Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nCoV: zaključana tema

poruka: 1.795
|
čitano: 202.891
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nCoV: ".
15 godina
odjavljen
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
Tkozna kaže...
U Italiji i Spanjolskoj mi se cini da karantena nece zaustavit sirenje nego ce sirenje zaustavit imunitet stvoren u zajednici. Pitanje je koliko ljudi realno ima koronu ili je prebolilo bez da zna. Realni broj je visestruko puta veci jer oni sa slabijim simptomima nisu testirani.

Nije tako u Italiji, već je tako svugdje. Razlika je samo što će drugdje to ići sporijim tempom, pa neće biti kolapsa zdravstva, a time će biti i manje žrtve, biti će lakše zaštititi ugrožene, a onda postoji još jedan faktor - težima simptoma je proporcionalna izloženosti. Ako uđeš u lift s pet zaraženih koji kašlju, imati ćeš teže simptome i veću vjerojatnost zaraze nego ako posredno preko nekog predmeta pokupiš virus.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
9 godina
neaktivan
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
syncmaster245b kaže...

Jel' znamo kako cjepivo funkcionira?

 Imaš stotine cjepiva i više načina na koji funkcioniraju, postoje cjepiva s neaktivnim virusom, ona s oslabljenim virusom i još nekoliko vrsta kojih se ne sjećam više. Sad kad si se prebacio s rasprave o rastu broja oboljelih, o blokadama, došao si na raspravu o ugrozi demokracije, ljudskih prava, pa evo, sad odjednom hoćeš stručna predavanja o koronavirusima, cjepivima na televiziji, zanima me šta će biti sutra ili prekosutra tema jer je tebi evidentno dosadno i stalno moraš pronalaziti nove probleme, nove konfliktne teme iz dana u dan, opetovano da bi raspravljao o nekom klincu. 

 

Evidentno je da cijeli svijet suzbija koronu izolacijom, blokadama i reduciranjem mobilnosti stanovništva jer je sve, od stručnjaka, doktora, ostalih znanstvenika, ali i burzovnih mešetara više strah širenja zaraze nego blokada. Sigurno si sad ti pametniji od svih tih budala, koje se eto, nisu sjetile, da ima gripa pa su mogli raditi ništa. Sigurno je predsjednicima, zastupnicima i premijerima u interesu da im ekonomije padaju. Moš mislit.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
6 godina
protjeran
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
MrBlc kaže...

Nije tako u Italiji, već je tako svugdje. Razlika je samo što će drugdje to ići sporijim tempom, pa neće biti kolapsa zdravstva, a time će biti i manje žrtve, biti će lakše zaštititi ugrožene, a onda postoji još jedan faktor - težima simptoma je proporcionalna izloženosti. Ako uđeš u lift s pet zaraženih koji kašlju, imati ćeš teže simptome i veću vjerojatnost zaraze nego ako posredno preko nekog predmeta pokupiš virus.

Kolega, čitam da se razumijete u tematiku prijenosa bolesti.

Zanima me nešto s imunitetom nakon preboljene bolesti.

Da li je bolje preboljeti virus koji ste pokupili u liftu od pet zaraženih, imali teže simptome ili ako ste pokupili manje jedinica virusa i stekli imunitet...

 

Jesu li oba imuniteta poslije ista ili je bolje odmah maznuti ovaj iz lifta pa si miran ?  

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
14 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
warhammer kaže...
phoenix2003 kaže...

Dvije?! HAHAHAHAHA

samo u jednom sarajevskom većem  naselju bi mogli kazniti duplo više da drotovi rade kako treba ali  uzimaju po cenera ili petaka od penzića 

ovih 28 kažnjeno je samo u jednom šetalištu Vilsonovom , ljudima koji poštuju naredbe dopizdilo pa su tražili da se nešto radikalno poduzme ,jbga morali kažnjavati kroz sistem a ne privatno

 

Ako tko može i ima gdje ,neka ostavi suprugu i djecu na sigurnom,bolje je za sve povući se četrdesetak kilometara pa i više ,imam sreću pa sam sada sa podstanarkom naravno uz distancu,jbga radi posla se vozari ali zato i mahne gospođi i pita se treba li šta ,i sa njom na distanci !

 

Kao policajac sa dvadesetogodišnjim iskustvom odgovorno tvrdim da je sarajevska policija visokoprofesionalna da cijeni koga treba kazniti a kome progledati kroz prste i da ne dira prenziće.

 

15 godina
offline
Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nCoV:

predmnijevam kako glede virusa valja vjerovati williamu h. gatesu von III. jer se on virusima bavi još od windowsa 95. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
Ajar kaže...

predmnijevam kako glede virusa valja vjerovati williamu h. gatesu von III. jer se on virusima bavi još od windowsa 95. 

 E jebiga sad.

 

Bas si me nasmijao,

 

 

Svaka cast!!

With the anonymity of the internet where one can be anything they want, it constantly amazes me how many choose to be assholes.
15 godina
odjavljen
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
Anđeo bez falinge kaže...

Kolega, čitam da se razumijete u tematiku prijenosa bolesti.

Zanima me nešto s imunitetom nakon preboljene bolesti.

Da li je bolje preboljeti virus koji ste pokupili u liftu od pet zaraženih, imali teže simptome ili ako ste pokupili manje jedinica virusa i stekli imunitet...

 

Jesu li oba imuniteta poslije ista ili je bolje odmah maznuti ovaj iz lifta pa si miran ?  

Ako si se zarazio, u pravilu je imunitet razvijen. Da li postoje iznimke - toliko duboko u problematiku nisam ulazio, ali prema dostupnim informacijama, korona ne bi trebala biti iznimka.

 

S druge strane, nakon težih infekcija imunitet ti može biti ugrožen općenito. Za slučajeve kod kojih se navodno COVID-19 vratio se pretpostavlja da je upravo bio sličan slučaj - ljudi su mislili da su prebolili, međutim, virus je još bio prisutan, a imunitet oslabljen. Kad su dodatno opteretili organizam misleći da su zdravi, virus je dobio slobodu. Isto tako ti se može dogoditi da nakon neke teže infekcije lakše pokupiš gripu ili nakon gripe koronu.

 

Tako da definitivno nije bolje pokupiti teži oblik.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
14 godina
offline
Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nCoV:

Još veći problem je prejak imunitet.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
MrBlc kaže...

Ako si se zarazio, u pravilu je imunitet razvijen. Da li postoje iznimke - toliko duboko u problematiku nisam ulazio, ali prema dostupnim informacijama, korona ne bi trebala biti iznimka.

 

S druge strane, nakon težih infekcija imunitet ti može biti ugrožen općenito. Za slučajeve kod kojih se navodno COVID-19 vratio se pretpostavlja da je upravo bio sličan slučaj - ljudi su mislili da su prebolili, međutim, virus je još bio prisutan, a imunitet oslabljen. Kad su dodatno opteretili organizam misleći da su zdravi, virus je dobio slobodu. Isto tako ti se može dogoditi da nakon neke teže infekcije lakše pokupiš gripu ili nakon gripe koronu.

 

Tako da definitivno nije bolje pokupiti teži oblik.

 

Imam konkretan primjer koji moze poduprijeti tvoju tvrdnju.

 

U Prosincu 2014. zena mi (tada 35 godina) dobila gripu. Nakon sto je prelezala 7 dana, pocela se osjecati bolje i protivno mojim savjetima ('ebo te posao, cekat ce te) odlucila je otici na posao. 10 dana kasnije je zalegla sa ozbiljnom upalom pluca od koje joj je trebalo dodatnih 20 dana da se oporavi.

Stanje joj je bilo toliko ozbiljno da nas je njena doktorica zvala svaki dan samo da provjeri kako se osjeca.

Jos uvijek imam sliku RTG-a njenih pluca (lijevo plucno krilo na RTG- ko' crna rupa) pa ju svako toliko bocnem kako je bila neoprezna.

 

And guess what, nisu je hospitalizirali.

I uopce ne spocitavam nista doktorima.

With the anonymity of the internet where one can be anything they want, it constantly amazes me how many choose to be assholes.
Poruka je uređivana zadnji put pet 3.4.2020 16:44 (syncmaster245b).
14 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
syncmaster245b kaže...
MrBlc kaže...

 

 

Imam konkretan primjer koji moze poduprijeti tvoju tvrdnju.

 

U Prosincu 2014. zena mi (tada 35 godina) dobila gripu. Nakon sto je prelezala 7 dana, pocela se osjecati bolje i protivno mojim savjetima ('ebo te posao, cekat ce te) odlucila je otici na posao. 10 dana kasnije je zalegla sa ozbiljno upalom pluca od koje joj je trebalo dodatnih 20 dana da se oporavi.

Stanje joj je bilo toliko ozbiljno da nas je njena doktorica zvala svaki dan samo da provjeri kako se osjeca.

Jos uvijek imam sliku RTG-a njenih pluca pa ju svako toliko bocnem kako je bila neoprezna.

 

I guess what, nisu je hospitalizirali.

 

Potpuno tačno. Prije dvije godine pokosila me gripa kao nikada ništa slično do tada. Imao sam temperaturu oko 39,5. Moj doktor je pratio moje stanje ali je posebnu pažnu cijelo vrijeme obratila na pluća da ne bi dobio upalu. I na kraju, nakon desetak dana, na kontroli, utvrdila je da počinje upala i dala mi neke antibiotike koji su srećom zaustavili upalu.

16 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
memulica kaže...

Evo izašli zadnji EuroMomo grafovi i čini mi se da su moje pretpostavke zasad točne.

 

https://www.euromomo.eu/outputs/zscore_country65.html

 Sudeći po ovom članku, krivo ti se čini. 

Gledam te!
15 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
Veliki Brat kaže...
memulica kaže...

Evo izašli zadnji EuroMomo grafovi i čini mi se da su moje pretpostavke zasad točne.

 

https://www.euromomo.eu/outputs/zscore_country65.html

 Sudeći po ovom članku, krivo ti se čini. 

 

Ali opet sudeci po statistici talijanskog ministarstva zdravstva (slika u prilogu) ove godine sezona respiratornih komplikacija, odnosno preminulih je malo pomaknuta, odnosno malo kasni.

Nazalost ili na srecu, jos uvijek se nevidi prekomjerni mortalitet.

 

Jos jednom, po neznam koji puta.

Pouzdane podatke imati cemo na kraju godine.

 

Ukoliko je ova kriza nesto nevidjeno ( a je sudeci prema mjerama koje poduzimamo i je) mene jos uvijek muci zasto izvanredna stanja nisu proglasena.

 

 

With the anonymity of the internet where one can be anything they want, it constantly amazes me how many choose to be assholes.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
Veliki Brat kaže...
memulica kaže...

Evo izašli zadnji EuroMomo grafovi i čini mi se da su moje pretpostavke zasad točne.

 

https://www.euromomo.eu/outputs/zscore_country65.html

 Sudeći po ovom članku, krivo ti se čini. 

Ništa to, sto posto su nešto krivo brojali i uračunali krive. 

 

Jedino što me u ovom trenu zanima je da li ljudi negiraju stvari jer ih je strah ili jer jednostavno moraju biti kontra nekoga. 

14 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
Anđeo bez falinge kaže...
Jesu li oba imuniteta poslije ista ili je bolje odmah maznuti ovaj iz lifta pa si miran ?  

 Viral Load.

 

Zanimljivo štivo stvarno. Netko tko se nije bakčao s virusima može nešto i naučiti (like myself).

 

TLDR: Bolje pokupiti manje virusa nego više. Najbolje ga uopće ne pokupiti :)

 

https://www.telegraph.co.uk/global-health/science-and-disease/viral-load-many-health-workers-getting-sick/

 

https://www.nytimes.com/2020/04/01/opinion/coronavirus-viral-dose.html

14 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
8 godina
offline
Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nCoV:

šveđani su izračunali da im je bolje dopustiti par tisuća mrtvih nego gospodarski kolaps i njegove posljedice 

waaagh ; #stayhome
 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
warhammer kaže...

šveđani su izračunali da im je bolje dopustiti par tisuća mrtvih nego gospodarski kolaps i njegove posljedice 

Prema onome što doktorka kaže, Šveđane vrlo brzo čeka talijanski scenarij, gdje će ljudi umirati u bolnicama jer neće imati dovoljno respiratora.

12 godina
neaktivan
offline
Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nCoV:

Idemo jednu ekonomsku anketu, ako imate volje. Da vidimo trenutne posljedice.

Hvala na sudjelovanju. 

23 Zbog Korone radim od kuće
4 Ne radim zbog K., plaća ide
3 Ne radim zbog K., nema plaće
2 Dobio sam otkaz zbog Korone
2 Nisam radio ni prije Korone
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
warhammer kaže...

šveđani su izračunali da im je bolje dopustiti par tisuća mrtvih nego gospodarski kolaps i njegove posljedice.

 Samo što to neće ići tako. I uz rudanovu priče-iz-davnine smrtnost 0.4% to je 30000 mrtvih, 30% više nego inače. Kada umre prvih 10000 ljudi će popizditi i tražiti da se nešto poduzme. Na kraju (a puno prije tih 10000) će morati nešto poduzeti, a gospodarstvo će im svakako stradati, ako ništa drugo jer je cijeli svijet u krizi.

 

Zanimljivo kako se svaka brojka u vezi virusa proučava mikroskopom, a procjene o krizi i padu BDPa ne treba ničim konkretnim obrazlagati i dokazivati, tu se svaki broj uzima kao samorazumljiv. Gospodarstvo će pasti, ali nije to rat nakon kojeg je infrastruktura uništena, mladi mrtvi, sakati, ludi ili raseljeni, poduzeća privatizirana i upropaštena, a diktator na vlasti, nego je sve samo zaustavljeno i samo treba ponovo pokrenuti.

 

Edit: smanjio sam sa 100% na 70% zaraženih.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
Poruka je uređivana zadnji put pet 3.4.2020 21:23 (Visak).
12 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
mzopg kaže...

Idemo jednu ekonomsku anketu, ako imate volje. Da vidimo trenutne posljedice.

Hvala na sudjelovanju. 

 Dodaj  - radim i dalje(uz propusnicu), pojačano

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
14 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
mzopg kaže...

Idemo jednu ekonomsku anketu, ako imate volje. Da vidimo trenutne posljedice.

Hvala na sudjelovanju. 

Radim još više, sjebo sam se ko konj, al su mi smanjili plaću!

14 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
Visak kaže...
warhammer kaže...

šveđani su izračunali da im je bolje dopustiti par tisuća mrtvih nego gospodarski kolaps i njegove posljedice.

 Samo što to neće ići tako. I uz rudanovu priče-iz-davnine smrtnost 0.4% to je 30000 mrtvih, 30% više nego inače. Kada umre prvih 10000 ljudi će popizditi i tražiti da se nešto poduzme. Na kraju (a puno prije tih 10000) će morati nešto poduzeti, a gospodarstvo će im svakako stradati, ako ništa drugo jer je cijeli svijet u krizi.

 

Zanimljivo kako se svaka brojka u vezi virusa proučava mikroskopom, a procjene o krizi i padu BDPa ne treba ničim konkretnim obrazlagati i dokazivati, tu se svaki broj uzima kao samorazumljiv. Gospodarstvo će pasti, ali nije to rat nakon kojeg je infrastruktura uništena, mladi mrtvi, sakati, ludi ili raseljeni, poduzeća privatizirana i upropaštena, a diktator na vlasti, nego je sve samo zaustavljeno i samo treba ponovo pokrenuti.

 

Edit: smanjio sam sa 100% na 70% zaraženih.

I onako umiru neaktivni. Ostatak neće doživjeti stres, crne misli i nedostatak vitamina D, steći će imunitet i ako se visrus opet pojavi u Švedskoj neće imati šansu.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
mbaksa kaže...
warhammer kaže...

šveđani su izračunali da im je bolje dopustiti par tisuća mrtvih nego gospodarski kolaps i njegove posljedice 

Prema onome što doktorka kaže, Šveđane vrlo brzo čeka talijanski scenarij, gdje će ljudi umirati u bolnicama jer neće imati dovoljno respiratora.

Kad smo kod respiratora, evo stanje na jugu države, moguće da je +- koji respirator jer je u međuvremenu bilo nešto donacija.

 

Dubrovnik 16 + 1

Split 79

Šibenik 11

Knin 9

Zadar 14+2

 

Splitsko-dalmatinska županija ima oko 450.000 stanovnika. Ukoliko 10% oboli, to je 45.000, ako od tog broja 10% zatraži hospitalizaciju to je 4.500, a ako od toga 5% (prema izjavama doktora to je postotak koji završi na respiratoru) završi na respiratoru to je 225 osoba. Uz to treba računati i druge pacijente koji su već ili će biti na respiratoru iz drugih razloga, kao i one koji su trenutno na respiratoru radi Korona virusa, mislim da ih je 7.

 

RH ima dovoljno mobilnih respiratora, ali uz dva žarišta brzo može doći do problema.

 

Primjer zašto trebamo paziti na naglo širenje virusa.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
phoenix2003 kaže...

I onako umiru neaktivni. Ostatak neće doživjeti stres, crne misli i nedostatak vitamina D, steći će imunitet i ako se visrus opet pojavi u Švedskoj neće imati šansu.

 Ne znam za tebe, ali drugim ljudima je priličan stres kad im umre netko u obitelji. 

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
14 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
Visak kaže...
phoenix2003 kaže...

I onako umiru neaktivni. Ostatak neće doživjeti stres, crne misli i nedostatak vitamina D, steći će imunitet i ako se visrus opet pojavi u Švedskoj neće imati šansu.

 Ne znam za tebe, ali drugim ljudima je priličan stres kad im umre netko u obitelji. 

Treba da posjetiš nekoga svog u Švedskoj, da određeno vrijeme ostaneš gore, pa da vidiš kakav je to egzotičan mentalitet. 

12 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
mzopg kaže...
mbaksa kaže...
warhammer kaže...

šveđani su izračunali da im je bolje dopustiti par tisuća mrtvih nego gospodarski kolaps i njegove posljedice 

Prema onome što doktorka kaže, Šveđane vrlo brzo čeka talijanski scenarij, gdje će ljudi umirati u bolnicama jer neće imati dovoljno respiratora.

Kad smo kod respiratora, evo stanje na jugu države, moguće da je +- koji respirator jer je u međuvremenu bilo nešto donacija.

 

Dubrovnik 16 + 1

Split 79

Šibenik 11

Knin 9

Zadar 14+2

 

Splitsko-dalmatinska županija ima oko 450.000 stanovnika. Ukoliko 10% oboli, to je 45.000, ako od tog broja 10% zatraži hospitalizaciju to je 4.500, a ako od toga 5% (prema izjavama doktora to je postotak koji završi na respiratoru) završi na respiratoru to je 225 osoba. Uz to treba računati i druge pacijente koji su već ili će biti na respiratoru iz drugih razloga, kao i one koji su trenutno na respiratoru radi Korona virusa, mislim da ih je 7.

 

RH ima dovoljno mobilnih respiratora, ali uz dva žarišta brzo može doći do problema.

 

Primjer zašto trebamo paziti na naglo širenje virusa.

 I to je kompletna problematika ovog virusa. Sve to kaj si napisao. 

http://www.forum.hr/showthread.php?t=1017619&page=24
16 godina
neaktivan
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
phoenix2003 kaže...
Visak kaže...

 Ne znam za tebe, ali drugim ljudima je priličan stres kad im umre netko u obitelji. 

Treba da posjetiš nekoga svog u Švedskoj, da određeno vrijeme ostaneš gore, pa da vidiš kakav je to egzotičan mentalitet. 

 Bio sam desetak dana prije par godina. Vjeruj, stres im je kad netko umre.

 

Taj 'mentalitet' će se rasplinuti kad se brojevi malo povećaju, a kriza im je neminovna, samo uz nepotrebne žrtve.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
12 godina
neaktivan
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
Visak kaže...

 

Zanimljivo kako se svaka brojka u vezi virusa proučava mikroskopom, a procjene o krizi i padu BDPa ne treba ničim konkretnim obrazlagati i dokazivati, tu se svaki broj uzima kao samorazumljiv. Gospodarstvo će pasti, ali nije to rat nakon kojeg je infrastruktura uništena, mladi mrtvi, sakati, ludi ili raseljeni, poduzeća privatizirana i upropaštena, a diktator na vlasti, nego je sve samo zaustavljeno i samo treba ponovo pokrenuti.

Gospodarstvo će im stradati bez obzira što napravili, samo je pitanje da li će to biti ogroman ili malo manje od ogroman pad. Već sad H&M ima pad od preko 50%. Ikea je isto tu negdje.

Ako situacija potraje doći će do lančane reakcije.

 

phoenix2003 kaže...

Radim još više, sjebo sam se ko konj, al su mi smanjili plaću!

 Sad kad dobiju 4000kn pomoći za tvoje radno mjesto i plaćene doprinose traži povišicu. 

 

phoenix2003 kaže...

I onako umiru neaktivni. Ostatak neće doživjeti stres, crne misli i nedostatak vitamina D, steći će imunitet i ako se visrus opet pojavi u Švedskoj neće imati šansu.

Ne bi se tu složio, imamo već dosta preminulih koji su bili itekako aktivni, tu su poznati pjevači, glumci, umjetnici, doktori, sve ljudi koji imaju 60+, ali to ne znači da sjede doma i čekaju smrt. Ima ljudi koji su sa 40 za k..., a ima ih od 75 koji su turbo aktivni.

 

Nedavno je i autor poznate pjesme "I Love Rock'n'roll" preminuo, njega spominjem jer je naših korjena, mislim sa Krka. 69 godina, do koji tjedan prije smrti je normalno nastupao.

Kćer je opisala kako je to sve izgledalo.

https://www.facebook.com/iLookok/posts/10163563888920227

 

phoenix2003 kaže...

Treba da posjetiš nekoga svog u Švedskoj, da određeno vrijeme ostaneš gore, pa da vidiš kakav je to egzotičan mentalitet. 

 Oko ovog se slažem, tu smo mi i oni nebo i zemlja. Kod njih djeca ne žive s roditeljima do svoje četrdesete, već kad napune 18 dobiju putokaz za dalje. Općenito obiteljska povezanost nije ista kao i kod nas.

8 godina
neaktivan
offline
Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nCoV:

Da, krizu bi svakako osjetili a ovako su samo iz ludosti prouzročili tko zna koliko stotina/tisuća nepotrebnih smrti... vide što se događa svugdje u svijetu i opet nisu uspjeli zbrojit 2 i 2, ne znam zašto al ne mogu im se načudit.. 

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
Kaby kaže...

Da, krizu bi svakako osjetili a ovako su samo iz ludosti prouzročili tko zna koliko stotina/tisuća nepotrebnih smrti... vide što se događa svugdje u svijetu i opet nisu uspjeli zbrojit 2 i 2, ne znam zašto al ne mogu im se načudit.. 

 Kaby

Vjeruju svojoj vladi i onom epidemiologu Anders Tegnell kao da je Mao Ce-tung (Kim Jong-un N. Korea.) stvarno mi je žao ljudi valjda neće biti kao u Italiji i Španjolskoj

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice