Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni

poruka: 1.608
|
čitano: 688.378
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni".
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
GrimReaperKC kaže...

 mislim da ti nakon 2-3 tjedna sami otkljucaju tu opciju.

 

kupnjom kripta na revolutu ne držiš pravi kripto, nego imaš "digitalni derivat".

 Hmm, imam Revolut acc već preko pola godine pa je još locked :(

 

Pa čak mi je i derivat ok u svrhu koju bi ga trenutno trebao, a to je čisto špekulantsko klađenje na cijenu.

Tito is my drug...
14 godina
offline
Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni

Ima li tko invite za free karticu (i onih 50kn ak je to jos uvijek aktualno)?

 

EDIT: Rijeseno

Poruka je uređivana zadnji put sub 21.3.2020 8:21 (Genius10).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
Poslao sam ti na pp
12 godina
neaktivan
offline
Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni

Nije baš konkretno ova kartica, ali radi se o slićnoj.

 

Ukoliko netko želi Debitnu (prepaid) MasterCard karticu sličnu ovoj radi za sve vrste plačanja i podizanja novaca na svim bankomatima, vrijedi i za PayPal, plastična sa čipom za oćitavanje i beskontaktno plačanje do 100 kn bez ukucavanja pina, postoji i virtualna kartica također, mogućnost dodavanja valuta u kojoj plaćate, konverzija valuta u samoj mob apk ili putem web-a sučelja, manji troškovi (fees) od bankovnih usluga koje provode... pošaljite mi pp da vam dam invite link!

Lp!!!

"Just A Dream ".
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
Bok ljudi, jedno rookie pitanje za vas.

Recimo da danas kupim Bitcoina za 10k kuna npr. Za godinu dana Bitcoin naraste za 50% i ja odlučim to unovčiti na Revolut u Eure. Sa poreznom sve isto vrijedi kao i sa običnim bankovnim računima?

Ono što me zapravo zanima - mogu li ja držati Bitcoin recimo godinu dana ajmo reći, i tada skinuti na Revolut (ili bilo šta drugo). I onda čekati još godinu i pol da to isplati na recimo PBZ račun, jer tada je to 2.5 godina, onda ne moram plaćati porez na kapitalnu dobit nego se računa kao investicija (ako 2 godine to ne uzmeš jel).

Može li to proći tako? Zapravo ja želim držati Bitcoin npr 2.5 godine, samo bih ga "osigurao" negdje dok je Bitcoin visoko, a to može bit nakon pola godine, godinu ili pitaj boga koliko.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob

Revolut je banka, isto kao i PBZ.

11 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
Bok, jel ima još tko invite za udjelit kao što je Genius10 tražio
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
Doktor-X kaže...
Bok, jel ima još tko invite za udjelit kao što je Genius10 tražio

 Javi se na PM ako već nisi dobio

11 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
Rješeno
Poruka je uređivana zadnji put sub 28.3.2020 12:21 (Doktor-X).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
Tinmar11 kaže...
Bok ljudi, jedno rookie pitanje za vas.

Recimo da danas kupim Bitcoina za 10k kuna npr. Za godinu dana Bitcoin naraste za 50% i ja odlučim to unovčiti na Revolut u Eure. Sa poreznom sve isto vrijedi kao i sa običnim bankovnim računima?

 Evo ti link koji će ti donekle pojasniti :  https://www.bug.hr/propisi/kada-se-i-kako-obracunava-i-placa-porez-na-kriptovalute-13753

"Just A Dream ".
16 godina
offline
Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni

Par banalnih pitanja jer razmišljam napraviti Revolut, pa ako mi netko od vas koji koristite može potvrditi. Pročitao sam cijelu temu i više manje je dosta toga jasno, no opet bolje neke stvari direktno pitati.

 

1. Prebacim za žiro računa (Visa) ili tekućeg (Maestro) na Revolut 750kn. Onda na njemu to promjenim u 102€ npr (umjesto u 98 što bi dobio kod nas) i trošim to na mjestima gdje plaćam eurima i gdje prolazi MasterCard. Sve ok razumio?


2. Mjesečni limit za podizanje na bankomatima je 1700kn besplatno. Recimo podignem tih 1700kn i imam još 1700 koje želim podići, mogu li to onda prebaciti sebi na HR račun u Zabi bez naknade? Zabin "Izvadak iz odluke tarifi naknada" kaže da je prekogranični priljev na račun u valuti EUR bez naknade, a prekogranični priljev na račun u valuti različitoj od EUR i međunarodni priljev na račun 7,5kn naknada. Znači ako prebacujem 1700kn na svoj tekući platim 7,5kn naknadu. Platim li istu naknadu ako prebacim npr 200€ na svoj devizni? Buni ovo prekogranični/međunarodni priljev.

 

Mogu li novac prebaciti na Skrill/Neteller/Paypal bez naknade?

3. Ako prebacim npr 500kn na račun, plaćam nešto od 20€, on meni skida 20€ po tečaju koji je na Revolut-u u tom trenutku? Ako nisam napravio samostalnu konverziju u eure i imam samo kune na računu.

 

4. Ja mogu na Revolut računu imati npr 200kn, 50€ i 30$, i onda kad negdje plaćam u eurima skine mi automatski eure, plaćam u kunama skine mi automatski kune itd (dok god imam te valute na računu). Točno?

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
Hacker002 kaže...

Par banalnih pitanja jer razmišljam napraviti Revolut, pa ako mi netko od vas koji koristite može potvrditi. Pročitao sam cijelu temu i više manje je dosta toga jasno, no opet bolje neke stvari direktno pitati.

 

1. Prebacim za žiro računa (Visa) ili tekućeg (Maestro) na Revolut 750kn. Onda na njemu to promjenim u 102€ npr (umjesto u 98 što bi dobio kod nas) i trošim to na mjestima gdje plaćam eurima i gdje prolazi MasterCard. Sve ok razumio?


2. Mjesečni limit za podizanje na bankomatima je 1700kn besplatno. Recimo podignem tih 1700kn i imam još 1700 koje želim podići, mogu li to onda prebaciti sebi na HR račun u Zabi bez naknade? Zabin "Izvadak iz odluke tarifi naknada" kaže da je prekogranični priljev na račun u valuti EUR bez naknade, a prekogranični priljev na račun u valuti različitoj od EUR i međunarodni priljev na račun 7,5kn naknada. Znači ako prebacujem 1700kn na svoj tekući platim 7,5kn naknadu. Platim li istu naknadu ako prebacim npr 200€ na svoj devizni? Buni ovo prekogranični/međunarodni priljev.

 

Mogu li novac prebaciti na Skrill/Neteller/Paypal bez naknade?

3. Ako prebacim npr 500kn na račun, plaćam nešto od 20€, on meni skida 20€ po tečaju koji je na Revolut-u u tom trenutku? Ako nisam napravio samostalnu konverziju u eure i imam samo kune na računu.

 

4. Ja mogu na Revolut računu imati npr 200kn, 50€ i 30$, i onda kad negdje plaćam u eurima skine mi automatski eure, plaćam u kunama skine mi automatski kune itd (dok god imam te valute na računu). Točno?

 

1. Točno. Jedino mislim da sad izdaju Visa debitnu karticu u svim planovima.

2. Ako si prebaciš u EUR nema naknade jer sve banke u EU moraju tretirati priljev eura iz EU kao priljev domaće valute iz domicilne države. Ako prebaciš kune, uzet će ti 7.5kn naknade.

 Koliko znam na Skrill i PayPal možeš bez naknade.

3. Točno. Napomena da je vikendima Revolutov tečaj loš jer imaju dodatnu naknadu da se 'zaštite' od voltilnosti valuta.

4. Točno

16 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
bed-boy11 kaže...

 

1. Točno. Jedino mislim da sad izdaju Visa debitnu karticu u svim planovima.

2. Ako si prebaciš u EUR nema naknade jer sve banke u EU moraju tretirati priljev eura iz EU kao priljev domaće valute iz domicilne države. Ako prebaciš kune, uzet će ti 7.5kn naknade.

 Koliko znam na Skrill i PayPal možeš bez naknade.

3. Točno. Napomena da je vikendima Revolutov tečaj loš jer imaju dodatnu naknadu da se 'zaštite' od voltilnosti valuta.

4. Točno

 Hvala na odgovorima! Na stranici sam im uspio iskopati da se dobije ili Visa ili Mastercard, ovisno iz koje si države, te da ne možeš birati. Visa je čak i puno bolja od Mastera tako da još bolje ako ide ona.

 

Vrijedi li još uvijek ono za 50kn i besplatnu karticu ako ti netko pošalje svoj referal link?

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
4 godine
protjeran
offline
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni

jel netko uplaćivao u skorije vrijeme na karticu?

Želim uplatiti 180 kn i ne prolazi mi...na bankovnoj kartici je sve u redu..ima novaca...

Ne tretirajte ljude kao budale ali nikada nemojte zaboraviti da oni to jesu! People who drink light beer do not really like beer. They just like to piss a lot.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob

Ja jučer uplatio 200 kuna, prošlo bez problema.

16 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
Srednji kaže...

jel netko uplaćivao u skorije vrijeme na karticu?

Želim uplatiti 180 kn i ne prolazi mi...na bankovnoj kartici je sve u redu..ima novaca...

 Koja kartica, koja banka?

 

Ja sam jučer uplatio 600 Kn jer mi je trebalo za narudžbu nečega, prošlo bez problema, PBZ Visa tekući.

https://www.gamingtribe.com/giveaway/limitless/191x7
16 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob

Da li vi dobijate obavijesti da ponovo posaljete presliku osobne zbog brexita jer kao ne vaze putovnice i vozacke dozvole? Ja skoro svaki dan i vec mi je pocelo ici na zivce. A poanta je da sam im dao osobnu kada sam se registrirao i ne vidim razloga da im jos jednom saljem.

16 godina
offline
Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni

Registracija obavljena bezbolno, naručena kartica, sada je Visa - i početni minimalni top up je 70kn sada, također odrađen bezbolno sa žiro računa (Visa) u Zabi. Hvala svima na pomoći

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
Poruka je uređivana zadnji put pet 3.4.2020 12:33 (Hacker002).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob

Masrercard Zaba

Ne tretirajte ljude kao budale ali nikada nemojte zaboraviti da oni to jesu! People who drink light beer do not really like beer. They just like to piss a lot.
13 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
Ja nisam dobio nista takvo, ako je u obliku nekog e-maila, pazi da nije neki phishing ili nesto takvo
4 godine
neaktivan
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
Eld kaže...

Da li vi dobijate obavijesti da ponovo posaljete presliku osobne zbog brexita jer kao ne vaze putovnice i vozacke dozvole? Ja skoro svaki dan i vec mi je pocelo ici na zivce. A poanta je da sam im dao osobnu kada sam se registrirao i ne vidim razloga da im jos jednom saljem.

I ja sam dobio (i dobivao vise puta dok nisam rjesio stvar) istu obavijest još u siječnju, primio sam e-mail sa ''klasične'' adrese s koje primam sve njihove obavijesti (no-reply@revolut.com) , i u mailu te poziva da se klikne i uđe u aplikaciju i ide isti postupak unutar aplikacije kao kod registracije kad se predaju dokumenti, sam se ne sjecam tocno kako je bilo, ali mislim da je trazilo osobnu i opet selfie.

 

gamer001 kaže...
Ja nisam dobio nista takvo, ako je u obliku nekog e-maila, pazi da nije neki phishing ili nesto takvo

 Ne znam, nadam se da nije nesto takvo jer evo, objasnio sam gore kako je to izgledalo.

12 godina
offline
Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni

ja nikad ništa takvo nisam dobio

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
GrimReaperKC kaže...

ja nikad ništa takvo nisam dobio

 Kada si postao korisnik Revoluta?

12 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
apowe kaže...
GrimReaperKC kaže...

ja nikad ništa takvo nisam dobio

 Kada si postao korisnik Revoluta?

rujan prošle godine

4 godine
neaktivan
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
GrimReaperKC kaže...

rujan prošle godine

 Aha, ja od kolovoza, onda otpada misao da mozda salju "starijim" korisnicima, nismo opet toliko "stariji" al svejedno.. 

8 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
Da li tko koristi trgovanje dionica ili kripto preko revoluta
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob

 Ulaganje u zlato je uvijek dobro.

 

Ako pratiš cijene zlata onda na Revolutu možeš nešto i zaraditi. Jer cijena zlata ide stalno gore i dolje.

Npr. kupiš zlata za 700 kn kada je malo niža cijena i kad naraste cijena prodaš zlato i zaradiš 50,100,200 kn. Sve ovisi o cijeni zlata.

Nekad bude dana da cijena bude cijeli dan približno ista i visoka. Nekad par sati bude niska cijena, pa moraš pazit da ti takve stvari ne promaknu.

Za sad nisam baš imao sreće jer ipak što sam stavio alarm da mi pri određenoj cijeni pošalje obavijest, izgleda da radi samo kada točna cijena zlata bude. Ne vrijedi ako ode ispod te razine, što je malo glupo po meni. Jer se teško može točna cijena pogoditi.

16 godina
offline
Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni

Od vas koji imate Visu (vjerojatno je jednako i za Master), jeste li povezali tu karticu sa PayPalom? Funkcionira li bez problema? Tečaj je bolji, pa ono.. Tipa sad sam nešto kupio preko PayPala i klasične kartice, preko Revoluta bi mi bilo 10kn manje. Nakupi se s vremenom..

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
Bencho2211 kaže...
Da li tko koristi trgovanje dionica ili kripto preko revoluta

 Koristi

Hacker002 kaže...

Od vas koji imate Visu (vjerojatno je jednako i za Master), jeste li povezali tu karticu sa PayPalom? Funkcionira li bez problema? Tečaj je bolji, pa ono.. Tipa sad sam nešto kupio preko PayPala i klasične kartice, preko Revoluta bi mi bilo 10kn manje. Nakupi se s vremenom..

 Master sam povezao s paypalom i radi bez problema.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice