Korak bliže bioetanolu iz celuloze

poruka: 7
|
čitano: 1.915
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Korak bliže bioetanolu iz celuloze".
15 godina
offline
Korak bliže bioetanolu iz celuloze

zapravo, izvrsna fora jer se papir može samo jednom reciklirati ponovo u papir. a utjehe nema u vodi, ne? ili? 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
4 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Korak bliže bioetanolu iz celuloze
Danasnji klinci blage veze nemaju sto je to komusina! Neki dan kroz razgovor s mojim 16godisnjim bilmezom shvatim da gospon ne zna so je to "oklijevati"...
 
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Korak bliže bioetanolu iz celuloze

Početkom 20. st slična stvar bila je s amonijakom. Toliko su željeli umjetno gnojivo, i znali da dušika ima neograničeno u atmosferi. Haber i Bosch su se igrali optimizacijom procesa dok ga nisu nasli na optimalnim uvjetima temperature i tlaka. I eto dan danas se koristi njihov proces. 

 

Nadam se da će se slična stvar dogoditi i njima, možda će pogoditi neku strukturu katalizatora koja će odvrtiti proces u većim iskorištenjima.

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Korak bliže bioetanolu iz celuloze
Znači 22. stoljeće pripada Kinezima...neka došao je red i na njih
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Korak bliže bioetanolu iz celuloze

Da, djeluje na prvu malo odviše kao "kamen mudraca" (olovo>zlato)... ali ideja obećava.

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Korak bliže bioetanolu iz celuloze

Nije to nikakav "kamen mudraca" nego čovjekovo natjecanje (ili imitiranje) prirode. Priroda je napravila sustav enzima (tj. katalizatora) koji razlažu celulozu do alkohola. Čovjek treba napraviti  sustav katalizatora koji će činiti isto. U tome nema ničeg čudesnog, samo mnogo kemijanja. Uostalom, sve se u kemijskoj tehnologji na kraju svodi na katalizator. Što je katalizator bolji to je tehnološki proces uspjeliji. 

 
2 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Korak bliže bioetanolu iz celuloze

Naravno, dvosmisleno sam napisao nažalost. Htjedoh reći da sa 1% dobivenog djeluje kao uzaludan pokušaj, međutim koliko razumijem smjer je ispravan i obećava.

I opet zvučim kao političar. :) 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice