Konačan prijedlog EU: sljedeće godine ukidaju se p

poruka: 54
|
čitano: 11.209
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Konačan prijedlog EU: sljedeće godine ukidaju se p".
15 godina
offline
Konačan prijedlog EU: sljedeće godine ukidaju se p

Prijedlog predviđa prelazak na ljetno vrijeme 31. 3. 2019. dok je ovo u oktobru korekcija na vremensku zonu. Nisam primijetio da piše da su jedine opcije vratiti kazaljke 1 h unatrag ili ne vratiti. Moći će se micati kako god. Recimo, ako Mađari požele vrijeme kao u Moskvi, moći će pomaći i sat unaprijed i tako se izjednačiti i s Rumunjskom i Bugarskom – to je Orban nešto i spominjao.

Moj PC  
0 1 hvala 0
10 godina
offline
Konačan prijedlog EU: sljedeće godine ukidaju se p

Svaka država članica EU imat će pravo odabrati želi li trajno ostati na zimskom ili ljetnom računanju.

 

Znači prelet preko EU bi mogao biti put kroz 5 vremenskih zona?

Moj PC  
7 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Konačan prijedlog EU: sljedeće godine ukidaju
SnakeST kaže...

Svaka država članica EU imat će pravo odabrati želi li trajno ostati na zimskom ili ljetnom računanju.

 

Znači prelet preko EU bi mogao biti put kroz 5 vremenskih zona?

I, koje će to probleme izazvat?

 

Tenisači to rade svaki tjedan i ne izgleda da im škodi.

42
Poruka je uređivana zadnji put sri 12.9.2018 17:51 (markoBT).
10 godina
offline
Re: Konačan prijedlog EU: sljedeće godine ukidaju
markoBT kaže...

I, koje će to probleme izazvat?

 

Tenisači to rade svaki tjedan i ne izgleda da im škodi.

 

Nisam spomenuo nikakve probleme, rekao sam da običan prelet preko EU znači 5 zona.

 

Kakve faking veze sad imaju tenisači koji zbog posla puno lete?

15 godina
offline
Konačan prijedlog EU: sljedeće godine ukidaju se p

Idealno za zamijeniti milijune nenadogradivih satova i jeftine elektronike koja sada postaje smeće, osim ako vlasnik ne želi stalno mijenjati vrijeme.

Einsteine, da ti olakšam teoriju: samo za svemir postoji vjerojatnost da nije bezgraničan
Moj PC  
4 0 hvala 0
14 godina
offline
Konačan prijedlog EU: sljedeće godine ukidaju se p

Vjerovatno će ipak susjedne države gledati da su u istoj vremenskoj zoni, čisto zbog praktičnosti, da ne moraš mijenjati sat nakon svakog prelaska granice. Ja sam za to da ostanemo na ljetnom vremenu i fajrunt.

dolazim odmah - Godot
Poruka je uređivana zadnji put sri 12.9.2018 21:33 (učo).
Moj PC  
6 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Konačan prijedlog EU: sljedeće godine ukidaju
učo kaže...

Vjerovatno će ipak susjedne države gledati da su u istoj vremenskoj zoni, čisto zbog praktičnosti, da ne moraš mijenjati sat nakon svakog prelaska granice. Ja sam za to da ostanemo na ljetnom vremenu i fajrunt.

Apsolutno, samo sto ce negdje granica morati postojati, a cijela EU ne moze biti u istoj zoni. Kako bi razrjesenje obaveze pomicanja prestalo dok smo u ljetnom racunanju, nadam se da vecina zemalja clanice nece raditi korektvno pomicanje iz tog stanja. Vrijeme ce reci sto ce sat pokazati...

15 godina
offline
Konačan prijedlog EU: sljedeće godine ukidaju se p

Na žalost, prijedlog lagano daje prednost ljetnom računanju kao onom koje će se zadržati.

To je, doduše, u skladu s provedenom panevropskom anketom.

 

Ostanak na ljetnom vremenu je, bojim se, greška koju će ljudi prekasno shvatiti i koja bi mogla kompromitirati inicijativu o prestanku pomicanja sata.

 

Samo jedan argument:

Mi stariji se sjećamo kako je to funkcioniralo sa samo jednim, naravno "zimskim", vremenom i ljeti.

Nije bilo problema, jer ljeto i višak sunca nikada i nisu problem.

 

NITKOnije isprobao kako to izgleda kada se "ljetno" vrijeme primijeni zimi.

Takovoga računanja naprosto do sada nije bilo.

 

I kako će ta zima po "ljetnom" vremenu izgledati, kada prva mogućnost svitanja dolazi tek nešto pred 9 ujutro, a ako je oblačno ili magla, do danjeg svjetla će se još i više trebati načekati ?

Mnogi koji rade od rano ujutro, osjećat će se kao da rade 3. smjenu.

 

Moj PC  
7 19 hvala 0
11 godina
offline
Re: Konačan prijedlog EU: sljedeće godine ukidaju
.
42
Poruka je uređivana zadnji put sri 12.9.2018 22:49 (markoBT).
11 godina
offline
Re: Konačan prijedlog EU: sljedeće godine ukidaju
SnakeST kaže...
markoBT kaže...

I, koje će to probleme izazvat?

 

Tenisači to rade svaki tjedan i ne izgleda da im škodi.

 

Nisam spomenuo nikakve probleme, rekao sam da običan prelet preko EU znači 5 zona.

 

Kakve faking veze sad imaju tenisači koji zbog posla puno lete?

Tenisači su ljudi, a satovi se miču ili ne miču zbog ljudi, ne zbog Sunca ili Mjeseca.

 

Na njihovom primjeru da se uočit da pomicanje sata ne utječe na ljude koji putuju, nego na one koji ne putuju. 

42
Poruka je uređivana zadnji put sri 12.9.2018 22:51 (markoBT).
15 godina
offline
Konačan prijedlog EU: sljedeće godine ukidaju se p

Što je sa svjetlima na automobilima?

Ako izaberemo ljetno, onda gasimo svjetla cijelu godinu? Ako izaberemo zimsko, onda palimo svjetla cijelu godinu?

Možda ćemo samo reći da palimo uvijek što je i trebalo ostati??

 

Ako putujem iz Hrvatske u Nizozemsku, pa pomičem sat nazad u Sloveniji, sat naprijed u Austriji, sat nazad u Njemačkoj, sat naprijed u Nizozemskoj?

Koliko logističkih problema za kamionski, željeznički, zrakoplovni prijevoz? Bah.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Konačan prijedlog EU: sljedeće godine ukidaju
uuY kaže...

Na žalost, prijedlog lagano daje prednost ljetnom računanju kao onom koje će se zadržati.

To je, doduše, u skladu s provedenom panevropskom anketom.

 

Ostanak na ljetnom vremenu je, bojim se, greška koju će ljudi prekasno shvatiti i koja bi mogla kompromitirati inicijativu o prestanku pomicanja sata.

 

Samo jedan argument:

Mi stariji se sjećamo kako je to funkcioniralo sa samo jednim, naravno "zimskim", vremenom i ljeti.

Nije bilo problema, jer ljeto i višak sunca nikada i nisu problem.

 

NITKOnije isprobao kako to izgleda kada se "ljetno" vrijeme primijeni zimi.

Takovoga računanja naprosto do sada nije bilo.

 

I kako će ta zima po "ljetnom" vremenu izgledati, kada prva mogućnost svitanja dolazi tek nešto pred 9 ujutro, a ako je oblačno ili magla, do danjeg svjetla će se još i više trebati načekati ?

Mnogi koji rade od rano ujutro, osjećat će se kao da rade 3. smjenu.

 

 

1. Vi stariji ste i radili od 6 do 14 h u kojem slučaju je, naravno, zimsko računanje vremena puno prikladnije i ljeti. Osim toga, vi stariji ste i bliže penziji, pa bi vas se samim time trebalo i manje pitati za to.

2. Uopće nije istina da nitko nije isprobao kako izgleda ljetno vrijeme zimi. Dobar dio svijeta je na ljetnom vremenu zimi samo to tako ne zovu već su u krivoj vremenskoj zoni (nije šija nego vrat).

Poruka je uređivana zadnji put čet 13.9.2018 7:30 (BMT).
15 godina
offline
Re: Konačan prijedlog EU: sljedeće godine ukidaju
kerum kaže...
učo kaže...

Vjerovatno će ipak susjedne države gledati da su u istoj vremenskoj zoni, čisto zbog praktičnosti, da ne moraš mijenjati sat nakon svakog prelaska granice. Ja sam za to da ostanemo na ljetnom vremenu i fajrunt.

Apsolutno, samo sto ce negdje granica morati postojati, a cijela EU ne moze biti u istoj zoni. Kako bi razrjesenje obaveze pomicanja prestalo dok smo u ljetnom racunanju, nadam se da vecina zemalja clanice nece raditi korektvno pomicanje iz tog stanja. Vrijeme ce reci sto ce sat pokazati...

 Španjolskoj i Francuskoj bi bilo prirodnije da su u GMT zoni. Dakle, oni su uvijek bili sat unaprijed.

To bi bilo kao da mi zadržimo ljetno računanje. Samo, ako oni ostanu na istom i odaberu ljetno, to je kao da su 2 sata pomaknuti zimi. zanimljivo će biti vidjeti što će ispasti iz toga.

Meni je prirodnije da bude zimsko vrijeme. Da, to znači da je mrak u 16. Isto kao što je dan u 8. 4 sata sa svake strane podneva.

Neka bude i ljetno, samo neka ne bude pomicanje.

6 godina
offline
Konačan prijedlog EU: sljedeće godine ukidaju se p

Debilizam, trebali su reći da cijela EU ukida micanje sata i amen, vremenske zone ostaju kako su bile. Idiotsko na kvadrat je da svaka država bira oče li ostavit zimsko ili ljetno, jer će npr.jedan Orban sigurno odlučiti kontra svih ostalih samo da ih j...e

 

A o tome dali je dobro što ćemo imat samo ljetno (iako je navodno standardno zimsko) bit će problem možda prvu zimu i onda više nitko nikad to neće spomenit...

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Konačan prijedlog EU: sljedeće godine ukidaju se p

Dogodit će se da oni kojima je zbog posla potrebno danje svjetlo će preći na zimsko radno vrijeme od 8, umjesto 7 sati tokom zime i mirna bosna. Ovo da svaka zemlja bira svoju zonu u teoriji može značiti da mi imamo jedno slovenija drugo, austrija ponovno naše i da kroz 5 zemalja promjeniš 5 puta sat. No u praksi to neće biti tako.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Konačan prijedlog EU: sljedeće godine ukidaju
BMT kaže...

 

1. Vi stariji ste i radili od 6 do 14 h u kojem slučaju je, naravno, zimsko računanje vremena puno prikladnije i ljeti. Osim toga, vi stariji ste i bliže penziji, pa bi vas se samim time trebalo i manje pitati za to.

 

 Vidiš, ja opet mislim da se one koji spavaju do podne treba najmanje pitati o ovoj temi. A sve mi se čini da su baš takvi najglasniji. Nadam se da će ipak odluku donijeti odgovorni ljudi koji znaju kako je ujutro po mrklom mraku voditi djecu u vrtić i ići u prvu smjenu. No to besposličare koji žive na roditeljskoj grbači najmanje interesira.

Kradi bagro, kradi. Dabogda vam za lijekove trebalo!
16 godina
online
Re: Konačan prijedlog EU: sljedeće godine ukidaju
Jura iz druge galaksije kaže...
BMT kaže...

 

1. Vi stariji ste i radili od 6 do 14 h u kojem slučaju je, naravno, zimsko računanje vremena puno prikladnije i ljeti. Osim toga, vi stariji ste i bliže penziji, pa bi vas se samim time trebalo i manje pitati za to.

 

 Vidiš, ja opet mislim da se one koji spavaju do podne treba najmanje pitati o ovoj temi. A sve mi se čini da su baš takvi najglasniji. Nadam se da će ipak odluku donijeti odgovorni ljudi koji znaju kako je ujutro po mrklom mraku voditi djecu u vrtić i ići u prvu smjenu. No to besposličare koji žive na roditeljskoj grbači najmanje interesira.

Za razliku od 70-ih i 80-ih, danas bitno manje ljudi radi "prvu smjenu". Većini ljudi odgovara da dan malo duže traje.

S druge strane, neke države imaju takve navike oduvijek, npr. Španjolska i Francuska su ista zona kao i mi, ali radi pozicije dalje na zapadu imaju "pod normalno" takav način promjene dana i noći. Dapače, u bitno "gorem" omjeru nego mi bez obziras koje računanje uvedemo.

15 godina
offline
Re: Konačan prijedlog EU: sljedeće godine ukidaju
Mandor kaže...
kerum kaže...
učo kaže...

Vjerovatno će ipak susjedne države gledati da su u istoj vremenskoj zoni, čisto zbog praktičnosti, da ne moraš mijenjati sat nakon svakog prelaska granice. Ja sam za to da ostanemo na ljetnom vremenu i fajrunt.

Apsolutno, samo sto ce negdje granica morati postojati, a cijela EU ne moze biti u istoj zoni. Kako bi razrjesenje obaveze pomicanja prestalo dok smo u ljetnom racunanju, nadam se da vecina zemalja clanice nece raditi korektvno pomicanje iz tog stanja. Vrijeme ce reci sto ce sat pokazati...

 Španjolskoj i Francuskoj bi bilo prirodnije da su u GMT zoni. Dakle, oni su uvijek bili sat unaprijed.

To bi bilo kao da mi zadržimo ljetno računanje. Samo, ako oni ostanu na istom i odaberu ljetno, to je kao da su 2 sata pomaknuti zimi. zanimljivo će biti vidjeti što će ispasti iz toga.

Meni je prirodnije da bude zimsko vrijeme. Da, to znači da je mrak u 16. Isto kao što je dan u 8. 4 sata sa svake strane podneva.

Neka bude i ljetno, samo neka ne bude pomicanje.

 Zimsko je pravo samo točno na 15° IZD-a. Kako je većina naše države istočno od podnevnika po kojem računamo vrijeme - što je zapravo rjeđi slučaj u svijetu - u gradovima poput Osijeka i Dubrovnika tek malo više fulamo od stvarnog podneva po "ljetnom" nego po "zimskom" vremenu.

Uzimajući i sve ostale relevantne podatke u račun, možda nekoga začudi, ali u Osijeku će 27. X. ove godine podne biti u 12:29 h ("ljetno" vrijeme), a 28. X. u 11:28 h ("zimsko" vrijeme). Toliko o tome što je pravo, a što krivo.

 

Isto tako, argumenti za kasno svitanje po zimi stoje donekle, ali i opet po ljetnom bi vremenu najkasnije svanuće u Osijeku bilo u 8:25 h po ljetnom vremenu (negdje tamo oko 1. 1. 2019.). To je tek 25 min više od onih očekivanih 8 h.

 

U svakom slučaju, "pomicanje sata" je globalno vjerojatno bezvezna ideja, no najviše je argumenata za to upravo u zemljama poput Hrvatske koje su dovoljno daleko od ekvatora i polova da oscilaciju u trajanju dana ne bude ni premala (ekvator) ni prevelika (polovi), a još smo k tome i, većinom, istočno od podnevnika po kojem se ravnamo pa je odstupanje od stvarnog podneva po ljetnom vremenu najmanje.

15 godina
offline
Re: Konačan prijedlog EU: sljedeće godine ukidaju
Jura iz druge galaksije kaže...
BMT kaže...

 

1. Vi stariji ste i radili od 6 do 14 h u kojem slučaju je, naravno, zimsko računanje vremena puno prikladnije i ljeti. Osim toga, vi stariji ste i bliže penziji, pa bi vas se samim time trebalo i manje pitati za to.

 

 Vidiš, ja opet mislim da se one koji spavaju do podne treba najmanje pitati o ovoj temi. A sve mi se čini da su baš takvi najglasniji. Nadam se da će ipak odluku donijeti odgovorni ljudi koji znaju kako je ujutro po mrklom mraku voditi djecu u vrtić i ići u prvu smjenu. No to besposličare koji žive na roditeljskoj grbači najmanje interesira.

 For your information, ja radim od 6:30 h (osim ako ne radim popodnevnu smjenu, što je tek ponekad slučaj). Iskusio sam u Francuskoj "ljetno" vrijeme zimi gdje sam bio u siječnju. A iskusio sam i odlaske u vrtić (vlastite) u 5 h ujutro kad se zadnji put nije pomicalo kazaljke.

 

Ja bih najradije da ostane pomicanje kazaljki, međutim, ako ne ostane, svejedno bih volio da ostane ljetno vrijeme.

6 godina
neaktivan
offline
Re: Konačan prijedlog EU: sljedeće godine ukidaju

BlackDog22 

I po čeme je to drugačije od pomicanja sata? Da li ti pomaknuo sat unaprijed jedan sat ili pomaknuo radno vrijeme jedan sat unatrag dođe ti na isto. I mislim da će se to na kraju i dogoditi. Ljudi kukaju i žale se da im promjena sata smeta i onda će se dogoditi da će postojati ljetno i zimsko radno vrijeme i dobit ćeš istu stvar kao i promjena sata.

Poruka je uređivana zadnji put čet 13.9.2018 11:31 (GhostLoveScore).
14 godina
offline
Konačan prijedlog EU: sljedeće godine ukidaju se p

vratit se na prirodno tj. zimsko vrijeme i uvest zimsko i ljetno radno vrijeme...

 

nije šija nego....

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
3 2 hvala 0
15 godina
offline
Re: Konačan prijedlog EU: sljedeće godine ukidaju
BMT kaže...
Zimsko je pravo samo točno na 15° IZD-a. Kako je većina naše države istočno od podnevnika po kojem računamo vrijeme - što je zapravo rjeđi slučaj u svijetu - u gradovima poput Osijeka i Dubrovnika tek malo više fulamo od stvarnog podneva po "ljetnom" nego po "zimskom" vremenu.

 Zimsko vrijeme je pravo od 7,5 do 22,5 stupnjeva ako zaokruzujemo na sat, a najistocnija tocka Hrvatske je 19,5.

To nije tek malo vise vec 130% vise. A to je naj naj istocnije. Ako cjepidlacis, cjepidlaci tocno.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Konačan prijedlog EU: sljedeće godine ukidaju
GhostLoveScore kaže...

BlackDog22 

I po čeme je to drugačije od pomicanja sata? Da li ti pomaknuo sat unaprijed jedan sat ili pomaknuo radno vrijeme jedan sat unatrag dođe ti na isto. I mislim da će se to na kraju i dogoditi. Ljudi kukaju i žale se da im promjena sata smeta i onda će se dogoditi da će postojati ljetno i zimsko radno vrijeme i dobit ćeš istu stvar kao i promjena sata.

 Drukčije je po tome što pomicanje sata utjeće na sve ljude bez obzira da li rade od 7,8 ili 9 ili ne rade uopće. Dok pomicanje radnog vremena utjeće na one kome je radno vrijeme pomaknuto. 

 

Ja osobno nisam imao apsolutno nikakvih problema s pomicanjem sata, nemam ni ništa protiv ukidanja iako mislim da će ukidanje pomicanja stvoriti veće probleme i manja je dobit na kraju kad se podvuće crta. Za ljude mislim. 

 

Manje više svi satovi danas su automatski, vrijeme se mjenjalo subotom između 2 i 3. Ni osjetio nisam da je do nekakve promjene došlo. Možd ta nedjelja recimo što bi po bioritmu možda malo duže osto budan navećer, pa me zezne u pon ujutro i to je maksimum moji problema. a hvala bogu bez obzira na pomicanje tih problema oko kasnijeg odlaska na spavanje imam jedno 50 puta godišnje.

16 godina
offline
Re: Konačan prijedlog EU: sljedeće godine ukidaju
Stric_Jura kaže...

vratit se na prirodno tj. zimsko vrijeme i uvest zimsko i ljetno radno vrijeme...

 

nije šija nego....

 A koje ćemo radno vrijeme koristit onda prek proljeća i jeseni??? meni su bitniji proljeće i jesen od ljeta i zime... ljeti je svjetla ionako previše, zimi ga je ionako premalo...

 

a proljeće i jesen ako je zimsko vrijeme vraćat ću se u mrak s posla kao i prek zime, što je užas... ja sam za ostanak ljetnog vremena cijele godine baš zbog toga... ili ako se vraćamo na zimsko onda pomaknut radno vrijeme sat vremena unatrag, dakle ne bih volio radit od 8, već od 7h

15 godina
neaktivan
offline
Re: Konačan prijedlog EU: sljedeće godine ukidaju
Ako ćemo pomicati radno vrijeme, onda treba i sve aktivnosti navečer pomaknuti, da bi se moglo otići ranije spavati. Znači, tv programe, utakmice, predstave..., a sve to smo imali automatski pomicanjem satova.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
15 godina
offline
Re: Konačan prijedlog EU: sljedeće godine ukidaju
Mandor kaže...
BMT kaže...
Zimsko je pravo samo točno na 15° IZD-a. Kako je većina naše države istočno od podnevnika po kojem računamo vrijeme - što je zapravo rjeđi slučaj u svijetu - u gradovima poput Osijeka i Dubrovnika tek malo više fulamo od stvarnog podneva po "ljetnom" nego po "zimskom" vremenu.

 Zimsko vrijeme je pravo od 7,5 do 22,5 stupnjeva ako zaokruzujemo na sat, a najistocnija tocka Hrvatske je 19,5.

To nije tek malo vise vec 130% vise. A to je naj naj istocnije. Ako cjepidlacis, cjepidlaci tocno.

Postavlja se pitanje jesi li ti uopće pročitao post i jesi li ga razumio. Ovo što si napisao uopće nije odgovor na moj post; čak ni na ove dvije rečenice, a kamoli na necitirani ostatak.

 

Ovo o 130% uopće ne znam na što se odnosi.

 

Ja sam naveo, istina ekstreman primjer, koji pokazuje da će se u Osijeku na dan vraćanja kazaljki na "zimsko" vrijeme, čak manje griješiti s "ljetnim" vremenom (29 min) nego sa "zimskim" (32 min) od stvarnog geografskog podneva, a ne od raspona vremenske zone o čemu u postu i govorim i što je, konačno, relevantnije za argumente tipa "ovo je prirodno, a ono nije prirodno".

Poruka je uređivana zadnji put čet 13.9.2018 13:22 (BMT).
16 godina
offline
Konačan prijedlog EU: sljedeće godine ukidaju se p

Meni zaista nije jasno zašto se u tom slučaju od iduće godine kazaljke jednostavno ne pomaknu za pola sata i ostane se na tome.

Vremenske zone ostaju kakve jesu (po zemljopisnoj dužini).

Lijep pozdrav ;)
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Konačan prijedlog EU: sljedeće godine ukidaju
Dado_ZG78 kaže...

Meni zaista nije jasno zašto se u tom slučaju od iduće godine kazaljke jednostavno ne pomaknu za pola sata i ostane se na tome.

Vremenske zone ostaju kakve jesu (po zemljopisnoj dužini).

pol sata je ni vrit ni mimo...

 

ja bih jedino 11.-12.-01. mjesec koristio zimsko vrijeme, ostalo sve ljetno... s tim da bih 6. i 7. pola osmog mjeseca pomaknuo sat za 2 sata unaprijed, a ne jedan kao sad, tako da sunce u svakom dijelu godine izlazi negdje oko 7 ujutro, a zalazak apsolutno nebitno kad je

 

ako već mora biti neko vrijeme konstantno, onda je to ljetno. radije malo mraka zimi ujutro nego se cijelu zimu, proljeće i jesen vraćati kući s posla u mrak. to bi bila katastrofa.

Poruka je uređivana zadnji put čet 13.9.2018 15:44 (lllnuclearlll).
14 godina
offline
Re: Konačan prijedlog EU: sljedeće godine ukidaju
lllnuclearlll kaže...
Stric_Jura kaže...

vratit se na prirodno tj. zimsko vrijeme i uvest zimsko i ljetno radno vrijeme...

 

nije šija nego....

 A koje ćemo radno vrijeme koristit onda prek proljeća i jeseni??? meni su bitniji proljeće i jesen od ljeta i zime... ljeti je svjetla ionako previše, zimi ga je ionako premalo...

 

a proljeće i jesen ako je zimsko vrijeme vraćat ću se u mrak s posla kao i prek zime, što je užas... ja sam za ostanak ljetnog vremena cijele godine baš zbog toga... ili ako se vraćamo na zimsko onda pomaknut radno vrijeme sat vremena unatrag, dakle ne bih volio radit od 8, već od 7h

 pa zimsko je prirodno i ljudski metabolizam bi trebao se po tome ravnati...

 

nađi sui posao da si do 16 h gotov i nema problema...

Ju je je? Je ju je!
15 godina
neaktivan
offline
Re: Konačan prijedlog EU: sljedeće godine ukidaju
Što znači prirodno u kontekstu mjerenja vremena? Amebe su se budile po zimskom vremenu?

Prirodno bi bilo ds se ustaneš kad sunce izađe. Po toj logici bi svaki dan trebali pomicati sat, a dosadašnje pomicanje je tome bliže od konstantno istog vremena.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
Poruka je uređivana zadnji put čet 13.9.2018 16:30 (Visak).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice