Apple opet imao rekordan kvartal zahvaljujući potr

poruka: 57
|
čitano: 8.834
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Apple opet imao rekordan kvartal zahvaljujući potr".
16 godina
neaktivan
offline
Re: Apple opet imao rekordan kvartal zahvaljujući
@Zeko, gdje si? Javi se da znamo da si dobro 😉
The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Apple opet imao rekordan kvartal zahvaljujući potr

Nikada nisam shvaćao famu oko ukidanja headphone jacka????????

Jednom kad sam prešao na bežićne (Airpods), puno putujuem, aerodromi itd..., nema natrag. Potpuni gamechanger. Koji jack?

Moj PC  
6 3 hvala 2
14 godina
offline
Re: Apple opet imao rekordan kvartal zahvaljujući
MiH kaže...

Nikada nisam shvaćao famu oko ukidanja headphone jacka????????

Jednom kad sam prešao na bežićne (Airpods), puno putujuem, aerodromi itd..., nema natrag. Potpuni gamechanger. Koji jack?

 

Da, BT slusalice su top :)

12 godina
offline
Re: Apple opet imao rekordan kvartal zahvaljujući
MiH kaže...

Nikada nisam shvaćao famu oko ukidanja headphone jacka????????

Jednom kad sam prešao na bežićne (Airpods), puno putujuem, aerodromi itd..., nema natrag. Potpuni gamechanger. Koji jack?

 Jednom zaboravim napuniti, cijeli dan sam bez zvuka.

Kad se istroše, staviti u kutijicu na punjenje, i eto pauze od sat vremena. Ili još gora situacija, ako imaš bez kutije s baterijom, ostaneš bez zvuka.

 

Tri put sam probao preći na bluetooth slušalice, svaki put sam se vratio na žicu.

 

 

Oko kompa mi je sve bežično, ali slušalice s kojima izlazim iz kuće, nema šanse :D

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
8 godina
offline
Re: Apple opet imao rekordan kvartal zahvaljujući
southy kaže...
@Zeko, gdje si? Javi se da znamo da si dobro 😉

 

Ha gle, zbog ovakvih PR članaka prestajem raditi izlete na BUG. Ovo mi zvuči kao da Sandro citira Šukera (ne nogometaša, već bivšeg ministra financija), kad je optimistično govorio da nam rast (!) zaduživanja stagnira.

Jedino što se Sandro mudro ogradio da je ovo "tradicionalno financijski najsnažnije tromjesečje za Apple", ostalo je PR bullshit.

To za ove kvartalne amplitude i ti dobro znaš, pa sad usporedi prošlu i pretprošlu godinu na npr IDC (link). Nikako nije dobro, a kriza tek slijedi (5G itd).

Hvaliti se kvartalnim rastom je zbog toga sramotno, za bilo kog  - kad je u biti riječ o padu na godišnjoj razini od minimalno 0,2%. Kad se još uzme u obzir priča s Huaweijem  - glupost i sramota.
Drugo, tko god prati ovu "scenu" (mobile global market share i sl), zna da je Appleovo manipuliranje podacima postalo prejadno: prestaju iznositi (sakrivaju) podatke o modelima i sl, pa kad naprave akciju rasprodaje prastarih modela tipa "staro za novo", objave da je to zahvaljujući novom 11 Pro.
Što se pak tiče rasta prihoda per se, on ne može biti trajan bez ekvivalenta prodaje roba i usluga, odnosno postoje gabariti dokle je to moguće, a Apple balansira na rubu održivosti - jer mu se tržište konstantno sužava. Ono što nije napisano u članku da je dobar dio rasta prihoda uvjetovan specifičnim Trumpovim olakšicama; to bi ti bilo kao kad Šuker otpiše dugove nekoj Petrokemiji pa je ova sad u plusu (karikiram). Jedino što je ovdje bitno i točno napisano jest "
da se rast prihoda generira kroz usluge." - mudro je izostavljeno da perjanica, iPhone, više ne generira ni polovicu prihoda tvrtke. No, pogodovanje Appleu u USA direktno (i dugoročno!) uzrokuje inferiornost na drugim, bitno brže rastućim tržištima (prvenstveno Kina, Indija). 

Treće, testiranje inteligencije čitaoca je ovdje na granici uvredljivosti: "Rast prihoda Applea bio je najveći u Europi (+14%), dok je u Kini iznosio tek oko 3%." 

Kao prvo, kao što sam već rekao, na godišnjem nivou riječ je o blagom padu a ne rastu; nadalje, riječ je o čistoj manipulaciji brojkama - primjeti da je svaki postotak bez osnovice na koju se odnosi - balon kao Šukerov. 

Sad da to prevedemo ovdje: Europa je (kvantitativno) upola manje tržište od Kine. EU tek trećina. Kina ukupno ima veći rast od EU, kamo li Europe. Drugim riječima, riječ je o tržištu koje sigurno raste (road and belt...). Rast prihoda od 14% bilo gdje (u bilo koje segmentu) zvuči genijalno, no realno riječ je o globalnom gubitku tržišta - upravo onog koje je u razvoju, dok na "starim" tržištima dolazi do (neminovnog) zasićenja (za sve).

Evo ti jedan sličan, apsolutno točan i provjerljiv podatak: Dario Juričan je u prvom krugu predsj. izbora uvjerljivi pobjednik sa 40% glasova u Rumunjskoj! 

Poruka je uređivana zadnji put čet 30.1.2020 2:56 (Zechina).
13 godina
offline
Re: Apple opet imao rekordan kvartal zahvaljujući
Zechina kaže...
southy kaže...
@Zeko, gdje si? Javi se da znamo da si dobro 😉

 

Ha gle, zbog ovakvih PR članaka prestajem raditi izlete na BUG. Ovo mi zvuči kao da Sandro citira Šukera (ne nogometaša, već bivšeg ministra financija), kad je optimistično govorio da nam rast (!) zaduživanja stagnira.

Jedino što se Sandro mudro ogradio da je ovo "tradicionalno financijski najsnažnije tromjesečje za Apple", ostalo je PR bullshit.

To za ove kvartalne amplitude i ti dobro znaš, pa sad usporedi prošlu i pretprošlu godinu na npr IDC (link). Nikako nije dobro, a kriza tek slijedi (5G itd).

Hvaliti se kvartalnim rastom je zbog toga sramotno, za bilo kog  - kad je u biti riječ o padu na godišnjoj razini od minimalno 0,2%. Kad se 

 O čemu ti? yoy je 84.3 vs 91.8 milijardi. dakle imaš rast year over year od oko 8% . 

lani su lagano podbacili u ovom tromjesečju ( iako je to uvjetno rečeno naravno, podbacili u odnosu na očekivanja analitičara ).

Kad vidiš da sami izlaze sa predviđanjima za sljedeći kvartal koja su van svih očekivanja, usprkos kini, virusu itd, a inače su izrazito konzervativni, onda znaš kakav je sljedeći kvartal, dakle ponovno monstruozan.

Kina se usporava, a imali su 4% rasta što je sasvim dobro. Wearables ( praktički slušalice i apple watch ) su biznis veći od macintosha, posao sa apple pay i cardom se tek zahuktava... a apple je u transformaciji i ulasku u mnoge druge industrije ( zabava, zdravstvo ... )

Nego Činjenica da jedan apple vrijedi više od njemačkog dax-a treba dobro protresti europu. Europa je tehnološki poražena. Praktički je sve u rukama amera, svi servisi, patenti, informacije ... 

tesla je drugi primjer... njemačka auto industrija bi mogla završiti kao nokia.

12 godina
offline
Re: Apple opet imao rekordan kvartal zahvaljujući
MiH kaže...

Nikada nisam shvaćao famu oko ukidanja headphone jacka????????

Jednom kad sam prešao na bežićne (Airpods), puno putujuem, aerodromi itd..., nema natrag. Potpuni gamechanger. Koji jack?

 A dok je postojao 3.5mm jack nisi mogao koristiti BT slušalice?

Po kvaliteti zvuka ni jedne bluetooth slušalice ne mogu se ni približno usporediti sa žičanima. No tebe za kvalitetu zvuka svakako nije briga.

7 godina
offline
Re: Apple opet imao rekordan kvartal zahvaljujući
BlueMax kaže...
MiH kaže...

Nikada nisam shvaćao famu oko ukidanja headphone jacka????????

Jednom kad sam prešao na bežićne (Airpods), puno putujuem, aerodromi itd..., nema natrag. Potpuni gamechanger. Koji jack?

 A dok je postojao 3.5mm jack nisi mogao koristiti BT slušalice?

Po kvaliteti zvuka ni jedne bluetooth slušalice ne mogu se ni približno usporediti sa žičanima. No tebe za kvalitetu zvuka svakako nije briga.

 
Nevjerojatno koji lobotomizirani fanboyizam.... 

Bluetooth tehnologija u mobitelima desetljećima a on tek sad može koristiti bluetooth slušalice kada su mu ukinuli puno kvalitetniji izlaz... watafak

13 godina
offline
Re: Apple opet imao rekordan kvartal zahvaljujući
BlueMax kaže...
MiH kaže...

Nikada nisam shvaćao famu oko ukidanja headphone jacka????????

Jednom kad sam prešao na bežićne (Airpods), puno putujuem, aerodromi itd..., nema natrag. Potpuni gamechanger. Koji jack?

 A dok je postojao 3.5mm jack nisi mogao koristiti BT slušalice?

Po kvaliteti zvuka ni jedne bluetooth slušalice ne mogu se ni približno usporediti sa žičanima. No tebe za kvalitetu zvuka svakako nije briga.

 zapravo zvuče jako dobro. za uvjete u kojima se koriste i u usporedbi sa prosječnim slušalicama koje se inače isporučuju uz mobitele na žicu, ove su bomba .


Dakle ne pričamo o hi fi dubiozama nego o in ear slušama za po gradu, pozive i treneng ( 90% primjene ). To nije rasprava za audiofile, ali i u tom smislu bežične slušalice su jako napredovale i sve su bolje... u principu jako malo ljudi kuži razliku, čak i u idealnim uvjetima.


12 godina
offline
Re: Apple opet imao rekordan kvartal zahvaljujući
grzzi kaže...
BlueMax kaže...
MiH kaže...

Nikada nisam shvaćao famu oko ukidanja headphone jacka????????

Jednom kad sam prešao na bežićne (Airpods), puno putujuem, aerodromi itd..., nema natrag. Potpuni gamechanger. Koji jack?

 A dok je postojao 3.5mm jack nisi mogao koristiti BT slušalice?

Po kvaliteti zvuka ni jedne bluetooth slušalice ne mogu se ni približno usporediti sa žičanima. No tebe za kvalitetu zvuka svakako nije briga.

 zapravo zvuče jako dobro. za uvjete u kojima se koriste i u usporedbi sa prosječnim slušalicama koje se inače isporučuju uz mobitele na žicu, ove su bomba .


Dakle ne pričamo o hi fi dubiozama nego o in ear slušama za po gradu, pozive i treneng ( 90% primjene ). To nije rasprava za audiofile, ali i u tom smislu bežične slušalice su jako napredovale i sve su bolje... u principu jako malo ljudi kuži razliku, čak i u idealnim uvjetima.


 Super ti je usporedba. "U usporedbi sa prosječnim slušalicama koje se inače isporučuju uz mobitele na žicu, ove su bomba". Dobro da nisi napisao "u usporedbi sa slušalicama koje možeš pronaći na smetlištu". Koliko duboko treba zakopati da bi se našlo nešto u usporedbi s čim će Airpods ispasti dobre?

Jedini problem je što ove ne dolaze uz mobitel nego ih moraš kupiti za 150€ ili 250€što je skuplje od mobitela uz kojeg dobiješ te slušalice s kojima ih uspoređuješ. I što je najgore, ne zvuče bolje.

No čak i da si u pravu, da Apple poklanja bluetooth slušalice koje bolje zvuče od bilo kojih žičanih, to opet nije opravdanje za ukidanje 3.5mm jacka.

15 godina
offline
Apple opet imao rekordan kvartal zahvaljujući potr

meni samo nije jasno tko kupuje ove 11 pro i 11 pro max iphone. 

Dakle 3 godina sa istim dizajnom i rulja to uzima. 

Apple za mene nije isti otkad nema Steve Jobsa to više nije to!

be Cool
Moj PC  
0 3 hvala 0
13 godina
offline
Re: Apple opet imao rekordan kvartal zahvaljujući
BlueMax kaže...
grzzi kaže...
BlueMax kaže...
MiH kaže...

Nikada nisam shvaćao famu oko ukidanja headphone jacka????????

Jednom kad sam prešao na bežićne (Airpods), puno putujuem, aerodromi itd..., nema natrag. Potpuni gamechanger. Koji jack?

 A dok je postojao 3.5mm jack nisi mogao koristiti BT slušalice?

Po kvaliteti zvuka ni jedne bluetooth slušalice ne mogu se ni približno usporediti sa žičanima. No tebe za kvalitetu zvuka svakako nije briga.

 zapravo zvuče jako dobro. za uvjete u kojima se koriste i u usporedbi sa prosječnim slušalicama koje se inače isporučuju uz mobitele na žicu, ove su bomba .


Dakle ne pričamo o hi fi dubiozama nego o in ear slušama za po gradu, pozive i treneng ( 90% primjene ). To nije rasprava za audiofile, ali i u tom smislu bežične slušalice su jako napredovale i sve su bolje... u principu jako malo ljudi kuži razliku, čak i u idealnim uvjetima.


 Super ti je usporedba. "U usporedbi sa prosječnim slušalicama koje se inače isporučuju uz mobitele na žicu, ove su bomba". Dobro da nisi napisao "u usporedbi sa slušalicama koje možeš pronaći na smetlištu". Koliko duboko treba zakopati da bi se našlo nešto u usporedbi s čim će Airpods ispasti dobre?

Jedini problem je što ove ne dolaze uz mobitel nego ih moraš kupiti za 150€ ili 250€što je skuplje od mobitela uz kojeg dobiješ te slušalice s kojima ih uspoređuješ. I što je najgore, ne zvuče bolje.

No čak i da si u pravu, da Apple poklanja bluetooth slušalice koje bolje zvuče od bilo kojih žičanih, to opet nije opravdanje za ukidanje 3.5mm jacka.

 s čim bi ih trebalo uspoređivati? sa hi fi slušalicama over ear ili studijskim? kao paket su top male sluške. samo po kvaliteti zvuka su lošije od sonija ili B&W koji koštaju slične pare, ali kao što sam rekao to će malo tko skužiti i znati cijeniti. Ostale karakteristike, dakle upotrebljivost i povezivanje su im bolje ... 

što se porta tiče, tebi je jasno da već za god ili dvije iPhone neće imat nikakav fizički utor? To će uskoro pratiti i ostali. I punjenje i povezivanje će uskoro postojati samo bežično. To je mainstream, jednostavno je tako.

15 godina
offline
Apple opet imao rekordan kvartal zahvaljujući potr

Baš sam pred tjedan dana istraživao BT slušalice za sebe jer su mi se stare pokvarile...airpods pro u HR koštaju 2400 kuna!! Valjda da su od zlata ne bi toliko trebale vrijediti. Našao sam slušalice od Ankera, soundcore, za 700kn, sličan dizajn, baterija na njima traje 7-8 sati, kutijica ima kapacitet za još 3 punjenja (dodatnih 20-ak sati), pune se putem USB-C-a i bežično. Jedino što nemaju je ANC (active noise cancelation). Kvaliteta zvuka je na solidnoj razini, definitivno osjetio drastičnu razliku naspram starih 30-ak € vrijednih slušalica. Trenutno ih nekih tjedan dana koristim, svaki dan po cca 2-3 sata, i kutijica još uvijek ima baterije, a sluške uvijek napunjene kad ih koristim. A s obzirom da se kutijica bežično puni, mogu je puniti i preko mobitela ako zapnem baš bez struje. Apple zbilja too much to naplaćuje... 

Stoja
Moj PC  
6 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Apple opet imao rekordan kvartal zahvaljujući
grzzi kaže...

 s čim bi ih trebalo uspoređivati? sa hi fi slušalicama over ear ili studijskim? kao paket su top male sluške. samo po kvaliteti zvuka su lošije od sonija ili B&W koji koštaju slične pare, ali kao što sam rekao to će malo tko skužiti i znati cijeniti. Ostale karakteristike, dakle upotrebljivost i povezivanje su im bolje ... 

što se porta tiče, tebi je jasno da već za god ili dvije iPhone neće imat nikakav fizički utor? To će uskoro pratiti i ostali. I punjenje i povezivanje će uskoro postojati samo bežično. To je mainstream, jednostavno je tako.

 Kao i uvijek, usporedit ih treba sa slušalicama koje isto ili slično koštaju. Imam bluetooth slušalice koje su po svim recenzijama najbolje bluetooth slušalice na tržištu i odgovorno tvrdim da žičane slušalice od 25$ imaju bolji zvuk.

Kako slušalice s baterijom mogu biti bolje povezive od slušalica koje možeš spojiti sa svakim uređajem koji proizvodi zvuk napravljenim u zadnjih 80 godina?

 

Je li tebi jasno da već postoji smartphone bez fizičkih utora i da po tom, kao i po većini drugih dizajnerskih rješenja, Apple će slijediti druge a ne drugi njega. Problem s vama ajfonašima je što za vas povijest počinja od iPhonea. Niti je ukidanje 3.5mm jacka (Oppo) nešto što je Apple izmislio (ako se ukidanje uopće može smatrati izumom), niti je prvi imao notch u ekranu (Essential), niti će biti prvi smartphone bez fizičkih tipki i utora (Meizu).

Apple, kao i uvijek, krade tuđe ideje i onda uspijeva posebnu vrstu ljudi uvjeriti kako su to njihove ideje. Meni je totalno nebitno čije su ideje nego jesu li dobre ili ne. Ni jednu od ovih nabrojanih ideja ne smatram dobrom pa sam u mogućnosti kupiti uređaj kakav mi paše. Ne treba mi neko nametati "ono što je za mene dobro". 

Poruka je uređivana zadnji put čet 30.1.2020 11:19 (BlueMax).
13 godina
offline
Re: Apple opet imao rekordan kvartal zahvaljujući
BlueMax kaže...
grzzi kaže...

 s čim bi ih trebalo uspoređivati? sa hi fi slušalicama over ear ili studijskim? kao paket su top male sluške. samo po kvaliteti zvuka su lošije od sonija ili B&W koji koštaju slične pare, ali kao što sam rekao to će malo tko skužiti i znati cijeniti. Ostale karakteristike, dakle upotrebljivost i povezivanje su im bolje ... 

što se porta tiče, tebi je jasno da već za god ili dvije iPhone neće imat nikakav fizički utor? To će uskoro pratiti i ostali. I punjenje i povezivanje će uskoro postojati samo bežično. To je mainstream, jednostavno je tako.

 Kao i uvijek, usporedit ih treba sa slušalicama koje isto ili slično koštaju. Imam bluetooth slušalice koje su po svim recenzijama najbolje bluetooth slušalice na tržištu i odgovorno tvrdim da žičane slušalice od 25$ imaju bolji zvuk.

Kako slušalice s baterijom mogu biti bolje povezive od slušalica koje možeš spojiti sa svakim uređajem koji proizvodi zvuk napravljenim u zadnjih 80 godina?

 

Je li tebi jasno da već postoji smartphone bez fizičkih utora i da po tom, kao i po većini drugih dizajnerskih rješenja, Apple će slijediti druge a ne drugi njega. Problem s vama ajfonašima je što za vas povijest počinja od iPhonea. Niti je ukidanje 3.5mm jacka (Oppo) nešto što je Apple izmislio (ako se ukidanje uopće može smatrati izumom), niti je prvi imao notch u ekranu (Essential), niti će biti prvi smartphone bez fizičkih tipki i utora (Meizu).

Apple, kao i uvijek, krade tuđe ideje i onda uspijeva posebnu vrstu ljudi uvjeriti kako su to njihove ideje. Meni je totalno nebitno čije su ideje nego jesu li dobre ili ne. Ni jednu od ovih nabrojanih ideja ne smatram dobrom pa sam u mogućnosti kupiti uređaj kakav mi paše. Ne treba mi neko nametati "ono što je za mene dobro". 

 Je, i xerox je bio prvi sa mišem i gui jem itd, poanta je da apple uglavnom prvi to implementira kako spada i da ljudi to žele i mogu koristiti. To tek tad postaje mainstream, ostali slijede, cijene padaju. Zato i stoje kako stoje.

air podsi su bežični i zvuče bolje od starih žičanih. Obzirom će se uskoro isporučivati uz iP standardno ( čim ukinu žičano punjenje ) za krajnjeg korisnika i za industriju bežičnih dodataka će to biti win. 

12 godina
offline
Re: Apple opet imao rekordan kvartal zahvaljujući
grzzi kaže...

 Je, i xerox je bio prvi sa mišem i gui jem itd, poanta je da apple uglavnom prvi to implementira kako spada i da ljudi to žele i mogu koristiti. To tek tad postaje mainstream, ostali slijede, cijene padaju. Zato i stoje kako stoje.

air podsi su bežični i zvuče bolje od starih žičanih. Obzirom će se uskoro isporučivati uz iP standardno ( čim ukinu žičano punjenje ) za krajnjeg korisnika i za industriju bežičnih dodataka će to biti win. 

 To što bežični Airpodsi zvuče bolje od starih žičanih (vjerovat ću ti na riječ jer ih nikad nisam paralelno uspoređivao) samo govori o žičanim Airpodsima.

Isporučivati će se uz iP standardno  (čitaj: bit ćeš ih prisiljen kupiti jer će iPhone uz standardno poskupljenje poskupiti i za cijenu Airpodsa) za krajnjeg mazohista će biti definitivni win. Zašto bi mi dozvolili izbor slušalica (recimo dosta jeftinijih, znatno boljih (zvuk, ANC) Sony WF-1000))

Ovo "cijene padaju" mi nije jasno. Cijena kojeg smartphonea u klasi je pala izlaskom novog modela? (bilo koji proizvođač)

Apple prvi to implementira kako spada - opet floskula. Ajmo pogledati samo ova tri nazovi featurea koje sam nabrojao.

Notch - po čemu je Appleov notch bolje implementiran od Essentialovog? Po tome što je veći?

Ukidanje 3.5mm - po čemu je Appleova implementacija ukidanja () 3.5mm jacka bolja? Dapače, Oppov bluetooth je standardni bluetooth koji ima nebrojeno više mogućnosti povezivanja od Applevog.

Ukidanje fizičkih tipki - Meizu već ima apsolutno funkcionalan (ako se smartphone bez 3.5mm, screen on/off i volume tipki može tako nazvati - ja to ne bi kupio) i što će to Apple u tom pogledu napraviti bolje?

 

 

13 godina
offline
Re: Apple opet imao rekordan kvartal zahvaljujući
BlueMax kaže...
grzzi kaže...

 Je, i xerox je bio prvi sa mišem i gui jem itd, poanta je da apple uglavnom prvi to implementira kako spada i da ljudi to žele i mogu koristiti. To tek tad postaje mainstream, ostali slijede, cijene padaju. Zato i stoje kako stoje.

air podsi su bežični i zvuče bolje od starih žičanih. Obzirom će se uskoro isporučivati uz iP standardno ( čim ukinu žičano punjenje ) za krajnjeg korisnika i za industriju bežičnih dodataka će to biti win. 

 To što bežični Airpodsi zvuče bolje od starih žičanih (vjerovat ću ti na riječ jer ih nikad nisam paralelno uspoređivao) samo govori o žičanim Airpodsima.

Isporučivati će se uz iP standardno  (čitaj: bit ćeš ih prisiljen kupiti jer će iPhone uz standardno poskupljenje poskupiti i za cijenu Airpodsa) za krajnjeg mazohista će biti definitivni win. Zašto bi mi dozvolili izbor slušalica (recimo dosta jeftinijih, znatno boljih (zvuk, ANC) Sony WF-1000))

Ovo "cijene padaju" mi nije jasno. Cijena kojeg smartphonea u klasi je pala izlaskom novog modela? (bilo koji proizvođač)

Apple prvi to implementira kako spada - opet floskula. Ajmo pogledati samo ova tri nazovi featurea koje sam nabrojao.

Notch - po čemu je Appleov notch bolje implementiran od Essentialovog? Po tome što je veći?

Ukidanje 3.5mm - po čemu je Appleova implementacija ukidanja () 3.5mm jacka bolja? Dapače, Oppov bluetooth je standardni bluetooth koji ima nebrojeno više mogućnosti povezivanja od Applevog.

Ukidanje fizičkih tipki - Meizu već ima apsolutno funkcionalan (ako se smartphone bez 3.5mm, screen on/off i volume tipki može tako nazvati - ja to ne bi kupio) i što će to Apple u tom pogledu napraviti bolje?

 

 

 One koje zvuče "znatno" bolje, zapravo marginalno bolje, uz lošiju funkcionalnost nisu jeftine. Industrija bežičnih slušalica se znatnije zakotrljala upravo ukidanjem 3.5mm jacka. Veća konkurencija dovodi do kvalitenijih proizvoda po nižim cijenama. Naravno sad svi nude kopiju appleovih, npr huawei su doslovno iskopirane, iako zvuče daleko lošije. Sličan pattern je oduvijek, jer netko mora početi izbacivati staru tehnologiju da bi se stvari kretale. Ne znači da je nova tehnologijua uvijek bolja po svim karakteristikama, kompromisi često postoje, ali ukupno gledajući donosi više prednosti. Tako se čekalo da apple izbaci floppy, pa cd, tipke na mobitelu, zamijeni skener prsta itd itd 


appleov notch ima smisla jer je u njemu zamijena za čitač otiska prsta koji je sigurniji. Opet implementacija tehnologije koju konkurencija odrađuje lošije . Essential ima čitač prsta na leđima šta je po meni grozno.

meizu zero ako na njega misliš, da ubije ova dva bezela bi što se konačne forme bio više manje to... očekujem bolju implementaciju bežičnog punjenja, više uređaja na istom padu, bolja iskoristivost, dodatne mogućnosti... apple već godinama odlaže izbacivanje bežičnog punjača jer ga ne mogu napraviti po svojim standardima. 

Uglavnom pokazalo se da znaju što rade i da tržište to prepoznaje i prati. Da se vratimo na temu, problematično je što europske tvrtke to i dalje ne razumiju, što sve više zaostaju u it-u, što se boje promjena i ne ulažu dovoljno u tehnologiju i ne smanje regulativu ili je barem ubrzaju. Slična se stvar događa sa autoindustrijom ... ista ekipa na ovom forumu pljuca apple i teslu. Njemačka auto industrija će zato lagano pratiti nokiu jer im tesla sve više odmiče po svim točkama, i u ai ju i u konceptu čitave platforme.

14 godina
offline
Apple opet imao rekordan kvartal zahvaljujući potr

Ako nekog zanima detaljniji prikaz o zadnjim Appleovim financijskim rezultatima ovdje ima to vrlo dobro prikazano:

 

A few notes on Apple’s latest record quarter

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Apple opet imao rekordan kvartal zahvaljujući
Zechina kaže...
southy kaže...
@Zeko, gdje si? Javi se da znamo da si dobro 😉

 

Ha gle, zbog ovakvih PR članaka prestajem raditi izlete na BUG. Ovo mi zvuči kao da Sandro citira Šukera (ne nogometaša, već bivšeg ministra financija), kad je optimistično govorio da nam rast (!) zaduživanja stagnira.

Jedino što se Sandro mudro ogradio da je ovo "tradicionalno financijski najsnažnije tromjesečje za Apple", ostalo je PR bullshit.

To za ove kvartalne amplitude i ti dobro znaš, pa sad usporedi prošlu i pretprošlu godinu na npr IDC (link). Nikako nije dobro, a kriza tek slijedi (5G itd).

Hvaliti se kvartalnim rastom je zbog toga sramotno, za bilo kog  - kad je u biti riječ o padu na godišnjoj razini od minimalno 0,2%. Kad se još uzme u obzir priča s Huaweijem  - glupost i sramota.
Drugo, tko god prati ovu "scenu" (mobile global market share i sl), zna da je Appleovo manipuliranje podacima postalo prejadno: prestaju iznositi (sakrivaju) podatke o modelima i sl, pa kad naprave akciju rasprodaje prastarih modela tipa "staro za novo", objave da je to zahvaljujući novom 11 Pro.
Što se pak tiče rasta prihoda per se, on ne može biti trajan bez ekvivalenta prodaje roba i usluga, odnosno postoje gabariti dokle je to moguće, a Apple balansira na rubu održivosti - jer mu se tržište konstantno sužava. Ono što nije napisano u članku da je dobar dio rasta prihoda uvjetovan specifičnim Trumpovim olakšicama; to bi ti bilo kao kad Šuker otpiše dugove nekoj Petrokemiji pa je ova sad u plusu (karikiram). Jedino što je ovdje bitno i točno napisano jest "
da se rast prihoda generira kroz usluge." - mudro je izostavljeno da perjanica, iPhone, više ne generira ni polovicu prihoda tvrtke. No, pogodovanje Appleu u USA direktno (i dugoročno!) uzrokuje inferiornost na drugim, bitno brže rastućim tržištima (prvenstveno Kina, Indija). 

Treće, testiranje inteligencije čitaoca je ovdje na granici uvredljivosti: "Rast prihoda Applea bio je najveći u Europi (+14%), dok je u Kini iznosio tek oko 3%." 

Kao prvo, kao što sam već rekao, na godišnjem nivou riječ je o blagom padu a ne rastu; nadalje, riječ je o čistoj manipulaciji brojkama - primjeti da je svaki postotak bez osnovice na koju se odnosi - balon kao Šukerov. 

Sad da to prevedemo ovdje: Europa je (kvantitativno) upola manje tržište od Kine. EU tek trećina. Kina ukupno ima veći rast od EU, kamo li Europe. Drugim riječima, riječ je o tržištu koje sigurno raste (road and belt...). Rast prihoda od 14% bilo gdje (u bilo koje segmentu) zvuči genijalno, no realno riječ je o globalnom gubitku tržišta - upravo onog koje je u razvoju, dok na "starim" tržištima dolazi do (neminovnog) zasićenja (za sve).

Evo ti jedan sličan, apsolutno točan i provjerljiv podatak: Dario Juričan je u prvom krugu predsj. izbora uvjerljivi pobjednik sa 40% glasova u Rumunjskoj! 

Nadam se da ćeš nastaviti jer unatoč tome što se ne slažemo ipak mi je zabavno voditi diskusije s tobom.

 

Što se teme tiče, čini mi se da ne želiš priznati da si bio u krivu i guraš svoj vlastiti PR Rast koji se navodi je worldwide neovisno o Kini, pomiri se s time.

 

 

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
5 godina
protjeran
offline
Apple opet imao rekordan kvartal zahvaljujući potr

Ovakvi rezultati ne čude, lijepo je Oleg Maštruko napisao kolumnu o Apple-u i fanovima, tko nije pročitao neka pročita u zadnjem Bug-u.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Apple opet imao rekordan kvartal zahvaljujući potr

Američki cirkus sa Huaweiem ipak spasio iPhone :D

 
2 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Apple opet imao rekordan kvartal zahvaljujući
PlayMaker10 kaže...

Američki cirkus sa Huaweiem ipak spasio iPhone :D

Je, moš misliti. Huawei i Apple su konkurencija u jako malom segmentu tržišta, više zarade na prodaji dodataka (i tu ne računam slušlice) nego može izgubiti radi konkurencije Huaweia. Huawei većinu uređaja prodaje u segmentu cijene u kojem Apple uopće nema uređaja (zasada). Naravno, to se odnosi na tržišta gdje je zabrana bila na snazi. Glavni razlozi pada i rasta su to što se ciklus zamjene uređaja povećao sa manje od 2 godine na više od 3 i što novi uređaji ne donose ništa posebno novoga. iPhone 11 je pogođen po nekim bitnim karakteristikama te po malo nižoj cijeni.

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
14 godina
offline
Re: Apple opet imao rekordan kvartal zahvaljujući
Riot kaže...

Ovakvi rezultati ne čude, lijepo je Oleg Maštruko napisao kolumnu o Apple-u i fanovima, tko nije pročitao neka pročita u zadnjem Bug-u.

 On svake 3-4 godine ponovi tu kolumnu. Daj mu 5000$ da uloži u bilo koje dionice. 100% ti je zagarantiran gubitak.

14 godina
odjavljen
offline
Apple opet imao rekordan kvartal zahvaljujući potr

Evo nešto za ansha i BlueMax :

 

 

 

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Apple opet imao rekordan kvartal zahvaljujući
Jakovp kaže...

Evo nešto za ansha i BlueMax :

 

 

 

Ajde pliz napisi u par rijeci poantu videa, ne mogu gledat trenutno..

8 godina
offline
Re: Apple opet imao rekordan kvartal zahvaljujući
Dead kaže...
Zechina kaže...

 A braco kako govoriš reka bi da je Apple na koljenima. A kad pogledam trenutno stanje Applea na njujorškoj burzi, 1400 milijardi USD, pitam se kako im to gotovo svakodnevno raste vrijednost. Nešto ti nije u redu s računanjem.

 

Isto kao i Nokia, dok naprasno nije izgubila tržište. ;)
A kad pukne recesija, sve balon dionice će se strmopisditi (ne samo Apple, već neko vrijeme se zna da su dionice tech perjanica daleko prenapumpane).

Od mega-Nokije je preživila samo telekomunikacija, pandan Appleovim cloud itd uslugama. Doduše, nitko više (pa ni Apple) neće popušiti da im dođe trojanski konj poput Elopa i rashjebe ekspresno sustav.

Da se razumijemo, neće Apple propasti (to da se i sami potrude bilo bi teško do nemoguće, obzirom na grabež keša u par desetljeća); ali Apple kakvog znamo bi mogao prestati postojati za 3-4 godine; već sada hardver više nije glavni nosioc biznisa. Dosta je da sprčkaju priču s 5G i da 'maše četvrti kvartal ove godine. Postat će ko Xbox, da ih nitko izvan USA ne doživljava ozbiljno. Jbt u Japanu gdje se su se nametnuli kao standard (zbog bolesnih okolnosti: opakog milijardera a zaljubljenika u ajfon), pada im ugled bolesno.

 
2 1 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Apple opet imao rekordan kvartal zahvaljujući
Pa nista, kaze konacno bt slusalice koje zvuce vrhunski, pa me zanima sto bluemax misli o tome.
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
5 godina
offline
Apple opet imao rekordan kvartal zahvaljujući potr

mojsije,isus,muhamed,apple

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Apple opet imao rekordan kvartal zahvaljujući
Jakovp kaže...

Evo nešto za ansha i BlueMax :

 

 

 

 Hebiga, ovo bi morao kupiti kako bi isprobao. A kupiti još jedne slušalice bi značilo da mi je žena u pravu kad kaže da sam lud.

Samo ovdje moram napomenuti dvije stvari:

1. Linusu u usporednom testu po pitanju zvuka pobjedu odnose Bose QC35 II. Po mojim mjerilima ne ulaze ni u top 10. Ukusi su različiti i što je još bitnije, glave su različite a kod slušalica to čini ogromnu razliku. On u videu kaže kako voli da mu headband stoji nagnut unatrag. Nemaš tu što voljeti nego ih namještaš onako kako najbolje zvuče a proizvođači se zakretanjem drivera trude da to bude u položaju kad ti je headband točno okomito.

2. Čak i da je Linusov sud kako su ovo "napokon bežične slušalice koje odlično zvuče" to ne znači da zvuče bolje od žičanih. To znači točno ono što sam napisao, da do sad ni jedne nisu zvučale dobro. One su praktične, ANC je super stvar i dovoljno su dobre za namjenu tj. slušanje glazbe "u hodu". Za vani i ja uzmem bluetooth slušalice ali za po doma imam 7-8 pari boljih. U biti nemam ni jedne koje gore zvuče od WH1000xm3.

 

 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice