Najbolji jeftini mobiteli - Xiaomi Redmi Note 5

poruka: 34
|
čitano: 13.777
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Najbolji jeftini mobiteli - Xiaomi Redmi Note 5".
14 godina
offline
Najbolji jeftini mobiteli - Xiaomi Redmi Note 5

Možda bi valjalo bar ubuduće malo proučiti ono o čemu se piše?!

 

Dakle, neispravno je napisano da uređaj ne podržava brzo punjenje!

 

Priključite na njega punjač, koji ste dobili s njim u kutiji i naravno, uređaj se puni standardnom brzinom (dobili ste obični zbog "uštede" tj. škrtosti od strane Xiaomi-a). Naprotiv, priključite na njega Qualcomm Quick Charge kompatibilan punjač i vidi vraga, mobitel s brzo puni, čak dobijete i pisanu obavijest na zaključanom display-u te obavijest u obliku promjene ikone punjenja (ikona standardnog punjenja je mala munja, a ikona brzog punjenja je mala munja unutar kruga).

 

Meni osobno, nedostatak ovog mobitela su nepravedno uklonjeni NFC i USB3 konektor.

 

Toliko...

 
23 1 hvala 1
10 godina
neaktivan
offline
Re: Najbolji jeftini mobiteli - Xiaomi Redmi Note
Imam ga skoro 3mjeseca i mogu reć da sam prezadovoljan. Kupio sam ga na goldwayu tj trgovini na aliexpresu za 1700kn skupa sa mi band 2. E sad, sam smartphone sada dođe ispod 1500 kuna ako je rijeć o 64gb 4gb rama.

Obratiti pozornost da odaberete smartphone sa dvije kamere na poleđini dual kameru sa desne strane. Ako ima jednu kameru po sredini onda je rijeć o redmi 5 plus.
Xiaomi je napravio zbrku sa imenima, prvo su se počeli proizvoditi u Indiji Redmi note 5 ( to je redmi 5 plus) i redmi note 5 pro koji se kasnije počeo proizvoditi u Kini odbacivši ime Pro, samo redmi note 5. Pripazite kod kupovine i također kad flashate Rom jer nije isto za redmi 5 plus i redmi note 5. Možete si brickat mob.

Inače jakoristim svoj stari punjač od blitzwolf koji podržava qc2.0 imogu reć da dost brzo puni. Koristim ga jer ima više portova pa mogu istodobno punit i druge gadgete.

Isprva mi je bilo žap to što ima microusb jer sam htio typec jer se često desavalo da kad sam jako umoran da krivo guram nepotremo :D preporodio sam se jer sam si kupio magnetski kabel wsken mini. Iako nije reverzibilan ali magnet ne dopušta da se drugačije ukopča nego u pravi položa a drugo što mi se svida je svijetlo na konekttoru koje mora biti gore.
Najveća mana za mene je led notifikacija na kojoj su štedjeli. Samo svijetli bijelo svijetlo i upozorava samo dvije stvari da ste dobili notifikaciju i da se mob puni. Ništa drugo. Na kraju sam se snašao jer notifikacije dobivam na mi bandu u realnom vremenu a mob moze da bude na stolu .

 
1 0 hvala 1
15 godina
offline
Najbolji jeftini mobiteli - Xiaomi Redmi Note 5

mogućnost brzog punjenjenjenjenja ovisi o procesoru (većina pucnizmajova to ima kao standardno) i punjač mora biti od 2A (ne mora biti xiaomi). a propos global miui, u nas pojma nemaju: svaki xiaomi ga ima, samo valja regiju postaviti na hrvatska pri prvom pokretanju i sve je na hrvatskom. ja im to pokazivao u dućanu a oni se čudili k'o pura dreku. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
7 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Najbolji jeftini mobiteli - Xiaomi Redmi Note
Markić7 kaže...
Imam ga skoro 3mjeseca i mogu reć da sam prezadovoljan. Kupio sam ga na goldwayu tj trgovini na aliexpresu za 1700kn skupa sa mi band 2. E sad, sam smartphone sada dođe ispod 1500 kuna ako je rijeć o 64gb 4gb rama.

Obratiti pozornost da odaberete smartphone sa dvije kamere na poleđini dual kameru sa desne strane. Ako ima jednu kameru po sredini onda je rijeć o redmi 5 plus.
Xiaomi je napravio zbrku sa imenima, prvo su se počeli proizvoditi u Indiji Redmi note 5 ( to je redmi 5 plus) i redmi note 5 pro koji se kasnije počeo proizvoditi u Kini odbacivši ime Pro, samo redmi note 5. Pripazite kod kupovine i također kad flashate Rom jer nije isto za redmi 5 plus i redmi note 5. Možete si brickat mob.

Inače jakoristim svoj stari punjač od blitzwolf koji podržava qc2.0 imogu reć da dost brzo puni. Koristim ga jer ima više portova pa mogu istodobno punit i druge gadgete.

Isprva mi je bilo žap to što ima microusb jer sam htio typec jer se često desavalo da kad sam jako umoran da krivo guram nepotremo :D preporodio sam se jer sam si kupio magnetski kabel wsken mini. Iako nije reverzibilan ali magnet ne dopušta da se drugačije ukopča nego u pravi položa a drugo što mi se svida je svijetlo na konekttoru koje mora biti gore.
Najveća mana za mene je led notifikacija na kojoj su štedjeli. Samo svijetli bijelo svijetlo i upozorava samo dvije stvari da ste dobili notifikaciju i da se mob puni. Ništa drugo. Na kraju sam se snašao jer notifikacije dobivam na mi bandu u realnom vremenu a mob moze da bude na stolu .

E vidiš, to je dobra ideja s tim "magnetskim" kabelom.

 

Da, na žalost ovaj mobitel je očiti primjer brutalnog sakaćenja u više smjerova od strane marketinga!

16 godina
moderator
offline
Re: Najbolji jeftini mobiteli - Xiaomi Redmi Note
Jehonan kaže...

Možda bi valjalo bar ubuduće malo proučiti ono o čemu se piše?! 

Dakle, neispravno je napisano da uređaj ne podržava brzo punjenje!

Priključite na njega punjač, koji ste dobili s njim u kutiji i naravno, uređaj se puni standardnom brzinom (dobili ste obični zbog "uštede" tj. škrtosti od strane Xiaomi-a). Naprotiv, priključite na njega Qualcomm Quick Charge kompatibilan punjač i vidi vraga, mobitel s brzo puni, čak dobijete i pisanu obavijest na zaključanom display-u te obavijest u obliku promjene ikone punjenja (ikona standardnog punjenja je mala munja, a ikona brzog punjenja je mala munja unutar kruga).

 

 

Možda bi trebao pažljivije pročitati što piše u recenziji? 

 

Kad već navodimo mane, spomenimo još jednu, podjednako bizarnu – iako ugrađeni čip, 8-jezgreni Qualcommov Snapdragon 636, podržava Quick Charge 3.0, Xiaomi ga nije aktivirao (vjerojatno radi postizanja niže cijene, jer aktivacija QC-a podrazumijeva veće troškove), stoga brzo punjenje baterije nije moguće. To objašnjava i zašto se uređaj isporučuje s adapterom koji radi na samo 5 V / 2 A. Spajanje snažnijeg adaptera neće pomoći u brzini punjenja, ona će ostati na oko dva i pol sata za stopostotno punjenje, odnosno oko sat vremena za vraćanje polovice kapaciteta baterije. 

 

Kad se na uređaj spoji QC2, QC3 ili QC4 punjač, a sve od reda sam imao pri ruci za potrebe testa, na ekranu doista piše "Charging Rapidly", ali vrijeme punjenja ostaje identično kao s tvorničkim punjačem. Za slučaj da ne vjeruješ meni, pogledaj na YouTubeu, imaš hrpu videa gdje vlasnici uređaja demonstriraju upravo to - piše da se tobože brzo puni, a zapravo nema nikakve razlike u vremenu punjenja.

 

No izuzev toga (i drugih sitnijih mana spomenutih u tekstu), zbilja odličan mobitel, potpuno vrijedan traženog novca.

Never put Dolby on snake detectors, that's what we must remember.
Poruka je uređivana zadnji put sri 1.8.2018 11:14 (Davor).
16 godina
moderator
offline
Re: Najbolji jeftini mobiteli - Xiaomi Redmi Note
Markić7 kaže...
Imam ga skoro 3mjeseca i mogu reć da sam prezadovoljan. Kupio sam ga na goldwayu tj trgovini na aliexpresu za 1700kn skupa sa mi band 2. E sad, sam smartphone sada dođe ispod 1500 kuna ako je rijeć o 64gb 4gb rama.

Obratiti pozornost da odaberete smartphone sa dvije kamere na poleđini dual kameru sa desne strane. Ako ima jednu kameru po sredini onda je rijeć o redmi 5 plus.
Xiaomi je napravio zbrku sa imenima, prvo su se počeli proizvoditi u Indiji Redmi note 5 ( to je redmi 5 plus) i redmi note 5 pro koji se kasnije počeo proizvoditi u Kini odbacivši ime Pro, samo redmi note 5. Pripazite kod kupovine i također kad flashate Rom jer nije isto za redmi 5 plus i redmi note 5. Možete si brickat mob.

Inače jakoristim svoj stari punjač od blitzwolf koji podržava qc2.0 imogu reć da dost brzo puni. Koristim ga jer ima više portova pa mogu istodobno punit i druge gadgete.

Isprva mi je bilo žap to što ima microusb jer sam htio typec jer se često desavalo da kad sam jako umoran da krivo guram nepotremo :D preporodio sam se jer sam si kupio magnetski kabel wsken mini. Iako nije reverzibilan ali magnet ne dopušta da se drugačije ukopča nego u pravi položa a drugo što mi se svida je svijetlo na konekttoru koje mora biti gore.
Najveća mana za mene je led notifikacija na kojoj su štedjeli. Samo svijetli bijelo svijetlo i upozorava samo dvije stvari da ste dobili notifikaciju i da se mob puni. Ništa drugo. Na kraju sam se snašao jer notifikacije dobivam na mi bandu u realnom vremenu a mob moze da bude na stolu .

 

Ovo za nazive je istina, napravili su totalni kaos  GSMArena zove ono što se kod nas zove "Redmi Note 5", i tema je ovog opisa, "Redmi Note 5 AI Dual Camera" 

 

Što se notifikacije tiče, baš me zanimalo koliko će to nekome biti problematično. Napravio sam mini anketu među ljudima i većina mi je rekla da je njima dovoljno imati bilo kakvu notifikacijsku LED-icu, da ne mare oko promjene boje. Logika je - ako svijetli, ionako ću pogledati mobitel, stoga mi nije važno da mi boja govori uz koju je aplikaciju vezana notifikacija. Pitanje je je li Xiaomi odabrao takvu implementaciju iz istog tog razloga, ili zbilja šparaju. Doduše, potonje bi me čudilo, jer valjda nema jeftinije komponente u mobitelu od LED-ice 

Never put Dolby on snake detectors, that's what we must remember.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Najbolji jeftini mobiteli - Xiaomi Redmi Note
Markić7 kaže...
Isprva mi je bilo žap to što ima microusb jer sam htio typec jer se često desavalo da kad sam jako umoran da krivo guram nepotremo :D preporodio sam se jer sam si kupio magnetski kabel wsken mini. Iako nije reverzibilan ali magnet ne dopušta da se drugačije ukopča nego u pravi položa a drugo što mi se svida je svijetlo na konekttoru koje mora biti gore.
Najveća mana za mene je led notifikacija na kojoj su štedjeli. Samo svijetli bijelo svijetlo i upozorava samo dvije stvari da ste dobili notifikaciju i da se mob puni. Ništa drugo. Na kraju sam se snašao jer notifikacije dobivam na mi bandu u realnom vremenu a mob moze da bude na stolu .

 

Ima i za to ljeka

 

https://www.aliexpress.com/store/product/Baseus-Reversible-Micro-USB-Cable-For-Samsung-Xiaomi-Redmi-Note-4X-Mobile-Phone-Data-Sync-Cable/2343184_32858798339.html

 

Kabel je prekvalitetan i cvrst, 10/10

16 godina
offline
Najbolji jeftini mobiteli - Xiaomi Redmi Note 5

Rado bih prešao na novi Redmi, ali mi Redmi 1s već godinama ne želi umrijeti i radi savršeno.

Boris_CRO (War thunder, il2 Sturmovik, DCS, Steam)
 
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Najbolji jeftini mobiteli - Xiaomi Redmi Note
Davor kaže...
Jehonan kaže...

Možda bi valjalo bar ubuduće malo proučiti ono o čemu se piše?! 

Dakle, neispravno je napisano da uređaj ne podržava brzo punjenje!

Priključite na njega punjač, koji ste dobili s njim u kutiji i naravno, uređaj se puni standardnom brzinom (dobili ste obični zbog "uštede" tj. škrtosti od strane Xiaomi-a). Naprotiv, priključite na njega Qualcomm Quick Charge kompatibilan punjač i vidi vraga, mobitel s brzo puni, čak dobijete i pisanu obavijest na zaključanom display-u te obavijest u obliku promjene ikone punjenja (ikona standardnog punjenja je mala munja, a ikona brzog punjenja je mala munja unutar kruga).

 

 

Možda bi trebao pažljivije pročitati što piše u recenziji? 

 

Kad već navodimo mane, spomenimo još jednu, podjednako bizarnu – iako ugrađeni čip, 8-jezgreni Qualcommov Snapdragon 636, podržava Quick Charge 3.0, Xiaomi ga nije aktivirao (vjerojatno radi postizanja niže cijene, jer aktivacija QC-a podrazumijeva veće troškove), stoga brzo punjenje baterije nije moguće. To objašnjava i zašto se uređaj isporučuje s adapterom koji radi na samo 5 V / 2 A. Spajanje snažnijeg adaptera neće pomoći u brzini punjenja, ona će ostati na oko dva i pol sata za stopostotno punjenje, odnosno oko sat vremena za vraćanje polovice kapaciteta baterije. 

 

Kad se na uređaj spoji QC2, QC3 ili QC4 punjač, a sve od reda sam imao pri ruci za potrebe testa, na ekranu doista piše "Charging Rapidly", ali vrijeme punjenja ostaje identično kao s tvorničkim punjačem. Za slučaj da ne vjeruješ meni, pogledaj na YouTubeu, imaš hrpu videa gdje vlasnici uređaja demonstriraju upravo to - piše da se tobože brzo puni, a zapravo nema nikakve razlike u vremenu punjenja.

 

No izuzev toga (i drugih sitnijih mana spomenutih u tekstu), zbilja odličan mobitel, potpuno vrijedan traženog novca.

Ako sam pogriješio, ja se i ispričavam!

 

Na YouTube namam što ići zbog toga, imam originalni Xiaomi Quick Charge adapter i ovo što govoriš, tomu nije tako! Naime, uređaj se puni brže nego s klasičnim punjačem koji je došao uz njega. Nisam se zamarao niti ću mjeriti za koliko se napuni, to mi nije fetiš, ali uređaj se brže napuni, i to osjetno. Jedino, što se više ugrije prilikom punjenja, a to nije baš dobro. Opet, zbog potpune jasnoće, ja ne znam govore li na YouTube o relativnom ili apsolutno vremenu punjenja? Ja znam osobno, kada ga stavim na brzi punjač da se baterija napuni do neki 40-50% za 20-tak min, a potom ovaj ostatak punjenja baterije traje oko 1 sat.

 

Inače SOC Snapdragon 636 podržava Quick Charge 4 standard!

 

Evo slike , baš trenutno situacija o kojoj elaboriram zbiva se kod mene .

 

Još jednom. moja isprika na brzopletosti al' kao i uvijek, sam pao sam se ubio tako da to je to!

 

Hvala na razumijevanju!

16 godina
offline
Najbolji jeftini mobiteli - Xiaomi Redmi Note 5

Šteta što nema NFC, bio bi pun pogodak.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Najbolji jeftini mobiteli - Xiaomi Redmi Note
lllnuclearlll kaže...

Šteta što nema NFC, bio bi pun pogodak.

 

Je, da!

Još je žalosnije što je NFC nativno, unutar SOC-a.

Što će reći, za njegovu implementaciju je potrebna "samo" vanjska antena i možda RLC filter, i to je sve!

I da, potrebno je i tantijeme platiti vjerujem.

No, to bi im onda "osakatilo" mobitele iz većeg cjenovnog razreda, tako da....ah, stara priča.

 

Inače, netko se može zapitati, a kog će ti vraga taj NFC?! Al' evo, meni npr. jedno djete ima diabetes, budući ima senzore za kontinuirano mjerenje GUK-a u krvi, jako je zgodno imati mobitel s NFC-om i potom  nema potrebe nositi posebni "čitač" već je to riješeno putem mobitela koji je i ovako stalno uz nju, te pripadajuće aplikacije koja naravno ima xy više mogućnosti od decidiranog mjerača. I onda što?! Kupuj djetetu mobitel iz višeg cjenovnog razreda, a bez neke velike potrebe i smisla. Al' eto...

12 godina
odjavljen
offline
Re: Najbolji jeftini mobiteli - Xiaomi Redmi Note
Davor kaže...
Jehonan kaže...

Možda bi valjalo bar ubuduće malo proučiti ono o čemu se piše?! 

Dakle, neispravno je napisano da uređaj ne podržava brzo punjenje!

Priključite na njega punjač, koji ste dobili s njim u kutiji i naravno, uređaj se puni standardnom brzinom (dobili ste obični zbog "uštede" tj. škrtosti od strane Xiaomi-a). Naprotiv, priključite na njega Qualcomm Quick Charge kompatibilan punjač i vidi vraga, mobitel s brzo puni, čak dobijete i pisanu obavijest na zaključanom display-u te obavijest u obliku promjene ikone punjenja (ikona standardnog punjenja je mala munja, a ikona brzog punjenja je mala munja unutar kruga).

 

 

Možda bi trebao pažljivije pročitati što piše u recenziji? 

 

Kad već navodimo mane, spomenimo još jednu, podjednako bizarnu – iako ugrađeni čip, 8-jezgreni Qualcommov Snapdragon 636, podržava Quick Charge 3.0, Xiaomi ga nije aktivirao (vjerojatno radi postizanja niže cijene, jer aktivacija QC-a podrazumijeva veće troškove), stoga brzo punjenje baterije nije moguće. To objašnjava i zašto se uređaj isporučuje s adapterom koji radi na samo 5 V / 2 A. Spajanje snažnijeg adaptera neće pomoći u brzini punjenja, ona će ostati na oko dva i pol sata za stopostotno punjenje, odnosno oko sat vremena za vraćanje polovice kapaciteta baterije. 

 

Kad se na uređaj spoji QC2, QC3 ili QC4 punjač, a sve od reda sam imao pri ruci za potrebe testa, na ekranu doista piše "Charging Rapidly", ali vrijeme punjenja ostaje identično kao s tvorničkim punjačem. Za slučaj da ne vjeruješ meni, pogledaj na YouTubeu, imaš hrpu videa gdje vlasnici uređaja demonstriraju upravo to - piše da se tobože brzo puni, a zapravo nema nikakve razlike u vremenu punjenja.

 

No izuzev toga (i drugih sitnijih mana spomenutih u tekstu), zbilja odličan mobitel, potpuno vrijedan traženog novca.

 

 

Spojio sam svoj QC3.0 na njega(bio oko 30-35%), dok sam se otuširao mobitel je bio preko 70% a adapter vreo.

Danas sam baš spojio njihov punjač koji daje amper manje(tad je mobitel bio oko 15%) i nakon nekih pola sata pogledah ono mobitel na oko 30-ak posto a adapter nije bio baš nešto vruć.

 

Doduše imam 5 Plus, valjda su isti/slični? 🤔🙄

16 godina
moderator
offline
Re: Najbolji jeftini mobiteli - Xiaomi Redmi Note
Dex.pwn kaže...

 

Spojio sam svoj QC3.0 na njega(bio oko 30-35%), dok sam se otuširao mobitel je bio preko 70% a adapter vreo.

Danas sam baš spojio njihov punjač koji daje amper manje(tad je mobitel bio oko 15%) i nakon nekih pola sata pogledah ono mobitel na oko 30-ak posto a adapter nije bio baš nešto vruć.

 

Doduše imam 5 Plus, valjda su isti/slični? 🤔🙄

 

Nisu isti - jedna od razlika je što 5 Plus podržava Quick Charging (3.0) 

Never put Dolby on snake detectors, that's what we must remember.
12 godina
odjavljen
offline
Re: Najbolji jeftini mobiteli - Xiaomi Redmi Note

Na GSMu se ne spominje nikakav QC

Čak ni na njihovoj stranici ne spominju QC

https://www.mi.com/en/redmi-5-plus/specs/

16 godina
moderator
offline
Re: Najbolji jeftini mobiteli - Xiaomi Redmi Note
Dex.pwn kaže...

Na GSMu se ne spominje nikakav QC

Čak ni na njihovoj stranici ne spominju QC

https://www.mi.com/en/redmi-5-plus/specs/

 

Nije prvi put da su specifikacije za Xiaomijeve mobitele nepotpune/netočne. Upravo zato se to mora testirati, to je jedini način da budeš siguran. Čudi me da misliš da nema QC-a, kad si se vlastitim testiranjem uvjerio da ima  Upravo to što si iskusio (brzo punjenje u području do 70-75%, vruć adapter) je QC. Istovremeno, "obični" Redmi Note 5 (ne Plus) se u mojim testovima nije ponašao tako, bez obzira na kakav je punjač bio spojen.

Never put Dolby on snake detectors, that's what we must remember.
Poruka je uređivana zadnji put čet 2.8.2018 9:01 (Davor).
7 godina
offline
Re: Najbolji jeftini mobiteli - Xiaomi Redmi Note
Davor kaže...
Dex.pwn kaže...

 

Spojio sam svoj QC3.0 na njega(bio oko 30-35%), dok sam se otuširao mobitel je bio preko 70% a adapter vreo.

Danas sam baš spojio njihov punjač koji daje amper manje(tad je mobitel bio oko 15%) i nakon nekih pola sata pogledah ono mobitel na oko 30-ak posto a adapter nije bio baš nešto vruć.

 

Doduše imam 5 Plus, valjda su isti/slični? 🤔🙄

 

Nisu isti - jedna od razlika je što 5 Plus podržava Quick Charging (3.0) 

 
Svašta! 

Pa kako je moguće da jeftiniji (i malo slabiji) model ima QC3.0 a skuplji i jači nema??

Nema logike nikako 

Neznanje je bliže istini nego predrasuda
12 godina
odjavljen
offline
Re: Najbolji jeftini mobiteli - Xiaomi Redmi Note
Davor kaže...
Dex.pwn kaže...

Na GSMu se ne spominje nikakav QC

Čak ni na njihovoj stranici ne spominju QC

https://www.mi.com/en/redmi-5-plus/specs/

 

Nije prvi put da su specifikacije za Xiaomijeve mobitele nepotpune/netočne. Upravo zato se to mora testirati, to je jedini način da budeš siguran. Čudi me da misliš da nema QC-a, kad si se vlastitim testiranjem uvjerio da ima  Upravo to što si iskusio (brzo punjenje u području do 70-75%, vruć adapter) je QC. Istovremeno, "obični" Redmi Note 5 (ne Plus) se u mojim testovima nije ponašao tako, bez obzira na kakav je punjač bio spojen.

 

Al pitam se onda zašto bi prešutili da ima QC? 😂😂

16 godina
offline
Najbolji jeftini mobiteli - Xiaomi Redmi Note 5

Ako je tome tako, a ja upravo kupio Redmi Note 5, uzet ću i QC punjač, jel ovo ok ili ima neka bolja preporuka?

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Najbolji jeftini mobiteli - Xiaomi Redmi Note

Da, Anker je zakon.

 

 

Kruha i igala...
16 godina
moderator
offline
Re: Najbolji jeftini mobiteli - Xiaomi Redmi Note
Dex.pwn kaže...

Al pitam se onda zašto bi prešutili da ima QC? 😂😂

 

Ni ne slutiš koliko bih volio da imam odgovor na to pitanje  Prilikom testiranja hardvera svako se malo sretnemo s nekom funkcijom koja je/nije navedena u službenim speckama, a postoji/ne postoji. Tome su daleko najskloniji kineski proizvođači.

Never put Dolby on snake detectors, that's what we must remember.
16 godina
moderator
offline
Re: Najbolji jeftini mobiteli - Xiaomi Redmi Note
Unimatrix 007 kaže...

Ako je tome tako, a ja upravo kupio Redmi Note 5, uzet ću i QC punjač, jel ovo ok ili ima neka bolja preporuka?

 

Ja ne bih trošio pare, jer ti se mobitel neće ništa brže puniti, kao što sam već par puta napisao u ovoj raspravi  Testirao sam ga sa QC 2.0, QC 3.0 i QC 4.0 punjačem i nijedan od njih mu nije ubrzao vrijeme punjenja.

Never put Dolby on snake detectors, that's what we must remember.
13 godina
offline
Najbolji jeftini mobiteli - Xiaomi Redmi Note 5

Posto sam se vise izgubio u nazivima modela i da ne fulam, jel ovo model iz recenzije?

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Najbolji jeftini mobiteli - Xiaomi Redmi Note
Davor kaže... 

Ja ne bih trošio pare, jer ti se mobitel neće ništa brže puniti, kao što sam već par puta napisao u ovoj raspravi  Testirao sam ga sa QC 2.0, QC 3.0 i QC 4.0 punjačem i nijedan od njih mu nije ubrzao vrijeme punjenja.

kako skužiti koje je specifikacije punjač?

recimo od onih koji su mi dostupni i nedavno nabavljeni, punjač od nove nokie 6.1 ima jedinu razliku u specifikacijama od punjača xioami (koji dođe sa 5a modelom) da piše 5a vs 3a, sve ostalo je isto

jel to znači da je nokijin punjač qc (i kako da znam koji), a xiaomi je običan?

16 godina
moderator
offline
Re: Najbolji jeftini mobiteli - Xiaomi Redmi Note
smola3005 kaže...

Posto sam se vise izgubio u nazivima modela i da ne fulam, jel ovo model iz recenzije?

 

Da!

Never put Dolby on snake detectors, that's what we must remember.
16 godina
moderator
offline
Re: Najbolji jeftini mobiteli - Xiaomi Redmi Note
picajzla0707 kaže...

kako skužiti koje je specifikacije punjač?

recimo od onih koji su mi dostupni i nedavno nabavljeni, punjač od nove nokie 6.1 ima jedinu razliku u specifikacijama od punjača xioami (koji dođe sa 5a modelom) da piše 5a vs 3a, sve ostalo je isto

jel to znači da je nokijin punjač qc (i kako da znam koji), a xiaomi je običan?

 

Siguran možeš biti samo tako da kupuješ punjače provjerenih proizvođača (Belkin, Anker, OnePlus...). To što na nekom punjaču piše da je 2A, uopće ne mora značiti da će podržavati brzo punjenje baterije, jer postoje i "high current" punjači bez podrške za QC. Na punjačima koji podržavaju QC to je obično naznačeno. Ako se dobro sjećam (nemoj zamjeriti, prošla su dva mjeseca ), punjač od Nokije 6.1 podržava QC.

Never put Dolby on snake detectors, that's what we must remember.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Najbolji jeftini mobiteli - Xiaomi Redmi Note
Posjedujem ovaj telefon malo više od mjesec dana prije i baš me zaintrigiralo punjenje baterije i postojanje odnosno ne postojane QC tehnologije u nekoj svojoj inačici. Prije kupnje sam malo gledao po youtube i negdje sam naletio da iako čipset ima sposobnosti za dosta više podržava samo QC 2 punjenje. Danas sam se dokopao nekakvog punjača što navodno podržava QC3 i odlučio malo testirati punjene. Za sada sam mjerio pola sata na punjaču kada se tel ugasio zbog prazne baterije i u tih pola sata se napunio 37%. Neki dan sam na poslu na isti punjač kod kolege stavio tel sa 17% na punjač i u periodu ne duljem od 45 min stigao sam na oko 67%. Uglavnom sigurno je brže od punjača 5V 2A što ide uz njega, a o kojoj se QC verziji radi neznam
vlastoručni potpis
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Najbolji jeftini mobiteli - Xiaomi Redmi Note 5

Već mjesec dana ga koristim i moram priznati da sam oduševljen mobitelom. Baterija jako dugo traje pogotovo ako se mobitel ne koristi toliko često ko što ga ja koristim, ali za cijenu je jako dobar izbor. U Pevecu na sniženju za 2000kn.

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Najbolji jeftini mobiteli - Xiaomi Redmi Note
freshyy kaže...

Već mjesec dana ga koristim i moram priznati da sam oduševljen mobitelom. Baterija jako dugo traje pogotovo ako se mobitel ne koristi toliko često ko što ga ja koristim, ali za cijenu je jako dobar izbor. U Pevecu na sniženju za 2000kn.

 U neutrinu 1800kn normalna cijena,sad ne znam jel jos uvijek snizen na 1600. 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Najbolji jeftini mobiteli - Xiaomi Redmi Note

Davore, hvala ti ko bratu. Neki dan sam ga uzeo, uređaj je ooodličan. Cijeli dan sam proveo puštajući glasno mjuzu, slikao, snimao, s brightness na max, sve živo uključeno, chrome s nekoliko tabova, bluetooth dok sam pairao s autoradiom i baterija je sve to s lakoćom odradila. Punjenje je bilo otprilike koliko minuta, toliko % (5V 2A). Kamere su odlične, zvučnik glasan, zaista preporuka.

16 godina
moderator
offline
Re: Najbolji jeftini mobiteli - Xiaomi Redmi Note
ibarix kaže...

Davore, hvala ti ko bratu. Neki dan sam ga uzeo, uređaj je ooodličan. Cijeli dan sam proveo puštajući glasno mjuzu, slikao, snimao, s brightness na max, sve živo uključeno, chrome s nekoliko tabova, bluetooth dok sam pairao s autoradiom i baterija je sve to s lakoćom odradila. Punjenje je bilo otprilike koliko minuta, toliko % (5V 2A). Kamere su odlične, zvučnik glasan, zaista preporuka.

 

Drago mi je da si toliko zadovoljan, i ja sam bio - kao što si vidio iz recenzije  

Never put Dolby on snake detectors, that's what we must remember.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice