Od danas prestaje podrška za Windows 7 – što sada?

poruka: 284
|
čitano: 44.793
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Od danas prestaje podrška za Windows 7 – što sada?".
14 godina
offline
Od danas prestaje podrška za Windows 7 – što sada?

dakle linuksaši su emo-piqkice ?

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
3 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Od danas prestaje podrška za Windows 7 – što s
EZY-E kaže...
Friday kaže...
VladRi kaže...

e da, kad smo vec off topic...

 

Da li je netko skuzio da se win 10 poceo extra sporo ucitavati ako nemate ssd? ali bas onako extra extra sporo....

 

 

Zivot bez SSD-a nije vrijedan zivljenja...

IF: ponestane argumenata i nemoš okriviti korisnika da je glup

THEN: sarkazam

sry :)

 Tako se u vecini velikih kompanija rjesavaju problemi. 

15 godina
offline
Re: Od danas prestaje podrška za Windows 7 – što s
Stric_Jura kaže...

dakle linuksaši su emo-piqkice ?

 Yup, to smo mi.

With the anonymity of the internet where one can be anything they want, it constantly amazes me how many choose to be assholes.
16 godina
odjavljen
offline
Re: Od danas prestaje podrška za Windows 7 – što s
EZY-E kaže...

IF: ponestane argumenata i nemoš okriviti korisnika da je glup

THEN: sarkazam

sry :)

 

Naprotiv, nije sarkazam. Onaj tko danas uzima novi stroj bez SSD-a treba biti ismijavan od cijelog drustva, imovina oduzeta a zena i djeca zbrinuta kod nekoga tko ima nvme iskove u raid-u.

Freak Show Inc.
7 godina
protjeran
offline
Re: Od danas prestaje podrška za Windows 7 – što s
Friday kaže...
EZY-E kaže...

IF: ponestane argumenata i nemoš okriviti korisnika da je glup

THEN: sarkazam

sry :)

 

Naprotiv, nije sarkazam. Onaj tko danas uzima novi stroj bez SSD-a treba biti ismijavan od cijelog drustva, imovina oduzeta a zena i djeca zbrinuta kod nekoga tko ima nvme iskove u raid-u.

 Moze, kad nadjes 40 TB SSD za 800 eura, do tada STFU 

14 godina
offline
Re: Od danas prestaje podrška za Windows 7 – što s
syncmaster245b kaže...
Stric_Jura kaže...

dakle linuksaši su emo-piqkice ?

 Yup, to smo mi.

 vidiš, mi muškarčine iz MS-Win svijeta kad nam vele da stižu update-i, samo duboko udahnemo...

 

 

Ju je je? Je ju je!
Poruka je uređivana zadnji put sri 15.1.2020 15:07 (Stric_Jura).
16 godina
online
Od danas prestaje podrška za Windows 7 – što sada?

Imam osjećaj da MS može upakirati govno u kutiju i napisati Win 11 pa bi opet bila ista stvar.

Neki jednostavno ne mogu shvatiti da starije (bar nekome) može biti bolje iako je mnogo primjera za to (npr. veš mašine).

Neki isto tako ne mogu shvatiti da nije ok ljude forsirati na nadogradnju i lagati da je to za njihovo odnosno sveopće dobro.

Neki ne mogu shvatiti da postoje ljudi kojima nove značajke (features) ne trebaju.

 

Meni je Win7 bolji iz razloga koje sam naveo, bolji mi je i zbog tog osjećaja da od trenutka instalacije sam kontroliram svoje računalo a ne da to radi netko treći.

 

Možemo se i složiti da je relativno koji je sustav bolji i zapravo me boli k. tko će što koristiti, ali smeta mi kad me se laže i tjera da koristim nešto što ne želim.

Svemir.
 
9 1 hvala 1
15 godina
offline
Re: Od danas prestaje podrška za Windows 7 – što s
Friday kaže...

ihush nije osoba, covjek, jedinka... On je umjetna inteligencija, nule i jedinice. Nemamo mi kapacitete da razumijemo obilje koje nam nudi

Sve 5, a ja sam se samo našalio s kolegom ihushom malo. Pročitam ja gro njegovih postova, kad imam vremena.

Meni je to zabavno kako on piše. A, nije da čovjek nema pojma o čemu piše pa da je gubljenje vremena čitati njegove postove. 

Tigar Krezumica
15 godina
offline
Re: Od danas prestaje podrška za Windows 7 – što s
Je li istina da od 14. 1. 2020. prestaje i podrška za Office365 na Windowsima 10 LTSC?

Vjerujem da, iako je dijelom oftopičarenje, ljude to može zanimati prije no što se prebace sa 7 na 10.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Od danas prestaje podrška za Windows 7 – što s
O_O_O kaže...
ihush kaže...

NEPOTREBAN TEKST

 

Nisi u pravu apropri updjeta, tu je uglavnom problem nacina razvoja i decimiranje iliti eliminacija testiranja. Evo jedan fin clanak (malo stariji) sa Ars tehnice od strane bivseg novinara (sad pise u zatvoru).

long, long, long... time ago ...
..tko je gledao starwarse zna koliko texta ide.. :)

 

 -prvo, nisam čitao, tl;dr .. tj prežvakavanje iz npr 2018me a početak je 2020te.. ili dežavu, prošla baba s kolačima itd.. (svaki ITjac koji drži do sebe osim što ima SSD zna za te priče..). Samo letimičan-scroll, pa možda neke stvari promašim i sl.

-npr blesavo otvaranje insidera običnim juzerima (koji su samo zbog licence insideri, znanje null..) i posljedice, naravno ni to ih ne opravdava, tj mora postojati kontrola i to su nedopustive greške, pacersko-početničke (ni jedan dev si ne može dopustiti banalnu grešku da umjesto da testira sys varijablu patha koristi zadani path samo zato jer je default.. i problem koji ekšli nije problem ako u istu skriptu ubaciš %syspath% tj user-doc umjesto c:\users... a nije da tih varijabli nema kao %homepath% i svatko tko je ikad natipkao i jednu liniju koda ili skriptu vidi koliko j eto pacerska greška, kao u matematici 2+2=.. 5! .. greška sa strašnim posljedicama ako user ostane bez podataka tj ako nije slučajno koristio default (što ipak većina radi, pa je bug zapravo sporadično primjetan, sreća u nesreći tj gluposti-propustu).

 

-treba li što još o tom pisati? No kao da PR odjel vodi biz, tj novac, tj samo uvođenje polugodišnjih ciklusa je po meni blentavo, hype-pristisak i umjesto da update dođe kad je spreman, dođe po datumu.. a tad još blentavije, već par godina nema updatea bez kašnjenja od mjesec+ što je tek nonsens gledajući oznaku builda tj mjesec izlaska pa 09 izađe u 11-12tom.. Isti (copypaste) model 04-10 mjesec izlaska ima npr Ubuntu, pa ga MS opet kopira, ka oi LTSBom.. kao s win8-izgled-gui... besmisleno, debian izađe kad je potrebno (update) i kad se napravi veća izmjena verzije (upgrade).. ne zato jer je neki datum, jer datum nema nikakve veze sa softwareom .. no u bizu je važan i božić-novagodina.. jer tad se prodaje-zarađuje itd.. Kao što je besmisleno to što je MS izjednačio (porukom-nazivima-upozorenjem.. tj sve je isto.. a nije) običan update i upgrade-nadogranju novog builda tj prosječni user ni ne vidi razliku, samo skuži da se pc restarta par puta i da to može potrajati.. a ako se krši tad problem, ako ne, nije ni znao. Čak blentavi default postavke radnog vremena kad se ne-upgrejda, tj klasičan scenrarij tad ide ovako, štefica završava posao i već je 5min spremna na start prema izlazu, kad u 17:00 win kaže .. 'ne gasi..' .. i ona čeka, čeka.. punih 8 sec dok ne isčupa naponski kabel, do idućeg jutra kas se optuži čistaćicu ili win.. a posao stoji do podne jer se win spašava-instalira i traže se dokumenti.. Teoretski je to ok ideja, da se update ne radi u radno vrijeme, no postponanje je samo to, odgoda.. a tad je pitanje što korisnik ima iduće jutro, automatika.. koja je čak bolja da se desi na početku radnog vremena, jer iza 17 nema više nikog pa ni za javiti problem i tad se gubi idući dan. Dobre želje i loš rezultat.. da je stvar izbora-opcija tad bi bilo lakše ovako za to krivimo MS i win, a win s tim nema puno veze, više MS-politika i nestrpljivost+neznanje usera koji samo želi kući.. Ja isti update timer postavim prije podne.. i tad ako ništa drugo pod gablecom neprimjetno update obavi svoje dok štefica ako se problem pojavi ima dovoljno vremena za javiti i sve je sređeno .. nije isto samo izabrano vrijeme i upravo 17h je uzrok problema jer tad štefica ne želi nedefinirano vrijeme čekati, čekati.. (opet starwars...) :) pa i kad nazove i pita, kiselo kaže da će ga ipak isključiti pa što bude mada joj sugeriraš suprotno. Tako je to, život. (+prilagodba).

 

ostalo vidim po starom, stricjura seksizmom patchira bugove, ooo sarkazmom protiv sarkazma, .. ponavljamo se, no ponavljanje je majka mudrosti? :)

 

-no ne vidim kako je po ovom gornjem textu to loš os ili win ili build .. onak, to vrijedi za sve, sav soft ako se zadržimo u ITu pa i HW.. samo što to s linuxdistrama pogađa malecni broj juzera dok iskusni nikad ne instaliraju novo bar 6 mjeseci jer im je vrijeme draže potrošiti na užitke nego patchiranje-fixanje nečeg što bi moralo raditi ali..

Osim ovog idiotskog problema s pathom i par bugova koji su ipak sporadični, ne vidim da je ms baš toliko zasrao.. mada mi se ne sviđa ta politika, ne odlučujem ja, nego se prilagodim kad moram, kao što borg kaže, otpor je uzaludan. Možemo tugovati nad sudbom win7 (ili xp) .. no to je tako, pasttense. Tek ono što stiže će biti gušt (slikovito podsjetnik na stricjuru i medicinku s rukavicama..).. usporedba s asimilacijom borga je manje bolna tj ni ne trude se biti nježni ili zagrijati prstić.. :))

 

ili  (edit) ovako.. kao što malo iznad paleryder kaže.. i slažem/o se.. njegov osjećaj + izbor. No pto s naslovom, gašenjem supporta, posljedice.. tj tko može birati koji os ili verziju koristi vs onih koji ne mogu to birati.. prečesto je kao analogni-digitalni tv kanal.. nemaš izbor, imaš samo vrijeme prilagodbe na novo, ili baciš mobitel jer MS gasi WP ili tv ili pc.. tj samo oni koji ne ovise o ostatku-requirementsima nad kojima nemaju sami kontrolu (eporezna-benke-ostatak) mogu birati + soft je vječan, može jednako raditi tisuće godina... i duže (opet starwars..) :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sri 15.1.2020 15:50 (ihush).
15 godina
offline
Re: Od danas prestaje podrška za Windows 7 – što s
ihush kaže...

 

 -prvo, nisam čitao, tl;dr ..

 Kad ovo ihush napise, onda je to enciklopedijska definicija  oksimorona

With the anonymity of the internet where one can be anything they want, it constantly amazes me how many choose to be assholes.
15 godina
offline
Re: Od danas prestaje podrška za Windows 7 – što s
Friday kaže...
 

Malo je poremecen taj sud o privatnosti zapravo...

 

Prije par dana na jednom slavonskom portalu osvanula vijest kako su na par lokacija u Osijeku postavljene kamere sa namjerom da se smanji steta od vandalizma. Snimaju se tako neke bitnije lokacije sa spomenicima i sta ja znam.

Pazi, javna lokacija gdje generalno bude hrpetina ljudi. Ali eto mnogima to smeta. Pazi, setas se po trgu i vidi te tisucu drugih ljudi odjednom. Ali tebi sad smeta to sto postoji neka kamera negdje i sto ce te mozda jos jedna ili dvije osobe vidjeti ako pogledaju snimku. Pa daj me nemoj jebati. A bitno da se svi zale ako vandali naprave stetu. Pa jel trebamo postaviti policajca na svakih 10 metara? Onda bi bila policijska drzava. A buduci da roditelji ocito nisu u stanju odgajati svoju djecu - sta nam ostaje?

 

Da budemo ludi za oružjem. 

I thought that I heard you laughing I thought that I heard you sing I think I thought I saw you try But that was just a dream That was just a dream
15 godina
offline
Re: Od danas prestaje podrška za Windows 7 – što s
syncmaster245b kaže...
ihush kaže...

 

 -prvo, nisam čitao, tl;dr ..

 Kad ovo ihush napise, onda je to enciklopedijska definicija  oksimorona

 -pa baš i ne.. tj ooo je samo copypasteao i malo se potrudio formatirati.. tj prežvakano i time nepotrebno za čitanje, osim ako iznosi nešto novo.. tj radije bi da natipka par rečenica, svojih. (a ja mogu po želji plahte isipati iz malog prsta..) :) ..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sri 15.1.2020 15:52 (ihush).
15 godina
offline
Re: Od danas prestaje podrška za Windows 7 – što s
U potpunosti se slažem.
7 godina
protjeran
offline
Re: Od danas prestaje podrška za Windows 7 – što s
ihush kaže...
syncmaster245b kaže...
ihush kaže...

 

 -prvo, nisam čitao, tl;dr ..

 Kad ovo ihush napise, onda je to enciklopedijska definicija  oksimorona

 -pa baš i ne.. tj ooo je samo copypasteao i malo se potrudio formatirati.. tj prežvakano i time nepotrebno za čitanje, osim ako iznosi nešto novo.. tj radije bi da natipka par rečenica, svojih. (a ja mogu po želji plahte isipati iz malog prsta..) :) ..

 Da ali to sto je napisano je suho zlato. Inace ne kopi-pejstam gomile teksta, ali kad to napravim treba u najmanju ruku da citava Bug redakcija procita. Btw tekst je star 1 godinu, 2 mjeseca i 27 dana tako da nije iz doba rimljana. Iako je MS malo usporio sa updejt ciklusima tekst je i dalje relevantan. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.1.2020 16:01 (O_O_O).
15 godina
offline
Re: Od danas prestaje podrška za Windows 7 – što s

-znaš kako se to radi? .. baciš kost, daš natuknice, istakneš bitno.. tako da ne moramo sad na godišnji s lektirom dok nastavimo temu... tj letimično ne vidim ništa bitnog, ništa novog. Mogu se složiti s 100% sadržaja (mada nisam čitao..) i što s tim? Nije smisao posta C&P ili link, tj mogu/možemo sami ako želimo googalti.. pa ako treba i 'dobra svađa' je bolji način :) + svi stalno učimo.

-a staro-novo u ovoj temi je ipak staro-prošlo, tj 2018ta je kao 1919 i ww-1... tj win problemi, obavezni update, bugovi.. to se jednostavno ne referira na nešto iz prošlog desetljeća, pa i kad je to samo 1g, 2mj i 27 dna.. :))

npr sve što se govori u vezi aktualnog win10 se odnosi na aktualne buildove, 1809-1909.. + za par mjeseci će 2004 ili promjene nomenklaturu. Možemo čak sarkastično napisati da već skoro dvije godine ms nije iditoskom greškom pobrisao dokumente nadogradnjom.. tj samo je pitanje koji nam je stil pisanja-navijanja kao za čašu koja je do 50% puna-prazna, za-protiv istim rečenicama..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
neaktivan
offline
Od danas prestaje podrška za Windows 7 – što sada?
 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Od danas prestaje podrška za Windows 7 – što s

-vezano uz to, možete se zapitati, koincidencija ili povezano? -nema u bizu slučajnosti, klasičan roadmap-plan, zato upravo danas vijest o rupi + zakrpi i tako će biti svaki put kad se treba veći update ili raskid supporta za starije osveve, tj malo straha i masa refleksno updejta, nakon čega opet par mjeseci nirvane&sigurnosti .. :))

smiješno, ali sistem funkcionira. Naravno, moguće da se varam.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Re: Od danas prestaje podrška za Windows 7 – što s
ihush kaže...
syncmaster245b kaže...
ihush kaže...

 

 -prvo, nisam čitao, tl;dr ..

 Kad ovo ihush napise, onda je to enciklopedijska definicija  oksimorona

 -pa baš i ne.. tj ooo je samo copypasteao i malo se potrudio formatirati.. tj prežvakano i time nepotrebno za čitanje, osim ako iznosi nešto novo.. tj radije bi da natipka par rečenica, svojih. (a ja mogu po želji plahte isipati iz malog prsta..) :) ..

 Ma ne sve  5, medjutim kad TI! napises TLDR onda stvarno zvuci malo ironicno.

With the anonymity of the internet where one can be anything they want, it constantly amazes me how many choose to be assholes.
7 godina
offline
Re: Od danas prestaje podrška za Windows 7 – što s
fromcelltohell kaže...

 

Meni je to zabavno kako on piše. A, nije da čovjek nema pojma o čemu piše pa da je gubljenje vremena čitati njegove postove. 

approved by Danen

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobi, dobimo, dobite, dobe...
9 godina
offline
Od danas prestaje podrška za Windows 7 – što sada?

I koji je zakljucak ekipa Windows 7 rula i dalje ili?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Od danas prestaje podrška za Windows 7 – što s
pravi_covijek kaže...

I koji je zakljucak ekipa Windows 7 rula i dalje ili?

Ma kako rula. Izgubili smo živce natezajući se ovdje sa pojedinicima. niti jedna tema pa ni ona o AMD vs- Intel nije toliko posvećivanja kao Stari Windows rula ili neka statista.. te idioti se "potuku" koji je bolji 7 ili 8, te ulete Linuxaši sa svojim crombookvima kao štit od rimskog vojnika... 

...i onda šlag na tortu... uleti ti alukapičari?

Jutros dobio novi Windows Build 19544.re_prerelease.200102-1216.

Se savršen radi kao i onaj od prije dva dana. I tako redom 2-5 Windowsa sedmično od 2014-te. Ne sjećam se kad sam zadnji put imao problem.

Šta vam ljudi ne radi.

Ah ta HP iz serije 650G ja sam pokušao da temeljno dijagnosticiram u čemu je kvaka.. jer neka falenka tom laptopu ima, ne moguće i ovdje ne forumu i kod mene u sedam dana da drugi dolazi na servis.

15 godina
offline
Re: Od danas prestaje podrška za Windows 7 – što s
Envy kaže...
pravi_covijek kaže...

I koji je zakljucak ekipa Windows 7 rula i dalje ili?

Ma kako rula. Izgubili smo živce natezajući se ovdje sa pojedinicima. niti jedna tema pa ni ona o AMD vs- Intel nije toliko posvećivanja kao Stari Windows rula ili neka statista.. te idioti se "potuku" koji je bolji 7 ili 8, te ulete Linuxaši sa svojim crombookvima kao štit od rimskog vojnika... 

...i onda šlag na tortu... uleti ti alukapičari?

Jutros dobio novi Windows Build 19544.re_prerelease.200102-1216.

Se savršen radi kao i onaj od prije dva dana. I tako redom 2-5 Windowsa sedmično od 2014-te. Ne sjećam se kad sam zadnji put imao problem.

Šta vam ljudi ne radi.

Ah ta HP iz serije 650G ja sam pokušao da temeljno dijagnosticiram u čemu je kvaka.. jer neka falenka tom laptopu ima, ne moguće i ovdje ne forumu i kod mene u sedam dana da drugi dolazi na servis.

 

Linuksaše i mac-OVCE lagano u GULAG. 

I thought that I heard you laughing I thought that I heard you sing I think I thought I saw you try But that was just a dream That was just a dream
Poruka je uređivana zadnji put sri 15.1.2020 21:44 (fredii).
7 godina
offline
Re: Od danas prestaje podrška za Windows 7 – što s
Envy kaže...
Jutros dobio novi Windows Build 19544.re_prerelease.200102-1216.

Se savršen radi kao i onaj od prije dva dana. I tako redom 2-5 Windowsa sedmično od 2014-te. Ne sjećam se kad sam zadnji put imao problem.

 da imaš amd srušio bi ti se i prije nego se upali, jel' tako?

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobi, dobimo, dobite, dobe...
16 godina
neaktivan
offline
Od danas prestaje podrška za Windows 7 – što sada?

windows 10 , odlican OS, a o navikama korisnika ne vrijedi prepirati se jer neki jednostavno nece da uce. Oni koji stimaju drugima drajvere, IP adrese i tako te komplikovane zadatke, oni obicno se bune protiv windows 10 jer ne snalaze se u novom interfejsu a posto im to jos ugrozava   reputaciju lokalnog strucnjaka normalno je da se bune.

windows 10 je ok, updates na windows 10 su ok, sistem je brz, optimiziran za novi hardware i to je to, sve drugo je prdljavina i supljiranje.

 
1 1 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Od danas prestaje podrška za Windows 7 – što s
Barbarosa kaže...

windows 10 , odlican OS, a o navikama korisnika ne vrijedi prepirati se jer neki jednostavno nece da uce. Oni koji stimaju drugima drajvere, IP adrese i tako te komplikovane zadatke, oni obicno se bune protiv windows 10 jer ne snalaze se u novom interfejsu a posto im to jos ugrozava   reputaciju lokalnog strucnjaka normalno je da se bune.

windows 10 je ok, updates na windows 10 su ok, sistem je brz, optimiziran za novi hardware i to je to, sve drugo je prdljavina i supljiranje.

 Pa ne znam, ako je dobitnik Nobela rekao da Windows 10 ne valja vise cu vjerovati njemu nego nekom random liku na internetu koji se zove Barbarosa sa jednim s.

Poruka je uređivana zadnji put čet 16.1.2020 10:15 (dva_ujutro).
16 godina
offline
Re: Od danas prestaje podrška za Windows 7 – što s

elem.. kad mountas NAS, napravi to preko IP adrese NASa... ip-adresa/folder 

6 godina
neaktivan
offline
Re: Od danas prestaje podrška za Windows 7 – što s
Xidrus kaže...

elem.. kad mountas NAS, napravi to preko IP adrese NASa... ip-adresa/folder 

 Nekad Windows 10 nece a se spoji na network drive, dok 7 i 8 rade ok.

15 godina
offline
Re: Od danas prestaje podrška za Windows 7 – što s
dva_ujutro kaže...
Xidrus kaže...

elem.. kad mountas NAS, napravi to preko IP adrese NASa... ip-adresa/folder 

 Nekad Windows 10 nece a se spoji na network drive, dok 7 i 8 rade ok.

 Da citiram ihusha:

 

"-loše sređena mreža, pogrešno.. :) no nije tema."

 

 

Bas sam prosao po clancima o MS-u na bugu, sve samo superlativi, eventualno pronaden je exploit, ali expresno je zakrpan.

 A ako nesto ne radi na Windows 10 to je sigurno do korisnikove neukosti, polako ali sigurno se priblizavamo Applu and you are holding it wrong.

Poruka je uređivana zadnji put čet 16.1.2020 11:16 (Bono).
16 godina
offline
Re: Od danas prestaje podrška za Windows 7 – što s
Maksimus kaže...

prije 5 minuta mi stigla nadogradnja za 7cu

možeš nastaviti nadogradnju besplatno za osobne potrebe koristeći uslugu mikrokrpannja na poveznici

 

https://blog.0patch.com/2019/09/keeping-windows-7-and-windows-server.html

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice