Bitcoin se vratio na razine iznad 10.000 dolara

poruka: 71
|
čitano: 11.498
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Bitcoin se vratio na razine iznad 10.000 dolara".
11 godina
offline
Re: Bitcoin se vratio na razine iznad 10.000 dolar
Ajmoooooo
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Bitcoin se vratio na razine iznad 10.000 dolara

Sada tko misli kupovati, možda bolje da kupuje altove, sa top 10-15 liste. Pa ih onda u određenom momentu prebaci u bitcoin, a kada, to nitko ne zna.

 

Rekao bih da pravi bull počinje ove godine.

 

 

 
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Bitcoin se vratio na razine iznad 10.000 dolar
Poruka je uređivana zadnji put čet 13.2.2020 12:35 (VladRi).
10 godina
offline
Bitcoin se vratio na razine iznad 10.000 dolara

Dal to Bitcoin varira od 7000-15000$? 

 

Naravno da se ne mislim baviti time al me zanima, da se sada čeka da ponovno padne na 7-8000$, za pretpostaviti je da će kroz godinu dvije ponovno narasti na 10000 ili 12000? 

 

Jedina bi pušiona bila da prilikom kupnje na 7000$ nastavi padati i propadne ili kaj se već može dogoditi?

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Bitcoin se vratio na razine iznad 10.000 dolar
gocc01 kaže...

Dal to Bitcoin varira od 7000-15000$? 

 

Naravno da se ne mislim baviti time al me zanima, da se sada čeka da ponovno padne na 7-8000$, za pretpostaviti je da će kroz godinu dvije ponovno narasti na 10000 ili 12000? 

 

Jedina bi pušiona bila da prilikom kupnje na 7000$ nastavi padati i propadne ili kaj se već može dogoditi?

 Lijep pozdrav !!!

 

Predpostaviti se ne može ništa.

 

Sutra cijena može biti u nebesima ali i ispod, a to određuju igraći koji drže vrijednost u milijardama.

Oni mogu sutra uzburkati cijenu gore ili dolje i to ovisi samo o njima, a zna se zbog čega. 

16 godina
odjavljen
offline
Bitcoin se vratio na razine iznad 10.000 dolara

Kad vidim "lijep pozdrav" u bitcoin temi onda odmah ocekujem nekoga tko tvrdi da je kupio bitcoine davno prije i sad uziva i ulaze dalje pare i bla bla bla...

Freak Show Inc.
 
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Bitcoin se vratio na razine iznad 10.000 dolar
Fero kaže...

 

... a to određuju igraći koji drže vrijednost u milijardama.

 nemoj tako, budućnost za male ljude leži u necentraliziranoj valuti koja nije ograničena birokracijom i regulacijom

16 godina
odjavljen
offline
Re: Bitcoin se vratio na razine iznad 10.000 dolar
picajzla0707 kaže...
Fero kaže...

 

... a to određuju igraći koji drže vrijednost u milijardama.

 nemoj tako, budućnost za male ljude leži u necentraliziranoj valuti koja nije ograničena birokracijom i regulacijom

 

I zbog koje ce svima biti bolje. Kako je onaj neki panj izjavio ovdje na forumu "bitcoin je valuta koja nudi toliko toga malom obicnom covjeku"

Freak Show Inc.
15 godina
offline
Re: Bitcoin se vratio na razine iznad 10.000 dolar
Friday kaže...

Kad vidim "lijep pozdrav" u bitcoin temi onda odmah ocekujem nekoga tko tvrdi da je kupio bitcoine davno prije i sad uziva i ulaze dalje pare i bla bla bla...

Mene cudi sto jos uvijek ne postoji poplava TikTok influencera "BitcoinPleyboy42069Noice".

 

Razuzdanih milijunasa koji su se operjali na burzi ima toliko da su vec passe - u 80ima se smrkala koka ko snijeg na Cmroku, vozila se testarosa, gledao Miami vice, jebavalo plejboj zecice. Sve od burze. 5 avenija, Hampton, pa eto ima i onih koji su vec pokrenuli i te druge biznise, nisu samo financirali Pabla Escobara za "bijeli advent u vili na Hamptonsima".

 

A gdje je to sad? Onaj Bilzerian je i dalje "frajer" - i dalje ima stado sponzorusa, sto je npobitni makroekonomski pokazatelj da boljih sugar dedija - nema :D. A Bilzerian je sin brokera iz 80ih.

 

Ajmo, gdje su Bitcoin KPop Takeshi69 milijarderi? Koji kurac ja i dalje citam o Kardashianima? Gdje su clanci "zavidjeti cete instargramu zlatne mladezi bitocin milijardera"?

24 sata i dalje pise o Kylie, Doris Pincic i Eli Dvornik...

 

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
12 godina
neaktivan
offline
Re: Bitcoin se vratio na razine iznad 10.000 dolar
picajzla0707 kaže...
Fero kaže...

 

... a to određuju igraći koji drže vrijednost u milijardama.

 nemoj tako, budućnost za male ljude leži u necentraliziranoj valuti koja nije ograničena birokracijom i regulacijom

Koliko mali čovjek može uložiti , a ujedno da zaradi ili ne izgubi dio uloženog.

 

Nemam ništa protiv ovakovog naćina ulaganja, ali pametno i sa oprezom .

Svatko određuje što će učiniti sa svojim novcima, za malog čovjeka nikako ne preporučujem podizati kredite i uložiti u taj naćin zarade, novac zarađen i stavljen sa strane može ali oprezno posebno u Bitcoin, veći rizik gubitka ispod uloženog nego da se čeka neka velika zarada i koliko dugo jer je nepredvidiva cijena.

Puštanje balona o rastu cijene Bitcoin-a od koga? 

Od ljudi koji prate to tržište i na neki naćin pozivaju da se uloži u navedenu valutu.

Da ne špekuliram dalje zašto, a onda se ne dogodi ništa ili cijena najćešće padne, ali ni to nije sve pojavili su se novi ulagaći koji su uložili ušteđevinu ili podizali kredite i po najgorem scenariju koji se može dogoditi izgubili dio uloženog.

Ostaje pitanje držati ili prodati na vrijeme, može li se predvidjeti najbolji trenutak ?

 

Ne!

To je rizik tržišta ove valute i samo pojedinci odlučuju o tom trenutku kada će Bitcoin doseći vrhunac i opet pasti i to drastićno. Sjetimo se prije nekoliko godina kako je to bilo i nadam se da nije puno malih ljudi izgubilo uloženo i da su neki ipak zaradili.

 

Hvala !!!

 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Bitcoin se vratio na razine iznad 10.000 dolar
Friday kaže...

Kad vidim "lijep pozdrav" u bitcoin temi onda odmah ocekujem nekoga tko tvrdi da je kupio bitcoine davno prije i sad uziva i ulaze dalje pare i bla bla bla...

Prijatelju Friday, ako se post odnosi na mene onda si pogriješio, ne nisam kupio bitcoine davno prije i sada uživam i bla, bla, bla. , a ako ipak nije upućen meni oprosti na citiranju.

Hipotekarni kredit za kuću, na bolovanju, radnik šljaker, ali tko mi je kriv? Nikoga ne krivim zbog toga, nekome jednostavno nije suđeno da se rodi bogat u bogatoj obitelji ili se pruži prilika da se obogati.

Lp!!!

 

16 godina
odjavljen
offline
Re: Bitcoin se vratio na razine iznad 10.000 dolar
Fero kaže...

Puštanje balona o rastu cijene Bitcoin-a od koga? 

Od ljudi koji prate to tržište i na neki naćin pozivaju da se uloži u navedenu valutu.


 

 

Da, upravo to - oni koji su zaludjeni time hajpaju sve druge zato da bi zbog hajpa cijena narasla. Hajpali su i neposredno prije kraha onog veceg. Narast ce na milijun! Je, kad na kurcu nokat naraste...

I mislim da malo previse laskas onima koji to rade jer "pracenje trzista" nije gledanje grafa cijene bitcoina. Za pracenje trzista trebas biti ipak ekspert na tm podrucju a to se ne postaje preko noci nakon procitanog clanka na wikipediji.

Ovo nista se ne odnosi na tebe (vjerojatno) nego na nase dezurne vukove s wall streeta.

Ja da sam siguran u taj bitcoin kao neki koji se ovdje kunu i svako malo napisu "rekao sam vam" ili "vidjet cete" ja ne bih nikome nista rekao nego bih do zadnjeg centa svoje imovine ulozio u to.

Freak Show Inc.
11 godina
offline
Re: Bitcoin se vratio na razine iznad 10.000 dolar
gogogogic kaže...

Sada tko misli kupovati, možda bolje da kupuje altove, sa top 10-15 liste. Pa ih onda u određenom momentu prebaci u bitcoin, a kada, to nitko ne zna.

 

Rekao bih da pravi bull počinje ove godine.

 

 

Za pocetnike nikako nije preporucljivo kupovati altove, sanse da ce prodati na vrijeme su male. Bolje nek se drze BTC ako vec hoce ulagati u kripto.

 

 

gocc01 kaže...

Dal to Bitcoin varira od 7000-15000$? 

 

Naravno da se ne mislim baviti time al me zanima, da se sada čeka da ponovno padne na 7-8000$, za pretpostaviti je da će kroz godinu dvije ponovno narasti na 10000 ili 12000? 

 

Jedina bi pušiona bila da prilikom kupnje na 7000$ nastavi padati i propadne ili kaj se već može dogoditi?

 Tko misli kupovati, i planira dugorocno biti u ovome, najbolje je kupovati svaki mjesec pomalo, koliko vec prilike dopustaju. Uzmes si neku fiksnu svotu koju si spreman uloziti, i tako svaki mjesec, tzv dollar cost average metoda.

 

Ovo cekanje da padne, pa kupovanje pa cekanje da poraste i odmah prodati sa nekim profitom je za iskusnu ekipu koja trejda godinama, inace se lako zajebati, dodje do panike i gubitaka.

Poruka je uređivana zadnji put čet 13.2.2020 18:25 (geronimo4661).
16 godina
offline
Bitcoin se vratio na razine iznad 10.000 dolara

https://www.reddit.com/r/dataisbeautiful/comments/f11s1b/oc_i_analyzed_over_2_billion_reddit_comments_to/

 

I analyzed over 2 billion Reddit comments to see how the frequency of Bitcoin mentions correlates with the price of Bitcoin and to investigate if there is a predictive effect. I plotted the results visually, here's what I found...

 

https://chartstar.com/blog/analyzing-the-correlation-between-bitcoin-reddit-mentions-and-price/

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Moj PC  
2 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Bitcoin se vratio na razine iznad 10.000 dolar
Friday kaže...

Ja da sam siguran u taj bitcoin kao neki koji se ovdje kunu i svako malo napisu "rekao sam vam" ili "vidjet cete" ja ne bih nikome nista rekao nego bih do zadnjeg centa svoje imovine ulozio u to.

Iskreno ja cesce od skeptika cujem "reko sam vam" kad krene padat. I to puno gore stvari budu "budale se mislile obogatit, ne funkcionira tako svijet..." i slicno. Bitcoin naraste 1000%, mir i tišina, lagano sprdanje. Bitcoin padne za 5k$ "haha debili eto vam", a ignoriraju cinjenicu koliko je narastao u osnovi.

 

Rules for thee but not for me

Battlelog: D3lBoy-00
16 godina
offline
Re: Bitcoin se vratio na razine iznad 10.000 dolar
Friday kaže...
Fero kaže...

Puštanje balona o rastu cijene Bitcoin-a od koga? 

Od ljudi koji prate to tržište i na neki naćin pozivaju da se uloži u navedenu valutu.


 

 

Da, upravo to - oni koji su zaludjeni time hajpaju sve druge zato da bi zbog hajpa cijena narasla. Hajpali su i neposredno prije kraha onog veceg. Narast ce na milijun! Je, kad na kurcu nokat naraste...

I mislim da malo previse laskas onima koji to rade jer "pracenje trzista" nije gledanje grafa cijene bitcoina. Za pracenje trzista trebas biti ipak ekspert na tm podrucju a to se ne postaje preko noci nakon procitanog clanka na wikipediji.

Ovo nista se ne odnosi na tebe (vjerojatno) nego na nase dezurne vukove s wall streeta.

Ja da sam siguran u taj bitcoin kao neki koji se ovdje kunu i svako malo napisu "rekao sam vam" ili "vidjet cete" ja ne bih nikome nista rekao nego bih do zadnjeg centa svoje imovine ulozio u to.

 

Već u startu griješiš, nikad se ne ulaže do zadnjeg centa

15 godina
offline
Re: Bitcoin se vratio na razine iznad 10.000 dolar
Friday kaže...
* * *Za pracenje trzista trebas biti ipak ekspert na tm podrucju a to se ne postaje preko noci nakon procitanog clanka na wikipediji.

* * *

Definitivno se slažem. Čak i top experti ne mogu da otkriju ni približnu predpostavku kretanje onih grafikona uz svu silu alata koji imaju. Hipotetički je uspjelo samo onoj ludači iz serije Milijarde kao kvantnim kompjuterom (ali to je serija).
Kao što rekoh jedno vrijeme sam bio zaluđen.. mjesec dana pratiš ujutru kada ustaneš naveče kada legneš pa na mobile kupuj franke, kukuruz, zlato, sirovu naftu, bla, bla.. na kraju od 1000 kuna zaradiš nakon 7 dana 100 kuna i to ako ti ide biznis i imaš taj filing kako šta ide. Tko ima milijune ili milijarde sasvim druga priča - drugi svijet.

10 godina
offline
Bitcoin se vratio na razine iznad 10.000 dolara

Ponavljam, tko se misli obogatit na kriptu može mu se posreciti ali se nece opcenito bas usreciti. Ljudi kupuju i ulaze u bitcoin samo zato jer su culi od sestrića da je to dobar nacin za obogatit se, stvori se hype koji jako naglo naraste i isto tako jako naglo padne. Jer je naglo doslo do velikog zahtjeva, i svi bi bili BITCOIN MILIJUNASI...

 

Nije se to dogodilo samo 2018. vec i 2013. A imam osjecaj da nam se blizi novi hype val, koji ce opet splasnut pa ce svi "ETO VAM NA!".

Tko želi ostat ce, tko ne, mračit će.

Ništa novo, move along.

Battlelog: D3lBoy-00
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Bitcoin se vratio na razine iznad 10.000 dolar
DarthMarkus kaže...

3.Zle banke, jadadajada ne želim posrednika i plaćat transakcije (ova mi je najača).

Pick your shit.

 Banke kod nas su sve pohlepnije i tomu nema kraja. Sve banke u HR neprestano uvode nove naknade. Totalna je sramota uvesti penzićima naknadu za vođenje tekućeg računa u banci, ali i to postoji. Druga banka je pak uvela ili će sutra, prekosutra uvesti naknadu koju ćeš morati platiti ako tebi netko prebaci lovu na tvoj račun u banci. Recimo, ja ti prebacim 100 kuna i platim naknadu za to, a ti ćeš također morati platiti naknadu za tu transakciju. Banke su isplele cijele mreže naknada svojim korisnicima. Više ne znaš kako i zašto nešto rade. Putujem EU i kako sve države nemaju euro, plaćanje kreditnom karticom mi prebace iz valute x u američke dolare, pa u eure, pa onda u kune. I sve je legit. Zatražio sam papire od banke u kojima to piše i na kućnu adresu mi je došao snop papira i tamo zbilja sve to piše. Da, znam, postoji Revolut i sl. ali tada (prije 4 godine) to nije bilo popularno. I sve u tom stilu. Svaka banka ima svoj način naplate svega. Ili ćemo plaćati u janjetini i prascima ili bitcoinima ili nećem trećem. Ali ovaj sadašnji sistem nije dobar.

4 godine
offline
Re: Bitcoin se vratio na razine iznad 10.000 dolar
Fero kaže...

Koliko mali čovjek može uložiti , a ujedno da zaradi ili ne izgubi dio uloženog.

 

Nemam ništa protiv ovakovog naćina ulaganja, ali pametno i sa oprezom .

Svatko određuje što će učiniti sa svojim novcima, za malog čovjeka nikako ne preporučujem podizati kredite i uložiti u taj naćin zarade, novac zarađen i stavljen sa strane može ali oprezno


 

 Mali čovjek ne smije ulagati u bilo što drugo osim u sebe. To ti je moj pogled. Mali čovjek mora živjeti svoj mali život što kvalitetnije može, jer danas jesi, sutra nisi. Mene je ovo zadnje na vrlo grub način naučio život. I imati nešto u čarapi. Sve ostalo je uglavnom papilova. Čast iznimkama. Stariji će se sjetiti investicijskih fondova i hypea oko toga. Da, netko je pobrao vrhnje od parsto postotaka rasta fondova godišnje (totalno nerealno), a onda su poput ulaganja u piramide, uletjeli mali ljudi od kojih su neki popušili životne ušteđevine i koješta drugo. A eksperte iz kafića treba nabiti nogom u guzicu, pa neka si ulažu vlastitu imovinu.

14 godina
offline
Bitcoin se vratio na razine iznad 10.000 dolara

a gdje je vijest: "Bitcoin se vratio na razine ispod 10000 dolara"? 

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Bitcoin se vratio na razine iznad 10.000 dolara

Moerti buju nekaj napisali, ni vrag da nebuju ? O tome sam vam ja pripovedal neki dan, prekjučer mislim. Je, je prekjučer.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Bitcoin se vratio na razine iznad 10.000 dolar
Fero kaže...

Moerti buju nekaj napisali, ni vrag da nebuju ? O tome sam vam ja pripovedal neki dan, prekjučer mislim. Je, je prekjučer.

*Je*o me svatko ako sam te razumio išta osim ove zadnje rečenice.

11 godina
offline
Re: Bitcoin se vratio na razine iznad 10.000 dolar
Envy kaže...
Fero kaže...

Moerti buju nekaj napisali, ni vrag da nebuju ? O tome sam vam ja pripovedal neki dan, prekjučer mislim. Je, je prekjučer.

*Je*o me svatko ako sam te razumio išta osim ove zadnje rečenice.

morti - možda

buju - budu

nekaj - nešto

nebuju - ne budu

pripovedal - pričao

15 godina
offline
Re: Bitcoin se vratio na razine iznad 10.000 dolar
picajzla0707 kaže...
Envy kaže...
Fero kaže...

Moerti buju nekaj napisali, ni vrag da nebuju ? O tome sam vam ja pripovedal neki dan, prekjučer mislim. Je, je prekjučer.

*Je*o me svatko ako sam te razumio išta osim ove zadnje rečenice.

morti - možda

buju - budu

nekaj - nešto

nebuju - ne budu

pripovedal - pričao

Znam bolje dalmatinski nego većina hrvata iz sjeverno-istočnog kraja države, ali ovo me je totalno ne znam zbog čega izbacilo iz takta. U svakom slučaju hvala na dodatnim informacijama ;-)

12 godina
neaktivan
offline
Bitcoin se vratio na razine iznad 10.000 dolara

Ma što se tiče naših hrvatskih govornih područja, nisam baš ekspert za neka naša nariječja, ali volim ih sve i lijepo ih je čuti. Moja gramatika mi je malo bolja strana, a pogotovo č, ć, ije, je i to me malo zbunjuje. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Bitcoin se vratio na razine iznad 10.000 dolar
Fero kaže...

Ma što se tiče naših hrvatskih govornih područja, nisam baš ekspert za neka naša nariječja, ali volim ih sve i lijepo ih je čuti. Moja gramatika mi je malo bolja strana, a pogotovo č, ć, ije, je i to me malo zbunjuje. 

slovenci su to lijepo rijesili, kod njih postoji samo č :)

ako si ikad imao priliku hodati po zagroskim grobljima (because why not?) vidjet ces da uopce ne postoji ć na spomenicima od recimo pocetka 90-ih i stariji.

svi su radili spomenike ili u sloveniji, ili je bogec zagorec, majstor, isao trbuhom za kruhom u sloveniju (jako cest slucaj), i tak se naucio, pa drukcije nije ni znao.

 

moja zena, slavonka, ne razumije ni rijec dok moja baka, zagorka, prica, samo se smije i kima glavom.

 

ispricavam se na totalnom offtopicu :D

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put pon 17.2.2020 11:22 (nixass).
11 godina
offline
Re: Bitcoin se vratio na razine iznad 10.000 dolar
nixass kaže...

slovenci su to lijepo rijesili, kod njih postoji samo č :)

sad če ti se javit kolega rambox 

15 godina
offline
Re: Bitcoin se vratio na razine iznad 10.000 dolar
nixass kaže...
Fero kaže...

Ma što se tiče naših hrvatskih govornih područja, nisam baš ekspert za neka naša nariječja, ali volim ih sve i lijepo ih je čuti. Moja gramatika mi je malo bolja strana, a pogotovo č, ć, ije, je i to me malo zbunjuje. 

slovenci su to lijepo rijesili, kod njih postoji samo č :)

ako si ikad imao priliku hodati po zagroskim grobljima (because why not?) vidjet ces da uopce ne postoji ć na spomenicima od recimo pocetka 90-ih i stariji.

svi su radili spomenike ili u sloveniji, ili je bogec zagorec, majstor, isao trbuhom za kruhom u sloveniju (jako cest slucaj), i tak se naucio, pa drukcije nije ni znao.

 

moja zena, slavonka, ne razumije ni rijec dok moja baka, zagorka, prica, samo se smije i kima glavom.

 

ispricavam se na totalnom offtopicu :D

Ček ovo mi postaje zanimljivo. Po grobljima jesam hodao (jer su mi prelijepi parkovi) ali nisam to provjeravao. Sad znam što se onaj moj direktor iz bivše firme prezivao sa a slovenac je. Dakle u slovenskom jeziku nema [ispravljeno] ć? Zanimljivo da mi nemamo Ś iako neki slavenski jezici ga upotrebljavaju, ali eto mi ne jer valjda nemamo niti jednu riječ koja ima slovo ś.

Ali nećemo oftopičariti, ja mislio mi u temi o Powerbanku :-D

Uređivano: Da nema ć na to sam mislio. Ispravio sam :-D

Poruka je uređivana zadnji put pon 17.2.2020 11:40 (Envy).
11 godina
offline
Re: Bitcoin se vratio na razine iznad 10.000 dolar
Envy kaže...

Dakle u slovenskom jeziku nema č? 

 ima č, nema ć

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice