Edge na Chromiumu dostupan za preuzimanje

poruka: 69
|
čitano: 12.932
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Edge na Chromiumu dostupan za preuzimanje".
16 godina
odjavljen
offline
Edge na Chromiumu dostupan za preuzimanje

Koristim FF vec valjda trista godina. I zapravo ne znam da li postoje neke bitne razlike medju browserima. Ne patim na privatnost i na potrosnju resursa. Jel ima ikakvog razloga da prijedjem na ista drugo?

Freak Show Inc.
 
9 0 hvala 0
7 godina
online
Re: Edge na Chromiumu dostupan za preuzimanje

U zadnje vrijeme nema neke razlike, sve je to Chromium.

Jedino je npr. Opera bolja ako koristiš puno messengera, imaju sidebar s direktnim pristupom messengerima, i to ti je to, ostalo se svodi na izbor tema i slično, interface je manje više isti na svima.

 

Kruha i igala...
9 godina
offline
Edge na Chromiumu dostupan za preuzimanje

Evo instalirao prvi put, nisam isprobavao bete i mogu reć da mi se najviše sviđa ikona  Inače ne vidim neke razlike u odnosu na Chrome, sve radi fluidno i bez problema zasad.

Moj PC  
0 0 hvala 1
16 godina
offline
Edge na Chromiumu dostupan za preuzimanje

Firefox all the way :)

 
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Edge na Chromiumu dostupan za preuzimanje

Necu isprobati iz principa.

Gale
Moj PC  
2 9 hvala 0
14 godina
offline
Edge na Chromiumu dostupan za preuzimanje

Isti Chrome. Ja budem prešao samo zbog icone, niš drugo.

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
Moj PC  
5 1 hvala 2
12 godina
offline
Re: Edge na Chromiumu dostupan za preuzimanje
Ja cu zbog sigurnosti i privatnosti prijeci na novi edge.
What could possibly go wrong?
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Edge na Chromiumu dostupan za preuzimanje

Jel moguće stavit black themes? Ovo nije baš ugodno za oči.

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Edge na Chromiumu dostupan za preuzimanje

- chromedge je .. možda nekome neobično, 'bolji' chrome. -zašto? Pa zato jer mada je chrome odličan, ima smeća-dodataka (koji ne služe juzeru nego googleu..) cca 28 servisa koji su izbačeni iz 'edge' verzije, tj kao sportski auto, vez viška tereta, ... naravno, i dalje je isti auto ali brži-bolji + pravilo KISS + MS nema razloga-želje ubijati os i bit bahat s resursima na uštrb ostatka sysa.. (dok su ostale app pogotovo browseri prebahati).

 

povijest.. nije bilo ničeg, pa je došao internet, nestali dinosauri, .. ostao samo ie.. i tad firefox (u kameno doba) uvodi važne fičere kao dl manager i tabovi. Sve ostalo je prežvakavanje istog + evolucija (htmlstandarda odnosno prikaza 100% .. u odnosu na zamišljeno ili kompatibilnost). Tad je FF bio dobar, pozitivac.. no utopio se u močvari od verzije 2-3 tj tad kreću u štancanje verzija-buldova jer ni nema nešto 'novo' svaki dan. Previše bugovito i sl. To daje šansu chromeu, mada je tu ie (klasično svi mrze sve MSovo..) i tad chrome postaje vodeći. MS pragmatično, ako ne može pobijediti-pridruži se (ili kupi)... pa tako sad ms ima chrome, bolji (dok ga ne zaseru.. a znaju to oni).

 

-koristio betu pola godine, sve radi ok.. očekivano (jer nije to nešto novo, nije novi browser-engine i sl. nego isti 'auto' .. AMG verzija) :)

pa par natuknica, npr beta je bila paralelno uz ie/edge, samo dodatna ikona-app, ne nadogradnja. Sad je to nadogradnja edgea, zamjenjuje ga (i postoji edge mod) ali ne uklanja betu ni app ni ikonu.. i gluplje, ne nudi uvoz favorita tj vidi ie i edge ali ne betu.. (i to je lako rješivo, otvoriti browsere i mišem prenjeti favorite na traku.. samo glupo, neočekivano.. ili zašto ne nudi uvoz iz bete.. zar nikome nije palo na pamet da netko koristi betu kad je već tu duže vrijeme?)

-očekivano, normalna verzija radi, jednako-isto.. ništa novog (tj za korisnike bete) dok se izgled, meniji i sve ostalo ne razlikuje kao ni kod ostalih browsera, auta, tva... isto je :)

 

-FF, smeće, tj kad zatrebam i dalje korsitim prastaru verziju 1.6-2.0... novije od 3-333 (koja je već aktualna) ignoriram, stara slava je samo to, tj to što su uveli DL i tab je to. (točka). Svi trikovi, ubrzanja i sl su smao stvar resursa i bahatosti, dok u borbi s googleom nemaju šansi. Da kao ms mogu i mozilaši bi koristili chrome, ne zato jer je bolji nego jer je jači (novac) i rula nadmoćno na svim platformama pa tako ni ja ne mogu birati.. nego se prilagoditi tj da nema msovog 'sportskog' (za sad bez smeća) chromiuma, morao bi korsititi googletov ovako bar za sad je ok, tj idealno bez nepotrebnih servisa. Juzeri npr opere i sl koji briju na neki vpn.. :) breowser meni nije vpn, kad trebam imam, ostalo je placebo. Kao i FF nema šanse vs googea, tj ako MS ne može, tad ni ovi patuljci nemaju šanse i pragmatičnost je ponekad praktičnija.

 

i jedna 'sitnica' (meni bitna, ostalima ne).. baratanje starim favoritima iz ie je po meni ok, običan folder-link.. u edgeu je to već zasrano, jednako u chromedgeu.. tj nije ništa važno ali šteta, radije bi ie-favorite, lako je za čuvanje-održavanje.. i bezbrojne sitnice koje na svoj način čuvam pa i linkove .. u chromastima je to toliko blentavo da nema npr kopiranja linka po želji na desk-folder/file.. katastrofa za inače najnevažniju sitnicu koja smeta/fali samo meni.. :)

 

+ trenutno se još DL edgea mixa s betom-insiderima, linkovi i verzije, pa pripazite kad tražite + za sad je eng-us, i ovisi o sreći i konstelaciji zviježđa hoće li odmah biti i hr jezik, hoće li biti prvi ili ga treba dodati i orderati .. i sl. pa pripaziti na linkove i natpise, edge ili beta.. + skriven fullinstaller koji je do sad bio pod enterprise.. no pojavit će se uskoro i on, za sad us samo online installeri za sve aktualne oseve i 32-64bit.. par mb dok je full 80mb.. + koliko sam primijetio enterprise je za sve winver univerzalni installer, no to se možda sad promjeni.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
3 8 hvala 0
15 godina
offline
Re: Edge na Chromiumu dostupan za preuzimanje

Firefox nema tako dobar web developer mod kao Chrome.

Chrome, po mome iskustvu, emulira mobitel bez greške, FFox baš i ne.

 

Ali za web brauzanje i ja koristim FFox.

7 godina
offline
Re: Edge na Chromiumu dostupan za preuzimanje
x18x05x kaže...

Isti Chrome. Ja budem prešao samo zbog icone, niš drugo.

 jedan moj poznanik je zbog toga promijenio vjeru, kaže pravoslavne ikone su ljepše a sve ostalo isti q...

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobi, dobimo, dobite, dobe...
7 godina
protjeran
offline
Re: Edge na Chromiumu dostupan za preuzimanje
ihush kaže...

- chromedge je .. možda nekome neobično, 'bolji' chrome. -zašto? Pa zato jer mada je chrome odličan, ima smeća-dodataka (koji ne služe juzeru nego googleu..) cca 28 servisa koji su izbačeni iz 'edge' verzije, tj kao sportski auto, vez viška tereta, ... naravno, i dalje je isti auto ali brži-bolji + pravilo KISS + MS nema razloga-želje ubijati os i bit bahat s resursima na uštrb ostatka sysa.. (dok su ostale app pogotovo browseri prebahati).

 

povijest.. nije bilo ničeg, pa je došao internet, nestali dinosauri, .. ostao samo ie.. i tad firefox (u kameno doba) uvodi važne fičere kao dl manager i tabovi. Sve ostalo je prežvakavanje istog + evolucija (htmlstandarda odnosno prikaza 100% .. u odnosu na zamišljeno ili kompatibilnost). Tad je FF bio dobar, pozitivac.. no utopio se u močvari od verzije 2-3 tj tad kreću u štancanje verzija-buldova jer ni nema nešto 'novo' svaki dan. Previše bugovito i sl. To daje šansu chromeu, mada je tu ie (klasično svi mrze sve MSovo..) i tad chrome postaje vodeći. MS pragmatično, ako ne može pobijediti-pridruži se (ili kupi)... pa tako sad ms ima chrome, bolji (dok ga ne zaseru.. a znaju to oni).

 

-koristio betu pola godine, sve radi ok.. očekivano (jer nije to nešto novo, nije novi browser-engine i sl. nego isti 'auto' .. AMG verzija) :)

pa par natuknica, npr beta je bila paralelno uz ie/edge, samo dodatna ikona-app, ne nadogradnja. Sad je to nadogradnja edgea, zamjenjuje ga (i postoji edge mod) ali ne uklanja betu ni app ni ikonu.. i gluplje, ne nudi uvoz favorita tj vidi ie i edge ali ne betu.. (i to je lako rješivo, otvoriti browsere i mišem prenjeti favorite na traku.. samo glupo, neočekivano.. ili zašto ne nudi uvoz iz bete.. zar nikome nije palo na pamet da netko koristi betu kad je već tu duže vrijeme?)

-očekivano, normalna verzija radi, jednako-isto.. ništa novog (tj za korisnike bete) dok se izgled, meniji i sve ostalo ne razlikuje kao ni kod ostalih browsera, auta, tva... isto je :)

 

-FF, smeće, tj kad zatrebam i dalje korsitim prastaru verziju 1.6-2.0... novije od 3-333 (koja je već aktualna) ignoriram, stara slava je samo to, tj to što su uveli DL i tab je to. (točka). Svi trikovi, ubrzanja i sl su smao stvar resursa i bahatosti, dok u borbi s googleom nemaju šansi. Da kao ms mogu i mozilaši bi koristili chrome, ne zato jer je bolji nego jer je jači (novac) i rula nadmoćno na svim platformama pa tako ni ja ne mogu birati.. nego se prilagoditi tj da nema msovog 'sportskog' (za sad bez smeća) chromiuma, morao bi korsititi googletov ovako bar za sad je ok, tj idealno bez nepotrebnih servisa. Juzeri npr opere i sl koji briju na neki vpn.. :) breowser meni nije vpn, kad trebam imam, ostalo je placebo. Kao i FF nema šanse vs googea, tj ako MS ne može, tad ni ovi patuljci nemaju šanse i pragmatičnost je ponekad praktičnija.

 

i jedna 'sitnica' (meni bitna, ostalima ne).. baratanje starim favoritima iz ie je po meni ok, običan folder-link.. u edgeu je to već zasrano, jednako u chromedgeu.. tj nije ništa važno ali šteta, radije bi ie-favorite, lako je za čuvanje-održavanje.. i bezbrojne sitnice koje na svoj način čuvam pa i linkove .. u chromastima je to toliko blentavo da nema npr kopiranja linka po želji na desk-folder/file.. katastrofa za inače najnevažniju sitnicu koja smeta/fali samo meni.. :)

 

+ trenutno se još DL edgea mixa s betom-insiderima, linkovi i verzije, pa pripazite kad tražite + za sad je eng-us, i ovisi o sreći i konstelaciji zviježđa hoće li odmah biti i hr jezik, hoće li biti prvi ili ga treba dodati i orderati .. i sl. pa pripaziti na linkove i natpise, edge ili beta.. + skriven fullinstaller koji je do sad bio pod enterprise.. no pojavit će se uskoro i on, za sad us samo online installeri za sve aktualne oseve i 32-64bit.. par mb dok je full 80mb.. + koliko sam primijetio enterprise je za sve winver univerzalni installer, no to se možda sad promjeni.

 Po cemo je FF smece? Prikazuje stranice, ima dodatke, ne salje centrali podatke (navodno). Ako imas problem sa FF mozda je problem u juzeru, ne browseru. 

7 godina
offline
Re: Edge na Chromiumu dostupan za preuzimanje
O_O_O kaže...

 Po cemo je FF smece? Prikazuje stranice, ima dodatke, ne salje centrali podatke (navodno). Ako imas problem sa FF mozda je problem u juzeru, ne browseru. 

 ... i softver je nepoderiv, ne zaboravi to!

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobi, dobimo, dobite, dobe...
14 godina
offline
Re: Edge na Chromiumu dostupan za preuzimanje
Louis Pluto kaže...
x18x05x kaže...

Isti Chrome. Ja budem prešao samo zbog icone, niš drugo.

 jedan moj poznanik je zbog toga promijenio vjeru, kaže pravoslavne ikone su ljepše a sve ostalo isti q...

 Zajeban neki lik.

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
16 godina
offline
Edge na Chromiumu dostupan za preuzimanje

Ja sam na Operi i ne namjeravam prelaziti na nesto drugo. 

Out of the box dobijes adblocker, vpn, block trackera, meni se svidja side bar jer pisem dosta na messengeru i whappu, a svaki browser danas je tu negdje po performansama sto se tice i samog surfanja, a i hardwerskih zahtjeva tako da je sve stvar licnog ukusa. 

 
2 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Edge na Chromiumu dostupan za preuzimanje
x18x05x kaže...

 Zajeban neki lik.

 je...

 

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobi, dobimo, dobite, dobe...
Edge na Chromiumu dostupan za preuzimanje

Eh, ali sa starim uredjajima Edge je apsolutno mila majka sto za surfanje sto za gledanje youtube videa, pa cak i onog 4K rezolucije. Razlog tomu je nativni pristup hardveru, ili slicno, sorry ne razumijem se najbolje.

 

Znam da mi na Minix z83 kojeg imam bezveze jer mi ga se neda baciti, Edge leti i sve radi savrseno, dok Chrome i Firefox su spori do neupotrebljivosti.

 

Nemam doista nista protiv Edge browsera, mislim da je super kao browser. A sto mislim o cinjenici da mi nakon 6 otvorenih tabova Chrome digne zajzece memorije na 3.5 Gb, a procesor na 80%, bolje da sutim. Nije niti Firefox nista bolji, samo je drugaciji.

Moj PC  
0 0 hvala 1
9 godina
offline
Edge na Chromiumu dostupan za preuzimanje

ja sam povremeno na operi, ponajvise zbog ugradenog free vpn-a koji odraduje posao bez beda

Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Edge na Chromiumu dostupan za preuzimanje
Hornet_93 kaže...
Ja cu zbog sigurnosti i privatnosti prijeci na novi edge.

 

 

Ništa pretjerano nećeš dobiti na Edge-u što nemaš na Chrome-u.

Što se sigurnosti tiče, Edge koristi Microsoftov SmartScreen; tu već gubiš na privatnosti jer se Microsoftu šalju cijeli URL-ovi svih posjećenih stranica.

Chrome koristi Google-ov Safe Browsing; pri svakom pokretanju skida najnoviju 'listu' zaraženih stranica i na uređaju provjerava nalazi se adresa koju si posjetio u toj skinutoj 'listi'. Nikakvi se URL-ovi ne šalju Google-u.

 

Osim toga, Edge ne nudi ništa groundbreakingšto Chrome nema. One fore s privatnosti su dostupne u Chrome-u; instaliraš uBlock Origin i ugasiš kolačiće trećih strana. 

14 godina
offline
Edge na Chromiumu dostupan za preuzimanje

dobar je ... upgradeom gazi postojeći edge

 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Edge na Chromiumu dostupan za preuzimanje
Louis Pluto kaže...
O_O_O kaže...

 Po cemo je FF smece? Prikazuje stranice, ima dodatke, ne salje centrali podatke (navodno). Ako imas problem sa FF mozda je problem u juzeru, ne browseru. 

 ... i softver je nepoderiv, ne zaboravi to!

  Sjetit cu se dodati i to slijedeci put.

16 godina
offline
Edge na Chromiumu dostupan za preuzimanje

Meh, svi browseri suxx jer nijedan nema podršku za tabove u više redova .

 

Na starom FF-u se to moglo sa Tab Mix Plusom, ali od quantuma nula bodova jer su te mogućnosti. Postoji prtljanje sa css-om, ali to je klimavo i loše izvedeno.

Zato sam na Waterfox Classic-u na kojemu još rade stari addonovi, barem još koji mjesec dok ga ne ugase

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Edge na Chromiumu dostupan za preuzimanje
Ne razumijem. Ja ovo imam na androidu instalirano vec neko vrijeme?! Zasto vijest danas?! Problem, ne mogu se prijaviti na facebook da komentiram na portalima. Prozor za prijavu se samo pali i gasi. Da dozvolio sam popup,obrisao history i cookie...
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Edge na Chromiumu dostupan za preuzimanje
Brk kaže...
Ne razumijem. Ja ovo imam na androidu instalirano vec neko vrijeme?! Zasto vijest danas?! Problem, ne mogu se prijaviti na facebook da komentiram na portalima. Prozor za prijavu se samo pali i gasi. Da dozvolio sam popup,obrisao history i cookie...

 Preostaje ti obrisati browser ;)

11 godina
offline
Edge na Chromiumu dostupan za preuzimanje

Version 79.0.309.65. Što je bilo sa predhodnih 78. verzija?

42
 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Edge na Chromiumu dostupan za preuzimanje

Ništa. Budući da se preglednik temelji na Chromiumu, ispisuju verziju na kojoj se bazira. Trenutna verzija Chromea je također 79.

9 godina
offline
Re: Edge na Chromiumu dostupan za preuzimanje
LudaRajcica kaže...
Brk kaže...
Ne razumijem. Ja ovo imam na androidu instalirano vec neko vrijeme?! Zasto vijest danas?! Problem, ne mogu se prijaviti na facebook da komentiram na portalima. Prozor za prijavu se samo pali i gasi. Da dozvolio sam popup,obrisao history i cookie...

 Preostaje ti obrisati browser ;)

 Ja bi za svaki slucaj promjenio telefon, sto je sigurno, sigurno je. 

12 godina
offline
Edge na Chromiumu dostupan za preuzimanje

ad blocker za android?

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Edge na Chromiumu dostupan za preuzimanje

Ugrađen je Adblocker u Edge i na Androidu i na iOS-u. 

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Edge na Chromiumu dostupan za preuzimanje

Ponukan ovom objavom, odlučio sam skinuti i instalirati novi Edge. Tako da ovu poruku pišem upravo s njega.

Za sad se čini čisto ok u odnosu na stari Edge pa ću mu dati šansu. 

Tigar Krezumica
Moj PC  
0 1 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice