Koronavirusna epidemija kao mjerilo emocionalne in

poruka: 309
|
čitano: 37.244
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Koronavirusna epidemija kao mjerilo emocionalne in".
15 godina
neaktivan
offline
Re: Koronavirusna epidemija kao mjerilo emocionaln
Moram hitno skinuti zimske gume, imaju jaki grip.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Koronavirusna epidemija kao mjerilo emocionalne in

Htio sam napisati u temi Popusti i Akcije, ali možda nije toliko primjereno, povodom trenutne situacije i kripto je na raspodaji.

Give a man a fish; you have fed him for today. Teach a man how to fish; and you have fed him for a lifetime
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koronavirusna epidemija kao mjerilo emocionaln
Anđeo bez falinge kaže...
picajzla0707 k

 kokošjIa gripa, svinjska kuga... neš ti preživjet nit tu godinu, a kamo li deset 

generacijo, nije kokošja već s .... I, kokošija  

 je, al u kujcu 

16 godina
online
Re: Koronavirusna epidemija kao mjerilo emocionaln
markoal kaže...

Htio sam napisati u temi Popusti i Akcije, ali možda nije toliko primjereno, povodom trenutne situacije i kripto je na raspodaji.

 Je l' može neko da mi objasni zašto se ovo dešava?! Očekivao ih da bilo kakva kriza doprinose padu poverenja u institucije i njihove sisteme, a povećavaju potražnju za alternativama, ali ispada da nije tako. Šta se dešava? Svi rudare WC papir, pa ne stižu da kupuju crypto?!

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
9 godina
offline
Koronavirusna epidemija kao mjerilo emocionalne in

Ja sam dobio koronu čim sam se oženio, od tada sam u karanteni i ne smijem s ekipom na pivo.

Moj PC  
8 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Koronavirusna epidemija kao mjerilo emocionaln
danko99 kaže...
Dal se korona prenosi seksualnim putem?

 Ovi koliko daleko squirt-a.

16 godina
offline
Koronavirusna epidemija kao mjerilo emocionalne in

Ova pojava nema veze sa Koronom, to je sve samo slučajno ili da realno eto panika je ipak počela.

 

Kaufland Zagrebačka ulica,Zagreb, gužva na kvadrat a u večini kolica je neobično veča količina brašna i bogami WC papira.Pet metara stalaža za krumpir pa luk i češnjak itd, sve skroz prazno od krumpira do češnjaka ili klasičnog luka nema nič nula bodova.Od kad zalazim u Kaufland, ovak nekaj do sad još nisam videl kaj se tiče kaj se trpa/večina trpa u velika kolica.Napomena na ovo žuto, tak nekaj do danas još nisam nikad videl u Kauflandu.

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koronavirusna epidemija kao mjerilo emocionaln
Ivan(4) kaže...

 Je l' može neko da mi objasni zašto se ovo dešava?! Očekivao ih da bilo kakva kriza doprinose padu poverenja u institucije i njihove sisteme, a povećavaju potražnju za alternativama, ali ispada da nije tako.

Krize povećavaju povjerenje u klasično / tradicionalno (dobre valute, zlato itd.), a ne nešto što je teško upotrebljivo u normalno vrijeme, a kamoli krizno.

12 godina
offline
Re: Koronavirusna epidemija kao mjerilo emocionaln
rambox kaže...

Ova pojava nema veze sa Koronom, to je sve samo slučajno ili da realno eto panika je ipak počela.

 

Kaufland Zagrebačka ulica,Zagreb, gužva na kvadrat a u večini kolica je neobično veča količina brašna i bogami WC papira.Pet metara stalaža za krumpir pa luk i češnjak itd, sve skroz prazno od krumpira do češnjaka ili klasičnog luka nema nič nula bodova.Od kad zalazim u Kaufland, ovak nekaj do sad još nisam videl kaj se tiče kaj se trpa/večina trpa u velika kolica.Napomene na ovo žuto, tak nekaj do danas još nisam nikad videl u Kauflandu.

 Znači, povećana potrošnja, veći prihodi i punjenje državne blagajne i zamah privrede. Kod mene u selu nema Buga po kioscima, sve pobrali u panici, police s lubenicama prazne.

Čekam potez uredništva, hoće li prvi forumaš kojeg zahvati dobiti majicu ili tromjesečnu pretplatu? Neki pišu kao da ih već pere 40 stupnjeva Nives. 

11 godina
offline
Re: Koronavirusna epidemija kao mjerilo emocionaln
rambox kaže...

Ova pojava nema veze sa Koronom, to je sve samo slučajno ili da realno eto panika je ipak počela.

 

Kaufland Zagrebačka ulica,Zagreb, gužva na kvadrat a u večini kolica je neobično veča količina brašna i bogami WC papira.Pet metara stalaža za krumpir pa luk i češnjak itd, sve skroz prazno od krumpira do češnjaka ili klasičnog luka nema nič nula bodova.Od kad zalazim u Kaufland, ovak nekaj do sad još nisam videl kaj se tiče kaj se trpa/večina trpa u velika kolica.Napomena na ovo žuto, tak nekaj do danas još nisam nikad videl u Kauflandu.

ja sam danas 10 minuta u intersparu tražio bioaktiv u malim bočicama (ne od litre) i pomislio da su ga pokupili preperi, čudno mi doduše bilo da je samo bioaktiv nestao

i nađem ga u posebnom malom, jedva zamjetljivom frižideru 10 metara od ooooogromnog frižidera od 10×2 metra u kojem stoje svi ostali jogurti - koji kreteni, kao fol će se bolje prodavati 

 

baš sam popizdio na koronaše, skinuo im sve po spisku i ovim im se putem ispričavam za štucavicu

btw. malecka mi je dobila jebenu mononukleozu i siroče sam danas vukao od nemila do nedraga po faking bolnicama punim hodajućih maski, nije mi bilo svejedno jer je i ovako iscrpljena i nikakva

13 godina
offline
Koronavirusna epidemija kao mjerilo emocionalne in

Vi se sprdate sa paničarima, ali mislim da bi Talijani danas potpisali da se mogu vratiti par tjedana unatrag i da su se svi zatvorili u kuće na dva tjedna prije nego li se počelo širiti ovakvom brzinom. Kod ovakvih stvari jedino riješenje je suzbijanje u startu, prije nego krene širenje. Kad već naveliko krene, e onda si u problemu. Tako da, problem leži uvelike u razmišljanju tipa "ma to je ništa, kod nas je tek 20-ak zaraženih". Baš tada treba početi djelovati.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Moj PC  
12 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koronavirusna epidemija kao mjerilo emocionaln
antimadridista kaže...

Vi se sprdate sa paničarima, ali mislim da bi Talijani danas potpisali da se mogu vratiti par tjedana unatrag i da su se svi zatvorili u kuće na dva tjedna prije nego li se počelo širiti ovakvom brzinom. Kod ovakvih stvari jedino riješenje je suzbijanje u startu, prije nego krene širenje. Kad već naveliko krene, e onda si u problemu. Tako da, problem leži uvelike u razmišljanju tipa "ma to je ništa, kod nas je tek 20-ak zaraženih". Baš tada treba početi djelovati.

Pa niko se ne sprda, ali realnost je malo prenapuhana kad se zna da u 90% slučajeva umiru stariji ljudi preko 70 godina.Dakle kome je žuto nebitno taj je lud na kvadrat, ali opet od panike večinom i nema nikakve koristi.

 

Ja sam svoj primjer istaknul i ja mogu paničarit kolko hoču, ali koje je rješenje osim da tateka ne zatvorim u hermetički zatvoren bunker?Dalje je sve kako padne kocka, osim recimo da se cjela uža familija ili ljudi preko 70godine ne zatvore u takav bunker na par mjeseci.

 

Znaš kak se kaže, bit če kako kocka padne jer hermetički zatvorenih bunkera(ispravnih nema) nema nigdje u blizini.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/komentari-lanaka-bughr/koronavirusna-epidemija-kao-mjerilo-emocionalne-in/274200.aspx?page=1&jumpto=6089376&sort=asc&view=flat

 

Ja imam dobar imunitet pa neču krepat, kao i večina mladih ili mlađih ljudi po cjelom svjetu.Ali opet kaj god razumno napraviš+panika, realno bez zelenog za ljude u visokim godinama nisi ništa bitnog napravil.

 

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Poruka je uređivana zadnji put čet 12.3.2020 20:12 (rambox).
13 godina
offline
Koronavirusna epidemija kao mjerilo emocionalne in

Nije stvar u tome što ja ili ti nećemo umrijeti čak i ako dobijemo koronu, nego je problem to što ju ako ne pazimo možemo dobiti i prenijeti ju na nekog starijeg ili nemoćnijeg, ili dijete, koje onda tu može izgubiti život. Najlakše je na sebe gledati. Mislim da ne razumijete koliko su ove virusne bolesti zapravo potencijalno opasnije od pukih brojki jer se nenormalno brzo širi kad jednom krene.

 

Naravno da se ne treba ponašati kao da je atomska bomba pala. Ali isto tako i sama nonšalancija i podcijenjivanje ovakvih bolesti je opasno.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Poruka je uređivana zadnji put čet 12.3.2020 20:17 (antimadridista).
Moj PC  
11 0 hvala 2
10 godina
offline
Re: Koronavirusna epidemija kao mjerilo emocionaln

@Anđeo bez falinge 

 

Okay, ne moramo o komunizmu.

Al' ne vidiš da moramo spasiti ako ne svjetski, onda barem naš domaći lokalni kapitalizam. 

Mislim po medijima se šire vijesti kako se vrla Evropa bori kontra korona počasti. Uveden je policijski sat gdje god se može.

Vidiš da milijunaši sa sporstskih borilišta prekinuli svoja događanja. Podbaciti će sezona.  Uhljebi su ostali doma. Kao i buržoazija. Sitna, srednja i krupna.

A, samo potlačene klase moraju raditi. Moramo sačuvati bogatstvo bogatih.

 

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-)
16 godina
offline
Re: Koronavirusna epidemija kao mjerilo emocionaln
antimadridista kaže...

Nije stvar u tome što ja ili ti nećemo umrijeti čak i ako dobijemo koronu, nego je problem to što ju ako ne pazimo možemo dobiti i prenijeti ju na nekog starijeg ili nemoćnijeg, ili dijete, koje onda tu može izgubiti život. Najlakše je na sebe gledati. Mislim da ne razumijete koliko su ove virusne bolesti zapravo potencijalno opasnije od pukih brojkijer se nenormalno brzo širi kad jednom krene.

 Za ljude u visokim godinama+razne nezgodne kronične bolesti, ili djecu koja imaju slične problem za njih je i obična gripa vrlo opasna.Moja baka(86 godina) je umrla od obične Gripe, dakle udarila gripa i nastradala su pluča koja su se samo polako "ugasila" i to je to.Ovo ugasila, to ti je zapravo izgleda kao da gledaš nekog ko se polako guši do smrti.

 

Na taj način ode na tisuče starih ljudi, i to bez ikakve globalne panike od koje ionako nema nikakve koristi.

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Poruka je uređivana zadnji put čet 12.3.2020 20:29 (rambox).
13 godina
offline
Re: Koronavirusna epidemija kao mjerilo emocionaln
rambox kaže...
antimadridista kaže...

Nije stvar u tome što ja ili ti nećemo umrijeti čak i ako dobijemo koronu, nego je problem to što ju ako ne pazimo možemo dobiti i prenijeti ju na nekog starijeg ili nemoćnijeg, ili dijete, koje onda tu može izgubiti život. Najlakše je na sebe gledati. Mislim da ne razumijete koliko su ove virusne bolesti zapravo potencijalno opasnije od pukih brojkijer se nenormalno brzo širi kad jednom krene.

 Za ljude u visokim godinama+razne nezgodne kronične bolesti, ili djecu koja imaju slične problem za njih je i obična gripa vrlo opasna.Moja baka(86 godina) je umrla od obične Gripe, dakle udarila gripa i nastradala su pluča koja su se samo polako "ugasila" i to je to.Ovo ugasila, to ti je zapravo izgleda kao da gledaš nekog ko se polako guši do smrti.

 

Na taj način ode na tisuče starih ljudi, i to bez ikakve globalne panike od koje ionako nema nikakve koristi.

 Valjda ti je jasno da je tvoja baka ili bilo tko drugi tko umre od gripe to mogao spriječiti na način da se uzme cjepivo prije sezone gripe? Dok sa koronom to još nije moguće. Zbog toga omo obične gripe nema panike. Ako ju dobiješ ili nedaj Bože umreš, to si mogao spriječiti kod liiječnika. Nisu mi jasne ove usporedbe, kruške i jabuke. Ili još gore one usporedbe sa poginulima u prometu. Svašta.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Poruka je uređivana zadnji put čet 12.3.2020 20:59 (antimadridista).
16 godina
offline
Re: Koronavirusna epidemija kao mjerilo emocionaln
antimadridista kaže...
rambox kaže...
antimadridista kaže...

 Valjda ti je jasno da je tvoja baka ili bilo tko drugi tko umre od gripe to mogao spriječiti na način da se uzme cjepivo prije sezone gripe? Dok sa koronom to još nije moguće. Nisu mi jasne ove usporedbe, kruške i jabuke.

 Ne nuzno. I kada se cijepi protiv sezonske gripe ista se moze dobiti ali ce simptomi biti daleko manje izrazeni. Zavisi od stanja organizma. Moju mater je prije 12 godina vjerojatno dotukla "obicna" prehlada. 76g je imala, pocetkom ljeta je bila je slomila kuk i poslije operacije je nismo nikako uspjeli podici na noge da se koliko toliko rehabilitira. Valjda je izgubila volju za zivotom, ne znam, ... bila je u starackom domu i pocetkom 12. mjeseca pokupila prehladu i u roku par dana je umrla.

Poruka je uređivana zadnji put čet 12.3.2020 20:59 (Eld).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koronavirusna epidemija kao mjerilo emocionaln

emocionalna inteligentnost je potrebna za razgovor s tradicionalno neinteligentnim ljudima

16 godina
offline
Re: Koronavirusna epidemija kao mjerilo emocionaln
antimadridista kaže...
rambox kaže...

 Valjda ti je jasno da je tvoja baka ili bilo tko drugi tko umre od gripe to mogao spriječiti na način da se uzme cjepivo prije sezone gripe? Dok sa koronom to još nije moguće. Zbog toga omo obične gripe nema panike. Ako ju dobiješ ili nedaj Bože umreš, to si mogao spriječiti kod liiječnika. Nisu mi jasne ove usporedbe, kruške i jabuke. Ili još gore one usporedbe sa poginulima u prometu. Svašta.

 Ma jok u takvim slučajevima to ne pomaže, jer ona je od ranije imala problema sa dišnim sustavom.Tu ti ništa ne pomaže, moš se cjepit kolko hočeš takav organizam je vrlo slabašan i tu je priči kraj.

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
13 godina
offline
Re: Koronavirusna epidemija kao mjerilo emocionaln
Eld kaže...
antimadridista kaže...
rambox kaže...
antimadridista kaže...

 Valjda ti je jasno da je tvoja baka ili bilo tko drugi tko umre od gripe to mogao spriječiti na način da se uzme cjepivo prije sezone gripe? Dok sa koronom to još nije moguće. Nisu mi jasne ove usporedbe, kruške i jabuke.

 Ne nuzno. I kada se cijepi protiv sezonske gripe ista se moze dobiti ali ce simptomi biti daleko manje izrazeni. Zavisi od stanja organizma. Moju mater je prije 12 godina vjerojatno dotukla "obicna" prehlada. 76g je imala, pocetkom ljeta je bila je slomila kuk i poslije operacije je nismo nikako uspjeli podici na noge da se koliko toliko rehabilitira. Valjda je izgubila volju za zivotom, ne znam, ... bila je u starackom domu i pocetkom 12. mjeseca pokupila prehladu i u roku par dana je umrla.

 Dobro, sad idemo u krajnost. Isto kao što niti jedna operacija bilo čega ne može garantirati izliječenje 100%, uvijek ima posebnih slučajeva. Ali valjda je jasna poanta. Oko obične gripe nema toliko panike jer cjepivo postoji.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
13 godina
offline
Re: Koronavirusna epidemija kao mjerilo emocionaln
rambox kaže...
antimadridista kaže...
rambox kaže...

 Valjda ti je jasno da je tvoja baka ili bilo tko drugi tko umre od gripe to mogao spriječiti na način da se uzme cjepivo prije sezone gripe? Dok sa koronom to još nije moguće. Zbog toga omo obične gripe nema panike. Ako ju dobiješ ili nedaj Bože umreš, to si mogao spriječiti kod liiječnika. Nisu mi jasne ove usporedbe, kruške i jabuke. Ili još gore one usporedbe sa poginulima u prometu. Svašta.

 Ma jok u takvim slučajevima to ne pomaže, jer ona je od ranije imala problema sa dišnim sustavom.Tu ti ništa ne pomaže, moš se cjepit kolko hočeš takav organizam je vrlo slabašan i tu je priči kraj.

 Kako misliš ne pomaže? Ako je umrla od obične gripe kako tvrdiš, onda bi cjepivo vrlo vjerojatno spriječilo samo nastajanje virusa u njezinom organizmu. Tek nakon što dobiješ gripu ako nisi uzeo cjepivo možemo pričati o slabosti organizma koji se sa gripom ne može boriti, nakon što se gripa već dobije.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
8 godina
offline
Re: Koronavirusna epidemija kao mjerilo emocionaln
Visak kaže...
Dok ste u karanteni pročitajte ili pogledajte Ljubav u doba kolere. :)

 

 Radije biram Decameron. Dobri, stari Boccaccio.

OK, može i Kuga od Camusa, ali to je ... alegorija na fažizam i ljudi ne bi ubrali sarkazam.

8 godina
offline
Re: Koronavirusna epidemija kao mjerilo emocionaln
danko99 kaže...
Dal se korona prenosi seksualnim putem?

 

Za tebe, ne. Osim ako ne šeraš vibrator.

Next?

 

(pojašnjenje: ako ovo moraš pitati preko foruma... inače, fluidi su fluidi - tjelesni, pa sad sam izvuci zaključak. Možda da staviš masku preko nježnika?)

Poruka je uređivana zadnji put čet 12.3.2020 21:42 (Zechina).
8 godina
offline
Koronavirusna epidemija kao mjerilo emocionalne in

Nisam nikad 'ulovio' niti običnu gripu, sad dal je to plus ili minus, možda samo imao sreće do sad?

 

Super je karantena i to sve, ali ima smisla ponavljat ovo svakih 15god? Ljepo kinezima pokazat svinjetinu, govedinu to trebaju jest, a ne jebene šišmiše i kojekakve gluposti!

Moj PC  
0 1 hvala 0
8 godina
offline
Re: Koronavirusna epidemija kao mjerilo emocionaln
win10pro kaže...

Ljepo kinezima pokazat svinjetinu, govedinu to trebaju jest, a ne jebene šišmiše i kojekakve gluposti!

 

Upravo si ušao u kategoriju onih koji ne piju Corona pivo da se ne bi zarazili. Čestitam.

15 godina
neaktivan
offline
Koronavirusna epidemija kao mjerilo emocionalne in

Ako nekoga zanima kako izgleda školski primjer eksponencijalnog rasta. I to uz mjere koje se već poduzimaju.

 

Oduševljavaju me ljudi koji i dalje nepotrebno putuju i žive kao da se ništa ne događa, a jedino što možemo napraviti je socijalna izolacija i higijena. Tip se danas zakašlje na cesti ne stavivši ruku pred usta i onda se smije drugima što su se trznuli. Morat će ipak dosta ljudi i ovdje umrijeti prije nego nekima dođe iz dupeta u glavu.

 

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
5 0 hvala 0
16 godina
offline
Koronavirusna epidemija kao mjerilo emocionalne in

Ovo mi vise lici na log funkciju 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koronavirusna epidemija kao mjerilo emocionaln
Visak kaže...

Ako nekoga zanima kako izgleda školski primjer eksponencijalnog rasta. I to uz mjere koje se već poduzimaju.

 

Oduševljavaju me ljudi koji i dalje nepotrebno putuju i žive kao da se ništa ne događa, a jedino što možemo napraviti je socijalna izolacija i higijena. Tip se danas zakašlje na cesti ne stavivši ruku pred usta i onda se smije drugima što su se trznuli. Morat će ipak dosta ljudi i ovdje umrijeti prije nego nekima dođe iz dupeta u glavu.

 

 Evo ogledan primjer jedne takve budaletine:

https://www.24sata.hr/sport/gobert-se-rugao-s-koronom-i-dirao-mikrofone-sad-je-zarazen-680621

 

Najmanji je problem njegovo stanje jer će on to kao sportaš u mladim godinama brzo preboljeti. Ali veliki je problem što ovakvi debili ne razumiju ništa pa lako mogu prenijeti na drugoga jer se ponašaju neodgovorno. Da kojim slučajem ovaj čovjek ima malo dijete, može to lako prenijeti na njega pa onda malo dijete može biti i u životnoj opasnosti. Sve zbog "sprdanja".

 

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
9 godina
neaktivan
offline
Re: Koronavirusna epidemija kao mjerilo emocionaln
malak kaže...

Ovo mi vise lici na log funkciju 

Onda valja malo ponoviti grafove matematičkih funkcija 

 

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
6 godina
offline
Re: Koronavirusna epidemija kao mjerilo emocionaln
antimadridista kaže...
Visak kaže...

Ako nekoga zanima kako izgleda školski primjer eksponencijalnog rasta. I to uz mjere koje se već poduzimaju.

 

Oduševljavaju me ljudi koji i dalje nepotrebno putuju i žive kao da se ništa ne događa, a jedino što možemo napraviti je socijalna izolacija i higijena. Tip se danas zakašlje na cesti ne stavivši ruku pred usta i onda se smije drugima što su se trznuli. Morat će ipak dosta ljudi i ovdje umrijeti prije nego nekima dođe iz dupeta u glavu.

 

 Evo ogledan primjer jedne takve budaletine:

https://www.24sata.hr/sport/gobert-se-rugao-s-koronom-i-dirao-mikrofone-sad-je-zarazen-680621

 

Najmanji je problem njegovo stanje jer će on to kao sportaš u mladim godinama brzo preboljeti. Ali veliki je problem što ovakvi debili ne razumiju ništa pa lako mogu prenijeti na drugoga jer se ponašaju neodgovorno. Da kojim slučajem ovaj čovjek ima malo dijete, može to lako prenijeti na njega pa onda malo dijete može biti i u životnoj opasnosti. Sve zbog "sprdanja".

 

Virus je opasan za malu djecu? Zar nije da nema ozbiljno lošeg stanja do sada zabilježeno, nešto mi takvo zvoni da sam pročitao?

Poruka je uređivana zadnji put pet 13.3.2020 0:24 (love2ml86).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice