Njemački Vrhovni sud presudio: adblockeri su legal

poruka: 24
|
čitano: 8.942
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Njemački Vrhovni sud presudio: adblockeri su legal".
16 godina
neaktivan
offline
Njemački Vrhovni sud presudio: adblockeri su legal

super da je netko stao na kraj koncernu Axel Springeru

(ratohuškački, fake news i teško žutilo i oni koji su bili RAF-ove)

*** nisam ovlašten da dajem potpis ***
Moj PC  
3 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Njemački Vrhovni sud presudio: adblockeri su legal

Postoji li adblock za mobitel koji radi? 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Njemački Vrhovni sud presudio: adblockeri su legal

odmah se vidi da su njemačka i irska najrazvijenije hrvatske regije. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
25 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Njemački Vrhovni sud presudio: adblockeri su l
Kolacic kaže...

Postoji li adblock za mobitel koji radi? 

 Na samsungovom browseru radi najnormalnije, i dobro obavlja posao.

Reklame u aplikacijama, nazalost, moras trpiti, osim ako instaliras neku aplikaciju koja ih rjesava, no vecina njih trazi root.

morrisoN
14 godina
neaktivan
offline
Re: Njemački Vrhovni sud presudio: adblockeri su l
Kolacic kaže...

Postoji li adblock za mobitel koji radi? 

 

morrisoN kaže...
Kolacic kaže...

Postoji li adblock za mobitel koji radi? 

 Na samsungovom browseru radi najnormalnije, i dobro obavlja posao.

Reklame u aplikacijama, nazalost, moras trpiti, osim ako instaliras neku aplikaciju koja ih rjesava, no vecina njih trazi root.

 adguard ne treba 

čekaj popuste do 30% kupiš lifetime licencu 1+1 pc android

15 godina
offline
Re: Njemački Vrhovni sud presudio: adblockeri su l

@Kolacic Samo ako rutiraš mob.

Poruka je uređivana zadnji put ned 22.4.2018 19:37 (zzz).
6 godina
offline
Re: Njemački Vrhovni sud presudio: adblockeri su l
Kolacic kaže...

Postoji li adblock za mobitel koji radi? 

 Opera ti ima unutar preglednika ugradeni adblock, izmedu ostalog

14 godina
odjavljen
offline
Njemački Vrhovni sud presudio: adblockeri su legal

Na mozzili za android radi savršeno, barem meni.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Njemački Vrhovni sud presudio: adblockeri su l
može neka preporuka za neki dobar adblock xposed modul
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Njemački Vrhovni sud presudio: adblockeri su legal

Nemaju se gdje vise zaliti jer je ovo osma i KONACNA presuda protiv njih. To je to - game over za kapitalisticku gamad.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Njemački Vrhovni sud presudio: adblockeri su l
kerum kaže...

Nemaju se gdje vise zaliti jer je ovo osma i KONACNA presuda protiv njih. To je to - game over za kapitalisticku gamad.

 Sve je to super, ali ti ljudi rade i trebaju biti plaćeni za to. Možemo mi reći da je to skupo, previsoka cijena, ali ako se plaćaju tiskana izdanja novina nema razloga zašto bi online verzije bile besplatne. Ako se neće prikazivati oglasi, onda će se trebati platiti direktno za sadržaj. A to će puno više koštati korisnike nego to da vide pet, šest oglasa dok čitaju članak.

 

To seže puno šire od Axel Springera.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Poruka je uređivana zadnji put ned 22.4.2018 21:38 (JozoBozo121).
15 godina
offline
Re: Njemački Vrhovni sud presudio: adblockeri su l
Kolacic kaže...

Postoji li adblock za mobitel koji radi? 

 Brave browser je dobar.

11 godina
offline
Re: Njemački Vrhovni sud presudio: adblockeri su l
JozoBozo121 kaže...
kerum kaže...

Nemaju se gdje vise zaliti jer je ovo osma i KONACNA presuda protiv njih. To je to - game over za kapitalisticku gamad.

 Sve je to super, ali ti ljudi rade i trebaju biti plaćeni za to. Možemo mi reći da je to skupo, previsoka cijena, ali ako se plaćaju tiskana izdanja novina nema razloga zašto bi online verzije bile besplatne. Ako se neće prikazivati oglasi, onda će se trebati platiti direktno za sadržaj. A to će puno više koštati korisnike nego to da vide pet, šest oglasa dok čitaju članak.

 

To seže puno šire od Axel Springera.

 tiskano izdanje kupiš ili ne, isto tako i izdanja na netu - neka stave cijenu ako misle da su dovoljno kvalitetni da se mogu prodati 

da su otpočetka bili normalni s reklamama, ne bi toliko ljudi posegnulo za adblockerima

no pohlepa je bila jača, pa reklama na reklamu, pa reklame iskaču iz paštete, pa iskoči reklamni video i dernja se, pa lažni x na reklami koji ti otvori link umjesto da je ugasi, nema što ne bi nasrali po ekranu

nek se jebu sad kako znaju

14 godina
neaktivan
offline
Re: Njemački Vrhovni sud presudio: adblockeri su l
JozoBozo121 kaže...

 Sve je to super, ali ti ljudi rade i trebaju biti plaćeni za to. Možemo mi reći da je to skupo, previsoka cijena, ali ako se plaćaju tiskana izdanja novina nema razloga zašto bi online verzije bile besplatne. Ako se neće prikazivati oglasi, onda će se trebati platiti direktno za sadržaj. A to će puno više koštati korisnike nego to da vide pet, šest oglasa dok čitaju članak.

 

To seže puno šire od Axel Springera.

 nadam se da se zezaš 

 

ajde navedi jedna portal, televiziju ili novine u hrvatskoj da zaslužuje pet para! Sve žutilo da gore ne može biti, novinari koji se prodaju za šaku pereca. Sve redom korumpirano, manipulirano za ispiranje mozgova. Guze, sise pa i prčenje čoba. Zar stvarno želiš da takvi ljudi na tebi zarade novac. Da maknu reklame te stave preplatu 99% portala bi u Hrvatskoj popalo. Pa index ne može poslovati, a koliko im se od države izdvaja novaca. Koliko je dužan državi. Nemoj biti smiješan zadnje za što se treba dati novce su gamad od novinara tj. piskarala, jer novinar kakav da je rijetka pojava te jako kratkog životni vijeka. Drugim riječima investicija za dobar program blokiranje reklama je najbolje što možeš napraviti. 

 

Ne čitam Bug časopis ali portal im je komedija. Da nema ovih znastvenih koji su isto patetično šturi ne znam što sam zadnjem pročitao, jer se sve većinom svodi na copy paste od stranih portala eto gdje pročitam opširnije te manje dezinformacija jer očito CTRL+C > CTRL+V curi ko sito kod naših clickbait profesionalaca. 

15 godina
online
Re: Njemački Vrhovni sud presudio: adblockeri su l
JozoBozo121 kaže...
kerum kaže...

Nemaju se gdje vise zaliti jer je ovo osma i KONACNA presuda protiv njih. To je to - game over za kapitalisticku gamad.

 Sve je to super, ali ti ljudi rade i trebaju biti plaćeni za to. Možemo mi reći da je to skupo, previsoka cijena, ali ako se plaćaju tiskana izdanja novina nema razloga zašto bi online verzije bile besplatne. Ako se neće prikazivati oglasi, onda će se trebati platiti direktno za sadržaj. A to će puno više koštati korisnike nego to da vide pet, šest oglasa dok čitaju članak.

 

To seže puno šire od Axel Springera.

budućnost neovisnih medija je u nagrađivanju dobrog rada u obliku donacija čitatelja, pratitelja i podržavatelja izvora informacija a ne u prodaji "informacija" koja se obično svode na uvaljivanje muda pod bubrege (zbog čega su i morali izmisliti clickbait)

 

a korporativni mediji moraju propasti jer su štit šugavog sustava koji nas sve porobljava i uništava nam planet

 

A što se tiče ljudi koji rade kao "novinari" pa će izgubiti posao - ako su sposobni uvaljati nekome muda pod bubrege onda bi bili i dobri trgovci, dakle ne moraju se brinuti za posao

16 godina
neaktivan
offline
Re: Njemački Vrhovni sud presudio: adblockeri su l
Kolacic kaže...

Postoji li adblock za mobitel koji radi? 

Za rootani android postoji Lucky Patcher koji među mnoštvom opcija ima i mogućnost blokiranja oglasa na sistemskoj razini, provjereno radi sa svim aplikacijama, browserima i igrama.

 

 

bor4c - human geek, level 38, technosexual, neutral good
15 godina
offline
Re: Njemački Vrhovni sud presudio: adblockeri su l
Kolacic kaže...

Postoji li adblock za mobitel koji radi? 

Na mobitelu surfam preko Adblock Browsera.

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
16 godina
neaktivan
offline
Njemački Vrhovni sud presudio: adblockeri su legal

Licno koristim pi hole kod kuce. Instaliran na raspberry pi 2 zajedno sa open nms i web serverom na kojem testiram razlicite stvari.

Pi hole filtrira sve oglase.

Sto se telefona tice, skoro pa uvijek sam na vpn konekciji kuci, i surfam preko konekcije kuci. S tim uklanjam sve oglase bilo gdje da sam.

 

 

ccna, ccda, ccnp, ccdp, ccie written, eci peci pec ti si mali zec, a ja mala vjeverica, eci peci pec
Moj PC  
0 0 hvala 2
8 godina
neaktivan
offline
Njemački Vrhovni sud presudio: adblockeri su legal

Za samsung telefone postoje aplikacije S.A.B.S koja blokira sve reklame. Postupak da proradi je malo tezi jer se treba dobiti enterprise kljuc od samsunga, ali na xda ima sve objasnjeno i moze se napraviti unutar pola sata. Jednostavnija opcija je adaway ako imate root koja radi i ostalim telefonima koliko znam. A moze se skinuti samsung browser na koji se moze staviti adblocker. 

 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Njemački Vrhovni sud presudio: adblockeri su l

nisam znao za S.A.B.S ali vidim na XDA da je zaključana tema te da su obrisani linkovi, da li se još uvijek može nabaviti te koristiti tj. da će se ažurirati? 

9 godina
neaktivan
offline
Re: Njemački Vrhovni sud presudio: adblockeri su l
Ges kaže...

budućnost neovisnih medija je u nagrađivanju dobrog rada u obliku donacija čitatelja, pratitelja i podržavatelja izvora informacija a ne u prodaji "informacija" koja se obično svode na uvaljivanje muda pod bubrege (zbog čega su i morali izmisliti clickbait)

 

a korporativni mediji moraju propasti jer su štit šugavog sustava koji nas sve porobljava i uništava nam planet

 

A što se tiče ljudi koji rade kao "novinari" pa će izgubiti posao - ako su sposobni uvaljati nekome muda pod bubrege onda bi bili i dobri trgovci, dakle ne moraju se brinuti za posao

 Ovaj moderni Don Quijoteizam neću komentirati, boraca protiv protiv velikih korporacija imamo već sasvim dovoljno. Nemoj to shvatiti osobno, ili da ti se rugam, ali stalno to čitam negdje pa mi je već pomalo došlo na vrh glave.

 

Niti jedan medij nikada ne može biti neovisan. Zašto? Zato jer svaki medij ima svoju publiku. Ako jedan medij dobiva donacije od ljudi koji su konzervativni, neće oni krenuti prosvjećivati te ljude liberalizmom. Isto tako medij koji dobiva pare od liberala neće krenuti s konzervativnim temama. A mediji koji su "neovisni" bi trebali otvarati sve teme, znači oni se neće sviđati niti desnici niti ljevici. Teško da će taj medij dobivati pare ili od jednih ili od drugih. Tu je u pitanju vrlo mala publika koja bi podržavala takav medij, a napadali bi ga i lijevi i desni. Svi vole kad im se malo maže oči iako su sasvim svjesni da situacija nije takva. Tako da smatram da u današnjem svijetu koji je izgubio i moralni i razumski kompas malo po malo takav medij ne bi mogao preživjeti.

 

Mi imamo problem, odnosno u svijetu postoji problem, profesionalnih novinara. Meni još nitko nije objasnio zašto bi se novinari trebali posebno školovati. Ako je netko išao na tehnički faks pa valjda će taj čovjek biti najsposobniji napisati članak o slijetanju Falcona nazad na Zemlju. Ili će valjda ekonom znati najbolje objasniti što znači rast BDP-a ili smanjivanje spreada u zaduživanju. Tekstove im može lektorirati i netko drugi, a ikad vidim kakve tekstove pišu "profesionalni" novinari, padne mi mrak na oči. A ne da takve stvari meni objašnjava netko tko je, s oproštenjem, četiri godine dr**o k**u na filozofskom i on je "studirao" novinarstvo.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
15 godina
online
Re: Njemački Vrhovni sud presudio: adblockeri su l
JozoBozo121 kaže...
Ges kaže...

budućnost neovisnih medija je u nagrađivanju dobrog rada u obliku donacija čitatelja, pratitelja i podržavatelja izvora informacija a ne u prodaji "informacija" koja se obično svode na uvaljivanje muda pod bubrege (zbog čega su i morali izmisliti clickbait)

 

a korporativni mediji moraju propasti jer su štit šugavog sustava koji nas sve porobljava i uništava nam planet

 

A što se tiče ljudi koji rade kao "novinari" pa će izgubiti posao - ako su sposobni uvaljati nekome muda pod bubrege onda bi bili i dobri trgovci, dakle ne moraju se brinuti za posao

 Ovaj moderni Don Quijoteizam neću komentirati, boraca protiv protiv velikih korporacija imamo već sasvim dovoljno. Nemoj to shvatiti osobno, ili da ti se rugam, ali stalno to čitam negdje pa mi je već pomalo došlo na vrh glave.

 

Niti jedan medij nikada ne može biti neovisan. Zašto? Zato jer svaki medij ima svoju publiku. Ako jedan medij dobiva donacije od ljudi koji su konzervativni, neće oni krenuti prosvjećivati te ljude liberalizmom. Isto tako medij koji dobiva pare od liberala neće krenuti s konzervativnim temama. A mediji koji su "neovisni" bi trebali otvarati sve teme, znači oni se neće sviđati niti desnici niti ljevici. Teško da će taj medij dobivati pare ili od jednih ili od drugih. Tu je u pitanju vrlo mala publika koja bi podržavala takav medij, a napadali bi ga i lijevi i desni. Svi vole kad im se malo maže oči iako su sasvim svjesni da situacija nije takva. Tako da smatram da u današnjem svijetu koji je izgubio i moralni i razumski kompas malo po malo takav medij ne bi mogao preživjeti.

 

Mi imamo problem, odnosno u svijetu postoji problem, profesionalnih novinara. Meni još nitko nije objasnio zašto bi se novinari trebali posebno školovati. Ako je netko išao na tehnički faks pa valjda će taj čovjek biti najsposobniji napisati članak o slijetanju Falcona nazad na Zemlju. Ili će valjda ekonom znati najbolje objasniti što znači rast BDP-a ili smanjivanje spreada u zaduživanju. Tekstove im može lektorirati i netko drugi, a ikad vidim kakve tekstove pišu "profesionalni" novinari, padne mi mrak na oči. A ne da takve stvari meni objašnjava netko tko je, s oproštenjem, četiri godine dr**o k**u na filozofskom i on je "studirao" novinarstvo.

 Boldanim si upravo sažeo svu problematiku "novinarstva" jer to što pišeš nisu novinari već plaćena propaganda.

 

S druge strane ja pričam o pravim novinarima. Recimo Vice je ok primjer (iako ne idealan jer su podložni potplaćivanju i prikazivanju stvari iz interesnog kuta) no definitivno dobar primjer kako bi neovisni mediji trebali funkcionirati jer ako se nekome ne svidi način na koji izvješvataju iz recimo upravo ovog razloga da su podložni producirati sadržaj iz interesnog kuta, onda fino prestaneš pratiti taj medij a oni ako su pametni odluče dal im se više isplati živjeti od donacija onih koji ih čeitaju ili od plaćene propagande...

Poruka je uređivana zadnji put uto 24.4.2018 9:00 (Ges).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Njemački Vrhovni sud presudio: adblockeri su l
Jim Carrey kaže...

nisam znao za S.A.B.S ali vidim na XDA da je zaključana tema te da su obrisani linkovi, da li se još uvijek može nabaviti te koristiti tj. da će se ažurirati? 

 Nisam siguran radi li vise. Koristio sam adhell koji je radio na istom principu pa poslije toga S.A.B.S i bilo je slucajeva da nisu htjeli raditi, a posto mi je telefon rutovan poceo sam koristiti adaway i odlican je. U prilogu sam ti ostavio obe aplikacije pa ih probaj. 

 

https://we.tl/aL3bKQTFo2

15 godina
offline
Njemački Vrhovni sud presudio: adblockeri su legal

Vrhovni sud smatra da kršenja zakona u ovom slučaju nema, jer rad dodataka za blokiranje oglasa najviše ovisi o tome kako ga pojedini korisnik podesi, a ne o tome kako je autor dodatka naumio.

 

Napokon neko normalno razmišljanje i tumačenje da se čuje pa čak i od suda.

 

Želim dug život, dobro zdravlje i prosperitet developerima i vrijednim ljudima koji stoje iza softvera za blokiranje oglasa tipa Adblock + i sl. jer su dali ogroman doprinos nama korisnicima. Zbog njih je surfanje kudikamo bolji doživljaj jer su nas riješili dosadnih reklamnih nametnika i to čak besplatno za nas. Definitivno zaslužuju počasno mjesto u Internet Hall of Fame - Neka im je vječna slava i hvala!

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
Moj PC  
4 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice