Kako odabrati Android TV box

poruka: 168
|
čitano: 64.647
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kako odabrati Android TV box".
13 godina
offline
Re: Kako odabrati Android TV box

torrente Ne obaziri se; lik trolla. Rekao je da nema Chromecast i tvrdi da Videostream nije funkcionalan. To je, naravno, zaključio čitajući po forumima odnosno Redditu Videostreama gdje ljudi traže pomoć u riješavanju problema. 

16 godina
neaktivan
offline
Re: Kako odabrati Android TV box
Marko :D kaže...

torrente Ne obaziri se; lik trolla. Rekao je da nema Chromecast i tvrdi da Videostream nije funkcionalan. To je, naravno, zaključio čitajući po forumima odnosno Redditu Videostreama gdje ljudi traže pomoć u riješavanju problema. 

 a vidim. na ignor...osim toga nekulturno je nas stare odgojene na Vuku prozivat jel kaseta il kazeta.  on je biće bio u mudnim vrećicama dok sam ja učio hrvatsko-srpski.

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
12 godina
offline
Re: Kako odabrati Android TV box
Ručno podešavanje size-a, boje i položaja titla odrađuješ u player aplikaciji Plexa... just my 5 cents...
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Kako odabrati Android TV box

Da, ali uz njega moram imati instaliran i Plex Media Server jer Plex Media Player ne radi bez njega. Ako su tu već mogućnost mogli postaviti u Media Player, ne vidim razlog zašto je ne postaviti u Media Server.

16 godina
offline
Kako odabrati Android TV box

Malo kasnim...ali....imam shield i ta kutijica jede malu djecu. Imam 2017 16gb verziju sa gamepadom i daljinskim.

Gamepad odličan, za dlaku ispod Dualshock 4 i X1 gamepada koje koristim na PC-u. Sam shield jednostavno UBIJA sa emulatorima, novi mobiteli su brži, ali što se tiče ATV-a shield je jednostavno van konkurencije.

Meni je kod emulacije bitno da mogu rezu dignut na 1080p plus uključit i neke filtere (hqx i brx, AA, AF i to). Uz to shield ima odličan mapper tj gamepad je već postavljen kako treba u svemu što sam probao.

Od emulatora koristim retroarch za sve do PS1, epsxe sa opengl pluginom(PSX), yabasanshiro (Saturn), mupen 64 fz (N64), neki UAE, ali iskreno nijedan nije amiga emulator na androidu mi nije dobar kao isti za np PS Vitu.

Za YT i gledanje filmova valjda ne moram ni pisati, tu nema što shield ne žvače bez ikakvih zastajkivanja, trzuckanja, krivog prikaza boja i sličnog.

Probao sam i ovaj njihov servis sa steramenjm PC igara, ne da streamam sa svog kompa, nego baš njihov servis jer ima jedno 20-30 free igara i to radi savršeno unatoč mom pesimizmu prema stream servisima.

 

Nedostaci?

Ima ih, samo skoknite na forume i vidjet će te da hvaljeni daljinski ima opakih problema. Nije on loš, izgleda superkvalitetno, od aluminija i plastike je, napaja se iz dve cr2032 baterije koje pristojno traju.

Spaja se preko BT-a na sam shield pa ako ga skroz ugasite umjesto standby, mora ga se iskopčat pa ukopčat ponovo u struju. Ima i IR ali on služi kao univerzalni daljinski za TV-Receiver i slično, podešava se kroz meni.

Tipke su odlične, preko toucha se regulira zvuk, ima akcelerometar koji služi samo da ga budi kad ode u standby. Pa što je loše? Ono najvažnije, konekcija. Dok originalni gamepad radi savršeno u svim uvjetim i budi se za sekundu ili manje, mene je daljinski prvo dosta zezao.

Trzao je i lovio je komande sporadično, onda sam dobio savjet da ako ima  nešto spojeno u USB, isti prebacim sa ''performance'' na ''compatibilty'', prebacio, daljinski počeo normalno radit, još se savjetuje i korištenje kvalitetnog HDMI kabela zbog interferencija jer shield ima jako slabu antenu za BT i Wi-Fi pa mu sve smeta. I sada sam imao problem sa buđenjem daljinskog, ne probudi se i ne reagira po minutu ili duže nakon što ode na spavanac, IMHO nedopustivo za premium ređaj. Otkačio sam daljinski sa BT-a, pobrisao podatke i cache za sve servise vezane uz daljinski i BT u samom shieldu, izvadio baterije iz daljinskog i vratio ih, upario daljniski sa shieldom i zasada sve radi kako treba.

Pun je forum ljudi sa problemima sa daljinskim.

Postoji i shield remote apliakcija za android/ios telefone i dolična je, ima mousepad mod, tastaturu, sve. Postoji i univerzalna google-ova android tv remote aplikacija ali ima nešto manje funkcija.

Shield aplikacija na androidu radi savršeno dok na iosu sve trza i praktički je neupotrebljivo, probao sam na 3 ios uređaja i pisao sam devovima o ovome. Vidjet ćemo da li će se to riješit.

 

Inače moram pohvalit nv devove jer su često na forumu, slušaju i riješavaju u relativno kratkom roku sve probleme. Trenutno sam u njihovom Beta programu, dao im serijski od shielda i čim je novi FW spreman, automatski mi ide na shield.

Kada se shield updatea, on onda pita za update i daljinskog i gampeada, sve ima svoj FW.

 

Sve u svemu vrhunski uređaj koji ipak nije bez svojih nedostataka, unatoč njima, opet bi uzeo shield.

 

Mene je sa amazon UK izašao kakvih 1400kn sa poštarinom, došlo mi doma za 3-4 dana.

 

 

EDIT: Eh da, uređaj se nikad nije zblesavio, restartao smrznuo, niš, radi ko metak.

I napomena, koristim HDMI splitter jer nemam kako sve pospajat na TV pa me ti to možda zeza sa ovim daljincem, ali i dalje mislim da za tu lovu mora radit savršeno.

Inače na istoj polici sa shieldom su mi Tvix N1 (stari mediaplayer koji mi je dalje odličan, samo ne čita novije formate) i PSTV, ispod su PS4 i Wii, a ni metar dalje Wi-Fi ruter i PC , tako da vj i to igra ulogu, ali nikad ne radi više od jednog uređaja, osim rutera i PC, a tu i tamo i PS4 ako čupa update za igre.

 

PSN id: Diskach
Poruka je uređivana zadnji put čet 28.2.2019 9:36 (disco).
Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Kako odabrati Android TV box

sve je to ok ali je preskupo.

za 400-ak kn dobiješ android tv box (sa npr. čipom s905x2) koji vrti sve živo od video formata glatko i bez zastajkivanja. Takvi boxevi vrte odlično i igre, možda ne na najvišim postavkama sve, ali to je nebitno.

 
0 0 hvala 2
14 godina
offline
Re: Kako odabrati Android TV box
E pa kako kome...za te pare neces dobit mogucnost iskoristavanja hd zvucnih zapisa...hdmi pass na receiver recimo...a i to sto se igranja tice...stremao sam re 2 sad novi i super sve radi... moze rec ko sta oce al shield je car sto se tice kucne zabave...
VenAtoR#2231
6 godina
offline
Re: Kako odabrati Android TV box
NEW_MAN kaže...
Imam MeCool M8S PRO+ dva komada vec par godina i rade bez greske. Jedino kaj sam dodatno kupil je daljinac koji je airmouse i ima full tipkovnicu sa druge strane.

Ko ima 4K TV taj ima Netlifx i Amazon na njemu pa ne trebaju skupe boxeve.
MeCool je debelo best buy i do sad sam kupil sve generacije rpija i amazon stick. Cak je novi amazon stick bolji od nvidie te onog xaomi boxa cisto za gledanje streama i kodi.

Kupite Mecool i platite si real debrid. Ne trebate nist skidat jednostavno streamate, nikakvi torenti a ako bas ocete ima bezbroj stranica sa linkovima koje onda skinete sa jdownloader koji podrzava real debrid. Samim time ne trebate torrent niti vpn.

Koji program koristiš sa real debrid te ima li taj program podršku za trakt tv i titlove?

16 godina
online
Re: Kako odabrati Android TV box
love2ml86 kaže...
NEW_MAN kaže...
Imam MeCool M8S PRO+ dva komada vec par godina i rade bez greske. Jedino kaj sam dodatno kupil je daljinac koji je airmouse i ima full tipkovnicu sa druge strane.

Ko ima 4K TV taj ima Netlifx i Amazon na njemu pa ne trebaju skupe boxeve.
MeCool je debelo best buy i do sad sam kupil sve generacije rpija i amazon stick. Cak je novi amazon stick bolji od nvidie te onog xaomi boxa cisto za gledanje streama i kodi.

Kupite Mecool i platite si real debrid. Ne trebate nist skidat jednostavno streamate, nikakvi torenti a ako bas ocete ima bezbroj stranica sa linkovima koje onda skinete sa jdownloader koji podrzava real debrid. Samim time ne trebate torrent niti vpn.

Koji program koristiš sa real debrid te ima li taj program podršku za trakt tv i titlove?

 Kodi, https://kodi.wiki/view/Add-on:Trakt i podrsku za titlove.

Poruka je uređivana zadnji put pon 1.4.2019 22:54 (NEW_MAN).
14 godina
offline
Kako odabrati Android TV box

Koji je bolji? Mi box s ili fire stick za Netflix, Hbo go, instalirati stremio i povremeni cast sa mobitela? Da li imaju opciju za HR meni i titlove?

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kako odabrati Android TV box
Firestick ti trenutno nema podrsku googla za castanje, prica se o povratku ali nema jos sluzbenog datuma
12 godina
offline
Re: Kako odabrati Android TV box
Kakav je BEELINK GT1 MINI 4GB 64GB?
Amlogic S905X2 / Android 8.1 / 4GB DDR4 + 64GB ROM / 2.4G + 5.8G WiFi / 1000Mbps / USB3.0 / BT4.0 / Support 4K H.265 EAN: 3858886910909
Trebao bi biti ok..
Poco F1
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Kako odabrati Android TV box

Jel ima netko taj BEELINK GT1? I ja sam malo tražio i čitao sam malo o njemu, čini se ok, ali bi prije kupnje svakako volio vidjeti nekoga iz prve ruke da kaže jel dobar ili nije. Doduše, ovaj moj je koliko vidim nešto slabija verzija, ali i on mi se čini sasvim dobar i služio bi svrsi...

12 godina
offline
Kako odabrati Android TV box

Pročitao sam temu od početka i bome više vidim prepirke nego konkretnih informacija, pa evo da postavim ja jedno konkretno pitanje (totalni sam noob po tom pitanju, nisam nikad imao Android TV box) :D

 

Jel mogu na njega instalirad Redbox tv?

A jel ga mogu instalirat na Fire stick?

 

Ili postoje bitna ograničenja vezano za instalaciju aplikacija?

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Kako odabrati Android TV box

Imma neki all in one android box i dvb ? 

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Kako odabrati Android TV box

Molim mišljenje;trebam za moje teenagere 2 boxa najviše za tv i filmove preko kodija,naravno umjerene cijene i solidne kvalitete za stream-dvojim između x96max i a95x f2,cijena i karakteristike naoko slične-ili bolji prijedlog?

 
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Kako odabrati Android TV box

Za odabir TV boxa su najvažnije tri stvari.

Prvo, da ima žičano povezivanje s internetom. Jer koliko god dobar wifi imali vi kod kuće, povremeno dolazi do zagušenja na kanalima preko kojih radi vaš router i brzina drastično pada. Samo žičano povezivanje garantira stabilnu brzinu.

Drugo, radna memorija. Trebao bi imati barem 3GB RAM-a.

Treće, procesor (Čip) bi trebao raditi na frekvenciji od barem 2GHz.

 

Sve ostalo je kozmetika.

 
0 0 hvala 1
7 godina
offline
Kako odabrati Android TV box

prvi put se susrećem sa android boxovima. Trebao bih kupiti jedan ali nemam pojma o njima. vidio sam da se standardno kreću oko 50 dolara. Čitam preporuke da trebaju imati minimalno 3gb Ram memorije, ali Xiaomi Box je među najpopularnijim i ima samo 2gb. Zanima me na šta treba posebno obratiti pozornost, koji su best buy for bucks boxovi danas i slično.

Ako bi mogla koja preporuka osim ovih najskupljih koje sam gore pročitao (amazon stick fire). Hvala! 

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Kako odabrati Android TV box
I ja tražim dobar android box ,imam 2 doma ,minixa u1 i h96 pro plus i na žalost niti jedan ne vrti netflix i hbo go kako spada, dakle kod android boxa je važno što ti treba ,ako trebaš samo kodi onda nije problem nači uređaj ,ako pak očeš netflix ,hbo go i još koji servis moraš imati uređaj koji ima google certifikat i službenu podršku netflixa, a takvih je malo, recimo xiaomi mi box ili nvidia shield. Mogu ja gledati na minixu hbo go ali se redovito ruši, dok netflix radi ali mislim samo sd kvaliteta.
 
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: Kako odabrati Android TV box

Potraži si neki s Amlogic S905X procesorom i bar 3 GB rama.

Imaš na ekupi s 4 GB rama za manje od 500 kn.

 

15 godina
offline
Kako odabrati Android TV box

Mislim uzeti TV BOX A5X Max PRO iz Kine. Zanima me koliko će me koštati carina itd. znači sveukupno ako netko zna koji je već uzimao? Imali možda negdje gdje ga mogu kupiti za 450kn u Europi? Otvoren sam i za polovne sa razumnom cijenom.

Imali li razlike androida 8.1 i 9.0? Može li se 8.1 nadograditi na 9.0 bez velikih zahvata?

Uz ovajb za kojeg kažu da je odličan koji bi ste još uređaj preporučili?

Hvala unaprijed

 

''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Kako odabrati Android TV box

Uzmi na Geekbuyingu s europskog skladišta i nemaš brige od carini, pdvu i ostalim troškovima. Za box nemam pojma al ako se dobro sjećam ti Rockchip procesori su bili inferiorniji u odnosu na Amlogic. Ako ti treba Netflix u 4k onda si pogledaj što je kolega gore napisao.

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kako odabrati Android TV box
mediaexpert kaže...

Potraži si neki s Amlogic S905X procesorom i bar 3 GB rama.

Imaš na ekupi s 4 GB rama za manje od 500 kn.

 

 Može link jer ja nalazim samo puno skuplje https://www.ekupi.hr/Content/Search.aspx?qry=Amlogic S905X

''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
9 godina
offline
Re: Kako odabrati Android TV box
Kolega ti je iznad predložio geekbuying sa eu skladištem, uz to imaju hrpu dobrih i jeftinih boxova,osim ako si striktno zapeo za model.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Kako odabrati Android TV box

Super, hvala. Našao sam A5X Max 4gb, 32 hdd za 330kn sa Android 9. 

Uređaji sa Amlogic S905X u tom cijenovnom rangu su sa 2gb rama. 

''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Kako odabrati Android TV box

Naručio sam preko geekbuyinga A5X MAX Android 9.0 4GB/32GB RK3328 4K TV BOX WIFI LAN KODI 18.0 HDR VP9 USB3.0 za 344kn.

Hvala na pomoći.

''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Kako odabrati Android TV box
Super ,javi dojmove kad ga dobiš.
 
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: Kako odabrati Android TV box

 

https://www.ekupi.hr/ANDROID-TV-BOX-S905X2-4GB-32GB-JUNUO-U2-1435038.aspx

 

Ovaj je frend uzeo. Kaže da je jako zadovoljan.

13 godina
offline
Re: Kako odabrati Android TV box
Alfredo nr.2 kaže...

Naručio sam preko geekbuyinga A5X MAX Android 9.0 4GB/32GB RK3328 4K TV BOX WIFI LAN KODI 18.0 HDR VP9 USB3.0 za 344kn.

Hvala na pomoći.

 Kakvi su dojmovi?

Koja je max brzina neta?

Imam 500MBs pa me zanima koliko od toga moze iskoristit.

 

poz

15 godina
offline
Kako odabrati Android TV box

Na kraju je box završio kod prijatelja. On kaže da mu je odličan, da nije vidio brži android box. Sve me radi ko podmazano. E sad ja nisam vidio osobno pa ti ne mogu garantirat.

''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice