Kina se okreće blockchainu

poruka: 9
|
čitano: 3.723
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kina se okreće blockchainu".
16 godina
neaktivan
offline
Kina se okreće blockchainu

Naravno da ce poticati sad kad su skontali da ne postoji drugi nacin za konkurenciju dolaru na trzistu novca

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Kina se okreće blockchainu

a mao ce-ce tung se okreće u grobu. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kina se okreće blockchainu
Ajar kaže...

a mao ce-ce tung se okreće u grobu. 

 Mao se govori u Srbiji, ovdje je Mijao 

Poruka je uređivana zadnji put pon 28.10.2019 15:20 (dd.inc).
15 godina
offline
Re: Kina se okreće blockchainu
dd.inc kaže...

 Mao se govori u Srbiji, ovdje je Mijao 

no way, jose: eo transkripta. nije sramota priznati pogrešku (mislim ti, tvoju) 

evribadi+mjau+mjau evribadi+mjau+mjau
I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put pon 28.10.2019 19:48 (Ajar).
16 godina
offline
Kina se okreće blockchainu

Kripto skeptici na aparatima

https://www.clearunited.com/pages/r/0d4be2tyw
Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Kina se okreće blockchainu

Amerikanci sami sebi kopaju grob sa sankcijama na dolarske transakcije svakome tko ih krivo pogleda. Jedinu prednost koju za sad imaju je da u ostatku svijeta nitko nikome ne vjeruje i tesko je natjerati cak i velike ekonomije da podrze neki drugi sistem placanja. Mozda BRICS uspije u tome ali do toga je daleko.

 

Europa sa Eurom je definitivno mogla vise zapapriti dolaru no "Europa" je toliko duboko amerikancima u guzici da vjerujem i europska centralna banka povremeno zaboravi da izdaju eure a ne dolare. Dok su svi skupa zaradivali hrpu para na ostatku svijeta ipak je bilo bitnije da se vise zaradi a ne u kojoj valuti ste placeni. INSTEX je maestralno propao pa ne znam koliko ce biti interesa da se ide kontra amerikanaca koliko god ostanak u njihovoj orbiti steti europi.

 

I sad smo dosli do situacije gdje svatko hoce preslikati postojece sisteme u blockchain kao da ce to na neki nacin promijeniti pravila koja sada vrijede i dovesti do nekog magicnog rasta popularnosti neke centralizirane valute.

 

Jos je gora situacija kod amerikanaca koji skoro pa nemaju nikakav plan razvoja drzavnog blockchaina i glavnu rijec im vodi Facebook koji sada hoce nagovoriti drzavu da podrzi Libru. Jer to je ono sto svijetu treba: "Facebook centralna banka". Tu definitivno vidim pobjedu kineza jer ce upregnuti cijelu svoju masineriju da rijese taj problem no posto nikad nece podrzati decentralizaciju nece rijesiti glavni problem. A to je da jedna strana vuce sve konce.

14 godina
offline
Kina se okreće blockchainu

Za prosječnog Kineza ova vijest ne znači baš ništa, sumnjam da u skoroj budućnosti ikakav kripto može konkurirati Tencentu i Aliju (kapacitetom, brzinom ili cijenom transakcija). Mislim da kripto uvode zbog poboljšanja regulacije. Na taj način će otežati iznošenje novca iz zemlje, a to će se loše odraziti na ostale kamo Kinezi investiraju i "investiraju", prvi će na udaru biti Hong Kong, a ostali po potrebi. To je dosta jako sredstvo političkog pritiska jer se radi o puuuno milijardi. Mislim da kineske kriptovalute neće imati nikakve veze s onime o čemu propovjednici kriptovaluta maštaju.

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Kina se okreće blockchainu
Jedno od mogućih imena kineske kripto valute:
komu(ništa)
komu(sve)

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Kina se okreće blockchainu

Art imitating life,life imitating art?

 

 

 

Knowing is not enough; we must apply. Willing is not enough; we must do.
Moj PC  
2 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice