Cjepivo za COVID-19: što se radi?... hoće li ga bi

poruka: 338
|
čitano: 52.432
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Cjepivo za COVID-19: što se radi?... hoće li ga bi".
12 godina
offline
Re: Cjepivo za COVID-19: što se radi?... hoće li g
Darky kaže...
filipvk1000 kaže...

Ja ne mogu vjerovati što sve neće čovjek pročitat na bugovom forumu

....

 

Jel moguće da s tolikim školama,fakultetima,obrazovnim ustanovama općenito,u 21. stoljeću još čujemo takve gluposti? Molim vas da me netko uputi gdje to ljudi čitaju,a da nije cijepljenje.info (post na forumu od nekidan,obolio sam..)

 zaboravio si i da je zemlja ravna ploča 

 Ja se na soundcloud-u definiram pod "other" nisam nit musko nit zena 

everyday i'm shuffling...
Poruka je uređivana zadnji put pon 6.4.2020 16:54 (Luka123).
13 godina
offline
Re: Cjepivo za COVID-19: što se radi?... hoće li g
markoBT kaže...
Milka30 kaže...
MGloc kaže...

Meni je samo zanimljivo da se od toliko svjetskih strucnjaka i glava ne moze naci neko rijesenje, nego svi moraju ostat doma kao da je godzila vani..

Pa zato sto se godinama i godinama ulagalo,trošilo novac na gluposti,poput oruzja,sporta,crkve(oh da ja sam to napisao),a premalo ulagalo u medicinu.Lipo je ona rekla-zovite sada Ronalda ili Messija da pronađe ljek!

 

Nikako nisam mogao izguglati,zasto je tako bitno da se pronađe nulti pacijent?

Prvo, nisam lječnik ni biolog pa (možda) lupam bez veze.

 

Nultog pacijenta treba pronaći (ako je živ) da se usporede njegova antitjela na SARS-CoV-2 sa antitjelima novijih bolesnika nebili se utvrdila sposobnost mutacije SARS-CoV-2. Jer ako mutira brzo kao virusi gripe ne piše nam se dobro.

 

 

markoBT

 

 Evo ti nultog pacijenta jel ga prepoznaješ Jeremija Alan Ford.

15 godina
online
Re: Cjepivo za COVID-19: što se radi?... hoće li g
syncmaster245b kaže...
ivo454 kaže...

Nije me iznenadila pojava novog virusa, nego me iznenadilo kasno reagiranje na epidemiju, a znali smo što se događa u Kini, ne samo Hrvatska, nego i ostatak svijeta. Imao sam više pouzdanja u znanstvenu zajednicu, osobito uza svu tehnologiju, ali me je razočaralo, koliko dugo će trebati za cjepivo ili lijek. Na kraju će biti mala razlika između "Španjolice" i "Covida-19", po broju smrtnosti.

 Nazalost smatram da nemas nikakvog uporista u dostupnim podacima za izjaviti takvo nesto.

 

Citat sa wikipedie:

 

The Spanish flu (also known as the 1918 flu pandemic[2]) was an unusually deadly influenza pandemic.[3] Lasting from January 1918 to December 1920, it infected 500 million people – about a quarter of the world's population at the time.[1] The death toll is estimated to have been anywhere from 17 million[4] to 50 million, and possibly as high as 100 million, making it one of the deadliest pandemics in human history.[5][6].

 

Cetvrtina danasnje populacije bi bilo nesto malo ispod 2 milijarde ljudi, sto sadasnje brojke, a uzeto u obzir  da se pandemija pomalo smiruje u najvecim zaristima, apsolutno ne podrzavaju.

 

Nazalost, mislim da nisi dovoljno promislio o svojoj izjavi.

 

Na žalost, španjolska gripa potvrđuje mogućnost veće smrtnosti, pogledaj wiki i krivulje na desnoj strani

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Spanish_flu

 

Najveća greška koju države danas mogu učiniti je smanjenje restrikcija misleći kako je najgore prošlo.

15 godina
online
Re: Cjepivo za COVID-19: što se radi?... hoće li g
zzib kaže...

 

Na žalost, španjolska gripa potvrđuje mogućnost veće smrtnosti, pogledaj wiki i krivulje na desnoj strani

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Spanish_flu

 

Najveća greška koju države danas mogu učiniti je smanjenje restrikcija misleći kako je najgore prošlo.

 Ne razumijem na sto tocno mislis.

 

Ako ti nije problem, daj link na konkretan graf na kojeg mislis.

With the anonymity of the internet where one can be anything they want, it constantly amazes me how many choose to be assholes.
15 godina
online
Re: Cjepivo za COVID-19: što se radi?... hoće li g
syncmaster245b kaže...
zzib kaže...

 

Na žalost, španjolska gripa potvrđuje mogućnost veće smrtnosti, pogledaj wiki i krivulje na desnoj strani

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Spanish_flu

 

Najveća greška koju države danas mogu učiniti je smanjenje restrikcija misleći kako je najgore prošlo.

 Ne razumijem na sto tocno mislis.

 

Ako ti nije problem, daj link na konkretan graf na kojeg mislis.

 https://en.wikipedia.org/wiki/Spanish_flu#/media/File:1918_spanish_flu_waves.gif

 

Drugi val je odnio najviše života

 

https://www.google.hr/search?q=spanish+flu+waves

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 6.4.2020 18:03 (zzib).
16 godina
offline
Re: Cjepivo za COVID-19: što se radi?... hoće li g
Gremlin144 kaže...
...

To je moja teorija, MOŽDA sam u krivu, ali vidjet ćete da je ova godina mala beba naspram sljedeće. Samo vas hoću upozoriti dok je vrijeme, pripremite se na najgore. Krajem 11 mjeseca ove godine počinje šou, do onda imate 7 mjeseci pripremajte se na to dok još nije kasno.

 Mene, najozbiljnije, zanima na koji način se ti pripremaš za šou koji navodiš da će se dogoditi? Napisao si da se i mi ostali pripremimo dok nije kasno, ali nisi naveo kako pa te molim da to pojasniš ako nije problem. Koliko će taj šou trajati i što će biti nakon toga?

15 godina
online
Re: Cjepivo za COVID-19: što se radi?... hoće li g
zzib kaže...
syncmaster245b kaže...
zzib kaže...

 

Na žalost, španjolska gripa potvrđuje mogućnost veće smrtnosti, pogledaj wiki i krivulje na desnoj strani

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Spanish_flu

 

Najveća greška koju države danas mogu učiniti je smanjenje restrikcija misleći kako je najgore prošlo.

 Ne razumijem na sto tocno mislis.

 

Ako ti nije problem, daj link na konkretan graf na kojeg mislis.

 https://en.wikipedia.org/wiki/Spanish_flu#/media/File:1918_spanish_flu_waves.gif

 A ok, sad kuzim.

 

Valovi uopce nisu upitni. Prema prijasnjim iskustvima (ukljucujuci i spanjolsku gripu) posve je ocekivano da ce "aftershock-ovi " doci, sto jos malo dodaje na upitnosti koliko cemo stvarno imati koristi od ove karantene. 

No smrtnost nije ni priblizna spanjolskoj gripi.

 

Cak stovise, COVID-19  smrtnost ( trenutno prema relativnim brojevima, jer podaci kojima raspolazemo su nepotpuni, sto zbog nacina testiranja, a sto zbog panike i nije moguce usporedjivati postotke sa prijasnjim epidemijama) nije ni priblizna smrtnosti od gripe.

One iste gripe kojoj smo svih ovih godina pripisivali gotovo svaku smrtnost prilikom zatajanjena respiratornog sustava u zimskim mjesecima.

 

Ne zaboravimo cinjenicu , da preminule prijasnjih godina, nismo niti testirali od kojeg tocno virusa su ljudi preminuli, odnosno koji je bio prisutan u tijelu za vrijeme smrti.

 

A da ne spominjemo, da u zadnja dva mjeseca vise nemamo preminulih od gripe, upale pluca, ili cak raka. Sad je za sve kriv Corona virus.

 

Upravo iz tog razloga tvrdim da jedini pouzdaniji podaci koje cemo imati, je kada se usporedi ukupan broj preminulih iz proslih godina sa ovom godinom.

Sve smrti od COVID-a 19, ce biti iskazane kao prekomjerna broj smrti u odnosu na prijasnje godine.

With the anonymity of the internet where one can be anything they want, it constantly amazes me how many choose to be assholes.
Poruka je uređivana zadnji put pon 6.4.2020 18:12 (syncmaster245b).
15 godina
online
Re: Cjepivo za COVID-19: što se radi?... hoće li g
Eyekool kaže...
Gremlin144 kaže...
...

To je moja teorija, MOŽDA sam u krivu, ali vidjet ćete da je ova godina mala beba naspram sljedeće. Samo vas hoću upozoriti dok je vrijeme, pripremite se na najgore. Krajem 11 mjeseca ove godine počinje šou, do onda imate 7 mjeseci pripremajte se na to dok još nije kasno.

 Mene, najozbiljnije, zanima na koji način se ti pripremaš za šou koji navodiš da će se dogoditi? Napisao si da se i mi ostali pripremimo dok nije kasno, ali nisi naveo kako pa te molim da to pojasniš ako nije problem. Koliko će taj šou trajati i što će biti nakon toga?

 

Vjerojatno misli da se pripremimo psihički, jer fizički nemamo velikog izbora. Za cjepivo je potrebno godinu do dvije, u prosjeku godinu i pol. Pretpostavljam da misli kako će ova pandemija biti nalik na španjolsku gripu, a u tom slučaju slijedi najsmrtonosniji - drugi val, kako on predviđa: sa početkom u 11. mjesecu.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Cjepivo za COVID-19: što se radi?... hoće li g
ivo454 kaže...

Nije me iznenadila pojava novog virusa, nego me iznenadilo kasno reagiranje na epidemiju, a znali smo što se događa u Kini, ne samo Hrvatska, nego i ostatak svijeta. Imao sam više pouzdanja u znanstvenu zajednicu, osobito uza svu tehnologiju, ali me je razočaralo, koliko dugo će trebati za cjepivo ili lijek. Na kraju će biti mala razlika između "Španjolice" i "Covida-19", po broju smrtnosti.

 Znanstvena zajednica je, uz neke izuzetke, prilično brzo reagirala, no političari nisu. A ni njima nije lako. Ako prebrzo uvedu drastične mjere neće biti puno žrtava i svi će reći da su paničarili, ako prekasno krenu svi će reći da su zakasnili. Znači trebaju baš dobar tajming da ispadnu spasioci. Nisu ga baš svi pogodili.

 

Nema šanse da bude gore od Španjolke jer mladi ne stradavaju puno, naprosto bazen potencijalnih žrtava nije dovoljno velik.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
16 godina
neaktivan
offline
Re: Cjepivo za COVID-19: što se radi?... hoće li g
syncmaster245b kaže...
 

Cak stovise, COVID-19  smrtnost ( trenutno prema relativnim brojevima, jer podaci kojima raspolazemo su nepotpuni, sto zbog nacina testiranja, a sto zbog panike i nije moguce usporedjivati postotke sa prijasnjim epidemijama) nije ni priblizna smrtnosti od gripe.

One iste gripe kojoj smo svih ovih godina pripisivali gotovo svaku smrtnost prilikom zatajanjena respiratornog sustava u zimskim mjesecima.

 

 

Upravo iz tog razloga tvrdim da jedini pouzdaniji podaci koje cemo imati, je kada se usporedi ukupan broj preminulih iz proslih godina sa ovom godinom.

Sve smrti od COVID-a 19, ce biti iskazane kao prekomjerna broj smrti u odnosu na prijasnje godine.

 Opet ti tvrdiš nešto što i sam priznaješ da ne znaš. Odakle ti to o manjoj smrtnosti? To ni Rudan više ne tvrdi.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
14 godina
online
Re: Cjepivo za COVID-19: što se radi?... hoće li g
kerum kaže...

Zar je proizvodnja cjepiva toliko specificna da je nemoguce tvornice kasnije prilagoditi za proizvodnju nekog drugog cjepiva temeljenog na istim metodama? Osim toga, zar ovi farmaceutski giganti nemaju vec svoje tvornice koje bi se mogle uz minimalni trud prilagoditi trenutnim potrebama? Precudno mi je da gradnja svaki put treba krenuti iz nule.

 a kako će opravdat krajnju cijenu ako ne prospu bar zilijardu novaca? (naravno, uz dobre postotke odabranima)

15 godina
online
Re: Cjepivo za COVID-19: što se radi?... hoće li g
Visak kaže...
Nema šanse da bude gore od Španjolke jer mladi ne stradavaju puno, naprosto bazen potencijalnih žrtava nije dovoljno velik.

 

U drugom valu španjolske gripe su upravo mlađi i stariji stradavali više, a manje oni srednjih godina

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Spanish_flu#/media/File:W_curve.png

14 godina
online
Re: Cjepivo za COVID-19: što se radi?... hoće li g
syncmaster245b kaže...

 

Valovi uopce nisu upitni. Prema prijasnjim iskustvima (ukljucujuci i spanjolsku gripu) posve je ocekivano da ce "aftershock-ovi " doci, sto jos malo dodaje na upitnosti koliko cemo stvarno imati koristi od ove karantene. 

No smrtnost nije ni priblizna spanjolskoj gripi.

 

Cak stovise, COVID-19  smrtnost ( trenutno prema relativnim brojevima, jer podaci kojima raspolazemo su nepotpuni, sto zbog nacina testiranja, a sto zbog panike i nije moguce usporedjivati postotke sa prijasnjim epidemijama) nije ni priblizna smrtnosti od gripe.

 Smrtnost od "Španjolke" je bila samo 1%, veću smrtnost (oko 2%) od COVID-19 imamo čak i u RH, gdje je situacija pod kontrolom. Francuska i UK po mojim procjenama sad imaju smrtnost 20-22%, Španjolska i Italija 16-18%, SAD 6%... 
Što su strašne brojke. Naravno, moguće je da ima puno onih s asimptomatskim ili blagim tipom bolesti kojima nije dijagnosticirana zaraza pa su postotci manji. Svejedno, ne bih dao ruku u vatru da je smrtnost manja nego od gripe. 

P.S. podatak o 1% sam čuo od epidemiologa. Neke procjene govore o 3-10%, ali uzmi u obzir da je to u vrijeme velikog rata (WW1).

Poruka je uređivana zadnji put pon 6.4.2020 18:44 (jozef).
15 godina
offline
Re: Cjepivo za COVID-19: što se radi?... hoće li g
Darky kaže...

 zaboravio si i da je zemlja ravna ploča 

 postoji neporeciv dokaz da nije: s ploče bi mačke sve pobacale u bezdan. 

 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put uto 7.4.2020 8:51 (Ajar).
15 godina
online
Re: Cjepivo za COVID-19: što se radi?... hoće li g
jozef kaže...
syncmaster245b kaže...

 

Valovi uopce nisu upitni. Prema prijasnjim iskustvima (ukljucujuci i spanjolsku gripu) posve je ocekivano da ce "aftershock-ovi " doci, sto jos malo dodaje na upitnosti koliko cemo stvarno imati koristi od ove karantene. 

No smrtnost nije ni priblizna spanjolskoj gripi.

 

Cak stovise, COVID-19  smrtnost ( trenutno prema relativnim brojevima, jer podaci kojima raspolazemo su nepotpuni, sto zbog nacina testiranja, a sto zbog panike i nije moguce usporedjivati postotke sa prijasnjim epidemijama) nije ni priblizna smrtnosti od gripe.

 Smrtnost od "Španjolke" je bila samo 1%, veću smrtnost (oko 2%) od COVID-19 imamo čak i u RH, gdje je situacija pod kontrolom. Francuska i UK po mojim procjenama sad imaju smrtnost 20-22%, Španjolska i Italija 16-18%, SAD 6%... 
Što su strašne brojke. Naravno, moguće je da ima puno onih s asimptomatskim ili blagim tipom bolesti kojima nije dijagnosticirana zaraza pa su postotci manji. Svejedno, ne bih dao ruku u vatru da je smrtnost manja nego od gripe. 

P.S. podatak o 1% sam čuo od epidemiologa. Neke procjene govore o 3-10%, ali uzmi u obzir da je to u vrijeme velikog rata (WW1).

 Kako sam rekao, spanjolku jos uvijek nemozemo  usporedjivati sa sa COVID-19 u ukupnim omjerima, iskljucivo sto baratamo sa nepotpunim podacima, a iako sto izgleda da COVID-19 je u opadanju, jos uvijek nemamo konacne podatke.

Zato i sam posebno naglasio u relativnim brojevima.

 

Takodjer naglasio sam i ovo:

 

Upravo iz tog razloga tvrdim da jedini pouzdaniji podaci koje cemo imati, je kada se usporedi ukupan broj preminulih iz proslih godina sa ovom godinom.

Sve smrti od COVID-a 19, ce biti iskazane kao prekomjerna broj smrti u odnosu na prijasnje godine.

With the anonymity of the internet where one can be anything they want, it constantly amazes me how many choose to be assholes.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Cjepivo za COVID-19: što se radi?... hoće li g
Gremlin144 kaže...
CyberDemonVZ kaže...
Gremlin144 kaže...

Slobodno radite sprdnju od mog posta, sljedeće godine ćete vidjeti na svojoj koži skupa samnom. Tada ćete se možda sjetiti ovoga što sam vam sad pisao. Slobodno arhivirajte moj post, da ne zaboravite do sljedeće godine.

 Spremljeno i arhivirano.

 

Još nisi objasnio zašto bi države ubijale jedini izvor zarade, pogotovo u raznijenom svijetu.

 

P.S. i odkud ti ideja da cijepivo ubja?? Jesi ti napravio bilo kakvo vlatito istraživanje?

 Kad je bila aktualna svinjska gripa koja je slična ovoj, prisilno su cijepili ljude u Americi. Ima po internetu dokumentarnih filmova o tome. Jedna žena od kad je cjepljena paralizirale su joj se noge, dugoj žena može normalno hodat samo unatrag to su samo 2 primjera koja sam vidio, s tim da svi koji su se cijepili su morali potpisati da ukoliko dođe do komplikacija da ne mogu tužiti nikoga za to jer su svjesni mogučih nuspojava. S tim da su cijepivo testirali na beskučnicima iz poljske i svi su umrli od njega. Realno cijepivo je djelotvorno, jer ubije virus, samo za nuspojavu ima to da može ubiti i čovjeka.

Nije mi cilj širiti teorije zavjere, ali vidjet ćete da će biti kako sam vam napisao. Ako žele sve ljude cjepiti, mora se modificirati neki virus da bi ljudi pristali na to. 

To je moja teorija, MOŽDA sam u krivu, ali vidjet ćete da je ova godina mala beba naspram sljedeće. Samo vas hoću upozoriti dok je vrijeme, pripremite se na najgore. Krajem 11 mjeseca ove godine počinje šou, do onda imate 7 mjeseci pripremajte se na to dok još nije kasno.

 Evo jos malo materijala za tebe.

9 godina
offline
Cjepivo za COVID-19: što se radi?... hoće li ga bi

Mene bi sad više zanimao jedan tekst o onom beskorisnom i neprofitabilnom Imunološkom zavodu u koji sam godinama zalazio kao student i prodavao plazmu. Ja sam mislio da će se o tome sad pričati naveliko

Moj PC  
8 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Cjepivo za COVID-19: što se radi?... hoće li g
syncmaster245b kaže...

Upravo iz tog razloga tvrdim da jedini pouzdaniji podaci koje cemo imati, je kada se usporedi ukupan broj preminulih iz proslih godina sa ovom godinom.

Sve smrti od COVID-a 19, ce biti iskazane kao prekomjerna broj smrti u odnosu na prijasnje godine.

 

To imaš već vidljivo za španjolsku gripu na poveznici koju sam dao

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Spanish_flu#/media/File:W_curve.png

 

isprekidana linija je smrtnost za običnu gripu od 1911-1917, a puna crta je za španjolsku gripu u drugom valu, iz čega je vidljivo da je najveća razlika u smrtnosti kod onih srednjih godina, logično.

Poruka je uređivana zadnji put pon 6.4.2020 19:42 (zzib).
15 godina
online
Re: Cjepivo za COVID-19: što se radi?... hoće li g
zzib kaže...
syncmaster245b kaže...

Upravo iz tog razloga tvrdim da jedini pouzdaniji podaci koje cemo imati, je kada se usporedi ukupan broj preminulih iz proslih godina sa ovom godinom.

Sve smrti od COVID-a 19, ce biti iskazane kao prekomjerna broj smrti u odnosu na prijasnje godine.

 

To imaš već vidljivo za španjolsku gripu na poveznici koju sam dao

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Spanish_flu#/media/File:W_curve.png

 

isprekidana linija je smrtnost za običnu gripu od 1911-1917, a puna crta je za španjolsku gripu u drugom valu, iz čega je vidljivo da je najveća razlika u smrtnosti kod onih srednjih godina, logično.

 Ali  jos uvijek nemamo za COVID-19

With the anonymity of the internet where one can be anything they want, it constantly amazes me how many choose to be assholes.
15 godina
online
Re: Cjepivo za COVID-19: što se radi?... hoće li g
syncmaster245b kaže...
zzib kaže...
syncmaster245b kaže...

 

 Ali  jos uvijek nemamo za COVID-19

 

Nema razloga da se kod korone pokaže drugo: najmlađi imaju nerazvijen imunitet, a najstariji podliježu kroničnim bolestima.

15 godina
online
Re: Cjepivo za COVID-19: što se radi?... hoće li g
zzib kaže...
syncmaster245b kaže...
zzib kaže...
syncmaster245b kaže...

 

 Ali  jos uvijek nemamo za COVID-19

 

Nema razloga da se kod korone pokaže drugo: najmlađi imaju nerazvijen imunitet, a najstariji podliježu kroničnim bolestima.

 Jednako kao sto nemamo razloga ne vjerovati da ce COVID kao i njegovi prethodnici (SARS i MERS) ispariti pocetkom toplijeg vremena.

Usput, najmladji su najmanje ugrozena skupina. Cak i prema MSM tumacenjima, a znamo koliko bi se oni "veselili" kada bi mogli o necem takvom izvjestavati.

U Index.hr redakciji bi se valjda odmah vol na raznju okretao, ako ne barem desdtak janjaca..

 

Nazalost sve se svodi na uvjerenja, a konkretne i pouzdane brojke cemo imati tek kada sve bude gotovo.

With the anonymity of the internet where one can be anything they want, it constantly amazes me how many choose to be assholes.
Poruka je uređivana zadnji put pon 6.4.2020 20:24 (syncmaster245b).
15 godina
online
Re: Cjepivo za COVID-19: što se radi?... hoće li g
hudibitek kaže...

Mene bi sad više zanimao jedan tekst o onom beskorisnom i neprofitabilnom Imunološkom zavodu u koji sam godinama zalazio kao student i prodavao plazmu. Ja sam mislio da će se o tome sad pričati naveliko

 Oooo to je jos jedna prica zbog koje bi nekome trebalo skinuti politcki glavu.

 

Strasno je sto smo presutno dopustali da se neke stvari dogadjaju u RH.

 

Nazalost, dok nas ne otrese ovakva kriza, jednostavno nije nas briga.

With the anonymity of the internet where one can be anything they want, it constantly amazes me how many choose to be assholes.
15 godina
online
Re: Cjepivo za COVID-19: što se radi?... hoće li g
syncmaster245b kaže...
Usput, najmladji su najmanje ugrozena skupina. 

 

Sada, u prvom valu, da. Ali u drugom valu, ako do njega dođe, biti će sudeći prema španjolskoj gripi. A prema "teoriji valova", ako je netko imao priliku čitati, nema sumnje u takav ishod.

 

Upravo čitam kako se Kinezi bore sa novim valom zaraze, a posebno zabrinjava porast asimptomatskih slučajeva. Upravo su oni nositelji drugog vala. A Japanci se pripremaju proglasiti izvanredno stanje.

 

Kod nas politika najavljuje relaksiranje mjera. Ništa čudno, ovisimo o turizmu pa je za očekivati da će "brzinski" krenuti u otvaranje tržišta.

 

Srećom, struka najavljuje da će se svi testirati na virus. Tek kad otkriju koliko je ljudi zaraženo, a da ne pokazuju simptome, krenuti će briga o drugom valu.

10 godina
offline
Re: Cjepivo za COVID-19: što se radi?... hoće li g

@hudibitek

 

Oni koji su uništili, opljačakali i ubili Imunološki, danas se pokazuju kao najveći spasitelji Hrvstske, provode predizbornu kampanju.

Kao što su "stvarali" Hrvatsku zločinima i kriminalom, danas tobože spašavaju Hrvatsku, nakon što je sve vrijedno uništeno.

 

Al', vele da je demokracija, pa nek' narod ako mu je dobro uživa u tome šta je izabrao.  

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-)
15 godina
online
Re: Cjepivo za COVID-19: što se radi?... hoće li g
zzib kaže...

 

Upravo čitam kako se Kinezi bore sa novim valom zaraze, a posebno zabrinjava porast asimptomatskih slučajeva. Upravo su oni nositelji drugog vala. A Japanci se pripremaju proglasiti izvanredno stanje.

 

 Da ti budem iskren, da su nasi ovdje proglasili izvanredno stanje, moja usta bi bila zacepljena i po pitanju karantene i izvanrednih mjera, i pracenja mobitela...

 

Ovako, jos uvijek smrdi na politicke kalkulacije, sto prilicno ostavlja mrlju na dojmu kako se brinu iskljucivo za nase zdravlje.

With the anonymity of the internet where one can be anything they want, it constantly amazes me how many choose to be assholes.
8 godina
offline
Cjepivo za COVID-19: što se radi?... hoće li ga bi

ono što mene baš zanima, a nigdje ni riječi o tome, jest što poslije karantene? da nam, hipotetski, broj zaraženih bude na nuli dva tjedna u nizu, što onda? virus nije nestao ili izumro nego je samo privremeno spriječen u širenju, zbog karantene i izolacije ljudi, imunitet krda nije ostvaren, cjepivo nije na vidiku, dakle ostaje točno što? svi ćemo natrag na posao, škole, vrtiće i kad bukne, a buknut će, ponovno se zatvara sve, ide u karantene, izolacije? i tako koliko dugo? gospodarstvo se ne može palit gasit kao žarulju, ljude ne možeš stavljat i vadit iz karantena svakih mjesec dana, a da ne govorimo da će takvim pristupom u nekom trenutku doći do dileme: civilizacija ili žrtve, koliko god to zvučalo odvratno...

ne zaboravite, anarhija i raspad sistema je u svakom trenutku samo tri obroka udaljen od nas.

dakle, što nakon izolacije, a prije cjepiva?

 
2 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Cjepivo za COVID-19: što se radi?... hoće li g

Ovo je pandemija, dakle ne očekuje se nestanak virusa, već prilagođavanje ljudi životu s njim.

Sukladno tome, niti mjere neće popustiti 100%,nego onliko koliko je potrebno da se virus ne širi pretjerano brzo, a opet da se lagano širi i ne ugrožava zdravstveni sustav. To je ono što Šveđani pokušavaju već sada pogoditi iz prve. 

Gledam te!
15 godina
odjavljen
offline
Re: Cjepivo za COVID-19: što se radi?... hoće li g

Da bi se mislili što poslije karantene, prvo bi trebala biti karantena. Trenutno je karantena samo na Murteru, a oni će nakon karantene doći na mjere koje vladaju u ostatku zemlje.

 

U ostatku zemlje nije ni cilj svesti broj zaraženih na nulu niti je to izvedivo. Cilje je držati epidemiju pod nadzorom da bolnice mogu normalno funkcionirati i da se ugrožene skupine može lakše zaštititi. Kako broj preboljelih bude rastao, kako ljudi budu naviknutiji na to da moraju paziti na higijenu, razmak i slično, kako vremenski uvjeti budu nepovoljniji za širenje virusa, tako će potrebne mjere za držanje epidemije pod kontrolom biti blaže.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
15 godina
offline
Re: Cjepivo za COVID-19: što se radi?... hoće li g
fredii kaže...
Friday kaže...

U zadnjih n godina apsolutno je nemoguce da se pojavi BILO KAKVA bolest a da ekipa to ne prozove zavjerom protiv ovih ili onih. Jer jasno je da do prije 100 godina nije bilo nikakvih bolesti nigdje na svijetu

 

Pandemija je bilo i biti će. A, neke su znale trajati po par stoljeća. Čisto me zanima što bi bilo da ovo ubija kao kuga ili Španjolska gripa.....

Zanimljivo mi je čitat bljezgarije na ovom forumu, na žalost tvoja je najgora jer samo dokazuje koliko malo znate o stvarima o kojima pišete.
Covid-19 je gori od španjolske gripe koja je imala smrtnost od 3-10% (nitko ne zna koliko i teorije određene smrti pripisuju njoj ili nečem drugom) , a bila je šok jer obična gripa ima oko 0.1% - tada znatno više, ali i dalje ni blizu španjolskoj, a španjolska se izrazito brzo i jako širila, bilo je izuzetno puno zaraženih u kratkom vremenu i stoga izuzetno puno mrtvih.

Svijet je bio u puno gorem stanju, vladala je glad i oskudica, bolnica i liječnika nije bilo, lijekovi i respiratori koje danas imamo, onda nisu bili ni u snovima.

Covid-19 je dokazano gori, vidljivo na primjeru Italije gdje je preko 10%!!!!!! umrlih u trenutku kad se koriste moderni lijekovi, metode liječenja, respiratori i sve drugo u posljednjih 100 godina izumljeno. Sve mjere koje su donijete služe isključivo tome kako bi se usporilo širenje i omogučilo liječnicima da što više ljudi drže na životu dok im se organiziram oporavi, barem dok ne dođe cijepivo.

Italija ima previše zaraženih na broj liječnika i kreveta i tu se vidi potencijal virusa, dok Njemačka recimo uspijeva za sada držat korak, a paralelno ne testira umrle, pa se sve žrtve koje nisu bile pozitivne prije smrti ne dodaje u tu statistiku.
Da se ovo desilo u vrijeme španjolske gripe koju toliko volite spominjat, žrtava bi vjerojatno bilo n-terostruko više!!! U najboljem slučaju imali bi istu situaciju, iako je to, koliko god sumnjali u ovaj podatak, vrlo nevjerojatan scenarij, nadam se samo da će se raditi projekcije koliko je ovo zaista opasan virus u odnosu na španjolsku gripu. Imajte na umu da smo u ovu gripu ušli svi skupa u puno boljem fizičkom stanju sa puno više hrane, luksuza, boljim domovima, zdrastvenim sustavom, fizički i psihički zdraviji, tada su ljudi bili nakon rata, goli i bosi, izgladnjeli i dosta bolesni i prije gripe, ovo bi ih satralo.

Cijepiva koja se istražuju sada, ako ćemo biti sretni, mogu biti spremna 2021. , a možda tek 2022. godine. Moraju biti univerzalna i dobro ispitana, kako na tip bolesti koje sprečavaju, tako i na tip/rasu ljudi koji ga primaju, ne smiju bit štetna za populaciju bez obzira na dob, spol... a moraju biti efikasna.
S razlogom se ovdje priča o znanosti, a ovo što se spominje po medijima i forumima "mogli bi oni kad bi htjeli sutra..." su problem modernog društva i činjenica da jedna Ela Dvornik ili Pernar ili bilo koji moderni influencer sa znanjem i iskustvom prosječne vrtne rajčice ima u svojim izjavama puno veću snagu u javnosti nego stručnjaci sa 20 godina školovanja i onda još toliko godina iskustva u radu u pojedinom području - e njih se smatra budalama i koju god izjavu daju, to je sigurno teorija zavjere.

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.4.2020 8:52 (Rhodin).
5 godina
offline
Cjepivo za COVID-19: što se radi?... hoće li ga bi

E to mene fascinira.... Koji je tok misli da vjerujes nekoj budaletini s facebooka a ne vjerujes doktoru....A kad se taj isti razboli ne ide na face po lijek nego ide doktoru....

 

 

Koliki je IQ takve osobe...... To ja nikad necu shvatiti.....

 

Po kom kriterijumu ljudi biraju kome ce vjerovati.....

 
3 1 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice