Za napad na iranskog generala navodno su korištene

poruka: 76
|
čitano: 10.581
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Za napad na iranskog generala navodno su korištene".
16 godina
offline
Za napad na iranskog generala navodno su korištene

Pratim 'Sirijski rat' već godinama i mogu vam odma reć da dotični novinar nema pojma o čemu piše i da ne zna razlikovati učinak klasičnog Hellfirea i ovog novog. Postoje snimke učinka obje verzije, pa bi molio da se ispravi članak, jer ovo je prepisivanje i širenje lažnih vijesti bez da se išlo u (makar i površnu) provjeru tuđih tvrdnji.

 

U ubojstvu generala Qasema Soleimanija je (najvjerovatnije) korišten klasični/eksplozivni Hellfire.

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
8 2 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Za napad na iranskog generala navodno su koriš
Sve ok, ali gdje si ti vidio novinara?
12 godina
protjeran
offline
Re: Za napad na iranskog generala navodno su koriš
memulica kaže...

U ubojstvu generala Qasema Soleimanija je (najvjerovatnije) korišten klasični/eksplozivni Hellfire.

 Who gives a fuck?

Ni ti ni novinar nemate blage veze što je korišteno, niti netko iz vrha vojske ima potrebu i dužnost da to objavljuje široj javnosti.

Ti članci koji se piskaraju su tu da zabavljaju javnost i skupljaju klikove, a ne da nekog vojno obrazuju.

16 godina
offline
Za napad na iranskog generala navodno su korištene

Ako te ne zanima, što se javljaš!?

 

Vrati se na Fejs/Instagram gledat polugole maloljetnice.

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
5 12 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Za napad na iranskog generala navodno su koriš
memulica kaže...

U ubojstvu generala Qasema Soleimanija je (najvjerovatnije) korišten klasični/eksplozivni Hellfire.

 Po fotografijama se definitivno i čini tako.

 

https://www.jutarnji.hr/Fotogalerije/fotografije-unistenog-vozila-u-kojemu-je-poginuo-iranski-general/9814159/

12 godina
protjeran
offline
Re: Za napad na iranskog generala navodno su koriš
memulica kaže...

Ako te ne zanima, što se javljaš!?

 Pa zanima me ljudska glupost gdje netko kao ti ide lupetat o američkoj vojnoj tehnologiji iako ni najmanje nemaš doticaj s istom.

Poruka je uređivana zadnji put pet 3.1.2020 19:44 (bill_jobs).
16 godina
offline
Za napad na iranskog generala navodno su korištene

Imam doticaj sa njom i ne samo američkom, pa znam o čemu pričam.

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
1 5 hvala 0
8 godina
offline
Za napad na iranskog generala navodno su korištene
Glavno da auto nije posve stradao. Mogao bi se još voziti.
 
11 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Za napad na iranskog generala navodno su koriš
Arai kaže...
memulica kaže...

U ubojstvu generala Qasema Soleimanija je (najvjerovatnije) korišten klasični/eksplozivni Hellfire.

 Po fotografijama se definitivno i čini tako.

 

https://www.jutarnji.hr/Fotogalerije/fotografije-unistenog-vozila-u-kojemu-je-poginuo-iranski-general/9814159/

Ne bi se reklo. Čini se da tu nema nikakve eksplozije. Samo je auto dobro zgužvan. Baš onako kako novinar kaže.

42
Poruka je uređivana zadnji put pet 3.1.2020 19:49 (markoBT).
16 godina
offline
Za napad na iranskog generala navodno su korištene

Ekipa kad lupi onaj 'pasivni' projektil sa sječivima nema vatre/dima, nema eksplozije/gelera i sl.

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
6 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Za napad na iranskog generala navodno su koriš

Geleri po zidu, vatra i kompletno uništeni auto nisu znakovi eksplozije? Usporedi to s onim slikama na videu koji je u članku, i laik tu vidi razliku.

16 godina
neaktivan
offline
Za napad na iranskog generala navodno su korištene

pa vidi se zid pun gelera..fina detonacija u klasi minobacačke 120mm

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
 
4 0 hvala 0
16 godina
offline
Za napad na iranskog generala navodno su korištene

Ovako izgleda učinak od AGM-114 r9x.

 

 

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
6 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Za napad na iranskog generala navodno su koriš
memulica kaže...

Ovako izgleda učinak od AGM-114 r9x.

 

 

 E, pa nije mnogo ostalo...

Pismenost ne zahtjeva fizički napor! Č, ć, -ije, -je, dž i đ nisu olovni utezi!
16 godina
offline
Za napad na iranskog generala navodno su korištene

A ovo je snimka sigurnosnih kamera bagdadskog aerodroma jučer:

https://twitter.com/islamicworldupd/status/1213125117863182338?s=20

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Za napad na iranskog generala navodno su korištene

tako je to kad nazoveš odmah (u prvih deset) i uz eksploziv još dobiješ i komplet noževa. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
15 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Za napad na iranskog generala navodno su koriš
memulica kaže...

A ovo je snimka sigurnosnih kamera bagdadskog aerodroma jučer:

https://twitter.com/islamicworldupd/status/1213125117863182338?s=20

 Ma to je to kobog! I iskre su frcale kad je zavarilo u auto...

Pismenost ne zahtjeva fizički napor! Č, ć, -ije, -je, dž i đ nisu olovni utezi!
16 godina
moderator
offline
Za napad na iranskog generala navodno su korištene

@memulica dosta bahato nastupaš, a lijepo ti je naznačeno (s "navodno") da se radi o procjenama koji projektil je korišten - baš nitko, osim tebe, nije rezolutan.

 

Ovdje možeš pročitati dovoljno suvislu procjenu kako je u pitanju bio AGM-114N Hellfire II, čudi me da ti kao ekspert nisi uopće uzeo u razmatranje tu modificiranu verziju Hellfirea 'dva'?

...
Poruka je uređivana zadnji put pet 3.1.2020 21:13 (Miro).
Moj PC  
7 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Za napad na iranskog generala navodno su korištene

Nevidim razloga za ovu polemiku. Ipak je jutros na svim vijestima bila informacija o korištenju kaćuša u ovoj akciji. Otkud sad najdenom rotirajući noževi, paklena vatra i druga čudesa.

Što nam rade loše sluge loših gospodara.
Moj PC  
10 0 hvala 0
11 godina
offline
Za napad na iranskog generala navodno su korištene

Ja i dalje mislim da nije bilo eksplozije. Kad nešto eksplodira posle ne izgleda kao klupko vune. A i palme koje su puno bliže autu nisu ni oprljene, a da je bilo eksplozije vjerovatno bi krošnja izgorila.

 

Ali svejedno, ova ili ona raketa, gledano s tehničke strane, dobro obavljen posao. A izgleda da ni Iranci nisu previše tužni. 

42
 
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Za napad na iranskog generala navodno su korištene

jebe mi se cime su teroristi ubili prvog covjeka vojske neke zemlje, jebe mi se jel mrkvica na celu teroristicke zemlje spasava vlastito dupe od impicmenta kao onomad kad mu je brat po moralu zazivao milosrdne andjele zbog jednog pusenja, jebe mi se i cime je pik as iz ovog pokera, "nobelovac za mir" brisao cijele svatove "kolateralno" sa lica zemlje - mislim da se i pobijenima zivo jebe jel oruzje kojem su smaknuti preciznije i ubojitije.

 

pisite, cijenjeni "novinaru" kako cemo najljepse slati masovne poruke "u mislima i molitvama" svim novim hrvatskim "braniteljima" in spe - koji ce s radoscu ginuti od vrlo lo-tek prirucnih eksplozivniih naprava na nasim "povijesnim granicama".

pisite o tehnoloskim postignucima na polju zilet-zice kojom cemo uresiti granice kad navale novi valovi nesretnih dusa.

pisite o dronovima kojima ce se nadgledati sve to i dajte konstruktivno nesto o najnovijim postignucima kako se na isti dron natakari infracrvena kamera, neka duga cijev ili zyklon b ili AI.

pisite kako je i hrvatska odsad ponosna meta za odmazdu, buduci je u tom veselom drustvu koje terorizira sve sto ima bilo kakve resurse koji bi se dali opljackati - ta nije hrvatska tako daleko! ihaa - sta zna, recimo sri lanka sta je 10 hiljada km od nove zelande?

 

ne znam sto ovaj "clanak" radi ovdje? da je bug neka rezimska novina, ili desnicarski portal, ajde - de - ali copy paste propagande iz sun-a?

mislio sam da je drktanje nad oruzjem za one s malim pisama, lobistima i polupismenim dopisnim ju-es vor kolidz poluidiotima.

 

pozdrav urednicima.

oce ovo sad ovako tokom cijelog rata?

 

 
23 2 hvala 2
16 godina
offline
Re: Za napad na iranskog generala navodno su koriš
Miro kaže...

@memulica dosta bahato nastupaš, a lijepo ti je naznačeno (s "navodno") da se radi o procjenama koji projektil je korišten - baš nitko, osim tebe, nije rezolutan.

 

Ovdje možeš pročitati dovoljno suvislu procjenu kako je u pitanju bio AGM-114N Hellfire II, čudi me da ti kao ekspert nisi uopće uzeo u razmatranje tu modificiranu verziju Hellfirea 'dva'?

Počnite raditi suvisle članke, a ne samo površno prepisivati tuđe rekla-kazala glasine i dezinformacije, pa neću bit tako 'rezolutan'. 'Rezolutan' sam, jer znam točno o čemu govorim i reka sam ono bitno (klasični Hellfire sa eksplozivnom bojevom glavom). O detaljima i verzijama možemo nastavit na nekom vojnom forumu, jer ovo je (još uvijek) IT forum/portal i 99% čitatelja/novinara nema pojma o čemu govorim.

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
16 godina
online
Re: Za napad na iranskog generala navodno su koriš
markoBT kaže...

Ja i dalje mislim da nije bilo eksplozije. Kad nešto eksplodira posle ne izgleda kao klupko vune. A i palme koje su puno bliže autu nisu ni oprljene, a da je bilo eksplozije vjerovatno bi krošnja izgorila.

 

Ali svejedno, ova ili ona raketa, gledano s tehničke strane, dobro obavljen posao. A izgleda da ni Iranci nisu previše tužni. 

A gle pošto taj General nije Rambo u realnom životu,dakle bez njega se itekak može ili zamjenjiv kad si rekel keks.

 

Kaj god Ameri nadrobili, realno to je osveta za ovo dole ali još nisu niti blizu naplatili sitan gubitak od 120 milja dolara.Bruka je to i sramota prve klase, jer su eto Ameri mislili da je taj vrlo skupi dronček za Irance možda i nevidljivi, ili bolje reč nedodirljiv.

 

https://www.bug.hr/forum/topic/komentari-lanaka-bughr/obaranje-dronova--kako-to-rade-amerikanci/269785.aspx?page=0&jumpto=5952572&sort=asc&view=flat

 

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
14 godina
offline
Re: Za napad na iranskog generala navodno su koriš
markoBT kaže...

Ja i dalje mislim da nije bilo eksplozije. Kad nešto eksplodira posle ne izgleda kao klupko vune. A i palme koje su puno bliže autu nisu ni oprljene, a da je bilo eksplozije vjerovatno bi krošnja izgorila.

 

Ali svejedno, ova ili ona raketa, gledano s tehničke strane, dobro obavljen posao. A izgleda da ni Iranci nisu previše tužni. 

 Ali će i bez velike tuge opaliti po amerima, pa se bojim da stvar ne eskalira sa gadnim posljedicama. A ako nije bilo eksplozije, to bi stvarno mogao biti znak da je korištena Hellfire 2 sa oštricama, koja obavlja posao čišće, sa puno manjim kolaterarnim štetama. Jbg, ako ubijaš, učini to čisto bez dodatne štete, da bude što "humanije".

dolazim odmah - Godot
15 godina
offline
Za napad na iranskog generala navodno su korištene

Iran je sljedeći. Odavno se zna da nakon što napadnu Irak, Siriju, Libiju, na redu da SAD napadne Iran. Oni idu jednu po jednu zemlju, najprije medijska priprema da se ocrni meta, zatim par šamara i bockanja (kao ovaj), pa napad da "oslobode" državu metu čime brane svoju domovinu, doduše par desetaka tiusuća km od nje ali nema veze, obrambeni rat je obrambeni rat.

Idi i radi nešto korisno!
 
5 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Za napad na iranskog generala navodno su koriš

Ja prvi put čujem za tog tipa. Valjda ga Iranski narod bolje poznaje. Pa kad oni nisu tužni, što bi bio ja. A eskalacija? Možda je bude više, a možda i manje. Ne bi stavija ruku u vatru ni za jedno ni za drugo. 

42
Poruka je uređivana zadnji put pet 3.1.2020 23:21 (markoBT).
15 godina
offline
Re: Za napad na iranskog generala navodno su koriš
markoBT kaže...

Ja prvi put čujem za tog tipa. Valjda ga Iranski narod bolje poznaje. Pa kad oni nisu tužni, što bi bio ja. A eskalacija? Možda bude više, a možda bude i manje. Ne bi stavija ruku u vatru ni za jedno ni za drugo. 

 

Da nije bilo njega na kopnu i Amera u zraku, Kalifat bi bio u Bagdadu, do juga Iraka. Damask bi pao na samome početku, kao i ostatak Sirije u ruke Kalifata.

 

Islamsku državu su vodili ljudi od kojih je veći dio bio školovan na Frunz akademiji... 

I thought that I heard you laughing I thought that I heard you sing I think I thought I saw you try But that was just a dream That was just a dream
Poruka je uređivana zadnji put pet 3.1.2020 22:34 (fredii).
11 godina
offline
Re: Za napad na iranskog generala navodno su koriš

Sad sam malo zbunjen. Ameri u zraku, a general na kopnu skupa ratuju. A sad ga Ameri makli. Istina znaju oni tako, al' isto mi malo nelogično.

42
Poruka je uređivana zadnji put pet 3.1.2020 22:35 (markoBT).
12 godina
protjeran
offline
Re: Za napad na iranskog generala navodno su koriš
memulica kaže...

Počnite raditi suvisle članke, a ne samo površno prepisivati tuđe rekla-kazala glasine i dezinformacije.

 Ne znam tko ti brani da otvoriš svoj vojni portal na kojem ćeš kao "veliki stručnjak" iznositi svoje analize?

Zakupiš hosting i domenu i podigneš wordpress blog, to ti je sve zajedno par stotina kuna, nije puno.

 

memulica kaže...

O detaljima i verzijama možemo nastavit na nekom vojnom forumu, jer ovo je (još uvijek) IT forum/portal i 99% čitatelja/novinara nema pojma o čemu govorim.

 Možeš ti nastaviti gdje hoćeš, i dalje će to tvoje biti samo nagađanje, jer ne znaš koje se oružje gdje koristi, niti to možeš znati, bez obzira šta ti tu piskarao po forumu.

16 godina
online
Re: Za napad na iranskog generala navodno su koriš
markoBT kaže...

Sad sam malo zbunjen. Ameri u zraku, a general na kopnu skupa ratuju. A sad ga Ameri makli. Istina znaju oni tako, al' isto mi malo nelogično.

 

Htio je reći "Rusi u zraku" pa se zabunio

Poruka je uređivana zadnji put pet 3.1.2020 23:20 (segregator).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice