Hrvatska pošta: problemi u dostavi paketa iz Kine

poruka: 45
|
čitano: 19.595
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Hrvatska pošta: problemi u dostavi paketa iz Kine".
12 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatska pošta zbog koronavirusa obustavila pa
Često (gotovo sve) naručujem onlajn unazad 5 godina.... Realno to je iz domaćih trgovina. Nikad me nije realno privlačilo iz Kine naručit... manjak živaca za toliko čekat.
Svaka akcija ima svoju reakciju.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Hrvatska pošta zbog koronavirusa obustavila pa

Stvari koje naručujem ili nema kod nas ili preprodavači dignu cijene za 50-100%

Ali sumnjam da će obustavit na više od par dana..

15 godina
offline
Re: Hrvatska pošta: problemi u dostavi paketa iz K
Meni neki paketi iz Kine dodu brze neg kad nesto kupim iz neke HR online trgovine. Iznenadio bi se.
Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
15 godina
offline
Hrvatska pošta: problemi u dostavi paketa iz Kine

kvragu, a baš sam od vuhastih naručio obiteljsko pakiranje od 5l otopine s virusom. za cjepivo, bando zlonamjerna. tak je ipak jeftinije nego naganjati pridošlice po aerodromima, karantenama, poštama, ovoono. a dijaspora niš ne bi sama poslala. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Hrvatska pošta: problemi u dostavi paketa iz K

-kaj Rojs više ne vozi? :))

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
7 godina
offline
Re: Hrvatska pošta zbog koronavirusa obustavila pa
ivic55 kaže...

Stvari koje naručujem ili nema kod nas ili preprodavači dignu cijene za 50-100%

Ali sumnjam da će obustavit na više od par dana..

Baš to.

A kaj je najjače, za većinu stvari koje naručujem bih rado platio i 100% višu cijenu kod nas, ali ih nitko kod nas ne prodaje.

Fascinantno je to, doslovno apsolutno ništa kaj čovjeku treba u životu nema kod nas za kupit, ili ima samo u izvedbama samoprozvanih art firmi koje naplaćuju više tisuća puta skuplje, ili preko preprodavača koji s alibabe naruče hrpu pa preprodaju na njuškalu, obično za 10 puta višu cijenu od realne.

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put sub 1.2.2020 16:38 (fer-de-lance).
15 godina
offline
Re: Hrvatska pošta zbog koronavirusa obustavila pa
fer-de-lance kaže...
..obično za 10 puta višu cijenunod realne.

 -uračunat trošak zaštite na radu, kronavirus.. znaš, rizik i tak to, kapitalizam.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
5 godina
neaktivan
offline
Hrvatska pošta: problemi u dostavi paketa iz Kine

Ja trenutno imam 3 paketa koji dolaze i kine. Narucio taman prije nego se korona rasplamsala. Imam pakete koji su stizali od tjedan dana do 3 mjeseca. Srecom nista sto mi je hitno ne narucujem iz Kine pa i ovi paketi koji su u tranzitu ako i potraje dostava malo duze nikome nista. Koliko vidim po aliexpresu podigli su vrijeme otpreme sto znaci i da trgovci racunaju na sporost prodaje/tranzita.

 
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Hrvatska pošta: problemi u dostavi paketa iz Kine

Dobro, lako za nas, ali koliko milijardi novaca će ovo koštati kinu, bilo bi zanimljivo vidjeti nakon što se cijela panika smiri... mislim pa vjerujem da im je izvoz sada blokiran u većinu svijeta, a da ne spominjem da je direktno preko 20 milijuna ljudi u karanteni i neznam kako funkcionira posao i firme u tim uvjetima, a sigurno ih tamo itekako ima. Na kraju krajeva pa tamošnja firma nam radi i pelješki most... 

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Moj PC  
7 0 hvala 0
6 godina
offline
Hrvatska pošta: problemi u dostavi paketa iz Kine

sad cemo za 4kn dobiti papiric da sami odemo po paket u kinu :)))

 
49 0 hvala 0
9 godina
offline
Hrvatska pošta: problemi u dostavi paketa iz Kine

A kvragu, nadam se da tri paketa sta su u tranzitu ce uspjesno doci do mene :/ Nedam bogami Linksu, ADM-u il bilo kome drugome 200 kn za prokleti konverter, Corona pivo il ne.

Poruka je uređivana zadnji put ned 2.2.2020 3:34 (Sarenn).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Hrvatska pošta: problemi u dostavi paketa iz Kine

Ja sam jučer dobio paket iz Singapura bateriju za mobilet.

Tamo je 18 zaraženih u cijeloj zemlji.

Valjda nije baš taj zaraženi pakirao.

Idem ga otvoriti valjda je corona ispario 

Kažu da se ne može prenjeti preko stvari.

Virusi krepaju na neživoj tvari nakon pola sata.

Poruka je uređivana zadnji put ned 2.2.2020 0:56 (hummer0).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Hrvatska pošta: problemi u dostavi paketa iz Kine

Ja sam svoj paket u četvrtak otvorio u starim rukavicama otvorion i pustio vani preko noći,nek crkne na ledini i još pošpricao octom. F that

Sjedi 1
Moj PC  
13 0 hvala 0
12 godina
offline
Hrvatska pošta: problemi u dostavi paketa iz Kine

Ja baksuz pogubio 3 sarafa sto idu u ove rupe da se stavi hladnjak na procesor , trenutno imam stock hladnjak a htio bih montirat bequiet pure rock slim...Kaze da ce doci do 5.Veljace zivi bili pa vidjeli narucio sam cijeli set taj backplate i sarafe.Trenutno je u Shenzehnu..

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Hrvatska pošta: problemi u dostavi paketa iz K
Jedno pitanje jer sam pročitao ovo: "Sav poštanski promet iz Kine u Hrvatsku dolazi putem avioprijevoznika". Da li to znači da i paketni promet dolazi iz Kine putem Aviona?
Jer ovdje sam pročitao da paketi stižu od 3 sedmice do 3 mjeseca, isto kao u BiH. To me eto zanima. Možda čekaju da se Airplane napuni ili ipak to najviše radi Maers Line.

Hint: kupite bakticid, ja ga ne koristim često ali zato gripe nisam imao 20 godina. Idealan za koncerte, dodir sa tipkovnicom, telefonom, volanom, šipkom za držanje u tramvaju. itd itd. Top stvar. Poprskate malo po rukama i sačekate minut, na taj način i da su vam ruke u blatu bile možete sa njima jesti.
Because anything Korea does, Japan does it better.
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Hrvatska pošta: problemi u dostavi paketa iz Kine

Jeste pekmezi.

Uredno dobio paket koristim proizvod, i jos sam ziv i zdrav.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. | R.I.P. What.CD 11/2016
Moj PC  
7 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Hrvatska pošta: problemi u dostavi paketa iz K
BORG kaže...

Jeste pekmezi.

Uredno dobio paket koristim proizvod, i jos sam ziv i zdrav.

 Kolko onontraje inkubacija? 

Sjedi 1
12 godina
offline
Re: Hrvatska pošta: problemi u dostavi paketa iz K
Envy kaže...
Jedno pitanje jer sam pročitao ovo: "Sav poštanski promet iz Kine u Hrvatsku dolazi putem avioprijevoznika". Da li to znači da i paketni promet dolazi iz Kine putem Aviona?
Jer ovdje sam pročitao da paketi stižu od 3 sedmice do 3 mjeseca, isto kao u BiH. To me eto zanima. Možda čekaju da se Airplane napuni ili ipak to najviše radi Maers Line.

Hint: kupite bakticid, ja ga ne koristim često ali zato gripe nisam imao 20 godina. Idealan za koncerte, dodir sa tipkovnicom, telefonom, volanom, šipkom za držanje u tramvaju. itd itd. Top stvar. Poprskate malo po rukama i sačekate minut, na taj način i da su vam ruke u blatu bile možete sa njima jesti.

Da, sve ti dolazi avionima, i sto je najbolje, iz kine dode do nas u nekih tjedan-tjedan i pol, po nazivnicama na vrecama. Druga stvar je sto nasima treba da obrade to po 2-3 tjedna

Ako sam nešto progriješio, ispravite me. :D Mlad sam, još učim! :D
9 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatska pošta: problemi u dostavi paketa iz K
Envy kaže...
Jedno pitanje jer sam pročitao ovo: "Sav poštanski promet iz Kine u Hrvatsku dolazi putem avioprijevoznika". Da li to znači da i paketni promet dolazi iz Kine putem Aviona?
Jer ovdje sam pročitao da paketi stižu od 3 sedmice do 3 mjeseca, isto kao u BiH. To me eto zanima. Možda čekaju da se Airplane napuni ili ipak to najviše radi Maers Line.

 Svi ti relativno mali paketići stižu avionima k nama, čeka se par dana tamo da oni to pošalju na aerodrom, pa još par dana da se skupi paketa za određenu zemlju pa onda ide na avion.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
10 godina
offline
Hrvatska pošta: problemi u dostavi paketa iz Kine

Ovisi i o tome preko koga šalju pakete, neki dostave brzo a neki čekaju i šalju jednom mjesečno. Yanwen Economic air mail uvijek čeka da se skupi određena količina. Meni su znali zajedno doći paketi naručeni prije 14 dana i prije 60 dana. Čak i naš poštar zna za to i zadnji put je komentirao da je stigao Yanwen i da ima dvije vreće paketa za podijeliti. 

A što se tiče virusa i paketa, nemojte bit paranoični. Nisu paketi stali zbog toga što su zaraženi već zato što te fakin avione sa paketima mora netko utovarit a bome i vozat. Ne lete sami.

Hoy te he vuelto a recordar. Venias hacia mi, te oia sonreir. Hoy me dio por llorar. Me di cuenta que sin ti jamas sere feliz.
 
11 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Hrvatska pošta zbog koronavirusa obustavila pa

samo se vi zajebajte... to sranje s koronavirusom ce biti trigger za kolaps svjetskog gospodarstva i novu recesiju... zapamtite moje riječi

Poruka je uređivana zadnji put sub 1.2.2020 22:50 (Aldo).
6 godina
offline
Hrvatska pošta: problemi u dostavi paketa iz Kine

Ovo je jedinstvena prilika za HP da prvi na zemlji uvedu međudržavnu dostavu s dronovima...gospodo svjedoci smo stvaranja povjesti:)

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Hrvatska pošta zbog koronavirusa obustavila pa
Aldo kaže...

samo se vi zajebajte... to sranje s koronavirusom ce biti trigger za kolaps svjetskog gospodarstva i novu recesiju... zapamtite moje riječi

 Da, to je fix.

A da stvar nije ozbiljna ne bi Kina ugrozila svoje gospodarstvo radi 250 mrtvih. Mislim da je stvar malo gora nego što mi ovdje znamo.

13 godina
online
Hrvatska pošta: problemi u dostavi paketa iz Kine

Ja vas stvarno ne razumijem u par rečenica on uvijek objasni ono bitno.

 

P.S. otkazao sam drugu pošiljku iz Kine.

Doduše još ju nisu ni poslali zbog njihove nove godine.

Napisao sam selleru da otkazujem zbog Corono virusa i nemogućnosti dostave u pitanju je AliExpress.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Hrvatska pošta: problemi u dostavi paketa iz Kine

Poliznem svaki paket iz Kine. Možda dobijem virus pa odem kašljati po ljudima koje ne volim.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Hrvatska pošta: problemi u dostavi paketa iz Kine

Kada se već tako prijekorno traži moderatorska intervencija, budemo malo počistili nered.

 

SVE što nema veze s temom teksta koji se komentira ide u smeće!

...
Moj PC  
5 0 hvala 0
14 godina
offline
Hrvatska pošta: problemi u dostavi paketa iz Kine

Jučer paket stigao u HR nakon mjesec dana, da vidimo oće li se poštar (bez mjerenja temperature paketa) usudit dostaviti

 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatska pošta: problemi u dostavi paketa iz K
Nekoliko paketa 04.02.2020, stiglo u HR zračnim putem iz Kine, ali HP ne preuzima pakete!! Jesu li paketi sad u karanteni ili je na snazi destrukcija!!!
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Hrvatska pošta: problemi u dostavi paketa iz K
Meni su stigla dva paketa ovaj mjesec, zadnji jučer....malo kao se produžilo ali ipak došlo...jedan je još uvijek u transportu avionom ali vjerujem da će i on biti dostavljena kako treba!
9 godina
offline
Hrvatska pošta: problemi u dostavi paketa iz Kine

Ima netko info jel pošiljke (ebay, ali..) iz Kine i Hong Konga dolaze normalno?

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice