvod. "Mogu stvoriti probleme" ništa konkretno ne znači. Kakve probleme? Privremeno isključiti ESP? Smiješno. 
Preventivno gledanje radi li termostat ti neće puno pomoći. On se može zaglaviti iznenada. Inače, možeš vidjeti jel crijevo nakon termostata (povrat u hladnjak) toplo nakon zagrijavanja automobila, ako nije termostat je zatvoren. Ako nemaš pokazivač temperature sigurno imaš žaruljicu (plava kad je auto pod čokom, crvena kad temp rashladne tekućine pređe kritičnu). Ako se upali crvena trebao bi odmah stati i ugasiti motor, svakako ga ne opterećivati u tim uvjetima. To je još uvijek temperatura ispod vrelišta ali znatno viša od normalne i šteta može nastupiti brzo ako se nastaviš voziti nakon što se indikator upali.

8 godina
neaktivan
offline
Re: ODB čitači u automobilima
jozef kaže...

Ako nemaš pokazivač temperature sigurno imaš žaruljicu (plava kad je auto pod čokom, crvena kad temp rashladne tekućine pređe kritičnu).

 

Ima, ali samo crvena za previsoku temperaturu, a ja bih htio provjeravati jeli preniska :D

16 godina
offline
ODB čitači u automobilima

   

Stigao Vgate iCar II.

Budem za koji dan probao.

https://www.gamingtribe.com/giveaway/limitless/191x7
Poruka je uređivana zadnji put sri 25.9.2019 19:31 (191x7).
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
ODB čitači u automobilima

Imam Renault Megane 2 2013. Moze preporuka za neki onda čitač. Cijena do 100 eura. Dakako bilo bi bolje da je što jeftinije, ali ne želim bacati novce.

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
ODB čitači u automobilima

vGate iCar II - nisam još probao u svom Kia Pro_ceed (2009). U Mazdi 6 2011 radi odlično.

U Mazdi CX 5 staroj nekoliko godina pravi probleme - signalizira ABS problem i pali lampicu motora te ograničava kretanje.

Dakle, ako imate vGate iCar II i javljaju vam se neki problemi - moguće da je do tog OBD-a.

https://www.gamingtribe.com/giveaway/limitless/191x7
Poruka je uređivana zadnji put sri 19.2.2020 22:32 (191x7).
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice