Folding@home pomaže u traženju lijeka za COVID-19,

poruka: 371
|
čitano: 47.469
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Folding@home pomaže u traženju lijeka za COVID-19,".
14 godina
offline
Re: Folding@home pomaže u traženju lijeka za COVID
dreadmoore kaže...
phoenix2003 kaže...

Da sam rudario bitcoin umjesto BOINCa sada bih bio milioner Inače imam preko 223 miliona bodova skupljenih u raznim boinc projektima. Dugo sam, u ukupnom poretku, bio prvi u BiH, sada sam drugi....

 Sta mislis jel ti netko ikad rekao bar  hvala 

Da sam na to mislio ne bih nikada to počeo da radim.

12 godina
offline
Folding@home pomaže u traženju lijeka za COVID-19,

Moram priznat da je temperatura GPU zaista visoka,MSI GTX 1070ti!

AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Folding@home pomaže u traženju lijeka za COVID-19,

To je to. Mislim, temperatura je normalna za to što GPU sada radi. Možeš dodatno provjetriti kućište da dodaš jedan-dva ventilatora ili undervolt (ali ovo traži da odvojiš vrijeme da testiraš stabilnost itd.....)

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Folding@home pomaže u traženju lijeka za COVID
volegradele kaže...

Moram priznat da je temperatura GPU zaista visoka,MSI GTX 1070ti!

 Pa je mozda  malo viša nego sto bi trebalo , kod mene je obična 1070 Strix i bude do 67 68 C maximalno . Nego , koji ti je ovo gadget za temp grafike :)  , odavno ne uspjevam naci da su podrzani noviji  čipovi 

 

edit : nasao 

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.3.2020 18:45 (error_666).
12 godina
offline
Re: Folding@home pomaže u traženju lijeka za COVID
error_666 kaže...
volegradele kaže...

Moram priznat da je temperatura GPU zaista visoka,MSI GTX 1070ti!

 Pa je mozda  malo viša nego sto bi trebalo , kod mene je obična 1070 Strix i bude do 67 68 C maximalno . Nego , koji ti je ovo gadget za temp grafike :)  , odavno ne uspjevam naci da su podrzani noviji  čipovi 

 

edit : nasao 

  akad sam skunuo front panel pala je temperatura na 72-73C.Kako bit siguran da radi za covid-19?Evo vec dvi tri ure ne radi ni CPU ni GPU!

AUDIOFIL
12 godina
offline
Re: Folding@home pomaže u traženju lijeka za COVID
Meni upravo odrađuje gpu task, nekad treba malo pričekati. Sad znanstvenici kasne za nama, ne mogu napripremat dovoljno 😄
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Folding@home pomaže u traženju lijeka za COVID
volegradele kaže...

  akad sam skunuo front panel pala je temperatura na 72-73C.Kako bit siguran da radi za covid-19?Evo vec dvi tri ure ne radi ni CPU ni GPU!

Očisti hladnjak grafičke kompresovanim zrakom. Ne znam koliko je stara, možeš zamjeniti termalnu pastu novom i kvalitetnom.

12 godina
offline
Re: Folding@home pomaže u traženju lijeka za COVID
phoenix2003 kaže...
volegradele kaže...

  akad sam skunuo front panel pala je temperatura na 72-73C.Kako bit siguran da radi za covid-19?Evo vec dvi tri ure ne radi ni CPU ni GPU!

Očisti hladnjak grafičke kompresovanim zrakom. Ne znam koliko je stara, možeš zamjeniti termalnu pastu novom i kvalitetnom.

 Jel se gubi garancija na GPU?

AUDIOFIL
16 godina
offline
Folding@home pomaže u traženju lijeka za COVID-19,

Ako skidaš hladnjak, po pravilu da.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Folding@home pomaže u traženju lijeka za COVID-19,

Smanjite TDP/power limit za 30% i kompenzirajte overclockom. Memoriju nije potrebno OC.

Kod mene na 1060 je PL 80W i +100 core OC uz minimalan pad PPD-a.

Hladnija grafa također.

“See the happy moron, / He doesn’t give a damn, / I wish I were a moron, / My God! Perhaps I am!”
 
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Folding@home pomaže u traženju lijeka za COVID
Ako nema naljepnice na sarafu (gigabyte, zotac, evga) ne gubi se garancija.
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
13 godina
offline
Re: Folding@home pomaže u traženju lijeka za COVID
Jakovp kaže...
Ako nema naljepnice na sarafu (gigabyte, zotac, evga) ne gubi se garancija.

 Naljepnicu treba samo malo zagrijati sušilom za kosu da bi se odljepila bez trganja.

“See the happy moron, / He doesn’t give a damn, / I wish I were a moron, / My God! Perhaps I am!”
14 godina
odjavljen
offline
Re: Folding@home pomaže u traženju lijeka za COVID
Nije to bas slucaj za sve vrste naljepnica.
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
14 godina
neaktivan
offline
Folding@home pomaže u traženju lijeka za COVID-19,

Evo kako je kod mene slučaj u velikom prozračnom kućištu s relativno dobrim hlađenjem, temp kad nema posla i temp kad uleti posao. 

 

CPU - IDLE 35°

CPU - LOAD 75°

GPU - IDLE 31°

GPU - LOAD 70°

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Folding@home pomaže u traženju lijeka za COVID
Franjo15 kaže...

Evo kako je kod mene slučaj u velikom prozračnom kućištu s relativno dobrim hlađenjem, temp kad nema posla i temp kad uleti posao. 

 

CPU - IDLE 35°

CPU - LOAD 75°

GPU - IDLE 31°

GPU - LOAD 70°

 

Cemu kupovat ta izduzena kucista ako ne mislis slagat voodeno u njemu? Bez veze zauzima prostor a nikakve koristi....

14 godina
odjavljen
offline
Re: Folding@home pomaže u traženju lijeka za COVID
ansha kaže...
Franjo15 kaže...

Evo kako je kod mene slučaj u velikom prozračnom kućištu s relativno dobrim hlađenjem, temp kad nema posla i temp kad uleti posao. 

 

CPU - IDLE 35°

CPU - LOAD 75°

GPU - IDLE 31°

GPU - LOAD 70°

 

Cemu kupovat ta izduzena kucista ako ne mislis slagat voodeno u njemu? Bez veze zauzima prostor a nikakve koristi....

 Da, baš tužno za vidjeti :)

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
13 godina
offline
Re: Folding@home pomaže u traženju lijeka za COVID
Jakovp kaže...
ansha kaže...

Cemu kupovat ta izduzena kucista ako ne mislis slagat voodeno u njemu? Bez veze zauzima prostor a nikakve koristi....

 Da, baš tužno za vidjeti :)

Mene je to uvijek fasciniralo, i ljudi uzimaju full towere bezveze...Vidi se da je čovjek ipak malo gledao na estetiku pošto ima Chromax Noctuu, a ne običnu. Iz tog razloga još bolje ne razumijem zakaj uzeti tu mrcinu od kućišta, koje je doslovno pola prazno i zauzima prostora u sobi isto kao i jedan kauč. A Fractal ima u ponudi takvo identično kućište samo za 'pol metra' kraće u kojem će te komponente izgledati prikladno.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Folding@home pomaže u traženju lijeka za COVID
Promster kaže...
Jakovp kaže...
ansha kaže...

Cemu kupovat ta izduzena kucista ako ne mislis slagat voodeno u njemu? Bez veze zauzima prostor a nikakve koristi....

 Da, baš tužno za vidjeti :)

Mene je to uvijek fasciniralo, i ljudi uzimaju full towere bezveze...Vidi se da je čovjek ipak malo gledao na estetiku pošto ima Chromax Noctuu, a ne običnu. Iz tog razloga još bolje ne razumijem zakaj uzeti tu mrcinu od kućišta, koje je doslovno pola prazno i zauzima prostora u sobi isto kao i jedan kauč. A Fractal ima u ponudi takvo identično kućište samo za 'pol metra' kraće u kojem će te komponente izgledati prikladno.

Naravno da je bez veze, čemu ih uopće i rade. Ovo je slagano da ne izgleda kao ovo drugo koje imam, da komponente imaju prostora i nesmetan protok zraka, računalo namjenjeno za ozbiljan rad pod punim opterećenjem po nekoliko desetaka sati u komadu nekad i dana. Često se mijenjaju i dodaju diskovi i baratanje sa 5+ diskova. Tako da probajte staviti više od 4 diska u ta kućišta o kojima vi pričate i imate ugodnu atmosferu u njemu. Nepotrebni komentari dečki. Svaka roba ima svog kupca. 

14 godina
offline
Folding@home pomaže u traženju lijeka za COVID-19,

Da središ kablove dobio bi još najmanje 2 celsiusa....

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Folding@home pomaže u traženju lijeka za COVID-19,

Meni je core+150,mem +500,procesor je 50C max,grafa ide do 75C,zavisi kako koji WU radi!

Yap nisam fan ogromnih zracnih hladnjaka,jos kad se zbiju s grafikom..

AUDIOFIL
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Folding@home pomaže u traženju lijeka za COVID
volegradele kaže...
phoenix2003 kaže...
volegradele kaže...

  akad sam skunuo front panel pala je temperatura na 72-73C.Kako bit siguran da radi za covid-19?Evo vec dvi tri ure ne radi ni CPU ni GPU!

Očisti hladnjak grafičke kompresovanim zrakom. Ne znam koliko je stara, možeš zamjeniti termalnu pastu novom i kvalitetnom.

 Jel se gubi garancija na GPU?

Samo ispuši hladnak kompresovanim zrakom. Ukoliko imaš koji ventilator viška ugradi ga u kućište. 73C je odlična temperatura za GPU na 100% snage.

13 godina
offline
Re: Folding@home pomaže u traženju lijeka za COVID
Franjo15 kaže...

Naravno da je bez veze, čemu ih uopće i rade. Ovo je slagano da ne izgleda kao ovo drugo koje imam, da komponente imaju prostora i nesmetan protok zraka, računalo namjenjeno za ozbiljan rad pod punim opterećenjem po nekoliko desetaka sati u komadu nekad i dana. Često se mijenjaju i dodaju diskovi i baratanje sa 5+ diskova. Tako da probajte staviti više od 4 diska u ta kućišta o kojima vi pričate i imate ugodnu atmosferu u njemu. Nepotrebni komentari dečki. Svaka roba ima svog kupca. 

Nisam ništa loše mislio, ali ja osobno ne shvaćam kupnju takvog kućišta za te komponente.

 

A veličina kućišta nema veze sa protokom zraka i 'hladnoćom' kopmonenti, evo ti dolje u slikama isto kućište, jedno kraće, drugo duže. Ne znam tko često mijenja diskove u svom privatnom kompu, i zašto bi ih trebao 5...Opet u manje kućište možeš staviti dva 3.5'' diska i tri 2.5'' diska, kaj je (po meni) i više nego dosta, pogotovo danas kad se sve seli na NVMe i klasične 2.5'' SSD-ove, a mehanika se baca van.

 

Da ne bude post kompletan off-topic; danas dobivam WU jedan za drugim, sredili su servere?

 

 

14 godina
offline
Re: Folding@home pomaže u traženju lijeka za COVID
volegradele kaže...

Meni je core+150,mem +500,procesor je 50C max,grafa ide do 75C,zavisi kako koji WU radi!

Yap nisam fan ogromnih zracnih hladnjaka,jos kad se zbiju s grafikom..

Ne znam da li je ljepši računar ili stol bez prašine

9 godina
offline
Folding@home pomaže u traženju lijeka za COVID-19,

Meni se već nekih 20-ak minuta, pola sata, ništa ne događa. Prošlo je više od 10 pokušaja. Može pomoć?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Folding@home pomaže u traženju lijeka za COVID-19,

Meni danas cili dan osim jutra radi i cpu i gpu!Nista nisam dirao,.valjda ovisi jel ti posalju WU?Ako ti je do sad radilo..

AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Folding@home pomaže u traženju lijeka za COVID
volegradele kaže...

Meni danas cili dan osim jutra radi i cpu i gpu!Nista nisam dirao,.valjda ovisi jel ti posalju WU?Ako ti je do sad radilo..

 Danas sam i instalirao, slijedio sam upute članka i u BUG timu sam.

 

Edit: resetirao sam komp i sad radi, stavio sam na full.

Edit2: nikad ovako pc nije bio opterećen, 93 stupnja sa stranicom, morao sam ju skinut... 

Poruka je uređivana zadnji put pet 27.3.2020 16:18 (playjob).
14 godina
offline
Re: Folding@home pomaže u traženju lijeka za COVID
Jel tko ima statistiku za citav tim znam da sam jucer gledao i tim je bio na 525 mjestu, vidim dosta ih je se jos prikljucilo programu.
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Folding@home pomaže u traženju lijeka za COVID
dreadmoore kaže...
Jel tko ima statistiku za citav tim znam da sam jucer gledao i tim je bio na 525 mjestu, vidim dosta ih je se jos prikljucilo programu.

 Link

14 godina
offline
Re: Folding@home pomaže u traženju lijeka za COVID
Aj nije lose 45 sam na listi.Ja sam svojo grafickoj stavio minimum sve, cak sam joj spustio klok i power limit na 50% max temp 60 jedino mislim da joj je potrosnja oko 50-60W procesor radi full.Sutra postam temperature jer me proc najvise zanima ventilatori na cooleru spusteni izmedju 212 rpm i 500 rpm.
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Folding@home pomaže u traženju lijeka za COVID-19,

Ako vam je folding slot duze vremena  u "download" fazi, probajte pauzirat pa ponovno pokrenut isti.

Znači: desni klik na slot, pa "pause", pa "fold". Neki put pomogne :)

Doslo je do 10X povecanja korisnika, infrastruktura puca već tjednima ali navodno su neki veliki igrači (Amazon AWS) uskočili i samo treba posložiti servere.

 

 

“See the happy moron, / He doesn’t give a damn, / I wish I were a moron, / My God! Perhaps I am!”
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice