ASUS ROG Strix Scope – Meka poput duše

poruka: 16
|
čitano: 6.046
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "ASUS ROG Strix Scope – Meka poput duše".
11 godina
offline
ASUS ROG Strix Scope – Meka poput duše

Malo tužno zapravo, opak izgled i cijena, a lagani prekidači uz labave tipke.

coffe,coffe,coffe.....
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
ASUS ROG Strix Scope – Meka poput duše

Postoje li mehaničke tipkovnice dobre za tipkanje, recimo programiranje, da su lake za čišćenje tj da nemaju "kadu" za tipke nego kad makneš tipke je ravna ploha, i da je relativno jeftino? Ima netko konkretan link na amazonu za tako nešto?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: ASUS ROG Strix Scope – Meka poput duše
metallic kaže...

Malo tužno zapravo, opak izgled i cijena, a lagani prekidači uz labave tipke.

 Roccat Suora

 

od nekih 500 kn naviše

Ju je je? Je ju je!
11 godina
offline
Re: ASUS ROG Strix Scope – Meka poput duše

Nisam je probao, od kad znam za to, bila je nekakav BESTBUY...

 

Imaš je ili?

 

Nazad na ovu ASUS, 160€ bez ičeg eksta je previše po meni.

coffe,coffe,coffe.....
9 godina
offline
Re: ASUS ROG Strix Scope – Meka poput duše

Imam ju ja, čak će i na prodaju skoro. Ne vidim razliku između Cherry mx i ovih switcheva u roccatu, patent je ionako istekao a mehanika se lagao iskopira, svakome bi preporučio to kao entry level tipkovnicu.

11 godina
offline
Re: ASUS ROG Strix Scope – Meka poput duše
Keso kaže...

Postoje li mehaničke tipkovnice dobre za tipkanje, recimo programiranje, da su lake za čišćenje tj da nemaju "kadu" za tipke nego kad makneš tipke je ravna ploha, i da je relativno jeftino? Ima netko konkretan link na amazonu za tako nešto?

Nu. ;)

 

g413-mechanical

coffe,coffe,coffe.....
14 godina
offline
Re: ASUS ROG Strix Scope – Meka poput duše

oprosti krivo sam citirao...

 

da imam Suoru i meni je super, a sad imaš i ovu Logitech G-413 ispod 600 kn u Linksu

 

e sad meni je jedino važno da ima visoki Enter i pripadajući raspored nepčanika ...

 

ova s uskim Enterom i Ž iznad mi ne klapa...

 

znači Suora jest takva (visoki Enter) a ove G-413 imaš obje varijante...

Ju je je? Je ju je!
16 godina
online
ASUS ROG Strix Scope – Meka poput duše

Probao sam G413 i prvi utisak je bio da je odlična, ali na drugu su mi se tasteri učinili nekako "gnjecavo". Imam Cooler Master CK550 i zamerka joj je što je relativno glasna (uzeo sam je sa brown switchevima koji su zaista nečujni, no sama tastatura se pri stiskanju, a i otpuštanju tastera značajno čuje), no zvuk nije neprijatan (mada je to individualno), a osim toga je prilično ugodna za korišćenje (mada je i ovde izostao palm rest). Relativno često je bila na raznim akcijama, trenutno je u Linksu 550kn (možda ima i za manje).

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: ASUS ROG Strix Scope – Meka poput duše
metallic kaže...
Keso kaže...

Postoje li mehaničke tipkovnice dobre za tipkanje, recimo programiranje, da su lake za čišćenje tj da nemaju "kadu" za tipke nego kad makneš tipke je ravna ploha, i da je relativno jeftino? Ima netko konkretan link na amazonu za tako nešto?

Nu. ;)

 

g413-mechanical

 Ili G 810 Orion, ja prezadovoljan i kako vidim ova Asusova joj ne može "vode donijeti"

Creativity is allowing yourself to make mistakes. Art is knowing which ones to keep.
11 godina
offline
Re: ASUS ROG Strix Scope – Meka poput duše
glava11 kaže...
metallic kaže...
Keso kaže...

Postoje li mehaničke tipkovnice dobre za tipkanje, recimo programiranje, da su lake za čišćenje tj da nemaju "kadu" za tipke nego kad makneš tipke je ravna ploha, i da je relativno jeftino? Ima netko konkretan link na amazonu za tako nešto?

Nu. ;)

 

g413-mechanical

 Ili G 810 Orion, ja prezadovoljan i kako vidim ova Asusova joj ne može "vode donijeti"

Hej imam sličan model(g610), ali je skuplja, i ima "klasično" kučište.

Time ne spaja dva tražena kriterija, ili ipak..?

coffe,coffe,coffe.....
8 godina
offline
ASUS ROG Strix Scope – Meka poput duše
A mek poput duše...
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: ASUS ROG Strix Scope – Meka poput duše
Ova g810 mi se čini da su tipke u "kadici" tj bazenu, nije ciijela ploha ispod tipki ravna ploča. A ravna mi je plus jer je laka za čišćenje.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: ASUS ROG Strix Scope – Meka poput duše

Jesu. Imam usisavač s metlicom i fajn ju počisti. Sumnjam da ćeš vaditi tipke za čišćenje. Jednom sam to napravio i ne bi ponavljao.

OnT: I ja sam ljubitelj G810. Imam ju i doma i na poslu i ne bi ju mijenjao ni za koju drugu. I djeluje mi da joj ova Asusica nije ni sluga.

15 godina
offline
Re: ASUS ROG Strix Scope – Meka poput duše
Vaditi tipke jednom godišnje radi kupanja u sapunici mi je rutina. Slikaš i vadiš posebnom hvataljkom. Da ne velim da sam prolio kavu po tipkovnici,ljepljivi šećer nije išao drugačije nego tuširanjem elektronike u kadi. Nakon 2 dana sušenja uključio i radi ko zmaj. Ne preporučujem tuširanje elektronike osim ako je jedina opcija, ali tipke je lako okupati, to je samo plastika.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: ASUS ROG Strix Scope – Meka poput duše
Ivan(4) kaže...

Probao sam G413 i prvi utisak je bio da je odlična, ali na drugu su mi se tasteri učinili nekako "gnjecavo". Imam Cooler Master CK550 i zamerka joj je što je relativno glasna (uzeo sam je sa brown switchevima koji su zaista nečujni, no sama tastatura se pri stiskanju, a i otpuštanju tastera značajno čuje), no zvuk nije neprijatan (mada je to individualno), a osim toga je prilično ugodna za korišćenje (mada je i ovde izostao palm rest). Relativno često je bila na raznim akcijama, trenutno je u Linksu 550kn (možda ima i za manje).

 Ovo se riješi podlogom ispod tipkovnice i o-ringovima.

https://www.gamingtribe.com/giveaway/limitless/191x7
15 godina
offline
Re: ASUS ROG Strix Scope – Meka poput duše
metallic kaže...
glava11 kaže...
metallic kaže...
Keso kaže...

Postoje li mehaničke tipkovnice dobre za tipkanje, recimo programiranje, da su lake za čišćenje tj da nemaju "kadu" za tipke nego kad makneš tipke je ravna ploha, i da je relativno jeftino? Ima netko konkretan link na amazonu za tako nešto?

Nu. ;)

 

g413-mechanical

 Ili G 810 Orion, ja prezadovoljan i kako vidim ova Asusova joj ne može "vode donijeti"

Hej imam sličan model(g610), ali je skuplja, i ima "klasično" kučište.

Time ne spaja dva tražena kriterija, ili ipak..?

U pravu si, ne ispunjava kriterije ali ako ju proba to neće više biti kriteriji ;) 

Creativity is allowing yourself to make mistakes. Art is knowing which ones to keep.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice