Jeff Bezos daje 10 milijardi dolara za borbu proti

poruka: 25
|
čitano: 5.411
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Jeff Bezos daje 10 milijardi dolara za borbu proti".
16 godina
offline
Jeff Bezos daje 10 milijardi dolara za borbu proti

Bez želje da budem ciničan kažem hvala, jer nam je sad potrebna jedna ozbiljna i sveobuhvatna inicijativa za spašavanje planeta. Druga je stvar koliko su on i njegova kompanija do sada taj isti planet i uništili, ali prošlost se ne može vratiti.

Poruka je uređivana zadnji put uto 18.2.2020 14:19 (Malto).
 
11 0 hvala 0
15 godina
offline
Jeff Bezos daje 10 milijardi dolara za borbu proti

A novac poklanja zakladi koja se zove, ček da pogodim, "Jeff Bezos" ili varijacija.

Slično rade i ostali, npr Bill Gates poklanja ne bilo kojoj zakladi nego, gle  slučajnosti, zakladi Bill Gates odnosno sam sebi.

Pogađam: taj transfer je neoporeziv, plus smanjuje porez na dobit. A novcem raspolaže, gle čuda - osnivač tj. on.

Kad bi davali nekoj postojećoj organizaciji tj. ne sebi, onda bi se mogli diviti dobročinstvu.

A ovako se divimo poreznim vještinama. Da sam bar u krivu.

Idi i radi nešto korisno!
 
32 1 hvala 0
14 godina
offline
Jeff Bezos daje 10 milijardi dolara za borbu proti

ujme koliko li bi se samo tunela dalo prebojati od toga novca. Veza tunela s klimatskim promjenama? Ma, našla bi se, brale, veza kao šta sam našao vezu u Holdingu za kuma susjedove nećakinje iz moga sela.

 

 

Predlažem da moja politička stranka počne zagovarati otvaranje računa da građani počnu uplaćivati za borbu protiv klimatskih promjena.

 
1 3 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: Jeff Bezos daje 10 milijardi dolara za borbu p
Očito smo u gadnijem kurcu no što je i Greta mislila.
Ništa, sad se mi sirotinja trebamo počet zajebavat i, za prvu ruku, prestat reciklirat. Za milijun-dva godina će ionako sve bit izreciklirano ;)
Pis on ju, tu :P
Poruka je uređivana zadnji put uto 18.2.2020 15:15 (Antiseptik).
Moj PC  
0 3 hvala 0
5 godina
online
Re: Jeff Bezos daje 10 milijardi dolara za borbu p
Keso kaže...

A novac poklanja zakladi koja se zove, ček da pogodim, "Jeff Bezos" ili varijacija.

Slično rade i ostali, npr Bill Gates poklanja ne bilo kojoj zakladi nego, gle  slučajnosti, zakladi Bill Gates odnosno sam sebi.

Pogađam: taj transfer je neoporeziv, plus smanjuje porez na dobit. A novcem raspolaže, gle čuda - osnivač tj. on.

Kad bi davali nekoj postojećoj organizaciji tj. ne sebi, onda bi se mogli diviti dobročinstvu.

A ovako se divimo poreznim vještinama. Da sam bar u krivu.

 Sta bi ti na njihovom mjestu napravio?????

Dao Markicki ili ti upravljao sa svojim parama?

14 godina
neaktivan
offline
Re: Jeff Bezos daje 10 milijardi dolara za borbu p
Posmatrač kaže...
Keso kaže...

A novac poklanja zakladi koja se zove, ček da pogodim, "Jeff Bezos" ili varijacija.

Slično rade i ostali, npr Bill Gates poklanja ne bilo kojoj zakladi nego, gle  slučajnosti, zakladi Bill Gates odnosno sam sebi.

Pogađam: taj transfer je neoporeziv, plus smanjuje porez na dobit. A novcem raspolaže, gle čuda - osnivač tj. on.

Kad bi davali nekoj postojećoj organizaciji tj. ne sebi, onda bi se mogli diviti dobročinstvu.

A ovako se divimo poreznim vještinama. Da sam bar u krivu.

 Sta bi ti na njihovom mjestu napravio?????

Dao Markicki ili ti upravljao sa svojim parama?

 Ne, sve bi dao Februarki

16 godina
offline
Jeff Bezos daje 10 milijardi dolara za borbu proti

To je sad u modi kod neofeudalaca, tj. pripadnika 1% ljudske populacije. Platiš klimatsku indulgenciju i radiš što/kako i koliko 'oćeš. Doduše on je samo najavio da će se boriti protiv klimatskih promjena, a upućeni znaju koji se novci vrte u toj 'borbi'. Trebaš bit potpuni idiot da ne zarađuješ ekstra profite na klimatskim naivcima, a Bezos mi ne izgleda ka idiot, a još manje da je porijeklom iz Hlebina . Uglavnom sad ćemo za početak gledat 'paid carbon offset'/ zero emission/ zero CO² footprint' na svemu što bude vezano za Bezosa ili Amazon.

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
11 0 hvala 1
15 godina
offline
Jeff Bezos daje 10 milijardi dolara za borbu proti

Neće to spasiti zemlju. Bolje da je tim novcima financirao nuklearku koja bi proizvodila struju za amazonove servere.

Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Jeff Bezos daje 10 milijardi dolara za borbu proti

eo, bit ću krajnje pristran i sebičan i podržavati čovjeka u svemu (ma koliko to bilo mutavo) sve dok održava Expanse, nadajući se da bi mogao vratiti i Firefly. Na svu sreću, ovakav stav čini me lošom partijom za vezu i slične jezive stvari. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
8 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Jeff Bezos daje 10 milijardi dolara za borbu p
Keso kaže...

A novac poklanja zakladi koja se zove, ček da pogodim, "Jeff Bezos" ili varijacija.

Slično rade i ostali, npr Bill Gates poklanja ne bilo kojoj zakladi nego, gle  slučajnosti, zakladi Bill Gates odnosno sam sebi.

Pogađam: taj transfer je neoporeziv, plus smanjuje porez na dobit. A novcem raspolaže, gle čuda - osnivač tj. on.

Kad bi davali nekoj postojećoj organizaciji tj. ne sebi, onda bi se mogli diviti dobročinstvu.

A ovako se divimo poreznim vještinama. Da sam bar u krivu.

 Neka napravi asfalt u grabovoj dragi, jebo te promjene

15 godina
offline
Re: Jeff Bezos daje 10 milijardi dolara za borbu p
.
Poruka je uređivana zadnji put uto 18.2.2020 19:15 (zlosobno).
15 godina
offline
Re: Jeff Bezos daje 10 milijardi dolara za borbu p
.
Poruka je uređivana zadnji put uto 18.2.2020 19:16 (zlosobno).
15 godina
offline
Re: Jeff Bezos daje 10 milijardi dolara za borbu p
.
Poruka je uređivana zadnji put uto 18.2.2020 19:16 (zlosobno).
15 godina
offline
Re: Jeff Bezos daje 10 milijardi dolara za borbu p
Lako je *rat. Gore u clanku ti pise da je buffet dao 30 miljardi gatesovoj zakladi, znaci ne sebi. Ne mogu osnivaci radit sa tim parama kaj oce ni u hrvatistanu kad osnuju udrugu za nes, a kamoli u americi. Oni te pare ne mogu koristit u privatne svrhe. A srat po ljudima ko bezos i gates koji su sa svoje 2 sape postali najbogatiji ljudi na svijetu, a ne ko 9a generacija neke bogate obitelji je samo klasicni rvacki jal...
11 godina
offline
Re: Jeff Bezos daje 10 milijardi dolara za borbu p
zlosobno kaže...
...A srat po ljudima ko bezos i gates koji su sa svoje 2 sape postali najbogatiji ljudi na svijetu, a ne ko 9a generacija neke bogate obitelji je samo klasicni rvacki jal...

 evo ja kao jedan od rockefellera kažem da to nije samo hrvatski jal

i mi te nouveau riche pizdeke gledamo kao dotepence među nas i sprdamo se s njima

15 godina
offline
Jeff Bezos daje 10 milijardi dolara za borbu proti

Klima je stalno u promjeni, ne stoji ama baš nikada. Izmjenjuju se duga ledena doba i kraća toplija razdoblja (sad smo u jednom). Zato "borba protiv klimatskih promjena" zvuči posebno glupo, kao borba protiv okretanja Zemlje oko osi. Da je nazovu "borba protiv zagađenja" već bi imalo smisla. Disati čisti zrak, manje plastike u oceanu, zdrava kvalitetna hrana - tko to ne bi želio? Električni auti su velika nada da će se zrak u gradovima drastično poboljšati.

Idi i radi nešto korisno!
 
3 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Jeff Bezos daje 10 milijardi dolara za borbu p
zlosobno kaže...
Ne mogu osnivaci radit sa tim parama kaj oce ni u hrvatistanu kad osnuju udrugu za nes, a kamoli u americi. Oni te pare ne mogu koristit u privatne svrhe. 

 A nije da neki nisu pokušali

A state judge ordered President Trump to pay $2 million in damages to nonprofit groups on Thursday after the president admitted misusing money raised by the Donald J. Trump Foundation to promote his presidential bid, pay off business debts and purchase a portrait of himself for one of his hotels.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
5 godina
offline
Jeff Bezos daje 10 milijardi dolara za borbu proti

...čiji rad pomaže u očuvanju biološke raznolikosti, prirode, i općenito dobrobiti našeg planeta...VS...ASTEROID

 

Da su DINOSAURI imali takve zaklade,i da su tim zakladama uspjeli spriječiti(asteriod)...LJUDOTINE nebi postojale...

 

Bilo bi mu bolje da tih 10 milijardi potroši za razvoj logike i kritičke misli kod ljudotina

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Poruka je uređivana zadnji put sri 19.2.2020 1:43 (HCMAA).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Jeff Bezos daje 10 milijardi dolara za borbu p
HCMAA kaže...

...čiji rad pomaže u očuvanju biološke raznolikosti, prirode, i općenito dobrobiti našeg planeta...VS...ASTEROID

 

Da su DINOSAURI imali takve zaklade,i da su tim zakladama uspjeli spriječiti(asteriod)...LJUDOTINE nebi postojale...

 

Bilo bi mu bolje da tih 10 milijardi potroši za razvoj logike i kritičke misli kod ljudotina

 Ko im je kriv kaj nisu imali palce. Luzer! Tak im i treba!

15 godina
offline
Re: Jeff Bezos daje 10 milijardi dolara za borbu p
Keso kaže...

Klima je stalno u promjeni, ne stoji ama baš nikada. Izmjenjuju se duga ledena doba i kraća toplija razdoblja (sad smo u jednom). Zato "borba protiv klimatskih promjena" zvuči posebno glupo, kao borba protiv okretanja Zemlje oko osi. Da je nazovu "borba protiv zagađenja" već bi imalo smisla. Disati čisti zrak, manje plastike u oceanu, zdrava kvalitetna hrana - tko to ne bi želio? Električni auti su velika nada da će se zrak u gradovima drastično poboljšati.

 Kad netko kaže "borba protiv klimatskih promjena" onda uvijek misli "borba protiv klimatskih promjena koje je uzrokovao čovjek".

Budući da si tako pedantan da odmah kažem kad ljudi kažu "čovjek", misle na cijelu ljudsku vrstu, a druga stvar je "Da, može se znati je li i koliko čovjek utječe na klimu".

15 godina
offline
Re: Jeff Bezos daje 10 milijardi dolara za borbu p
Mandor kaže...
Keso kaže...

Klima je stalno u promjeni, ne stoji ama baš nikada. Izmjenjuju se duga ledena doba i kraća toplija razdoblja (sad smo u jednom). Zato "borba protiv klimatskih promjena" zvuči posebno glupo, kao borba protiv okretanja Zemlje oko osi. Da je nazovu "borba protiv zagađenja" već bi imalo smisla. Disati čisti zrak, manje plastike u oceanu, zdrava kvalitetna hrana...

 Kad netko kaže "borba protiv klimatskih promjena" onda uvijek misli "borba protiv klimatskih promjena koje je uzrokovao čovjek".

...

Kravlje podrigivanje i prdež je tu najveći faktor (zvuči čudno, ali prosurfaj, vidjeti ćeš da su bitni čimbenik), pa po tebi treba pobit sve krave a mi preći na perad ili u vegetarijance?

Puno veći problem je što skoro sva svjetska potrošnja antibiotika (80%) ide na peradarske fame, gdje se antibiotici daju savršeno zdravoj peradi da bi ih mogli držati u vrlo nehigijenskim uvjetima bez da se razbole.

To im je lakše nego da počiste i drže higijenu. Farme pretvaraju u tvornice super-bakterija za koje više nemamo lijek. To rezultira smrću mnogih ljudi, a smrti će biti sve više jer ih više nemamo čime liječiti. Smrt mnogih ljudi u godinama koje slijede biti će cijena za mrvicu jeftinije meso peradi. Umjesto da riješe tih 80%, oni se koncentriraju na 20% (ljudska potrošnja antibiotika) i to sitne pomake. Nisam baš siguran da na ovoj planeti ima inteligencije, bar ne one društvene.

Idi i radi nešto korisno!
Poruka je uređivana zadnji put ned 12.7.2020 11:33 (Keso).
15 godina
offline
Re: Jeff Bezos daje 10 milijardi dolara za borbu p

Možda se nismo baš razumjeli.

 

15 godina
offline
Re: Jeff Bezos daje 10 milijardi dolara za borbu p
Na klimu utječe puno toga, ne samo čovjek. Čak ni pretežno čovjek. Pitanje je kada će početi sljedeće ledeno doba i koliko dugo i jako će zahladiti. CO2 je glavna hrana za biljke. Većinu svoje mase stabla uzmu iz zraka, a manji dio iz tla.
Ako to nisi znao, čitaj https://www.canr.msu.edu/news/where_do_trees_get_their_mass_from
Što više mi (ili krave) proizvedemo co2, to bolje rastu biljke, i proizvode više kisika koji nama treba. Kao uzajamno pomaganje, simbioza. Ne bi mogli bez biljaka disati. A ako maknemo co2, biljke bi umrle, a brzo nakon toga i mi. Co2 izdišemo, to nije otrovan plin, za razliku od CO (ugljikov monoksid) koji je vrlo otrovan i svake godine puni crne kronike.
Idi i radi nešto korisno!
Poruka je uređivana zadnji put sub 25.7.2020 0:49 (Keso).
 
0 2 hvala 0
15 godina
offline
Re: Jeff Bezos daje 10 milijardi dolara za borbu p
Keso kaže...
Na klimu utječe puno toga, ne samo čovjek. Čak ni pretežno čovjek. Pitanje je kada će početi sljedeće ledeno doba i koliko dugo i jako će zahladiti. CO2 je glavna hrana za biljke. Većinu svoje mase stabla uzmu iz zraka, a manji dio iz tla.
Ako to nisi znao, čitaj https://www.canr.msu.edu/news/where_do_trees_get_their_mass_from
Što više mi (ili krave) proizvedemo co2, to bolje rastu biljke, i proizvode više kisika koji nama treba. Kao uzajamno pomaganje, simbioza. Ne bi mogli bez biljaka disati. A ako maknemo co2, biljke bi umrle, a brzo nakon toga i mi. Co2 izdišemo, to nije otrovan plin, za razliku od CO (ugljikov monoksid) koji je vrlo otrovan i svake godine puni crne kronike.

CO2 je staklenički plin, što ga više proizvedemo, toplije će nam biti. Biljke preko dana uzimaju CO2 i proizvode kisilk, ali preko noći je obratno. Uzimaju kisik a ispuštaju CO2. To se inače uči u osnovnoj školi.

I vidi šta google kaže: Concentrations of more than 10% carbon dioxide may cause convulsions, coma, and death [1, 15]. CO2 levels of more than 30% act rapidly leading to loss of consciousness in seconds.
I nije otrovan?

15 godina
offline
Re: Jeff Bezos daje 10 milijardi dolara za borbu p
dejo6 kaže...
Keso kaže...
Na klimu utječe puno toga, ne samo čovjek. Čak ni pretežno čovjek. Pitanje je kada će početi sljedeće ledeno doba i koliko dugo i jako će zahladiti. CO2 je glavna hrana za biljke. Većinu svoje mase stabla uzmu iz zraka, a manji dio iz tla.
Ako to nisi znao, čitaj https://www.canr.msu.edu/news/where_do_trees_get_their_mass_from
Što više mi (ili krave) proizvedemo co2, to bolje rastu biljke, i proizvode više kisika koji nama treba. Kao uzajamno pomaganje, simbioza. Ne bi mogli bez biljaka disati. A ako maknemo co2, biljke bi umrle, a brzo nakon toga i mi. Co2 izdišemo, to nije otrovan plin, za razliku od CO (ugljikov monoksid) koji je vrlo otrovan i svake godine puni crne kronike.

CO2 je staklenički plin, što ga više proizvedemo, toplije će nam biti. Biljke preko dana uzimaju CO2 i proizvode kisilk, ali preko noći je obratno. Uzimaju kisik a ispuštaju CO2. To se inače uči u osnovnoj školi.

I vidi šta google kaže: Concentrations of more than 10% carbon dioxide may cause convulsions, coma, and death [1, 15]. CO2 levels of more than 30% act rapidly leading to loss of consciousness in seconds.
I nije otrovan?

Staklenički plin je jedan od tisuću faktora. Aktivnost Sunca najviše utječe - kad ono oslabi bude veliko ledeno doba. Bez njega bi bili kugla leda - svemir je hladan. Zatim prijenos topline velikim morskim strujama (btw, uskoro bi se mogao smjer tih morskih struja preokrenuti, tada bude manje ledeno doba).

Ovako kako veliš: "Biljke preko dana uzimaju CO2 i proizvode kisilk, ali preko noći je obratno. Uzimaju kisik a ispuštaju CO2" - navodiš čitatelje da su biljke CO2 neutralne, što je naravno neistina. Biljke u netu proizvode kisik, a troše CO2, što pokušavaš pobiti i još se pozivaš na školu, sramota.

CO2 je otrovan tek kad zamijeniš 30% zraka sa CO2? Ooo, to je zbilja otrovno. Onda je i Mt. Everest po tome otrovan, jer kad zamijeniš 30% zraka s bilo čime, recimo vakumom (razrjeđenje zraka, manje kisika) - ljudi padaju u nesvijest i umiru.

Btw, i dušik je dio zraka, kao i CO2, normalni sastojci zraka koji trebaju biti u odgovarajućem omjeru i koncentraciji na koju je naše disanje pilagođeno, i ako se odnosi poremete neće nam biti dobro. A velika je razlika toga i otrovnih plinova koji NISU normalni sastav zraka (bar ne u bitnim količinama). Jer da jesu u bitnim količinama, bili bi mrtvi. Djeluju već u vrlo malim, jedva zamjetnim količinama, inače se ne bi zvali otrov. Npr, ako popiješ previše vode (mislim oko 7-10L je dovoljno), umrijeti ćeš. Ali to ne znači da je voda otrovna nego da si budala. Slično je sa CO2.

Idi i radi nešto korisno!
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice