Ovo su mjere koje lideri hrvatskog IT-ja predlažu

poruka: 38
|
čitano: 8.345
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Ovo su mjere koje lideri hrvatskog IT-ja predlažu ".
16 godina
offline
Ovo su mjere koje lideri hrvatskog IT-ja predlažu

Ja bi da se ukinu drzave i da ljudi ponovo prodisu! 

 
5 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Ovo su mjere koje lideri hrvatskog IT-ja predlažu

Mjere su nikakve, a očekivanja su kao da smo u najmanju ruku Singapur.

Lako je reći da sam ja premijer ukinuo bi plaćanje doprinosa i poreza na dohodak, ali odakle, zaboravlja se gdje živimo?

 

Nekakva realnija očekivanja bi bila ukinuti plaćanje akontacije poreza na dobit jer je to u ovom trenu potpuno besmisleno, rezati komunalna davanja, razne pristojbe komorama, HRT-u, TZ-u. Za obrte napokon smanjiti stopu za porez na dohodak, trenutno je početna 24%, ni poduzeća nemaju tolike stope kod njih je 12% i to do 7.5mil.kn.

 

Na kraju ćemo dobiti ništa, rekreditiranje, nova zaduživanja, eventualno nekakve "kozmetičke" mjere i odgode plaćanja.

 
4 0 hvala 0
10 godina
offline
Ovo su mjere koje lideri hrvatskog IT-ja predlažu

 

Ovake i te mjere su atak na Hrvatsku. Kao ideju, kao državu, kao sistem. To provedi, pa neće biti novaca za ovisnike državnog proračuna. Tko će puniti proračun?

 

Mora se zadovoljiti biračka baza. Mi vama glasove, a i vama plaće. Pa, zar mislite da ovi kaj su na državnim jaslama, da su toliko nesposobni da ne bi mogli raditi u privatnom sektoru?

Nisu, oni mogu radit tamo, ali radi domoljublja i svoje velike pameti ipak rade na državnim jaslama. Nećemo valjda dati pravo ovima što kakti nešto naprave pa izvoze na svjetsko tržište.

 

Softver na svjetskom tržištu?Ah, al' ti razbu napravi nešto za Domovinu, za Hrvatsku, za suverenu, za samostalnu, za međunarodno priznatu, za neovisnu, za nezavisnu država, pa 

se izbori za javni natječaj koji plaća država ili lokalna samouprava, pa nešto napravi za Hrvatksu.

Nemoj se pitati što domovina može učinit za tebe, nego ti za nju?

 

Kaj bi ti kao junior imao 8k plaću? Ili kao neki tamo senior 20k plaća? I to tebra netto iznos.

A, ovaj na državnom proračunu, neka cijeli život radi za 5k recimo ili malo više. Što on može sa takvom plaćom? Nitko tko dobiva pare za plaću iz proračuna ne smije ostati bez posla.

Nitko! Hrvatska se brani sa onima koji ovise o državnom proračunu.

 

Ajd, vi IT-jevci lijepo se potrudite pa se zaposlite u nekoj državnom, javnom poduzeću ili pak u lokalnoj samoupravi, pa onda budite pametni.

Treba samo vidjeti koliko ima pet kolone među tim IT-vicma. Stalno te ekipa nešto hoće. Te, bi ovo, te bi ono. 

A, vidite kao ovi ovisnici državnog lijepo šute i trpe. Tako se voli Hrvatska.

 

Bolje da IT-ac ostane bez posla, nego neki ovisnik državnog proračuna.

 

Sve za Hrvatsku, Hrvatsku nizašto!

Mislim da je ovo sve bijelosvjetska urota kontra Hrvatske. Pitajte se samo od kuda je krenula ova spika koronom, pa buraz iz Kine.

A, zna se tko tamo vlada.

 

--------------------

A, sad za pravo, kratki komentar....

Mora jednom doći kraj ovakvom nakradnom sistemu.

Možda je ova kriza prilika za to?

 

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-)
Poruka je uređivana zadnji put pet 20.3.2020 18:20 (PzKpfw).
Moj PC  
2 0 hvala 0
5 godina
offline
Ovo su mjere koje lideri hrvatskog IT-ja predlažu

od svih žrtava od COVID-19...bit će i jedna država:(...nebi me čudilo da uhljebi pokrenu masovne prosvjede i štrajkove ako se i njima štogod uzme...

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Ovo su mjere koje lideri hrvatskog IT-ja predlažu

Nikakve mjere nece pomoci. Drzava je kokanidzo. Ono sto ne dovrsi korona virus, dovrsit ce nadolazeca globalna recesija. RH RIP 1991 - 2021

Moj PC  
1 1 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Ovo su mjere koje lideri hrvatskog IT-ja predlažu

Ja se potpuno slazem da je dobar dio birokracije nepotreban, da su pojedina radna mjesta izmisljena, da treba smanjiti birokraciju... Nemam tu sto dodati. Ali nemam iluzija u neke promjene.

 

Međutim da potaknem raspravu iskopirat cu jedan zanimljiv facebook status.

 

Što to znaci “smanjiti plaće u javnim sektoru?”
Kome? Ovim jadnim doktorima i sestrama koji će čitav teret borbe sami iznijeti? Alemki i Capaku? Koji ne spavaju i žive u bolnicama! Policajcima ili vojsci koji pomažu i izlažu se zarazi? Profesorima koji su ionako do prije par mjeseci štrajkali, skoro premijera smijenili i jedva pristali na nagodbu, a sada se trude i snalaze kako znaju i umiju samo da godina ne propadne? Kome će oni to smanjiti placu tri mjeseca prije izbora? Bas me zanima!

Igor Peternel

https://www.facebook.com/igor.peternel.9

Sigurna trazilica: https://www.startpage.com/ Sigurna e-posta: https://protonmail.com/
 
5 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Ovo su mjere koje lideri hrvatskog IT-ja predl

Piše kome ne ... na što upućuje logika ? :)

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.3.2020 21:29 (Mladen).
7 godina
protjeran
offline
Re: Ovo su mjere koje lideri hrvatskog IT-ja predl
texas.bug kaže...

Ja se potpuno slazem da je dobar dio birokracije nepotreban, da su pojedina radna mjesta izmisljena, da treba smanjiti birokraciju... Nemam tu sto dodati. Ali nemam iluzija u neke promjene.

 

Međutim da potaknem raspravu iskopirat cu jedan zanimljiv facebook status.

 

Što to znaci “smanjiti plaće u javnim sektoru?”
Kome? Ovim jadnim doktorima i sestrama koji će čitav teret borbe sami iznijeti? Alemki i Capaku? Koji ne spavaju i žive u bolnicama! Policajcima ili vojsci koji pomažu i izlažu se zarazi? Profesorima koji su ionako do prije par mjeseci štrajkali, skoro premijera smijenili i jedva pristali na nagodbu, a sada se trude i snalaze kako znaju i umiju samo da godina ne propadne? Kome će oni to smanjiti placu tri mjeseca prije izbora? Bas me zanima!

Igor Peternel

https://www.facebook.com/igor.peternel.9

 Pa upravo tim istim doktorima, tj ne smanjivati im plaću nego broj zaposlenih....ljudi ne fali nego ih je čak i viška,samo  triba napravit potpunu reorganizaciju.

Također pandurima....hrvatska je po broju pandura per capita u samom vrhu europe.!!

Zatim profesorima koji su beskorisni i koji su višak, te smanjiti broj osnovnih i srednjih škola....

 

Te smo došli na one najslađe....30-40% birokrata triba dobit ekspresne otkaze!

 

Potrebna su politička muda i dobra reorganizacija.

Međutim cili javni sektor su glasači 2 stranke,tako znamo da politička muda nitko neće imat. 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Ovo su mjere koje lideri hrvatskog IT-ja predl
Tvpronlem kaže...

 Pa upravo tim istim doktorima, tj ne smanjivati im plaću nego broj zaposlenih....ljudi ne fali nego ih je čak i viška,samo  triba napravit potpunu reorganizaciju.

U medicinskom sektoru ih sigurno nema viška, očito nisi tako skoro bio u bolnici ili na hitnoj, tamo je rasulo bilo i prije ove Korone. Doktori su poluludi, na jednog ide stotine pacijenata, tako da više niti su u stanju raditi posao niti imaju strpljenja i živaca. Zdravstvo nam je u užasnom stanju, samo što to ljudi nisu svjesni dok ne završe u bolnici.

 

Viška ih ima uglavnom u drugim sektorima na pozicijama gdje mozak i znanje nije potrebno, gdje je dovoljno sjediti i gledati u ekran. 

 

Tvpronlem kaže...

 Zatim profesorima koji su beskorisni i koji su višak, te smanjiti broj osnovnih i srednjih škola....

 To nikako, to su ljudi koji stvaraju i odgajaju naciju, oni su jako bitni. O restrukturiranju i "osvježavanju" bi se dalo i trebalo pričati, ali to je druga tema.

 

Tvpronlem kaže...

Te smo došli na one najslađe....30-40% birokrata triba dobit ekspresne otkaze!

 

Potrebna su politička muda i dobra reorganizacija.

Međutim cili javni sektor su glasači 2 stranke,tako znamo da politička muda nitko neće imat. 

Nemam što dodati, tu se slažemo.

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.3.2020 22:04 (mzopg).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Ovo su mjere koje lideri hrvatskog IT-ja predl
Tvpronlem kaže...
texas.bug kaže...

Ja se potpuno slazem da je dobar dio birokracije nepotreban, da su pojedina radna mjesta izmisljena, da treba smanjiti birokraciju... Nemam tu sto dodati. Ali nemam iluzija u neke promjene.

 

Međutim da potaknem raspravu iskopirat cu jedan zanimljiv facebook status.

 

Što to znaci “smanjiti plaće u javnim sektoru?”
Kome? Ovim jadnim doktorima i sestrama koji će čitav teret borbe sami iznijeti? Alemki i Capaku? Koji ne spavaju i žive u bolnicama! Policajcima ili vojsci koji pomažu i izlažu se zarazi? Profesorima koji su ionako do prije par mjeseci štrajkali, skoro premijera smijenili i jedva pristali na nagodbu, a sada se trude i snalaze kako znaju i umiju samo da godina ne propadne? Kome će oni to smanjiti placu tri mjeseca prije izbora? Bas me zanima!

Igor Peternel

https://www.facebook.com/igor.peternel.9

 Pa upravo tim istim doktorima, tj ne smanjivati im plaću nego broj zaposlenih....ljudi ne fali nego ih je čak i viška,samo  triba napravit potpunu reorganizaciju.

Također pandurima....hrvatska je po broju pandura per capita u samom vrhu europe.!!

Zatim profesorima koji su beskorisni i koji su višak, te smanjiti broj osnovnih i srednjih škola....

 

Te smo došli na one najslađe....30-40% birokrata triba dobit ekspresne otkaze!

 

Potrebna su politička muda i dobra reorganizacija.

Međutim cili javni sektor su glasači 2 stranke,tako znamo da politička muda nitko neće imat. 

 Sto se MUP-a tice previse je onih koji rade administrativne poslove, ali premalo onih koji rade na ulici tezak policijski posao.

Zacudio bi se koliko je malo i nedovoljno policajaca kojima je posao vani izvan ureda.

Slazem se za te birokrate, ali takvi su uhljebljeni od politike, jednih ili drugih, ti ce glasati za jedne ili druge, i dok god je tako nitko ih nece otpustit.

Sigurna trazilica: https://www.startpage.com/ Sigurna e-posta: https://protonmail.com/
9 godina
offline
Re: Ovo su mjere koje lideri hrvatskog IT-ja predl
Na kraju ce se donijeti najlakše rješenje... Zaduživanje, ovo su sve priče za djecu.
Moj PC  
5 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Ovo su mjere koje lideri hrvatskog IT-ja predlažu

Realno gledajuci Hrvatska je u banani u svim segmentima a segment privatnog poduzetnika je takav da ako si privatni poduzetnik i ako si dobar u tome sto radis 90% tvog prihoda dolazi od drzave. Meni je smjesno kad vidim neke velike price i onda silom prilika odem na trening u nizozemsku gdje ako je netko poduzetnik je bas tocno to neovisan o drzavi sam kroji svoju sudbinu i nece ti drzava uskakat pomagat ako nije nesto od veceg interesa. ..  U Hrvatskoj je sve veliki interes a onda nesto tipa imunoloski zavod i slicno propadne... A u svijetu svaka ozbiljnija konpanija ima ovako nesto u planu gdje se to pokriva osiguranjem jedino eto ovo je nesto jos neviđeno na ovoj razini ali moja firma cisto sumnjam da ce ic i plakat Trumpu za pomoć a sigurno ce izvuc neke lipe novce od osiguranja....

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Ovo su mjere koje lideri hrvatskog IT-ja predl
Tvpronlem kaže...

 Pa upravo tim istim doktorima, tj ne smanjivati im plaću nego broj zaposlenih....ljudi ne fali nego ih je čak i viška,samo  triba napravit potpunu reorganizaciju.

Također pandurima....hrvatska je po broju pandura per capita u samom vrhu europe.!!

Zatim profesorima koji su beskorisni i koji su višak, te smanjiti broj osnovnih i srednjih škola....

 

Te smo došli na one najslađe....30-40% birokrata triba dobit ekspresne otkaze!

 

Potrebna su politička muda i dobra reorganizacija.

Međutim cili javni sektor su glasači 2 stranke,tako znamo da politička muda nitko neće imat. 

 Oprosti, ali nemaš pojma o medicini, hrvatskoj nedostaje kadra već duže vrijeme. Punica i moja majka rade u medicini i vidim kako se iz godine u godinu sve više trgaju. Stara kada dođe kući sa smjene jedino šta može je ić leć da dođe k sebi do drugog dana. Što se tiče policije ne zanm od kuda si izvukao tu informaciju, ali na Krku imamo čak dvije (da broj dva!) patrole za cijeli otok! Ako je negdje automobilska nesreća na koju moraju izaći ostane ti jedna za cijeli otok. Znači dvije patrole za otok sa približno 25k ljudi po zimi, a da ne govorimo po ljeti. Imamo jedan patrolni brod, a toliko debila na moru da bi trebala 3 da se malo reda uvede.

Žena mi radi u srednjoj školi, predaje hrvatski i samo ti mogu reći da ne da je podplaćena nego bi ja na njenom mjestu odavno dao otkaz. Natuče više sati nego ja kao privatnik. Profesorima radno vrijeme ne završava u 14.00, poslije podne/navečer ispravci, pripreme,loomen i ostali kurci palci koje im daju da ispunjavaju, a onda povrh svega moraju se baktati sa neodgojenom djecom i njihovim bahatim roditeljima. Trenutno je non stop za kompom i na mobitelu sa djecom da bi djeca mogla imati kvalitetnu nastavu.

 

Slažem se da je administrativni dio nakaradno prenapuhan i preplaćen i njega teba rezati bez milosti, ali dirati policiju, obrazovanje i medicinu je najblaže rečeno glupo. Ako se ova zemlja ikada misli pomaknuti naprijed treba upumpati u edukaciju ekvivalent 6 lovačkih aviona. Bez izvrsno obrazovanih nadolazećih generacija ništa od gospodarskog i kulturnog napretka države i njenih građana. 

 

 

Što se tiče mjera, najebali smo ako država ne otpiše davanja, nikakve odgode i slične stvari. Ako imaš nula ulaza i kasnije kada se uopće pokrenu stvari na jedno 50% prijašenjeg kapaciteta kako ćeš platiti nova davanja plus stara? Znam samo da ću morat svima srezati plaće, imamo neku malu zalihu, ali ako ne bude ulaza biti će gadno. Nadam se samo da neću morat otpuštati ljude... jeb'o COVID 19! 

15 godina
odjavljen
offline
Re: Ovo su mjere koje lideri hrvatskog IT-ja predl

Zapravo, i jedan i drugi ste u pravu - treba smanjiti broj zaposlenih općenito, ali operativnog kadra nedostaje. Kako je to moguće? Jednostavno, i u policiji i u bolnicama imamo veliki višak administrativnog osoblja.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
11 godina
offline
Re: Ovo su mjere koje lideri hrvatskog IT-ja predl
keke kaže...

Što se tiče mjera, najebali smo ako država ne otpiše davanja, nikakve odgode i slične stvari. Ako imaš nula ulaza i kasnije kada se uopće pokrenu stvari na jedno 50% prijašenjeg kapaciteta kako ćeš platiti nova davanja plus stara? Znam samo da ću morat svima srezati plaće, imamo neku malu zalihu, ali ako ne bude ulaza biti će gadno. Nadam se samo da neću morat otpuštati ljude... jeb'o COVID 19! 

panika je odjednom nastala zbog onih koji ne razmišljaju kao ti, onih koji su brže-bolje podijelili otkaze da im država plaća tri mjeseca naknadu i da ne diraju tu zalihu s kojom ti računaš

e sad, 10-15 dana kasnije saznaju da za njih mjere neće važiti i odjednom je frka

 

iskreno, uopće mi nije žao takvih, ne veseli me, ali mi nije žao, ravnodušan sam jer sam imao posla s takvima koji bi na prvi znak krize davali otkaze i 'zaboravljali' na plaće

kaže - jbga, nema se, a onda posudi lovu i kupi zemljište za koje je dobio info da će se graditi ogromni trgovački centar i da će zaraditi duplo - samo što on ima zalihe i pun frižder da može čekati godinu dana za tu zaradu, dok nama pjeva pjesmicu kako smo svi u govnima i kako se treba strpiti, a ljudi nemaju što djeci dat jest, platiti račune, kredite...

15 godina
offline
Re: Ovo su mjere koje lideri hrvatskog IT-ja predl
Pravi liberali bi rekli da država treba pustiti sve da propadnu, a najbolji će opstati i pročistiti žito od kukolja.

Svi koji nešto očekuju od države po njima su dvolične plačipičke koje bi htjele biti poduzetnici na državnoj sisi.

Po meni, da sam država, dao bih sve što HUP traži u zamjenu za udio u vlasništvu + udio u vlasništvu za svaki poticaj iskorišten ranije. Pa da vidimo tko je pravi poduzetnik, a tko s tuđim kurcem mlati gloginje.
Moj PC  
4 1 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Ovo su mjere koje lideri hrvatskog IT-ja predlažu

Kad je vecina nasih poduzetnika cast iznimkama Rođaki crony kapitalizam lako se nazvat biznismenom ko rojs i slicni poduzetnici (ko je jamio jamio je) koji vani ne bi imali sto trazit na uredenom trzistu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Ovo su mjere koje lideri hrvatskog IT-ja predlažu

Uvijek postoje dvije strane medalje.

Vidim da svi o stanju u zdravstvu pričaju iz osobne perspektive. No je li to prava slika? Ako neka tvoja rodbina radi u bolnici uz dvostruka dežurstva i ubija se od posla ne znači da je to prosječan zdravstveni djelatnik. Stari doktori specijalizantima uvale svoj i njihov posao, a oni čitaju novine. Problem je što oni koji rade ubijaju se od posla za one koji ne rade ništa. A nisu niti sestre neko cvijeće, ima ih koje su zaista vrijedne i bude ti ih žao koliko se muče da udovolje pacijentima, ali ima i onih koje puše na radnom mjestu (u bolnici!) i ispijaju kave uz dvosatni trač party u kabinetu. Vidio sam vlastoočno sve te pojave u našim bolnicama.
Kod nas bakice dolaze na psihoterapiju kod obiteljskih liječnika dok je negdje sasvim normalno da takav u smjeni obradi 100-150 pacijenata i da radi u nekoliko ustanova istovremeno (ujutro tu, popodne tamo, srijedom 50km dalje...). Ima liječnika koji su se i vratili iz inozemstva kad su vidjeli koliko tamo moraju raditi za tu veću plaću. Na kraju biti zdravstveni djelatnik je i poziv, a ne samo posao. 

A što se tiče ovih mjera, stvarno su nedostatne. Država očekuje jednaku naplatu uz nikakvu gospodarsku aktivnost (zapravo je postotno opterećenje uvelike povećano). Što će se dogoditi kad to dođe na naplatu? Stanje će postati neodrživo, ili održivo tek uz inflaciju. Uz zaduženost kakvu imamo i male rezerve na vidiku je i totalni kolaps.

Inače poduzetnicima sa slika je situacija uvijek neodrživa ali u svoj toj neodrživosti njihove firme neprestano rastu. Prirodno je da svatko želi platiti manje, a jesu li jadikovke iskrene...

Moj PC  
3 0 hvala 1
7 godina
protjeran
offline
Re: Ovo su mjere koje lideri hrvatskog IT-ja predl
keke kaže...
Tvpronlem kaže...

 Pa upravo tim istim doktorima, tj ne smanjivati im plaću nego broj zaposlenih....ljudi ne fali nego ih je čak i viška,samo  triba napravit potpunu reorganizaciju.

Također pandurima....hrvatska je po broju pandura per capita u samom vrhu europe.!!

Zatim profesorima koji su beskorisni i koji su višak, te smanjiti broj osnovnih i srednjih škola....

 

Te smo došli na one najslađe....30-40% birokrata triba dobit ekspresne otkaze!

 

Potrebna su politička muda i dobra reorganizacija.

Međutim cili javni sektor su glasači 2 stranke,tako znamo da politička muda nitko neće imat. 

 Oprosti, ali nemaš pojma o medicini, hrvatskoj nedostaje kadra već duže vrijeme. Punica i moja majka rade u medicini i vidim kako se iz godine u godinu sve više trgaju. Stara kada dođe kući sa smjene jedino šta može je ić leć da dođe k sebi do drugog dana. Što se tiče policije ne zanm od kuda si izvukao tu informaciju, ali na Krku imamo čak dvije (da broj dva!) patrole za cijeli otok! Ako je negdje automobilska nesreća na koju moraju izaći ostane ti jedna za cijeli otok. Znači dvije patrole za otok sa približno 25k ljudi po zimi, a da ne govorimo po ljeti. Imamo jedan patrolni brod, a toliko debila na moru da bi trebala 3 da se malo reda uvede.

Žena mi radi u srednjoj školi, predaje hrvatski i samo ti mogu reći da ne da je podplaćena nego bi ja na njenom mjestu odavno dao otkaz. Natuče više sati nego ja kao privatnik. Profesorima radno vrijeme ne završava u 14.00, poslije podne/navečer ispravci, pripreme,loomen i ostali kurci palci koje im daju da ispunjavaju, a onda povrh svega moraju se baktati sa neodgojenom djecom i njihovim bahatim roditeljima. Trenutno je non stop za kompom i na mobitelu sa djecom da bi djeca mogla imati kvalitetnu nastavu.

 

Slažem se da je administrativni dio nakaradno prenapuhan i preplaćen i njega teba rezati bez milosti, ali dirati policiju, obrazovanje i medicinu je najblaže rečeno glupo. Ako se ova zemlja ikada misli pomaknuti naprijed treba upumpati u edukaciju ekvivalent 6 lovačkih aviona. Bez izvrsno obrazovanih nadolazećih generacija ništa od gospodarskog i kulturnog napretka države i njenih građana. 

 

 

Što se tiče mjera, najebali smo ako država ne otpiše davanja, nikakve odgode i slične stvari. Ako imaš nula ulaza i kasnije kada se uopće pokrenu stvari na jedno 50% prijašenjeg kapaciteta kako ćeš platiti nova davanja plus stara? Znam samo da ću morat svima srezati plaće, imamo neku malu zalihu, ali ako ne bude ulaza biti će gadno. Nadam se samo da neću morat otpuštati ljude... jeb'o COVID 19! 

 amo malo pricat o pravom stanju,a ne o tome da ti je žena umorna....

prema službenoj statistici hrvatska je u samoj sredini po broju doktora i medicinskih sestra......eurostat-ovo istrazivanje,proguglaj lako se nađe.
to što je alokacija osoblja potpuni kriva je druga priča....

 

što se tice policajaca hrvatska je 4 država europske unije sa 490 policajaca na 100 000 stanovnika, toliko o tome da fali policajaca....

 

a što se tice ucitelja,profesora itd...samo jedna zemlja u europi ima veci broj tog osoblja i to je norveška (u hrvatskoj odnos broja ucitelja,profesora itd. na broj ukuonog aktivnog stanovništva iznosi 3.5%, dok je u norveškoj 3.8%)....u hrvatskoj je trend konstantnog pada broja ucenika i rasta broja ucitelja.

uostalom i ja sam jedno vrijeme bio nastavnik i samo ću ti jedno reć....previše su plaćeni koliko se radi, a tu mislim na učitelje u osnovnim školama, u srednjim školama je stanje sasvim uredu.

p.s da ti ukažem na još jedan problem.....u tvom krugu jako bliskih osoba, od vas cetvero, troje je na državnom proračunu.....živijo rođo!

 

 

edit: svi podaci su iz eurostat-a

Poruka je uređivana zadnji put sub 21.3.2020 11:47 (Tvpronlem).
11 godina
neaktivan
offline
Ovo su mjere koje lideri hrvatskog IT-ja predlažu

Ja samo mogu posvjedocit iz prve ruke gastroskopija kbc split dno dna.... Katastrofa doktori nikakvo znanje i bahato ponasanje.... 

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Ovo su mjere koje lideri hrvatskog IT-ja predlažu

tu se džaba kreči. može struka ili "djeca puna želja" predlagati što ih volja, činjnice su da odluke donose oni koji o ekonomiji nemaju blage veze, jedino su im je bitni "ideološko pozicioniranje" i očuvanje privilegija (i rodbine i svojte na ključnim mjestima) + čitava ekonomija je rahitična, slabokrvna (talasemična?) i podložna stihijama, bez ikakva plana i/ili strukture, s mahom prepisanim i/ili nekritički i neprilagođeno implementiranim tuđim rješenjima u međusobno nesnošljivom miksu. ne stvara se nova vrijednost (bez industrije/proizvodnje). od govna se ne rade kolači. (ovo je bila iznmno sažeta analiza jednog mr.sc. ekonomije no prilično dobro prikazuje što nas čeka poslije pandemije) 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Ovo su mjere koje lideri hrvatskog IT-ja predl
Tv, potpisujem. Najmanja violina u galaksiji svira za državni sektor.
vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
12 godina
offline
Re: Ovo su mjere koje lideri hrvatskog IT-ja predl
Tvpronlem kaže...

a što se tice ucitelja,profesora itd...samo jedna zemlja u europi ima veci broj tog osoblja i to je norveška (u hrvatskoj odnos broja ucitelja,profesora itd. na broj ukuonog aktivnog stanovništva iznosi 3.5%, dok je u norveškoj 3.8%)....u hrvatskoj je trend konstantnog pada broja ucenika i rasta broja ucitelja.

Samo cu se na ovo referirati. Dakle nisam kopao po statistikama eurostata, ali ako je kako si ovdje napisao, onda ova statistika smrdi iz vise razloga:

 

1. Odnosi li se se to na svo obrazovno osoblje (dakle ukljucujuci cistacice, domare i svo poptatno osoblje) ili samo na ucitelje i profesore? Sve mi se cini da su svi strpani u istu vrecu.

2. Usporedba omjera obrazovnog osoblja na broj ukuonog aktivnog stanovništva nema nikakvog smisla jer oni nece poducavati radnike tijekom njiovog radnog staza vec ucenike i studente. Drugim rijecima broj obrazovnog osoblja se definira prema potrebi, a ta potreba direktno ovisi o tome koliko ima ucenika i studenata.

 

Kada bi se pravilno racunalo, mozda bi statistika bila jos i gora, ne znam, ali ovo sto je napisano ne moze biti uvazeno kao relevantno radi gore navedenih razloga te treba biti potpuno zanemareno kao argument.

 

Mjere za spas gospodarstva necu komentirati jer nisam strucnjak u tom polju, ali vidim da ih na BOL forumu ima kao i u nogometu.

11 godina
neaktivan
offline
Ovo su mjere koje lideri hrvatskog IT-ja predlažu

Drzavni aparat (političari ambasadori sva popratna svita  tajnika savjetnika), zupani i zupanijski uhljebi onda opcine i gradovi (načelnici tajnici donacelnici i ostala svita) drzavne institucije poput parkinga marina vodovoda  haca i sličnih objekata gdje opet imamo direktore zamjenike tajnike veliki broj sivih zona uhljeba.... 

Realno cca brojka je oko 300 000 ljudi a s druge strane imamo potplacene profesore (kojima se iskreno divim ali fakultetski profesori su isto politicki uhljebi u velikoj većini)  doktori (isto potplaceni ali zato tuku popodne privatan biznis pa tako da specijalist zaradi da te popodne salje privatno)  policajci i vojska isto potplaceni ali tu stanje ne znam.... 

E sad jos bih dodao sve razne urede, fine, agencije,  i slicne pa se ona prvotna brojka penje na ko zna koliko...  A ujedno i ne zaboravimo prave umirovljenike sa 30 40 godina staza,razne lazne mirovine bilo invalidske bilo vojne i kad sve to sumiras evo ovako odokativno jer pola sam ih preskočio to vam je cca 60% drzave mozda i vise stavimo cak 70% jer sa svime iseljavanjem mozda nas nema vise od 3 i po miljuna.... 

Dakle 30% ljudi financira 70% sto je totalno pogresno vec u startu zanimljiv primjer evo moja struka pustimo it sad jer neznam ali kako sam pomorac evo pomorci...  

Drzava je maceha kad radis za 500 dolara kad placas ispite brevete pa moras platit porez ako ne plovis 6 miseci a mirovinsko i zdravstveno placam kad sam van drzave iako ga moj poslodavac placa u americi tako naprimjer ja platim za 3 mjeseca tisucu i po eura za nesto od cega nemam nikakve koristi jer mirovine au nikakve a ljecnici su svi privatno...  

Iskreno da ja cu platit cifru jer zelim da imam vrtice skole ceste da sam siguran i sve ali ne zelim platit Mercedes tajniku cuvara drzavnog pecata... 

U nizozwmskoj imaju bicikle ili svoj privatni  automobilja na svoje oci sam vidio nekog njihovog lika u rangu zupana kako sretno pedalira a lik mi je posli objasnio da je njima to normalno ako zeli auto kupuje ga sam drzava pomaze nesto sitno pri kupnji. Nezamislivo na brdovitom balkanu zamisli zupana da pedalira i ministra da nema 6 vozača... 

Meni je drago neka dode kriza neka potraje jer imati cemo priliku resetirati povlastene guzice modernizirat cjelokupan sustav da ja 2025 znam da ako odem u 2060 u mirovinu koliko ce iznosit moja mirovina i razne stvari... 

Ako se to ne dogodi onda jbg za 50 do 100 fgodina ode ce bit nepalci sri lanđani i ostali....

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Ovo su mjere koje lideri hrvatskog IT-ja predl
Ajar kaže...

... činjnice su da odluke donose oni koji o ekonomiji nemaju blage veze, jedino su im je bitni "ideološko pozicioniranje" i očuvanje privilegija (i rodbine i svojte na ključnim mjestima) ...

Glavno da su oni natukli 63 mjere :) ... to što ih ni oni sami ne znaju objasniti je očito manje bitno.

Nije teško zamisliti kaos kad to neki niži službenik bude morao provesti.

S druge strane, kad problem rješava struka, kao trenutnu medicinska, rješenja, mjere i upute su argumentirane, kratke i jasne ... konačno ministar koji je u stanju izdržati jednosatni intervju bez floskula i političkog bs-a.

 

On topic, generalno mi se čini loše da država daje novce, u korupciji sklonom društvu kakvo je naše, to može značiti samo još više zlouporaba i korupcije (iskustva sa poticajima u poljoprivredi).

Dovoljno može pomoći samim smanjivanjem ili ukidanjem nekih harača (mjesec po mjesec, kako situacija bude zahtjevala).

 

Sad se još više ističe nelogičnost visine osnivačkog kapitala i nepostojanja obaveze nekakvih rezervi proporcionalnih prometima kakvi se ostvaruju.

Kakve su to firme koje imaju milijunski promet (i takav prihod i dobit), čiji direktor kupuje aute i nekretnine a stanje na računu se vrti oko nule i nema za par mjeseci plaća !?.

Obrtnici odgovaraju cijelom svojom imovinom a ovi sa smiješnih 20k Kn.

 

4 godine
offline
Re: Ovo su mjere koje lideri hrvatskog IT-ja predl
mzopg kaže...

Mjere su nikakve, a očekivanja su kao da smo u najmanju ruku Singapur.

Lako je reći da sam ja premijer ukinuo bi

 Problem svih komentatora na radiju, televiziji i internetu je da oni nisu - premijer. Kada sjedneš u tu stolicu, perspektiva se naglo mijenja.

4 godine
offline
Re: Ovo su mjere koje lideri hrvatskog IT-ja predl
PzKpfw kaže...

 


 

Ajd, vi IT-jevci lijepo se potrudite pa se zaposlite u nekoj državnom, javnom poduzeću ili pak u lokalnoj samoupravi

 

 Ne budu nikad. Jer je koeficijent za posao informatičara nizak. I kad se raspiše javni natječaj za takav posao, teško je naći čovjeka koji je spreman svoje znanje i iskustvo dati za nisku plaću.

4 godine
offline
Re: Ovo su mjere koje lideri hrvatskog IT-ja predl
Tvpronlem kaže...

 Pa upravo tim istim doktorima, tj ne smanjivati im plaću nego broj zaposlenih....ljudi ne fali nego ih je čak i viška,samo  triba napravit potpunu reorganizaciju.

Također pandurima....hrvatska je po broju pandura per capita u samom vrhu europe.!!

Zatim profesorima koji su beskorisni i koji su višak, te smanjiti broj osnovnih i srednjih škola....

 

Te smo došli na one najslađe....30-40% birokrata triba dobit ekspresne otkaze!

 

Potrebna su politička muda i dobra reorganizacija.

Međutim cili javni sektor su glasači 2 stranke,tako znamo da politička muda nitko neće imat. 

 U jednoj fazi razvoja ove države, tamo 90ih, bilo je itekako pogodnije raditi u privatnom sektoru nego za državu. Znam ja, jer sam tada tražio posao. Ali se to kasnije preokrenulo i izvitoperilo u nešto sasvim drugo.

4 godine
offline
Re: Ovo su mjere koje lideri hrvatskog IT-ja predl
Gogy7 kaže...
Na kraju ce se donijeti najlakše rješenje... Zaduživanje, ovo su sve priče za djecu.

 Zadužit će se svi, a ne samo Hrvatska. Samo što bogatije države imaju veće rezerve, pa mogu upumpati milijarde eura tamo gdje misle da je potrebno. Svejedno će i one tražiti od EU nadoknadu iz nekog kriznog fonda. Hoće li išta dobiti, to je drugo pitanje, jer svi nisu složni oko toga: https://www.ft.com/content/d6f5a4ba-6870-11ea-800d-da70cff6e4d3. 

15 godina
offline
Re: Ovo su mjere koje lideri hrvatskog IT-ja predl
Mladen kaže...

Glavno da su oni natukli 63 mjere :) ... to što ih ni oni sami ne znaju objasniti je očito manje bitno.

Nije teško zamisliti kaos kad to neki niži službenik bude morao provesti.

S druge strane, kad problem rješava struka, kao trenutnu medicinska, rješenja, mjere i upute su argumentirane, kratke i jasne ... konačno ministar koji je u stanju izdržati jednosatni intervju bez floskula i političkog bs-a.

 

On topic, generalno mi se čini loše da država daje novce, u korupciji sklonom društvu kakvo je naše, to može značiti samo još više zlouporaba i korupcije (iskustva sa poticajima u poljoprivredi).

Dovoljno može pomoći samim smanjivanjem ili ukidanjem nekih harača (mjesec po mjesec, kako situacija bude zahtjevala).

 

Sad se još više ističe nelogičnost visine osnivačkog kapitala i nepostojanja obaveze nekakvih rezervi proporcionalnih prometima kakvi se ostvaruju.

Kakve su to firme koje imaju milijunski promet (i takav prihod i dobit), čiji direktor kupuje aute i nekretnine a stanje na računu se vrti oko nule i nema za par mjeseci plaća !?.

Obrtnici odgovaraju cijelom svojom imovinom a ovi sa smiješnih 20k Kn.

 

 eo jedne rečenice tipičnog ekonomista: "zanemarimo na trenutak stvarnost i pretpostavimo da je ekonomija uređen deterministički sustav." nije, jebiga ali ajmo: sad imaš dvije razine: makroekonomiju: modele ("što bi bilo kad bi bilo") glavoboljno složene matematike za čitave međuovisne sustave (među)nacionalnih ekonomija i mikroekonomiju (oni koji su u to govno uronjeni do grla u svakodnevici, plivajući kako znaju, jer od determinizma ima jedva "d").

u nas ne štima ni na jednoj od te dvije razine. djed šumom, baba drumom. na makrorazini se samo uzima a na mikro daje. to može tako neko vrijeme no urušavanje je neminovno (i bez pandemija, ratova i inih zgoda hegrta šlapića). dakle (da ne davim previše; samo ovlaš): ekonomija je međuovisnost svih sudionika, s naglaskom na ravnoteži (svi moraju i davati i uzimati). kad uspiješ to pojmiti, bit će ti jasno gdje smo, zašto, dokle, i kako. može se to urediti ali ne ovdje. više ne. sve smo prilike za "hard reset" ispušili. rvacka: zzzzzz-dravo. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put sub 21.3.2020 14:15 (Ajar).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice