Diskovi - Formatiranje pogrešne particije

poruka: 7
|
čitano: 3.318
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Diskovi - Formatiranje pogrešne particije".
14 godina
offline
Diskovi - Formatiranje pogrešne particije
Sve stoji sto je receno. Mozda, unformat komanda moze pomoci. Kao što rekose, kasno je sad. Nekad je dobro, iz Bios-a iskljuciti taj SATA kanal ili sve one koji imaju na sebi neki disk, da se ne vidi nijedan disk, a raditi sa butabilnim CD- om, Hiren Boot CD je dobar za to, ili neki USB. Vrlo dobar butni USB se moze napraviti sa Easy2boot alatom. Vec sam to isprobao nekoliko puta, a i sad ga koristim. Mozete napraviti visenamjenski multiboot stik, sa nekoliko OS-ova na sebi, utility-ja,potom dodati Driver Pack na njega (prostim kopiranjem), a butabilni OS-ovi se takodje, samo kopiraju, kao ISO fajlovi. Cudi me da je iz Command prompta mogao nesto uraditi na svojim, aktivnim particijama, osim ako nije to radio kao administrator. Jedan izvrstan alat, je u opticaju vec desetak godina, za cuvanje od nezeljenih dogadjaja, kao ovaj. Zove se WinRollBack PE. Kupila ga je Avira, a nekad je bio u vlasništvu jedne druge njemacke firme, Datapol. Kada ga jednom probate, povjerovacete i u zavjere na informatickom polju, ako vec niste do sada. Naime, on svaku promjenu na kompjuteru, jednostavno ignoriše, ako je aktivan. Cak i virus! Samo kompjuter nonsalatno, fizicki iskljucite iz struje, upalite (ne, nema poruke da je "iskljucen na neodgovarajuci nacin", iznenada), i hop, isto stanje kao i prije nezeljenog dogadjaja. Ne treba vam ni Acronis, ni nekakvi backup-i...ubija administratore, IT tehnicare, hahaha.
 
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Diskovi - Formatiranje pogrešne particije

'Naredbeni redak' je poprilično jasan, pogotovo diskpart komanda, no treba pročitati sve što piše i razumjeti napisano.

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Diskovi - Formatiranje pogrešne particije
Odlicno nemoram otvarati novu temu pa mogu pitati ovdje.Telefon vracen na tvornicke postavke stim da su izbrisane sve slike I video zapisi jel moguce to nekako vratiti ili nema pomoci.
AMD AntiBoy
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Diskovi - Formatiranje pogrešne particije
dreadmoore kaže...
Odlicno nemoram otvarati novu temu pa mogu pitati ovdje.Telefon vracen na tvornicke postavke stim da su izbrisane sve slike I video zapisi jel moguce to nekako vratiti ili nema pomoci.

Potraži "undelete" programe na Play Storeu. Možda ti uspiju vratiti neke slike. Nisam proučavao kako mobiteli rade s internom memorijom - ako je optimiziraju protiv trošenja, kao što to rade SSD-ovi, onda nemaš sreće. Ako ne, onda imaš šanse.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Diskovi - Formatiranje pogrešne particije
Pilje kaže...
Sve stoji sto je receno. Mozda, unformat komanda moze pomoci. Kao što rekose, kasno je sad. Nekad je dobro, iz Bios-a iskljuciti taj SATA kanal ili sve one koji imaju na sebi neki disk, da se ne vidi nijedan disk, a raditi sa butabilnim CD- om, Hiren Boot CD je dobar za to, ili neki USB. Vrlo dobar butni USB se moze napraviti sa Easy2boot alatom. Vec sam to isprobao nekoliko puta, a i sad ga koristim. Mozete napraviti visenamjenski multiboot stik, sa nekoliko OS-ova na sebi, utility-ja,potom dodati Driver Pack na njega (prostim kopiranjem), a butabilni OS-ovi se takodje, samo kopiraju, kao ISO fajlovi. Cudi me da je iz Command prompta mogao nesto uraditi na svojim, aktivnim particijama, osim ako nije to radio kao administrator. Jedan izvrstan alat, je u opticaju vec desetak godina, za cuvanje od nezeljenih dogadjaja, kao ovaj. Zove se WinRollBack PE. Kupila ga je Avira, a nekad je bio u vlasništvu jedne druge njemacke firme, Datapol. Kada ga jednom probate, povjerovacete i u zavjere na informatickom polju, ako vec niste do sada. Naime, on svaku promjenu na kompjuteru, jednostavno ignoriše, ako je aktivan. Cak i virus! Samo kompjuter nonsalatno, fizicki iskljucite iz struje, upalite (ne, nema poruke da je "iskljucen na neodgovarajuci nacin", iznenada), i hop, isto stanje kao i prije nezeljenog dogadjaja. Ne treba vam ni Acronis, ni nekakvi backup-i...ubija administratore, IT tehnicare, hahaha.

Kakve ti nebuloze pises, covjece, iz koje si ti bare izasao? :D :D :D Nije samo sto pises nego kako se i izrazavas i koliku dubinu ides u svojem tekstu, mora da imas nekih problema. ;D

 

BTW tvoj post mi je bio trigger, naime, aktivirao sam racun nakon ohohooo godina mirovanja... Mislim da je i vrijeme Thompsona proslo. :D

10 godina
neaktivan
offline
Re: Diskovi - Formatiranje pogrešne particije

Ja sam se nasao u sličnoj situacji kao u članku.

 

 

Htio sam na usb stick montirati linux, koristio alat za montiranje neznam koji točno i odabrao krivu putanju. U tom trenutku nisam pazio i desilo se da sam preformatirao svoj usb externi hdd (1tb) i puno podataka mi je otislo u dim. 

Kad sam shvatio sto sam uradio, prvo sam probao spasiti podatke sa alatima za spašavanje poput photorec, Dobio sam slomljene razne datoteke. hrpa slika koje sam imao su bile spašene polovično, barem 50% slike su bile u sivim horizontalnim kockicama. Videozapisi tj filmovi su bili isto ali razlomjeni na više dijelova poneke videozapise nije player morao pokrenuti jer nisu imali sve da bi mogao pokrenuti.  Osim toga titlovi su opet bili slomljeni sa nekim čudnim simbolima  i na kraju sam odlučio potražiti pomoč od helpdisc ekipe, oni su prokušali sa svojim alatima spašavati i ništa, nisu uspjeli. Disk je bio previše ostečen. 

 

 

Moj savjet, opreznije kada morate odabrati putanju nečeg, meni je u tom trenutku skrenulo nešto drugo pažnju i taj trenutak nepažnje je dovelo do ove velike katastrofe. Uglavnom najviše od svega spasio sam slike koje su imale gledivog sadržaja i neke kratke videozapise koje sam snimao fotoaparatom a sve ostalo sam obrisao jer nije bilo pomoči. 

 

14 godina
offline
Re: Diskovi - Formatiranje pogrešne particije
Ma dosadno mi...
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice