Obična GTX-ica 1660 imat će stariju GDDR5 memoriju

poruka: 28
|
čitano: 5.211
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Obična GTX-ica 1660 imat će stariju GDDR5 memoriju".
16 godina
offline
Obična GTX-ica 1660 imat će stariju GDDR5 memoriju

a joj

Intel i7 8700K;asrock z370 extreme 4; Crucial 2X8 Gb 2400@2666 Mhz; SLI 2 X Nvidia GeForce 1080Ti; SSD Samsung EVO 500 Gb
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Obična GTX-ica 1660 imat će stariju GDDR5 memo
Za igrače plićeg džepa? 1660 će biti oko 2000 kn.
 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Obična GTX-ica 1660 imat će stariju GDDR5 memo
gnomisa kaže...
Za igrače plićeg džepa? 1660 će biti oko 2000 kn.

 Nesto nize, oko 1800kn najjeftiniji modeli, koji su s obzirom na vrlo skromnu potrosnju kartice dovoljno dobri...

 

Bit ce jeftinija, brza i trosit duplo manje od rx590...

Poruka je uređivana zadnji put pon 11.3.2019 7:52 (ansha).
12 godina
protjeran
offline
Obična GTX-ica 1660 imat će stariju GDDR5 memoriju

Mora se priznati da je NVIDIA s ovom generacijom zaista napravila veliki skok u performansama.

 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Obična GTX-ica 1660 imat će stariju GDDR5 memo
NiramX kaže...

Mora se priznati da je NVIDIA s ovom generacijom zaista napravila veliki skok u performansama.

Nema velikih skokova dok ne bude konkurencije, AMD je trenutno na all time low udjelu i pada, dok Navi dodje, omjer prodanih kartica ce biti skoro 10:1....

12 godina
offline
Re: Obična GTX-ica 1660 imat će stariju GDDR5 memo
ansha kaže...
NiramX kaže...

Mora se priznati da je NVIDIA s ovom generacijom zaista napravila veliki skok u performansama.

Nema velikih skokova dok ne bude konkurencije, AMD je trenutno na all time low udjelu i pada, dok Navi dodje, omjer prodanih kartica ce biti skoro 10:1....

 Zaboravih već, kad bi mogao doći Navi? Sredinom godine? Ono, Navi će biti iGPU u Riži 3300G pa kontam da bi i grafa mogla biti spremna kad i APU...

 

On topic, 1660 bi , npr, kad bude 1 godinu stara, na Njuškalu mogla koštati 1000-1300 kn...

Nisam ja ništa prčko.
8 godina
odjavljen
offline
Obična GTX-ica 1660 imat će stariju GDDR5 memoriju

Ništa od tog navija

Isto je najavljiva vega itd

 
0 1 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Obična GTX-ica 1660 imat će stariju GDDR5 memo
Glavas_ZG kaže...

Ništa od tog navija

Isto je najavljiva vega itd

 Ništa a, kažeš. A u PS5 će po tebi ići vilin prah...

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
6 godina
protjeran
offline
Re: Obična GTX-ica 1660 imat će stariju GDDR5 memo

Rekao si da neces o konzolama

Ma zna se gdje su GOTY 

14 godina
odjavljen
offline
Re: Obična GTX-ica 1660 imat će stariju GDDR5 memo
Paolo Maldini kaže...

Rekao si da neces o konzolama

Ma zna se gdje su GOTY 

 

Dobro se zna da popularno nije uvijek najbolje, pogledaj za primjer prosječan glazbeni ukus.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
16 godina
odjavljen
offline
Obična GTX-ica 1660 imat će stariju GDDR5 memoriju

PS5 bu se prodao u preko sto miliona primjeraka...AMD radi najbolje grafe, evo ka igram GOTY naslove na staroj HD7850...

puno bolja grafa od trenutne GTX 1060 6 gb u PC-u...

Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Obična GTX-ica 1660 imat će stariju GDDR5 memoriju

219$ je 1.445kn... osim što je sve skuplje kod nas, platežnu moć Hrvata da ne spominjem. Ameri tu karticu kupe kad im ostane lova od ručka taj dan... zamisli da kupiš grafu za cca 300 - 400kn, što je ekvivalent toj cijeni računajući platežnu moć. Možeš si svaka 3 mjeseca upiknuti novu karticu...

Uvijek pušiona...

Nekoć se za 1.500kn kupovala grafička koja ti je 5 godina držala...

Sad su već 2.000kn za plići džep. Pa će za 3 godine biti normalno da cijelu plaću daš na grafu.

Npr. stari Radeon HD 6750 sa 1GB GDDR3 u mid range konfi je držao 5 godina i koštao manje od 900kn.

 

A što ćeš... nama AMEX za komp, njima AMEX za auto :-)

Poruka je uređivana zadnji put pon 11.3.2019 19:50 (diskDEfragmenter).
Moj PC  
7 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Obična GTX-ica 1660 imat će stariju GDDR5 memo
diskDEfragmenter kaže...

219$ je 1.445kn... osim što je sve skuplje kod nas, platežnu moć Hrvata da ne spominjem. Ameri tu karticu kupe kad im ostane lova od ručka taj dan... zamisli da kupiš grafu za cca 300 - 400kn, što je ekvivalent toj cijeni računajući platežnu moć. Možeš si svaka 3 mjeseca upiknuti novu karticu...

Uvijek pušiona...

Nekoć se za 1.500kn kupovala grafička koja ti je 5 godina držala...

Sad su već 2.000kn za plići džep. Pa će za 3 godine biti normalno da cijelu plaću daš na grafu.

Npr. stari Radeon HD 6750 sa 1GB GDDR3 u mid range konfi je držao 5 godina i koštao manje od 900kn.

 

A što ćeš... nama AMEX za komp, njima AMEX za auto :-)

 Pričaš bedastoće, kratko i jasno.

16 godina
offline
Re: Obična GTX-ica 1660 imat će stariju GDDR5 memo
dd.inc kaže...
diskDEfragmenter kaže...

219$ je 1.445kn... osim što je sve skuplje kod nas, platežnu moć Hrvata da ne spominjem. Ameri tu karticu kupe kad im ostane lova od ručka taj dan... zamisli da kupiš grafu za cca 300 - 400kn, što je ekvivalent toj cijeni računajući platežnu moć. Možeš si svaka 3 mjeseca upiknuti novu karticu...

Uvijek pušiona...

Nekoć se za 1.500kn kupovala grafička koja ti je 5 godina držala...

Sad su već 2.000kn za plići džep. Pa će za 3 godine biti normalno da cijelu plaću daš na grafu.

Npr. stari Radeon HD 6750 sa 1GB GDDR3 u mid range konfi je držao 5 godina i koštao manje od 900kn.

 

A što ćeš... nama AMEX za komp, njima AMEX za auto :-)

 Pričaš bedastoće, kratko i jasno.

 Nebih rekao da su bedastoće. Pogotovo sa nekadašnjim karticama, stvarno je bilo situacija da je najbrža kartica koštala 1000 kuna i nešto sitno. Recimo doba Ati hd3870. I to je bilo ko grom za tadašnje igre.
Sad mi je osobno malo previše fragmentirana ponuda, zašto uopće zbunjuju u doba dok su izdali 2000 seriju kartica rade i te zbunjujuće 1650,1660,1660ti... 
Inače, vjerujem da bih ju, da kupujem neko dodatno računalo, bio sasvim zadovoljan s time, za nekih 1500kn 12 nm proizvodni proces, 6gb graf rama... makar bio i "stari gddr5" bilo bi ok. 

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
11 godina
offline
Re: Obična GTX-ica 1660 imat će stariju GDDR5 memo
Ček, ovdje se govori o grafama otprije 10 godina, a i dalje se računa u kunama?
Pa koliko je u kunama koštala litra benzina prije 10 god., kutija cigara, struja, hrana... nisu nevidija i amd nama krivi što konobar ima 4.000 plaću danas isto kao i prije 20 godina i što danas s tom plaćom može kupit samo trećinu onoga što je kupovao onda
6 godina
protjeran
offline
Re: Obična GTX-ica 1660 imat će stariju GDDR5 memo

Očekuješ da ljudi razumiju inflaciju

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.3.2019 8:36 (Paolo Maldini).
11 godina
offline
Re: Obična GTX-ica 1660 imat će stariju GDDR5 memo
picajzla0707 kaže...
Ček, ovdje se govori o grafama otprije 10 godina, a i dalje se računa u kunama?
Pa koliko je u kunama koštala litra benzina prije 10 god., kutija cigara, struja, hrana... nisu nevidija i amd nama krivi što konobar ima 4.000 plaću danas isto kao i prije 20 godina i što danas s tom plaćom može kupit samo trećinu onoga što je kupovao onda

Krivi ili ne, ne želim suditi, ali da doprinose sranju, doprinose!

 

Ako ponestane "konobara" da kupuju njihove gaming buđet a skupe grafe, morat će se zapitati jel cijena u redu?

 

Nije na njima ni da brinu o inflaciji, to bi trebala država i MMF, ali sad je to već neriješiv problem ponestanka resursa tje ograničenosti istih.

coffe,coffe,coffe.....
12 godina
offline
Obična GTX-ica 1660 imat će stariju GDDR5 memoriju

Ti verzija se cini OK meni. Ali zar zaista treba pored 2060?

everyday i'm shuffling...
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Obična GTX-ica 1660 imat će stariju GDDR5 memo
metallic kaže...

...

 problemčić je samo što njima kupaca ne nedostaje, ali baš niti malo

primjerice, prihod nevidije se u deset posljednjiih godina gotovo udesetostručio

 

problem onog konobara (koji je zapravo čovac koji mi pravi kavu svako jutro i njegova plaća jest bila prije 20 godina istih 4.000 kuna kao i danas) je uglavnom hrvatski problem, a hrvatska nije problem nikome, ponajmanje nevidiji i amdu

12 godina
offline
Re: Obična GTX-ica 1660 imat će stariju GDDR5 memo
diskDEfragmenter kaže...

219$ je 1.445kn... osim što je sve skuplje kod nas, platežnu moć Hrvata da ne spominjem. Ameri tu karticu kupe kad im ostane lova od ručka taj dan... zamisli da kupiš grafu za cca 300 - 400kn, što je ekvivalent toj cijeni računajući platežnu moć. Možeš si svaka 3 mjeseca upiknuti novu karticu...

Uvijek pušiona...

Nekoć se za 1.500kn kupovala grafička koja ti je 5 godina držala...

Sad su već 2.000kn za plići džep. Pa će za 3 godine biti normalno da cijelu plaću daš na grafu.

Npr. stari Radeon HD 6750 sa 1GB GDDR3 u mid range konfi je držao 5 godina i koštao manje od 900kn.

 

A što ćeš... nama AMEX za komp, njima AMEX za auto :-)

 A baš, ja sam kupio 8600 GT 256MB silent pipe za oko nešto manje od 1000 kn, trajala mi je od negdje ~2007-8 do ~2012, kad sam je zamjenio sa polovnom GTX 560 koja je imala i garu.
Sad vozam 1080 od 201 i nevidim razlog da je mijenjam ako sve na low mi daje preko 144 FPS-a, na 1080p 144hz 1ms ekranu.

everyday i'm shuffling...
11 godina
offline
Re: Obična GTX-ica 1660 imat će stariju GDDR5 memo
picajzla0707 kaže...
metallic kaže...

...

 problemčić je samo što njima kupaca ne nedostaje, ali baš niti malo

primjerice, prihod nevidije se u deset posljednjiih godina gotovo udesetostručio

 

problem onog konobara (koji je zapravo čovac koji mi pravi kavu svako jutro i njegova plaća jest bila prije 20 godina istih 4.000 kuna kao i danas) je uglavnom hrvatski problem, a hrvatska nije problem nikome, ponajmanje nevidiji i amdu

Hrvatska nije jedina zemlja gdje slabi srednji "stalež", a proleteri neće iz zabave kupovat te grafe kao mi sigurno.

 

Gamadi se prihod udvostručio radi rudara isključivo jer PC 10godina samo slabi, iako gaming drži vodu!!!

 

Čovac, uz plaću ima ima i napojnice kojima se pokrije za dnevnu potrošnju, a sad sigurno ima bolje uvjete rada.

coffe,coffe,coffe.....
14 godina
offline
Obična GTX-ica 1660 imat će stariju GDDR5 memoriju

Meni je sve potpuno jasno. Ja zarađujem dodatno i mogu si ubosti grafu sad koju hoću, ali neću, jer je pretjerano ovo sve skupa i OK mi je GTX 1060 još uvijek.

Ja govorim o problemu Hrvatske i običnog čovjeka koji je zaposlen na običnom radnom mjestu. Pozitivna inflacija je od 4 do 6% godišnje. Ali ako imaš podizanje cijena od npr. 6% na godinu, a podizanje plaće 3%, onda ćemo za još idućih 10 godina pričati o low end konfama za "samo" 10.000kn, a plaća će umjesto 4.000 biti 5.500kn :-)

Od 2008. do danas je plaća narasla za cca 200-300kn, a npr. cijena grafe za 500kn minimum.

 

EDIT: I, što je najgore od svega, ljudi se navikavaju na to. "OK" je to da kuna ne vrijedi ništa, "u redu" je kad moraš provlačit AMEX za grafu... cipele i slično... dok Amer važe svaki cent i neće da kupi ako nije super omjer uloženo - dobiveno. Samo što je i taj omjer kod nas skup.

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.3.2019 11:05 (diskDEfragmenter).
Moj PC  
4 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Obična GTX-ica 1660 imat će stariju GDDR5 memo
metallic kaže...

Hrvatska nije jedina zemlja gdje slabi srednji "stalež", a proleteri neće iz zabave kupovat te grafe kao mi sigurno.

 

Gamadi se prihod udvostručio radi rudara isključivo jer PC 10godina samo slabi, iako gaming drži vodu!!!

 

Čovac, uz plaću ima ima i napojnice kojima se pokrije za dnevnu potrošnju, a sad sigurno ima bolje uvjete rada.

jebeš proletere, oni nisu ciljana skupina nikome na tržištu, osim možda proizvođačima konopa

 

gamadi prihod raste kontinuirano više od desetljeća, daleko prije rudarenja

 

čovac ima istu plaću kao i prije 20 godina uz trostruko manju kupovnu moć, napojnice se danas daju manje nego onda, a uvjeti rada su isti kujac

 

uozbilji se

16 godina
offline
Re: Obična GTX-ica 1660 imat će stariju GDDR5 memo
Za ozbiljno/zahtjevno igranje, grafa za 200€ nije trajala vjecno. Ako si htjeo top class, to je kostalo oko 500-600€. 8800GT je kostala oko 300€, a to je bio midrange.
16 godina
odjavljen
offline
Obična GTX-ica 1660 imat će stariju GDDR5 memoriju

Ati 9800 pro koja je bila top grafa sam na nekom popustu uzeo za 1800 kn, ati 3850 kija je bila srednja klasa 1300 kn isto tako i ati 4850, top 3870 i 4870 nisu koštale puno više. Prije toga nvidia geforce 4  4200 ti su išle nedugo nakon izlaska po 1400 kn a također su mljele sve pred sobom..!bila je tutitanijumka 4800 ali ništa bitno u gamingu. Sve to pričam iz glave,možda je stvarnst bila i ponešto drugačija...ovo dans je žalosna situacija, ali dobro zato je tunovi PS4 slim za 1400 kn i peri po GOTY naslovima.

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Obična GTX-ica 1660 imat će stariju GDDR5 memo
XXX kaže...

Ati 9800 pro koja je bila top grafa sam na nekom popustu uzeo za 1800 kn, ati 3850 kija je bila srednja klasa 1300 kn isto tako i ati 4850, top 3870 i 4870 nisu koštale puno više. Prije toga nvidia geforce 4  4200 ti su išle nedugo nakon izlaska po 1400 kn a također su mljele sve pred sobom..!bila je tutitanijumka 4800 ali ništa bitno u gamingu. Sve to pričam iz glave,možda je stvarnst bila i ponešto drugačija...ovo dans je žalosna situacija, ali dobro zato je tunovi PS4 slim za 1400 kn i peri po GOTY naslovima.

To mora da je bio gadan popust za 9800 pro. Ja sam obicnu 9700 platio preko 3K kuna cim se pojavila.

16 godina
odjavljen
offline
Obična GTX-ica 1660 imat će stariju GDDR5 memoriju

Nisam ju kupio čim se pojavila, nekda je cijena padala unutar godinu dana, danas ostaje ista i dolazi nova serija koja sukladno rastu perfomansi podiže i cijenu...tim tempom imati će mo grafe od milion kuna....ali ne iz mog džepa 

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Obična GTX-ica 1660 imat će stariju GDDR5 memoriju

Ići će iz tvog đepa ne brini, ima i previše mulaca na proračunu koji si kupuju sve što svijetli ...

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice