Netflix zaradio tužbu zbog Black Mirror: Bandersna

poruka: 17
|
čitano: 4.492
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Netflix zaradio tužbu zbog Black Mirror: Bandersna".
16 godina
offline
Netflix zaradio tužbu zbog Black Mirror: Bandersna

Izgleda da je Netfixovo kopanje po grobovima prošlosti probudilo i neke gladne zombije.

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Netflix zaradio tužbu zbog Black Mirror: Bandersna

*ebote ja se sjecam stripova Paje (Paske) Patka i kojima si mogao birati nacin na koji ce se prica zavrsiti. Ovo je ono, nama ne ide - vidi neko iskoristio nesto nalik našem, hajmo tuzakat.

 
1 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Netflix zaradio tužbu zbog Black Mirror: Bandersna

Jednostavan slučaj, Netflix je znao da krši autorska prava, i svejedno je otišao korak naprijed bez nabavljanja istih.

Znači 20th century je idiot što je platio pravo, a SJW Netflix je genije što radi na crnjaka.

https://www.youtube.com/user/ddokmanic
Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Netflix zaradio tužbu zbog Black Mirror: Bande
Onda ih bi trebal i Quantic Dream...

Gluposti, nema više danas nečeg, a da ne podsjeća na nekaj!
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Re: Netflix zaradio tužbu zbog Black Mirror: Bande
Armor kaže...
Onda ih bi trebal i Quantic Dream...

Gluposti, nema više danas nečeg, a da ne podsjeća na nekaj!

 Ne.

Nije stvar "sličnosti" i "podsjećanja" ili asociranja na nekaj.

 

Ovo je jasan c/p. Toliko jasan da je knjiga u filmu, i da su radili na tome da dođu do autorskih prava ... ali nisu uspjeli, i ipak odlučili ići na to.

 

To je ko da ja pokušavam doći do eurojackpota, ne dođem do njega, ali ipak se odlučim na pljačku neke poslovnice lutrije.

https://www.youtube.com/user/ddokmanic
16 godina
neaktivan
offline
Re: Netflix zaradio tužbu zbog Black Mirror: Bande
Jarvan kaže...
Armor kaže...
Onda ih bi trebal i Quantic Dream...

Gluposti, nema više danas nečeg, a da ne podsjeća na nekaj!

 Ne.

Nije stvar "sličnosti" i "podsjećanja" ili asociranja na nekaj.

 

Ovo je jasan c/p. Toliko jasan da je knjiga u filmu, i da su radili na tome da dođu do autorskih prava ... ali nisu uspjeli, i ipak odlučili ići na to.

 

To je ko da ja pokušavam doći do eurojackpota, ne dođem do njega, ali ipak se odlučim na pljačku neke poslovnice lutrije.

 Ako je priča iz filma kopija neke knjige onda si u pravu, ako nije onda nisi. Ovaj koncept na principu kojeg odlučuješ radnju nisu oni izmislili on postoji od ranije u drugim oblicima (npr. igre na ploči, igre na računalu. Vjerojatno postoje i knjige na istom principu.) Osim toga nitko tebi ne brani da knjigu na tom principu s drugačijom radnjom napišeš i ti. To je kao da ja izdam knjigu i onda tužim sve buduće izdavače knjiga i filmova jer se radnja u njihovim filmovima/serijama/knjigama odvija linearno kao i u mojima.

12 godina
offline
Netflix zaradio tužbu zbog Black Mirror: Bandersna

A tko polaže autorsko pravo na jedinstveni završetak?

 
4 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Netflix zaradio tužbu zbog Black Mirror: Bandersna

Čudno je ako su morali kopirati taj princip od knjiga. Od toga se sastoji život: da li ići u ovu ili onu školu, da li učiti ili igrati nogomet, da li se upoznati sa djevojkom ili samo proći pokraj nje...

 
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Netflix zaradio tužbu zbog Black Mirror: Bande
Jel mogu ja patentirati knjigu opcenito?
 
9 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Netflix zaradio tužbu zbog Black Mirror: Bande
Jarvan kaže...

Jednostavan slučaj, Netflix je znao da krši autorska prava, i svejedno je otišao korak naprijed bez nabavljanja istih.

Znači 20th century je idiot što je platio pravo, a SJW Netflix je genije što radi na crnjaka.

Producentska kuća 20th Century Fox u međuvremenu je otkupila neka slična prava za izradu interaktivnih filmova zasnovanih na Choosecovim knjigama.

 

Oni su kupili prava na ekranizaciju knjige, a Netflix je snimio film po vlastitoj priči.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
16 godina
offline
Re: Netflix zaradio tužbu zbog Black Mirror: Bande

jos ko mali, znaci u 80-ima, ranim 90-ima, sam imao slikovnicu o snjeguljici s alternativnim ishodima...

15 godina
offline
Re: Netflix zaradio tužbu zbog Black Mirror: Bande

Ka sam 90ih citao sf knjizice takvog formata i bile su odlicne. Zapravo nisu bile sf. Jedna je bila sf, jedna dinosauri jedna samuraju... Uglavnom si putovao kroz vrijeme pa krenuo u avanturu.

8 godina
offline
Re: Netflix zaradio tužbu zbog Black Mirror: Bande
Ja jos negdje imam te knjige, par komada, bas se sjecam te o samurajima.....

Bile su zabavne za citati, kao klinac, iako ukoliko me sjecanje ne izdaje, ja sam ih krajem 80-tih kupovao, tamo negdje 86-87-me....
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Netflix zaradio tužbu zbog Black Mirror: Bandersna

Knjige postoje decenijama a Chooseco je osnovan 2003. Takođe odavno su postojale računarske "igre" koje su zapravo bile interaktivni filmovi, evo jednog urnebesnog primera za DOS (Voyeur):

 

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Poruka je uređivana zadnji put uto 15.1.2019 14:36 (Ivan(4)).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Netflix zaradio tužbu zbog Black Mirror: Bande
Heh, vec je bilo spomenuto, ali eto.. za nas klince 80ih :)
 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Netflix zaradio tužbu zbog Black Mirror: Bande
Aldo kaže...

jos ko mali, znaci u 80-ima, ranim 90-ima, sam imao slikovnicu o snjeguljici s alternativnim ishodima...

 ija isto

nakraju je ona bila moja cura a patuljci su se otrovali jabukom

12 godina
protjeran
offline
Netflix zaradio tužbu zbog Black Mirror: Bandersna

Jesam li ja jedini kojemu ova tužba nema nikakvoga smisla?

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice