Boja protiv raka – iz „Ruđera“

poruka: 8
|
čitano: 3.615
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Boja protiv raka – iz „Ruđera“".
6 godina
offline
Boja protiv raka – iz „Ruđera“

Bravo bravo, takva vijest mi treba za dobro jutro

 
8 0 hvala 0
8 godina
offline
Boja protiv raka – iz „Ruđera“

Ne mogu se sjetiti koliko puta sam tijekom godina čitao o nekom novom načinu borbe protiv raka. Sve kao super obečavajuće, i onda više ni riječi o tome.

Twitch-Mr_DUXCRO
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Boja protiv raka – iz „Ruđera“
DuxCro kaže...

Ne mogu se sjetiti koliko puta sam tijekom godina čitao o nekom novom načinu borbe protiv raka. Sve kao super obečavajuće, i onda više ni riječi o tome.

 Zato jer ovo bisu, ravnozemljaši i ostali teoreticari koji svaki dan imaju nesto novo i nedokazano... Al imaju potrebu vikat o tome na sav glas.

Svaki pozitivni korak u znanosti koji je utemeljen znanstvenim cinjenicama i moze se replicirat bilo gdje na svijetu se objavljuje. Sve izmedu toga je rad, ucenje na pogreskama i fokus na usavrsavanju metode.

 

Zato izmedu jednog otkrica nema par godina nista, jer se radi na usavrsavanju metode i primjene. 

http://www.forum.hr/showthread.php?t=1017619&page=24
16 godina
offline
Boja protiv raka – iz „Ruđera“

Bravo, put kojim su krenuli je zanimljiv. Da li je moguće postići selektivno vezanje, da se molekule s bojom vežu samo na karcinomom promijenjene stanice? To bi uglavnom znatno smanjilo kolateralne žrtve zdravih stanica... Kako znamo da se na takvom prepoznavanju radi, bilo bi dobro da znanstveni timovi međusobno povezuju istraživanja i razvoj.

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Boja protiv raka – iz „Ruđera“
UniqueBug kaže...

Bravo, put kojim su krenuli je zanimljiv. Da li je moguće postići selektivno vezanje, da se molekule s bojom vežu samo na karcinomom promijenjene stanice? To bi uglavnom znatno smanjilo kolateralne žrtve zdravih stanica... Kako znamo da se na takvom prepoznavanju radi, bilo bi dobro da znanstveni timovi međusobno povezuju istraživanja i razvoj.

 Selektivnost metode i minimiziranje nuspojava liječenja moglo bi se osigurati selektivnim pobuđivanjem bojila koja je lokalizirano u tkivu raka, primjerice upotrebom optičkih vlakana

8 godina
offline
Boja protiv raka – iz „Ruđera“

Mislim da kad bi se mogla raditi tako precizna detekcija / selekcija, onda ne bi bio problem terminirati zloćudne stanice i na ehm klasičan način.
No i ovo već zvuči kao znanstvena fantastika, sve je zamislivo potencijalno moguće...

Bravo, hvala za članak!

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Boja protiv raka – iz „Ruđera“
Xidrus kaže...
UniqueBug kaže...

Bravo, put kojim su krenuli je zanimljiv. Da li je moguće postići selektivno vezanje, da se molekule s bojom vežu samo na karcinomom promijenjene stanice? To bi uglavnom znatno smanjilo kolateralne žrtve zdravih stanica... Kako znamo da se na takvom prepoznavanju radi, bilo bi dobro da znanstveni timovi međusobno povezuju istraživanja i razvoj.

 Selektivnost metode i minimiziranje nuspojava liječenja moglo bi se osigurati selektivnim pobuđivanjem bojila koja je lokalizirano u tkivu raka, primjerice upotrebom optičkih vlakana

 Ima jedan rad izasao u Walesu prije tjedan dana gdje su pronadene nove T-stanice koji svojom aktivacijom u laboratorijskom okruzenju unistavaju sa 100% ucinkom stanice bilo kojrg karcinom. Selektiraju samo zdrave stanice i ciljano djeluju.

 

Ono kaj bi po meni bilo idealno napravit sa ovom bojom je radioaktivnost. Staviti na nju nekakvu radioaktivnu glukozu, pustiti u krvotok i ciljanom radioterapijom gadat stanice karcinom. Imas ciljanu terapiju, doza zračenja minimalna i efektivna te brz oporavak pacijenta i najbitnije... Gadas metastaze na nedostupnim mjestima. 

http://www.forum.hr/showthread.php?t=1017619&page=24
16 godina
offline
Re: Boja protiv raka – iz „Ruđera“
Jel me može tko educirati i objasniti razliku između Ruđerovog i ovog kineskog otkrića?

https://arstechnica.com/science/2020/02/internally-glowing-virus-reveals-its-path-to-cellular-destruction/
Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice