Apple opet imao rekordan kvartal zahvaljujući potr

poruka: 57
|
čitano: 8.828
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Apple opet imao rekordan kvartal zahvaljujući potr".
12 godina
offline
Re: Apple opet imao rekordan kvartal zahvaljujući
Jakovp kaže...
Pa nista, kaze konacno bt slusalice koje zvuce vrhunski, pa me zanima sto bluemax misli o tome.

 Nezahvalno je prosudbu donositi na osnovu mišljenja pa ću se za stvarni komentar strpiti da ih (i ako ih) probam.

Ono što mislim je da kod bluetooth slušalica dodatno plaćaš ANC, bluetooth (uređaj i licencu), DAC, bateriju, pojačalo, software, support, ime, agresivni marketing i još su vruća roba koja osvaja tržište pa se se sukladno tome formira i cijena.

Druga krajnost su kineske žičane "no name" slušalice kod kojih plaćaš samo dva drivera i nešto plastike, spužve i metala. Koliko košta samo brand dovoljno je usporediti neke Takstar slušalice i identične takve na koje je nalijepljen Kingston Hyper X brand. To je onaj marketinško-logički dio priče.

 

Drugi dio priče je tehničke prirode.

- ograničenja bluetooth-a i codeca koji se koriste - maksimalni bitrate APTX codeca je 350kbps, a AAC-a kojeg Apple koristi je 250kbps. Znači APTX je samo nijansu iznad, a AAC debelo ispod bitratea karakterističnog za MP3 kompresiju.

U prijevodu, zaboravite na svoju FLAC kolekciju jer će bluetooth codec sve to komprimirati na MP3 rezoluciju ili, u slučaju Applea, čak će i vaša MP3 glazba biti dodatno komprimirana. Sad bi se moglo pokrenuti pitanje koliko je slušatelj u stanju čuti razliku između 250kbps i 800-900kbps koji je najčešći FLAC bitrate. Ili da preformuliram, imaju li FLAC, LDAC, WAW, svi uređaji koji su ikad napravljeni za reprodukciju zvuka iznad 250kbps ikakvog smisla ili je sve to jedan veliki marketinški trik?

- drugi tehnički problem je naguravanje sve te silne elektronike u prostor koji nudi jedna slušalica kad oduzmemo driver. Dok se svi u potrazi za boljim zvukom trude odvojiti komponente  kako bi se smanjili međusobni utjecaji, ovdje se to sve nalazi unutar dva kubna centimetra. Ili ovi prvi prodaju maglu (ima i toga definitivno), ili su ovi drugi čudotvorci. A nisu. Zato ove slušalice zvuče puno bolje nego ove. (imam i jedne i druge).

 

14 godina
protjeran
offline
Re: Apple opet imao rekordan kvartal zahvaljujući
BlueMax kaže...
A nisu. Zato ove slušalice zvuče puno bolje nego ove. (imam i jedne i druge).

 

Naravno da ne zvuce bolje, a ti si najobicniji dosadni troll...

9 godina
offline
Re: Apple opet imao rekordan kvartal zahvaljujući
Vidim da neki neznaju zasto je Apple izbacio utor za slušalice... Kako bi prodao airpods, eto to je razlog. Apple je firma i cilj joj je zarada. Nitko nas ne tjera na airpods, uz mobitel dobijes slusalice i dongle sto je ok.

Sto se tice kvalitete, nikad nisam probao studijske ili neke kvalitetne slusalice tako da neznam koliko su kvalitetne. Meni su ok.

Apple je uspjesna firma koja ima svoje kupce, mozemo se mi prepirati ali svatko nesto voli. Kao i dr dre slusalice, skupe su ali opet nisu extra kvalitetne, ljudi ih nose zbog dizajna i boja. Vi se prepirete oko kvalitete zvuka a ima ljudi koji daju hrpu para za slušalice koje im lijepo izgledaju na glavi.
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Apple opet imao rekordan kvartal zahvaljujući
devotion kaže...
Riot kaže...

Ovakvi rezultati ne čude, lijepo je Oleg Maštruko napisao kolumnu o Apple-u i fanovima, tko nije pročitao neka pročita u zadnjem Bug-u.

 On svake 3-4 godine ponovi tu kolumnu. Daj mu 5000$ da uloži u bilo koje dionice. 100% ti je zagarantiran gubitak.

 Moram ovdje samo kratko uletiti, ovo je valjda moj prvi post na forum nakon par godina.... opaska je na određen način točna, a opet nije točna :-)

Naime ja osobno imam beskonačnu vjeru u ljudsku glupost, glupost nikad ne razočara, tako da ne treba miješati tekst s onim kako bi rasporedio svoj novac. Vjerojatno bi u dionice ulagao s potpunom vjerom u ljudsku glupost te bi bio sklon itetako uložit u Apple. To što bi privatno i dalje mislio da je idiot svatko tko kupi Apple, je sasvim drugi par.... jabuka. Najbolje ideje u biznisu i jesu one koje se oslanjaju na to da prodaješ glupim ljudima, Apple to zna. 

12 godina
offline
Re: Apple opet imao rekordan kvartal zahvaljujući
Zli Luđak kaže...


Naime ja osobno imam beskonačnu vjeru u ljudsku glupost, glupost nikad ne razočara, tako da ne treba miješati tekst s onim kako bi rasporedio svoj novac. Vjerojatno bi u dionice ulagao s potpunom vjerom u ljudsku glupost te bi bio sklon itetako uložit u Apple. To što bi privatno i dalje mislio da je idiot svatko tko kupi Apple, je sasvim drugi par.... jabuka. Najbolje ideje u biznisu i jesu one koje se oslanjaju na to da prodaješ glupim ljudima, Apple to zna. 

 Nikad nisam mislio da će mi faliti tvoj cinizam i Dragina zloća, ali eto, fale.

14 godina
offline
Re: Apple opet imao rekordan kvartal zahvaljujući
Zli Luđak kaže...
devotion kaže...
Riot kaže...

Ovakvi rezultati ne čude, lijepo je Oleg Maštruko napisao kolumnu o Apple-u i fanovima, tko nije pročitao neka pročita u zadnjem Bug-u.

 On svake 3-4 godine ponovi tu kolumnu. Daj mu 5000$ da uloži u bilo koje dionice. 100% ti je zagarantiran gubitak.

 Moram ovdje samo kratko uletiti, ovo je valjda moj prvi post na forum nakon par godina.... opaska je na određen način točna, a opet nije točna :-)

Naime ja osobno imam beskonačnu vjeru u ljudsku glupost, glupost nikad ne razočara, tako da ne treba miješati tekst s onim kako bi rasporedio svoj novac. Vjerojatno bi u dionice ulagao s potpunom vjerom u ljudsku glupost te bi bio sklon itetako uložit u Apple. To što bi privatno i dalje mislio da je idiot svatko tko kupi Apple, je sasvim drugi par.... jabuka. Najbolje ideje u biznisu i jesu one koje se oslanjaju na to da prodaješ glupim ljudima, Apple to zna. 

 Hahaha, fino zakucavanje :-)

16 godina
neaktivan
offline
Re: Apple opet imao rekordan kvartal zahvaljujući
Zli Luđak kaže...


Naime ja osobno imam beskonačnu vjeru u ljudsku glupost, glupost nikad ne razočara, tako da ne treba miješati tekst s onim kako bi rasporedio svoj novac. Vjerojatno bi u dionice ulagao s potpunom vjerom u ljudsku glupost te bi bio sklon itetako uložit u Apple. To što bi privatno i dalje mislio da je idiot svatko tko kupi Apple, je sasvim drugi par.... jabuka. Najbolje ideje u biznisu i jesu one koje se oslanjaju na to da prodaješ glupim ljudima, Apple to zna. 

Zanimljivo da ovakve prepirke vodimo mi Hrvati i solimo svima pamet, gdje se npr. MacBook koristi relativno malo, no mi smo ipak pametniji od ostalih. S druge strane Amere boli ona stvar za ta prepucavanja i pristupaju stvarim praktično. Naravno, tipična reakcija jednog Hrvata je "ma tko j*** glupe Amere, ipak smo mi najpametniji". Da, zato smo morali birati između Kolinde i Zokija za predsjednika i sigurno će nam donijeti puno dobroga.

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
14 godina
odjavljen
offline
Re: Apple opet imao rekordan kvartal zahvaljujući
southy kaže...
Zli Luđak kaže...


Naime ja osobno imam beskonačnu vjeru u ljudsku glupost, glupost nikad ne razočara, tako da ne treba miješati tekst s onim kako bi rasporedio svoj novac. Vjerojatno bi u dionice ulagao s potpunom vjerom u ljudsku glupost te bi bio sklon itetako uložit u Apple. To što bi privatno i dalje mislio da je idiot svatko tko kupi Apple, je sasvim drugi par.... jabuka. Najbolje ideje u biznisu i jesu one koje se oslanjaju na to da prodaješ glupim ljudima, Apple to zna. 

Zanimljivo da ovakve prepirke vodimo mi Hrvati i solimo svima pamet, gdje se npr. MacBook koristi relativno malo, no mi smo ipak pametniji od ostalih. S druge strane Amere boli ona stvar za ta prepucavanja i pristupaju stvarim praktično. Naravno, tipična reakcija jednog Hrvata je "ma tko j*** glupe Amere, ipak smo mi najpametniji". Da, zato smo morali birati između Kolinde i Zokija za predsjednika i sigurno će nam donijeti puno dobroga.

 Da, a oni su odabrali Trumpa, odlična analogija. 

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
14 godina
protjeran
offline
Re: Apple opet imao rekordan kvartal zahvaljujući
ludizao kaže...
Amerima pod Trumpom ekonomija ne ide u 3 krasna q, tako da je svaka usporedba s Rvackom promašena

Usporedjuje se pamet birackog tijela... Pozivanje na Trumpa je u tom slucaju cisti sah-mat...

Moj PC  
2 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Apple opet imao rekordan kvartal zahvaljujući

Trump poveća dug putem poreskih olakšica korporacijama poput Applea, oni poberu vrhnje i svi zadovoljni... ili?

 

Možeš povući analogiju - paralelu s [Obama:Trump] vs [Milanović:Plenković]: prethodnik se tuče s recesijom koja mu je ostavljena u amanet i pripremi teren nasljedniku, drugi i dalje povećava državni dug i hvali se da je sve super, na prvi pogled sve super krenilo a u stvari stagnira, dok međunarodni ugled pada. Pod ugled mislim spremnost na poslovnu suradnju. Smješno je rvacku i USA uspoređivati u tom pogledu, ali je postalo notorno da države prečesto, kad mogu, izbjegavaju poslovne suradnje s Amerima zbog političke nepredvidivosti. To ne izgleda bitno ali je znakovito jer je do prije nekoliko godina (točnije zadnje globalne recesije) bilo nezamislivo: američko veliko i prebogato tržište je bilo ultimativni cilj za većinu, globalno.

 

Ovih 2.1% GDP (pad 2019Q4) je daleko od obećanih 6%, sad je čak i Trumpov Mnuchin priznao da je zadnje obećanih 3% nedostižno. O mitologiji rasta plaća i zaposlenosti (koja je manja od Obamine btw) slažu se i Stiglitz i Forbesova Theresa G. i gro ekonomskih stručnjaka:
https://www.project-syndicate.org/commentary/grim-truth-about-trump-economy-by-joseph-e-stiglitz-2020-01

https://www.forbes.com/sites/teresaghilarducci/2020/02/09/trumps-economy-isnt-so-great

 

Balon ide dok ne pukne, kao i uvijek.

 

 
2 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: Apple opet imao rekordan kvartal zahvaljujući

 

Mogao si staviti i odgovor koji je dobila:

 

How can a so-called "Senior Economist" be so wrong ? Market cap due to irrational behaviour of investors is not a sign of being "overtaken" - it is a sign of irrationality of current investors. I fear for Allianz if that is how risk is viewed over there.

 

https://twitter.com/nicolasduboismi/status/1222458713350574080

 

Također, predlažem da se naprvi pokus, pucnemo prstima i nestane samo jedna od tih top 30 njemačkih tvrtki, recimo Siemens i sve što su napravili. Instant povratak u srednji vijek, gdje ćete imati problem s punjenjem Apple proizvoda.

 

A može i obratno, pokus, pucnemo prstima i nestane Apple i sve što su napravili, ne događa se ništa strašno, LG je prije Applea izbacio mobitel sa kapacitivnim ekranom, a konkurencije od Samsunga, Huaweija i svih ostalih itekako ima, tako da mislim da bi i najzagriženiji fanovi uspjeli preživjeti bez iOS-a.

13 godina
offline
Re: Apple opet imao rekordan kvartal zahvaljujući
Dr. Alien kaže...

 

Mogao si staviti i odgovor koji je dobila:

 

How can a so-called "Senior Economist" be so wrong ? Market cap due to irrational behaviour of investors is not a sign of being "overtaken" - it is a sign of irrationality of current investors. I fear for Allianz if that is how risk is viewed over there.

 

https://twitter.com/nicolasduboismi/status/1222458713350574080

 

Također, predlažem da se naprvi pokus, pucnemo prstima i nestane samo jedna od tih top 30 njemačkih tvrtki, recimo Siemens i sve što su napravili. Instant povratak u srednji vijek, gdje ćete imati problem s punjenjem Apple proizvoda.

 

A može i obratno, pokus, pucnemo prstima i nestane Apple i sve što su napravili, ne događa se ništa strašno, LG je prije Applea izbacio mobitel sa kapacitivnim ekranom, a konkurencije od Samsunga, Huaweija i svih ostalih itekako ima, tako da mislim da bi i najzagriženiji fanovi uspjeli preživjeti bez iOS-a.

 puc i vratiš se u 1990 i neki star os i neku MS kopiju toga tipa win 3.1 Obzirom koliko su u xeroxu bilo sposobni proizvesti upotrebljiv i komercijalan i koliko je trebalo gatesu da iskopira kvalitetno MacOS, taman bi bili negdje u devedesetima...

ali obzirom su takvi eksperimenti nemogući, a i siemens ima svoje pandane, ajmo o odgovoru na tweet ...

"irrational behaviour of investors?" ne znam pto je iracionalno u procijenjenoj vrijednosti apple -a konkretno? Tvrtka koja već 20ak godina iz kvartala u kvartal preciznošću sata izbacuje prognozu prometa i rasta i to ispunjava ili nadmašuje, ukupan promet, marža, uostalom kompletna analitika, nema govora o precijenjivanju ili balonu, naprotiv. 

Burza ne uzima u obzir staru slavu nego kratkoročnu i dugoročnu korist od ulaganja. 

a ovdje je prvenstveno riječ, opet ću, o tome da je apple samo jedna od top tehnoloških tvrtki mahom u USA koje kreiraju, kroje, žare i pale u današnjem digitaliziranom svijetu informacija u kojem htjeli ne htjeli svi mi živimo. Navike potrošača, trendovi, njihove dragocjene informacije pa i financije, sadržaj koji se dnevno konzumira, kreiranje i kuriranje tim sadržajem pa sve do fizičkih proizvoda koji se kupuju u tisućama milijardi doalra... EU tu ima, razmjerno veličini i položaj sve manje za reći. To je taj status i to je taj odnos apple vs DAX.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Apple opet imao rekordan kvartal zahvaljujući
Zechina kaže...

 Možeš povući analogiju - paralelu s [Obama:Trump] vs [Milanović:Plenković]: prethodnik se tuče s recesijom koja mu je ostavljena u amanet i pripremi teren nasljedniku, drugi i dalje povećava državni dug i hvali se da je sve super, na prvi pogled sve super krenilo a u stvari stagnira, dok međunarodni ugled pada. Pod ugled mislim spremnost na poslovnu suradnju. Smješno je rvacku i USA uspoređivati u tom pogledu, ali je postalo notorno da države prečesto, kad mogu, izbjegavaju poslovne suradnje s Amerima zbog političke nepredvidivosti. To ne izgleda bitno ali je znakovito jer je do prije nekoliko godina (točnije zadnje globalne recesije) bilo nezamislivo: američko veliko i prebogato tržište je bilo ultimativni cilj za većinu, globalno. 

Ajde nemoj me j***, Milanović je bio totalno nesposoban i lijen i ništa bolje nije ostavio iza sebe nego je naslijedio i cijelo vrijeme je samo kukao kako se ništa ne može napraviti. Evo ti ga sad za el presidentea pa mu ljubi sliku.

Nisam baš neki štovatelj nijedne političke opcije, a najmanje "hadezeja", no ako pratiš financije moraš priznat dvije stvari: smanjen je javni dug u značajnom postotku, a kreditni rejting je porastao za 2 razine. Za to je dovoljno samo da nisi retardiran kao što su bili ovi prije, a mali Marić je pokazao da nije.

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
14 godina
odjavljen
offline
Re: Apple opet imao rekordan kvartal zahvaljujući
southy kaže...
Zechina kaže...

 Možeš povući analogiju - paralelu s [Obama:Trump] vs [Milanović:Plenković]: prethodnik se tuče s recesijom koja mu je ostavljena u amanet i pripremi teren nasljedniku, drugi i dalje povećava državni dug i hvali se da je sve super, na prvi pogled sve super krenilo a u stvari stagnira, dok međunarodni ugled pada. Pod ugled mislim spremnost na poslovnu suradnju. Smješno je rvacku i USA uspoređivati u tom pogledu, ali je postalo notorno da države prečesto, kad mogu, izbjegavaju poslovne suradnje s Amerima zbog političke nepredvidivosti. To ne izgleda bitno ali je znakovito jer je do prije nekoliko godina (točnije zadnje globalne recesije) bilo nezamislivo: američko veliko i prebogato tržište je bilo ultimativni cilj za većinu, globalno. 

Ajde nemoj me j***, Milanović je bio totalno nesposoban i lijen i ništa bolje nije ostavio iza sebe nego je naslijedio i cijelo vrijeme je samo kukao kako se ništa ne može napraviti. Evo ti ga sad za el presidentea pa mu ljubi sliku.

Nisam baš neki štovatelj nijedne političke opcije, a najmanje "hadezeja", no ako pratiš financije moraš priznat dvije stvari: smanjen je javni dug u značajnom postotku, a kreditni rejting je porastao za 2 razine. Za to je dovoljno samo da nisi retardiran kao što su bili ovi prije, a mali Marić je pokazao da nije.

 

Isto nisam ljubitelj Milanovića, ali naslijedio je Sanadera i Kosoricu, enough said.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
8 godina
offline
Re: Apple opet imao rekordan kvartal zahvaljujući
southy kaže...
Zechina kaže...

 Možeš povući analogiju - paralelu s [Obama:Trump] vs [Milanović:Plenković]: prethodnik se tuče s recesijom koja mu je ostavljena u amanet i pripremi teren nasljedniku, drugi i dalje povećava državni dug i hvali se da je sve super, na prvi pogled sve super krenilo a u stvari stagnira, dok međunarodni ugled pada. Pod ugled mislim spremnost na poslovnu suradnju. Smješno je rvacku i USA uspoređivati u tom pogledu, ali je postalo notorno da države prečesto, kad mogu, izbjegavaju poslovne suradnje s Amerima zbog političke nepredvidivosti. To ne izgleda bitno ali je znakovito jer je do prije nekoliko godina (točnije zadnje globalne recesije) bilo nezamislivo: američko veliko i prebogato tržište je bilo ultimativni cilj za većinu, globalno. 

Ajde nemoj me j***, Milanović je bio totalno nesposoban i lijen i ništa bolje nije ostavio iza sebe nego je naslijedio i cijelo vrijeme je samo kukao kako se ništa ne može napraviti. Evo ti ga sad za el presidentea pa mu ljubi sliku.

Nisam baš neki štovatelj nijedne političke opcije, a najmanje "hadezeja", no ako pratiš financije moraš priznat dvije stvari: smanjen je javni dug u značajnom postotku, a kreditni rejting je porastao za 2 razine. Za to je dovoljno samo da nisi retardiran kao što su bili ovi prije, a mali Marić je pokazao da nije.

 

Ako nisi ljubitelj adezea, koji k* koristiš njihove poštapalice?
Milanović je "lijen", a "Bandić dela" ROFL.
Jbt, ovi svi Sanaderi, Brkići, Bandići, Kuščevići, Kujundžići, Marići (ne ovaj mali Marić)... svi sposobni i vrijedni. Dobro da nisi Šukera spomenuo, v.d. knjigovođe.
Jbt populizma, da si u USA isto bi kao Trump govorio za Kongres. I divio se njegovim "uspjesima".

> ništa bolje nije ostavio iza sebe

Brodogradilišta, željezare i ine desetljećima stare adeze bankomate, tko je to sanirao? Fiskalizacija... samo ne možeš od dreka pitu napraviti; odabrao u Vladu ono što je zvučalo sposobno, a pola toga je u startu bilo za drek.

Varga, kakav god da je, doveo je priličan red u zdravstvo (dugovi farmaciji), pogle što je Kuja napravio od tog - jovo nanovo. itd

ZM sam - nije mi drag, arogantan, drzak, zadojen... ali odradio je posao; šteta da nije odmah išao sjekirom i da nije sprtljao monetizaciju HAC-a, izvukao bi nas iz recesije bar godinu ranije.

Bivša stranka mu je pak smijurija.

 

> no ako pratiš financije moraš priznat dvije stvari: smanjen je javni dug u značajnom postotku, a kreditni rejting je porastao za 2 razine.

1. - rast je počeo za Milanovića, zaboravio si da je Boris Lalovac pokrenuo javnu potrošnju, a adeze ga tada napadao i ismijavao? A što mali Marić radi različito?

Rast kreditnog rejtinga nije posljedica ove vlade, tek djelomično. Posljedično, imaš manje kamate (a kapital je ionako rekordno jeftin) pa trebaš biti Šuker glup da  to ne iskoristiš i reprogramiraš kredite.
Rast nam je u svakom slučaju premali, bazira se na turizmu i o tome ne bih dalje; najveća zasluga ove vlade je da ne kradu toliko besramno kao njihovi prethodnici. Marić je OK ali je štreber i eunuh koji se ne može izboriti za imalo radikalnije promjene, pa je sreća da imamo koliko toliko suvislog Plenkija koji se ne kuži u ekonomiju pa ni ne zloupotrebljava gamepad spojen na testise dotičnog.
Kao što je netko rekao, divljenje poduzetnicima i privatnom sektoru, jer uspijevaju preživjeti unatoč Vladi (koja god da je). 

Poruka je uređivana zadnji put čet 13.2.2020 22:32 (Zechina).
5 godina
protjeran
offline
Apple opet imao rekordan kvartal zahvaljujući potr

Kad vec idemo u offtopic, spomenut cu ono sto je vec spomenuto ovdje ali bez dodataka, da nemamo turizma bili bismo na razini Bosne, ako ne i gori, kraj price.

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Apple opet imao rekordan kvartal zahvaljujući
Riot kaže...

Kad vec idemo u offtopic, spomenut cu ono sto je vec spomenuto ovdje ali bez dodataka, da nemamo turizma bili bismo na razini Bosne, ako ne i gori, kraj price.

 ...a od slijedeće recesije će nas spasiti valjda bitkonj.

7 godina
offline
Re: Apple opet imao rekordan kvartal zahvaljujući
Zechina kaže...
....

 Ti zaboravio Slavka linića, predstečajne nagodbe, brodogradilišta...?

Pravi fanboy

16 godina
offline
Apple opet imao rekordan kvartal zahvaljujući potr

Na što ste vi došli od Apple rekordnog kvartala... 

***** Maxxy *****
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Apple opet imao rekordan kvartal zahvaljujući
Neuk kaže...
Zechina kaže...
....

 Ti zaboravio Slavka linića, predstečajne nagodbe, brodogradilišta...?

Pravi fanboy

 

OK neuk si, ali što ti je Linić kriv?
Predstečajne nagodbe su normalna civilizacijska stvar, fala bogu da je netko potaracao tisuće firmi koje su desetljećima bile "Mulj. d.o.o. u stečaju" za izvlačenje para iz blokranih firmi. A deseci stečajnih upravitelja živilo na tvoj račun.
P. nagodbe su donesene konsenzusom gotovo svih stranaka u saboru; adeze ti sad ubio Đuro Đaković po istom zakonu.
Ti si sigurno glasač onog prevaranta Kolakušića, kojem su predstečajne nagodbe oduzele pravo na reket, na kojem je živio.
Linić jer otišao na kvasinu i okružio se banditosima, to nema veze s tim, ni fiskalizacijom itd.
Pojasni mi to za brodogradilišta, bit će da smo živjeli u različitim državama.

7 godina
offline
Re: Apple opet imao rekordan kvartal zahvaljujući
Zechina kaže...
Neuk kaže...
Zechina kaže...
....

 Ti zaboravio Slavka linića, predstečajne nagodbe, brodogradilišta...?

Pravi fanboy

 

OK neuk si, ali što ti je Linić kriv?
Predstečajne nagodbe su normalna civilizacijska stvar, fala bogu da je netko potaracao tisuće firmi koje su desetljećima bile "Mulj. d.o.o. u stečaju" za izvlačenje para iz blokranih firmi. A deseci stečajnih upravitelja živilo na tvoj račun.
P. nagodbe su donesene konsenzusom gotovo svih stranaka u saboru; adeze ti sad ubio Đuro Đaković po istom zakonu.
Ti si sigurno glasač onog prevaranta Kolakušića, kojem su predstečajne nagodbe oduzele pravo na reket, na kojem je živio.
Linić jer otišao na kvasinu i okružio se banditosima, to nema veze s tim, ni fiskalizacijom itd.
Pojasni mi to za brodogradilišta, bit će da smo živjeli u različitim državama.

 
Ne da mi se više širiti ovu priču niti mlatiti praznu slamu, samo sam ti htio skrenuti pozornost na milijune (ako ne i milijarde) slupanih novaca građana na predstečanim nagodbama. Pogledaj kako se pogodovalo velikima, kako su se opraštali dugovi i slično...

Kanoniziraš SDP, a zatvaraš oči pred pljačkom ogromnog novca građana

16 godina
neaktivan
offline
Re: Apple opet imao rekordan kvartal zahvaljujući
Neuk kaže...

 
Ne da mi se više širiti ovu priču niti mlatiti praznu slamu, samo sam ti htio skrenuti pozornost na milijune (ako ne i milijarde) slupanih novaca građana na predstečanim nagodbama. Pogledaj kako se pogodovalo velikima, kako su se opraštali dugovi i slično...

Kanoniziraš SDP, a zatvaraš oči pred pljačkom ogromnog novca građana

Upravo tako, predstečajna je najveća pljačka Hrvatske nakon privatizacije, a vodio ju je desna ruka novog predsjednika Orsat Miljanić, poznat i po brojnim pogodovanjima odvjetničkim lobijima (npr. kako je veliki odvjetnički ured u Zg-u dobio pravo na ovršivanje građana). Od ostalih stvari ne zaboravimo legalizaciju nekretnina koje je isto svojevrsna pljačka gdje su jedinice lokalne uprave dobile ogromene novce bez namjene za korištenje, a neki postavljali kontrukcije sa ceradama na aktraktivim zemljištima prije snimanja orto-mapa jer inače nikad ne bi mogli tu graditi. Fiskalizacija je po meni katastrofa, primjenjuje se selektivno, a tko je varao prije vara i sada, no mali sad imaju još jedan namet više. Za vrijeme te slavne vlade koja se deklarira kao socijal-demokratska su najviše srozana socijalna prava. Sanacija zdravstva koju je netko spomenuo je bila samo prebacivanje novca nas poreznih obveznika iz blagajne u zdravstveni fond za podmirenje duga, strukturnih promjena ni ideje kako riješiti probleme nije bilo (kao ni sada), a dostupnost usluga zdravstva nikad gora, bitno da su prozvali ministrastvo "zdravlja" umjesto zdravstva. Vizija gospodarskog razvoja (koja je i sad na nuli) je bila katastrofa, redovito su bile tragikomične emisije na TV-u gdje je podpredsjednik vlade Grčić pokušao shvatiti što zapravo radi i uvjeriti nas u nešto što ni sam ne razumije. Trend zaduživanja za pokrivanje rupa u proračunu se nastavio. Ministar gospodarstva Goran Maras. Enough said!

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
8 godina
offline
Re: Apple opet imao rekordan kvartal zahvaljujući

To ti je ono kad povijest pišu pobjednici, a nekad samo bijednici...

Ili: puno puta ponovljena laž postaje istina (nekima).

Daj se čuj: "fiskalizacija je katastrofa jer se primjenjuje selektivno."
A zakoni su loši jer ih se tvoje pleme ne pridržava. :D

Više je maznuto samo kroz Agrokor, i samo u "riješavanju" Agrokora, nego li u svim muljanjima s predstečajnim nagodbama. Bilo koja banka koju smo "sanirali", da ne nabrajam, u par ciklusa (!) sanacija, više je umračila nego li što je maznuto kroz predstečajne nagodbe.

Uostalom, pogledaj si u kojim dijelovima zemlje je pleme koje aboliraš odgovornosti i kako stoje. Gradovi i sjeverozapad zemlje funkcioniraju, ostalo je mračina. Pitaj se zašto, prije nego li sam pobjegneš u Irsku, "zbog komunista".

16 godina
neaktivan
offline
Re: Apple opet imao rekordan kvartal zahvaljujući
Zechina kaže...

To ti je ono kad povijest pišu pobjednici, a nekad samo bijednici...

Ili: puno puta ponovljena laž postaje istina (nekima).

Daj se čuj: "fiskalizacija je katastrofa jer se primjenjuje selektivno."
A zakoni su loši jer ih se tvoje pleme ne pridržava. :D

Više je maznuto samo kroz Agrokor, i samo u "riješavanju" Agrokora, nego li u svim muljanjima s predstečajnim nagodbama. Bilo koja banka koju smo "sanirali", da ne nabrajam, u par ciklusa (!) sanacija, više je umračila nego li što je maznuto kroz predstečajne nagodbe.

Uostalom, pogledaj si u kojim dijelovima zemlje je pleme koje aboliraš odgovornosti i kako stoje. Gradovi i sjeverozapad zemlje funkcioniraju, ostalo je mračina. Pitaj se zašto, prije nego li sam pobjegneš u Irsku, "zbog komunista".

Da ne bude zabune, nikoga ja ne zagovaram i to ako je bilo gorih pljački ne znači da opravdava predstečajne jer su manje pokrali. Što se tiče sanacije banaka, sorry, u to vrijeme sam bio premlad da bih to pratio, no krađa je krađa i treba je bar osuditi ako već pravosuđe to ne sankcionira, a ne opravdavati "manju" krađu većom.

 

Što se fiskalizacije tiče, evo ja sam na SZ-u Hrvatske i tu uopće ne funkcionira sve tako kako se prikazuje, a kao što rekoh, oni koji su varali prije varaju i sad. Žalosno je da moramo uvoditi fiskalizaciju dok ti u zapadnom svijetu obrtnici još uvijek napišu račun na blok ili ga uopće ne izdaju. Što se tiče selektivne primjene prvenstveno mislim na to da javnobilježnički uredi nisu morali fiskalizirati račune dok sve vrste maloprodaje jesu. Znam firme koje su recimo prodavale sadnice i kad su sudjelovale na agro-sajmu morale su nabaviti nove laptope ili tablete, mobilne printere, osigurati vezu i sve jer su poreznici samo čekali da ih kazne. I kad si me već na to podsjetio, za vrijeme Milanovića se radila najveća porezna represija kod trgovaca, pogotovo u već spomenutim dijelovima, a kad se na to pobunio su jednom našem korisniku rekli da mu oni moraju nešto naći da mu naplate neku kaznu jer moraju od uspješnih i poštenih jer od ovih drugih nemaju što naplatiti. 

 

Znam da su neki sad ushićeni time da imamo novog predsjednika, no žalosno je kako kratko treba da se sve zaboravi. A što se tiče bijega u Irsku, hvala, ne, ne odgovara mi klima, radije ću ako ću morati zdimiti za SAD, no to sigurno neće biti radi ni "komunista" ni ustaša jer sam prestar da se bavim tim glupostima. 

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
8 godina
offline
Re: Apple opet imao rekordan kvartal zahvaljujući
southy kaže...
Zechina kaže...

To ti je ono kad povijest pišu pobjednici, a nekad samo bijednici...

Ili: puno puta ponovljena laž postaje istina (nekima).

Daj se čuj: "fiskalizacija je katastrofa jer se primjenjuje selektivno."
A zakoni su loši jer ih se tvoje pleme ne pridržava. :D

Više je maznuto samo kroz Agrokor, i samo u "riješavanju" Agrokora, nego li u svim muljanjima s predstečajnim nagodbama. Bilo koja banka koju smo "sanirali", da ne nabrajam, u par ciklusa (!) sanacija, više je umračila nego li što je maznuto kroz predstečajne nagodbe.

Uostalom, pogledaj si u kojim dijelovima zemlje je pleme koje aboliraš odgovornosti i kako stoje. Gradovi i sjeverozapad zemlje funkcioniraju, ostalo je mračina. Pitaj se zašto, prije nego li sam pobjegneš u Irsku, "zbog komunista".

Da ne bude zabune, nikoga ja ne zagovaram i to ako je bilo gorih pljački ne znači da opravdava predstečajne jer su manje pokrali. Što se tiče sanacije banaka, sorry, u to vrijeme sam bio premlad da bih to pratio, no krađa je krađa i treba je bar osuditi ako već pravosuđe to ne sankcionira, a ne opravdavati "manju" krađu većom.

 

Što se fiskalizacije tiče, evo ja sam na SZ-u Hrvatske i tu uopće ne funkcionira sve tako kako se prikazuje, a kao što rekoh, oni koji su varali prije varaju i sad. Žalosno je da moramo uvoditi fiskalizaciju dok ti u zapadnom svijetu obrtnici još uvijek napišu račun na blok ili ga uopće ne izdaju. Što se tiče selektivne primjene prvenstveno mislim na to da javnobilježnički uredi nisu morali fiskalizirati račune dok sve vrste maloprodaje jesu. Znam firme koje su recimo prodavale sadnice i kad su sudjelovale na agro-sajmu morale su nabaviti nove laptope ili tablete, mobilne printere, osigurati vezu i sve jer su poreznici samo čekali da ih kazne. I kad si me već na to podsjetio, za vrijeme Milanovića se radila najveća porezna represija kod trgovaca, pogotovo u već spomenutim dijelovima, a kad se na to pobunio su jednom našem korisniku rekli da mu oni moraju nešto naći da mu naplate neku kaznu jer moraju od uspješnih i poštenih jer od ovih drugih nemaju što naplatiti. 

 

Znam da su neki sad ushićeni time da imamo novog predsjednika, no žalosno je kako kratko treba da se sve zaboravi. A što se tiče bijega u Irsku, hvala, ne, ne odgovara mi klima, radije ću ako ću morati zdimiti za SAD, no to sigurno neće biti radi ni "komunista" ni ustaša jer sam prestar da se bavim tim glupostima. 

 

Ovo za javne bilježnike si u pravu, no to nema veze s temom ni "inkriminacijom" fiskalizacije. Znaš čija je sad provedba.
Sad će ti na ljeto "Histrioni" na Opatovini; svake godine "umjetnici" prodaju piće, iće i pazzsad - "Bespuća povijesne zbiljnosti" F. Tuđmana, - sve na crno bez računa, kamo li fiskalizacije. Jer "domoljubna kultura". "Kultura" u centru glavnog grada, po mjeri vladajućih.

Podsjetio si me: spomenuo si Miljanića, a upravo on i Mlainović su zaustavili HDZ prodaju "ovršnih" dugova sa idejom privatne pljenidbe i izbacivanja čovjeka na cestu.
Isti HDZ koji već bar desetljeće opstruira uređenje zakona / poreza na dodatne nekretnine... To je ogroman, neiskorišten (mrtvi, odn. hiberniran) kapital neproporcionalan civiliziranom svijetu. Gomile ljudi organiziranim muljažama ostaju bez nekretnina, s druge strane morski psi imaju doslovce na desetke svačega i praktički ne plaćaju porez na to (tek simbolički).

Što se tiče sanacije banaka, sorry, u to vrijeme sam bio premlad da bih to pratio, no krađa je krađa i treba je bar osuditi ako već pravosuđe to ne sankcionira, a ne opravdavati "manju" krađu većom.

Premlad si da znaš? Ali fikciju sa "najvećom pljačkom nakon privatizacije" spominješ?
Evo ti od prije 3 godine, Karlovačka banka - Marija Šola i isti recept 20 godina u nizu. Sesvetski klan sa Dr. Ivićem na čelu, valjda si čuo za "petog ortaka"?

Protega - Poštanska banka ("nedajmo rvacko!"), od prije dvije godine (jer suđenje još traje); nasljednik Ercegovićke u PB koju su čopili na granici kao i Sanadera... Tko je to "sanirao" (hint: MI!)???

Nitko od njih neće završiti u zatvoru s kaznom (nisu niprije) - valjda zahvaljujući Bošnjakoviću, a ne Orsatu Miljaniću.
Marasa si spomenuo, valjda si čuo za HBOR?

Njemu spominjali nekakv poticaj: jbt dok nije došao i zaustavio, samo Todorić pobrao MILIJARDU sa minimalnom kamatom i grace periodom od 2 godine - "za mlade nove poduzetnike"  ("Abrakadabra" - sjećaš se bar toga, do lani kao šljakalo? E to ti je "start up" iz Kulmerovih dvora LOL)... i zahvaljujući njegovom dobrom dečku Mariću, strvinarski fondovi, Peruško i ekipa i dalje izvlače pare. Na jednog Todora je išlo desetke manjih podobnih, bankomat koji smo mi dobrim dijelom financirali.
HDZ je bio pred zapljenama, sad su opet milijuneri kao stranka, bit će da je došlo iz zraka.
Gdje su ti sad plinske boce i horda u uniformama zbog ovog SADA mračnog stečaja Đure Đakovića pod OVOM vladom - upravo po predstečajnoj "nagodbi"? 100 milki kuna duga, unatoč izdašnoj financijskom utegu subvencijama provjerenih branitelja ministara Crnoje, Krst... Ugroze, Međeda??? Ni za nesuđene F16 nisi čuo; niti za uhvaćene s rukama u pekmezu ministre OVE Vlade - Kuščević, Kujundžić, Dalić, Žalac, Murganić, Marić, Tolušić???

(i to su samo ministri - prva liga "morala")

 

Bez brige, ntiko od njih neće završiti priveden, osuđen, u zatvoru. Plenkijev CV to ne dopušta. Ugodnije je zataškati. I zaboraviti.

Ali je ZM bio lijen. To se pamti, gjubre jedno lijeno.
Moram si ja jedan ajfon nabaviti, odma živiš u drugom, lijepšem svijetu. I pomladi te, pa ne pamtiš.

4 godine
protjeran
offline
Re: Apple opet imao rekordan kvartal zahvaljujući
grzzi kaže...

 puc i vratiš se u 1990 i neki star os i neku MS kopiju toga tipa win 3.1 Obzirom koliko su u xeroxu bilo sposobni proizvesti upotrebljiv i komercijalan i koliko je trebalo gatesu da iskopira kvalitetno MacOS, taman bi bili negdje u devedesetima...

ali obzirom su takvi eksperimenti nemogući, a i siemens ima svoje pandane, ajmo o odgovoru na tweet ...

"irrational behaviour of investors?" ne znam pto je iracionalno u procijenjenoj vrijednosti apple -a konkretno? Tvrtka koja već 20ak godina iz kvartala u kvartal preciznošću sata izbacuje prognozu prometa i rasta i to ispunjava ili nadmašuje, ukupan promet, marža, uostalom kompletna analitika, nema govora o precijenjivanju ili balonu, naprotiv. 

Burza ne uzima u obzir staru slavu nego kratkoročnu i dugoročnu korist od ulaganja. 

a ovdje je prvenstveno riječ, opet ću, o tome da je apple samo jedna od top tehnoloških tvrtki mahom u USA koje kreiraju, kroje, žare i pale u današnjem digitaliziranom svijetu informacija u kojem htjeli ne htjeli svi mi živimo. Navike potrošača, trendovi, njihove dragocjene informacije pa i financije, sadržaj koji se dnevno konzumira, kreiranje i kuriranje tim sadržajem pa sve do fizičkih proizvoda koji se kupuju u tisućama milijardi doalra... EU tu ima, razmjerno veličini i položaj sve manje za reći. To je taj status i to je taj odnos apple vs DAX.

 

Vidim i ovdje su počela prepucavanja HDZ vs. SDP, četnici, ustaše, komunjare, pa će ovo biti moj zadnji post u ovoj temi.

 

Poštujem Jobsov doprinos, ali Windowsi 3.1 i sve ostalo bi do današnjih dana napredovalo i bez njega, ali istovremeno i dalje imao problem sa Siemensom, gdje između ostaloga ne bi bilo struje, bar neko vrijeme dok netko drugi ne bi napravio sve što je Siemens napravio i sve što Siemens radi.

 

Što se burzovnih balona tiče, slažem se sa twitom koji sam kopirao i samo ću napomenuti da je slično kao i s Teslom, gdje ovih dana razni investicijski i hedge fondovi zarađuju na short sellu.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Apple opet imao rekordan kvartal zahvaljujući
Zechina kaže...
Ovo za javne bilježnike si u pravu, no to nema veze s temom ni "inkriminacijom" fiskalizacije. Znaš čija je sad provedba.

Sad će ti na ljeto "Histrioni" na Opatovini; svake godine "umjetnici" prodaju piće, iće i pazzsad - "Bespuća povijesne zbiljnosti" F. Tuđmana, - sve na crno bez računa, kamo li fiskalizacije. Jer "domoljubna kultura". "Kultura" u centru glavnog grada, po mjeri vladajućih.

Podsjetio si me: spomenuo si Miljanića, a upravo on i Mlainović su zaustavili HDZ prodaju "ovršnih" dugova sa idejom privatne pljenidbe i izbacivanja čovjeka na cestu.
Isti HDZ koji već bar desetljeće opstruira uređenje zakona / poreza na dodatne nekretnine... To je ogroman, neiskorišten (mrtvi, odn. hiberniran) kapital neproporcionalan civiliziranom svijetu. Gomile ljudi organiziranim muljažama ostaju bez nekretnina, s druge strane morski psi imaju doslovce na desetke svačega i praktički ne plaćaju porez na to (tek simbolički).

Što se tiče sanacije banaka, sorry, u to vrijeme sam bio premlad da bih to pratio, no krađa je krađa i treba je bar osuditi ako već pravosuđe to ne sankcionira, a ne opravdavati "manju" krađu većom.

Premlad si da znaš? Ali fikciju sa "najvećom pljačkom nakon privatizacije" spominješ?
Evo ti od prije 3 godine, Karlovačka banka - Marija Šola i isti recept 20 godina u nizu. Sesvetski klan sa Dr. Ivićem na čelu, valjda si čuo za "petog ortaka"?

Protega - Poštanska banka ("nedajmo rvacko!"), od prije dvije godine (jer suđenje još traje); nasljednik Ercegovićke u PB koju su čopili na granici kao i Sanadera... Tko je to "sanirao" (hint: MI!)???

Nitko od njih neće završiti u zatvoru s kaznom (nisu niprije) - valjda zahvaljujući Bošnjakoviću, a ne Orsatu Miljaniću.
Marasa si spomenuo, valjda si čuo za HBOR?

Njemu spominjali nekakv poticaj: jbt dok nije došao i zaustavio, samo Todorić pobrao MILIJARDU sa minimalnom kamatom i grace periodom od 2 godine - "za mlade nove poduzetnike"  ("Abrakadabra" - sjećaš se bar toga, do lani kao šljakalo? E to ti je "start up" iz Kulmerovih dvora LOL)... i zahvaljujući njegovom dobrom dečku Mariću, strvinarski fondovi, Peruško i ekipa i dalje izvlače pare. Na jednog Todora je išlo desetke manjih podobnih, bankomat koji smo mi dobrim dijelom financirali.
HDZ je bio pred zapljenama, sad su opet milijuneri kao stranka, bit će da je došlo iz zraka.
Gdje su ti sad plinske boce i horda u uniformama zbog ovog SADA mračnog stečaja Đure Đakovića pod OVOM vladom - upravo po predstečajnoj "nagodbi"? 100 milki kuna duga, unatoč izdašnoj financijskom utegu subvencijama provjerenih branitelja ministara Crnoje, Krst... Ugroze, Međeda??? Ni za nesuđene F16 nisi čuo; niti za uhvaćene s rukama u pekmezu ministre OVE Vlade - Kuščević, Kujundžić, Dalić, Žalac, Murganić, Marić, Tolušić???

(i to su samo ministri - prva liga "morala")

 

Bez brige, ntiko od njih neće završiti priveden, osuđen, u zatvoru. Plenkijev CV to ne dopušta. Ugodnije je zataškati. I zaboraviti.

Ali je ZM bio lijen. To se pamti, gjubre jedno lijeno.
Moram si ja jedan ajfon nabaviti, odma živiš u drugom, lijepšem svijetu. I pomladi te, pa ne pamtiš.

Bemti, sad ispada da ja branim HDZ jer sam rekao da Zoki nije sveti??? Svi su oni isti i stvarno mi se neda o politici, ja sam ti samo nabrojio stvari koje je tvoj miljenik podržao za svojeg mandata. Zaključujem ovu temu jer stvarno nema smisla, od Apple prihoda smo došli do aktualne politike

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice