Netflix i YouTube će privremeno smanjiti kvalitetu

poruka: 28
|
čitano: 7.600
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Netflix i YouTube će privremeno smanjiti kvalitetu".
Netflix i YouTube će privremeno smanjiti kvalitetu

Ha dobro, rarbg i tpb se nisu oglasili, znači kod njih kvaliteta video sadržaja ostaje ista . Barem nešto. 

Moj PC  
37 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Netflix i YouTube će privremeno smanjiti kvali

Ovisi, ako su web ripovi, onda će kvaliteta također pasti, osim ako su bazirani van EU, gdje neće biti aktivne restrikcije...

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
13 godina
offline
Netflix i YouTube će privremeno smanjiti kvalitetu
Hoće li u tom slučaju Netflix smanjiti i cijenu usluge?
Moj PC  
27 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Netflix i YouTube će privremeno smanjiti kvali

bez brige, VPN će to riješiti.

7 godina
protjeran
offline
Re: Netflix i YouTube će privremeno smanjiti kvali
zuper kaže...
Hoće li u tom slučaju Netflix smanjiti i cijenu usluge?

 Naravno da nece, Corona je dobra za biznis (njihov).

14 godina
offline
Re: Netflix i YouTube će privremeno smanjiti kvali
Neće smanjiti cijenu, ali će pokušati pomoći da ne ostanemo uopće bez interneta.
 
7 0 hvala 0
12 godina
offline
Netflix i YouTube će privremeno smanjiti kvalitetu

Mislim da je najbolje riješenje ponudio youtube, jer barem 50% sadržaja se samo sluša, a radi se u drugom tabu ili čak programu. Ako baš želite nešto i gledati, ručno postaviš rezoluciju i opet dobro. Eliminiran nepotreban promet.

Živim luksuzno! Jedem luk i lijem suze... :)
Moj PC  
18 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Netflix i YouTube će privremeno smanjiti kvalitetu

Upravo otkazao. Ako nešto plaćam onda će mi se to i isporučiti. Ponovna prijava kad se vrati reza.

Moj PC  
9 10 hvala 0
14 godina
offline
Re: Netflix i YouTube će privremeno smanjiti kvali
Super. Bit će više bandwitha.
Ne si umišljati da je netko jedini na svijetu da može povući sav internet iako ga plaća.
Baš kao što si neki umišljaju da moraju imati baš sav wc papir ovoga svijeta jer ga plaćaju.
Ako smo u gabuli treba malo stisniti dupe svi skupa zajedno.
 
9 2 hvala 0
15 godina
offline
Netflix i YouTube će privremeno smanjiti kvalitetu

Koja kapitalističko-trula logika. YouTube će smanjiti kvalitetu ali ne i reklame, jer znaju ako YouTube "uspori internet", blokirat će ga ISP-ovi u manjoj ili većoj mjeri.

Netflix je komercijala čista, i oni su nehumani. Mjesec ili dva (pa makar po SD kvaliteti) besplatnog sadržaja, neće ih ubiti. Kao što ni mjesec dana gratis perioda ih nije ni dotaklo.

Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Netflix i YouTube će privremeno smanjiti kvali
Možeš ti imati i Netflix nekoliko mjeseci besplatno samo se malo treba osvrnuti oko sebe. ;)
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Netflix i YouTube će privremeno smanjiti kvali
Oldy kaže...
Možeš ti imati i Netflix nekoliko mjeseci besplatno samo se malo treba osvrnuti oko sebe. ;)

Ma nije prevedeno ništa. Sve što ima Netflix u vlastitoj proizvodnji ima i zelena ikona.

Ovo gore sam rekao uopćeno (da netko će se snaći) meni lično smeta kada nemam prevoda (ne mogu se opustiti, moram malo više pojačati i sl.) ali kome ne smeta sad će mu vjerojatno smetati downgrade kvalitete slike. ;-)

16 godina
offline
Re: Netflix i YouTube će privremeno smanjiti kvali
Oldy kaže...
Super. Bit će više bandwitha.
Ne si umišljati da je netko jedini na svijetu da može povući sav internet iako ga plaća.
Baš kao što si neki umišljaju da moraju imati baš sav wc papir ovoga svijeta jer ga plaćaju.
Ako smo u gabuli treba malo stisniti dupe svi skupa zajedno.

 loš ti je primjer... bolji bi bio:

 

kupio si precijenjeni troslojni zewa i onda nakon par listica svake role primjetiš odjednom da je papir postao tanki dvo-slojni jer oni kao brinu za očuvanje okoliša i da svi na ovom svijetu imaju dovoljno papira za guzicu brisati...reci mi, bi li i onda stisnuo dupe i progutao govno? 

16 godina
offline
Re: Netflix i YouTube će privremeno smanjiti kvali
Envy kaže...

Koja kapitalističko-trula logika. YouTube će smanjiti kvalitetu ali ne i reklame, jer znaju ako YouTube "uspori internet", blokirat će ga ISP-ovi u manjoj ili većoj mjeri.

Netflix je komercijala čista, i oni su nehumani. Mjesec ili dva (pa makar po SD kvaliteti) besplatnog sadržaja, neće ih ubiti. Kao što ni mjesec dana gratis perioda ih nije ni dotaklo.

 Otvoris si revolut, napravis virtualnu karticu, otvoris random email, registriras se na probno razdoblje, izbrises virtualnu karticu, za mjesec dana opet sve ponovis... jel je to tak tesko?

5 godina
offline
Netflix i YouTube će privremeno smanjiti kvalitetu

I bez ovog ja koristim 480p...jer mi jedinih maksimalnih koje mogu imati 16Mbps ne dopušta...još naročito od kada za video igre više nitko ne stavlja 720p(30fps) nego stave 60fps

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Netflix i YouTube će privremeno smanjiti kvali
Aldo kaže...
Envy kaže...

Koja kapitalističko-trula logika. YouTube će smanjiti kvalitetu ali ne i reklame, jer znaju ako YouTube "uspori internet", blokirat će ga ISP-ovi u manjoj ili većoj mjeri.

Netflix je komercijala čista, i oni su nehumani. Mjesec ili dva (pa makar po SD kvaliteti) besplatnog sadržaja, neće ih ubiti. Kao što ni mjesec dana gratis perioda ih nije ni dotaklo.

 Otvoris si revolut, napravis virtualnu karticu, otvoris random email, registriras se na probno razdoblje, izbrises virtualnu karticu, za mjesec dana opet sve ponovis... jel je to tak tesko?

Nije. Ali nisam znao.
Nego na čemu to sve mogu raditi. Vrijedi li samo za YouTube ili za sve što mogu kao tom "debitnom" karticom platiti?

Uređivano: Inače sam samo komentarisao politiku Googla koje vjerujem da ima sve više ljudi kojima je ista preko glave. Imam 1GbpE vezu i u D i U kanalu, ali imam problem šta da gledam? 

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.3.2020 21:39 (Envy).
16 godina
offline
Re: Netflix i YouTube će privremeno smanjiti kvali
Envy kaže...
Aldo kaže...
Envy kaže...

Koja kapitalističko-trula logika. YouTube će smanjiti kvalitetu ali ne i reklame, jer znaju ako YouTube "uspori internet", blokirat će ga ISP-ovi u manjoj ili većoj mjeri.

Netflix je komercijala čista, i oni su nehumani. Mjesec ili dva (pa makar po SD kvaliteti) besplatnog sadržaja, neće ih ubiti. Kao što ni mjesec dana gratis perioda ih nije ni dotaklo.

 Otvoris si revolut, napravis virtualnu karticu, otvoris random email, registriras se na probno razdoblje, izbrises virtualnu karticu, za mjesec dana opet sve ponovis... jel je to tak tesko?

Nije. Ali nisam znao.
Nego na čemu to sve mogu raditi. Vrijedi li samo za YouTube ili za sve što mogu kao tom "debitnom" karticom platiti?

Uređivano: Inače sam samo komentarisao politiku Googla koje vjerujem da ima sve više ljudi kojima je ista preko glave. Imam 1GbpE vezu i u D i U kanalu, ali imam problem šta da gledam? 

 Ja sam koristio dugo za netflix i hbo

12 godina
offline
Netflix i YouTube će privremeno smanjiti kvalitetu

Gdje je DOKAZ značajno većeg opterećenja na mrežnu infrastrukturu?! Bez dokaza su ovo samo pretpostavke i naklapanja iz Europske Komisije. Bila je vijest British Telekoma da nisu niti blizu granici propusnosti.

 

Potez YouTubea je OK jer te ne prisiljavaju na nizu rezoluciju vec samo snizavaju defaultnu, ali Netflixov je dubretarski ako ne smanje cijenu. Takoder ako vec idu smanjivati rezoluciju, ima smisla prilagoditi je velicini zaslona i tipu uredaja. Znaci FullHD na TV, a SD na mobitele. Trebali su se svi odreci prihoda od reklama te ih kompletno obustaviti za vrijeme dok traje kriza - da vidis koliko bi se bandwidtha oslobodilo.

Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Netflix i YouTube će privremeno smanjiti kvalitetu

Meni na tabletu stalno po defaultu YT stavlja nižu rezoluciju, iako je u settingsima podešeno HD.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Netflix i YouTube će privremeno smanjiti kvali
kerum kaže...

Gdje je DOKAZ značajno većeg opterećenja na mrežnu infrastrukturu?! Bez dokaza su ovo samo pretpostavke i naklapanja iz Europske Komisije. Bila je vijest British Telekoma da nisu niti blizu granici propusnosti.

 

* * *

Ma nema nikakvog dokaza, ljudi se jednostavno boje šta bi bilo kad bi bilo. Možda je nekom genijalcu palo na pamet da će mreža roknuti kao što padne u ponoć za novu godinu, ali internet ne funcioniše tako.
Za sada puštam u bilo kojoj rezi i nemam problema.

BTW: Cijelu večer igram Destiny 2 preko GeForce Now usluge (server u Franfurktu) i nisam imao nekih problema. Jedini problem je što ne znam što da skinem da gledam. 

8 godina
offline
Re: Netflix i YouTube će privremeno smanjiti kvali
Prije bih rekao da su samo netflixovi serveri preoptereceni nego opcenito internet
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Netflix i YouTube će privremeno smanjiti kvalitetu

Nebi me cudilo da ni ovi nemaju iskljucivo jedan glavni server preko kojeg sve ide kao i ovi u Originu (EA, oh cuda li....) kada su im "Lizard Squad" nedavno srusili servere za FIFU 20 (ciljano iskljucivo ova igra), medutim, to je povuklo za sobom sve ostale igre tako da im je sruseno sve na globalnoj razini (ukljucjujici sve igre na Originu koje su postale nedostupne) i otkriveno da imaju jedan jedini server preko kojeg sve ide (zato milijune na racunima).

Whenever there's light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
Poruka je uređivana zadnji put sub 21.3.2020 5:47 (lovac82).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Netflix i YouTube će privremeno smanjiti kvali
crnix kaže...
Prije bih rekao da su samo netflixovi serveri preoptereceni nego opcenito internet

 Ma da, kapacitet mreze nije niti blizu probijen. Ali Netflix i ostalu ekipa kosta vise kad ima puno prometa.  Najbolje je kad ljudi samo casual gledaju ili ne gledaju uopce.

12 godina
neaktivan
offline
Netflix i YouTube će privremeno smanjiti kvalitetu

Gledam Netflix preko PC, ja sam zadovoljan, mjesećna pretplata. Prvi mjesec ili 30 dana free je lijepi poklon za sve koji se pretplate. 

 

Edit: Forumaš Dragonaut dao td i koliko ih je možda podijelio drugima, a nikada ništa nije postao na Bug forumu. Smiješno !!!!

"Just A Dream ".
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.3.2020 11:15 (Fero).
Moj PC  
1 1 hvala 0
6 godina
offline
Netflix i YouTube će privremeno smanjiti kvalitetu

Dali itko zna kada će Netflix vratit nazad staru kvalitetu jer trenutno stanje je ok u nekim svjetlijim scenama, dok se u tamnijim vidi ogromno artefakata što nije iznenađujuće sa obzirom na bitrate.

 

LP

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Netflix i YouTube će privremeno smanjiti kvalitetu

Ja nisam primjetio nikakav pad kvalitete videa. Možda je smanjena kao startna rezolucija, pa kad naštimaš onu koja ti odgovara onda ide kako treba.
A nešto mi nema logike da se "u letu" sav sadržaj re-enkodira.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Netflix i YouTube će privremeno smanjiti kvali
Envy kaže...

Ja nisam primjetio nikakav pad kvalitete videa. Možda je smanjena kao startna rezolucija, pa kad naštimaš onu koja ti odgovara onda ide kako treba.
A nešto mi nema logike da se "u letu" sav sadržaj re-enkodira.

Ja sam samo primjetio na YT, cak i kada sam vratio rezoluciju na 4K vidjeli su se artifakti. Pozitivno je sto mi se cini da vise nije tako.

6 godina
offline
Re: Netflix i YouTube će privremeno smanjiti kvali

Na LG Netflix aplikaciji možeš vidit birate i rezoluciju, i prije korone je bio na 4k 15Mbit, sada je 7,5 a HD su spustili sa 5 na 2.5Mbit.

 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice