Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nCoV: zaključana tema

poruka: 1.795
|
čitano: 202.828
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nCoV: ".
8 godina
offline
Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nCoV:
Vrlo dobar članak, lijepo i kompetentno napisan! No, osvrnuo bih se ipak na jedno jezično čistunstvo. Ne kaže se "obitelj" nego "porodica" (familia) visrusa, ili bilo koje druge životinjske ili biljne vrste. Do zbrke dolazi što se misli da je riječ "obitelj" hrvatska, a "porodica" srpska riječ. No, nije tako. Porodica uključuje jedinke koje čine lozu (otac-sin-sinov sin), dok obitelj označava čeljad koja živi skupa (obitava) pod istim krovom. Zbrka je nastala zbog izraza "sveta obitelj" - jer kad bi se reklo "sveta porodica", impliciralo bi se da je Josip Isusov otac.
 
45 3 hvala 12
14 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
Doca za ministra.

Doc, budi fer i pazi kod ispunjavanja imovinske kartice.
 
12 0 hvala 2
6 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
Od nekretnina ionako imam samo šlagiranu tetku, a od pokretnina gebis.
Ili jesmo, ili nismo! Ili ono treće...
4 godine
protjeran
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
Doc je pametan ulaže u Nasdaq i Dow Jones indexe. Nekretnine su ionako precijenjene jer imamo opadajuće stanovništvo i niske plaće. Drže se na cijeni samo zbog izuzetno niskog (nikakvog) poreza na rentanje.
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nCoV:
Ma zamisli,kao "slučajno" se baš pojavil tamo di ima najviše ljudi na svijetu..prije bi rekao da je "pušten" tamo.Ali sad,ono..nejdemo u teorije zavjera.. :)
 
1 25 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
Netko ga napravio u laboratoriju i donio u bočici kako bi ubio 17 ljudi. Ima logike.
9 godina
offline
Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nCoV:

lijek za sve je očito sjediti u kući i igrati igre. vanjski svijet je ionako precijenjen. gameri su uvijek bili u pravu

Moj PC  
42 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
A gle,možda ga testiraju sad na ljudima.Sumnjam da su dobili dobrovoljce u laboratoriju da vide ako radi prije izbacivanja na "tržište".
4 godine
protjeran
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
Teoretičarima zavjera realnost i matematika nisu jača strana. Jedina realna 'zavjera' je da zapad (soroš i ekipa, who knows who) subvencionirano proizvodi bezobrazno jeftinu hranu koju djelomično dijeli badava (uz sprečavanje svih mogućih epidemija koje bi normalno postojale u prirodi) kako bi održao brzi rast stanovništva i imigraciju. Nekome je to u interesu.
 
0 14 hvala 0
15 godina
offline
Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nCoV:

obavješćuju se korisnici da ovih dana prestaje podrška za 2019-nCoV i preporuča se, svima koji to još nisu učinili, skoro pa besplatna nadogradnja na 2020-nCoV. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put čet 23.1.2020 9:24 (Ajar).
Moj PC  
19 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
Ja kako vidim ovo je jos jedna izmisljeni virus, koji je trebao potamaniti vise ljudi u zadanom roku. Medjutim kao i svi ostali pogadjaju one najslabije, pa ga sad u medijima pumpaju sto vise da je opasan, a farmaceutske tvrtke trljaju ruke. Znaci sto pisac hoce reci oprostite ljudi, nismo bas napravili toliko dobar virus ali eto treba ga se bojati jer trenutna smrtnost je 3% a framaceutske tvrtke bi najbolje imale zaradu kad bi ta smrtnost bila preko 50%.
Moj PC  
1 15 hvala 0
8 godina
offline
Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nCoV:
Nemojmo bagatelizirati virusne bolesti i epidemije uopće! Španjolska groznica ubila je više ljudi od Prvoga svjetskog rata. Nije problem virus kakav je sada, nego što bi mogao postati. Virus bi se mogao vrlo proširiti, posebice zbog vrlo velike naseljenosti u Kini, a usput i mutirati pa postati mnogo maligniji. To je normalna pojava u svijetu virusa. Oni žive među životinjama, a onda prijeđu na čovjeka. Svi ti virusi koji su poharali čovječanstva nekoć su bili bezopasni, dapače za čovjeka neinfektivni. S epidemijama je kao i s požarom: svaki se požar može ugastiti čašom vode - ako se ta čaša izlije na pravo mjesto i u pravo vrijeme.
(A još mi nije jasno zašto mi je netko dao minus za prvi post. Što je tu krivo? Ne znače li riječi ono što znače i ne kaže postoji li u biologiji termin "porodica"?)
 
21 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
Šta se zamarate s jednim malim minusom (nisam ja dao). Minusi su cool.
 
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC

od pokretnine samo pivski stomak..ulaganje u sebe.

Svaka akcija ima svoju reakciju.
8 godina
offline
Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nCoV:
Ma baš me briga za taj minus, no kao znanstvenika uvijek me zanima uzrok pojava. A ovoj nikako da pronađem uzrok.
 
10 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
Evo dat cu Vam ja. Prilikom skrolanja na mobilnoj inacici virtualni palcevi su skroz desno na ekranu i lako dohvatljivi ljudskim palcevima pa se nehotice okine palac dolje da se ni ne primjeti.
:)
4 godine
protjeran
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
Da ukay, tako i ja objašnjavam svoje minuse 😂
14 godina
offline
Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nCoV:

jedini minus koji mene brine je onaj na tekućem, ali se nekako nadam da je ta beštija u mojem eko-sustavu trajno izumrla...

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
8 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC

A možda i zbog ove distinkcije rvacko-srbsko pa još "sveta obitelj"... nismo svi baš toliko indoktrinirani.

(btw nije moj palac dolje)

 

ontopic:
Ne bih ja o teorijama zavjera. Pumpanje lažnih vijesti - o da, to je sigurno i politički promišljen čin (npr Trumpeki stalno vrište o fake news, a s druge strane Fox News se pretvorio u debilana TV - aktivno rade na tome).
Ali, da je sad netko išao namjerno plasirati opak virus na drugu stranu svijeta, pa onda "njih će ubit više nego nas, pa je to win za nas" - suludo je čak i za aktualnu MAGA politiku.

Mislim da je ovdje riječ o kombinaciji dobro znanih faktora:
ogromna, često zbijena populacija + loše higijenske navike (i naobrazba) dijela stanovništva + virusi koji vole ehm evoluirati.
Pa i sa SARS/MERS je bila priča o tome da se na Čina-pijacama tradicionalno kokoši "priručno" kolju uživo na licu mjesta, a sve vruće, vlažno, puno izazova i statistika vjerojatnosti radi svoje.

Što se pak higijene i pameti tiče per se, jedan narodni mudrac (pozdrav Grgi s Hvara) je zborio: "izbjegavam gužve; gdje ima puno ljudi, ima i puno budala" (statistički jopet nenadhebivo).

4 godine
odjavljen
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
dreadmoore kaže...
Ja kako vidim ovo je jos jedna izmisljeni virus, koji je trebao potamaniti vise ljudi u zadanom roku. Medjutim kao i svi ostali pogadjaju one najslabije, pa ga sad u medijima pumpaju sto vise da je opasan, a farmaceutske tvrtke trljaju ruke. Znaci sto pisac hoce reci oprostite ljudi, nismo bas napravili toliko dobar virus ali eto treba ga se bojati jer trenutna smrtnost je 3% a framaceutske tvrtke bi najbolje imale zaradu kad bi ta smrtnost bila preko 50%.

 

 Koliki inteletukac i teoretičar zavjera moraš biti da nisi u stanju provjeriti činjenicu koliko WHO učinio da se zadnjih 50ak godina smanje epidemije gripa koje su nekada ciklički svakih 30ak godina kosile milijune ljudi.

"Have no fear, Vlad is here!"
Poruka je uređivana zadnji put čet 23.1.2020 13:21 (VladimirLem).
4 godine
protjeran
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
Kolega VladimirLem, a šta sam ja rekao drugačije od vas?

"(uz sprečavanje svih mogućih epidemija koje bi normalno postojale u prirodi)"
4 godine
odjavljen
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
Oke slažemo se oko WHO ali ovo o Sorošu neću komentirati jer nije tema ali i to je horseshit.
"Have no fear, Vlad is here!"
11 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
Zechina kaže...

... "izbjegavam gužve; gdje ima puno ljudi, ima i puno budala" (statistički jopet nenadhebivo).

Što više, kako pametni ljudi izbjegavaju gužve, to znaći da u gužvama ostaju (i opstaju) uglavnom budale. 

42
16 godina
odjavljen
offline
Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nCoV:

Ja cu izraziti svoje negodovanje jer clanak nema naslov "necete vjerovati sto je nas dezurni kolumnist-lijecnik izjavio o smrtonosnom virusu"

Freak Show Inc.
 
20 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
VladimirLem kaže...
dreadmoore kaže...
Ja kako vidim ovo je jos jedna izmisljeni virus, koji je trebao potamaniti vise ljudi u zadanom roku. Medjutim kao i svi ostali pogadjaju one najslabije, pa ga sad u medijima pumpaju sto vise da je opasan, a farmaceutske tvrtke trljaju ruke. Znaci sto pisac hoce reci oprostite ljudi, nismo bas napravili toliko dobar virus ali eto treba ga se bojati jer trenutna smrtnost je 3% a framaceutske tvrtke bi najbolje imale zaradu kad bi ta smrtnost bila preko 50%.

 

 Koliki inteletukac i teoretičar zavjera moraš biti da nisi u stanju provjeriti činjenicu koliko WHO učinio da se zadnjih 50ak godina smanje epidemije gripa koje su nekada ciklički svakih 30ak godina kosile milijune ljudi.

 

A, Andrija Štampar bio jedan od pionira WHO... 

I thought that I heard you laughing I thought that I heard you sing I think I thought I saw you try But that was just a dream That was just a dream
10 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
Jedan moguci odgovor bi bio da si objasnio porodicu na patrijarhalan nacin. Moglo je i majka kci itd. Jer virusi nemaju prezimena jel tako. Kad bolje razmislim i ja cu ti dati minus.
14 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC

kako ste vi PC/SWJ/pahuljice super... 

 

a kladim se da imate prezime samo s očeve strane, hitite i sebi minusić....

Ju je je? Je ju je!
12 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
Cansee kaže...

lijek za sve je očito sjediti u kući i igrati igre. vanjski svijet je ionako precijenjen. gameri su uvijek bili u pravu

 Ovo moram ženi pokazati. Hvala.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
7 godina
neaktivan
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
Danen nije bas isto danas i prije 100 godina. Hoces od medicine do tehnologije. Danas puno teze moze doci do epidemije. Em zato sto proizvedu cijepivo kao na traci, em zbog medija gdje se vijest prosiri u roku sat vremena po cijeloj kugli zemaljskoj, pa se pucanstvo pripremi. Ne izlazis iz kuce, odes se cijepiti itd.
16 godina
odjavljen
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
Hostile kaže...
 pa se pucanstvo pripremi.

 

Pa ljudi su danas glupi ko qurac. Gluplji nego ikad u svojoj povijesti...

Freak Show Inc.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice