Najbolje TV serije s kraja 2019. godine

poruka: 44
|
čitano: 13.910
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Najbolje TV serije s kraja 2019. godine".
15 godina
offline
Najbolje TV serije s kraja 2019. godine

Jel samo meni fali serija tipa Sopranos?

 

Iskreno, previse mi je SF-a i fantastike opcenito.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
Moj PC  
5 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Najbolje TV serije s kraja 2019. godine
wyks kaže...

Jel samo meni fali serija tipa Sopranos?

 

Iskreno, previse mi je SF-a i fantastike opcenito.

Ma ima svega danas, mislim da nikada nismo imali veći izbor serija.

 

Nisu kao Sopranos, ali imaju zajedničkih elemenata:

Breaking Bad, Boardwalk Empire, Ozark, Peaky Blinders, Narcos, The Wire, The Americans

15 godina
offline
Re: Najbolje TV serije s kraja 2019. godine
mzopg kaže...
Ma ima svega danas, mislim da nikada nismo imali veći izbor serija.

 

Nisu kao Sopranos, ali imaju zajedničkih elemenata:

Breaking Bad, Boardwalk Empire, Ozark, Peaky Blinders, Narcos, The Wire, The Americans

 Mislim da serem u biti, jer istina je da nemam volje :D. U biti sam Sopranose spomenuo jer mi nedostaje ta dinamika kad je bilo normalno pogledati epizodu i nastaviti sa zivotom do slijedeceg tjedna.

Mene je streaming revolucija zapalila i izgorila, iako sam redovito placao i Netflix i Amazon Prime - imam dobar VPN.

 

Fitilj mi je 10-12 epizoda, bez clifhangera i da slijedeca sezona ne bude totalna promjena svega sto smo ustvrdili u prvoj sezoni.

 

Ove godine sam pogledao Stranger Things - vec mi je previse, poceo sam na njih gledat kao na vlastitu djecu, pa se vise pitam zasto ne pisu zadacu, zasto su drska i tako to.

Pogledao sam i The Boys - koji ima bas i clifhanger i plot twist, a to ne volim jer sam nestrpljiv i neda mi se cekat sljedecu sezonu.

 

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
6 godina
neaktivan
offline
Re: Najbolje TV serije s kraja 2019. godine
overhaul kaže...
overhaul kaže...

Pa onda izjavi za Witchera "loša izvedba nelinearne radnje frustrira..." Koji je problem popratiti "nelinearnu radnju"?

komentari krenu s frazama da su "CGI efekti osrednji, a glumci nisu razradili karaktere i dijalozi su isprazni" iako blage veze nema sa činjeničnim stanjem

 

Nekad je tako nekad nije. Npr ne stoji ti spin da je izvor problema u samom praćenju nelinearne radnje (iliti u ljudima), a ne u frustrirajuće lošoj izvedbi nelinearnosti. Što je zajedničko filmovima Pulp Fiction, Mr. Nobody, Memento, City of God, Rashomon, Mulholland Drive, Irreversible, Hiroshima mon amour, Hero, Breathless? Nijedan od njih ne koristi nelinearnu radnju kako bi spriječio predug period bez svog MVPa Henrya Cavilla na ekranu - što realno i može biti fatalno za zadržavanje publike. Osim unošenja konfuzije kroz taj nimalo umjetnički razlog, u Witcherovoj mesarskoj isjeckanosti nisam primijetio ni preklapanje nelinearnosti s lajt motivom priče, ni nelinearnost kao dodatnog pokretača radnje ni nelinearnost kao mehanizam pojačavanja psihološkog, filozofskog ili šok efekta kao u navedenim filmovima. Tako da više strpljenja, iako ovisi šta želiš postići jer pitati s čime ljudi uspoređuju da tako misle je rijetka pojava jer je na kraju dana malo koga zapravo briga. 

 

 

12 godina
offline
Re: Najbolje TV serije s kraja 2019. godine
overhaul kaže...
BlueMax kaže...

Jel to pokušavaš ljudima ukazati na to da nemaju pravo na vlastiti ukus?

 Ma ne, ali ako kažete "serija nevalja jer nevolim taj žanr, nije mi se dalo gledat dulje od pola epizode ili mi se ne sviđa glumica". Pa onda preskoči kritiku ako nisi upućen ili zainteresiran. I ja sam prestao gledati zadnju sezonu Jessice Jones, pa neću nikome pričati da je glupa i bezveze, jer nisam gledao. Još mi je super(ovdje nije bio slučaj ali je uobičajeno) da se, da se dokažu "stručnim kritičarima", komentari krenu s frazama da su "CGI efekti osrednji, a glumci nisu razradili karaktere i dijalozi su isprazni" iako blage veze nema sa činjeničnim stanjem, jer iste fraze lijepe na sve što im se ne sviđa, makar dotični bio nominiran za Oscara/zlatnog lava/bakrenog psića u VFX, glumi ili scenariju. Postoji, kažem, cijeli dnevni program na svim tv programima koji nisam gledao pa ga neću zato komentirati, jer stvarno bi bilo mučenje da me netko prisili gledati - a jedino tada bih ajd, mogao reći dali (mi) je dobro ili ne. Podsjećate na one koji se pozovu usred svjetskog nogometnog prvenstva uletjeti u komentare utakmica i svima docirati da ne vole nogomet i nisu gledali utakmicu jer je to ispod njihove intelektualne razine i kulture, ali smatraju da su nogometaši preplaćeni i nepismeni i ne igraju dobro za te novce.

 

 

 Problem je u tome što ja volim taj žanr i pogledao sam skoro sve što je u tom žanru snimljeno. Ako ćemo baš o SW franšizi onda sam popriličan ljubitelj. Čak nisam ni od onih koji su popljuvali naknadno snimljene filmove. Ono što prve Star Warse čini dobrim filmovima je dobra priča. Zatim je tu karakterizacija likova a onda vizualni doživljaj neusporediv s bilo čim iz tog vremena. Naknadno snimljeni prequeli kvalitetno dopunjavaju tu priču. vizualno su vrhunski ali danas to nije nikakvo čudo da bi ih se samo na račun toga moglo proglasiti dobrima. Mandalorian mi nema ništa od toga. Priča cijele sezone stane u tri rečenice. Zato epizode i traju ko Tom&Jerry a mišljenja sam da su istoj publici i namijenjeni.

Još jedan problem koji je danas kod serija čest a Mandalorian ga ima, je da serija nema osmišljen kraj. Ne volim taj koncept u kojem se krava muze do zadnje kapi mlijeka a onda, kad postane neisplativa, onda joj se smisli kakav glupi kraj, ako ga uopće i doživimo ili serija bude jednostavno ukinuta. Puno draži koncept, koji je danas rijedak (recimo True Detective), mi je kad serija ima glavu i rep. Priča je definirana i zna se kako završava. To mi je puno bliže idealu umjetnosti nego beskrajno rastezanje i osluškivanje reakcija publike. Zamisli da je DaVinci osluškivao reakcije publike dok je crtao Mona Lisu ili Beethoven dok je pisao petu simfoniju?!

 

 

The Expanse mi je bio dobar ali me počeo umarati. Dovoljno da reorganiziram svoje slobodno vrijeme, kojeg nema puno, i prebacim se na nešto bolje. Upravo sam završio s Handmaids Taile. Izvanredna serija s vrhunskom pričom, fantastično umjetnički snimana s pažnjom na svakom kadru. Kad se stvori neka rupa vjerojatno ću nastaviti gledati Expanse. 

 

Dakle ja nisam komentirao nešto što nisam gledao niti žanr koji ne volim, upravo obrnuto. Kao ljubitelju SW-a a pogotovo kao ljubitelju SF žanra serija mi je (MENI) sranje. The Expanse je ok (ništa više od toga) serija koja mi je prestala biti zanimljiva. Ne mogu dočekati drugu sezonu Altred Carbona ali ako mi se ne svidi bez ikakvih skrupula ću to u komentarima i napisati. Prva sezona mi je bila fantastična no to me sigurno nije pretvorilo u nekog Altred Carbon fana koji će obavezno pogledati cijelu drugu sezonu i napadati ljude koji je popljuju. 

 

Vidim da ste se uhvatili toga može li baby Yoda baratati moćima kojima barata u Mandalorianu? Meni je to apsolutno nebitno.

15 godina
offline
Re: Najbolje TV serije s kraja 2019. godine
Dr. Alien kaže...

General, preporuka za pogledati, toliko je lose da je dobro.

 

Naravno u filmu i seriji nema niti jedne rijeci o Gotovininom kriminalnom putu i zatvoru:

 

https://www.jutarnji.hr/arhiva/gotovina-pocinio-zlocin-pa-presao-u-hv/3302174/

 

"General" kao film i serija jest slab, prvenstveno zbog operetnog i manekenskog pristupa, ali barem nije čista politička propaganda kao taj tekst.

 

 

Francuska nakon 1990. nikada nije tražila njegovo izručenje, nije raspisala novu tjeralicu za njim niti mu je oduzela francusku putovnicu."

 

 

Zbog čega? Zbog sira? Eno ga živog i zdravog, ime, prezime, adresa. Što se čeka? Limun?

 

 

 

15 godina
offline
Najbolje TV serije s kraja 2019. godine
Rvat katolik!
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Najbolje TV serije s kraja 2019. godine
BlueMax kaže...

 

 

The Expanse mi je bio dobar ali me počeo umarati. Dovoljno da reorganiziram svoje slobodno vrijeme, kojeg nema puno, i prebacim se na nešto bolje. Upravo sam završio s Handmaids Taile. Izvanredna serija s vrhunskom pričom, fantastično umjetnički snimana s pažnjom na svakom kadru. Kad se stvori neka rupa vjerojatno ću nastaviti gledati Expanse. 

 

Dakle ja nisam komentirao nešto što nisam gledao niti žanr koji ne volim, upravo obrnuto. Kao ljubitelju SW-a a pogotovo kao ljubitelju SF žanra serija mi je (MENI) sranje. The Expanse je ok (ništa više od toga) serija koja mi je prestala biti zanimljiva. Ne mogu dočekati drugu sezonu Altred Carbona ali ako mi se ne svidi bez ikakvih skrupula ću to u komentarima i napisati. Prva sezona mi je bila fantastična no to me sigurno nije pretvorilo u nekog Altred Carbon fana koji će obavezno pogledati cijelu drugu sezonu i napadati ljude koji je popljuju. 

Kažu da je četvrta sezona najbolja do sada, navodno je cijela procurila na net, nisam još stigao provjeriti tvrdnje:

https://www.jutarnji.hr/kultura/film-i-tv/neunistivi-expanse-jeff-bezos-odrzao-je-obecanje-najbolji-sf-ide-dalje-a-nova-sezona-je-najbolja-dosad/9823384/

 

Altered Carbon mi je odličan, mix blade runnera i matrixa, isto pravi SF, nema puno takvih serija nažalost. Ne znam kakva će biti druga sezona, idu drugi glumci... bojim se da će to biti kao True Detective.

14 godina
online
Re: Najbolje TV serije s kraja 2019. godine
mzopg kaže...

Kažu da je četvrta sezona najbolja do sada, navodno je cijela procurila na net, nisam još stigao provjeriti tvrdnje:

https://www.jutarnji.hr/kultura/film-i-tv/neunistivi-expanse-jeff-bezos-odrzao-je-obecanje-najbolji-sf-ide-dalje-a-nova-sezona-je-najbolja-dosad/9823384/

 

Altered Carbon mi je odličan, mix blade runnera i matrixa, isto pravi SF, nema puno takvih serija nažalost. Ne znam kakva će biti druga sezona, idu drugi glumci... bojim se da će to biti kao True Detective.

Pa 13.12 je cijela četvrta sezona releasana na Primeu. Odgledana u jednom popodnevu.

Dal je najbolja ili ne vjerojatno ovisi o pojedincu, meni su druga i treća bolja. Ova je više "smirena" i uvod za sljedeću. 
Cijela serija je meni osvježenje, jer sam tek tokom ljeta prvi put pogledao. I navukao se. Jer nečeg sličnog uopće nema.Dobra priča(zanimljiva, ima neki početak i kraj, koja čak nije nezamisliva, nije previše fiction/fantasy nego je dobar balans), neloša izvedba, dobar nerazvikani cast. Sad je cilj pročitati knjige, vjerojatno ću pročitati samo prvih 4 koje i serija prati, petu vjerojatno nakon 5 sezone a ostale ćemo onda vidjeti.

Recimo, Expanse je serija koju bez pardona preporučam ako me netko pita koju seriju pogledati. 

 

 

16 godina
offline
Re: Najbolje TV serije s kraja 2019. godine
Većinu se slažem oko the Mandaloriana. Uhvatio sam se te sile kao primjera za promašaj budući da je film jako kritiziran oko toga, a veliki mrzitelji filma su ispali veliki ljubitelji serije pa mi nije jasno...
Što se tiče radnje slažem se da se serija nije razvila nakon prve sezone u ništa osim pucaj i bježi uz povremeno upoznavanje Mandalorijanaca kao likova.
15 godina
offline
Najbolje TV serije s kraja 2019. godine

Succession, Billions...

 
0 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: Najbolje TV serije s kraja 2019. godine
Judg3 Dr3dd kaže...

"General" kao film i serija jest slab, prvenstveno zbog operetnog i manekenskog pristupa, ali barem nije čista politička propaganda kao taj tekst.

 

 

Ne znam u koju kategoriju bi generala svrstao, može i propaganda, a u tekstu su bile slike optužnica i presuda, o kojima je između ostalih pisao i The New York Times.

 

Judg3 Dr3dd kaže... 

Zbog čega? Zbog sira? Eno ga živog i zdravog, ime, prezime, adresa. Što se čeka? Limun?  

 

 

To ne bih znao. Moguće da uhidbeni nalog još vrijedi u Francuskoj. Ali čisto za usporedbu, kad su se obogatili, nekoć ulični nasilnici su se predstavljali kao ugledni poslovni ljudi, gotovo prihvatljivi americkom društvu, tako da je časopis Time Lucky Luciana uvrstio među glavne graditelje imperija 20. st. Isti je kasnije osuđen na 30 godina zatvora, ali je pušten iz zatvora zbog služenja domovini, jer je kao Capo dei capi Cosa Nostre, iz zatvora organizirao da mafija koja je između ostalog kontrolirala newyorške dokove pazi da sve bude u redu za vrijeme WW2.

15 godina
offline
Najbolje TV serije s kraja 2019. godine

Znači, čeka se limun.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Najbolje TV serije s kraja 2019. godine
tnakir kaže...

 Mene serija ugodno pozitivno iznenadila i svakako je preporucujem

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice