HNB predlaže podizanje limita na beskontaktne tran

poruka: 13
|
čitano: 2.884
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "HNB predlaže podizanje limita na beskontaktne tran".
16 godina
offline
HNB predlaže podizanje limita na beskontaktne tran

Mozda je vrijeme za promjenu nacina na koji zivimo. Sve drzave su pokazale nesposobnost sa virusom a godinama su uzimale od nas. Sad se pokazalo da su nesposobne. I ove supacke mjere u kojima ljudi se samo mogu zaduziti i nikakvu konkretnu pomoc dobiti od drzave sve govore... a i kad pomazu, drzave se zaduzuju sto opet ide po ledjima ljudi koji zive u toj drzavi...

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.3.2020 13:43 (Adin).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
HNB predlaže podizanje limita na beskontaktne tran

takva mjera bi bila korisna bar dok traje ova pandemija. Tako bi se smanjilo diranje možebitno kontaminiranih tipkovnica na POSovima.

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
HNB predlaže podizanje limita na beskontaktne tran

250 kn je predloženo na temelju statistike od prije korone, međutim, ljudi sada idu rijeđe u dućan, a kad odu, kupe više.  Bilo bi bolje implementirati tjedni limit.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
 
9 0 hvala 0
15 godina
online
HNB predlaže podizanje limita na beskontaktne tran

po meni trebalo bi samo dopustiti da svaka osoba u internet ili mobilnom bankarstvu sama moze odrediti limit. ja osobno bi sebi stavio za sve transakcije da ne trebam upisivat pin. 

Moj PC  
14 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: HNB predlaže podizanje limita na beskontaktne
MrBlc kaže...

250 kn je predloženo na temelju statistike od prije korone, međutim, ljudi sada idu rijeđe u dućan, a kad odu, kupe više.  Bilo bi bolje implementirati tjedni limit.

 dnevni (kao što je za podizanje gotovine na serekešu)? 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
15 godina
odjavljen
offline
Re: HNB predlaže podizanje limita na beskontaktne

Dugoročno dnevni ne bi bilo loš, ali sad kad ljudi ionako obavljaju više-manje tjedne kupovine, dnevni baš nije praktičan.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
11 godina
offline
HNB predlaže podizanje limita na beskontaktne tran

Stvar je jednostavna. Blagajnica naplati do limita, ti platiš, a onda nastviš dalje.

42
Poruka je uređivana zadnji put čet 26.3.2020 18:32 (markoBT).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
HNB predlaže podizanje limita na beskontaktne tran

Koliko mi je poznato, PBZ je jučer, a HPB danas, ukinuo naknade.

Why so serious?
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: HNB predlaže podizanje limita na beskontaktne
Ajar kaže...
MrBlc kaže...

250 kn je predloženo na temelju statistike od prije korone, međutim, ljudi sada idu rijeđe u dućan, a kad odu, kupe više.  Bilo bi bolje implementirati tjedni limit.

 dnevni (kao što je za podizanje gotovine na serekešu)? 

 

..

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.3.2020 19:24 (bus).
14 godina
offline
Re: HNB predlaže podizanje limita na beskontaktne
Omar123 kaže...

po meni trebalo bi samo dopustiti da svaka osoba u internet ili mobilnom bankarstvu sama moze odrediti limit. ja osobno bi sebi stavio za sve transakcije da ne trebam upisivat pin. 

 

 

Upravo tako, na korisniku bi trebalo biti da preko appsa odredi dali je ogranicenje 50 kn. Ili 5.000 kao i da preko appsa moze blokirati karticu, kao i da dobije trenutnu notifikaciju transakcije na apps + opciju da se transakcija ne moze izvrsiti ako je GPS lokacija mobitela drugacija od POS sustava ili bankomata. .....  upravo onako kako je to rjesio REVOLUT  .... Jbga svi ostali su jos nazadni, ali vjerujem da ce sa vremenom uhvatiti korak sa revolutom

9 godina
offline
Re: HNB predlaže podizanje limita na beskontaktne
bus kaže...
Omar123 kaže...

po meni trebalo bi samo dopustiti da svaka osoba u internet ili mobilnom bankarstvu sama moze odrediti limit. ja osobno bi sebi stavio za sve transakcije da ne trebam upisivat pin. 

 

 

Upravo tako, na korisniku bi trebalo biti da preko appsa odredi dali je ogranicenje 50 kn. Ili 5.000 kao i da preko appsa moze blokirati karticu, kao i da dobije trenutnu notifikaciju transakcije na apps + opciju da se transakcija ne moze izvrsiti ako je GPS lokacija mobitela drugacija od POS sustava ili bankomata. .....  upravo onako kako je to rjesio REVOLUT  .... Jbga svi ostali su jos nazadni, ali vjerujem da ce sa vremenom uhvatiti korak sa revolutom

 Definitvno. Limit treba biti na kartici/bankovnom racunu, a ne terminalu. Neka svima bude po deafultu X kuna, ako hoces vise podigni limit, jer ovo je sad smjesno. Van Hrvatske kupim iPad koristeci beskontaktno placanje, a u Hrvatskoj ne mogu ni viski uzeti.

16 godina
neaktivan
offline
Re: HNB predlaže podizanje limita na beskontaktne
Opet pogrešna upotreba prosječne vrijednosti. Treba gledati medijan.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
4 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: HNB predlaže podizanje limita na beskontaktne

Prosjek ima smisla isključivo ako se radi o filtriranim vrijednostima (dućani mještovite robe s odbačenim ekstremima), ali taj broj često bude jako blizu medijana.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice