iPhone koji je koristio ubojica ponovno je razlog

poruka: 16
|
čitano: 5.321
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "iPhone koji je koristio ubojica ponovno je razlog ".
12 godina
neaktivan
offline
iPhone koji je koristio ubojica ponovno je razlog

Puno medija ne pise kako Apple uopce ne moze uletjeti u iPhone jer Backdoor uopce ne postoji. Moze se puno reci o Applu ali su sto se tice sigurnosti i privatnosti u zadnje vrijeme stvarno super

Moj PC  
0 4 hvala 0
8 godina
offline
iPhone koji je koristio ubojica ponovno je razlog

zli jezici bi rekli da postoje dvije vrste backdoor-ova, otkriveni backdoor i backdoor koji će se tek otkriti.

 
7 0 hvala 0
7 godina
offline
iPhone koji je koristio ubojica ponovno je razlog

Koji PR...

Raja nije popušila priču o povratku proizvodnje u SAD, pa sad pokušavaju sa spikom superiorne sigurnosti, privatnosti i neprobojnosti 

Valjda sad kuže da trumponja zapravo pola stvari odradi kontraproduktivno, da ima mozga okrenuo bi pilu naopako.

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put čet 16.1.2020 15:53 (fer-de-lance).
 
3 0 hvala 0
15 godina
offline
iPhone koji je koristio ubojica ponovno je razlog
Zar ste stvarno "popušili" ovu lažnu vijest?Kaj nema backdoor?Priče za malu djecu.Ovo više služi kao reklama za Iphone,tako da kriminalci koji ne koriste Iphone,počnu ga koristi jer je lakše uč u njega.
 
2 0 hvala 1
15 godina
odjavljen
offline
Re: iPhone koji je koristio ubojica ponovno je raz
coso9288 kaže...

Puno medija ne pise kako Apple uopce ne moze uletjeti u iPhone jer Backdoor uopce ne postoji. Moze se puno reci o Applu ali su sto se tice sigurnosti i privatnosti u zadnje vrijeme stvarno super

A privatna kompanija, koja nema pristup privatnom ključu root Appleovog certifikata, ga je otključala tako da je nazvala +381 62 832 73 72?

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
9 godina
offline
Re: iPhone koji je koristio ubojica ponovno je raz
danko99 kaže...
Zar ste stvarno "popušili" ovu lažnu vijest?Kaj nema backdoor?Priče za malu djecu.Ovo više služi kao reklama za Iphone,tako da kriminalci koji ne koriste Iphone,počnu ga koristi jer je lakše uč u njega.

 Ma da, zar nisu Izraelci provalili prethodni Ocni telefon.

16 godina
offline
Re: iPhone koji je koristio ubojica ponovno je raz
Jesu.
A sad ce Trump udariti sankcije Appleu. Npr. zabranu izvoza iz Kine, tj. SAD-a ;)
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
iPhone koji je koristio ubojica ponovno je razlog

Ma vidi ti jabučara! Ne dozvoljavaju da Amerika bude GREAT AGAIN.

 
4 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: iPhone koji je koristio ubojica ponovno je raz
coso9288 kaže...

Puno medija ne pise kako Apple uopce ne moze uletjeti u iPhone jer Backdoor uopce ne postoji. Moze se puno reci o Applu ali su sto se tice sigurnosti i privatnosti u zadnje vrijeme stvarno super

Što će im backdoor kad današnji OSovi cure na sve strane. 

 

https://www.bug.hr/sigurnost/googleovi-strucnjaci-pronasli-velik-sigurnosni-propust-ios-a-11128

15 godina
neaktivan
offline
Re: iPhone koji je koristio ubojica ponovno je raz
Ako možeš pročitati memoriju uređaja ne bi trebao biti problem dekriptirati podatke. Pitanje je samo resursa.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
0 2 hvala 0
15 godina
offline
iPhone koji je koristio ubojica ponovno je razlog

prave lopine od struke koriste nekakav jeftilen jednokratno i poslije ga bace i karticu usitne. ulazi u poslovni trošak. ajfon je samo za amatere s porukom: "viđe, matero, kupijo sam si telefona!". nema se tu ionako što pročitati osim poražavajućeg pada na testu inteligencije. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
iPhone koji je koristio ubojica ponovno je razlog

-čitate li uopće? razumijete li pročitano.. pa i između redova? :) tu treba filter, djeca:odrasli, nije za djecu dok odrasli samo bez psihosomatskih smetnji i tegoba kognitivne naravi.. :))

-ne da nešto ne postoji ili da se ne može otvoriti-otključati, nego je stvar pravna + floskule kao ustav. Ono što FBI neće ili ne smije, traži od trećih, dok to apple neće, radi treći. Sav igrokaz služi tome da se jednu stranu-korisnike uvjeri u sigurnost, da unclesam ne upralja pravno ruke ustavom i da apple ostane 'pošten' ili neprobojan tj bez stražnjih vrata.. no to su sve besmislice, priče za djecu ili igrokaz.

-uopće nije problem doći do podataka, tj upitajte se... kako to da npr spomenuti fbi ne može, a može neka treća firma? Oni ne mogu, ja mogu? Ako oni ne mogu, tad nitko ne može.. pošto netko može tad logički slijed nalaže da i oni to mogu, no samo iz potrebe održavanja privida kao ustav to ne žele (javno-službeno a to im je nužno za sudski postupak..).

-jedan kao btw, ne postoji chip, uređaj, koji dobije dozvolu nadležnih za tržište ako unclesam nije odobrio i po želji dobio ključ. Svaki chip može biti proglašen oružjem, tajnom i zabranjen npr izvoz.. banalno top cpu se ne izvozi osim zemljama partnerima, za usporedbu mi nismo mogli kupiti avione od izraela... slično, jer je unclesam the šef.

 

igkrokaz za djecu, no ova tema nije za djecu, nije ni za odrasle, nije ni za mene.. tj ja sam samo 'narator' koji suflira zbunjenim čitateljima kad im to već časopis ne želi objasniti, tj novinar(stvo).. :)

 

edit: .. i da, prošli mjesec onaj talibanac.. pogođen dronom, imali su njegov tel.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pet 17.1.2020 13:31 (ihush).
 
2 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: iPhone koji je koristio ubojica ponovno je raz
Visak kaže...
Ako možeš pročitati memoriju uređaja ne bi trebao biti problem dekriptirati podatke. Pitanje je samo resursa.

 Po cemu si to zakljucio? Brute force je gotovo nemoguce izvrsiti. I nemoj sad rec da je moguce zato sto sam napisao da je "gotovo" nemoguce. Ako imas kojih 10 000 godina viska, mozes.

samo nešto struže..
12 godina
neaktivan
offline
Re: iPhone koji je koristio ubojica ponovno je raz
baso533 kaže...
Visak kaže...
Ako možeš pročitati memoriju uređaja ne bi trebao biti problem dekriptirati podatke. Pitanje je samo resursa.

 Po cemu si to zakljucio? Brute force je gotovo nemoguce izvrsiti. I nemoj sad rec da je moguce zato sto sam napisao da je "gotovo" nemoguce. Ako imas kojih 10 000 godina viska, mozes.

Ukoliko imaš kvantno računalo to se riješi relativno brzo. 

11 godina
neaktivan
offline
Re: iPhone koji je koristio ubojica ponovno je raz
mzopg kaže...
baso533 kaže...
Visak kaže...
Ako možeš pročitati memoriju uređaja ne bi trebao biti problem dekriptirati podatke. Pitanje je samo resursa.

 Po cemu si to zakljucio? Brute force je gotovo nemoguce izvrsiti. I nemoj sad rec da je moguce zato sto sam napisao da je "gotovo" nemoguce. Ako imas kojih 10 000 godina viska, mozes.

Ukoliko imaš kvantno računalo to se riješi relativno brzo. 

 Pricas gluposti. Kvanta racunala bi u TEORIJI mogla biti odlicna za razbijanje public key (asimetricne) enkripcije, koja se koristi za enkripciju veza npr. na internetu. Ona su prilicno bespomocna kada se radi o simetricnoj enkripciji (sto je slucaj u enkripciji podataka kao u ovom slucaju).

 

Fake news radi cuda.

samo nešto struže..
12 godina
neaktivan
offline
Re: iPhone koji je koristio ubojica ponovno je raz
baso533 kaže...
mzopg kaže...
baso533 kaže...
Visak kaže...
Ako možeš pročitati memoriju uređaja ne bi trebao biti problem dekriptirati podatke. Pitanje je samo resursa.

 Po cemu si to zakljucio? Brute force je gotovo nemoguce izvrsiti. I nemoj sad rec da je moguce zato sto sam napisao da je "gotovo" nemoguce. Ako imas kojih 10 000 godina viska, mozes.

Ukoliko imaš kvantno računalo to se riješi relativno brzo. 

 Pricas gluposti. Kvanta racunala bi u TEORIJI mogla biti odlicna za razbijanje public key (asimetricne) enkripcije, koja se koristi za enkripciju veza npr. na internetu. Ona su prilicno bespomocna kada se radi o simetricnoj enkripciji (sto je slucaj u enkripciji podataka kao u ovom slucaju).

 

Fake news radi cuda.

U TEORIJI će prepoloviti broj bitova, pa će ti biti dosta 5.000 godina, umjesto 10.000. 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice