Hrvatski Telekom će dovesti optiku do još 135.000

poruka: 132
|
čitano: 24.248
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Hrvatski Telekom će dovesti optiku do još 135.000 ".
16 godina
online
Re: Hrvatski Telekom će dovesti optiku do još 135.
zelenapaprika kaže...
Old Iggy kaže...

Ovo je ključni problem.

Hoće li ikad cijela država biti pokrivena? Neće. Je li HT investirao? Jest, n puta više od svih ostalih telekoma zajedno. No ipak je to biznis i kao takvog ga treba gledati, ne kao socijalnu komponentu.

Ne živim na selu. Živim u urbanoj zajednici. HT nije investirao ni lipe u kablove *kod mene doma* već jako dugo. Socijalna komponenta? Pa nude tzv. univerzalnu uslugu.

I opet "kod tebe doma".

Univerzalna usluga, od ove godine čak 4 Mbit. Imaš? Sve pet.

zelenapaprika kaže...

I to da HT nije povukao ni centimetar novog kabla je činjenica.

Nope, činjenica je upravo obrnuto.

Anđeo bez falinge kaže...
Old Iggy kaže...

Ovo je ključni problem.

Hoće li ikad cijela država biti pokrivena? Neće. Je li HT investirao? Jest, n puta više od svih ostalih telekoma zajedno. No ipak je to biznis i kao takvog ga treba gledati, ne kao socijalnu komponentu.

 Nije točno...

Pročitaj članak iz 2014...  https://www.racunalo.com/istrazili-smo-usporedba-fiksnih-linija-optika/

SVI ćemo u EU do 2020 imati bar 50mbps  

Da, sve trče...

4 godine
offline
Re: Hrvatski Telekom će dovesti optiku do još 135.
Old Iggy kaže...

I opet "kod tebe doma".

Univerzalna usluga, od ove godine čak 4 Mbit. Imaš? Sve pet.

Nope, činjenica je upravo obrnuto.

 Da, kod mene doma. Ni centimetra.

 

Ne, činjenica je upravo ovo što sam napisao.

 

 

13 godina
neaktivan
offline
Hrvatski Telekom će dovesti optiku do još 135.000

Nalazim se u gradu iz navedenog popisa (Zaprešić), ali je "nesreća u sreći" što ne živim u bijelom području (propusnost parice mi je oko 50 mbit/s) pa HT sigurno neće provlačiti optiku do mene, ali zato hoće npr. kućama 20 m dalje koje imaju malu propusnost. 

 
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Hrvatski Telekom će dovesti optiku do još 135.
zelenapaprika kaže...
Old Iggy kaže...

I opet "kod tebe doma".

Univerzalna usluga, od ove godine čak 4 Mbit. Imaš? Sve pet.

Nope, činjenica je upravo obrnuto.

 Da, kod mene doma. Ni centimetra.

 

Ne, činjenica je upravo ovo što sam napisao.

 

 

Vrlo lako moguće da se tebi konkretno neće ništra poboljšati još godinama. A možda se i popravi, no nije sve na telekomima.

Ono što si napisao je potpuno suprotno činjenicama.

4 godine
offline
Re: Hrvatski Telekom će dovesti optiku do još 135.
Old Iggy kaže...

Ono što si napisao je potpuno suprotno činjenicama.

Postavljaju kablove noću, da ih nitko ne vidi.

Poruka je uređivana zadnji put uto 11.2.2020 21:30 (zelenapaprika).
13 godina
offline
Hrvatski Telekom će dovesti optiku do još 135.000

Čitam ovu temu, i pomalo polako , jer bih trebao imati kao 50/10 Mbps ali imam oko 37/07 i kusur! 

Još sam nekih osam mjeseci pod ugovorom, na trenutnoj adresi još malo dulje, taman dok A1 potroši one tri godine za Ligu Prvaka. 

Ako se nešto bitno ne promjeni, makar T-Com vrati ligu prvaka, prelazim tamo gdje je budu imali 

 

Eh da. Ustvari ovaj post pišem jer, pazi sada ovo; "optika je 5 metara od moje zgrade, ono nekakvo čvorište, ali u zgradu ili naselje optika NE!!!!! 

Osnovna škola koja je sa prvim ćoškom oko 50 metara od čvorišta ima povezanost, ali građani naselja imaju  u !!!!! 

ATJ Lučko
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Hrvatski Telekom će dovesti optiku do još 135.
zelenapaprika kaže...
Old Iggy kaže...

Ono što si napisao je potpuno suprotno činjenicama.

Postavljaju kablove noću, da ih nitko ne vidi.

Pa nekad i noću, ali po danu svaki dan...

12 godina
offline
Re: Hrvatski Telekom će dovesti optiku do još 135.
Dead kaže...

 Kolega, upravo sam ponovno tražio Tehničku podršku A1 i kažu da su mi vratili modem na tvorničke postavke, koje ja btw nikad nisam mijenjao, čime se isti očistio od nagomilanih podataka i sad imam 99,89/14,62 Mbps. Wow!

 Promijeni si wifi bandwidth na 40Mhz i custom channel.

Ako želiš punih 150, treba ti 5Ghz mreža. 

 

https://www.speedtest.net/result/9030372423

Xiaomi Mi MIX3 5G
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Hrvatski Telekom će dovesti optiku do još 135.
asablic kaže...

Nalazim se u gradu iz navedenog popisa (Zaprešić), ali je "nesreća u sreći" što ne živim u bijelom području (propusnost parice mi je oko 50 mbit/s) pa HT sigurno neće provlačiti optiku do mene, ali zato hoće npr. kućama 20 m dalje koje imaju malu propusnost. 

 Jbg ja sam u Prigorju-brdovečkom koje je odmah do Brdovca i fucking Marije Gorice (10 kuća na vrh brda)koji su na popisu a Prigorje nije. Koja je...a sreća.

Bolje biti bez one stvari nego bez srece!
Poruka je uređivana zadnji put uto 11.2.2020 22:25 (Dermentor).
11 godina
offline
Re: Hrvatski Telekom će dovesti optiku do još 135.

ej, i ja sam u Zdencima Brdovečkim ali koliko sam shvatio to kaj su oni potpisali bi trebalo vrijediti za cijelu opcinu Brdovec, bar sam tak sebi u glavu utuvio po komentarima na fejs stranici"grad Zaprešić".

Bar se nadam jer trenutnih 5mbita u ovo vrijeme je nikakvo i sramota, ali kad sam vidio rok do kraja 2023 fakat mi je nezamislivo jos toliko da cu morati trpjeti ovu brzinu.

A i pitanje je kad ce 5g doci i kad ce imati neku normalnu cijenu, vdsl mi nazalost nije opcija.

9 godina
offline
Re: Hrvatski Telekom će dovesti optiku do još 135.
Moja opčina je popisu, iskreno sve je to super ,ali da je vijest iz 2010 Onda bi bio oduševljen, za sad sam samo razočaran, jer dok snime teren ,dok riješe papire ,pa realizacija, proči če 5 i više godina, a bakar koji imamo smo sami platili i to masno. 2500 njemačkih maraka devedesete,pa si računajte koja je to lova danas. Jedino što ne kužim zašto se tu radi o tako visokim ciframa , sva sila kablova u mom selu se nalazi na zasebnim stupovima, mogli su komotno samo zamjeniti kabel i centralu i problem riješen.
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Hrvatski Telekom će dovesti optiku do još 135.
Dermentor kaže...
asablic kaže...

Nalazim se u gradu iz navedenog popisa (Zaprešić), ali je "nesreća u sreći" što ne živim u bijelom području (propusnost parice mi je oko 50 mbit/s) pa HT sigurno neće provlačiti optiku do mene, ali zato hoće npr. kućama 20 m dalje koje imaju malu propusnost. 

 Jbg ja sam u Prigorju-brdovečkom koje je odmah do Brdovca i fucking Marije Gorice (10 kuća na vrh brda)koji su na popisu a Prigorje nije. Koja je...a sreća.

 Poslao sam upit Zaprešiću da pojasne koja sve naselja bi po ugovoru trebala dobiti i kazu da je cijelo podrucje opcine Brdovec pokriveno, naveo sam bas u upitu Zdence i tvoje Prigorje i potvrdili su.

 

E sad kak Ivooh piše pitanje je za koliko godina ce to sve skupa biti :D

6 godina
offline
Hrvatski Telekom će dovesti optiku do još 135.000

od kada je ju-bi-to uveo 720p(60fps) opciju bez 30fps...jedini način da ja to gledam je downloading videja...I sad vi koji imate 50/10 KUKATE....bez torrenata sam slobodno mogao ostati na CRT TV-u i njegovih 720x576...i to u centru jednog dalmatinskog grada.

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Poruka je uređivana zadnji put sri 12.2.2020 9:50 (HCMAA).
Moj PC  
1 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Hrvatski Telekom će dovesti optiku do još 135.
HCMAA kaže...

od kada je ju-bi-to uveo 720p(60fps) opciju bez 30fps...jedini način da ja to gledam je downloading videja...I sad vi koji imate 50/10 KUKATE

 Ima nas nekih koji ne mogu imat brzinu ni 10Mbps. Ne kazem da mi treba nesto ekstra, ali ako netko od ukucana upali youtube na laptopu/mobitelu, ja ne mogu na svojem kompu isto, a kamoli igrati neku online igru.

Meni playtoy steka nenormalno, kad trebam svaki put bar 5-6 sekundi da bacim kartu, jednostavno ulijeva nadu nekakvu, ali opet, sve je to rekla-kazala dok ne vidim da je to napravljeno.

Kovačić
4 godine
neaktivan
offline
Re: Hrvatski Telekom će dovesti optiku do još 135.
HCMAA kaže...

od kada je ju-bi-to uveo 720p(60fps) opciju bez 30fps...jedini način da ja to gledam je downloading videja...I sad vi koji imate 50/10 KUKATE

 HE HE pa kako ne kukat kad drugi imaju 200/100 ili 500/200 ili 150/15Mbps a mi neki šugavih 50/10Mbps!!! Di su im više ti vectorinzi i super35bvectorinzi?? Pa da imam ko čovik fino 100/20 na 17a ili 250/50 na 35b.

9 godina
offline
Hrvatski Telekom će dovesti optiku do još 135.000

HT ce i na 35b u pocetku nuditi samo 100/20mbps.

 
0 1 hvala 0
11 godina
offline
Re: Hrvatski Telekom će dovesti optiku do još 135.
Wizards kaže...
HCMAA kaže...

od kada je ju-bi-to uveo 720p(60fps) opciju bez 30fps...jedini način da ja to gledam je downloading videja...I sad vi koji imate 50/10 KUKATE

 HE HE pa kako ne kukat kad drugi imaju 200/100 ili 500/200 ili 150/15Mbps a mi neki šugavih 50/10Mbps!!! Di su im više ti vectorinzi i super35bvectorinzi?? Pa da imam ko čovik fino 100/20 na 17a ili 250/50 na 35b.

 Neki i dalje u Zagrebu imaju 10/0.7, ja bih bio jako zadovoljan sa vašom brzinom...

16 godina
online
Re: Hrvatski Telekom će dovesti optiku do još 135.
Wizards kaže...

 HE HE pa kako ne kukat kad drugi imaju 200/100 ili 500/200 ili 150/15Mbps a mi neki šugavih 50/10Mbps!!!

Nikad neće svi biti na istom, u tom trenutku max nivou.

50/10 je za veliki broj ljudi u RH nezamisliva brzina.

9 godina
offline
Re: Hrvatski Telekom će dovesti optiku do još 135.
Upravo tako ,da imam 50/10 bilo bi mi dosta za sljedećih 10 godina,90 posto strima možeš vući i do 30 mega
4 godine
neaktivan
offline
Re: Hrvatski Telekom će dovesti optiku do još 135.
froxie24 kaže...

HT ce i na 35b u pocetku nuditi samo 100/20mbps.

 Doradit će oni to, ni hakom nemože odlučit kakve će oni komercijalne brzine i pakete sve u firmi dogovorit i pustit van.

15 godina
offline
Re: Hrvatski Telekom će dovesti optiku do još 135.
vex3855 kaže...
Dermentor kaže...
asablic kaže...

Nalazim se u gradu iz navedenog popisa (Zaprešić), ali je "nesreća u sreći" što ne živim u bijelom području (propusnost parice mi je oko 50 mbit/s) pa HT sigurno neće provlačiti optiku do mene, ali zato hoće npr. kućama 20 m dalje koje imaju malu propusnost. 

 Jbg ja sam u Prigorju-brdovečkom koje je odmah do Brdovca i fucking Marije Gorice (10 kuća na vrh brda)koji su na popisu a Prigorje nije. Koja je...a sreća.

 Poslao sam upit Zaprešiću da pojasne koja sve naselja bi po ugovoru trebala dobiti i kazu da je cijelo podrucje opcine Brdovec pokriveno, naveo sam bas u upitu Zdence i tvoje Prigorje i potvrdili su.

 

E sad kak Ivooh piše pitanje je za koliko godina ce to sve skupa biti :D

 Ajd super već sam se uplašio, samo nadam se da će dobiti svi a ne samo oni uz glavnu cestu🙄

Bolje biti bez one stvari nego bez srece!
11 godina
offline
Re: Hrvatski Telekom će dovesti optiku do još 135.

i ja se tome nadam, ali daleko je to jos, a s ovih 5mbita cu popizdit do tad

10 godina
offline
Hrvatski Telekom će dovesti optiku do još 135.000

U članku nije točno navedeno tko i koliko plaća navedenu investiciju..Koliko ide iz proračuna, koliko daje EU, tcom daje 328 miliona kako navode..

A kad se izgradi, tcom će imati povrat u roku pet godina sve što je uložio, garant..Sigurno je i infrastruktura njihovo vlasništvo nakon izgradnje..Poslije beru profit..

 

Jednaka stvar kakva je i sa vjetroelektranama i termoelektranama..Investicija se izdašno financira iz javnih sredstava, a nakon vrlo kratkog roka, izvrši se povrat svih uloženih sredstava, te slijedi izdašni profit u narednom razdoblju..Potiče se proizvodnja diljem EU jer je sav materijal iz EU, hrvatski je zrak, jel..

Tako je i u ovom slučaju sa tcom-om..

Svi su se bacili u gradnju termoelektrana..Plus zagarantirani su prihodi jer na svakom računu za struju se odvaja za navedene skupine investicija..

I prodaju priču o obnovljivim izvorima energije i očuvanju okoliša..

 

Toliko o ulaganju tcoma i gradnji infrastrukture u hrvatskoj..

 

Samo nebo im je ravno..

Za pokloniti se..

 

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Hrvatski Telekom će dovesti optiku do još 135.000

Ne piše u tom članku, ali piše u svakom članku pojedinačnog prši-ja. Samo treba u tražilicu napisati "Razvoj infrastrukture širokopojasnog pristupa" i filtrirati na prikaz iz proteklog tjedna. I izbacit će objavljene članke za Poreč, Dubrovnik itd. u kojima piše točan iznos tko šta koliko. 

 

Evo primjer za Poreč:

Ukupna vrijednost projekta PRŠI za područje Poreča iznosi 68,6 milijuna kuna od čega je 56,1 milijun kuna prihvatljivih investicijskih troškova. Dio od 50,2% ukupno prihvatljivih troškova, odnosno 28,15 milijuna kuna, investicija je Hrvatskog telekoma dok će preostali iznos od 27,9 milijuna kuna potraživati kao sredstava državne potpore iz EU fondova. (Grad Poreč)

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Hrvatski Telekom će dovesti optiku do još 135.000

Što je s onima koji nisu prošli projektu ili nisu ni pristupili? Hoće li biti drugi krug ili novi program u EU? Ima li nade?!!?

Živim luksuzno! Jedem luk i lijem suze... :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Hrvatski Telekom će dovesti optiku do još 135.
INCOGNITO99 kaže...

Što je s onima koji nisu prošli projektu ili nisu ni pristupili? Hoće li biti drugi krug ili novi program u EU? Ima li nade?!!?

 Ima nade. Samo je pitanje hoce li novi krug biti jos ove godine tj cim se sad zavrsi sa dodjelom za prvi krug. 

 

EDIT: 

Malo sam njuškao po nekim dokumentima i naišao na dokument gdje su dati odgovori na neka pitanja prijavitelja. 

 

Netko je postavio pitanje:

Mogu li se na ograničeni poziv javiti i oni gradovi koji nisu prošli proces pred-odabira. U slučaju da nije tako hoće li biti još koji Javni poziv za iskaz interesa i Javnog poziva za dostavu prijava za sudjelovanje u postupku pred-odabira?

A odgovor glasi ovako: 

Javni poziv – iskaz interesa, Javni poziv – dostava prijava te Ograničeni poziv, sastavni su dijelovi jedinstvenog Poziva za dodjelu bespovratnih sredstava za izgradnju pristupnih mreža sljedeće generacije. Objavljeni Ograničeni poziv je završna faza jedinstvenog Poziva za dodjelu bespovratnih sredstava za izgradnju pristupnih mreža sljedeće generacije na kojem su prihvatljivi oni prijavitelji koji su odabrani u postupku pred-odabira i koji se nalaze na listi prihvatljivih prijavitelja za Ograničeni poziv objavljenoj na središnjoj internetskoj stranici ESI fondova www.strukturnifondovi.hr. Za informacije o eventualnim objavama novih natječaja predlažemo da pratite web stranice www.strukturnifodnovi.hr i www.efodnovi.mrrfeu.hr, a po potrebi sudjelovanja u daljnjim koracima zainteresirana javnost će biti pravovremeno obavještena.

Pa si ti misli... 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 14.2.2020 12:58 (froxie24).
15 godina
offline
Hrvatski Telekom će dovesti optiku do još 135.000

Đurmanec, Jesenje, Krapina, Petrovsko, Radoboj

 

Praktički moja susjedna sela nekih 10-tak km od mene, gdje večina ni nezna razliku između optike i bakra (bez uvrede), tako da ne vidim apsolutno nikakvu logiku u ovome.

 

Moj PC  
1 2 hvala 0
8 godina
offline
Hrvatski Telekom će dovesti optiku do još 135.000

4tel vec postavlja optiku kod nas i sad izgleda da ce i ovi. Na kraju ce svaki operater imat svoje kablove!?

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatski Telekom će dovesti optiku do još 135.
walentkane kaže...

Đurmanec, Jesenje, Krapina, Petrovsko, Radoboj

 

Praktički moja susjedna sela nekih 10-tak km od mene, gdje večina ni nezna razliku između optike i bakra (bez uvrede), tako da ne vidim apsolutno nikakvu logiku u ovome. 

 Za svaki projekt morala je biti provedena vanjska stručna analiza projekta i koristi od njega te je svaka analiza uključivala detaljne demografske statistike, migracijske trendove, obrazovnu i ekonomsku strukturu te je morala biti napravljena završna studija utjecaja na razvoj područja. Krajnji cilj je dovesti optičku vezu u svako mjesto u RH. Zna se šta je statistika, ali više vjerujem njoj nego tvojoj subjektivnoj procjeni kakva je demografska slika.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Poruka je uređivana zadnji put uto 18.2.2020 9:02 (JozoBozo121).
8 godina
offline
Re: Hrvatski Telekom će dovesti optiku do još 135.
walentkane kaže...

Đurmanec, Jesenje, Krapina, Petrovsko, Radoboj

 

Praktički moja susjedna sela nekih 10-tak km od mene, gdje večina ni nezna razliku između optike i bakra (bez uvrede), tako da ne vidim apsolutno nikakvu logiku u ovome.

 

 U tvojem svi znaju?

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice