Core i9-10900K bit će 30% brži u odnosu na svog pr

poruka: 79
|
čitano: 10.969
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Core i9-10900K bit će 30% brži u odnosu na svog pr".
14 godina
neaktivan
offline
Re: Core i9-10900K bit će 30% brži u odnosu na svo
=XFX=PlayHard kaže...
8ax kaže...
=XFX=PlayHard kaže...

Imam pored svog primarnog kompa jos jedan komp koji mi sluzi za gledanje 4K filmova, tu mi Ryzen opet ne odgovara jer nema ugradjenu grafiku u proc, pa bih morao kupiti i graficku za par stotina kuna da to vrtim, ovako to vec dobijem u samom procesoru i tako. Sto ljudi, sto cudi, sto razlicitih potreba... i svatko neka si prema svojim mogucnostima i potrebama kupi ono sto mu treba!

Za par stotina kuna kupim i3 koji vrti 4k s intel hd grafikom, neko jeftinjava kuciste, maticna do 300kuna i napajanje oko 200, ram 4GB i miran sam, slozim to za manje od 1500 kuna, a imam mocniji PC. Jedino sto mi je NUC privlacan zbog prostora i elegancije

A za kaj ti treba mocniji PC za gledanje 4k videa? Lol.

Pa za tu svrhu kaj noviji i slabiji CPU je bolji samo bitno da ima HEVC hardversko dekodiranje (za to je i Goldmont dovoljan) a neko staro smece od i3 je na granici vec sa 4k x264.

 

Da ne spominjem da postoje jos elegantnija rjesenja tipa Plex ali se za njih ustvari treba razmislit i postavit sustav?!

 

I najbitnije: Ja, recimo, se nemam vremena zajebavat sa hvatanjem ljudi koji na raznim oglasnicima prodaju stari skart hardver.

Poruka je uređivana zadnji put sub 4.1.2020 22:22 (8ax).
5 godina
protjeran
offline
Core i9-10900K bit će 30% brži u odnosu na svog pr

To je 14nm++++ ili 14nm+++++?

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Core i9-10900K bit će 30% brži u odnosu na svo
miki_the_pirat kaže...
digitall kaže...

poanta je da ovaj 3600 kosta 1500kn i ima par fps-a manje uz 70% manju cijenu :)

tu se vidi sto danas amd radi intelu, samaranje

 Poanta je da je ovo GPU BENCH... kako R5 3600 "šamara" i9 9900k tako (i još više) šamara i ryzena R9 3900x jer koštaju ISTO... daj makar malo razmisli kad naletiš na tablicu koja ti paše... fanboy bot

 ja nisam fanboy nicega, a poanta je da ti ne citas sto sam citirao, tako da malo razmisli sto pises

 a citirao sam post;

A zasto netko tko je gamer ne bi kupio intela? 

i naravno da samara usput i r9 3900 po tom pitanju (ulozeno/dobiveno)

Poruka je uređivana zadnji put sub 4.1.2020 22:34 (digitall).
8 godina
offline
Core i9-10900K bit će 30% brži u odnosu na svog pr

Intel ponavlja povijest iz 2004. kad je predstavljen, kao odgovor athlonu, "nabrijani" Prescott 3.8GHz po prvi put na 90nm, međutim uz TDP od tada najvećih 115W. 

S druge strane AMD je izbacio athlon64, ubrzo ga spustio također na 90nm, ali uz TDP od 67W. I tada je AMD, uz više nego 1GHz niži takt, i te kako parirao Intelovom "Preshotu" u igrama.

 

I sada, moderni prescott, i9-10900k će raditi na visokih 5GHz ali uz efektivni(all-core boost clock) TDP od 250W, dok s druge strane jedan 3950X, uz istu cijenu i duplo niži TDP, će i dalje biti ugrubo 50% jači, naravno kad se koristi svih 32 threadova... A Zen 3 nam stiže ove godine uz ~15% bolji IPC.

 

Hmm..pitam+se+gdje+li+će+i9-10900K+završiti+ovdje... Hmm..pitam+se+gdje+li+će+i9-10900K+završiti+ovdje...
Poruka je uređivana zadnji put sub 4.1.2020 22:38 (Kaby).
Moj PC  
7 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Core i9-10900K bit će 30% brži u odnosu na svo
8ax kaže...
=XFX=PlayHard kaže...
8ax kaže...
=XFX=PlayHard kaže...

Imam pored svog primarnog kompa jos jedan komp koji mi sluzi za gledanje 4K filmova, tu mi Ryzen opet ne odgovara jer nema ugradjenu grafiku u proc, pa bih morao kupiti i graficku za par stotina kuna da to vrtim, ovako to vec dobijem u samom procesoru i tako. Sto ljudi, sto cudi, sto razlicitih potreba... i svatko neka si prema svojim mogucnostima i potrebama kupi ono sto mu treba!

Za par stotina kuna kupim i3 koji vrti 4k s intel hd grafikom, neko jeftinjava kuciste, maticna do 300kuna i napajanje oko 200, ram 4GB i miran sam, slozim to za manje od 1500 kuna, a imam mocniji PC. Jedino sto mi je NUC privlacan zbog prostora i elegancije

A za kaj ti treba mocniji PC za gledanje 4k videa? Lol.

Pa za tu svrhu kaj noviji i slabiji CPU je bolji samo bitno da ima HEVC hardversko dekodiranje (za to je i Goldmont dovoljan) a neko staro smece od i3 je na granici vec sa 4k x264.

 

Da ne spominjem da postoje jos elegantnija rjesenja tipa Plex ali se za njih ustvari treba razmislit i postavit sustav?!

 

I najbitnije: Ja, recimo, se nemam vremena zajebavat sa hvatanjem ljudi koji na raznim oglasnicima prodaju stari skart hardver.

 Cijene koje sam naveo su za nove komponente! Sa intel HD 630 neka i3 9.generacije za 600 kunica bez problema ide... procesor je itekako vazan za 4k, nije dovoljno imati samo mogucnost dekodiranja i podrsku za 4k playback, trebas imati i dovoljno mocan procesor, pogotovo ako vrtis bluray filmove od skoro 100GB!

14 godina
neaktivan
offline
Re: Core i9-10900K bit će 30% brži u odnosu na svo
=XFX=PlayHard kaže...

 procesor je itekako vazan za 4k, nije dovoljno imati samo mogucnost dekodiranja i podrsku za 4k playback, trebas imati i dovoljno mocan procesor, pogotovo ako vrtis bluray filmove od skoro 100GB!

 Čim imaš hardversko dekodiranje tj.Quicksync procesor postaje nebitan, slobodno dokaži da sam u krivu.

Nikakve veze nema to kaj je blu ray ni to kaj je 100GB film, bitno je da je kodek podržan i da su rezolucija i bitrate unutar constraintova za dekodiranje.

 

Jako me zanima kako onda to moj mob iz 2017 (Huawei P10+) ENKODIRA 4K HEVC video u realtimeu?!

14 godina
offline
Re: Core i9-10900K bit će 30% brži u odnosu na svo
8ax kaže...
=XFX=PlayHard kaže...

 procesor je itekako vazan za 4k, nije dovoljno imati samo mogucnost dekodiranja i podrsku za 4k playback, trebas imati i dovoljno mocan procesor, pogotovo ako vrtis bluray filmove od skoro 100GB!

 Čim imaš hardversko dekodiranje tj.Quicksync procesor postaje nebitan, slobodno dokaži da sam u krivu.

Nikakve veze nema to kaj je blu ray ni to kaj je 100GB film, bitno je da je kodek podržan i da su rezolucija i bitrate unutar constraintova za dekodiranje.

 

Jako me zanima kako onda to moj mob iz 2017 (Huawei P10+) ENKODIRA 4K HEVC video u realtimeu?!

 Zasto onda laptop dvije godine star sa i5 pri pokretanju 4k videa ima cpu usage od skoro 70%?

14 godina
offline
Core i9-10900K bit će 30% brži u odnosu na svog pr

  Evo u ovom videu se najbolje vidi koliko se i i7 dobrano oznoji kad je vrhunski 4k u pitanju... 

 
0 3 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Core i9-10900K bit će 30% brži u odnosu na svo
=XFX=PlayHard kaže...

 Zasto onda laptop dvije godine star sa i5 pri pokretanju 4k videa ima cpu usage od skoro 70%?

 Jer CPU nemora boostat i ostaje na 800MHz? (Ili nemas DXVA ukljucen)

=XFX=PlayHard kaže...

  Evo u ovom videu se najbolje vidi koliko se i i7 dobrano oznoji kad je vrhunski 4k u pitanju... 

 Necu gledat video od 11 min koji prica o TRANSKODIRANJU... jbg ocito ne baratas s ovim stvarima najbolje, nemoj odgovarat ako nemas nekaj konkretno za rec.

Nemoj srat da nemres realtime softverski enkodirat 4k HEVC.

Poruka je uređivana zadnji put sub 4.1.2020 23:05 (8ax).
9 godina
offline
Re: Core i9-10900K bit će 30% brži u odnosu na svo
digitall kaže...
miki_the_pirat kaže...
digitall kaže...

poanta je da ovaj 3600 kosta 1500kn i ima par fps-a manje uz 70% manju cijenu :)

tu se vidi sto danas amd radi intelu, samaranje

 Poanta je da je ovo GPU BENCH... kako R5 3600 "šamara" i9 9900k tako (i još više) šamara i ryzena R9 3900x jer koštaju ISTO... daj makar malo razmisli kad naletiš na tablicu koja ti paše... fanboy bot

 ja nisam fanboy nicega, a poanta je da ti ne citas sto sam citirao, tako da malo razmisli sto pises

 a citirao sam post;

A zasto netko tko je gamer ne bi kupio intela? 

i naravno da samara usput i r9 3900 po tom pitanju (ulozeno/dobiveno)

Pročitao sam ja šta si ti citirao al mi nema veze s mozgom tvoj zaključak. Ako netko danas-sad-i-odmah hoće ultimativni gaming stroj - uzet će najjačeg intela. Ne vidim u čemu je problem to priznati. Ne kažem da je to pametno/isplativo/ilitištogod... jednostavno je tako. Kao što isti taj gamer neće gledati ništa osim rtx2080ti... jer nema jače u gamingu. Ali mi je bilo indikativno da si fanboy kad si naglasio šamaranje intela pored jednako skupog amd-a sa lošijim performansama, a zapravo sam samo htio reći da ti je bench zaqurac.

Eh sad, ako ti to sam sebi ne želiš priznati - to je druga stvar.

Poruka je uređivana zadnji put sub 4.1.2020 23:10 (miki_the_pirat).
7 godina
offline
Re: Core i9-10900K bit će 30% brži u odnosu na svo
=XFX=PlayHard kaže...

 

Jako me zanima kako onda to moj mob iz 2017 (Huawei P10+) ENKODIRA 4K HEVC video u realtimeu?!

 Zasto onda laptop dvije godine star sa i5 pri pokretanju 4k videa ima cpu usage od skoro 70%?

 Ogromna je razlika između SOC-a u mobitelu i desktop CPU-a. 

Mobilni SOC razvaljuje kaj se tiče takvih stvari poput kodiranja videa jer ima specijalizirane dijelove namijenjene samo za to, dok desktop CPU isti zadatak radi na puno sporiji i rastrošniji način, ali opet u nekim drugim stvarima rastura.

Ali općenito, u današanje doba je došlo do toga da i mobilni SOC je sasvim dovoljan za više od 99% potreba korisnika, i da industrija ne štopa ARM Windowse, AMD i Intel bi komotno mogli zatvorit butigu kaj se tiče PC-a za obične korisnike, jer performance per watt na ARM-u je brutalan, a i cijene su puno niže.

 

Kruha i igala...
14 godina
neaktivan
offline
Re: Core i9-10900K bit će 30% brži u odnosu na svo
fer-de-lance kaže...

Mobilni SOC razvaljuje kaj se tiče takvih stvari poput kodiranja videa jer ima specijalizirane dijelove namijenjene samo za to, dok desktop CPU isti zadatak radi na puno sporiji i rastrošniji način, ali opet u nekim drugim stvarima rastura

Pa upravo moja poanta je da i desktop procesor ima specijalizirane dijelove (GPU) koji mnogo ubrzavaju takve radnje i da nije potrebno nekaj više od Atoma za elegantno dekodiranje 4k HEVC.

A neko ko ima npr. Ryzena bez iGPUa (recimo ja) ima sigurno grafičku koja chilla na 150-300MHz i 10% usage, dok to radi.

9 godina
offline
Re: Core i9-10900K bit će 30% brži u odnosu na svo
miki_the_pirat kaže...
digitall kaže...
miki_the_pirat kaže...
digitall kaže...

poanta je da ovaj 3600 kosta 1500kn i ima par fps-a manje uz 70% manju cijenu :)

tu se vidi sto danas amd radi intelu, samaranje

 Poanta je da je ovo GPU BENCH... kako R5 3600 "šamara" i9 9900k tako (i još više) šamara i ryzena R9 3900x jer koštaju ISTO... daj makar malo razmisli kad naletiš na tablicu koja ti paše... fanboy bot

 ja nisam fanboy nicega, a poanta je da ti ne citas sto sam citirao, tako da malo razmisli sto pises

 a citirao sam post;

A zasto netko tko je gamer ne bi kupio intela? 

i naravno da samara usput i r9 3900 po tom pitanju (ulozeno/dobiveno)

Pročitao sam ja šta si ti citirao al mi nema veze s mozgom tvoj zaključak. Ako netko danas-sad-i-odmah hoće ultimativni gaming stroj - uzet će najjačeg intela. Ne vidim u čemu je problem to priznati. Ne kažem da je to pametno/isplativo/ilitištogod... jednostavno je tako. Kao što isti taj gamer neće gledati ništa osim rtx2080ti... jer nema jače u gamingu. Ali mi je bilo indikativno da si fanboy kad si naglasio šamaranje intela pored jednako skupog amd-a sa lošijim performansama, a zapravo sam samo htio reći da ti je bench zaqurac.

Eh sad, ako ti to sam sebi ne želiš priznati - to je druga stvar.

 nemam ja sta priznati ili ne priznati, cinjenice su da amd napokon samara intel opcenito. to sto je ovaj nesto jaci u gamingu, ovaj ga sije u multithreadingu, sto nekim gamerima vise znaci da mogu u isto vrijeme streamat, imat 100 stvari u pozadini, ali i svjesno tih par fps manje u odnosu na intela.. uz manju potrosnju itd, 

tako da to sve nije tek tako crno bijelo.

jos kad ukljucis zdrav razum vidis da ce igre u buducnosti sve vise iskoristavati veci broj jezgri, a sve manje single core performanse...

 

gotovo 15 zadnjih godina kupujem intel ako te zanima. 

kupio sam amd sad, vodeci se zdravim razumom, e sad, jesam li fanboy intela ili amd-a? 

zadnji amd koji sam kupio je bio barton, isto tako je ulozeno/dobiveno bilo dobrano na amd strani, kad je uz 1ghz manji takt imao intelove performanse..

 

kao sto kolega kaze (a i ja prije njega), povijest se ponavlja jer nemaju drugog rjesenja osim nabijanja frekvencije, tdp-a i  sl. silovanja..

https://www.bug.hr/forum/topic/komentari-lanaka-bughr/core-i9-10900k-bit-e-30-brzi-odnosu-svog-pr/272924.aspx?page=1&jumpto=6049673&sort=asc&view=flat

Poruka je uređivana zadnji put sub 4.1.2020 23:59 (digitall).
14 godina
offline
Re: Core i9-10900K bit će 30% brži u odnosu na svo

Problem je sto intel nije "malo jaci" u gamingu, nego u nekim pojedinim igrama izuzetno jaci! O tome se radi, da su to neke male razlike, ajde i nekako, ali ovako mi nema smisla. Necu godinama cekat da gaming industrija (MOZDA) pocne koristiti veci broj jezgara, kupit cu si ono sto mi u ovom trenutku treba. Kad AMD bude bio bolji za te stvari, kupit cu si AMD, vrlo jednostavno...

5 godina
offline
Core i9-10900K bit će 30% brži u odnosu na svog pr

Sve igraci sa pro scene ovdje na forumu . Dam se kladiti da bi ih dobio bilo koji pro igrac sa "sporim" ryzenom bez pardona u bilo kojoj igri...

Nije valjda da neko trosi ogromne pare za solo igranje ?!?!? To je tek za proucavanje...

Poruka je uređivana zadnji put ned 5.1.2020 0:43 (SamoPitam3).
 
4 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Core i9-10900K bit će 30% brži u odnosu na svo
=XFX=PlayHard kaže...

Problem je sto intel nije "malo jaci" u gamingu, nego u nekim pojedinim igrama izuzetno jaci! O tome se radi, da su to neke male razlike, ajde i nekako, ali ovako mi nema smisla. Necu godinama cekat da gaming industrija (MOZDA) pocne koristiti veci broj jezgara, kupit cu si ono sto mi u ovom trenutku treba. Kad AMD bude bio bolji za te stvari, kupit cu si AMD, vrlo jednostavno...

da, to je istina, ako igras samo tocno te igre, i mislis ih igrat u buducnosti, i pc ti ne sluzi za nista osim igranja... vrlo jednostavno ta 3 covjeka nemaju drugog izbora 

15 godina
offline
Re: Core i9-10900K bit će 30% brži u odnosu na svo
Ima li ikakve razlike u brzini pri radu na do 4 jezgre između npr. i7 4720HQ i i7 9750H?
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Core i9-10900K bit će 30% brži u odnosu na svog pr

Najsmješnije je kod ljudi (djece?) koji se svađaju oko procesora (lol) je to što oba kampa zagovaraju monopol svoje omiljene kompanije umjesto zdrave konkurencije.  

Samomrzeći hrvat
Moj PC  
3 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Core i9-10900K bit će 30% brži u odnosu na svo
8ax kaže...

Pa upravo moja poanta je da i desktop procesor ima specijalizirane dijelove (GPU) koji mnogo ubrzavaju takve radnje i da nije potrebno nekaj više od Atoma za elegantno dekodiranje 4k HEVC.

A neko ko ima npr. Ryzena bez iGPUa (recimo ja) ima sigurno grafičku koja chilla na 150-300MHz i 10% usage, dok to radi.

 Ma znam, samo je kolegu bunilo to da nazivno puno jači procesor ne može dekodirati 4K, a neki jeftini šrot može, i to unutar par generacija razlike.

 

 

Kruha i igala...
9 godina
offline
Re: Core i9-10900K bit će 30% brži u odnosu na svo
Entry Point kaže...

Najsmješnije je kod ljudi (djece?) koji se svađaju oko procesora (lol) je to što oba kampa zagovaraju monopol svoje omiljene kompanije umjesto zdrave konkurencije.  

 Nope... samo me smeta neobjektivnost i pristranost. Znači AMD je zakon, a nije baš uvijek tako.

15 godina
offline
Core i9-10900K bit će 30% brži u odnosu na svog pr

Mother*uckeri... jesam li vam nedostajao?

Shell we begin 

Moj PC  
1 1 hvala 0
14 godina
offline
Core i9-10900K bit će 30% brži u odnosu na svog pr

Ovdje 80% ljudi koji komentiraju su teski teski fanboyevi! Svakom iole normalnom je drago sto je Ryzen izasao jer ce mozda, (kazem veliko mozda) potaknuti intel da poboljsa svoje procesore i za neke druge segmente osim igranja. Ljudi su toliko emocionalno vezani za neke kompanije, ili za odredjeni brend, da je to meni jednostavno neshvatljivo! 

Ajde, mogu to razumjeti kod klinaca, ali kad se stari konji zajapure i zapjene zato sto si uvrijedio njihov brend, pa to je tragikomicno za gledat. 

Mene boli k za intel, kao sto me boli k i za AMD ili Nvidiu, zelim dobiti ono sto mi treba za moj novac! Ali vidim ovdje bi me neki uvjerili kako ja nisam profi gejmer, pa mi radi toga ne treba i do 30-40% razlike FPS-a u pojedinim igrama, nego trebam kupiti Ryzen jer on moze "sve" sto meni nije potrebno. A sto je najzalosnije, ekipa koja ce iskrcati ogromnu lovu na takve procesore (od 3-5 tisuca kuna) nece uopce iskoristiti taj proc, jer vecina niti radi sa video editingom, niti rendera, niti koristi zahtjevne inzenjerske programe i sl. Vidjeli su da je Ryzen jaci u odredjenim benckmark rezultatima, i sad svi mi kojima proc treba za nesto drugo, odjednom postajemo budale i neznalice. Malo vise zdravog razuma ljudi, a malo manje emocionalnog vezanja za odredjeni brend. Jer ovakve diskusije stvarno nemaju smisla... 

 
4 2 hvala 2
8 godina
offline
Re: Core i9-10900K bit će 30% brži u odnosu na svo
=XFX=PlayHard kaže...

Mene boli k za intel, kao sto me boli k i za AMD ili Nvidiu, zelim dobiti ono sto mi treba za moj novac! Ali vidim ovdje bi me neki uvjerili kako ja nisam profi gejmer, pa mi radi toga ne treba i do 30-40% razlike FPS-a u pojedinim igrama, nego trebam kupiti Ryzen jer on moze "sve" sto meni nije potrebno. 

Kojim to pojedinim igrama je tolika razlika?

14 godina
offline
Re: Core i9-10900K bit će 30% brži u odnosu na svo
SamoPitam3 kaže...

Sve igraci sa pro scene ovdje na forumu . Dam se kladiti da bi ih dobio bilo koji pro igrac sa "sporim" ryzenom bez pardona u bilo kojoj igri...

Nije valjda da neko trosi ogromne pare za solo igranje ?!?!? To je tek za proucavanje...

 Pa po tebi bi onda Nvidia, Intel i AMD trebali u potpunosti propast! Pa takve komponente se i kupuju jer smo vecina nas na ovom forumu geekovi koji volimo high end racunala, volimo da vrtimo igre na 4k, da je sve na ultrahigh i da je fps sto visi. Kakve to jebe*e veze ima sa profi igranjem ili s tim tko bi koga dobio. Ovakav komentar moze reci ili balavac koji je zesce zavidan bilo kome tko si moze pristutiti nesto bolje od njega, ili netko tko ne razumije sto geekovi i zaludjenici u PC uopce zele. Mogu ja sebi kupit i 720p ekran i graficku staru nekoliko godina i igrat, poanta je da zelim najbolje moguce, bilo to racionalno ili ne bilo... netko ulaze u auto, netko u obleku, netko u PC... 

9 godina
offline
Core i9-10900K bit će 30% brži u odnosu na svog pr

Evo jedan usporedni test koji poprilično dobro prikazuje odnose snaga i ovisnost proca o grafici. ponekad i "slabašni" 2600 bude uz bok daleko moćnijim 3900x i 9900k pa znači li to onda da su ova dva smeće? Ili je možda samo test neadekvatan za procjenu? I nije li netko fanboy kad tvrdi da jeftini 3600 u takvom testu samo malo zaostaje za 9900k od 4k kn?

Poruka je uređivana zadnji put ned 5.1.2020 13:19 (miki_the_pirat).
Moj PC  
0 1 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Core i9-10900K bit će 30% brži u odnosu na svog pr

Šta vi još vodite bitku? Ovo me podsječa na ono kad se vode bitke o HDZ-u i SDP-u na erotskim stranicama.

 
4 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Core i9-10900K bit će 30% brži u odnosu na svo
miki_the_pirat kaže...

Evo jedan usporedni test koji poprilično dobro prikazuje odnose snaga i ovisnost proca o grafici. ponekad i "slabašni" 2600 bude uz bok daleko moćnijim 3900x i 9900k pa znači li to onda da su ova dva smeće? Ili je možda samo test neadekvatan za procjenu? I nije li netko fanboy kad tvrdi da jeftini 3600 u takvom testu samo malo zaostaje za 9900k od 4k kn?

Ako kupim RTX2080TI od 9000kn za očekivati je da ću igrati na max detaljima jel da, a vjerojatno je i da će to biti na rezi ipak većoj od 1080p.. 

Dakle u tom videu vidimo sljedeće:

na max detaljima @ 1080p:

R5 3600   119 fps low, 155 fps avg

i9-9900K  126 fps low, 169 fps avg

 

max detalji @ 1440p:

R5 3600   103 fps low, 134 fps avg

i9-9900K  111 fps low, 144 fps avg

 

S tim da bi AMD 3600 još malo profitirao da su stavili neki 3600/3733MHz RAM, al dobro nebitno..

Dakle, i9-9900k na 1080p ima 9% veći avg fps i 6% veći low fps. Skuplji je 160% + nema stock cooler + LGA1151 je mrtav socket..

9 godina
offline
Re: Core i9-10900K bit će 30% brži u odnosu na svo
Kaby kaže...
miki_the_pirat kaže...

Evo jedan usporedni test koji poprilično dobro prikazuje odnose snaga i ovisnost proca o grafici. ponekad i "slabašni" 2600 bude uz bok daleko moćnijim 3900x i 9900k pa znači li to onda da su ova dva smeće? Ili je možda samo test neadekvatan za procjenu? I nije li netko fanboy kad tvrdi da jeftini 3600 u takvom testu samo malo zaostaje za 9900k od 4k kn?

Ako kupim RTX2080TI od 9000kn za očekivati je da ću igrati na max detaljima jel da, a vjerojatno je i da će to biti na rezi ipak većoj od 1080p.. 

Dakle u tom videu vidimo sljedeće:

na max detaljima @ 1080p:

R5 3600   119 fps low, 155 fps avg

i9-9900K  126 fps low, 169 fps avg

 

max detalji @ 1440p:

R5 3600   103 fps low, 134 fps avg

i9-9900K  111 fps low, 144 fps avg

 

S tim da bi AMD 3600 još malo profitirao da su stavili neki 3600/3733MHz RAM, al dobro nebitno..

Dakle, i9-9900k na 1080p ima 9% veći avg fps i 6% veći low fps. Skuplji je 160% + nema stock cooler + LGA1151 je mrtav socket..

Skoro isto kao r9 3900x koji košta jednako kao 9900k... to je poanta... al nebitno više.

15 godina
offline
Re: Core i9-10900K bit će 30% brži u odnosu na svo
soundstream kaže...

I 30% skuplji

Terba i biti i 66,6% skuplji. Ipak je Intel Iside = Devil Inside.

 

nathan.fake kaže...

Kreiran je za novu LGA1200 platformu i za matične ploče s novim Intelovim 400 series čipsetom.

ovi ne odustaju od politike da svake 2god/gen mjenjaju platformu... aj ovaj put su bar ubacili 49 novih pinova 

 

ali prjelazak sa LGA1151 na LGA1151v2 je stvarno bio srednjak kupcima 

I treba vam pokazati srednji prst jer se svi hvalite da sa svakom novom genaracijom CPU-a hoćete u svoje kućište. Hoćeš nmovi CPU od 1000€, pa izvoli kupiti i MBO.

 

itomic009 kaže...

 Ma Intel je preblag prema svojim kupcima. Oni bi trebali svakih 6 mjeseci mijenjati socket. Nema veze što se već 6 godina nisu makli s mjesta, nema veze što kod AMD-a na jednoj ploči možeš kupit CPU od 4 jezgre pa do 16, Intel je preblag. Trebaju svakih 6 mjeseci mijenjati socket i to je pravi način.

Nitko ne mijenja računar svakih 6 mjeseci (eventualno ako sada nisu imali za 16 GB RAM a imaju 8GB to im je najbolji vid nadogradnje.). Ali svakih 6 gopdina je po meni optimalna kupnja za novi PC.
 

EricCartman kaže...
* * 

 Kak će tek biti kad ostare CPU/MBO pa MBO rikne, onda će serviser morat tražit MBO koji paše na CPU drito u generaciju.. dok kod AMDa sve radi na svemu, samo BIOS update napraviš

Serviser sam u bližem i daljem svom okruženju, i za sada nema tih problema ni kod AMD-a ni kod Intela. Grancija od 3 godine je zakon i nema tu puno politike. Shvati ovo zdravo za gotovo, kažem ti po tom pitanju ne vidim nikoga sa tim problema.  Ako je išta izgaralo od čipova to su oni Opteroni i Nvidija čipsetovi za AMD CPU-ove.

 

digitall kaže...

ovo me podsjeća na situaciju od prije kada su pentium4 nabrijavali na što više mhz i prodavali pod novi model

I mene podsjeća na Netburst kada je AMD prvi probio granicu od 1 GHz i pobjedio Intela u utakmici gdje je bio neprikosnoveni vladar: Igricama i matematičkim proračunima sa pomičnim zarezom. AMD probudi lava koji ne spava, nego krenuo u drugom pravcu, i ovaj za malo da udari čavao u ljes AMD-u.

 

rambox kaže...
* * *

 

 

Najbrži procesor za igranje videoigrica ima ne znatnu prednost od AMD-ovog pulena koji je na drugom mjestu. I 100 USD jeftinijiu cijenu. RIječ je o CPU iz XE serije.
Za tebe domaći zadatak: koji je to CPU?

AMD je probudio lava koji spava i sada ćeš opet na 6-to godišnje čekanje a i bogu i ocu si dojadio sa tim: "a sutra će a sutra će, a sledeća generacija 300, pa sledeći ZEN" 

U redu ako lobiraš za AMD onda ti je sve oprošteno ali ne lobiraš niti si u lancu snadbjevanja. Samo eto voliš te AM-EM-DE (da lijepo se izgovaraju) procesore.

 

bik kaže...

A zašto vecinom vlasnici amd procesora dođu u intel temu plakat kako je njima intel preskup, ili kako je meni kao kupcu intela intel preskup ..?  me meni je to sve kikiriki ako ja hocu intela

Nedostatak inteligencije eto zašto. Znam svojih par prijatelja koji samo AMD dižu u nebesa (rambox je mala maca), jedan sklopio Workstaion sa Mayu ( 3 mjeseca pokušavao loto da napravi sa nekim kuglicama) udrobio i glupo napajnje, AMD APU, sa Quadrovkom sve u svemu niti jedna od aplikacija koja se oslanjaja na grafičku akceleraciju nije uspjela da proradi. Te loptice kod njega su tako zastajkivale da je Tetris na Levelu 1 bio brži.
 

nathan.fake kaže...
* * *

kapa dolje Intelu... prvi 10core CPU na mainstream platformi, nema sta, odlican 

Da si bolji Blender čije će se ime nesumnjivo naći na castu Avatara 2 dobio bih 28core CPU. Ovako si samo loš blender pa bolje nisi ni zasluži ood 10 jezgrenog CPU-a.

 

=XFX=PlayHard kaže...
* * *

 Zato sto Intelu desktop procesori uopce nisu primaran biznis! * * * 

Kako nije primaran Biznis? Čije CPU-ove koriste Mac-ovi, milioni tableta 2 in 1, milioni laptopa, milion desktop / uredski CPU-ovi. Sve su to procesori iz Mobile/Desktop rješenja.

 

lovranac kaže...
* * *

 
The Most Powerful Graphics on a Desktop Processor  - evo AMD ga čak reklamira kao procesor s najboljom grafikom 

Kakav crni CPU sa najboljom grafikom!!! AKo ćemo pričati o konfiguraciji sa najboljom grafikom, to je ona koja ima Nvidiju Quadrovka u kombinaciji čega kod hoćeš (AMD/intel).

PS za sve. Desktop me ne zanima. Jednom kada se sa Desktop konfe pređe na Workstation nema nazad. ni za kakve pare..

Huuuuuu... top sam raspoložen a nemam puno vremena. Dovedite mi cijeli stadion ljudi i da svi viču iz sveg glasa AMD neće me nadmašiti sa mojim šapatom: Intel.

 

8 godina
offline
Re: Core i9-10900K bit će 30% brži u odnosu na svo
miki_the_pirat kaže...

Skoro isto kao r9 3900x koji košta jednako kao 9900k... to je poanta... al nebitno više.

Pa slažem se, ali R9 3900X nije gaming king kao što se govori za i9-9900k.. ugl. poanta je da, čak ako i kupite RTX2080Ti, pa čak i ako igrate na 1080p rezi, vrlo vjerojatno nećete primjetit raziku između 150 i 170fps, koliko je u prosjeku i9 brži od R5 na tom linku..

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice