Google One sada nudi kompletni backup Android uređ

poruka: 51
|
čitano: 11.053
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Google One sada nudi kompletni backup Android uređ".
5 godina
offline
Re: Google One sada nudi kompletni backup Android
Čitatelj kaže...

Zanimljivo - na Windows Phone 7 je takav backup vec bio dostupan, a sa WP8.0 je uvedena mogucnost

restoranja i na drugi mobitel, drugi model, od drugog proizvodjaca itd.

 

Koliko je WP bio ispred svog vremena, da su samo malo ljudi otvorili oci - danas bi WP bio broj 1.

 

 Toliko je bio ispred svog vremena da je nestao na horizontu i nema ga vise na vidiku....

7 godina
protjeran
offline
Google One sada nudi kompletni backup Android uređ

Ali i dalje radi savrseno, bez nametljivih reklama, sa redovitim updateom, tako da se ne brines,

potrajat ce jos par godina dok sve WP Featuri dodju na druge platforme.

Moj PC  
1 1 hvala 0
5 godina
offline
Re: Google One sada nudi kompletni backup Android
Čitatelj kaže...

Ali i dalje radi savrseno, bez nametljivih reklama, sa redovitim updateom, tako da se ne brines,

potrajat ce jos par godina dok sve WP Featuri dodju na druge platforme.

 Sto bih se ja brinuo?.... Mislis da su svi optereceni tudjim mobitelima ;) Samo ti uzivaj....

Sad ce i surface phone.... Samo sto nije ;)

Poruka je uređivana zadnji put pon 16.9.2019 14:28 (Posmatrač).
7 godina
protjeran
offline
Google One sada nudi kompletni backup Android uređ

Polako. Jos samo dvije zamjene baterije do novog Microsoft OS-a na mobitelu.

 

Dakle 2-3 godine. A i zamjena je brza. Nije kao da svim danasnjim mobitelima, da moras raskopat sve.

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Google One sada nudi kompletni backup Android uređ

Ono što mi je kod Androida bila uvijek totalna gnjavaža je backup, a još je gora potreba za restore u slučaju da mijenjaš uređaj. Većina korisnika radi backup na SD karticu koja je u telefonu i ne kužim čemu to služi jer ako ti netko mazne telefon ode i backup s njim. Raznorazne programe proizvođača sam oduvijek bio lijen koristiti i spajati telefon na računalo tako da mi je backup u cloud koji ima iOS praktički idealan - cijelo vrijeme u pozadini odrađuje svoje, nestane li mi telefon ili ga izgubim jednostavno ga remote lockam i wipeam i prebacim sve na drugi uređaj iz clouda. Što se tiče prostora trenutno plaćam 1$ mjesečno da imam sve stvari sa mobitela gore jer, neće neki vjerovati, 64 GB sa telefona se može staviti na 50 GB u cloudu

 

I sigurno će netko reći kako je glupost plaćati Appleu za to kad Google daje džabe, no za tih 6,5 kn mjesečno dobijem "seamless" integrirano rješenje i nije mi žao to platiti. Politika backupa i prostora na Android uređajima me uvijek zbunjivala, sa Samsungom, Huaweiem i Xiaomiem (nekoć davno sa Sonyem i HTC-om) i nikad nisam našao približno slično rješenje kao ovo na iOS-u. Drago mi je da uređaji sa "čistim" Androidom mogu sada dobiti nešto slično.

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Google One sada nudi kompletni backup Android
Čitatelj kaže...

Ali i dalje radi savrseno, bez nametljivih reklama, sa redovitim updateom, tako da se ne brines,

potrajat ce jos par godina dok sve WP Featuri dodju na druge platforme.

 Da vidim. Zadnji update iz 2015 godine ;) Koji se moze nazvati updateom ;) 

 

Ili imas neki drugi changelog da vidimo sta se to nadogradjuje ;)

Čitatelj kaže...

Polako. Jos samo dvije zamjene baterije do novog Microsoft OS-a na mobitelu.

 

Dakle 2-3 godine. A i zamjena je brza. Nije kao da svim danasnjim mobitelima, da moras raskopat sve.

  Aha sada imas drugi cilj koji ces cekati i nikad docekati Prvo surface phone sada jos jedan propali mobile os do MS-a ;)  Koji bi to bio po redu? 7?

8 godina
neaktivan
offline
Re: Google One sada nudi kompletni backup Android

Puno ljudi hvale IOS, ali samo zato jer se ne znaju služiti android-om, odavno prelaskom s androida na novi/stari android imaš mogućnost "mirror" kopije na novi uređaji i (pazi ovo),

radi savršeno, nije bitno je li android  6 ili 10. Kod IOS-a je to u biti više puta sranje (moraš si uzei 2-3h). Prvo moraš update-ati novi mobitel na najnoviju verziju. Znači, izvadiš iz kutije, upališ, update, factory reset, onda možeš kopirati, ali samo ako razlika između backupa na starom IOS-u i novom na koji kopiraš nije 2 generacije.... uglavnom ako nemaš sreće, j... ga. To je ako ne plaćaš icloud, naravno. Znači npr. iphone 5S backup na restore Iphone 7 (npr IOS 12 nejde, i kaj sad?)...najčešće restore s iClouda ne radi ako se mijenja uređaj (generacijaz)

Kod androida, ako je nekome do komocije onda se kupi Google PIXEL (2,3 ili 4) i onda je backup apsolutno svega besplatan i to u punom kapacitetu uređaja (ako mob ima 512GB onda je toliki besplatni backup online) i to ne ulazi u računicu od gmail-a (cca 15GB). Znači ta priča je stara cca. 3,5 godine. Oba dva sustava su jako zrela, ali je android na višoj razini (govorim iskljuičivo o stock android-u i google one verzijama), skinovi/launcher su tužna realnost (touchwiz, miui, coloros......)

 P.S. koristim oba sustava, preferiram android jer nema "dječjih" bolest, iz nekog razloga iphone x ponekad prestane rotirati ekran, wireless hotspot se zamrzne sam od sebe, a ponekad prestane raditi mobilna mreža (doduše radi se o tele2 mreži pa bi to prošlo pod "normalno"), uglavnom restart mobitela rješava problem/e.

7 godina
protjeran
offline
Re: Google One sada nudi kompletni backup Android
Posmatrač kaže...

 Da vidim. Zadnji update iz 2015 godine ;) Koji se moze nazvati updateom ;) 

 

Ili imas neki drugi changelog da vidimo sta se to nadogradjuje ;)

 Slabo ti to vidis - zadnja nadogradnja prije 7 dana:

https://en.wikipedia.org/wiki/Windows_10_Mobile_version_history

5 godina
offline
Re: Google One sada nudi kompletni backup Android
Čitatelj kaže...
Posmatrač kaže...

 Da vidim. Zadnji update iz 2015 godine ;) Koji se moze nazvati updateom ;) 

 

Ili imas neki drugi changelog da vidimo sta se to nadogradjuje ;)

 Slabo ti to vidis - zadnja nadogradnja prije 7 dana:

https://en.wikipedia.org/wiki/Windows_10_Mobile_version_history

 I sta si dobio sa njom?

7 godina
protjeran
offline
Google One sada nudi kompletni backup Android uređ

Imas changelog javno dostupan pa si procitaj. Il ne ti google asistent procita

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Google One sada nudi kompletni backup Android
Čitatelj kaže...

Imas changelog javno dostupan pa si procitaj. Il ne ti google asistent procita

 Krpaju rupe. 2 sigurnosna problema koja se krpaju. Jos uvijek krpaju rupe u toliko naprednom OS-u... WOW i ti se hvalis time? 

Godinama krpaju i nikad zakrpati....

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 17.9.2019 7:59 (Posmatrač).
7 godina
protjeran
offline
Google One sada nudi kompletni backup Android uređ

Opcenito sigurnosne zakrpe koji se ticu svih OS-ova,

od Microsoft Servera, do Windows Mobile platforme.

 

Istu stvar dobija i Android, ali malo rijedje - osim Pixeli i AndroidONE uredjaji,

dok kod Microsofta svi uredjaji, nije li to krasno?

 

Ako pogledas, trenutni aktualni sigurnosni update na Androidu je August,

dok je vec iza nas proslo pol Semptembra. No dobro, bit ce, polako. Stigne se.

(osim Pixeli, oni su jedini dobili novu zakrpu, i Andorid X)

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Google One sada nudi kompletni backup Android
Čitatelj kaže...

Opcenito sigurnosne zakrpe koji se ticu svih OS-ova,

od Microsoft Servera, do Windows Mobile platforme.

 

Istu stvar dobija i Android, ali malo rijedje - osim Pixeli i AndroidONE uredjaji,

dok kod Microsofta svi uredjaji, nije li to krasno?

 

Ako pogledas, trenutni aktualni sigurnosni update na Androidu je August,

dok je vec iza nas proslo pol Semptembra. No dobro, bit ce, polako. Stigne se.

(osim Pixeli, oni su jedini dobili novu zakrpu, i Andorid X)

 Wow odoh staviti mob na airplane mod i umotati u al foliju i cekati septembar update ;)

 

Ej a sta ces ti na ovoj temi kad vec imas tako superioran mob ;)

Poruka je uređivana zadnji put uto 17.9.2019 10:19 (Posmatrač).
7 godina
protjeran
offline
Google One sada nudi kompletni backup Android uređ

Cekam backup za babin mob, da ne moram svaki put kad ga razbije,

rucno prebacivat na drugi mobitel, nego da sa logiranjem

u google account dobijem sve natrag - kao na Windows Mobileu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Google One sada nudi kompletni backup Android
sastipet kaže...

Puno ljudi hvale IOS, ali samo zato jer se ne znaju služiti android-om, odavno prelaskom s androida na novi/stari android imaš mogućnost "mirror" kopije na novi uređaji i (pazi ovo),

radi savršeno, nije bitno je li android  6 ili 10. Kod IOS-a je to u biti više puta sranje (moraš si uzei 2-3h). Prvo moraš update-ati novi mobitel na najnoviju verziju. Znači, izvadiš iz kutije, upališ, update, factory reset, onda možeš kopirati, ali samo ako razlika između backupa na starom IOS-u i novom na koji kopiraš nije 2 generacije.... uglavnom ako nemaš sreće, j... ga. To je ako ne plaćaš icloud, naravno. Znači npr. iphone 5S backup na restore Iphone 7 (npr IOS 12 nejde, i kaj sad?)...najčešće restore s iClouda ne radi ako se mijenja uređaj (generacijaz)

Kod androida, ako je nekome do komocije onda se kupi Google PIXEL (2,3 ili 4) i onda je backup apsolutno svega besplatan i to u punom kapacitetu uređaja (ako mob ima 512GB onda je toliki besplatni backup online) i to ne ulazi u računicu od gmail-a (cca 15GB). Znači ta priča je stara cca. 3,5 godine. Oba dva sustava su jako zrela, ali je android na višoj razini (govorim iskljuičivo o stock android-u i google one verzijama), skinovi/launcher su tužna realnost (touchwiz, miui, coloros......)

 P.S. koristim oba sustava, preferiram android jer nema "dječjih" bolest, iz nekog razloga iphone x ponekad prestane rotirati ekran, wireless hotspot se zamrzne sam od sebe, a ponekad prestane raditi mobilna mreža (doduše radi se o tele2 mreži pa bi to prošlo pod "normalno"), uglavnom restart mobitela rješava problem/e.

Možeš malo pojasniti što misliš pod "mirror copy" na novi uređaj? Prebacivanje kontakata, pošte i kalendara? Zadnje sam prebacivao kolegu sa LG-a na Xiaomi i jedan dio prođe bez brige, no oko nekih stvari sam se izgnjavio i potrošio 2-3 sata da je sve prebačeno. Kad sam se prebacivao sa iPhonea 8 na XS prvo što je kad sam ga upalio detektirao je drugi uređaj u blizini i ponudio prebacivanje, preko iClouda to ide glatko da glađe ne može. Prošli put sam to radio preko iTunes backupa pa je isto bilo sve glatko, a ovo što kažeš da je gnjavaža sa updateom je stvarno traženje dlake u jajetu jer traje 10-15 minuta uvrh glave. Nakon toga imaš sve, ali doslovce sve što si imao posloženo na starom uređaju, čak i napola napisane poruke su ostale.

 

Koja to konkretno 2 uređaja koristiš, baš me zanima? Meni se isto desi da mi se na XS-u prestane rotirati ekran, ali samo kad slučajno kliknem na lock orientation. Tele2 je što se mreže tiče malo teži slučaj, imao sam tih problema, no ne moraš gasiti mobitel nego ga stavi u Airplane mode i vrati i proradit će.

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
14 godina
offline
Google One sada nudi kompletni backup Android uređ

Baš sam danas trebao prebacivati sve sa starog na novi xiaomi, znači odlično je to xiaomi sredio, prebacio skoro sve: kontakte, poruke, call logove, fotke i videe (dap), čak i ikonice mi je rasporedio točno onako kako je na starom bilo, sve što sam backupao na xiaomi račun se vratilo, neš ti kompliciranosti na androidu.

Jedino mi ostalo 10gb muzike lokalno koju trebam prebaciti.

HTC Hero-iP 3GS-Nexus S-N7-Htc 8S-iP4-Galaxy S2-Sensation-Lumia 625-N8-Dell Venue 8-Z1C-M2 Note-M8-Z1C-BB 9900-Z1C-L630-Xperia E-OPO-HOX-N5-Nokia 6120-Nokia 5310-N5-iP4S-iP5S-S5-HTC10-Note8-S5-Mix2
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Google One sada nudi kompletni backup Android uređ

I vjerovatno moras ulogirati sve Mail accountove,

tipa Gmail, Exchange itg.

 

Obicno radim sa Samsung Smart Switch, makar nije savrsen,

sve Mail accounte moram kasnije rucno prebaciti,

ukljucujuci i Gmail.

 

Vidio sam da postoji i Samsung Account i da on radi nekakav backup,

nisam istrazivao, jer nije mi od koristi ako se prebacuje sa Samsunga na Huawei,

ili obratno - nece raditi.

 

Fali nesto kao na iOS-u ili WP-u, da radi neovisno o modelu mobitela,

ili u slucaju WP-a, neovisno i o proizvodjacu - te da prebaci i sve Mail accountove.

(prebaci ih sve ako su bili postavljeni u Outlook, a uglavnom jesu - na WP-u je Outlook kralj,

na iOS-u je OK, fali opcija za resize fotografija kod slanja, na Androidu nisam ni probao)

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Google One sada nudi kompletni backup Android
EZY-E kaže...

Baš sam danas trebao prebacivati sve sa starog na novi xiaomi, znači odlično je to xiaomi sredio, prebacio skoro sve: kontakte, poruke, call logove, fotke i videe (dap), čak i ikonice mi je rasporedio točno onako kako je na starom bilo, sve što sam backupao na xiaomi račun se vratilo, neš ti kompliciranosti na androidu.

Jedino mi ostalo 10gb muzike lokalno koju trebam prebaciti.

Lako je kad to radiš sa Xiaomija na Xiaomi (ili sa neka druga dva uređaja od iste firme), ali kako to najlakše napraviti kad to radiš sa nekog drugog Androida? Xiaomi i Huawei su sve što se moglo kopirati sa iOS-a kopirali tako da ove funkcionalnosti na njima rade vrlo slično, no šteta da je to samo unutar istog proizvođača, a nije zajedničko za veći skup Android uređaja.

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
14 godina
offline
Re: Google One sada nudi kompletni backup Android
Čitatelj kaže...

I vjerovatno moras ulogirati sve Mail accountove,

tipa Gmail, Exchange itg.

 

Obicno radim sa Samsung Smart Switch, makar nije savrsen,

sve Mail accounte moram kasnije rucno prebaciti,

ukljucujuci i Gmail.

 

Vidio sam da postoji i Samsung Account i da on radi nekakav backup,

nisam istrazivao, jer nije mi od koristi ako se prebacuje sa Samsunga na Huawei,

ili obratno - nece raditi.

 

Fali nesto kao na iOS-u ili WP-u, da radi neovisno o modelu mobitela,

ili u slucaju WP-a, neovisno i o proizvodjacu - te da prebaci i sve Mail accountove.

(prebaci ih sve ako su bili postavljeni u Outlook, a uglavnom jesu - na WP-u je Outlook kralj,

na iOS-u je OK, fali opcija za resize fotografija kod slanja, na Androidu nisam ni probao)

 Imam samo gmail tako da ne znam, upisao sam samo za google account i xiaomi mi account.

Ja kad sam prebacivao sa galaxya s5 na xiaomi mi je radilo, xiaomijeva aplikacija, bilo je nekih mušica ali je išlo na kraju.

southy kaže...
EZY-E kaže...

Baš sam danas trebao prebacivati sve sa starog na novi xiaomi, znači odlično je to xiaomi sredio, prebacio skoro sve: kontakte, poruke, call logove, fotke i videe (dap), čak i ikonice mi je rasporedio točno onako kako je na starom bilo, sve što sam backupao na xiaomi račun se vratilo, neš ti kompliciranosti na androidu.

Jedino mi ostalo 10gb muzike lokalno koju trebam prebaciti.

Lako je kad to radiš sa Xiaomija na Xiaomi (ili sa neka druga dva uređaja od iste firme), ali kako to najlakše napraviti kad to radiš sa nekog drugog Androida? Xiaomi i Huawei su sve što se moglo kopirati sa iOS-a kopirali tako da ove funkcionalnosti na njima rade vrlo slično, no šteta da je to samo unutar istog proizvođača, a nije zajedničko za veći skup Android uređaja.

 Gore sam napisao za primjer samsung na xiaomi, instaliraš xiaomi mi mover i ide.

I pazi sad ovo, s tom aplikacijom možeš lokalno spremljene podatke isto tako prebaciti (u mom slučaju 15gb muzike).

Funkcionira preko wifija, na jednom se upali neka posebna vrsta wifi hotspota a drugi se spoji na prvog i ide stvarno brzo, može li to iphone? :)

HTC Hero-iP 3GS-Nexus S-N7-Htc 8S-iP4-Galaxy S2-Sensation-Lumia 625-N8-Dell Venue 8-Z1C-M2 Note-M8-Z1C-BB 9900-Z1C-L630-Xperia E-OPO-HOX-N5-iP4S-iP5S-S5-HTC10-Note8-S5-Mix2-Mi9SE
16 godina
neaktivan
offline
Re: Google One sada nudi kompletni backup Android
EZY-E kaže...

Gore sam napisao za primjer samsung na xiaomi, instaliraš xiaomi mi mover i ide.

I pazi sad ovo, s tom aplikacijom možeš lokalno spremljene podatke isto tako prebaciti (u mom slučaju 15gb muzike).

Funkcionira preko wifija, na jednom se upali neka posebna vrsta wifi hotspota a drugi se spoji na prvog i ide stvarno brzo, može li to iphone? :)

 

Obično sam skeptičan prema takvim alatima, ali Mi Mover mi se čini vrlo solidan tako da ću ga svakako isprobati sljedeći put.

 

iPhone ima Air drop, servis koji je Xiaomi-u i Huaweiu često bio "uzor" za takve funkcionalnosti gdje možeš slati dototeke između 2 iOS ili Mac uređaja.

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
14 godina
offline
Re: Google One sada nudi kompletni backup Android
Ali vrijedi li airdrop i za lokalno spremljenu muziku?
HTC Hero-iP 3GS-Nexus S-N7-Htc 8S-iP4-Galaxy S2-Sensation-Lumia 625-N8-Dell Venue 8-Z1C-M2 Note-M8-Z1C-BB 9900-Z1C-L630-Xperia E-OPO-HOX-N5-iP4S-iP5S-S5-HTC10-Note8-S5-Mix2-Mi9SE
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice