Bacanje medicinskog biserja by Doc (#78) - Statist

poruka: 34
|
čitano: 3.846
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Bacanje medicinskog biserja by Doc (#78) - Statist".
8 godina
offline
Bacanje medicinskog biserja by Doc (#78) - Statist

Noseća sam, odborniče kume,

Koj' li ga je đava ućerao u me. 

 
12 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#78) - Sta
Zar s 18. godinom broj malodobnih trudnoća ne padne na nulu jer tad trudnica postane punoljetna?
Moj PC  
4 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#78) - Sta
#389 mi je najjači biser... u svih 390 dosadašnjih :))
(dam se kladiti da je Doc nekoga citirao)
Pis on ju, tu :P
Poruka je uređivana zadnji put sub 7.3.2020 8:27 (Antiseptik).
Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#78) - Sta
BMT kaže...
Zar s 18. godinom broj malodobnih trudnoća ne padne na nulu jer tad trudnica postane punoljetna?

 To je i meni prvo logika rekla, ne shvaćam logiku iza toga, što se htjelo reći...

15 godina
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#78) - Sta
makopos kaže...
BMT kaže...
Zar s 18. godinom broj malodobnih trudnoća ne padne na nulu jer tad trudnica postane punoljetna?

 To je i meni prvo logika rekla, ne shvaćam logiku iza toga, što se htjelo reći...

 To je i poanta, naglo opada. :D

8 godina
offline
Bacanje medicinskog biserja by Doc (#78) - Statist

Ljudi moji,  zar ne znate čitati!? Malodobnost nije isto što i maloljetnost! 

 
0 6 hvala 0
15 godina
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#78) - Sta
Po hrvatskom rječniku malodobnost je isto što j maloljetnost, a koliko znam, jezikoslovci su veći stručnjaci za jezik od kemičara.
15 godina
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#78) - Sta
Antiseptik kaže...
#389 mi je najjači biser... u svih 390 dosadašnjih :))
(dam se kladiti da je Doc nekoga citirao)

 a strašno je kak ne kuže foru.  može se reći i da broj smrtnih slučajeva od dotrajalosti eksponecijalno raste u populaciji starijoj od 80. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
6 godina
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#78) - Sta
Morat ću odabrati nekakav specijalan font za sarkazam, ironiju i štoseve. Vidim da su ovako mnogima slabo prepoznatljivi.
Biser se referira na čestu pojavu da se u medicinskim statistikama koriste neadekvatno, pa i apsurdno odabrani datasetovi: naravno da među punoljetnima nema maloljetničkih trudnoća, naravno da su trudnoće statistika samo ženske populacije... ali očito kako nije naravno da će prosječan čitatelj to tako shvatiti.
Moć brojki, statistike i autoriteta koji ih iznosi je potcijenjena. To pokazuju i vaše reakcije 😂
Ili jesmo, ili nismo! Ili ono treće...
 
36 0 hvala 1
7 godina
online
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#78) - Sta
Doc Berecki kaže...
Morat ću odabrati nekakav specijalan font za sarkazam, ironiju i štoseve. Vidim da su ovako mnogima slabo prepoznatljivi.

 Ni slučajno, Doc, buš mi sjebo WTF listu, a taman sam napravio neko okvirno sortiranje forumaša (da, svi ste mi zapravo jedan obični znanstveni eksperiment, zapravo vas ne volim , teško li je matematičar biti, barem mentalno).

 

P.S. jadikovke po običaju u nastavku (nitko me ne voli, samo se vama mogu pojadati ).

 

#386

Doživjeh ovo kao mladac na plitvicama, ali može biti da je bilo krivo doba godine, al svejedno, više sam uživao obilazeći lokalne močvare...

 

Jebeš Pariz, ne kužim kaj je tamo ljudima zadivljujuće, valjda to kaj se nadaju da se partner/partnerica budu tam prepustili romantičnom duhu, pa bude neki koitus pao 

 

#387

Da, skužio sam ovo još u osnovnjaku, bio sam uvjeren da sam to trakavicu ispustio u zahod, kad ono daljnom analizom...

Od tad samo kristalka, radič, itd.

 

#388

Superhik napredovao u gornji manadžment, čak se i u PR petlja.

To me podsjetilo na one negativne ionizatore - jedan od rijetkih predmeta koji teoretičari zavjera masovno kupuju i koriste, a stvarno djeluju onak kak je reklamirano:

 

#389

Nice one 

 

#390

Evo i jedno pitanjce od mene, jel ono o nastajanju tumora zbog autosugestije zapravo istina, ili samo izmišljotina?

Djeluje mi legit, sasvim moguće.

 

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put sub 7.3.2020 11:19 (fer-de-lance).
8 godina
offline
Bacanje medicinskog biserja by Doc (#78) - Statist

Dobro se zezati, ali zezanje često nije lako prepoznati. Stoga sarkazam i slične stilske figure moraju biti jasne. Da je autor dodao u svoju konstataciju samo još jednu riječ, riječ "naravno", sve bi bilo jasno. 

 
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Bacanje medicinskog biserja by Doc (#78) - Statist

nego da se ozbiljno pozabavimo okrutnim činjenicama:

 

386 - sad kužim kak je propala zamisao da sjedište svemirske federacije bude u udbini. 

 

387 - 

 

388 - znači, niš od ličkog rukovanja čak i ako operem ruke? 

 

389 - a čujem i da je trudnoća statistički značajno učestalija u žena u odnosu na muškarce. i to za sve vrste životinja. eo, još ne mogu doći k sebi zbog spoznaje pa sam došao k vama. 

 

390 - ja se u civilnu zaštitu i djelotvornost mossada u svojem organizmu pouzdajem i dalje, debelo poslije 40. pomažem ga koliko mogu, uglavnom prehrambenim artiklima i, svakako, nepodijeljenom moralnom podrškom. apsoštrumfno sam na njegovoj strani u borbi protiv okupatora i domaćih izdajnika.*

 

dođe švabo na otok a carinik ga, zureći u pasoš, pita:

- occupation?

= nein, nein, only visiting.

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put ned 8.3.2020 3:39 (Ajar).
Moj PC  
7 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#78) - Sta
danen kaže...

Dobro se zezati, ali zezanje često nije lako prepoznati. Stoga sarkazam i slične stilske figure moraju biti jasne. Da je autor dodao u svoju konstataciju samo još jednu riječ, riječ "naravno", sve bi bilo jasno. 

 

Slažem se jer kao prvo i osnovno ovaj serija članka koliko mi znamo nije namijenjena da bude u prvu ruku sarkastična, nego informativna.

Ako se mijenja kontekst serijala onda adekvat

A to što ekipa naknadno ide lajkat Docov post je ono tipa, aha skužio sam - KAD je objašnjeno.

 

Sve je OK, serijal je super ali tom 389 nije mjesto tu ili je trebalo biti drugačije sročeno/objašnjeno. Jer informativno nije ozbirom da se radi o rečenici koja nema logike. Ako idemo u tom kontekstu onda možemo i svi bljezgarati gluposti i kasnije reći: šta niste skužili...

14 godina
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#78) - Sta
Doc Berecki kaže...
Morat ću odabrati nekakav specijalan font za sarkazam, ironiju i štoseve. Vidim da su ovako mnogima slabo prepoznatljivi.
Biser se referira na čestu pojavu da se u medicinskim statistikama koriste neadekvatno, pa i apsurdno odabrani datasetovi: naravno da među punoljetnima nema maloljetničkih trudnoća, naravno da su trudnoće statistika samo ženske populacije... ali očito kako nije naravno da će prosječan čitatelj to tako shvatiti.
Moć brojki, statistike i autoriteta koji ih iznosi je potcijenjena. To pokazuju i vaše reakcije 😂

 Doc, lega, znaš kako se kaže: "nemoj raspravljati sa budalama, jer promatrač sa strane često neće znati tko je budala" ili "koliko god nešto kažeš jasno, jednostavno i nedvosmisleno, uvijek će se naći neka budala koja će to shvatiti krivo".

Na sreću, ipak većina nas na forumu kuži većinu ovih tvojih fora (koje su odlične)  i razumiju što je pisac želio reći. Ponosno izjavljujem da ih i ja kužim. Inače, statistika je zajebana stvar i može se pomoću nje dokazati bilo što. Kaže se: 1. Laž, 2. prokleta laž i 3. statistika. A što se tiče #386, poznajem jednu veganku koja svojim priborom za jelo ne smije ni dotaknuti a kamo li pojesti nešto što nije biljnog porijekla. Dao si mi finu municiju kada budem s njom raspravljao o tome koliko je zdravo biti vegan, mada se bojim onog prvog pravila gore napisanog.

dolazim odmah - Godot
Poruka je uređivana zadnji put sub 7.3.2020 17:29 (učo).
14 godina
offline
Bacanje medicinskog biserja by Doc (#78) - Statist

Što se tiče statistike o drastičnom smanjenju maloljetničkih trudnoća nakon 18. godine naišao sam na kvaku22, naime, ako se to radi u Americi ili Kini, gdje je maloljetnost do 21. godine, a ako se ne varam u Kini do 23. godine, onda bi ti rezultati mogli imati nekakvog smisla.

dolazim odmah - Godot
Poruka je uređivana zadnji put sub 7.3.2020 17:29 (učo).
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#78) - Sta
makopos kaže...
danen kaže...

Dobro se zezati, ali zezanje često nije lako prepoznati. Stoga sarkazam i slične stilske figure moraju biti jasne. Da je autor dodao u svoju konstataciju samo još jednu riječ, riječ "naravno", sve bi bilo jasno. 

 

Slažem se jer kao prvo i osnovno ovaj serija članka koliko mi znamo nije namijenjena da bude u prvu ruku sarkastična, nego informativna.

Ako se mijenja kontekst serijala onda adekvat

A to što ekipa naknadno ide lajkat Docov post je ono tipa, aha skužio sam - KAD je objašnjeno.

 

Sve je OK, serijal je super ali tom 389 nije mjesto tu ili je trebalo biti drugačije sročeno/objašnjeno. Jer informativno nije ozbirom da se radi o rečenici koja nema logike. Ako idemo u tom kontekstu onda možemo i svi bljezgarati gluposti i kasnije reći: šta niste skužili...

 Pa biser još i završi s "I to samo u ženskoj populaciji." To bi svakako trebao biti hint da se radi o šali.

King in the castle, king in the castle ...
11 godina
offline
Bacanje medicinskog biserja by Doc (#78) - Statist
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#78) - Sta
tjodalv kaže...

 Pa biser još i završi s "I to samo u ženskoj populaciji." To bi svakako trebao biti hint da se radi o šali.

 

Ali o tome i govorim, znači napisana je bezvezna informacija koja nema smisla, logike... a cilj tog serijala je informirati ljude s nečim korisnim.

 

A taj 389 je bljezgarija koja nema nikakvog smisla. Mogao je napisati onda bilo što drugo, npr. Mujo je išao kupiti čips u trgovinu, ali nije, kupio je kavu.

 

I šta sada s time kužiš? nikakve koristi od toga.

5 godina
offline
Bacanje medicinskog biserja by Doc (#78) - Statist

#386 Pariški sindrom je mala bebe prema Hrvatskom sindromu

 

#387 'jesti travu' koji je popularizirao bivši albanski diktator Enver Hodža. "Ako treba, jest ćemo travu", rekao je jednom prilikom. Izraz se odnosi na politički prkos, inzistiranje režima na vlastitom političkom kursu po cijenu izolacije i žrtvovanja životnog standarda svojih građana.

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#78) - Sta
makopos kaže...
tjodalv kaže...

 Pa biser još i završi s "I to samo u ženskoj populaciji." To bi svakako trebao biti hint da se radi o šali.

 

Ali o tome i govorim, znači napisana je bezvezna informacija koja nema smisla, logike... a cilj tog serijala je informirati ljude s nečim korisnim.

 

A taj 389 je bljezgarija koja nema nikakvog smisla. Mogao je napisati onda bilo što drugo, npr. Mujo je išao kupiti čips u trgovinu, ali nije, kupio je kavu.

 

I šta sada s time kužiš? nikakve koristi od toga.

 

Ajd ne kakaj. Koji je smisao humora uopće?
Svatko od nas nekad ispadne tupav jer ne skuži foru na vrijeme. Ali ako nismo nedorasle osobe, nećemo tvrditi da je čitav svijet u krivu jer smo ga popušili.

Da su fore očigledne (da nema twista), ne bi ni bile fore.

 

Ako baš inzistiraš biti ... squared, upravo je jedan od bisera iz serijala ukazao na korisnost smijeha. Pa me pobij. 

 

#389 je baš odličan lakmus papir, baš kao što Fer-de-lance veli.

Inače, #389 mi je baš popravio dan. Makar sam i ja isprva (falabogu u sebi) provalio "Ne kužim. Pa naravno da..." i prasnuo u smijeh.

8 godina
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#78) - Sta
Ajar kaže...

dođe švabo na otok a carinik ga, zureći u pasoš, pita:

- occupation?

= nein, nein, only visiting.

 

Dobar, slično kao i ovaj Ohm/resistance u videu. :D

 

Varijacije na temu:

 

(ako se tko sjeća mirovnih niškoristi UNovaca i sl (za vrijeme domosveljubnog rata), kad je sva "kontrola" bila da "strogo" kažu "Puska, pistol?")

UNovci našli truplo u gepeku "lovaca".

- Grizli?

= Ne, klali.

 

I onaj Muje na ulasku u USA:

- Name?

=Mujo.

- Sex?

= Very good, thanks.
- I mean, male or female?
= Yes, yes; male, female, sometimes a sheep.

12 godina
odjavljen
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#78) - Sta
Zar nije nakon 17.? Nakon 17. je 18., a tad je već punoljetna pa izlazi iz statistike
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Bacanje medicinskog biserja by Doc (#78) - Statist

Mene zanima gdje je @Petko na forumu? Šta bi sa ircem?

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#78) - Sta
makopos kaže...
danen kaže...

Dobro se zezati, ali zezanje često nije lako prepoznati. Stoga sarkazam i slične stilske figure moraju biti jasne. Da je autor dodao u svoju konstataciju samo još jednu riječ, riječ "naravno", sve bi bilo jasno. 

 

Slažem se jer kao prvo i osnovno ovaj serija članka koliko mi znamo nije namijenjena da bude u prvu ruku sarkastična, nego informativna.

Ako se mijenja kontekst serijala onda adekvat

A to što ekipa naknadno ide lajkat Docov post je ono tipa, aha skužio sam - KAD je objašnjeno.

 

Sve je OK, serijal je super ali tom 389 nije mjesto tu ili je trebalo biti drugačije sročeno/objašnjeno. Jer informativno nije ozbirom da se radi o rečenici koja nema logike. Ako idemo u tom kontekstu onda možemo i svi bljezgarati gluposti i kasnije reći: šta niste skužili...

 Suhoparni tekst zna biti "neshvatljiv". Mozda je trebalo smajlica staviti. Ja to znam staviti da ljudi znaju da se zezam, jer neki, posebno mladi su danas operirani od sarkazma/ironije.

Ali iz aviona se vidi da je rijec o zajebanciji. Sta iz aviona, od tamo Proxime Centauri jos po mracnom nebu. Zato bi savjetova da se ubuduce koriste smajlici. Biti ce onako "ozbiljno", a oni koji ne kuze zajebanciju dobiti ce slikicu koja ce potvrditi da se o tome radi

11 godina
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#78) - Sta
učo kaže...
... Inače, statistika je zajebana stvar i može se pomoću nje dokazati bilo što. ...

Statistikom se ne može ništa dokazati. Statistikom se može pokazati da neki događaj ima manju ili veću vjerojatnost, ali ta vjerojatnost nikad nije 0 ili 1, što je nužan uvjet da bi se nešto smatralo dokazanim.

 

Isto tako, vjerojatnost da neki statistički događaj ima vjerovatnost koji je pokazala statistika nije 1, pa zato neki ljudi misle da se statistikom može manipulirat kako im se prohtije. Ali oni koji razumiju statistiku i znaju je tumačiti znaju da nije tako. 

42
Poruka je uređivana zadnji put ned 8.3.2020 1:45 (markoBT).
8 godina
offline
Bacanje medicinskog biserja by Doc (#78) - Statist

Staistiskom se ne može ništa dokazati s apsolutnom točnošću, no takva je narav svih znanstvenih, ili - šire - empirijskih (asertornih) sudova. Svaki sud u znanosti je propabilistički, što znači da je samo uvjetno istinit. To znači da se  može pobiti - ako se nađe dokaza za suprotno. Zato se kaže da je znanstvena istina opovrgljiva i baš to, opovrgljivost je - paradoksalno - uvjet  njezine istinitosti. Tako kaže filozofija znanosti. Ako kažemo da je talište bakra 1083 oC, prešutno uzimamo da je zadnja znamenka, 3 oC, nesigurna, pa da  talište bakra zapravo leži između 1082 i 1084 oC. Ili, drugačije, uz svaku je izmjerenu vrijednost dana i standardna pogreška mjerenja, a ona ukazuje na granice u kojima se nalazi rezultat s 68%-tnom pouzdanošću. 

 
1 0 hvala 1
7 godina
online
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#78) - Sta
Zechina kaže...

Ajd ne kakaj. Koji je smisao humora uopće?
Svatko od nas nekad ispadne tupav jer ne skuži foru na vrijeme. Ali ako nismo nedorasle osobe, nećemo tvrditi da je čitav svijet u krivu jer smo ga popušili.

Da su fore očigledne (da nema twista), ne bi ni bile fore.

 

Ako baš inzistiraš biti ... squared, upravo je jedan od bisera iz serijala ukazao na korisnost smijeha. Pa me pobij. 

 

#389 je baš odličan lakmus papir, baš kao što Fer-de-lance veli.

Inače, #389 mi je baš popravio dan. Makar sam i ja isprva (falabogu u sebi) provalio "Ne kužim. Pa naravno da..." i prasnuo u smijeh.

 A kaj je najgore, kolega je ziher pročitao sve kaj je Doc napisao do sad, ali je to danas sindrom - nema smajleka, nitko ne kuži foru.

Ima nekaj u onim zloslutnim istraživanjima o današnjim generacijama...

Ja sam pročitao prvi put, razmislio kaj mi je to promaknulo, pročitao ponovno, i onda: ahahaha, nice one, Doc  

Smajleki ubiju svu čar komunikacije, i unište ono kaj je bila izvorna zamisao.

Tak da ni slučajno ne koristit smajleke, osim, naravno, kad zavodiš neku zgodnu ali blago mentalno zakinutu 

Zechina kaže...

I onaj Muje na ulasku u USA:

- Name?

=Mujo.

- Sex?

= Very good, thanks.
- I mean, male or female?
= Yes, yes; male, female, sometimes a sheep.

 Podsjetilo me na jedan (nevezano):

Pao avion, preživjeli amer, francuz, švabo i bosanac.

Amer odmah glumi baju i naređuje.

Kaže francuzu: you there, go find some water, i ode francuz tražit.

Kaže švabi: you there, go find some shelter, i ode švabo tražit.

Kaže bosancu, you there, go find some supplies, i ode bosanac tražit.

Nakon par sati, svi se vrate, francuz našao vodu, švabo skrovište, ali bosanca nema.

I nema ga, i nema.

Krenuli ga ovi tražit, i pita švabo amera: where did you send him?

Kaže amer: i sent him to find some supplies.

Odjednom bosanac iskoči iz žbunja u zrak, veselo maše rukama i viče suplajz !!!

(valjda ste skužili...)

 

 

Kruha i igala...
15 godina
offline
Bacanje medicinskog biserja by Doc (#78) - Statist

ako na ovom dijelu foruma poželim sretan dan žena, je li sarkazam pretjeran? 

 

i jedan prigodan, gotovo medicinski, iako tek zrnce pijeska (u školjci sa samospuštajućim poklopcem, ispod kotlića) s predispozicijom bisera:

 

žene žele mnogo od jednog muškarca. muškarci žele samo jedno od mnogo žena. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put ned 8.3.2020 14:24 (Ajar).
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Bacanje medicinskog biserja by Doc (#78) - Statist

U današnje vrijeme političke ultrakorektnosti, više se ne može ni zezati (#389). Nekadašnje karikature koje je prenosio Ježev Humor bi danas bile zabranjene zbog silne "nekorektnosti". Užas. Zato i pucamo na svaku jer smo kao pretis lonac pod tlakom od silne pažnje da se netko ne uvrijedi nečim izrečenim. :P

 
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Bacanje medicinskog biserja by Doc (#78) - Statist

Humor je uvijek odmak od istine; mjeriti to istim aršinom je glupo.

Može biti neukusan, neprimjeren, pomaknut, mračan... ali najveći "grijeh" sa zekama je  - ako nije smiješno ili bar zabavno.

Politička korektnost je u većini slučajeva glupost. Osim kad se ("nekorektnost") ne zloupotrebljava (a onda to nije smiješno).

Npr paljenje srbogej fašnika ovdje, što je ne samo idiotluk nego i potpuno suprotno bazičnoj ideji simboličnog suprotstavljanja hegemoniji and/or gluposti.  

Poruka je uređivana zadnji put pon 9.3.2020 16:50 (Zechina).
 
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice