Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nCoV: zaključana tema

poruka: 1.795
|
čitano: 204.290
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nCoV: ".
12 godina
neaktivan
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
phoenix2003 kaže...
mzopg kaže...

N. Korea

Ukupno oboljelih: 0

Novo oboljelih: 0

Ukupno preminulih: 0

Novo preminulih: 0

Oporavljenih: -

Aktivnih: 0

Ozbiljno i teško oboljelih: 0

 

Pa se vi rugajte.

Reci mi da vjeruješ u ovo    BTW, više neću komentirati tvoje mišljenje, možeš me nastaviti prozivati, vrijeđati i omalovažavati slobodno koliko god želiš!

Kolega dragi to je bila šala, da malo razbijemo napetu atmosferu, a i bio je prvi april pa sam mislio da je prigodno. Mislim da manje-više svi znamo kako se to radi u S. Koreji.

Volio bi znati gdje sam te to vrijeđao i omalovažavao? To definitivno nije moj stil razgovora, tako da mi je teško povjerovati da mi se tako nešto desilo. Konstruktivnost prije svega, za destruktivnost nemam ni vremena ni volje. 

 

 

nixass kaže...
mzopg kaže...

N. Korea

Ukupno oboljelih: 0

Novo oboljelih: 0

Ukupno preminulih: 0

Novo preminulih: 0

Oporavljenih: -

Aktivnih: 0

Ozbiljno i teško oboljelih: 0

 

Pa se vi rugajte.

Sjeverna Koreja je igrala i finale svjetskog prvenstva, according to Kim Jong

 Legenda kaže i da su uvjerljivo pobijedili. 

 

nixass kaže...
Neuk kaže...

Kakva je sićuejšn u stranim zemljama gasterbajteri?

Ima li pozitivnih forumaša?

mene zanima kolko ljudi misli da je bilo zarazeno (ili jos uvijek jest) bez da su se isli testirati.

 

ja sam prije 2 tjedna imao neku virozu dan-dva, mrvicu vislja temperatura od normalnog (pola stupnja, jel se to uopce vodi ko temperatura?), zena je bila ukomirana od prehalde i upale grla.

taman koji dan prije toga sam dosao iz Varsave sa puta doma u Minken.

moze bit a i ne mora, vjerojatno nije bilo nista, a najbolje je i ne znat uopce.

 Ako je vjerovati novostima imati ćemo brze testove koji će nam otkriti da li smo već prebolili koronu, što bi moglo biti korisno i zanimljivo.

 

 

nixass kaže...
syncmaster245b kaže...

S obzirom na trenutnu situaciju (bez presedana na globalnoj razini), osobno zelim znati vise.

Zasto nemamo vise strucnjaka (epidemiologa i virusologa) u medijima koji nam mogu pojasniti neke stvari. Pa kad idemo kod doktora i doznamo za neugodno zdravstveno stanje, najcesce idemo po drugo misljenje.

Zasto nismo u jednakoj mjeri bombardirani strucnim ljudima i predavanjima prilagodjenim laicima?

baci pogled na vecernji.hr, mogu ljudi misliti o Djikicu i Rudanu kaj god hoce, strucnjaci su.

i onda pogledas komentare ispod i zapitas se kak se tim ljudima uopce da odgovarati na ikakva pitanja.

ili zabraniti komentare generalno, jer su postali toksicni (o kojoj god temi da se radi), ili prestat sa strucnjacima generalno.

 

a medijski eksponirani jebivjetri koji imaju potrebu davati svoja misljenja o svemu skupa, za njih je samo jedan video

Ništa čudno, visoko neškolovani Hrvati su najbolji stručnjaci i to u svim "granama" podjednako, jedan takav istovremeno može biti vrhunski trener i stručni savjetnik premijera po pitanju bitnih zdravstvenih ili bilo kojih drugih odluka.

 

12 godina
neaktivan
offline
Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nCoV:

Malo svježe statistike.

 

 

Ovo je tek za kratki period, tek kroz par tjedana će se vidjeti ažurirani precizniji podaci. Ovo je tek za kratki period, tek kroz par tjedana će se vidjeti ažurirani precizniji podaci.
Izdvojeni prikaz za sjevernu regiju, treba li dodatni komentar? Isprekidana linija je uobičajeni trend smrtnosti za taj period. Izdvojeni prikaz za sjevernu regiju, treba li dodatni komentar? Isprekidana linija je uobičajeni trend smrtnosti za taj period.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
dreadmoore kaže...
Haha e jbg ako si u vojsci onda tu definitivno nema kuverte za kave hahah.Pa sta cu ti ja ako neznas za salu ja ti tu nemogu pomoci.A ti ako si pametan i nisi glup onda nebi bio ovdje.A ako jesi i jedno i drugo oprosti.😉

 A teško je jbg čovjeka procijeniti preko par upisa na forumu, a što se tiće pameti i gluposti to je stvar osobne procjene i trenutka 😊

Bolje biti bez one stvari nego bez srece!
15 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
mzopg kaže...

Malo svježe statistike.

 

 

 Daj molim te link.

Slike su sitne pa se ne vidi najbolje (graf).

With the anonymity of the internet where one can be anything they want, it constantly amazes me how many choose to be assholes.
Poruka je uređivana zadnji put čet 2.4.2020 19:24 (syncmaster245b).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
syncmaster245b kaže...
mzopg kaže...

Malo svježe statistike.

 

 

 Daj molim te link.

Slike su sitne pa se ne vidi najbolje (graf).

Stavio sam veće slike, ali ih je forum dobrano smanjio. 

 

Evo linkova:

http://www.salute.gov.it/portale/caldo/SISMG_sintesi_ULTIMO.pdf

https://www.euromomo.eu/

15 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
mzopg kaže...
syncmaster245b kaže...
mzopg kaže...

Malo svježe statistike.

 

 

 Daj molim te link.

Slike su sitne pa se ne vidi najbolje (graf).

Stavio sam veće slike, ali ih je forum dobrano smanjio. 

 

Evo linkova:

http://www.salute.gov.it/portale/caldo/SISMG_sintesi_ULTIMO.pdf

https://www.euromomo.eu/

 Hvala.

 

Ipak, u tvom linku je i prva slika statistike (stranica odmah ispod prvih grafova, usporedba mortaliteta sa prijasnjim godinama) za koju tvrdim da ce biti najrelevantnija, ali na kraju godine, jer treba uzeti  obzir da se jos uvijek testiranja provode iznimno ograniceno, ali i selektivno, iz jednostavnog razloga sto testova nazalost, jos uvijek  nema dovoljno.

 

Takodjer, ovaj graf ne treba uzeti kao konacan, jer jos uvijek nam nedostaju podaci, a 2020. je ostalo jos 9 mjeseci, no kako stvari stoje trend je ujednacen.

 

Svakako treba pricekati kraj godine za ozbiljnije i pouzdanije podatke.

With the anonymity of the internet where one can be anything they want, it constantly amazes me how many choose to be assholes.
Poruka je uređivana zadnji put čet 2.4.2020 20:16 (syncmaster245b).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
syncmaster245b kaže...

 Hvala.

 

Ipak, u tvom linku je i prva slika statistike (stranica odmah ispod prvih grafova, usporedba mortaliteta sa prijasnjim godinama) za koju tvrdim da ce biti najrelevantnija na kraju godine, jer treba uzeti  obzirda se jos uvijek testiranja provode iznimno ograniceno, ali i selektivno iz jednostavnog razloga sto testova nazalost, jos uvijek  nema dovoljno.

 

Takodjer, ovaj graf ne treba uzeti kao konacan, jer jos uvijek nam nedostaju podaci, a 2020. je ostalo jos 9 mjeseci, no kako stvari stoje trend je ujednacen.

 

Svakako treba pricekati kraj godine za ozbiljnije i pouzdanije podatke.

Svatko vidi ono što želi vidjeti. Činjenice će ipak na kraju pokazati što je točno. Prouči malo detaljnije izvještaj pa će ti biti jasno zašto je taj graf koji si stavio takav kakav je. Objašnjenje imaš i na Euromomo, piše u uvodu.

 

Slažem se da treba još vremena za precizne podatke, ali već sad je vidljivo veliko odstupanje od trenda.

 

Kako god bilo volio bi ja da si u pravu, to bi svakako bilo za sve nas bolja opcija.

Poruka je uređivana zadnji put čet 2.4.2020 19:56 (mzopg).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC

 Rudan priča gluposti (ne u smislu analize uzroka u Italiji, to je ok), a kako je bez sumnje stručan, očito je nešto drugo posrijedi.

 

Prvo je govorio da je to kao obična gripa i izmislio podatak o 0.4% smrtnosti, da bi sada pametovao kako su stradali oni koji nisu ozbiljno shvatili opasnost, kako je eto vrlo zarazno, a upravo zbog njegovih i sličnih 'smirujućih' istupa ljudi su išli na skijanja i mise, a političari oklijevali. Takvi rudani su sjebali Italiju.

 

Sada radi isto što i Trump, pravi se da je od početka vidio opasnost, a zapravo je jedan od glavnih krivaca, samo što srećom on u Hrvatskoj ima manji utjecaj od Tumpa u Americi, pa je napravio i znatno manju štetu. S obzirom da se u više navrata pozivao na Trumpa i njegove procjene  čini se da je njihova mentalna veza prilično jaka.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
15 godina
offline
Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nCoV:

dajte građanki grabar (a bogami i) kitarović da "zapjeva" i virus će masovno pobjeći u svemir i samoutamaniti se. mi ćemo nekako otrpjeti taj užas. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
Dermentor kaže...

 Uf, nekako mi je promakao ovaj  tvoj upis.

 

To je jedan od razloga zasto tvrdim da treba prickeati konacne rezultate,odnosno do usporedbe sa prijasnjim godinama, jer pravi broj zrtvava od Covida-19 , a ovom konkretnom slucaju u Italiji ( prema priznjanju njihove civilne zastite)  je pod znakom pitanja

 

Valjda sada postaje jasno da i medije treba drzati odgovornima za namjerno plasiranje poluinformacija.

 

 

With the anonymity of the internet where one can be anything they want, it constantly amazes me how many choose to be assholes.
Poruka je uređivana zadnji put čet 2.4.2020 21:32 (syncmaster245b).
16 godina
offline
Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nCoV:

Da vidimo sad malo Švedsku. Godišnje umre njih skoro 90 tisuća, a od respiratornih boleština ih umre blizu 7 tisuća. Mislim šta oni čekaju? Trista ih je umrlo. To je brojka da boli glava danonoćno, a ne ove neke opskurne brojke od 90 tisuća ili 7 tisuća. Odma bi ja to sve pozatvara po kućama, vrata plombira i križ na vrata nacrtat u odlasku.

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
0 5 hvala 0
5 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
memulica kaže...

Da vidimo sad malo Švedsku. Godišnje umre njih skoro 90 tisuća, a od respiratornih boleština ih umre blizu 7 tisuća. Mislim šta oni čekaju? Trista ih je umrlo. To je brojka da boli glava danonoćno, a ne ove neke opskurne brojke od 90 tisuća ili 7 tisuća. Odma bi ja to sve pozatvara po kućama, vrata plombira i križ na vrata nacrtat u odlasku.

 Brzo ce i oni nazalost na te cifre kako je krenulo....

16 godina
offline
Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nCoV:

Oće. Ima da sve živo i mrtvo odumre tamo. Pisalo na nekom portalu.

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
0 4 hvala 0
15 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
Posmatrač kaže...

 Brzo ce i oni nazalost na te cifre kako je krenulo....

 Ako je to godisnji prosjek, posve je neuptno da ce biti negdje oko te brojke.

Pitanje je samo koliko ce biti ekstra smrti radi korone?

 

 

P.S.

memulica, jos jednom pdsjetnik, daj samo link na izvor da se ne moramo natezati oko vjerodostojnosti podataka slijedece dvije stranice

 

With the anonymity of the internet where one can be anything they want, it constantly amazes me how many choose to be assholes.
16 godina
offline
Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nCoV:

Inače ministar Božinović nam je reka da smo u hibernaciji do daljnjega ilitiga do pronalaska cjepiva. Doduše još mu nitko nije spomenu da ni za gripu nema efikasnog cjepiva i nakon toliko desetljeća ljudi i dalje umiru, pa ne živimo u smrtnom strahu 24/7/365.

 

https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/hrvamo-se-s-nevidljivom-bestijom-bozinovic-bojim-se-da-cemo-sve-do-pronalaska-cjepiva-morati-balansirati-izmedu-mjera-restrikcije-i-popustanja/10164949/

 

Mi se borimo s virusom koji još uvijek je nepoznat. Nema dovoljno odgovora na to kako se ponaša, znamo da se brzo širi i način kako se širi, ali to je puno brže očito nego njegovi prethodnici pogotovo iz obitelji koronavirusa. Investira se puno u to da se nađe lijek i cjepivo. Do tada bojim se da ćemo morati balansirati između mjera restrikcije i popuštanja.

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
0 5 hvala 0
16 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
syncmaster245b kaže...

 

P.S.

memulica, jos jednom pdsjetnik, daj samo link na izvor da se ne moramo natezati oko vjerodostojnosti podataka slijedece dvije stranice

 

 Sve nađeš u par klikova, pa nebudi lijenčina. Lako je provjeriti svaku brojku, osim naravno koliko je točno zaraženo populacije od korone broj 19.

 

https://www.statista.com/statistics/528942/sweden-number-of-deaths-by-cause-of-death/

https://www.statista.com/statistics/525353/sweden-number-of-deaths/

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
15 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
memulica kaže...
syncmaster245b kaže...

 

P.S.

memulica, jos jednom pdsjetnik, daj samo link na izvor da se ne moramo natezati oko vjerodostojnosti podataka slijedece dvije stranice

 

 Sve nađeš u par klikova, pa nebudi lijenčina. Lako je provjeriti svaku brojku, osim naravno koliko je točno zaraženo populacije od korone broj 19.

 

https://www.statista.com/statistics/528942/sweden-number-of-deaths-by-cause-of-death/

https://www.statista.com/statistics/525353/sweden-number-of-deaths/

 Ma ne pitam ja radi sebe.

Daj razmisli malo.

With the anonymity of the internet where one can be anything they want, it constantly amazes me how many choose to be assholes.
16 godina
offline
Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nCoV:

Šta da razmislim? Ovi po medijima bubaju brojke ko iz mitraljeza, a niko ih ništa ne pita.

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
0 4 hvala 0
5 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
memulica kaže...

Šta da razmislim? Ovi po medijima bubaju brojke ko iz mitraljeza, a niko ih ništa ne pita.

 Tvoja teza je da je sve ovo svjetska zavjera?

16 godina
offline
Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nCoV:

Za to nemam dovoljno informacija, pa nebi o tome.

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
0 4 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
syncmaster245b kaže...
Posmatrač kaže...

 Brzo ce i oni nazalost na te cifre kako je krenulo....

 Ako je to godisnji prosjek, posve je neuptno da ce biti negdje oko te brojke.

Pitanje je samo koliko ce biti ekstra smrti radi korone?

 

 

P.S.

memulica, jos jednom pdsjetnik, daj samo link na izvor da se ne moramo natezati oko vjerodostojnosti podataka slijedece dvije stranice

 

 Nije pitanje vjerodostojnosti podataka, nego razumjevanja istih. Ako ti se broj mrtvih udvostruči svaka 4 dana, a sad su u tom ritmu, znaš koliko ti treba od 300 do 7000? Tri tjedna.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
16 godina
offline
Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nCoV:

Možda ako budu pribrajali sve smrti pod korona rubriku. Svejedno na kraju godine će se pokazati točno stanje.

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Poruka je uređivana zadnji put čet 2.4.2020 22:15 (memulica).
Moj PC  
0 4 hvala 0
15 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
memulica kaže...

Šta da razmislim? Ovi po medijima bubaju brojke ko iz mitraljeza, a niko ih ništa ne pita.

 

Pa ces onda ti biti isti kao i oni?

 

Ili jednostavno volis dobar flejm pa namjerno jeskas?

 

Mislim jebe mi se, radi sto hoces, predlozio sam to samo da se izbjegnu dodatne rasprave u startu po pitanju vjerodostojnosti.

Tema je vec i ovako pretrpana.

With the anonymity of the internet where one can be anything they want, it constantly amazes me how many choose to be assholes.
Poruka je uređivana zadnji put čet 2.4.2020 22:17 (syncmaster245b).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
memulica kaže...

Možda ako budu pribrajali sve smrti pod korona rubriku. Svejedno na kraju godine će se pokazati točno stanje.

 Ovo je super, Talijani izjave da izvještavaju za 'sve smrti', iako nije jasno jesu li to sve u državi, sve u bolnicama ili sve na pulmološkim odjelima, i sad je to argument da sve države tako izvještavaju.

 

Postoje informacije da su Kinezi umanjivali svoje brojeve, pa nećemo sad računati da svi umanjuju.

 

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
15 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
Visak kaže...

 Ovo je super, Talijani izjave da izvještavaju za 'sve smrti', iako nije jasno jesu li to sve u državi, sve u bolnicama ili sve na pulmološkim odjelima, i sad je to argument da sve države tako izvještavaju.

 

Postoje informacije da su Kinezi umanjivali svoje brojeve, pa nećemo sad računati da svi umanjuju.

 

 

Osim sto su ovo talijani rekli na sluzbenoj pressici civilne zastite i prilicno je nedvojbeno na sto su mislili.

 

Sto se tice informacija, moze link?

With the anonymity of the internet where one can be anything they want, it constantly amazes me how many choose to be assholes.
16 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
Visak kaže...

 

Postoje informacije da su Kinezi umanjivali svoje brojeve, pa nećemo sad računati da svi umanjuju.

 

Ta je dezinformacija krenula od britanske tajne služne, pa ti preporuča da je zanemariš. U Wuhanu je umrlo puno više ljudi, ali konkretno od korone br.19 je umrlo nešto više od 3000.

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
syncmaster245b kaže...

 

Osim sto su ovo talijani rekli na sluzbenoj pressici civilne zastite i prilicno je nedvojbeno na sto su mislili.

 

Sto se tice informacija, moze link?

 Na što su mislili?

 

Mislim da je Baksa stavio link, a ima toga i dosta po netu. Osobno ne stojim iza toga, samo kažem da ako jedna zemlja iskrivljava podatke ne možemo to primjeniti na sve zato jef se lijepo uklapa u našu priču.

 

Recimo Talijani negdje popodne objave podatke za 'prošla 24 sata' i onda do sutra ništa, samo ne znaš na koja 24 sata misle. Na https://www.worldometers.info/coronavirus/ ih tretiraju kao rezultate za taj dan, iako očito nisu za tih 0-24, kad ih Jutarnji ima već u 6 popodne.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
15 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
Visak kaže...

Osobno ne stojim iza toga, samo kažem da ako jedna zemlja iskrivljava podatke ne možemo to primjeniti na sve zato jef se lijepo uklapa u našu priču.

 

Upravo to.

 

Italija sluzbeno je priznala da podaci po pitanju Corone nisu pouzdani.

 

Ne mozemo automatski tvrditi da Kinezu lazu, zar ne?

 

Ali naravno, nisi to mislio reci. Samo si se malo pogubio.

Opet.

 

 

 

 

 

 

 

With the anonymity of the internet where one can be anything they want, it constantly amazes me how many choose to be assholes.
16 godina
offline
Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nCoV:

Evo izašli zadnji EuroMomo grafovi i čini mi se da su moje pretpostavke zasad točne.

 

https://www.euromomo.eu/outputs/zscore_country65.html

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
0 1 hvala 0
5 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
Visak kaže...
syncmaster245b kaže...

 

Osim sto su ovo talijani rekli na sluzbenoj pressici civilne zastite i prilicno je nedvojbeno na sto su mislili.

 

Sto se tice informacija, moze link?

 Na što su mislili?

 

Mislim da je Baksa stavio link, a ima toga i dosta po netu. Osobno ne stojim iza toga, samo kažem da ako jedna zemlja iskrivljava podatke ne možemo to primjeniti na sve zato jef se lijepo uklapa u našu priču.

 

Recimo Talijani negdje popodne objave podatke za 'prošla 24 sata' i onda do sutra ništa, samo ne znaš na koja 24 sata misle. Na https://www.worldometers.info/coronavirus/ ih tretiraju kao rezultate za taj dan, iako očito nisu za tih 0-24, kad ih Jutarnji ima već u 6 popodne.

 Pa fizicki je nomoguce da svi dostave podatke za istih 24 sata ali to i nije toliko bitno Na toj stranici imas grafove pa vidis trend. E sad jel zadnji podatak od prije 2 ili 12 sati zar je to toliko bitno???

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice