Godinu dana star iPhone na vrijednosti gubi dvostr

poruka: 56
|
čitano: 9.716
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Godinu dana star iPhone na vrijednosti gubi dvostr".
5 godina
offline
Godinu dana star iPhone na vrijednosti gubi dvostr

Clanak koji prenosi kretanje cijena na americkom trzistu... 

Zali boze vremena na citanje....

 
24 0 hvala 1
15 godina
offline
Godinu dana star iPhone na vrijednosti gubi dvostr

zašto ne bismo vjerovali? trump, i to je amerika. mi smo europčani, rimembr? u nas čim izađeš iz dućana bilo što vrijedi bar 30% manje. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
3 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Godinu dana star iPhone na vrijednosti gubi dv
Ajar kaže...

zašto ne bismo vjerovali? trump, i to je amerika. mi smo europčani, rimembr? u nas čim izađeš iz dućana bilo što vrijedi bar 30% manje. 

 AL je u ducanu 50% vise pa se to preklopi :)

16 godina
offline
Re: Godinu dana star iPhone na vrijednosti gubi dv
iPhone je Golf među mobitelima.
 
14 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: Godinu dana star iPhone na vrijednosti gubi dv
Posmatrač kaže...

Clanak koji prenosi kretanje cijena na americkom trzistu... 

Zali boze vremena na citanje....

U čemu je onda kolega problem ?! 
Da ne govorimo o cijenama bez poreza! 
Ah da, android gadgeti su "smeće" za 24 mjeseca !!!!! 

Posmatrač kaže...
Ajar kaže...

zašto ne bismo vjerovali? trump, i to je amerika. mi smo europčani, rimembr? u nas čim izađeš iz dućana bilo što vrijedi bar 30% manje. 

 AL je u ducanu 50% vise pa se to preklopi :)

A kako je kod vas onda doma cijena, bilo kojem flagship modelu?!?! 
Možda je nešto jeftinije/povoljnije?! 
Koliki je kod vas standard, ili GDP?!?! 

ATJ Lučko
14 godina
offline
Godinu dana star iPhone na vrijednosti gubi dvostr

Aha, pogledajte kod nas cijene npr oneplus 7 pro ili pixela 3 na njuskalu, drže cijenu prilično dobro a kad su izašli.

HTC Hero-iP 3GS-Nexus S-N7-Htc 8S-iP4-Galaxy S2-Sensation-Lumia 625-N8-Dell Venue 8-Z1C-M2 Note-M8-Z1C-BB 9900-Z1C-L630-Xperia E-OPO-HOX-N5-iP4S-iP5S-S5-HTC10-Note8-S5-Mix2-Mi9SE-Mi9
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Godinu dana star iPhone na vrijednosti gubi dvostr

nije samo u americi tako, isto je kod nas.

evo baš sam jutros prodao iphone 11 (obični) sa 2 dodatne spigen maske za 4700 kn (platio sam ga 5300 na njušci vakumiranog početkom 11 mj.). sa istim novcima kupio sam takošer neotvoreni oneplus 7t, evo baš dangubim na njemu malo.

 

dok recimo kad sam prodavao pixel 3a jesenas da kupim ajfon, dobio sam puno manje novaca nego on zapravo vrijedi, ali još sam dobro i prošao jer je to kao guglov telefon. da sam prodavao neki samsung/lg ili posebno ćaomi i slične ne bih dobio ni pola uloženog.

Halo Bing! Kako bratac?
 
3 2 hvala 0
7 godina
offline
Godinu dana star iPhone na vrijednosti gubi dvostr

Jebote, ispada da je pola amerike naseljeno balkancima, tko bi rekao da i ameri obožavaju Nokiu...

(premda je best buy uz Xiaomi i Motorolu).

 

P.S. ovo je dobar orijentir za prepodavače mobitela - flagshipovi se ne isplate, bolje se zaradi s jeftinijima; em lakše prodaš, manji je pad cijene, i brže prodaš pa ne dođe do daljnjeg pada cijene.

Što je i logično, jer ionak onaj tko kupuje jeftiniji smartfon ga kupuje za duži rok, a oni koji kupuju flagship ga kupuju za maksimalno 3 mjeseca korištenja (dok ne prestane biti in).

 

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put pet 6.3.2020 13:27 (fer-de-lance).
 
1 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Godinu dana star iPhone na vrijednosti gubi dv
Mar kaže...
iPhone je Golf među mobitelima.

 golf dvica dizlo...

Ju je je? Je ju je!
4 godine
offline
Re: Godinu dana star iPhone na vrijednosti gubi dv
Mar kaže...
iPhone je Golf među mobitelima.

 Opel Manta.

6 godina
offline
Re: Godinu dana star iPhone na vrijednosti gubi dv
Pa novi IPhone je samim izlazkom stariji godinu ili dvije u odnosu na android telefone tako da mu je vrijednost i veće nakon godinu dana a nakon dvije godine je i skuplji nego kad je bio 'novi' jer valja platiti muzejske primjetke!
 
5 3 hvala 1
14 godina
offline
Godinu dana star iPhone na vrijednosti gubi dvostr

Zato svatko može biti gazda s iPhoneom pričeka li 3-4 godine kao moj susjed s Mercedesom S klase starim 20 godina. Jako je ponosan i kaže da će ići još 20. Baš da vidim. Kad li će moj iPhone 5 u mirovinu?

Poruka je uređivana zadnji put pet 6.3.2020 16:27 (BarbaVeli).
 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Godinu dana star iPhone na vrijednosti gubi dvostr

Bez obzira na kontraverziju sa baterijama, iPhone puno bolje i duze ima podrsku. Evo bas sam macki kupio iPhone 7 da ima za instagram. iPhone 7 i  dalje ima zadnju verziju iOSa i vjerojatno ce dobiti i 14ku i to nakon 4 godine.

Dok recimo Samsung Galaxy S7 koji je izasao u istoj godini kao iPhone 7 nema nikakvu podrsku vec 2 godine. 

Moj PC  
5 1 hvala 0
5 godina
offline
Re: Godinu dana star iPhone na vrijednosti gubi dv
BarbaVeli kaže...

Zato svatko može biti gazda s iPhoneom pričeka li 3-4 godine kao moj susjed s Mercedesom S klase starim 20 godina. Jako je ponosan i kaže da će ići još 20. Baš da vidim. Kad li će moj iPhone 5 u mirovinu?

 Ja imam 2 nokie 3310 koje rade. Kad ce one u mirovinu?

9 godina
offline
Godinu dana star iPhone na vrijednosti gubi dvostr

Zanimljivo, a na njušci likovi bez problema spuste po 500kn jer ne mogu prodat ajfonove. Sram me je uopće reći za koju mizeriju sam prodao 6s i 7-icu.

Poruka je uređivana zadnji put pet 6.3.2020 17:00 (Lil Dice).
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Godinu dana star iPhone na vrijednosti gubi dv
O_O_O kaže...

Bez obzira na kontraverziju sa baterijama, iPhone puno bolje i duze ima podrsku. Evo bas sam macki kupio iPhone 7 da ima za instagram. iPhone 7 i  dalje ima zadnju verziju iOSa i vjerojatno ce dobiti i 14ku i to nakon 4 godine.

Dok recimo Samsung Galaxy S7 koji je izasao u istoj godini kao iPhone 7 nema nikakvu podrsku vec 2 godine. 

A da ne govorimo o fluidnosti rada nakon par godina. Većina ljudi koje znam da su koristili S7 već je davno prešla na Huawei ili Xiaomi, a na iPhoneu 7-ici je još dosta ljudi jer nemaju potrebe mijenjati. Stanje baterije je također iznanađujuće dobro, nakon 6-ice svi modeli su puno bolji po pitanju baterije.

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
15 godina
odjavljen
offline
Re: Godinu dana star iPhone na vrijednosti gubi dv
I većina Android uređaja ima podršku poprilično dugo, samo je razlika u tome što Android uređaji u prosjeku cca godinu i pol dobijaju nadogradnje na veće verzije, a kasnije samo sigurnosne patcheve, dok iOS uređaji dobijaju nazivno nadogradnje na noviju verziju, ali čim se malo HW platforma odmakne, često novije funkcionalnosti budu onemogućene, što u osnovi znači da u odnosu na Android uređaje dobijaju samo još look n' feel novijeg sustava.

Appleova taktika je zapravo jeftinija za manji broj modela, te je marketinški bolja jer ljudi imaju osjećaj da su nešto dobili zbog veće brojke i osvježenog sučelja, ali postaje horor za održavanje kako broj modela raste, pa za Android nije prikladna.
Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
12 godina
offline
Godinu dana star iPhone na vrijednosti gubi dvostr

Cijena polovnih Androida pada zato jer pada i cijena novih. A cijena novih pada zato jer je konkurencija ogromna i stalno izlaze novi modeli. Netko tu vidi manu, ja vidim samo prednost.

Nema ovo nikakve veze s fluidnošću, degradacijom baterije... i sl. floskulama. Kad polovni Android nakon godinu dana ne bi izgubio 45% vrijednosti koštao bi isto kao i u tom trenutku taj model nov iz dućana. Primjera radi, uzet ću jedan s okruglom cijenom - Huawei P30 Pro 128GB.

Cijena na izlasku mu je bila 1000€. Danas ga se može kupiti (novog) za 600€. Ako je podatak o padu cijene iz članka točan, 45% u godinu dana, ispada da polovan košta 550€. Sad vam je valjda jasno da je ovaj članak čisti marketing.

 
11 0 hvala 1
7 godina
protjeran
offline
Re: Godinu dana star iPhone na vrijednosti gubi dv
Lil Dice kaže...

Zanimljivo, a na njušci likovi bez problema spuste po 500kn jer ne mogu prodat ajfonove. Sram me je uopće reći za koju mizeriju sam prodao 6s i 7-icu.

 Koliko si prodao 7icu? Ja sam je nedavno kupio (ne za sebe, za macku) za 1200 kuna.

Poruka je uređivana zadnji put pet 6.3.2020 17:47 (O_O_O).
9 godina
offline
Re: Godinu dana star iPhone na vrijednosti gubi dv
Ajmo iskreno, koliko bi vrijedio (moj) iphone X star 15 mjeseci, ocuvan, bez ikakvih tragova korištenja, baterija 87%. Koliko mu je pala cijena ako recimo gledamo da mu je cijena bila 1000€? Kako uopće procijeniti vrijednost nečega sto je očuvano? Razumijem da pada cijena ako pukne staklo na ekranu ili je izgreban, ali kako procjeniti ocuvan mobitel koji je ipak bio korišten godinu i pol.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Godinu dana star iPhone na vrijednosti gubi dv
Gogy7 kaže...
Ajmo iskreno, koliko bi vrijedio (moj) iphone X star 15 mjeseci, ocuvan, bez ikakvih tragova korištenja, baterija 87%. Koliko mu je pala cijena ako recimo gledamo da mu je cijena bila 1000€? Kako uopće procijeniti vrijednost nečega sto je očuvano? Razumijem da pada cijena ako pukne staklo na ekranu ili je izgreban, ali kako procjeniti ocuvan mobitel koji je ipak bio korišten godinu i pol.

 Ja ne bi dao preko 50% cijene. Ne samo za iPhone nego za bilo koji mobitel s tim opisom. Ali 50% cijene novog u trenutku kad ja kupujem a ne kad si ti kupio i tu se stvara razlika.

12 godina
offline
Godinu dana star iPhone na vrijednosti gubi dvostr

Jbg, ja kupim pojeftin mob pa ga trajbam dok ide ili se ne razbije... Ne pada mi na pamet prodavati mob dok ikako radi... Pa nekidan sam umirovio Lumiu 535 i to zato što su ih servisi napustili...

Nisam ja ništa prčko.
Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Godinu dana star iPhone na vrijednosti gubi dv
Znaci nebi ga sad mogao prodati za vise od 500€? Mislim ga koristiti jos par godina, steta je sto tako pada cijena a ljudi kupe zanemarivo "bolji" iphone 11pro za 1200€.
Koliko bi onda sada vrijedio s8 da sam ga uzeo? 200€?
6 godina
offline
Re: Godinu dana star iPhone na vrijednosti gubi dv
Mensečini da je zadnja sigurnosni zakrpa datuma 1.12.2019 tako da nije baš ti istina...a i radi na Oreu bez greške mensečini!
12 godina
offline
Re: Godinu dana star iPhone na vrijednosti gubi dv
Gogy7 kaže...
Znaci nebi ga sad mogao prodati za vise od 500€? Mislim ga koristiti jos par godina, steta je sto tako pada cijena a ljudi kupe zanemarivo "bolji" iphone 11pro za 1200€.
Koliko bi onda sada vrijedio s8 da sam ga uzeo? 200€?

 S obzirom da je novi s8 300€ u dućanu a na black friday ih je bilo i po 250€, očekivati 200€ za godinu i po star je poprilično optimistično.

I kako to misliš zanemarivo bolji 11 pro? Uspoređuješ svoj dvije linije star mobitel s najnovijim i to klase koja u vrijeme iPhonea X nije ni postojala. Pa novi iPhone 11 koji je znatno bolji od XS a taj dosta bolji od X košta 715€. Koliko bi ti htio za svoga? 999€?

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 6.3.2020 18:36 (BlueMax).
16 godina
offline
Godinu dana star iPhone na vrijednosti gubi dvostr

Svi zaboravljate da se ovdje govori o trgovini, a koja opet podlijeze mozda i najstarijem poznatom zakonu u ljudskoj civilizaciji,zakonu ponude i traznje. 

 

Proizvodjaci svake godine nude nove uredjaje, malo unaprijedjene speckama i skoro uvijek malo vece cijene (proguglajte cijenu npr Galaxy S8 i sada S20 ili iPhonea 8 i 11) i samim time snizavaju cijenu starijim modelima, pogotovo onim novim "neotpakovanim", a to opet tjera cijenu dolje predposljednjim i itd modelima tako da jedan prosjecan Android flagship izgubi nekih 40% cijene unutar godinu dana jer imamo novi model koji je pozeljan, koji pretezno imamalo vecu cijenu koja dodatno dodaje na taj postotak, a i sami proizvodjaci se zele rijesiti eventualnih zaliha proslogodisnjeg modela pa ih daju po proizvodnoj cijeni (gle cuda vecina mobitela se prodaje po cijeni oko 50% skupljoj od proizvodnih troskova).

 

Ehhh sada razlika izmedju jabuke i androida je upravo u ponudi. Kod androida imamo mnogo proizvodjaca, veliki broj modela i opcenito dosta veci broj mobitela u opticaju i samim time ponuda je vjerovatno dosta veca od potraznje sto samim time tjera cijenu dole dosta brze i u vecem procentu nego kod jabuke jer kod jabuke imamo jednog proizvodjaca, dosta manji broj modela i broja mobitela u opticaju nego kod androida. 

 

Konacnu razliku zasto jabuka gubi sporije na vrijednosti od ostatka mobitela je i vrijednost brenda koja kotira veoma visoko i samim time doprinosi vecoj cijeni naspram konkurencije. 

Tu vecina ljudi (citaj vecini prosjecnih ljudi koji nisu toliko tehnoloski upuceni) idalje jabuku gleda kao najkvalitetnijeg proizvodjaca, gleda ih kao neki luksuz i statusni simbol naspram konkurencije i sama cinjenica da su na glasu kao dugovjecni, da daju najduzu i najbolju podrsku, da su najsigurnija platforma doprinosi tom manjem padu cijene.

 

Sve ovo se moze primjeniti i na druge proizvode, imate npr VW Passat i Mercedes C klasu npr (ne razumijem se toliko u vrijednosti automobila ali mislim da ova dva modela su negdje cjenovno izjednacena) i sta mislite koji ce vrijedti vise kao polovan nakon recimo nekih 5 godina koristenja ako uzmemo da su oba ocuvani 

 
6 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Godinu dana star iPhone na vrijednosti gubi dv
MrBlc kaže...
I većina Android uređaja ima podršku poprilično dugo, samo je razlika u tome što Android uređaji u prosjeku cca godinu i pol dobijaju nadogradnje na veće verzije, a kasnije samo sigurnosne patcheve

 Kako koji mobitel na Androidu... Ja sam na Huaweiu srednje klase dobio jednu veću nadogradnju (Android 7 na 8) i samo par patcheva, ali po isteku 2 godine nema više nikakvih patcheva. Čak mi je žao da sam stavio Android 8. Sa sedmicom je radio brže.

4 godine
offline
Re: Godinu dana star iPhone na vrijednosti gubi dv
BlueMax kaže...
Gogy7 kaže...
Znaci nebi ga sad mogao prodati za vise od 500€? Mislim ga koristiti jos par godina, steta je sto tako pada cijena a ljudi kupe zanemarivo "bolji" iphone 11pro za 1200€.
Koliko bi onda sada vrijedio s8 da sam ga uzeo? 200€?

 S obzirom da je novi s8 300€ u dućanu a na black friday ih je bilo i po 250€, očekivati 200€ za godinu i po star je poprilično optimistično.

I kako to misliš zanemarivo bolji 11 pro? Uspoređuješ svoj dvije linije star mobitel s najnovijim i to klase koja u vrijeme iPhonea X nije ni postojala. Pa novi iPhone 11 koji je znatno bolji od XS a taj dosta bolji od X košta 715€. Koliko bi ti htio za svoga? 999€?

 

 Ne poznaju svi te izvore koje ti gledaš, pa niti ne znaju za te cijene.

 

EDIT: E, moj, uuY, ne bi vjerojao, ali postoji vojska ljudi kojima je mobitel sporedna stvar je proučavaju cijene mobitela iz minute u minutu poput neke burze. Kupe mobitel kao što kupe kilu kruha ili vešmašinu i zaborave na to.

Poruka je uređivana zadnji put pet 6.3.2020 21:35 (zelenapaprika).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Godinu dana star iPhone na vrijednosti gubi dv
Mislim da je ok cijena, ako je očuvani. Ja sam za ženinu 7-icu sa 128GB bez ijedne točkice u siječnju dobio 1400, doduše kad sam ga natrag zapakirao u originalnu ambalažu ne vidiš razliku od novoga.
The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
16 godina
neaktivan
offline
Re: Godinu dana star iPhone na vrijednosti gubi dv
Se**** ko grlica 😆😆😳
The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice