Huawei prvih 12 mjeseci developerima neće uzimati

poruka: 40
|
čitano: 5.998
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Huawei prvih 12 mjeseci developerima neće uzimati ".
8 godina
offline
Re: Huawei prvih 12 mjeseci developerima neće uzim
O_O_O kaže...

 Ne nego unistavanje Nortela dok je Huaweijev mrezni biznis bio u zacecima.

https://business.financialpost.com/technology/nortel-hacked-to-pieces

 

Ne znam dovoljno o tome, ali znam da nije bilo baš tako.

U stvari, to je sve rekla-kazala.
Kad netko propada, onda su mu svi drugi krivi > ključna rečenica iz tvog linka:

Still, neither the expert nor Mr. Shields was able to establish a direct link between the hackers and their mysterious benefactors

To ti je "drš'te lopova": isto kao i kod Nokie, pohlepni, glupi i lijeni mandžement je godinama rasprodavao unosne dijelove i glumio "restrukturacije" (umjesto da prave r. provodi), a onda su krivi - Gremlini. Marsovci. Kinezi.

Dodatno, Huawei im je bio partner oko 10 godina. Čak i da te netko doista krade 10 godina, onda si i zaslužio da propadneš ako to skužiš tek nakon 10 godina, tek kad propadneš. 

 

Nortel je najsličnija priča Agokoru: bar desetljeće su dobivali subvencije, porezne olakšice, otpise dugova... u desecima, pa i stotinama milijuna dolara.

I kako onda opravdati desetke mudrijaša, političara itd. koji su ubacivali lopatom novce u ponor?

U South Parku be rekli: "Blaim Canada" - ali ovdje to ne fercera jer je upravo Kanada zashrala (Nortel je bio kanadska korporacija).

 

Huawei je tu dobio jebheno povoljne kredite od Kine da proširi biznis - ali jbg, to svi rade, od EU do SAD (Airbus, Boeing...).

 

To ti je slično kao danas sa teorijama zavjere u UK, oko ARMa i SoftBank:

https://en.wikipedia.org/wiki/Arm_Holdings

 

Vele, netko je znao za smartfon revoluciju koja će se tek desiti i ukrao + zdilao japancima britanski dragulj.

Poruka je uređivana zadnji put sri 11.3.2020 20:59 (Zechina).
7 godina
protjeran
offline
Re: Huawei prvih 12 mjeseci developerima neće uzim
Zechina kaže...
O_O_O kaže...

 Ne nego unistavanje Nortela dok je Huaweijev mrezni biznis bio u zacecima.

https://business.financialpost.com/technology/nortel-hacked-to-pieces

 

Ne znam dovoljno o tome, ali znam da nije bilo baš tako.

U stvari, to je sve rekla-kazala.
Kad netko propada, onda su mu svi drugi krivi > ključna rečenica iz tvog linka:

Still, neither the expert nor Mr. Shields was able to establish a direct link between the hackers and their mysterious benefactors

To ti je "drš'te lopova": isto kao i kod Nokie, pohlepni, glupi i lijeni mandžement je godinama rasprodavao unosne dijelove i glumio "restrukturacije" (umjesto da prave r. provodi), a onda su krivi - Gremlini. Marsovci. Kinezi.

Dodatno, Huawei im je bio partner oko 10 godina. Čak i da te netko doista krade 10 godina, onda si i zaslužio da propadneš ako to skužiš tek nakon 10 godina, tek kad propadneš. 

 

Nortel je najsličnija priča Agokoru: bar desetljeće su dobivali subvencije, porezne olakšice, otpise dugova... u desecima, pa i stotinama milijuna dolara.

I kako onda opravdati desetke mudrijaša, političara itd. koji su ubacivali lopatom novce u ponor?

U South Parku be rekli: "Blaim Canada" - ali ovdje to ne fercera jer je upravo Kanada zashrala (Nortel je bio kanadska korporacija).

 

Huawei je tu dobio jebheno povoljne kredite od Kine da proširi biznis - ali jbg, to svi rade, od EU do SAD (Airbus, Boeing...).

 

To ti je slično kao danas sa teorijama zavjere u UK, oko ARMa i SoftBank:

https://en.wikipedia.org/wiki/Arm_Holdings

 

Vele, netko je znao za smartfon revoluciju koja će se tek desiti i ukrao + zdilao japancima britanski dragulj.

 Pa eto meni je to bila tema za disertaciju, pa sam malo dublje usao u to. I nema veze sa zavjerom, iako danas sve moze biti zavjera.

13 godina
offline
Re: Huawei prvih 12 mjeseci developerima neće uzim
MasterOfDisaster kaže...
10alex kaže...

Mene zanima ima li tko taj Huawei bez google podrske i kako to izgleda? Ili se cak moze instalirati google app (kao sto je to bio primjer kod starijih kineskih mobitela, android TV,...) i time rijesiti ovaj USA-Kina problem?

Na mobitele bez Google aplikacija se može instalirati sve Google aplikacije, ali preko aplikacije za koju Google navodno ne može tvrditi da nije maliciozna (u 99% i nije), jer zavisi gdje ju i kako skineš, onda ne dobivaš Google security update-ove i tako, ali bi trebao dobiti zakrpe od Huawei-a. 

Na sve druge mobitele može, na Huawei ne može. Huawei je svoje uređaje zaključao tako da ne postoji način za instalaciju Google-ovih aplikacija, štoviše, čak ni Android ne možeš promijeniti. Prošle godine se pisalo o jednoj nepoznatoj (i u najmanju ruku sumnjivoj) aplikaciji koja je koristila backdoor, koji je Huawei namjerno stavio u svoje uređaje. Zanimljivo je da za taj backdoor nitko nije znao i da je aplikacija izašla u javnost čak i prije nego što je Mate 30 izašao u prodaju, bez ikakvih detalja tko ju je napravio i na kojem principu radi. Iz Huaweija su rekli kako oni nemaju nikakve veze s tom aplikacijom koja je onda, odjednom samo nestala i prestala raditi.

 

➡ https://arstechnica.com/gadgets/2019/10/the-internets-horrifying-new-method-for-installing-google-apps-on-huawei-phones/

14 godina
offline
Re: Huawei prvih 12 mjeseci developerima neće uzim
Marko :D kaže...
MasterOfDisaster kaže...
10alex kaže...

Mene zanima ima li tko taj Huawei bez google podrske i kako to izgleda? Ili se cak moze instalirati google app (kao sto je to bio primjer kod starijih kineskih mobitela, android TV,...) i time rijesiti ovaj USA-Kina problem?

Na mobitele bez Google aplikacija se može instalirati sve Google aplikacije, ali preko aplikacije za koju Google navodno ne može tvrditi da nije maliciozna (u 99% i nije), jer zavisi gdje ju i kako skineš, onda ne dobivaš Google security update-ove i tako, ali bi trebao dobiti zakrpe od Huawei-a. 

Na sve druge mobitele može, na Huawei ne može. Huawei je svoje uređaje zaključao tako da ne postoji način za instalaciju Google-ovih aplikacija, štoviše, čak ni Android ne možeš promijeniti. Prošle godine se pisalo o jednoj nepoznatoj (i u najmanju ruku sumnjivoj) aplikaciji koja je koristila backdoor, koji je Huawei namjerno stavio u svoje uređaje. Zanimljivo je da za taj backdoor nitko nije znao i da je aplikacija izašla u javnost čak i prije nego što je Mate 30 izašao u prodaju, bez ikakvih detalja tko ju je napravio i na kojem principu radi. Iz Huaweija su rekli kako oni nemaju nikakve veze s tom aplikacijom koja je onda, odjednom samo nestala i prestala raditi.

 

➡ https://arstechnica.com/gadgets/2019/10/the-internets-horrifying-new-method-for-installing-google-apps-on-huawei-phones/

Ok, nema više aplikacije, ali ima način, ako baš hoćeš Google aplikacije.

 

13 godina
offline
Re: Huawei prvih 12 mjeseci developerima neće uzim

Ako otvoriš poveznicu koju sam stavio u svoju poruku, vidjeti ćeš da se u članku piše upravo o toj aplikaciji i zašto je ne bi trebalo koristiti. Ne samo da se ne zna tko je napravio tu aplikaciju, ne zna se ni kako ona u principu radi. Zna se samo da iskorištava backdoor koji je Huawei postavio u Android (kako bi pokvario Androidov sustav dozvola). I ono što je najgore, da bi koristio tu aplikaciju za instalaciju Google-ovih usluga (koje, usput rečeno, neće raditi kako treba; aplikacije neće proći SafetyNet test), moraš postaviti tu potencijalno malicioznu aplikaciju kao administratora (dakle, dati joj pristup kompletnom Androidu). A to je izuzetno loše i opasno... 

8 godina
offline
Re: Huawei prvih 12 mjeseci developerima neće uzim
O_O_O kaže...

 Pa eto meni je to bila tema za disertaciju, pa sam malo dublje usao u to. I nema veze sa zavjerom, iako danas sve moze biti zavjera.

 

Ako ti je to bila tema za disertaciju, onda trolaš s predumišljajem, jer onda i ti znaš da nije bilo opipiljivih dokaza da je to Huawei izveo.
Točnije: kanadska i američka vlada te gro oštećenih investitora su se svojski trudili napakirati to Huaweiju (ili bar Kini, indirektno).

Koliko znam, sve što su našli je desetak kineskih domena s kojih je izvršena intruzija.

Lakše bi bilo dokazati da je CEO Nortela bio upleten u pljačku (njemu su ukrali autentifikacije iirc - što je opet indikativno kakav je to kadar vodio). 

No:

1) te domene sam i ja mogao preusmjeriti da budu "kineske" (to nije nikakav dokaz);

2) pitanje je koliko je u "igri krivnje" to podmetnula npr US vlada (ne optužujem ih za to, to svi rade i nažalost je uobičajeno).

 

Jedina stvar koja je indikativna jest da se Huawei "naglo" uzdignuo dok je Nortel propadao (10 godina!), pa po logici stvari da "dok jednom ne smrkne drugom ne svane" je kriv Huawei.

Ali onda je, istom logikom, za  propast Nokie kriv Samsung a ne Microsoft!

8 godina
offline
Re: Huawei prvih 12 mjeseci developerima neće uzim
Marko :D kaže...

Ako otvoriš poveznicu koju sam stavio u svoju poruku, vidjeti ćeš da se u članku piše upravo o toj aplikaciji i zašto je ne bi trebalo koristiti. Ne samo da se ne zna tko je napravio tu aplikaciju, ne zna se ni kako ona u principu radi. Zna se samo da iskorištava backdoor koji je Huawei postavio u Android (kako bi pokvario Androidov sustav dozvola). I ono što je najgore, da bi koristio tu aplikaciju za instalaciju Google-ovih usluga (koje, usput rečeno, neće raditi kako treba; aplikacije neće proći SafetyNet test), moraš postaviti tu potencijalno malicioznu aplikaciju kao administratora (dakle, dati joj pristup kompletnom Androidu). A to je izuzetno loše i opasno... 

 

Jer će ti netko hakirati Candy Crush score! :D

 

Sve 5, ali nemoj to baš tako generalizirati - "netko iskorištava backdoor koji je Huawei postavio u Android (kako bi pokvario Androidov sustav dozvola)."

 

Realno, imaš načina za zaobići GMS jer to ljudi masovno rade.

A glede backdoorova, o čemu mi pričamo? Znaš li što je "canvas fingerprint" od browsera? Chrome mi ga više ni ne da generirati (odn. privremeni "šum" da me ne mogu baš 100% 24/7 pratiti), ne samo to nego su friško stavili klauzulu da te "legalno" prate i kad nemaš google acc, zabranjuješ keširanje itd. Naravno da je tu i auto-sinhronizacija sa drugim uređajima, tako da... stvarno bi stavio flaster preko web kamere da radim nešto pojma nemam, opasno, povjerljivo, osjetljivo, ilegalno... tinhat foil :D

Što je najgore, takav browsing history je "najjadniji" sustav praćenja od "alata" koji su im na raspolaganju; pa sad... koliko bi me više zloupotrijebila "KP Kine" od ovih zapadnih predatora???

 

Evo, pa si guštaj ;)
https://www.theregister.co.uk/2020/03/11/google_personally_identifiable_info/

 

edit: samo za ove tinhatfoličare, kriploanonimce i sl: 

As a user, in the current state, it's important to understand that no matter if you use a proxy, a VPN, or even Tor (with Google Chrome), Google (including DoubleClick) may be able to identify you using this X-Client-Data. Do you want Google to be able to recognize you even if you are not logged-in to your account or behind a proxy? 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 12.3.2020 21:14 (Zechina).
14 godina
offline
Re: Huawei prvih 12 mjeseci developerima neće uzim
Marko :D kaže...

Ako otvoriš poveznicu koju sam stavio u svoju poruku, vidjeti ćeš da se u članku piše upravo o toj aplikaciji i zašto je ne bi trebalo koristiti. Ne samo da se ne zna tko je napravio tu aplikaciju, ne zna se ni kako ona u principu radi. Zna se samo da iskorištava backdoor koji je Huawei postavio u Android (kako bi pokvario Androidov sustav dozvola). I ono što je najgore, da bi koristio tu aplikaciju za instalaciju Google-ovih usluga (koje, usput rečeno, neće raditi kako treba; aplikacije neće proći SafetyNet test), moraš postaviti tu potencijalno malicioznu aplikaciju kao administratora (dakle, dati joj pristup kompletnom Androidu). A to je izuzetno loše i opasno... 

Sve na ovom svijetu ima backdoor sve ovisi jedino da li mi za to znamo ili ne. Ne bi htio ulaziti u rasparave sa tobom ili bilo kime da li je to ispravno, da li je to opasno ili bilo šta drugo, ali je činjenica ta da je na svemu backdoor. Po meni osobno je Google najveći špijun današnjice i mi mu kličemo sa zadovoljstvom jer mu dajemo sve privole da nas prati, da zna naše lozinke, da sluša naše razgovore, da prati naše lokaciije, itd. Osobno nemam šta skrivati od bilo koga pa tako ni od Google-a pa ni od "zločestog" Huawei-a ili bilo koga trećeg, svejedno su svi moji podaci (povjerljivi i nepovjerljivi) dostupni barem jednoj od tih strana, pa ako ne i svima i ja to ne mogu spriječiti, ako ti misliš da možeš onda si u velikoj zabludi. 

13 godina
offline
Re: Huawei prvih 12 mjeseci developerima neće uzim

Neće, ali možda neke važne podatke hoće. Drugim riječima, to je kao da si ključeve od svoje kuće ili auta dao nekoj nepoznatoj osobi na ulici. I što se te vrste backdoora tiče, citiram;

Lzplay plugs into special permissions that only exist on the Huawei Mate 30—permissions that allow a sideloaded app to be flagged as a "system" app and be granted permissions that are not normally available to them. In other words, Huawei added its own backdoor that breaks the Android permission system, and Lzplay makes use of it...

John Wu, Android security researcher and the developer of the root-enabling Android app Magisk, recently dug into the Lzplay app and Huawei's (Chinese language!) developer documentation to see exactly what is going behind the scenes. Huawei implemented Android's MDM APIs, but then it added two extra permissions for device administrator apps like Lzplay: "com.huawei.permission.sec.MDM_INSTALL_SYS_APP" presumably "install a system app" and "com.huawei.permission.sec.MDM_INSTALL_UNDETACHABLE_APP" for installing whatever an "undetachable app" is.

Allowing third-party apps to modify the system partition would be particularly horrible, since, with no unlockable bootloader on the Mate 30, there would be no way to return to a like-new state...

 

Što se pak Googlea tiče, nitko te ne tjera da koristiš Chrome. Ne znam uopće kako si uspio povezati nemogućnost instaliranja Google-ovih aplikacija s canvas fingerprintom u Chrome-u.

I da se razumijemo, smeta te X-Client-Data header kod Chromea? A ne smeta te, recimo, slanje cijelih URL-ova Microsoftu kod Edgea? Ili pak to što se Outlook aplikacija za Android u pozadini konstantno spaja na www.facebook.com i dijeli tvoje interese s istim bez tvog znanja? Ili što te špijuniraju širitelji koronavirusa? Daj, molim te!

Ako me već netko špijunira, onda neka me bar špijunira kompanija koja mi daje mogućnost upravljanja mojim podacima i koja pohranjuje podatke u EU, a ne negdje vani.

Poruka je uređivana zadnji put čet 12.3.2020 22:17 (Marko :D).
8 godina
offline
Re: Huawei prvih 12 mjeseci developerima neće uzim
Marko :D kaže...

I da se razumijemo, smeta te X-Client-Data header kod Chromea? A ne smeta te, recimo, slanje cijelih URL-ova Microsoftu kod Edgea? Ili pak to što se Outlook aplikacija za Android u pozadini konstantno spaja na www.facebook.com i dijeli tvoje interese s istim bez tvog znanja? Ili što te špijuniraju širitelji koronavirusa? Daj, molim te!

Ako me već netko špijunira, onda neka me bar špijunira kompanija koja mi daje mogućnost upravljanja mojim podacima i koja pohranjuje podatke u EU, a ne negdje vani.

 

LOLOL
Edge, Outlook ne samo da ne koristim, nego sam koristio skoro pa nikad. Na bilo kojem svom kompu NIKAD.

 

Koji nas to širitelji koronavirusa špijuniraju??? 

 

> "Ako me već netko špijunira, onda neka me bar špijunira kompanija koja mi daje mogućnost upravljanja mojim podacima i koja pohranjuje podatke u EU, a ne negdje vani."

 

E, sorry ali ovdje si ga nadrobio koliko Pernar ne bi (jedino bi on Rusiju izabrao braniti umjesto USA).

 

"kompanija koja mi daje mogućnost upravljanja mojim podacima" - koja je to?

A od kad troslovne američke agencije pohranjuju podatke u EU? Misliš na nešto poput Crypto-AG, CIA-BND &co joint-venture? :D

... ali je Huawei "nepoznata osoba na ulici".

 

"A ne negdje vani" ROFL

Ja mislim da ti Kina ne bi uzela privatne podatke ni da im ih guraš. Imaju svoje stado od 1,5 millijarde za timariti, pa još 300 milijuna američana... posla preko glave.

 

 

Mogao si lijepo reći "koristi Chromium, Brave i sl. i nemaš problema sa X-Client-Data header".

 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice