Core i9-10900K bit će 30% brži u odnosu na svog pr

poruka: 79
|
čitano: 10.975
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Core i9-10900K bit će 30% brži u odnosu na svog pr".
4 godine
protjeran
offline
Core i9-10900K bit će 30% brži u odnosu na svog pr

prešli su na 14nm, dobro je

 
23 1 hvala 0
14 godina
offline
Core i9-10900K bit će 30% brži u odnosu na svog pr

Mislim da ima još lufta na 14nm, uz Thermal Velocity Boost 2 bi mogli navući na 5,40 GHz.

Moj PC  
9 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Core i9-10900K bit će 30% brži u odnosu na svog pr

I 30% skuplji

http://www.soundstream.com/
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Core i9-10900K bit će 30% brži u odnosu na svog pr

Kreiran je za novu LGA1200 platformu i za matične ploče s novim Intelovim 400 series čipsetom.

ovi ne odustaju od politike da svake 2god/gen mjenjaju platformu... aj ovaj put su bar ubacili 49 novih pinova 

 

ali prjelazak sa LGA1151 na LGA1151v2 je stvarno bio srednjak kupcima 

 
12 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Core i9-10900K bit će 30% brži u odnosu na svo

 Ma Intel je preblag prema svojim kupcima. Oni bi trebali svakih 6 mjeseci mijenjati socket. Nema veze što se već 6 godina nisu makli s mjesta, nema veze što kod AMD-a na jednoj ploči možeš kupit CPU od 4 jezgre pa do 16, Intel je preblag. Trebaju svakih 6 mjeseci mijenjati socket i to je pravi način.

8 godina
offline
Re: Core i9-10900K bit će 30% brži u odnosu na svo
itomic009 kaže...

 Ma Intel je preblag prema svojim kupcima. Oni bi trebali svakih 6 mjeseci mijenjati socket. Nema veze što se već 6 godina nisu makli s mjesta, nema veze što kod AMD-a na jednoj ploči možeš kupit CPU od 4 jezgre pa do 16, Intel je preblag. Trebaju svakih 6 mjeseci mijenjati socket i to je pravi način.

 Kak će tek biti kad ostare CPU/MBO pa MBO rikne, onda će serviser morat tražit MBO koji paše na CPU drito u generaciju.. dok kod AMDa sve radi na svemu, samo BIOS update napraviš

9 godina
offline
Core i9-10900K bit će 30% brži u odnosu na svog pr

ovo me podsjeća na situaciju od prije kada su pentium4 nabrijavali na što više mhz i prodavali pod novi model

Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Core i9-10900K bit će 30% brži u odnosu na svo
lovranac kaže...

Mislim da ima još lufta na 14nm, uz Thermal Velocity Boost 2 bi mogli navući na 5,40 GHz.

To je Intel Bulldozer moment, "a na kraju če ga pomest jeftiniji 16/32 R9 3950X sa viškom CPU jezgri i previše Cache itd."

 

 

S obzirom da če Intelovac 10/20 koštat minimalno 700$, pa ko če to kupit pored R9 12/24 3900X koji je pao malo ispod 500$.

 

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
14 godina
offline
Core i9-10900K bit će 30% brži u odnosu na svog pr

Utvaram si da se u Intelu vode istom politikom kao i u Appleu, zašto davati kupcima jastoge ako su zadovoljni s mrvicama kruha?

HTC Hero-iP 3GS-Nexus S-N7-Htc 8S-iP4-Galaxy S2-Sensation-Lumia 625-N8-Dell Venue 8-Z1C-M2 Note-M8-Z1C-BB 9900-Z1C-L630-Xperia E-OPO-HOX-N5-iP4S-iP5S-S5-HTC10-Note8-S5-Mix2-Mi9SE-Mi9
Moj PC  
7 0 hvala 0
11 godina
offline
Core i9-10900K bit će 30% brži u odnosu na svog pr

Nešto mi nije jasno. Bolji procesor, 200$ jeftiniji, ne treba specijalna matična. Kako to da Intel nije bankrotirao?

42
 
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Core i9-10900K bit će 30% brži u odnosu na svo
itomic009 kaže...

 Ma Intel je preblag prema svojim kupcima. Oni bi trebali svakih 6 mjeseci mijenjati socket. Nema veze što se već 6 godina nisu makli s mjesta, nema veze što kod AMD-a na jednoj ploči možeš kupit CPU od 4 jezgre pa do 16, Intel je preblag. Trebaju svakih 6 mjeseci mijenjati socket i to je pravi način.

 Od dvije do 16

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
15 godina
offline
Core i9-10900K bit će 30% brži u odnosu na svog pr

A zašto vecinom vlasnici amd procesora dođu u intel temu plakat kako je njima intel preskup, ili kako je meni kao kupcu intela intel preskup ..?  me meni je to sve kikiriki ako ja hocu intela

Moj PC  
2 7 hvala 1
11 godina
offline
Core i9-10900K bit će 30% brži u odnosu na svog pr

Dolazimo piti vase suze i vaditi mast za osvetu sto ste se rugali dok smo bili u drugom planu.

 

Samo ja sam fin i ne rugam se a uvik imam i Intel radi tradicije. Peace

coffe,coffe,coffe.....
Moj PC  
3 1 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Core i9-10900K bit će 30% brži u odnosu na svo
bik kaže...

A zašto vecinom vlasnici amd procesora dođu u intel temu plakat kako je njima intel preskup, ili kako je meni kao kupcu intela intel preskup ..?  me meni je to sve kikiriki ako ja hocu intela

kapa dolje Intelu... prvi 10core CPU na mainstream platformi, nema sta, odlican poso 

9 godina
offline
Re: Core i9-10900K bit će 30% brži u odnosu na svo

metallic
Odi restartaj ryzena pa se vidimo sutra kad boota

nhf

Poruka je uređivana zadnji put sub 4.1.2020 20:53 (miki_the_pirat).
14 godina
offline
Re: Core i9-10900K bit će 30% brži u odnosu na svo
markoBT kaže...

Nešto mi nije jasno. Bolji procesor, 200$ jeftiniji, ne treba specijalna matična. Kako to da Intel nije bankrotirao?

 Zato sto Intelu desktop procesori uopce nisu primaran biznis! Pogledaj im dionicu, najvisa u posljednjih 20 godina, 261 milijardu dolara vrijedi kompanija! 

Intelu su dekstop procesori, gotovo pa potpuno nebitna prica sto se tice prihoda, sto i pokazuju financijska izvjesca!

Njima su primarne serverske i cloud usluge, AI i sl. industrijska rjesenja, desktop procesori im dodju kao dodatna zarada, ali nista sto bi znacajnije utjecalo na kompaniju! 

15 godina
offline
Core i9-10900K bit će 30% brži u odnosu na svog pr

pa i ja sam intelovac ali prodaju več 6 godina iste procesore po svevečoj cijeni ali ti to kupuješ jer si bik takav ti je nick pa nije problem

 

 
3 1 hvala 0
11 godina
offline
Re: Core i9-10900K bit će 30% brži u odnosu na svo
miki_the_pirat kaže...

metallic
Odi restartaj ryzena pa se vidimo sutra kad boota

nhf

Dize se uredno sa 16 sek. Nemam se sto ljutiti lijepa je brojka. Ryzen je spasitelj desktop PC-ja, dok sebi i nama to ne priznate moramo turpijati. nHF²

 

;)

coffe,coffe,coffe.....
14 godina
offline
Core i9-10900K bit će 30% brži u odnosu na svog pr

A zasto netko tko je gamer ne bi kupio intela? Evo mene recimo ovaj procesor zanima puno vise od aktualnih Ryzena, iskljucivo bi treba dobar procesor za 4K i 8K sadrzaj kao i za gaming tu i tamo, ali kad igram, hocu da to bude na nivou! Ryzen u cjenovnom rangu od 4500 kuna je losiji za 30% u igrama od i9 9900K, zasto bi to bilo koji gamer onda kupio? Ima ljudi koji recimo u Adobe Premieru i sl programima zele eksportati brze video, ili zele brze napraviti renderanje ili im treba za posao nesto sepcificno i oke, pa oni neka si kupe Ryzen jer je za te stvari daleko bolji, i do 40%. Svatko treba nesto i svatko racunalo koristi za nesto drugo.

Imam pored svog primarnog kompa jos jedan komp koji mi sluzi za gledanje 4K filmova, tu mi Ryzen opet ne odgovara jer nema ugradjenu grafiku u proc, pa bih morao kupiti i graficku za par stotina kuna da to vrtim, ovako to vec dobijem u samom procesoru i tako. Sto ljudi, sto cudi, sto razlicitih potreba... i svatko neka si prema svojim mogucnostima i potrebama kupi ono sto mu treba!

 
2 7 hvala 1
15 godina
offline
Re: Core i9-10900K bit će 30% brži u odnosu na svo
jur kaže...

pa i ja sam intelovac ali prodaju več 6 godina iste procesore po svevečoj cijeni ali ti to kupuješ jer si bik takav ti je nick pa nije problem

 

Znaci više si ne mozes priuštiti intel kao do sada, život krenio nizbrdo pa moras pazit na svaku lipu? 

kod mene bas suprotno, ovo sto sam kupio od intela prije 2 god tjera sve moguce a mogu jos i nadogradit ili ici na 10 seriju, nema potrebe, s toga ja s intelom prezadovoljan. Ok, tu 90% foruma renda pa kupuju jezgre amda.

Poruka je uređivana zadnji put sub 4.1.2020 21:41 (bik).
8 godina
offline
Core i9-10900K bit će 30% brži u odnosu na svog pr

Netburst over and over..

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Core i9-10900K bit će 30% brži u odnosu na svog pr

I ja sam Intelovac pa šta ???

 

Nisam ja kriv šta mi komp pali iz prve 

Poruka je uređivana zadnji put sub 4.1.2020 21:26 (nicky.sl).
Moj PC  
3 1 hvala 2
9 godina
offline
Re: Core i9-10900K bit će 30% brži u odnosu na svo
metallic kaže...
miki_the_pirat kaže...

metallic
Odi restartaj ryzena pa se vidimo sutra kad boota

nhf

Dize se uredno sa 16 sek. Nemam se sto ljutiti lijepa je brojka. Ryzen je spasitelj desktop PC-ja, dok sebi i nama to ne priznate moramo turpijati. nHF²

 

;)

 Potpisujem. Zezam malo jer riža ponekad ima problema sa bootom i rušenjem (prečesto naletim na takav topic) al očito ljudi ipak previše očekuju od klokanja rama... a i amd oc nije što je nekad bio - sad je malo više na granici kad izađe iz tvornice.

Poruka je uređivana zadnji put sub 4.1.2020 21:33 (miki_the_pirat).
14 godina
offline
Re: Core i9-10900K bit će 30% brži u odnosu na svo
=XFX=PlayHard kaže...

 

Imam pored svog primarnog kompa jos jedan komp koji mi sluzi za gledanje 4K filmova, tu mi Ryzen opet ne odgovara jer nema ugradjenu grafiku u proc, pa bih morao kupiti i graficku za par stotina kuna da to vrtim, ovako to vec dobijem u samom procesoru i tako. Sto ljudi, sto cudi, sto razlicitih potreba... i svatko neka si prema svojim mogucnostima i potrebama kupi ono sto mu treba!

 
The Most Powerful Graphics on a Desktop Processor  - evo AMD ga čak reklamira kao procesor s najboljom grafikom 

Poruka je uređivana zadnji put sub 4.1.2020 21:44 (lovranac).
9 godina
offline
Re: Core i9-10900K bit će 30% brži u odnosu na svo
=XFX=PlayHard kaže...

A zasto netko tko je gamer ne bi kupio intela? Evo mene recimo ovaj procesor zanima puno vise od aktualnih Ryzena, iskljucivo bi treba dobar procesor za 4K i 8K sadrzaj kao i za gaming tu i tamo, ali kad igram, hocu da to bude na nivou! Ryzen u cjenovnom rangu od 4500 kuna je losiji za 30% u igrama od i9 9900K, zasto bi to bilo koji gamer onda kupio? Ima ljudi koji recimo u Adobe Premieru i sl programima zele eksportati brze video, ili zele brze napraviti renderanje ili im treba za posao nesto sepcificno i oke, pa oni neka si kupe Ryzen jer je za te stvari daleko bolji, i do 40%. Svatko treba nesto i svatko racunalo koristi za nesto drugo.

Imam pored svog primarnog kompa jos jedan komp koji mi sluzi za gledanje 4K filmova, tu mi Ryzen opet ne odgovara jer nema ugradjenu grafiku u proc, pa bih morao kupiti i graficku za par stotina kuna da to vrtim, ovako to vec dobijem u samom procesoru i tako. Sto ljudi, sto cudi, sto razlicitih potreba... i svatko neka si prema svojim mogucnostima i potrebama kupi ono sto mu treba!

poanta je da ovaj 3600 kosta 1500kn i ima par fps-a manje uz 70% manju cijenu :)

tu se vidi sto danas amd radi intelu, samaranje

14 godina
neaktivan
offline
Re: Core i9-10900K bit će 30% brži u odnosu na svo
=XFX=PlayHard kaže...

Imam pored svog primarnog kompa jos jedan komp koji mi sluzi za gledanje 4K filmova, tu mi Ryzen opet ne odgovara jer nema ugradjenu grafiku u proc, pa bih morao kupiti i graficku za par stotina kuna da to vrtim, ovako to vec dobijem u samom procesoru i tako. Sto ljudi, sto cudi, sto razlicitih potreba... i svatko neka si prema svojim mogucnostima i potrebama kupi ono sto mu treba!

 Ili nebudes glup i kupis NUC za 1500-2000kn koji necujno dekodira 4K a ne mrtvi desktop PC. 

15 godina
offline
Re: Core i9-10900K bit će 30% brži u odnosu na svo
bik kaže...
jur kaže...

pa i ja sam intelovac ali prodaju več 6 godina iste procesore po svevečoj cijeni ali ti to kupuješ jer si bik takav ti je nick pa nije problem

 

Znaci više si ne mozes priuštiti intel kao do sada, život krenio nizbrdo pa moras pazit na svaku lipu? 

kod mene bas suprotno, ovo sto sam kupio od intela prije 2 god tjera sve moguce a mogu jos i nadogradit ili ici na 10 seriju, nema potrebe, s toga ja s intelom prezadovoljan. Ok, tu 90% foruma renda pa kupuju jezgre amda.

 zaključak ti je na razini prvašića  iz o.š.i.b.m. iz vrpolja, ti znaš koliko ja love imam! ali ništa ja uvažavam mišljenje čak i bika 

9 godina
offline
Re: Core i9-10900K bit će 30% brži u odnosu na svo
digitall kaže...

poanta je da ovaj 3600 kosta 1500kn i ima par fps-a manje uz 70% manju cijenu :)

tu se vidi sto danas amd radi intelu, samaranje

 Poanta je da je ovo GPU BENCH... kako R5 3600 "šamara" i9 9900k tako (i još više) šamara i ryzena R9 3900x jer koštaju ISTO... daj makar malo razmisli kad naletiš na tablicu koja ti paše... fanboy bot

Poruka je uređivana zadnji put sub 4.1.2020 22:07 (miki_the_pirat).
14 godina
offline
Re: Core i9-10900K bit će 30% brži u odnosu na svo
8ax kaže...
=XFX=PlayHard kaže...

Imam pored svog primarnog kompa jos jedan komp koji mi sluzi za gledanje 4K filmova, tu mi Ryzen opet ne odgovara jer nema ugradjenu grafiku u proc, pa bih morao kupiti i graficku za par stotina kuna da to vrtim, ovako to vec dobijem u samom procesoru i tako. Sto ljudi, sto cudi, sto razlicitih potreba... i svatko neka si prema svojim mogucnostima i potrebama kupi ono sto mu treba!

Za par stotina kuna kupim i3 koji vrti 4k s intel hd grafikom, neko jeftinjava kuciste, maticna do 300kuna i napajanje oko 200, ram 4GB i miran sam, slozim to za manje od 1500 kuna, a imam mocniji PC. Jedino sto mi je NUC privlacan zbog prostora i elegancije

13 godina
offline
Core i9-10900K bit će 30% brži u odnosu na svog pr

Mogla bi nadogradnja pasti ako izdržim do tada da ne kupim i9. 

ps. dugo se ništa nije čulo o propustima, to planiraju krpati ili? 

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
Poruka je uređivana zadnji put sub 4.1.2020 22:09 (Valentin17).
 
0 1 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice