Huawei P20 i P20 Pro - Punokrvni prvoligaši

poruka: 34
|
čitano: 11.709
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Huawei P20 i P20 Pro - Punokrvni prvoligaši".
13 godina
offline
Huawei P20 i P20 Pro - Punokrvni prvoligaši

Zašto je manjak podrške za SD kartice negativan na mobitelu koji dolazi s 128GB storagea?

Moj PC  
22 0 hvala 0
10 godina
offline
Huawei P20 i P20 Pro - Punokrvni prvoligaši

Meni je dosta i 32gb. Bitnije su mi druge stvari. 

Moj PC  
12 0 hvala 1
16 godina
offline
Huawei P20 i P20 Pro - Punokrvni prvoligaši

Veliki step back u samom dizajnu, za kog vraga su vraćali ovaj gumb napred, mob izgleda kao da je dizajniran u 2016. godini.

 
3 2 hvala 0
11 godina
offline
Re: Huawei P20 i P20 Pro - Punokrvni prvoligaši
HAL kaže...

Veliki step back u samom dizajnu, za kog vraga su vraćali ovaj gumb napred, mob izgleda kao da je dizajniran u 2016. godini.

zato sto nije tu samo kao citac otiska prsta, vec i sluzi kao navigacijska tipka, tako da mozes ugasiti one sto ti se pojavljuju na ekranu i imas neometan ekran u potpunosti

 

meni je to vrhunska forma, i mislim da ne bi dobro funkcioniralo da je odozada

13 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei P20 i P20 Pro - Punokrvni prvoligaši
HAL kaže...

Veliki step back u samom dizajnu, za kog vraga su vraćali ovaj gumb napred, mob izgleda kao da je dizajniran u 2016. godini.

 

Meni osobno puno bolje odgovara taj polozaj, nekak mi je unlock prakticniji, a i kak kolega kaze, mozes iskljuciti virtualne tipke, pa imas full ekran.

10 godina
neaktivan
offline
Huawei P20 i P20 Pro - Punokrvni prvoligaši

isprobao sam ga prije par dana u trgovini,po meni cak i Redmi 5 Plus ima bolji ekran od njega koji kosta 900 kn...sramota.

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Huawei P20 i P20 Pro - Punokrvni prvoligaši

U najmanju je ruku blesavo staviti notch a dolje toliko mesa za maknuti. 

Neki ljudi kažu da se sve stigne dok drugi pak sve stignu
Moj PC  
11 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Huawei P20 i P20 Pro - Punokrvni prvoligaši
E pa to je problem. Slažem se da tipka ima određenu funkcionalnost, ali staviš gore notch, koji je očito sada standard i onda dole tipku - ukupni dojam mi je meh.
14 godina
offline
Huawei P20 i P20 Pro - Punokrvni prvoligaši

Kao point&shoot kamera P20 Pro je katastrofa. Veliki senzor koji uopće nije dobro iskorišten pri slabom osvjetljenju.

Da bi se dobila stabilizacija treba uključiti AI koji s druge strane odrađuje katastrofalnu obradu slike.
I bez AI slika je ispeglana, a boje nabrijane.

Iskustvo iz prve ruke.

Ulažu velike novce u reklamu kako bi se stvario hype. Možda je kao mobitel ok ali ako tražite dobru kameru za svakodnevno fotkanje u pokretu zaboravite na P20 i P20 Pro.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Huawei P20 i P20 Pro - Punokrvni prvoligaši

E da, onda za kameru uzeti Samsung S9 koji ima problema sa pozivima, teško hvata wlan, baterija mu jedva da uopće i dan može izdurat (S9 model), al eto dobre fotke radi na automatskim postavkama. Dođemo do zaključka skoro da i nema (ima ali na prste nabrojat) mobitela koji je u svemu dobar, barem ne u android svijetu. Žalosno.

Moj PC  
9 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Huawei P20 i P20 Pro - Punokrvni prvoligaši
C4R3ON kaže...

isprobao sam ga prije par dana u trgovini,po meni cak i Redmi 5 Plus ima bolji ekran od njega koji kosta 900 kn...sramota.

 Običan ili pro?

11 godina
offline
Huawei P20 i P20 Pro - Punokrvni prvoligaši

Kao point&shoot kamera P20 Pro je savrsenstvo. Veliki senzor koji je perfektno iskorišten pogotovo pri slabom osvjetljenju.

Stabilizacija radi i sa i bez AI koji s druge strane odrađuje fenomenalnu obradu slike za online koristenje, za ostale koji traze tehnicko savrsenstvo slike iskljuciti ce AI, za sve ostale koji zele da imaju najljepse oku vidljive fotke na antidrustvenim mrezama ostavite AI ukljucen.

 

Bez AI fotke su odlicne, boje postojane, ekspozicija tip top, saturacija vrhunska, detalji najbolji na mobilnim kamerama.

Iskustvo iz prve ruke.

 

Ulazu ogromne novce u razvoj SoC-a, kamere i marketing, guraju naprijed ustajalu mobilnu scenu sa uvodenjem velikih senzora, machine learning tehnologiju, jedini imaju pravi dedicirani NPU.

Imaju najbolju bateriju, najbrzi citac otiska prsta, najbrzi i najboji face unlock na trzistu.

 

/see what I did there?

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei P20 i P20 Pro - Punokrvni prvoligaši
Timo kaže...

Kao point&shoot kamera P20 Pro je savrsenstvo. Veliki senzor koji je perfektno iskorišten pogotovo pri slabom osvjetljenju.

Stabilizacija radi i sa i bez AI koji s druge strane odrađuje fenomenalnu obradu slike za online koristenje, za ostale koji traze tehnicko savrsenstvo slike iskljuciti ce AI, za sve ostale koji zele da imaju najljepse oku vidljive fotke na antidrustvenim mrezama ostavite AI ukljucen.

 

Bez AI fotke su odlicne, boje postojane, ekspozicija tip top, saturacija vrhunska, detalji najbolji na mobilnim kamerama.

Iskustvo iz prve ruke.

 

Ulazu ogromne novce u razvoj SoC-a, kamere i marketing, guraju naprijed ustajalu mobilnu scenu sa uvodenjem velikih senzora, machine learning tehnologiju, jedini imaju pravi dedicirani NPU.

Imaju najbolju bateriju, najbrzi citac otiska prsta, najbrzi i najboji face unlock na trzistu.

 

/see what I did there?

 

 Zato uopce i nema video stabilizacija kad snimas 4K video. Za vrlo skupi flagship neprihvatljivo. Plus ne znam sto jim je smetao headphone jack.

10 godina
offline
Huawei P20 i P20 Pro - Punokrvni prvoligaši

Sve cool i super (ne smet ame tolko ni notch) , svidja mi se sto ima fizicku tipku (pogotovo ako se mogu javit na poziv na tipku kao kod Samsunga ?)

ALI, ALI ne za 6500 kn :).

--- Lewis --- www.lewis.tomsoft.hr --- Skype: lewis3d ---
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Huawei P20 i P20 Pro - Punokrvni prvoligaši
Lewis kaže...

Sve cool i super (ne smet ame tolko ni notch) , svidja mi se sto ima fizicku tipku (pogotovo ako se mogu javit na poziv na tipku kao kod Samsunga ?)

ALI, ALI ne za 6500 kn :).

Ja sam svoga nabavio za 4.400 kod produljenja ugovora. Jedva čekam da mi dođe šaka (nestašica na tržištu jer idu jako dobro).

Stručnjak za odmaganje...
14 godina
offline
Re: Huawei P20 i P20 Pro - Punokrvni prvoligaši
This 8-megapixel sensor also has OIS (Optical Image Stabilization) which can be used at up to 5x hybrid zoom. While the first two 40-megapixel and 20-megapixel camera sensors feature AIS (Artificial Intelligence Stabilization). Huawei claims that these two cameras on the P20 Pro work really well with AIS, that the OIS was not a necessity.

Toliko o tome da koristi OIS
10 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei P20 i P20 Pro - Punokrvni prvoligaši
SolidSnakeCRO kaže...
C4R3ON kaže...

isprobao sam ga prije par dana u trgovini,po meni cak i Redmi 5 Plus ima bolji ekran od njega koji kosta 900 kn...sramota.

 Običan ili pro?

 pro 

13 godina
offline
Re: Huawei P20 i P20 Pro - Punokrvni prvoligaši
C4R3ON kaže...

 pro 

Daj to malo začini detaljima. Što ne valja kod ekrana?

Stručnjak za odmaganje...
10 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei P20 i P20 Pro - Punokrvni prvoligaši
mario.L_hr kaže...
C4R3ON kaže...

 pro 

Daj to malo začini detaljima. Što ne valja kod ekrana?

 Boje su totalno isprane naspram mog xiaomia(redmi 5 plus) + taj notch mi ubija oci.

Ocekivao sam vise od tog moba posto je tako skup al oke...

10 godina
offline
Re: Huawei P20 i P20 Pro - Punokrvni prvoligaši
mario.L_hr kaže...
Lewis kaže...

Sve cool i super (ne smet ame tolko ni notch) , svidja mi se sto ima fizicku tipku (pogotovo ako se mogu javit na poziv na tipku kao kod Samsunga ?)

ALI, ALI ne za 6500 kn :).

Ja sam svoga nabavio za 4.400 kod produljenja ugovora. Jedva čekam da mi dođe šaka (nestašica na tržištu jer idu jako dobro).

Produljenje ugovora je nesto dugo to zavisi kolko ti je tarifa, to ne brojim kod cjene uredjaja jer ljudi neracunaju (cast izuzecima) da im uvale skuplju tarifu koju u biti netrebaju i to placaju 2 godine. Na tim "tarifama" je bilo i Flagsipova za 99kn kod produzenja :).

Poanta je da su se razbahatili i sad traze 6500 tj. vjeruju da se moze "borit" sa skupom konkurencijom nabijajuci cijenu ali nije stos samo u uredjaju vec i supportu, treba to podrzat servisnom mezom i hrpom dodataka dostupnim za iPhone ili Samsung flagshipe sto kod ostalih nije slucaj cak i konkrentijih i zasupljenijij marki od Huaweia.

Ali ka sto rekoh ovako na prvi mi se svidja kako izgleda i po specifikacijama je dobar pa se nadam da ce te sluzit dobro i dugo bez kvarova. Svakako javi kakvi su dojmovi nakon par dana koristenja.

--- Lewis --- www.lewis.tomsoft.hr --- Skype: lewis3d ---
8 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei P20 i P20 Pro - Punokrvni prvoligaši
Trude se da izgleda lijepo, sjajno da se boje prelijevaju i onda ga naprave od stakla i naravno ljudi ga stave u masku. Gdje je logika? Jos se mnogi i odluce da kuoe mob jer je ljepsi id konkurencije i opet maska 😂
 
7 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei P20 i P20 Pro - Punokrvni prvoligaši
_brisati_
Poruka je uređivana zadnji put uto 8.5.2018 0:51 (.jpg).
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei P20 i P20 Pro - Punokrvni prvoligaši

Otisci prstiju vide se nenormalno i onda to ružno izgleda. Ne pomaže ako koristiš gel za kosu.

 

Mali savjet za sve koji misle kupiti mobitel, makar dolazi sa zaštitnim staklom, kada ste već u trgovini kupite neko third-party jer ovo koje dođe s njim kao da je od maslaca napravljeno, toliko mi je izgrebano već da to nije normalno.

Source:
Vlasnik P20 već neko vrijeme

Poruka je uređivana zadnji put uto 8.5.2018 2:56 (Athalansy).
8 godina
offline
Huawei P20 i P20 Pro - Punokrvni prvoligaši

Bravo Huawei. Kibiciram ih neko vrijeme, znaju što rade.

 

Tko bi rekao da ćemo raspravljati o kineskom proizvođaču na ovoj razini...

Ja rekoh
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Huawei P20 i P20 Pro - Punokrvni prvoligaši

Osobno mi se mobitel(pro verzija) jako svida ali mislim da su malo pretjerali sa cijenom, 500-700kn manje kod nas bi bila po meni top cijena za takav uredaj. 

Notch necu ni komentirat jer je to postao standard u industriji sad i nemozs protiv toga. Isto da se nadovezem na komentar o materijalu za poledinu i nuznosti maskice, nitko te ne sili da je koristis ali ja ti mogu garantirat da nema mobitela na trzistu koji ti nakon 2god koristenja nece bit izgreban i ostecen. Npr mom starom na sluzbenom mobu(s7) nakon nepune 2 god su poceli otpadat mali komadici na stranicama, odoiza je potpuno izlizan na nekim mjestima a da ne govorim koliko ogrebotina ima, njegova krivica sto nije masku koristio, i drzao ga u dzepu sa kljucevima i drugim alatom dok radi. Ja na svom lgu g5 koji ima maskinu i kaljeno staklo nema ni jedne male crtice, izgleda isto kao i prvog dana.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Huawei P20 i P20 Pro - Punokrvni prvoligaši

Jedan od boljih mobitela koje sam imao u zadnje vrijeme koji uz sve ima i vrhunsku bateriju pa se ne zamaram previse razmisljanjem hocu do veceri morati puniti.

Koliko god koristio uvijek uspijem do veceri imati dovoljno baterije.

Osim toga mob je iznimno lijep (imam Twilight), ima ravan ekran pa ga je lako zastititi kaljenim staklom za razliku od Samsunga kojem cak ni na S7 koji je naizgled ravan nije lako naci adekvatnu zastitu za ekran.

Kamere su isto vrhunske, najblize nekom klasicnom boljem foticu od svih mobitela do sada.

Za video nije tako dobar kao S9+, ali video snimim vrlo rijetko i obicno ne hodam dok to radim pa mi izostanak stabilizacije nije bas tako veliki problem...naravno da bih volio da ju ima, ali moze se i bez nje.

Evo i jedna moja galerija fotki sa P20 PRO.

 

https://flic.kr/s/aHskA9451m

 

Skoro sve su na auto mode i sa iskljucenim AI.

 
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Huawei P20 i P20 Pro - Punokrvni prvoligaši

P20 Pro, nevjerovatno koliko loše radi slike čim postoji razlika svijetlo-tama. Ima hardware ali software je katastrofa. A kamera je kao glavni feature.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Huawei P20 i P20 Pro - Punokrvni prvoligaši
CroDexter kaže...

P20 Pro, nevjerovatno koliko loše radi slike čim postoji razlika svijetlo-tama. Ima hardware ali software je katastrofa. A kamera je kao glavni feature.

Jesi li ti pogledao galeriju slika koju je čovjek postavio (post iznad tvoga)? Ako jesi daj analiziraj neku od fotografija u kombinaciji svjetlo-tama (ima ih nekolicina) i pokaži nama neukima koliko je to loša kamera. moje, amatersko oko, propustilo je uočiti te loše segmente. Možda je u pitanju ljudski faktor.

Stručnjak za odmaganje...
11 godina
offline
Re: Huawei P20 i P20 Pro - Punokrvni prvoligaši
CroDexter kaže...

P20 Pro, nevjerovatno koliko loše radi slike čim postoji razlika svijetlo-tama. Ima hardware ali software je katastrofa. A kamera je kao glavni feature.

nevjerovatno koliko loše trolas, primjetih da ides okolo po temama, koje imaju imalo veze za ovim uredajima, i stalno ponavljas jedno te isto

 

ajde malo odmori koji dan, pa nas ponovno obavijesti koliko su "nevjerovatno lose fotke na P20Pro"

 

u zeljnom iscekivanju tvoga novoga posta, biljezim se sa stovanjem

8 godina
offline
Huawei P20 i P20 Pro - Punokrvni prvoligaši

Iz prilozenih slika jedino kaj mogu negativno rec u vezi kamere je to da agresivno uklanja šum iz fotografija pa nocne izgledaju lose. 
Ne znam zakaj to rade, malo šuma ne škodi.

 

Al ono mobitel ko mobitel, nist specijalno.

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.5.2018 11:02 (Santana).
Moj PC  
0 0 hvala 1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice