BLIND FOTO TEST: Apple iPhone XS Max vs. Huawei P3

poruka: 131
|
čitano: 30.045
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "BLIND FOTO TEST: Apple iPhone XS Max vs. Huawei P3".
5 godina
protjeran
offline
Re: BLIND FOTO TEST: Apple iPhone XS Max vs. Huawe
Koja psiho-patologija pojedinih forumaša. Kakav jal i zavist. Strašno.
S ovakvim debilima i Apple i Samsung su mirni. Ti će kupovati njihovo govno kad i doslovno na govnu bude njihov logo.

Jebu vas Kinezi, ha, jebu jelda?!?
Pis on ju, tu :P
Poruka je uređivana zadnji put uto 23.4.2019 16:14 (Antiseptik).
Moj PC  
6 1 hvala 0
8 godina
online
Re: BLIND FOTO TEST: Apple iPhone XS Max vs. Huawe
Ne samo da serete bezveze usporedujuci fotografiju mobitela s dslr-ima, nego sad odjednom u nedostatku iceg pametnijeg lose skrecete temu na spijuniranje. Kao fol, niti google preko androida, niti microsoft, niti apple ne spijunira u ime usa vlade. 15 godina je postoja rupa u svakom intelovom procesoru koja je omogucavala trecoj strani pristup lozinki, ali ne, buraz, hujavei nas spijunira, amerika niti nema tu rijec u vokabularu. Tko je malouman da vjeruje u to?
Sad natrag na srackanje o foticu koji u mraku uslika sliku koja zadovoljava 95% korisnika... Jalni internet fotografi, nastavite s đihadom.
 
11 0 hvala 1
9 godina
neaktivan
offline
Re: BLIND FOTO TEST: Apple iPhone XS Max vs. Huawe
Marko :D kaže...

Sve je to lijepo i krasno samo što mobitel u ovom slučaju komunicira s gov.cn odnosno kineskom vladom. 

 Sva sreća da naši dobri vrli prijatelji Amerikanci su najveći demokrati na svijetu pa njihove organizacije popust CIA, NSA, FBI, Homeland Security, CBP nikad ni slučajno ne bi uzele neke informacije sa Samsung, HTC, LG ili Apple telefona bez znanja korisnika. A ni slučajno ne bi od običnih građana zahtijevali da im “dobrovoljno” otključaju sve uređaje na granici kako bi kopirali sve podatke sa njihovih uređaja za analizu.

 

I naravno, zločesti stričeki Kinezi silom uvode komunizam u države koje im se čini prijetnja ili donose loše odluke za njihove narode. Oh, ček, ili su to Amerikanci i njihovo širenje demokracije? Sad sam stvarno sam sebe zbunio :headscratching:

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
12 godina
offline
Re: BLIND FOTO TEST: Apple iPhone XS Max vs. Huawe
Marko :D kaže...
BlueMax kaže...

Malo razmisli o ovome što si napisao. Bi li kineska vlada za "tajno špijuniranje" koristila domenu, pazi sad ovo, kineske vlade?

Nema tu nikakvog tajnog špijuniranja. Sve kineske kompanije vladi moraju dostavljati korisničke podatke, to je opće poznato. Prije par mjeseci velika je vijest bila kada su i vlada i WeChat priznali kako međusobno dijele korisničke podatke i chatove, čak i one izbrisane. Takav je zakon tamo i to je jedan od razloga zašto ne koristim nikakve kineske programe, aplikacije i mobitele.

 

BTW ako netko ima nešto instalirano od Cheetah Mobilea (inače kineske kompanije, čudno, zar ne?) na mobitelu; https://medium.com/melon-pancakes/cheetah-mobile-a-web-of-trash-2f2ee875f6e5

 Zakon je jedno, stvarnost je drugo. Kad bi kineska vlada prisluškivala sve korisnike Huawei mobitela trebalo bi angažirati još par milijardi kineza za to. A prisluškivanje "on demand" ne možeš izbjeći s tim da će te na Androidu prisluškivati kinezi i amerikanci a na iOS-u samo amerikanci.

I budi siguran da te ne bi prisluškivali tako da se spajaju na domenu kineske vlade. Pa nisu toliki diletanti.

12 godina
offline
BLIND FOTO TEST: Apple iPhone XS Max vs. Huawei P3

Baš danas zumirao x50 crkvu na drugom zagorskom bregu.Frendovi pali na guzicu kad su to vidjeli.

Nadam se da se i kineskoj vladi sviđa ova moja slika.

 

Na kraju shvaćam da smo i mi u neku ruku "špijuni" kineske vlade.Od kad imam P30 Pro počeo sam špijunirati sve i svašta što ne mogu vidjet okom.

 

Tek sad frendovi shvacaju kakav ja špijunski mob imam u rukama. 

 

 

 

 

 
7 1 hvala 0
7 godina
offline
BLIND FOTO TEST: Apple iPhone XS Max vs. Huawei P3

A najjače je kad počnu drobit o DSLR-u i pričat kak su slike "realnije" a svaku toliko obrade da baš svaka izgleda kao da su slikali plastične figurice.

E da, zakaj svi ti silni "profesionalci" slikaju bokehe?

To uopće nije ni blizu kaj vidiš u živo.

Jedino s par promila....

 

 

Kruha i igala...
 
4 0 hvala 0
14 godina
offline
BLIND FOTO TEST: Apple iPhone XS Max vs. Huawei P3

A zato kaj je ljudsko oko takvo da ti je fokusirano SAMO ono kaj gledaš i SVE oko toga je van fokusa pa je valjda zato "bokeh"...a i žele istaknuti samo ono što im je u prvom planu.

 

Uradi jedan test, uzmi knjigu, otvori neku stranica i gledaj SAMO u jednu riječ te probaj dok buljiš u tu riječ pročitati riječi koje ju okružuju!

Vidjeti češ da je teško jer su van fokusa i mutne, možda i uspiješ razabrati prvu riječ koje okružuju onu fokusiranu ali već drugu riječ je gotovo nemoguće pročitati!

Zato imamo dobar procesor (mozak) koji nadopunjuje sve informacije koje fale i zato nam ne smeta što je sve oko onoga u šta gledamo, zblurano!

Some people are so poor... all they have is money!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
BLIND FOTO TEST: Apple iPhone XS Max vs. Huawei P3

Glasao sam za B, imam P20 i nisam pro fotograf. Kada slikam želim da mi odmah slika izgleda dobro bez dodatnih čačkanja po postavkama (znači nisam power user)

 

Kako koristim smartphone za slikanje samo sam napredovao (iPhone 4 pa P9 i od prošle godine P20).

 

Još nešto, jučer je Linus izbacio review P30 i sasvim je realan, ali jedna stvar mi nije jasna a to je da je nazvao Huawei flagshipe overpriceanim; pa ako ništa drugo Huawei je kod nas najpovoljniji flagship?

Koristite blage riječi i jake argumente
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: BLIND FOTO TEST: Apple iPhone XS Max vs. Huawe

@ andi.cro

Svejedno, bokeh je totalno pretjeran i ni blizu tome.

Ali, kao što sam već negdje napisao, to nije pokušaj realne fotografije, nego art fotografija, a to isto cijenim.

Ali mi je u isto vrijeme i krivo kaj nitko ne slika realne kadrove s DSLR-om, a moćni su uređaji.

Očito je to danak današnjim vremenima, ne cilja se na realnost, nego kič i prenaglašavanje.

 

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put uto 23.4.2019 9:13 (fer-de-lance).
5 godina
offline
Re: BLIND FOTO TEST: Apple iPhone XS Max vs. Huawe
najbolji foto je onaj koji ti je pri ruci... imam A6000 Sony mirrorless... imam S7 EDGE...

svaki od njih ima prednosti i mane...kod sony to je veličina...kod S7 EDGE to je tehnički aspekt fotografije...stoga se veselim ,poboljšanju kod mobitela

recimo..onog trenutka kad ubace 1" senzore u mobitele...
1" senzor...periskop zoom...kvalitetnija optika

inače mobiteli imaju prednost kod makro fotografije (dubinska oštrina)

ovi koji su gledali onaj video di je usporedba samsung vs sony a7... nije stvar da tip nezna koristiti a7(slabiji fokus)...nego mobiteli imaju veću dubinsku oštrinu...pa je područje fokusa veće
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
BLIND FOTO TEST: Apple iPhone XS Max vs. Huawei P3

Kad čekaš susedu da poslje tuširanja otvori zastore....za sve ostalo tu je P30 Pro x50 zoom. 

 
3 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: BLIND FOTO TEST: Apple iPhone XS Max vs. Huawe
fer-de-lance kaže...

A najjače je kad počnu drobit o DSLR-u i pričat kak su slike "realnije" a svaku toliko obrade da baš svaka izgleda kao da su slikali plastične figurice.

 

 

 upravo to, ne znam da li sam ikad vidio sliku da nije full obradena, od ovih koje se objavljuju/printaju..

cak u same fotice ubacuju ovakve stvari

onda tu netko nesto baljezga o nekoj realnosti, a nisu ni svjesni da realnu sliku nisu vidjeli zadnjih 15 godina 

14 godina
offline
BLIND FOTO TEST: Apple iPhone XS Max vs. Huawei P3

Šta je uopče realnost?

Realnost je osobni doživljaj pojedinca na svijet oko sebe, dobiven nesavršenim osjetilima koja su k tome još i različita u stanovitoj mjeri od jedne do druge osobe.

Sve je oko nas relativno i zato ni ne postoji referenca koja bi točno zaključala stanje neke stvari pa niti što se tiće fotografije u ovom slučaju. Po kojem to uzorku bi se trebale uspoređivati fotografije? Tko može dati neki referentni uzorak da bi se po tome onda mogle fotografije uspoređivat?

Kod mene je trava uvijek zelenija nego kod vas gospodo!

Ljudski "doživljaji" neke fotografije  su različiti i mislim da je nemoguče odrediti neku referencu.

Kao drugo...jel profesionalna fotografija umjetnost? Da li su profesiomalni fotografi umjetnici? Je i jesu, jel tako?

Pa svaka fotografija urađena od tih umjetnika je u nekoj mjeri modificirana, obrađena,utjecano je na nju ili prilikom samog fotografiranja ili u postprodukciji da bi taj umjetnik izrazio neku posebnost i dodao neku dodatnu vrijednost i ljepotu u nju, jel tako?

O kakvoj onda realnosti kod profesiomalne fotografije možemo govoriti, tko u biti želi i treba "realne" fotke kada se ljudi trude da uvijek neku fotku naprave boljom,osobnijom,posebnijom...i baš to joj daje vrijednost jer da nije tako, profesionalni fotograf bi bio svatko tko ima para kupiti skupocjeni uređaj.

"Realne fotke" ako uopče i postoje su bez vrijednosti jer profesionalnoj fotki upravo umjetnik fotograf daje vrijednost svojom sposobnošču i znanjem da ta fotka bude sve samo ne "realna". Čemu onda godine školovanja i učenja da bi se postao pro-fotograf?

"Realnu fotku" može napraviti svatko i največi benefit stvaranja "realnih" fotki je da slikaš ljude za dokumente!

 

Evo ja baš gledam jednu livadu i drveće...boja je bezveze zelena, rekli bi "realna" kolko se to uopče i može reči jer moje oči kao i vaše su nesavršene...Pazi sad...stavljam žute sunčane naočale i maltene doživljavam sliku Raja na toj običnoj livadi sa drvečem...boje mi postaju žive,intenzivne, 10x ljepše nego "realnim" gledanjem, svijet mi postane ljepše mjesto samo zato jer moj pogled nije više bio realan/prirodan!

Šta će mi aparat koji radi "realne/prirodne" fotke? Dosada, ispranost, bezživotnost, uobičajenost!

Aparat koji će takvu običnu fotku učiniti malo življom, malo zanimljivijom, malo kontrasnijom i punijom će se puno bolje prodavati nego aparat koji radi identično onako kako čovjek vidi kroz prozor!

Zašto bi takvi "dosadni" aparati trebali biti neka referenca kad nitko ne želi takve "obične/realne/prirodne" fotke osim na dokumentima?

 

Živjeli fotići koji u ljudima pobuđuju emociju!!!

😁😁😁

Some people are so poor... all they have is money!
Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: BLIND FOTO TEST: Apple iPhone XS Max vs. Huawe

Eto, sve si rekao i skroz se slažem s tobom.

E sad, zakaj se onda prigovara Huaweiju jer radi to isto?

To je jedino kaj me muči u cijeloj toj priči, prigovarate na slike s Huaweija zato kaj radi isto ono kaj hvalite na DSLR-u i još dodatno ručno preeksponirate.

Licemjerje na kvadrat.

 

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put uto 23.4.2019 10:59 (fer-de-lance).
14 godina
offline
Re: BLIND FOTO TEST: Apple iPhone XS Max vs. Huawe
fer-de-lance kaže...

Eto, sve si rekao i skroz se slažem s tobom.

E sad, zakaj se onda prigovara Huaweiju jer radi to isto?

To je jedino kaj me muči u cijeloj toj priči, prigovarate na slike s Huaweija zato kaj radi isto ono kaj hvalite na DSLR-u i još dodatno ručno preeksponirate.

Licemjerje na kvadrat.

 

 

 Pa ni meni nije jasno zakaj neki ljudi prigovaraju Huaweiju, on je meni laiku TOP!!!

Ljudi koji su protiv njega valjda vole da je fotografija jednaka onome što njihove oči vide a to je meni nekak blijedo,obično, bez neznam kakvog kontrasta...to im se valjda dopada i misle da savršena fotka mora biti takva. Meni savršena fotka mora biti "bolja" nego kako moje oči nešto prirodno vide ( naveo sam u prethodnom postu kako me se dojmila priroda nakon što sam na nos stavio žute naočale ).

Znači, ja tražim "wow" efekt na fotkama a ne neku bezličnu "prirodnost". To je moje razmišljanje i ono što se meni osobno sviđa te ne želim podcijeniti nekoga kome se više dopada "prirodnost"...o ukusima se ne raspravlja jel tako.

Smeta me jedino to što oni tvrde da je savršenstvo kojemu svaki fotoaparat treba težiti = prirodnost tj.što manje odstupanje od onoga što njihove oči u stvarnosti vide (za što sam također komenrirao da je to sve relativno i stvar osobnog doživljaja i percepcije jer naše oči nisu savršene i svaki čovjek ne vidi i ne doživljava nešto identično drugom čovjeku) tak da opet ne možeš odrediti neku referentnu vrijednost!

Nekom se sviđaju prirodne/bljedunjave fotke a nekom "poboljšane", zašto bi sad ove prve trebale biti referentne i bolje od ovih drugih?

U 90% slučajeva da radiš anketu sa 10000000 ljudi, bi ti ljudi rekli da su im one "poboljšane,svijetlije,kontrasnije,živopisnije" fotke bolje!!!

Zašto bi onda neka referenca trebala biti određena od 10% ili 1% ljudi kojima se više sviđa bljedunjava "prirodnost"?

Eto...😉

 

Btw: ovo uopče nema veze sa određenom markom uređaja kao što je u ovom slučaju rasprava oko Huaweija (valjda)...to se odnosi generalno za sve uređaje. Ak mi neki uređaj radi dobre fotke po mom ćifu, pa makar se zvao i Vivax, ima moj TU!!!

Some people are so poor... all they have is money!
Poruka je uređivana zadnji put uto 23.4.2019 13:09 (andi.cro).
7 godina
offline
BLIND FOTO TEST: Apple iPhone XS Max vs. Huawei P3

ljudi moji zar nitko ne primjećuje sjenu koju hnk baca na nebo, drvo koje je kao pastano s neke druge slike... slika A ne valja, zašto se pravimo blesavi? kako netko može glasati za tako nešto?

 

u bit znam, ljudi glasaju protiv bolesnih cijena, appleove užasne poslovne politike, bahatosti etc. ali budimo iskreni... appleove proizvode ne kupujem radi ovoga što sam nabrojao, slike, ukoliko je njihova slika C je najkorektnija, B lagano tupa preujednačena, dosadna... A, huaweijeva nadrealni užas

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
Poruka je uređivana zadnji put uto 23.4.2019 17:21 (Louis Pluto).
 
3 0 hvala 0
14 godina
offline
BLIND FOTO TEST: Apple iPhone XS Max vs. Huawei P3

Eto a meni se baš prva fotka najviše dopada...

Na njoj se vidi najviše detalja, ima najbolji kontrast,oštrinu i svjetlinu a ona sjena mi uopče nije neki nedostatak, naprotiv...baš mi je fora jer ističe zgradu na poseban način 

Možda te "sjene" niti nema u orginalnoj datoteci jer se sigurno gubi dio kvalitete da se uploada i postavi na forum!

 

Eto i šta sad?

Zašto se bezveze natezati oko nečega što uvjetuju osobne preference?

Kaj bi ja sad trebao pljuvati po ostale dvije fotke koje mi se ne sviđaju jer su pre tamne, pol toga se ne vidi na njima, oštrina u banani itd...

Pozz

Some people are so poor... all they have is money!
Poruka je uređivana zadnji put uto 23.4.2019 14:20 (andi.cro).
Moj PC  
3 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: BLIND FOTO TEST: Apple iPhone XS Max vs. Huawe
andi.cro kaže...

Eto i šta sad?

 pa i meni se sviđaju specijalni efekti i spajdermen, bilo bi super da mob u sliku automatski ubaci i par eksplozija... zar nije poanta dobiti što vjerniji prikaz onoga što vidiš svojim okom? ...efekte kod konzumacije lsdija ubacuješ poslije po želji

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
Poruka je uređivana zadnji put uto 23.4.2019 14:21 (Louis Pluto).
10 godina
offline
BLIND FOTO TEST: Apple iPhone XS Max vs. Huawei P3

Osobno mi je fotografija C najprivlačnija. Fotografija A mi se cini kao da je netko izrezao zgradu iz dnevne fotografiie i kolažirao je u noćnu. 

 

 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: BLIND FOTO TEST: Apple iPhone XS Max vs. Huawe
Louis Pluto kaže...
andi.cro kaže...

Eto i šta sad?

 pa i meni se sviđaju specijalni efekti i spajdermen, bilo bi super da mob u sliku automatski ubaci i par eksplozija... zar nije poanta dobiti što vjerniji prikaz onoga što vidiš svojim okom? ...efekte kod konzumacije lsdija ubacuješ poslije po želji

 Pa ako u nekom polumraku moje oči vide onako loše kao što je to prikazano na druge dvije fotke, onda bih definitivno želio da je fotka puno bolja a ne mutna mrakača!

Nije uvijek ljudsko oko referenca kojoj treba težiti, pogotovo u mraku/polumraku i tada želim da je fotka bolja,svjetlija i oštrija nego to ja mogu očima vidjeti!

 

Zbog čega uopče nešto fotkaš?

Da bi se divio tom pejzažu,objektu,osobi i sl.

I sad silom prilika nije dan nego noć, a želiš fotkom ovjekovječiti taj trenutak ljepote nečega.

Da li bi bio zadovoljan mračnom i mutnom  slikom na kojoj se pol toga ne vidi?

Naravno da nebi, želio bi da ti je fotka što oštrija, svjetlija...tj. što bolja u svakom pogledu!

Eto, tu mogučnost sad dobivaju uređajčići koje svi nosimo po džepovima i to je genijalno jer gdje oko nije dovoljno dobro od sad imamo rješenje da unatoč nepovoljnim okolnostima uspijemo snimiti trenutak za vječnost koji se možda nikada više neće ponoviti.

 

Kaj stalno tražite dlaku u jajetu i vidite nepremostive probleme tamo gdje ih nema?

Ništa nije savršeno ali je definitivno velik skok unaprijed u kvaliteti i mogučnostima majušne kamerice na mobitelu!!!

Gledajte mnoštvo pozitivnih strana a ne jednu malecku nesavršenost!

 

Ljudi moji, o čemu mi pričamo??? Pa ovakve fotke kakve se danas mogu u mraku snimiti mobitelčićima su prije godinu,dvije bile znanstvena fantastika!!!

 

Some people are so poor... all they have is money!
Poruka je uređivana zadnji put uto 23.4.2019 15:14 (andi.cro).
7 godina
offline
BLIND FOTO TEST: Apple iPhone XS Max vs. Huawei P3

Ovo kaj kaže Louis Pluto se slažem, ona sjena i 3D drvo su malo previše, ali ako malo poštelaju softver da se to sredit.

Tak da ni ne treba previše zamjerit, budu naučili...

 

 

Kruha i igala...
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
BLIND FOTO TEST: Apple iPhone XS Max vs. Huawei P3

Al koja je to sitnica ak uzmeš u obzir uvjete snimke!

A šta je konkurencija pokazala, sa čime se mogu pohvaliti osim da je fotka najsličnija crnoj mački u crnom tunelu naspram one prve fotke?

Naravno da se ne vide neki nedostaci kad se skoro niš ni ne vidi 

Some people are so poor... all they have is money!
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: BLIND FOTO TEST: Apple iPhone XS Max vs. Huawe

Istina. 

Inače, ovakve stvari su na ajfonu i samsungu prije bile standardne po danu, a zadnjih par generacija su se popravili, tak da bude i huawei.

 

 

Kruha i igala...
7 godina
offline
Re: BLIND FOTO TEST: Apple iPhone XS Max vs. Huawe
andi.cro kaže...
pogotovo u mraku/polumraku i tada želim da je fotka bolja,svjetlija i oštrija nego to ja mogu očima vidjeti!

 

Zbog čega uopče nešto fotkaš?

 pa ta želja je u redu, ali ima li mogućnosti praviti što vjernije normalne (ljudsko oko) fotografije? mislim možeš ti metnuti ir senzor, pa dobiti zmijski pogled ili uv pa da vidiš kako vide pčele ili ultraoštro kako vidi orao etc., da se svašta napraviti, ljude zanima ljudski pogled, uhvatiti objektivom ono što vidiš i kao takvo ti se čini interesantno, to je mainstream zahtjev, ukoliko želim snimati u specijalnim uvjetima (vrlo mračnim) to je isto ok ali daj prvo sredi normalne stvari a ova A slika nije najvjerniji prikaz onog što vidimo okom, slike B a pogotovo C su kud i kamo bolja prezentacija onoga što se vidi ljudskim okom, slika A je nadrealna

 

imo, u tom smjeru bi trebalo ići za nekakvo normalno korištenje fotoaparata na mobu za većinu korisnika, slike dana usred noći su za specijalnu upotrebu i trebaju biti nadgradnja a ne glavni fičr pored kojega nema normalnog

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
Poruka je uređivana zadnji put uto 23.4.2019 16:55 (Louis Pluto).
14 godina
offline
Re: BLIND FOTO TEST: Apple iPhone XS Max vs. Huawe
Louis Pluto kaže...
andi.cro kaže...
pogotovo u mraku/polumraku i tada želim da je fotka bolja,svjetlija i oštrija nego to ja mogu očima vidjeti!

 

Zbog čega uopče nešto fotkaš?

 pa ta želja je u redu, ali ima li mogućnosti praviti što vjernije normalne (ljudsko oko) fotografije? mislim možeš ti metnuti ir senzor, pa dobiti zmijski pogled ili uv pa da vidiš kako vide pčele ili ultraoštro kako vidi orao etc., da se svašta napraviti, ljude zanima ljudski pogled, uhvatiti objektivom ono što vidiš i kao takvo ti se čini interesantno, to je mainstream zahtjev, ukoliko želim snimati u specijalnim uvjetima (vrlo mračnim) to je isto ok ali daj prvo sredi normalne stvari a ova A slika nije najvjerniji prikaz onog što vidimo okom, slike B a pogotovo C su kud i kamo bolja prezentacija onoga što se vidi ljudskim okom, slika A je nadrealna

 

imo, u tom smjeru bi trebalo ići za nekakvo normalno korištenje fotoaparata na mobu za većinu korisnika, slike dana usred noći su za specijalnu upotrebu i trebaju biti nadgradnja a ne glavni fičr pored kojega nema normalnog

 1. Pa valjda se sve to može podesiti prema korisničkoj želji pa tako i to da i ispadne kao kroz oko

 2.Mislim da to nije "mainstream"zahtjev jer da je, onda se ne bi toliko ljudi trudilo oko dodatne obrade fotke (da ih posvijetle,potamne,izoštre,podeblaju boje...) i to sve u svrhu da oni ili ono što je slikano izgleda veličanstvenije nego obično kako to oko vidi

 3.Naravno da tako ne vidiš okom (kamo sreće da ljudi tako dobro vide noću,to bi bilo fantastično) to niti nije poanta "nočnog moda" tj.snimanja noću da ti fotka ispadne onako kako to jadno ljudsko oko vidi, dobio bi eto nešto slično kao što je to dobila i konkurencija...mutnjikavo,mračno i poluprepoznatljivo! Pa kome bi bila lijepa takva fotka?
Poanta nočne snimke (kod većine ljudske populacije) je da ti fotka ispadne što bolja,vidljivija,oštrija,svjetlija a ne da je snimka kao što vidiš golim okom jer je mrak i sve se slabo vidi!

 4.Večina korisnika traži baš suprotno od ovoga što si napisao jer kada koriste mobitel za fotkanje oni žele nabrzaka okinuti fotku nalazeči se u raznoraznim uvjetima i žele ta taj trenutak u vječnosti ispadne maximalno dobro a da imaju neki mobitel koji radi 100% "realne" fotke onda mnogo takvih brzinskih u svakakvim uvjetima ne bi ispalo odlično nego samo osrednje,bljedunjavo,mutnjikavo itd.

 

Ne zaboravi da se ovdje radi o nočnim snimkama i o tome samo govorimo (ili bi barem trebali), razmisli zašto bi nešto uopče išao fotkati po mraku i kakvu bi fotku na kraju želio dobiti?

U dotičnom slučaju je sve dodatno osvjetljeno žutim reflektorima pa razmisli na koji bi uopče način ta fotka mogla izgledati "prirodno"?

Koja bi bila poanta fotografije snimljene u nočnim uvjetima koja ispadne tamna i skoro pa neprepoznatljiva? Da možeš nekome reći: "vidi ovu crnu sliku sa obrisima grma i zgrade, to sam snimio noću sa svojim najboljim fotoaparatom na svijetu koji daje snimku identičnu onoj kakvu ljudsko oko vidi, skoro ništa nisam vidio dok sam to fotkao i evo, aparat je snimio točno to...skoro pa ništa!"

 

Nije to poanta nočnih snimki (da budu što vjernije tvome oku), nego da ti daju prekrasnu fotografiju kakvu tvoje oko ne može vidjeti u mraku i kad je pogledas da kažeš WOW!!!

 

To je moje mišljenje 

Some people are so poor... all they have is money!
7 godina
offline
Re: BLIND FOTO TEST: Apple iPhone XS Max vs. Huawe
andi.cro kaže...
 1. Pa valjda se sve to može podesiti prema korisničkoj želji pa tako i to da i ispadne kao kroz oko

1. bilo bi dobro da se može i da je po difoltu...

 

što se ostalog tiče mogu samo zaključiti da se ne slažemo, jer ukoliko želim wow (kakav wow?) to bih morao moći napraviti kasnije efektima, ne sviđaju se svima baš takvi efekti koji taj mobitel radi po difoltu, netko možda više voli jači odsjaj reflektirajućih tijela, jači kontrast, manje svjetlosti, hladniju, topliju sliku, eksplozije i spajdermena etc.etc. zato se i cijeni što korektnija slika koju ćeš kasnije moći obraditi onako kako ti se sviđa pa čak i u softu samog moba, dva tri tapa i imaš sve što želiš...

 ovako već dobiješ izvitoperenu sliku od koje je teže dobiti ono što hoćeš jer potpuno odudara od stvarnosti (oka)

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
Poruka je uređivana zadnji put uto 23.4.2019 18:40 (Louis Pluto).
8 godina
offline
Re: BLIND FOTO TEST: Apple iPhone XS Max vs. Huawe
Sta cemo sa zoomom na aparatima?
To je isto neprirodno, jel zelite vidjeti kao okom ili ne?
 
4 0 hvala 0
14 godina
online
Re: BLIND FOTO TEST: Apple iPhone XS Max vs. Huawe
Umbel kaže...
Sta cemo sa zoomom na aparatima?
To je isto neprirodno, jel zelite vidjeti kao okom ili ne?

Svaka čast care   

7 godina
offline
Re: BLIND FOTO TEST: Apple iPhone XS Max vs. Huawe
Umbel kaže...
Sta cemo sa zoomom na aparatima?
To je isto neprirodno, jel zelite vidjeti kao okom ili ne?

zoom je nadgradnja, koj će mi zoom ako je slika koju sam dobio nikakva

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
15 godina
offline
BLIND FOTO TEST: Apple iPhone XS Max vs. Huawei P3

Evo nekog polu-objašnjenja zašto P30 radi nevjerojatno dobre snimke u mraku:

Ali imaju još jednu inovaciju, a to je OPTIČKI zoom 5x spakiran u tijelo tankog telefona. To su riješili prizmama i tko zna čime još.

Još par testnih snimaka:

 

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice