Intel ponovno vodeći proizvođač čipova

poruka: 23
|
čitano: 5.326
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Intel ponovno vodeći proizvođač čipova".
10 godina
offline
Intel ponovno vodeći proizvođač čipova

A di je AMD???? 

Moj PC  
0 2 hvala 0
6 godina
offline
Intel ponovno vodeći proizvođač čipova

Ovo je lista proizvodaca cipova, AMD nije proizvodac.

Moj PC  
11 0 hvala 0
15 godina
online
Intel ponovno vodeći proizvođač čipova

Čemu clickbait naslov "ukupno je ovo tržište palo..."? Pa nije da pričate o tržištu zlata ili pamuka. U vašem slučaju jedino može biti ili tržište računalnih komponenti ili kriptovaluta. Uostalom nije da se morate boriti s nekim drugim portalima koji nude istu vijest pa da ju morate sakriti. Ili mislite da se borite s nekime?

U svakom slučaju ovakvi naslovi djeluju jako degutantno i jeftino

 
3 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: Intel ponovno vodeći proizvođač čipova
Mislim da je naslov malo neprecizan. Ovo nije lista proizvođača (manufacturers), nego prodavača (vendors). Da je lista proizvođača tu bi svakako bio i TSMC koji je 2018 imao prihode (revenue) od 35 milijardi $ i rast od 3,7% u 2019 te bi bio na trećem mjestu. AMD se po prihodima ne nalazi u prvih 10, ali meni taj podatak kao kupcu ništa ne znači. Ne kupujem proizvod samo zato što prodavač ima veliki prihod, nego što želim dobiti što više za svoj novac. A to su dva oprečna interesa.
 
11 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Intel ponovno vodeći proizvođač čipova
Ges kaže...

Čemu clickbait naslov "ukupno je ovo tržište palo..."? Pa nije da pričate o tržištu zlata ili pamuka. U vašem slučaju jedino može biti ili tržište računalnih komponenti ili kriptovaluta. Uostalom nije da se morate boriti s nekim drugim portalima koji nude istu vijest pa da ju morate sakriti. Ili mislite da se borite s nekime?

U svakom slučaju ovakvi naslovi djeluju jako degutantno i jeftino

Isto kao i komentari. Ako si skužio tekst a ne slaže ti se sa naslovom.. koga briga? Gore mi je vidjeti da netko utroši vrijeme na komentarisanje nego da se okrene novi list (čitaj: novi tab). Mene što ne zanima i ne pričam o tome.

Ah da.. tko je pitao ono kako će sad Intel izvući? Eto mu odgovora i/ili da li je Intel na aparatima i dalje. 

9 godina
neaktivan
offline
Re: Intel ponovno vodeći proizvođač čipova
Envy kaže...

Ah da.. tko je pitao ono kako će sad Intel izvući? Eto mu odgovora i/ili da li je Intel na aparatima i dalje. 

 Da, Intel je s dobiti prije kamata i poreza od 31.83 milijardi dolara na aparatima. Možeš mislit. Čak im je i narasla u odnosu na godinu dana prije za oko 2%. Uz prihode od nekih 70 milijardi dolara, što daje EDITDA maržu od 45%. Za uspredbu, AMD ima prihode od 6 milijardi dolara i EBITDA-u od 570 milijuna dolara što im daje maržu od 9%.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Poruka je uređivana zadnji put čet 16.1.2020 12:55 (JozoBozo121).
4 godine
protjeran
offline
Re: Intel ponovno vodeći proizvođač čipova
Još jedan od mnogih znakova da ne trebam kupovati od Intela.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Intel ponovno vodeći proizvođač čipova

treba to reklamirati k'o traktore nekad, s komadom na kotaču.  

farming stimulator farming stimulator
I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
6 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Intel ponovno vodeći proizvođač čipova
JozoBozo121 kaže...
Envy kaže...

Ah da.. tko je pitao ono kako će sad Intel izvući? Eto mu odgovora i/ili da li je Intel na aparatima i dalje. 

 Da, Intel je s dobiti prije kamata i poreza od 31.83 milijardi dolara na aparatima. Možeš mislit. Čak im je i narasla u odnosu na godinu dana prije za oko 2%. Uz prihode od nekih 70 milijardi dolara, što daje EDITDA maržu od 45%. Za uspredbu, AMD ima prihode od 6 milijardi dolara i EBITDA-u od 570 milijuna dolara što im daje maržu od 9%.

Pa ti to sad objasni mom vjernom obožavatelju Jakovp-u  i onom liku što ima Avatar od aktuelnog predsjednika USA 

14 godina
offline
Intel ponovno vodeći proizvođač čipova

ne, nego valjda ti trebaš skontati da Intel ima luđačku maržu za  neinventivne proizvode....

 

ne treba debeloj guski vrat mazati...

Ju je je? Je ju je!
Poruka je uređivana zadnji put čet 16.1.2020 14:17 (Stric_Jura).
Moj PC  
6 0 hvala 0
14 godina
offline
Intel ponovno vodeći proizvođač čipova

Intel svjetski lider u proizvodnji 14++++nm čipova

Moj PC  
6 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Intel ponovno vodeći proizvođač čipova
Amd se digao, raste im cijena dionica, imaju dobar proizvod po dobroj cijeni, cak i neki ultra zagriženi intel fanboysi prelaze na amd zbog pristupacnije cijene.... Rezultat toga je reklamiranje Intela, sigurno je intel pokrenio marketinsku kompanju, doslo je vrijeme kad moraju kupcima nabijati na nos da su najbolji u nečemu, nebitno u čemu. Kupci to vide kao intel je najbolji, moram kupiti intel.
Moj PC  
5 0 hvala 0
15 godina
offline
Intel ponovno vodeći proizvođač čipova

Gartner za 2020. godinu predviđa rast tržišta zbog ispražnjavanja zaliha RAM-a na skladištu, što će dovesti do rasta cijene RAM-a i možebitnog povratka Samsunga na vrh ljestvice proizvođača čipova.

 

AMD, Intel,... nebitno. Iz ovog gore treba zaključiti samo jednu stvar, da se valja naoružat RAM-om dok su cijene ovakve.

logic sense of no sense.
 
2 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Intel ponovno vodeći proizvođač čipova

Eh da barem tako jednog dana pise Lamborghini u auto industriji

Moj PC  
0 3 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: Intel ponovno vodeći proizvođač čipova
Da piše da će doći do rasta cijena Lamborghinija, pa da kupiš par komada po sadašnjim cijenama dok ne poskupe. Da, ima logike.
5 godina
protjeran
offline
Intel ponovno vodeći proizvođač čipova

Sve puno dioničara ovdje.

 
0 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: Intel ponovno vodeći proizvođač čipova
Zašto ne? Svak može klikom kupiti par dionica, nikad lakše.
5 godina
protjeran
offline
Re: Intel ponovno vodeći proizvođač čipova
bugovac222 kaže...
Zašto ne? Svak može klikom kupiti par dionica, nikad lakše.

 Jesi kupio?

4 godine
protjeran
offline
Re: Intel ponovno vodeći proizvođač čipova
Moguće.
15 godina
offline
Re: Intel ponovno vodeći proizvođač čipova
Igrozni93 kaže...

Eh da barem tako jednog dana pise Lamborghini u auto industriji

Svaki Lamborghini ako ga doboro učuvaš za 10-20 godina možeš ga prodati duplo.
+ Možeš kupiti Lamborghini laptop (tko ga proizvodi google it) a vjerojatno ćeš Intela dobiti. 

bugovac222 kaže...
Zašto ne? Svak može klikom kupiti par dionica, nikad lakše.

Kako? Mogu se kladiti (ili kupovati) na pad/uspon dionica, i tu imaš prekonoćnu kamatu koja može vrlo lako da ode u nebesa. Ali da kupim dionice ne znam kako, vjerujem da bi bogati Kinezi i Indijci pokupovali to.

Riot kaže...
bugovac222 kaže...
Zašto ne? Svak može klikom kupiti par dionica, nikad lakše.

 Jesi kupio?

Ja vjerujem da nije. Ali nadam se da će objasniti. 

15 godina
offline
Re: Intel ponovno vodeći proizvođač čipova
nicky.sl kaže...

A di je AMD???? 

Popeo se na tavan i plače jer mu TSMC uzima veće pare nego on na maržu+R&D.

Još kada zna da mu u Ožujku Nvidija sprema novi udar na RTX 3000 seriju + Intel sa Tiger / Comet / Sapphire sa 10nm odnosno 7nm opet će da rone suze. 

16 godina
offline
Re: Intel ponovno vodeći proizvođač čipova
Gogy7 kaže...
Amd se digao, raste im cijena dionica, imaju dobar proizvod po dobroj cijeni, cak i neki ultra zagriženi intel fanboysi prelaze na amd zbog pristupacnije cijene.... Rezultat toga je reklamiranje Intela, sigurno je intel pokrenio marketinsku kompanju, doslo je vrijeme kad moraju kupcima nabijati na nos da su najbolji u nečemu, nebitno u čemu. Kupci to vide kao intel je najbolji, moram kupiti intel.

 Od reklama nema pomoči, kad ti AMD nudi prejeftin 6/12 proc za 85$ ili 95 eura fučkaj ga sad.

 

Realno to je več postalo smješno(ali je potpuno očekivano), ili činjenica da AMD niskim cijenama šamara Intel kao Mirko Filopovič na Boba Sappa.

 

https://www.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-procesori-opa-tema/249569.aspx?page=562&jumpto=6054043&sort=asc&view=flat

 

https://www.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-procesori-opa-tema/249569.aspx?page=557&jumpto=6048808&sort=asc&view=flat

 

https://www.mindfactory.de/product_info.php/AMD-Ryzen-5-1600-3-2-GHz-AM4-BOX-YD1600BBAFBOX_1335469.html

 

MIndfactory prodajna čitaba za drugi tjedan 2020.

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
4 godine
offline
Re: Intel ponovno vodeći proizvođač čipova
rambox kaže...

 

Realno 

 

 

 Ti i realnost ne idete ruku pod ruku... 

Poruka je uređivana zadnji put sub 18.1.2020 1:39 (NoDe31).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice