Canon EOS 90D - Dobrodošla nadogradnja

poruka: 35
|
čitano: 10.549
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Canon EOS 90D - Dobrodošla nadogradnja".
8 godina
neaktivan
offline
Canon EOS 90D - Dobrodošla nadogradnja

Bilo bi mi nestvsrno kad bi sutra morao preci na mirrorless, cak i kad bi bio bolji od ovog dslra sto imam

 
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Canon EOS 90D - Dobrodošla nadogradnja

Zamisli ti da smo dosli do toga da je AF bolji u live view nego  u trazilu na dslr. Mnogi su pricali da je to nemoguce i da se nece nikad dogodit.

 

Ja pak si nemrem zamislit da se vratim na dslr. Sve bi mi bilo naopacke

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Canon EOS 90D - Dobrodošla nadogradnja
.jpg kaže...

Bilo bi mi nestvsrno kad bi sutra morao preci na mirrorless, cak i kad bi bio bolji od ovog dslra sto imam

 

Santana kaže...

Zamisli ti da smo dosli do toga da je AF bolji u live view nego  u trazilu na dslr. Mnogi su pricali da je to nemoguce i da se nece nikad dogodit.

 

Ja pak si nemrem zamislit da se vratim na dslr. Sve bi mi bilo naopacke

 

 

Koje imate aparate ja volim reći kao amerikanci - kamere? 

8 godina
offline
Canon EOS 90D - Dobrodošla nadogradnja

Fuji X-T2

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Canon EOS 90D - Dobrodošla nadogradnja
.jpg kaže...

Bilo bi mi nestvsrno kad bi sutra morao preci na mirrorless, cak i kad bi bio bolji od ovog dslra sto imam

Zbog čega konkretno, kada su u zadnjih godinu dana Mirrorless aparati/kamere prejahali svaki pa i top modele DSLR fotoaparata ?! 
Da ne spominjem cijene samih tijela, odnosno razlike, koje sežu i preko 1 : 2 u globalu?! 

ATJ Lučko
8 godina
offline
Re: Canon EOS 90D - Dobrodošla nadogradnja
ATJLučko kaže...
.jpg kaže...

Bilo bi mi nestvsrno kad bi sutra morao preci na mirrorless, cak i kad bi bio bolji od ovog dslra sto imam

Zbog čega konkretno, kada su u zadnjih godinu dana Mirrorless aparati/kamere prejahali svaki pa i top modele DSLR fotoaparata ?! 
Da ne spominjem cijene samih tijela, odnosno razlike, koje sežu i preko 1 : 2 u globalu?! 

 zbog navike

7 godina
neaktivan
offline
Canon EOS 90D - Dobrodošla nadogradnja

Razlika u cjeni u odnosu na 80D mi se čini velika, bez obzira na nove spekse.

 
1 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Canon EOS 90D - Dobrodošla nadogradnja
Koristin nikon 750d, probao sam prosle godine neke mirrorlese al trazilo kroz okular mi se nije svidio, fokusiranje mnogo sporije. Al evo nekako su ugradili fazni autofokus koji je bio samo odlika dslra. Rukohvat je takoder mnogo bolji kod dslra, posebno kad se stavi velik objektiv. Plus velika vecina mirrorlesa kriju podesavanja u meniu, pa da bi promjenio npr iso moras da gubis vrijeme
4 godine
protjeran
offline
Re: Canon EOS 90D - Dobrodošla nadogradnja
Cijena za ovaj apsc je blago receno pretjerana min za 3x, i dalje je to stari hrdavi Canon senzor, nevidim tko bi normalan ovo uzeo pokraj debelo boljeg mirrorlesa a6xxx+objektiv u doslovno svakom aspektu ili da ne spominjem starije D5xxx od Nikona ako bas mora biti dslr. Stovise uzme se bez problema i ff.
Moj PC  
3 2 hvala 0
8 godina
offline
Re: Canon EOS 90D - Dobrodošla nadogradnja
.jpg kaže...
Koristin nikon 750d, probao sam prosle godine neke mirrorlese al trazilo kroz okular mi se nije svidio, fokusiranje mnogo sporije. Al evo nekako su ugradili fazni autofokus koji je bio samo odlika dslra. Rukohvat je takoder mnogo bolji kod dslra, posebno kad se stavi velik objektiv. Plus velika vecina mirrorlesa kriju podesavanja u meniu, pa da bi promjenio npr iso moras da gubis vrijeme

 Pa ovisi koji mirroless. Ja volim Fuji bas zbog kontrola. Sve bitno mogu podesit i dok je fotic ugasen.

Istina da ovaj X-T2 koji ja imam nema bas bog zna kaj grip, no zato imas X-H1 sa gripom ko na DSLR-u ili Fullframe Panasonic, niti Nikon nije los po tom pitanju :)

No D750 je odlican fotoaparat i zbilja nema potrebe trazit nesto drugo. Meni je bio dugo u planu D750, al sam odustao jer za moje potrebe fullframe je previse.

Poruka je uređivana zadnji put pet 17.1.2020 18:41 (Santana).
5 godina
protjeran
offline
Canon EOS 90D - Dobrodošla nadogradnja

Olympus OM-D E-M10, E-M5 ili flegšip E-M1.

Ima(ju) sve što ni Canon ni Nikon nemaju (ili što daju na kapaljku).

Pis on ju, tu :P
Poruka je uređivana zadnji put sub 18.1.2020 0:11 (Antiseptik).
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Canon EOS 90D - Dobrodošla nadogradnja

Imam Sony A6000,baš ovaj mjesec će biti 5 godina od kupovine...slabo ga koristim...to mi je bio prvi foto uopće i sad mogu reći sve je to krasno ali objektivi su pain in ass(općenito)

Ja bih htio imati nešto kao švicarski nož...ono da imaš jedan objektiv koji može sve...i na kraju sam na korak da kupim RX10M3(Sony)...senzor je 1"...znači u odnosu na A6000 bi bilo s konja na magarca,ali RX10 ima objektiv od 24-600mm(35mm).

 

Što je najgore gledajući youtube review od RX10 serija ima masu onih koji imaju opremu da boli glava a opet koriste RX10 seriju jer svi na kraju žele imati slobodu u praktičnosti..ono imaš sve u jedan...hoćeš wide...hoćeš telefoto...hoćeš macro...sve šta triba ponijeti je RX10...foto torbica...baterija dodatna a što je "najgore" dok se puni preko powerbanka se može slobodno koristiti tako da bateriju dodatnu niti ne trebaš.

 

 

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Canon EOS 90D - Dobrodošla nadogradnja
Firmware update za 24p video je izašao prije otprilike mjesec, mjesec i pol dana

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: Canon EOS 90D - Dobrodošla nadogradnja
Igrozni93 kaže...
Cijena za ovaj apsc je blago receno pretjerana min za 3x, i dalje je to stari hrdavi Canon senzor, nevidim tko bi normalan ovo uzeo pokraj debelo boljeg mirrorlesa a6xxx+objektiv u doslovno svakom aspektu ili da ne spominjem starije D5xxx od Nikona ako bas mora biti dslr. Stovise uzme se bez problema i ff.

 Evo vratio se nebrojeno puta protjerani  Stjepanj. Opet pokazuje neznanje u istim temama, prisutan je isti stil pisanja itd. Molim nadlezne da odstrane smece.

 

Miro 

4 godine
protjeran
offline
Re: Canon EOS 90D - Dobrodošla nadogradnja
HCMAA kaže...

Imam Sony A6000,baš ovaj mjesec će biti 5 godina od kupovine...slabo ga koristim...to mi je bio prvi foto uopće i sad mogu reći sve je to krasno ali objektivi su pain in ass(općenito)

Ja bih htio imati nešto kao švicarski nož...ono da imaš jedan objektiv koji može sve...i na kraju sam na korak da kupim RX10M3(Sony)...senzor je 1"...znači u odnosu na A6000 bi bilo s konja na magarca,ali RX10 ima objektiv od 24-600mm(35mm).

 

Što je najgore gledajući youtube review od RX10 serija ima masu onih koji imaju opremu da boli glava a opet koriste RX10 seriju jer svi na kraju žele imati slobodu u praktičnosti..ono imaš sve u jedan...hoćeš wide...hoćeš telefoto...hoćeš macro...sve šta triba ponijeti je RX10...foto torbica...baterija dodatna a što je "najgore" dok se puni preko powerbanka se može slobodno koristiti tako da bateriju dodatnu niti ne trebaš.

 

 

 imas odlican 18-105 f4 verziju, 135 nisam probao no vele da je prakticki ista kao 105, cijena im je sad skoro pa identicna, za low light imas jedne od najostrijih objektiva uopce sigme 16 i 56mm, brutalno ostre cijean im je smjesna jer takav objektiv za ff kostaju 10k, sve sam to koristio na a6000 i a 6400, a7iii, a7rii.zz

Poruka je uređivana zadnji put sub 18.1.2020 17:14 (Igrozni93).
15 godina
online
Re: Canon EOS 90D - Dobrodošla nadogradnja
DvostrukiStandardi kaže...
Igrozni93 kaže...
Cijena za ovaj apsc je blago receno pretjerana min za 3x, i dalje je to stari hrdavi Canon senzor, nevidim tko bi normalan ovo uzeo pokraj debelo boljeg mirrorlesa a6xxx+objektiv u doslovno svakom aspektu ili da ne spominjem starije D5xxx od Nikona ako bas mora biti dslr. Stovise uzme se bez problema i ff.

 Evo vratio se nebrojeno puta protjerani  Stjepanj. Opet pokazuje neznanje u istim temama, prisutan je isti stil pisanja itd. Molim nadlezne da odstrane smece.

 

Miro 

 

 

Praviš multyaccounte i tužakaš kao malo dijete. Ovo ti nije prvi multy na forumu. 

 

Da je pravde odletio bi ti s foruma i sa pravim accountom i sa ovim fake. Ne znam zašto si samo crveni karton popušio kad ti je ovo očito multy i to višestruki.

 

Hint: pogle screenshot ispod.

 

Al' očito da je Stjepanj najveći problem ovog foruma. Svašta.

Tigar Krezumica
Poruka je uređivana zadnji put ned 19.1.2020 6:08 (fromcelltohell).
8 godina
offline
Re: Canon EOS 90D - Dobrodošla nadogradnja
HCMAA kaže...

Imam Sony A6000,baš ovaj mjesec će biti 5 godina od kupovine...slabo ga koristim...to mi je bio prvi foto uopće i sad mogu reći sve je to krasno ali objektivi su pain in ass(općenito)

Ja bih htio imati nešto kao švicarski nož...ono da imaš jedan objektiv koji može sve...i na kraju sam na korak da kupim RX10M3(Sony)...senzor je 1"...znači u odnosu na A6000 bi bilo s konja na magarca,ali RX10 ima objektiv od 24-600mm(35mm).

 

Što je najgore gledajući youtube review od RX10 serija ima masu onih koji imaju opremu da boli glava a opet koriste RX10 seriju jer svi na kraju žele imati slobodu u praktičnosti..ono imaš sve u jedan...hoćeš wide...hoćeš telefoto...hoćeš macro...sve šta triba ponijeti je RX10...foto torbica...baterija dodatna a što je "najgore" dok se puni preko powerbanka se može slobodno koristiti tako da bateriju dodatnu niti ne trebaš.

 

 

 Gle nije to tak jednostavno.
Prvo imas naravno mali senzor 1"
Drugo objektiv je 24-600 kaj meni nije dovoljno siroko, a za ovih 600mm me boli kifla
I opet je ogroman i ima 1kg

Moj Fuji sa klasicnim zoom objektivom je laganiji, kvalitetniji i nema debilni power zoom. Stavim pancake objektiv na njega i stane mi u zimsku jaknu
Ak ti fotic zastari il se nekaj s njim dogodi ostat ce ti objektivi

I opet nema objektiva koji moze sve kao sto nit taj 24-600 na RX10 ne moze sve.

Poruka je uređivana zadnji put ned 19.1.2020 15:02 (Santana).
15 godina
offline
Re: Canon EOS 90D - Dobrodošla nadogradnja
Santana kaže...
* * * D750, al sam odustao jer za moje potrebe fullframe je previse.

D750 je tijelo za ospkrbiti se poslije apokalipse, nenormalno dobar.

A osim toga, ne znam kako možeš reći da ti je FF previše. Previše čega?

8 godina
offline
Re: Canon EOS 90D - Dobrodošla nadogradnja
Envy kaže...
Santana kaže...
* * * D750, al sam odustao jer za moje potrebe fullframe je previse.

D750 je tijelo za ospkrbiti se poslije apokalipse, nenormalno dobar.

A osim toga, ne znam kako možeš reći da ti je FF previše. Previše čega?

 previse tezine, previse novaca, a bolja kvaliteta za ovo kaj ja trebam je zanemariva

No tezina je glavna stvar jer planinarim puno

15 godina
offline
Re: Canon EOS 90D - Dobrodošla nadogradnja
Santana kaže...
Envy kaže...
Santana kaže...
* * * D750, al sam odustao jer za moje potrebe fullframe je previse.

D750 je tijelo za ospkrbiti se poslije apokalipse, nenormalno dobar.

A osim toga, ne znam kako možeš reći da ti je FF previše. Previše čega?

 previse tezine, previse novaca, a bolja kvaliteta za ovo kaj ja trebam je zanemariva

No tezina je glavna stvar jer planinarim puno

A FF Mirrorless ne dolazi uobzir predpostavljam zbog cijene.

Iskreno imao sam nekog Olya (i tad sam najbolje fotke okidao, tj. bio kreativan) Flagship tadašnji od 4 MPx.
Jedna fotografkinja prešla je sa Canon 5D mk3 il i4 na taj Guji T2 - onda oduševljena.
Ja imam D700, i D750. Kod D700 mi se sviđa štp ne moram gledati je li naopolju sipi kiša, je li napoju -25 na planini ili +45 na suncu. Aparat je kao tenk i više takve ne prave. Ali cijena objektiva (kao i Olympusovih) je basnosnolno skupa. Nešto što je prije deceniju koštalo max 1600 USD (70-200mm) sada se dižu cijene od 3-4k USD.

Bitno je da si zadovoljan.

8 godina
offline
Re: Canon EOS 90D - Dobrodošla nadogradnja
Envy kaže...
Santana kaže...
Envy kaže...
Santana kaže...
* * * D750, al sam odustao jer za moje potrebe fullframe je previse.

D750 je tijelo za ospkrbiti se poslije apokalipse, nenormalno dobar.

A osim toga, ne znam kako možeš reći da ti je FF previše. Previše čega?

 previse tezine, previse novaca, a bolja kvaliteta za ovo kaj ja trebam je zanemariva

No tezina je glavna stvar jer planinarim puno

A FF Mirrorless ne dolazi uobzir predpostavljam zbog cijene.

Iskreno imao sam nekog Olya (i tad sam najbolje fotke okidao, tj. bio kreativan) Flagship tadašnji od 4 MPx.
Jedna fotografkinja prešla je sa Canon 5D mk3 il i4 na taj Guji T2 - onda oduševljena.
Ja imam D700, i D750. Kod D700 mi se sviđa štp ne moram gledati je li naopolju sipi kiša, je li napoju -25 na planini ili +45 na suncu. Aparat je kao tenk i više takve ne prave. Ali cijena objektiva (kao i Olympusovih) je basnosnolno skupa. Nešto što je prije deceniju koštalo max 1600 USD (70-200mm) sada se dižu cijene od 3-4k USD.

Bitno je da si zadovoljan.

 Tijelo mirrorlessa je lakse, al su opet objektivi veliki (i skuplji) jer ocito moraju prekrit senzor iste velicine.

Razmisljao sam o Z6 (sony mi se uopce ne sviđa) posto je sad cijena dost dobra, al zbilja nebi nist puno dobio u odnosu na ono kaj imam, a opet bi morao dati hrpu love.

Poruka je uređivana zadnji put pon 20.1.2020 12:16 (Santana).
8 godina
offline
Canon EOS 90D - Dobrodošla nadogradnja

ja sam takoder ponosni vlasnik Fujija X-T2 i mogu reci da je aparat za naprednije amatere savrsen (a moze se koristiti i profesionalno bez problema).

 

Poceo sam sa Canon 100D, nakon toga kupio Canon M5, nakon njega isao je Canon 6D i da bi na kraju te balade skuzio da mi je X-T2 savrsen. Problem sa M5 je bio da to ipak nije profi aparat i Canon ga je stvarno na par mjesta osakatio. Inace je super aparat ali ne bas ono da je savrsen. 6D je stvarno zmaj i FF je FF i nema se tu sta pricati, vjerujem da su u tom pogledu 5D varijante jos bolje, ali za nekog tko treba lagan kit problem su objektivi. Ista stvar je i sa Sony mirrorlesima, ako hoces brze objektive onda ti to sto je tijelo malo ne igra nikakvu ulogu jer su objektivi ogromni. Fuji ima to odlicno rijeseno, objektivi su kompaktni, tijelo od X-T2 je taman na granici, nije premali da je neprakitcan a nije prevelik da ga ne mozes ponijeti svugdje.

 

Meni recimo u manju foto torbicu stanu X-T2 i objektivi 12mm f2, 35mm f1.4, i 85mm f1.8, s tom kombinacijom imam doslovno sve pokriveno. Da ne pricam kad stavim gore 27mm 2.8 da mi X-T2 s tim objektivom stane u torbicu za preko ramena u kojoj inace nosim mobitel i dokumente.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Canon EOS 90D - Dobrodošla nadogradnja
Santana kaže...
.jpg kaže...
Koristin nikon 750d, probao sam prosle godine neke mirrorlese al trazilo kroz okular mi se nije svidio, fokusiranje mnogo sporije. Al evo nekako su ugradili fazni autofokus koji je bio samo odlika dslra. Rukohvat je takoder mnogo bolji kod dslra, posebno kad se stavi velik objektiv. Plus velika vecina mirrorlesa kriju podesavanja u meniu, pa da bi promjenio npr iso moras da gubis vrijeme

 Pa ovisi koji mirroless. Ja volim Fuji bas zbog kontrola. Sve bitno mogu podesit i dok je fotic ugasen.

Istina da ovaj X-T2 koji ja imam nema bas bog zna kaj grip, no zato imas X-H1 sa gripom ko na DSLR-u ili Fullframe Panasonic, niti Nikon nije los po tom pitanju :)

No D750 je odlican fotoaparat i zbilja nema potrebe trazit nesto drugo. Meni je bio dugo u planu D750, al sam odustao jer za moje potrebe fullframe je previse.

Usprkos svemu, mogu potvrditi da se i meni dopada FUJI, sa svojim dizajnom, no nekako su mi pretanki po ponudi u Hrvatskoj. 

Nije da sam se pretrgao potražiti, ali za SONY, CANON, NIKON pa i Panasonic je ponuda uvelike bolja, a u zadnje vrijeme je i Olympus nešto oslabio, čak se spominjalo krajem prošle godine da se ostavljaju proizvodnje fotoaparata?! 

Santana kaže...
Envy kaže...
Santana kaže...
* * * D750, al sam odustao jer za moje potrebe fullframe je previse.

D750 je tijelo za ospkrbiti se poslije apokalipse, nenormalno dobar.

A osim toga, ne znam kako možeš reći da ti je FF previše. Previše čega?

 previse tezine, previse novaca, a bolja kvaliteta za ovo kaj ja trebam je zanemariva

No tezina je glavna stvar jer planinarim puno

Ukusi su tema o kojoj se ne raspravlja, ali da je negdje masivnost uočena kao negativan aspekt, hmmmmmm ?! 

Osobno, bio sam u subotu na jednom usponu na vrh Konj, Kamešnica iznad Trilja, nosio sam 50 + 10 litara ruksak, i unutra torbicu sa aparatom i objektivom, sve skupa ispod 1800.00 grama, nikakvih poteškoća nisam osjetio zbog toga!

A obadvojica znamo da se u nekim usponima pakira i vodi računa u grame 

Santana kaže.... 
Envy kaže...
Santana kaže...
Envy kaže...
Santana kaže...
* * * D750, al sam odustao jer za moje potrebe fullframe je previse.

D750 je tijelo za ospkrbiti se poslije apokalipse, nenormalno dobar.

A osim toga, ne znam kako možeš reći da ti je FF previše. Previše čega?

 previse tezine, previse novaca, a bolja kvaliteta za ovo kaj ja trebam je zanemariva

No tezina je glavna stvar jer planinarim puno

A FF Mirrorless ne dolazi uobzir predpostavljam zbog cijene.

Iskreno imao sam nekog Olya (i tad sam najbolje fotke okidao, tj. bio kreativan) Flagship tadašnji od 4 MPx.
Jedna fotografkinja prešla je sa Canon 5D mk3 il i4 na taj Guji T2 - onda oduševljena.
Ja imam D700, i D750. Kod D700 mi se sviđa štp ne moram gledati je li naopolju sipi kiša, je li napoju -25 na planini ili +45 na suncu. Aparat je kao tenk i više takve ne prave. Ali cijena objektiva (kao i Olympusovih) je basnosnolno skupa. Nešto što je prije deceniju koštalo max 1600 USD (70-200mm) sada se dižu cijene od 3-4k USD.

Bitno je da si zadovoljan.

 Tijelo mirrorlessa je lakse, al su opet objektivi veliki (i skuplji) jer ocito moraju prekrit senzor iste velicine.

Razmisljao sam o Z6 (sony mi se uopce ne sviđa) posto je sad cijena dost dobra, al zbilja nebi nist puno dobio u odnosu na ono kaj imam, a opet bi morao dati hrpu love.

Od kada se zanimam za malo profesionalniju fotografiju, pojam su mi bili NIKON tijela, počevši od D serije, pod zadnje D850, pa,sam se zanimao i za Z6/Z7 isto tako. 

U dosta toga su svi oni OK, ali u nekoliko krucijalnih su pregaženi od strane konkurencije, čitaj SONY modelima, a7RIV/a9II. 

U slučaju točaka fokusa, fokusa koji se drži oka, broja slika preko VF-a je pristojno bolji, dualslot, veći broj objektiva bez adaptera, ...!!!!! 

 

No to je samo stvar ukusa, a NAJBITNIJE je od svega da se pucaju vrhunske čim više slike. 

ATJ Lučko
8 godina
offline
Canon EOS 90D - Dobrodošla nadogradnja

Ja govorim subjektivno, a ne objektivno hehe.
Iz svog iskustva znam vec kaj mi je bitno, a kaj nije. Recimo Eye AF mi je skroz nebitna stvar.

 

Kaj se tice planinarenja pokusavam ic sa cim manje stvari znaci i sa manjim ruksakom, a kad u manji ruksak stavis teske stvari onda se to osjeti puno vise na ramenima nego kod velikog koji puno bolje rasporedi tezinu po tijelu.

 

Nikon je bila samo teorija i to je to. Necu nist kupovat jer sam zadovoljan sa Fuji sistemom kaj se tice odnosa cijene-tezine-kvalitete slike

 

 

Gle ovog lika
https://www.andymumford.com/recent-work

On je presao sa Nikon fullframe na Fuji APS-C, ak je za njega dobro onda zbilja se ja nemam kaj zalit :)

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.1.2020 9:39 (Santana).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Canon EOS 90D - Dobrodošla nadogradnja
* * *
Santana kaže.... 
* * *

Od kada se zanimam za malo profesionalniju fotografiju, pojam su mi bili NIKON tijela, počevši od D serije, pod zadnje D850, pa,sam se zanimao i za Z6/Z7 isto tako. 

U dosta toga su svi oni OK, ali u nekoliko krucijalnih su pregaženi od strane konkurencije, čitaj SONY modelima, a7RIV/a9II. 

U slučaju točaka fokusa, fokusa koji se drži oka, broja slika preko VF-a je pristojno bolji, dualslot, veći broj objektiva bez adaptera, ...!!!!! 

 

No to je samo stvar ukusa, a NAJBITNIJE je od svega da se pucaju vrhunske čim više slike. 

Imaš li gdje kakve tračeve da Oly odustaje od aparata? Iskreno bilo bi mi žao, jer si planiram nabaviti jedan onaj Pen (sad da li je to Oly ili Fuji ne'am pojma).

Da, težina zna biti problem. Ja prvo kupio D700 sa Gripom (3 baterije, 2 punjača) i start 50mm f/1.8 ali to tijelo sa Gripom i dvije baterije unutra (jedna u tijelu druga u gripu) i veći i teži je od D3 i nakon nekog vremena skontaš da ti aparat ne može stati - nigdje. Osim u gigantskim ruksacima.
Obično to biva u početku - daj mi aparat težak i velik kao veš-mašina, neka mogu ja to. A onda kada ga predaš u neke sitne ženske ruke, ova kao da je uzela blok za dimnjak.

Ali zato sa njim i na Himalaje sa njim ako treba.

Što se tiče Sony vs. Nikon mirrorless tj. ako jednog dana Mirrorless zamjeni SLR, biti će to zbog Sonya. Da sad ne ulazimo u spiku koji je bolji, jer je na neki način Sony potaknuo Z seriju Nikona ali opet Nikon kao Nikon, ima preskupe objektive i roadmap da neke prestavlja tek 2022.

Santana kaže...

Ja govorim subjektivno, a ne objektivno hehe.
Iz svog iskustva znam vec kaj mi je bitno, a kaj nije. Recimo Eye AF mi je skroz nebitna stvar.

 

Kaj se tice planinarenja pokusavam ic sa cim manje stvari znaci i sa manjim ruksakom, a kad u manji ruksak stavis teske stvari onda se to osjeti puno vise na ramenima nego kod velikog koji puno bolje rasporedi tezinu po tijelu.

 

Nikon je bila samo teorija i to je to. Necu nist kupovat jer sam zadovoljan sa Fuji sistemom kaj se tice odnosa cijene-tezine-kvalitete slike

 

 

* * *

Eye AF (Ali kod Sony-a) je vrhunska i bogovska stvar. Nisam mogao vjerovati kako radi.
Inače svi su dobri: Nikon, Canon, Fuji, Oly, Sony tj. bitno je da su japanski brendovi a samo fotograf može biti loš. Ima dana kada nosam D700 (skoro 2kg je sa onim plastikanerom od 50mm f/1.8) onako bezveze a ništa ne okidam, a i obratno, kada mi treba aparat a ja ga nemam pri ruci.

Inače strašljivo je koliko ovi veliki FF-ovi (mislim na SRL) privlače pažnju, ali jednom kada se navikneš onda ti postaje svejedno.

Fuji ima GFX 100, kameru srednjeg formata..  kad pomete D850 dalje ne treba ni pričati. Ali sve je to za sada jako jako skup sport.

8 godina
offline
Canon EOS 90D - Dobrodošla nadogradnja

Pa Oly ce uskoro prikazat E-M1III tak da sigurno ne odustaje barem ne za sada.
Svima je tesko. Ova industrija je u konstantnom padu.

 

Znam ja da je Eye AF vrhunska stvar i mnogima olaksava posao no za ovo kaj ja trebam zbilja mi ne treba uopce.

 

 

Uglavnom kao sto si rekao svi su dobri. Nema vise losih fotoaparata. Odaberes si onaj koji ti odgovara najbolje za tvoju fotografiju i to je to.

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.1.2020 11:00 (Santana).
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Canon EOS 90D - Dobrodošla nadogradnja

Ovaj je jedan od nekoliko koji smatram vjerodostojnim, kao izvorom, pa makar i glasina samo 

Da se ne mučite, prebacite snimku negdje oko 10:50 minuta, gdje se počinje analizirati problem! 

 

ATJ Lučko
Poruka je uređivana zadnji put uto 21.1.2020 15:01 (ATJLučko).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Canon EOS 90D - Dobrodošla nadogradnja

Oly je to sluzbeno demantirao.

Sigurno je da im ne cvatu ruze i vidjet cemo kaj ce bit nakon E-M1 mk3

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: Canon EOS 90D - Dobrodošla nadogradnja
Toni i Čelsi su 2 prekenj lupetala. Olympus je izvrsna marka i prava je šteta što im marketing nije jači - zaslužuju biti na vrhu. To što Olympus nudi za cijenu ostalI ne da ne nude, nego ne mogu ni dosanjati (baciti oko na nedavno prikazani E-M5 Mk III).
Pis on ju, tu :P
Poruka je uređivana zadnji put uto 21.1.2020 17:27 (Antiseptik).
15 godina
offline
Re: Canon EOS 90D - Dobrodošla nadogradnja
ATJLučko kaže...

Ovaj je jedan od nekoliko koji smatram vjerodostojnim, kao izvorom, pa makar i glasina samo 

Da se ne mučite, prebacite snimku negdje oko 10:50 minuta, gdje se počinje analizirati problem! 

 

 

Kometar sa Youtube: "Olympus is dying for 15 years but well they are still here".

 

I kakve veze ako i umre? Ima alternativa. Kažem danas su svi aparati dobri. Faktički da nema lošeg, osim loših fotografa.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice