Apple za 2021. godinu sprema nekoliko ARM Macbooko

poruka: 3
|
čitano: 1.372
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Apple za 2021. godinu sprema nekoliko ARM Macbooko".
12 godina
offline
Apple za 2021. godinu sprema nekoliko ARM Macbooko

Ovo je cisti BS. Da im samo Intel predstavlja trn u oku okrenuli bi se AMD-u kao alternativnom dobavljacu. Lako bi bilo izdati dva modela s razlikom samo u CPU. Vjerujem da bi im AMD ponudio i znacajne popuste radi imagea i marketinga koje bi im takvo partnerstvo donijelo.

 

Ovdje se prvenstveno radi o megapohlepi i opsesivnoj zelji za potpunom kontrolom kroz umjetno stvorenu ekskluzivnost, a to se najbolje postize ako imas sto vise komponenti custom (inhouse) made.

Moj PC  
2 2 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Re: Apple za 2021. godinu sprema nekoliko ARM Macb
AMD na laptopima je do ove godine bio teški shit, tek sa novim procesorima su postali zanimljivi za high end marke.

Apple ARM procesori su brzi od Intelovog mobilnih, troše manje i znatno su jeftiniji. To je no-brainer, isplati se doraditi macOS da podržava ARM
The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
Moj PC  
1 2 hvala 0
12 godina
offline
Re: Apple za 2021. godinu sprema nekoliko ARM Macb
southy kaže...
AMD na laptopima je do ove godine bio teški shit, tek sa novim procesorima su postali zanimljivi za high end marke.

Apple ARM procesori su brzi od Intelovog mobilnih, troše manje i znatno su jeftiniji. To je no-brainer, isplati se doraditi macOS da podržava ARM

Pa i glasine su da planiraju prijeci na ARM arhitkturu slijedece godine, a ne lani. AMD ove, a niti slijedece nije shit na laptopima. Problem je sto im AMD nije zanimljiv jer se kosi s njihovom vendor lock-in politikom. Koristim i MBP i iPhone te znam koliko Apple mrzi kompatibilnost sa bilo kime drugim. Dok cijeli svijet u vecoj ili manjoj mjeri tezi prema standardima, Apple samo gleda kako ih izbjegavati. To mi je najveca zamjerka koji imam unatoc fenomenalnom HW-u.

 

Masa ljudi se po raznim forumima sjeca kako je to bilo kada su presli sa powerPC na Intel i koje je to sve probleme donijelo te ne zele ponoviti to iskustvo.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice