AMD Radeon Software Adrenalin Edition 2020 - Perfo

poruka: 62
|
čitano: 14.933
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "AMD Radeon Software Adrenalin Edition 2020 - Perfo".
5 godina
online
AMD Radeon Software Adrenalin Edition 2020 - Perfo

pomoć: susjed i ja posjedujemo 5700 xt., nakon instalacije novih 2019 i 2020 drivera igre se ruše, ostaju crni ekrani, ma sve moguće komplikacije.

 

nakon instalacije drivera, sve je ostalo default i meni i njemu.

 

povratkom na starije drivere, prije 2019 sve i dalje normalno radi, bez ikakvih rušenja...

 

što ugasiti ili upaliti da radi normalno?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
AMD Radeon Software Adrenalin Edition 2020 - Perfo
Yippee ki-yay, motherfucker! :)
Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
online
Re: AMD Radeon Software Adrenalin Edition 2020 - P

Jesam i isti vrag. Izbacivanje iz igre unutar 10 minuta. Crni ekran. I vise nemogu pristupiti do kompa. Samo reset pomaze

4 godine
offline
Re: AMD Radeon Software Adrenalin Edition 2020 - P
boxer kaže...

 "Fenomenalni su im i ovi novi driveri koji "ispravljaju" njesra koja su došla sa ovim novim ušminkanim sučeljem... Baš jučer mi stigla PowerColor RX5700 XT i sve fino postavio, instalirao te drivere i na prvu divim se novom sučelju koje je svemirski brod u usporedbi sa Nvidijom... No mojem veselju je brzo došao kraj... Krenuo igrat RDR2 kad ono "freeSync" ne šljaka... Izašao iz RDR2, pokrenuo Anthem, FreeSync ne šljaka... Nakon par pokušaja sa drugim igrama izbrisao sam sa DDU drivere, instalirao 19.2.1 i FreeSync radi ko bebica...  Od kad je Nvidia dala podršku za FreeSync nikad nisam imao problema sa istim, radio ko beba... Stavim AMDovu grafu i najnovije drivere i FreeSync u banani... Čovjek bi rekao da će prije Nvidia zahebat nešt sa FreeSyncom pošto nije njihova tehnologija, kad ono ADM zahebe sa vlastitom... 

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.12.2019 3:45 (NoDe31).
15 godina
offline
AMD Radeon Software Adrenalin Edition 2020 - Perfo

Ma to je sa svakim driverima, nabacano je mnogo toga i uvijek se desi da nešto nekome ne valja ili ne radi. Bitno je da nema velikih problema kao rušenja drivera, izbacivanja iz igre i sl. Često krpaju zakrpe i do sada se nije desilo da neka verzija drivera nema spisak problema. 

 

Meni doduše 99% radi OK, no primijetio sam da mi se u Diablu 3 kada uključim Enhanced Sync desi da prilikom alt taba igra postane neresponzivna. 

Yippee ki-yay, motherfucker! :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Radeon Software Adrenalin Edition 2020 - P
NoDe31 kaže...
boxer kaže...

 "Fenomenalni su im i ovi novi driveri koji "ispravljaju" njesra koja su došla sa ovim novim ušminkanim sučeljem... Baš jučer mi stigla PowerColor RX5700 XT i sve fino postavio, instalirao te drivere i na prvu divim se novom sučelju koje je svemirski brod u usporedbi sa Nvidijom... No mojem veselju je brzo došao kraj... Krenuo igrat RDR2 kad ono "freeSync" ne šljaka... Izašao iz RDR2, pokrenuo Anthem, FreeSync ne šljaka... Nakon par pokušaja sa drugim igrama izbrisao sam sa DDU drivere, instalirao 19.2.1 i FreeSync radi ko bebica...  Od kad je Nvidia dala podršku za FreeSync nikad nisam imao problema sa istim, radio ko beba... Stavim AMDovu grafu i najnovije drivere i FreeSync u banani... Čovjek bi rekao da će prije Nvidia zahebat nešt sa FreeSyncom pošto nije njihova tehnologija, kad ono ADM zahebe sa vlastitom... 

Vještičine vražbine u vidu zloglasnih ATI drivera još uvijek kao sjena prate i AMD tvrtku.

Ehh super su ti Adrenalin edicija drivera.. kažu da će nakon još par ispravaka bugova, otkriti sasvim nove bugove. :-D

15 godina
offline
Re: AMD Radeon Software Adrenalin Edition 2020 - P
boxer kaže...

Ma to je sa svakim driverima, nabacano je mnogo toga i uvijek se desi da nešto nekome ne valja ili ne radi. Bitno je da nema velikih problema kao rušenja drivera, izbacivanja iz igre i sl. Često krpaju zakrpe i do sada se nije desilo da neka verzija drivera nema spisak problema. 

 

Meni doduše 99% radi OK, no primijetio sam da mi se u Diablu 3 kada uključim Enhanced Sync desi da prilikom alt taba igra postane neresponzivna. 

Čuj bitno je da se driveri ne ruše, da nema izbacivanju iz igara?! A ostalo se može je li podnositi, to što vidiš čovjekovu ruku u gornejm desnom ekranu a tijelo se okreće kao sekundara na satu to nije bitno toliko.

Meni da se dese dva problema kao što korisnici ovdjegovore, treći put kada bi mi se desilo letjelo bi to čudo iz računara pa ne znam, da je od zlata.

15 godina
offline
Re: AMD Radeon Software Adrenalin Edition 2020 - P
Envy kaže...

Čuj bitno je da se driveri ne ruše, da nema izbacivanju iz igara?! A ostalo se može je li podnositi, to što vidiš čovjekovu ruku u gornejm desnom ekranu a tijelo se okreće kao sekundara na satu to nije bitno toliko.

Meni da se dese dva problema kao što korisnici ovdjegovore, treći put kada bi mi se desilo letjelo bi to čudo iz računara pa ne znam, da je od zlata.

 Sadašnji driveri i softver su im svjetlosnu godinu ispred onoga što su bili. Tko je duže koristio AMD grafičke to može posvjedočiti. No, mušice su neminovne zato sam napisao da nekada krpaju zakrpe.

Da, bitno je da nema velikih bugova koji će izazvati kršenje drivera i sl. što će ih napraviti neupotrebljivim.  No daj mi reci tko nema problema  sa driverima? Da pogodim NVIDIA?   Yeah right, imao sam i NVIDIU i sve o čemu pričaš sam doživio, a najgori slučaj je bio driver stopped working. 

 

Super za tebe što si se riješio AMD-a, no koga briga kada nisi realan. 

Yippee ki-yay, motherfucker! :)
15 godina
offline
Re: AMD Radeon Software Adrenalin Edition 2020 - P
boxer kaže...
Envy kaže...

Čuj bitno je da se driveri ne ruše, da nema izbacivanju iz igara?! A ostalo se može je li podnositi, to što vidiš čovjekovu ruku u gornejm desnom ekranu a tijelo se okreće kao sekundara na satu to nije bitno toliko.

Meni da se dese dva problema kao što korisnici ovdjegovore, treći put kada bi mi se desilo letjelo bi to čudo iz računara pa ne znam, da je od zlata.

 Sadašnji driveri i softver su im svjetlosnu godinu ispred onoga što su bili. Tko je duže koristio AMD grafičke to može posvjedočiti. No, mušice su neminovne zato sam napisao da nekada krpaju zakrpe.

Da, bitno je da nema velikih bugova koji će izazvati kršenje drivera i sl. što će ih napraviti neupotrebljivim.  No daj mi reci tko nema problema  sa driverima? Da pogodim NVIDIA?   Yeah right, imao sam i NVIDIU i sve o čemu pričaš sam doživio, a najgori slučaj je bio driver stopped working. 

 

Super za tebe što si se riješio AMD-a, no koga briga kada nisi realan. 

Zašto nisam realan. Koristio sam ATI HD4670 i bila je to kao što sam rekao jedna od najprodavanijih grafulja ikada (možda odmah poslije GeForce 2 MX-ice). Dobio sam poslije pravog AMD-a HD5670 koji mi je davao možda 4% perfomanse od predhone serije i sledeća isto tako tj HD6670, ili kako se već nazivala.
Sa tim srednjim razredom (danas bi to bio GTX1066, ili RTX 1060) uvijek si dobivao mačka u vreći ili si glavu zabio kao noj u pjesak. Barem sam se ja tako osjećao.

 

Bitan je i brand. Sa Sapphireom nisam niakda imao problema (osim onih nativnih problema koje pogode sve modele kao npr. ovaj uzrok sa driverima), a Asusovih kartica sam ljudima promjenio tonu jednu. Sad opet statistika je kurva od nauke.

Nvidia nije tako istančana firma kao što je to recimo Intel, pogotovo kada se sjetim Nvidijinih čipsetova na pločama za AMD-ove procesore. Radi/ne radi, kao božićna jelka. Ali šta se desilo u međuvremenu ne znam.. (valjda propast ATI-a).. koristim Quadrovke i možda zato nisam osjetio dugo neki problem.

Ja bi ili sačekao malo da padne cijena i uvijek kupio top model tipa RTX 2080Ti ili bi se sa integriranom grafuljom igrao nekih starih igara. Ali to dođe kasnije sa godinama. Prije toga je uvijek u svemu u životu neko vaganje nečega.

4 godine
offline
Re: AMD Radeon Software Adrenalin Edition 2020 - P
Da vidimo... FreeSync izbagiran... Prošlu reviziju nije uopšte radio, sad malo radi, malo ne... AC odyssey DLC ima ozbiljnih problema sa Navi karticama, do te mjere da neki ne mogu ni igrat DLC... Auto OC luduje do te mjere da overvolta GPU na 1.200v bez ikakve potrebe i puca Junction temp preko 95°c i nakon toga throttla da kompenzira...(Još uvijek stoji u "known bugs"),Voltaza na memorijskom kontroleru je uvijek na max ako imaš 144Hz ili 75Hz monitor, bez obzira što je komp u idleu, naravno ako grafa ima 0 vent opciju idle temp ide preko 60°c... Pola AMDovih ficera je neupotrebljivo... "Enhanced Sync" = Stutter Fest... RIS neupotrebljiv u DX11 naslovima... "Radeon Boost" je isto Blur fest kao i DLSS, al kod DLSSa možeš uključit Nvidijinu verziju RISa na svim naslovima pa donekle kompenzira, RIS naravno ne radi na DX11 naslovima... Jel moram dalje? Uostalom, znatiželjni mogu posjetit AMDov službeni forum pa da vide što su ozbiljni problemi sa driverima, ukoliko nisu vlasnici istih... Ja jesam pa to sve osjećam na vlastitoj koži...
Poruka je uređivana zadnji put pet 27.12.2019 17:39 (NoDe31).
14 godina
offline
Re: AMD Radeon Software Adrenalin Edition 2020 - P
Kod mene također problem s novim driverima. Division 2 ne radi u full screenu, crni ekran. Alt enter, window mode normalno radi.
Unistall i povratak na 2019. sve uredno radi. Kartica je 5700 xt. Mislim da je do frekvencije osvježavanja, ali nemam bas sad vrimena za testiranje kad stari driveri dobro rade.
On hold.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Radeon Software Adrenalin Edition 2020 - P
NoDe31 kaže...
Da vidimo... FreeSync izbagiran... Prošlu reviziju nije uopšte radio, sad malo radi, malo ne... AC odyssey DLC ima ozbiljnih problema sa Navi karticama, do te mjere da neki ne mogu ni igrat DLC... Auto OC luduje do te mjere da overvolta GPU na 1.200v bez ikakve potrebe i puca Junction temp preko 95°c i nakon toga throttla da kompenzira...(Još uvijek stoji u "known bugs"),Voltaza na memorijskom kontroleru je uvijek na max ako imaš 144Hz ili 75Hz monitor, bez obzira što je komp u idleu, naravno ako grafa ima 0 vent opciju idle temp ide preko 60°c... Pola AMDovih ficera je neupotrebljivo... "Enhanced Sync" = Stutter Fest... RIS neupotrebljiv u DX11 naslovima... "Radeon Boost" je isto Blur fest kao i DLSS, al kod DLSSa možeš uključit Nvidijinu verziju RISa na svim naslovima pa donekle kompenzira, RIS naravno ne radi na DX11 naslovima... Jel moram dalje? Uostalom, znatiželjni mogu posjetit AMDov službeni forum pa da vide što su ozbiljni problemi sa driverima, ukoliko nisu vlasnici istih... Ja jesam pa to sve osjećam na vlastitoj koži...

Ako cemo bit realni, grafe su im uvijek bile poluproizvodi. Imao sam ih puno, sta ATI sta AMD, i uvijek sranja. 

8 godina
offline
Re: AMD Radeon Software Adrenalin Edition 2020 - P
Nikad problema sa Ati-Amd grafama, nikad ni jedna crkla od kraljeva 1800xtx,1950xtx, pa nadalje hd3870, toxic hd 4890, hd 7970, r9 290x i sad rx 580, ako driver ne valja vrati se na stari i gotovo. Probo nove, cpu skace na 15%, vratio se na stare i gle cuda sve radi, dok nove ne srede ostajem na 19.11.3. Imao sam i 6 nvidia grafa, nikakvih problema, osim ponekad, opet gle cuda, sa driverima, i zato ne kenjajte o driverima nego nazad na stare dok ove ne popeglaju......
Zaboravio sam dodat 9600gt te 9800pro, takode vrh grafe, al ko ih se sjeca, davno je to bilo. Uvijek su za iste pare davale vise performansi od konkurenta.
Poruka je uređivana zadnji put pet 27.12.2019 22:55 (xfire975).
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: AMD Radeon Software Adrenalin Edition 2020 - P
ansha kaže...

Ako cemo bit realni, grafe su im uvijek bile poluproizvodi. Imao sam ih puno, sta ATI sta AMD, i uvijek sranja. 

Šteta jer su "hardverski" u pravilu skoro uvijek bile nešto jače..

4 godine
offline
Re: AMD Radeon Software Adrenalin Edition 2020 - P
xfire975 kaže...
Nikad problema sa Ati-Amd grafama, nikad ni jedna crkla od kraljeva 1800xtx,1950xtx, pa nadalje hd3870, toxic hd 4890, hd 7970, r9 290x i sad rx 580, ako driver ne valja vrati se na stari i gotovo. Probo nove, cpu skace na 15%, vratio se na stare i gle cuda sve radi, dok nove ne srede ostajem na 19.11.3. Imao sam i 6 nvidia grafa, nikakvih problema, osim ponekad, opet gle cuda, sa driverima, i zato ne kenjajte o driverima nego nazad na stare dok ove ne popeglaju......
Zaboravio sam dodat 9600gt te 9800pro, takode vrh grafe, al ko ih se sjeca, davno je to bilo. Uvijek su za iste pare davale vise performansi od konkurenta.

 Ova ti je dobra... Čisto primjera radi, problem sa pregrijavanjem VRAMa u idleu na 75Hz i 144Hz monitorima (radi maximalnog napona na čipovima bilo u loadu ili idleu) datira od izlaska Navi kartica i na službenom AMD forumu ima jedna velika tema u kojoj se ljudi žale na 60°c+ u idleu od samog izlaska pa do dana današnjeg... Na što točno da vratim drivere? Na reviziju prije navi kartica? Da, rješenje je uključit ventove da rade u idleu, al koja je onda poanta 0 RPM fičera? RTXica ima isti taj fičer, 45°c je max temp u idleu... Uostalom sigurno nije zdravo u idleu filat čipove i VRAM kontroler sa naponom namjenjenom loadu...

Ljudi mjesecima ne mogu igrat AC Odyssey DLC na Navi karticama jer su driveri toliko dobri... TEMA datira iz devetog mjeseca za zadnjom prijavom da DLC ne radi sa 26.12.2019... Na što da se ti ljudi vrate nazad? Sva sreča pa sam ga ja prošao sa RTXicom...

 

Dobro da nisam prodao RTXicu jer kako mi se čini ide nazad u kantu, a ova na njušku..

 

 

 

Normalno+ponašanje+VRAMa Normalno+ponašanje+VRAMa
VRAM+bug+na+144Hz VRAM+bug+na+144Hz
Poruka je uređivana zadnji put sub 28.12.2019 10:59 (NoDe31).
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Radeon Software Adrenalin Edition 2020 - P

To nije bug, i ništa se ne "pregrijava". Pregrijavalo bi se kad bi išlo preko 100 stupnjeva. A i do sada su AMD grafičke dizale brzinu memorije u slučaju HRR ili multi monitor setupa.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
4 godine
offline
Re: AMD Radeon Software Adrenalin Edition 2020 - P
Jakovp kaže...

To nije bug, i ništa se ne "pregrijava". Pregrijavalo bi se kad bi išlo preko 100 stupnjeva. A i do sada su AMD grafičke dizale brzinu memorije u slučaju HRR ili multi monitor setupa.

 Hebiga nisam toliko dugo u AMD taboru da mi ovakve gluposti pojedu mozak, pa da ih umjesto "bug" zovem "fičer"... Za mene je 60°c na VRAMu u stanju mirovanja "pregrijavanje"  i "bug", jer to može bit normalno samo nekom kome je AMDov marketing pojeo mozak... Čak se ni večina korisnika RX5700XT ne slaže sa tobom, samo pogledaj temu na službenoj stranici... BTW ne diže ni takt ni napon na VRAMu, već ga uopšte ni ne spušta nego ga drži kao da je u full loadu...

 

I ovaj glitch u RDR2 je za AMD fanatike "fičer" koji se vuče unazad nekoliko revizija... Naravno problem je rješiv sa DDUom i rollback na 19.9.2... Bit će kod vaš teškaša u AMDovom taboru DDU je glavni alat na kompu... 

I+ovo+je+"fičer" I+ovo+je+"fičer"
Poruka je uređivana zadnji put sub 28.12.2019 12:41 (NoDe31).
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Radeon Software Adrenalin Edition 2020 - P
NoDe31 kaže...
Jakovp kaže...

To nije bug, i ništa se ne "pregrijava". Pregrijavalo bi se kad bi išlo preko 100 stupnjeva. A i do sada su AMD grafičke dizale brzinu memorije u slučaju HRR ili multi monitor setupa.

 Hebiga nisam toliko dugo u AMD taboru da mi ovakve gluposti pojedu mozak, pa da ih umjesto "bug" zovem "fičer"... Za mene je 60°c na VRAMu u stanju mirovanja "pregrijavanje"  i "bug", jer to može bit normalno samo nekom kome je AMDov marketing pojeo mozak... Čak se ni večina korisnika RX5700XT ne slaže sa tobom, samo pogledaj temu na službenoj stranici... BTW ne diže ni takt ni napon na VRAMu, već ga uopšte ni ne spušta nego ga drži kao da je u full loadu...

 

I ovaj glitch u RDR2 je za AMD fanatike "fičer" koji se vuče unazad nekoliko revizija... Naravno problem je rješiv sa DDUom i rollback na 19.9.2... Bit će kod vaš teškaša u AMDovom taboru DDU je glavni alat na kompu... 

 

Pa zašto misliš da je 60C na VRAMu puno? Grafičke imaju relativno slabo rješeno hlađanje tog dijela, pogotovo u idle, jer grafičke ne pale ventilatore do 60C.

 

A baš si uzeo RDR2 kao primjer, rockstar je zajebao sve što je mogao zajebati, jedan od gorih launcheva. Bude se ispravilo.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
4 godine
offline
Re: AMD Radeon Software Adrenalin Edition 2020 - P
Jakovp kaže...
NoDe31 kaže...

 

Jakovp kaže...

 

Pa zašto misliš da je 60C na VRAMu puno? Grafičke imaju relativno slabo rješeno hlađanje tog dijela, pogotovo u idle, jer grafičke ne pale ventilatore do 60C

 

 

.

A baš si uzeo RDR2 kao primjer, rockstar je zajebao sve što je mogao zajebati, jedan od gorih launcheva. Bude se ispravilo.

"This problem is common in Radeon cards, but depends on what monitor you are using.

For example, I have a Radeon Rx 570 and a Geforce GTX 960 and two monitors, Viewsonic xg2401 and LG 27gl850, and this is what I've tested:

 

Radeon Rx 570 + Viewsonic xg2401 144hz = Memory 300 mhz

Radeon Rx 570 + Viewsonic xg2401 120hz = Memory 1750 mhz

 

Radeon Rx 570 + LG 27gl850 144hz = Memory 1750 mhz

Radeon Rx 570 + LG 27gl850 120hz = Memory 300 mhz

 

 

- Geforce GTX 960 + Viewsonic xg2401 144hz = Memory 415 mhz

- Geforce GTX 960 + Viewsonic xg2401 120hz = Memory 415 mhz

 

- Geforce GTX 960 + LG 27gl850 144hz = Memory 415 mhz

- Geforce GTX 960 + LG 27gl850 120hz = Memory 415 mhz

 

My Radeon card works fine at 144hz with the Viewsonic monitor but at 120hz the memory goes full speed.

Same Radeon card with LG monitor do the opposite, at 144hz memory goes full speed and at 120hz works fine.

 

The geforce card works fine with both monitors no matter the frecuency.

 

Therefore, it's obvious the Radeon card don't work properly with certain monitors and do well with others, and THIS IS NOT THE EXPECTED BEHAVIOUR FOR THE MEMORY CLOCK.

 

AMD should put more attention to bugs like this and stop adding useless features that nobody cares about to their adrenaling drivers."

 

Covjek fino objasnio... To ponašanje može bit normalno samo kroničnom AMD fanatiku i samo njemu... KLIK

 

Što pak se RDR2 tiče, odlčna igra za primjer... Pošto rollback na 19.9.2 popravlja problem znači da je problem u driverima, a isti taj problem stoji  gotovo 3 mjeseca nakon tih starih drivera...

Poruka je uređivana zadnji put ned 29.12.2019 17:34 (NoDe31).
15 godina
offline
Re: AMD Radeon Software Adrenalin Edition 2020 - P
Envy kaže...

 

Bitan je i brand. Sa Sapphireom nisam niakda imao problema (osim onih nativnih problema koje pogode sve modele kao npr. ovaj uzrok sa driverima), a Asusovih kartica sam ljudima promjenio tonu jednu. Sad opet statistika je kurva od nauke.

 I sam sam imao spletom prilika samo Sapphire i nisam imao problema. 

Yippee ki-yay, motherfucker! :)
15 godina
offline
Re: AMD Radeon Software Adrenalin Edition 2020 - P
boxer kaže...
Envy kaže...

 

Bitan je i brand. Sa Sapphireom nisam niakda imao problema (osim onih nativnih problema koje pogode sve modele kao npr. ovaj uzrok sa driverima), a Asusovih kartica sam ljudima promjenio tonu jednu. Sad opet statistika je kurva od nauke.

 I sam sam imao spletom prilika samo Sapphire i nisam imao problema. 

Osim sa činjenicom kada je AMD (tada je ATI postojao i držao je HD4670 grafulju) odlučio da zbog 80 MB koda izbaci podršku za HD4xxx seriju, a naredna HD5xxx serija pod AMD-ovim brandom imala je max 4% povećanje u performansama.

Pa onda problemi sa nekakvom Insider verizijom Windowsa gdje sam skontao da moram drivere držati na D disku. Inače mi lik nije htio prodati tu grafulju (mislim fin informatički dućan koji dan i danas radi) jer sam imao no-name 400W napajanje. A na kutiji fino piše da treba 400W napajanje (nije istaknuto kakvo). Da ne duljim, radila je i sa 300W napajenjem.

 

I pazi ovo, jer slijedi priča: Genijalci u tom shopu i sam direktor/vlasnik (koji misli da je Gordon Moore lično) meni popuju da li mi ATX konektor ima 24 ili 20 pinova (nakon što sam slagao da sam dobio Antec-ovo napajanje od 550W). I pazi dalje. Ljudi mi i dalje pokušavaju reći da je ta dodatna 4 konetora služi za napajnje grafičke (!!!) a ja njima fino kažem da nije tako nego da odu na ATX specifikaciju i nek vide čemu služe tj. za napajnje dodatnih FireWire sučelja i sl.
Lik mi je prodao grafulju i tako me ponizio da je otpakovao Sapphire grafičku da on proba na svojoj kofiguraciji i da kaže "izvoli i eto vidi da radi, a ako ne bude radilo - ne vrijedi garancija".

Eh onda meni pukne film a ja kao pripremljen za nekakvo izlagenje na fakultetu počnem redom.. "Dvojica servisera nemaju pojma.. rade stvari koje se ne rade od Windowsa 98.. bla bla.. bilo je ono prva knedla koju je vlasnik progutao. Onda puknem po ATX specifikaciji, čemu služe dodatna 4 pina. Tu je već razjapio usta a onda je tek slijedio pravi šok. Izvadim i čekić i odvijač. Pa kažem redom Ili ću je sad razbiti ovu GPU-ku a platiti neću pa ćemo se po sudovima ganjati ili ću uraditi ovo: Skinem aktivno hlađenje i postavim onaj Artic Coolin S2 pasivni cooler. Onako sve strpam u ruksak (on u međuvremenu "nemoj masnim rukama po pinovima", "ti ćeš to platiti a da znaš da garancija ne važi".) bacim mu na stol ona 4 GB RAM-a i kažem: ova konfiguracija ide na 300W napajanje a crkne li, dobit ću novu. I onad lagano izađem, i nježno zatvaram vrata pa onda ih otvorim i kako sam izlazio svom silinom sam zalupio vrata da se cijeli izlog zaljuljao.
Uglavnom taj vlasnik je kao pokušao da bude fin i da se suzdržaje od bijesa, diplomatski pokušavao da mi prijeti a u suštini primitivizam mu curi kao voda u izrešetan čamac.

Sapphire na pasivnoj konfiguraciji radi i dan danas (od prošle godine prodata za 200 kuna novom vlasniku) i to na pasivnom hlađenju, na 400W no-name napajanju na kojem je 8cm ventilator zamjenjen Noctuom sa onim ULVM otpornikom gdje de facto ne možeš čuti ventilator (5db je buka (otkucaji srca da sada čuješ u mirnom stanju su 7 dB). Nije zgoreg ni napomenuti da je i AMD 5000+ hlađen pasivno. Na ogromno čudo od Coolera zakalemio sam još nenakvih coolera i sve to držao vodilicama da mi 2-3 kg aluminija ne slome ploču.
Nikada ništa nije igorio.

A moram priznati da sam se toj ATI-jevki jako radovao. Igrao sam tada Hard Track Simulator i baš je bilo ugodno gledati kako se fino ljulja ona kabina od šlepera.

13 godina
offline
Re: AMD Radeon Software Adrenalin Edition 2020 - P
Envy kaže...
NoDe31 kaže...ee
boxer kaže...

 "Fenomenalni su im i ovi novi driveri koji "ispravljaju" njesra koja su došla sa ovim novim ušminkanim sučeljem... Baš jučer mi stigla PowerColor RX5700 XT i sve fino postavio, instalirao te drivere i na prvu divim se novom sučelju koje je svemirski brod u usporedbi sa Nvidijom... No mojem veselju je brzo došao kraj... Krenuo igrat RDR2 kad ono "freeSync" ne šljaka... Izašao iz RDR2, pokrenuo Anthem, FreeSync ne šljaka... Nakon par pokušaja sa drugim igrama izbrisao sam sa DDU drivere, instalirao 19.2.1 i FreeSync radi ko bebica...  Od kad je Nvidia dala podršku za FreeSync nikad nisam imao problema sa istim, radio ko beba... Stavim AMDovu grafu i najnovije drivere i FreeSync u banani... Čovjek bi rekao da će prije Nvidia zahebat nešt sa FreeSyncom pošto nije njihova tehnologija, kad ono ADM zahebe sa vlastitom... 

Vještičine vražbine u vidu zloglasnih ATI drivera još uvijek kao sjena prate i AMD tvrtku.

Ehh super su ti Adrenalin edicija drivera.. kažu da će nakon još par ispravaka bugova, otkriti sasvim nove bugove. :-D

 eto ja ga lijepo pohvali. eto ti problema lijepo sam povukao taj novi softwer editione 2020 radilo,ali imam esetnod security. i prvi put kada sam povukao driver za grafu rx5700xt,i kad sam usao u njega i upoznavao,eset mi non stop blokirao neke prijetnje,i srusili mi se windowsi. iskreno morao sam nove da instaliram.nakon instaliranja opet novi softwer instaliram za grafu istu.opet udem u njega no eset mi opet salje poruke,a isto tako i wndowsi stalno neki eror i pokusao sam da igram igru i igram i odjednom mi se ugasi displej i ispise nema signala a comp radi.i nista restartam ponovo racunalo.i izbrisem od amd taj novi iz 2020 softwer i skeniram s esetom i nade mi brdo prjetni i to u windows boot restartami upalim racunalo. i idem ponovo s amd stranice skinuti program i pri instalaciji mi windowsi ne daju instalaciju,kao da moram nac program za tu verziju windowsa.nije mi jasno.Imali tko od vas tu neku grafu od xr5700xt,i imali takvih problema s tim 2020 novim softverom...

5 godina
online
Re: AMD Radeon Software Adrenalin Edition 2020 - P

vrati na 19.9.1 i budi na miru...

14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Radeon Software Adrenalin Edition 2020 - P
Pa dobro pa posalji taj eset u kurac vise, mislim da je ocito u cemu je problem. Kod frenda je to sranje blokiralo komplet pristup netu, nisam mogao vjerovati.
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
15 godina
offline
Re: AMD Radeon Software Adrenalin Edition 2020 - P
Jakovp kaže...
Pa dobro pa posalji taj eset u kurac vise, mislim da je ocito u cemu je problem. Kod frenda je to sranje blokiralo komplet pristup netu, nisam mogao vjerovati.

 Igrao mjesec dana na prvoj verziji AMD 2020 i nadogradio na drugu verziju prije par dana i ne primjećujem probleme. Doduše kod mene je Avast, no nikada mi se nije desilo da je antivirus prijavio grafički driver kao prijetnju ili da su zbog nekog razloga došli u koliziju. Čudno mi da driveri rade na mojoj starijoj kartici, a da prave probleme baš na novijim serijama za koje su i izdani. 

Yippee ki-yay, motherfucker! :)
Poruka je uređivana zadnji put uto 7.1.2020 11:13 (boxer).
15 godina
offline
AMD Radeon Software Adrenalin Edition 2020 - Perfo

Novi sam vlasnik xr5700xt i novi sam u AMD klubu. Prilikom igranja BF V smrzne mi se PC, monitor izgubi signal i pomaže samo reset. Ugl lakse mi je da nisam jedini. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Radeon Software Adrenalin Edition 2020 - P

eto isto kupio sam cim je došla sapphire nitro plus rx5700xt.i isto tako citam na bugu, o novom tom software i uđem lijepo u stari software,i updata se novi taj 2020,i kada se instalirao uđem u postavke novoga software. i dok sam mrdao po postavkama,prvo obavjesti od windowsa,eror kao nije kontabilan software s windowsima,koristim windows10 pro64 bit.a potom mi se poceo, ukljucivati i esetnod internet securiti,stalno mi izbacuje prozor da je blokirao adresu i tako stalno kad kod udem u software,i od jedno mi se ugasi zacrni zaslon.nista ja ponovo ukljucim comp,ono kod ocitavanja  mi zaplavi ekran i ispiše se greška u ocitavanju windowsa.ja ga opet upalim nista,odem u bios uredim defolt tj resetiram uredim boot,ono opet isto,onda mi trazio resetiranje windowsa,pa poravak s cd ili sto vec.pa sam googlao da pronadem program za poravak windowsa .ono sto sam nasao mors da se registriras ili,probno ali to nije to.Pa sam morao nove windowse.i opet jovo nanovo,opet instaliram AMD i opet isto sranje,vratim na staru verziju 19.12 i opet isto igram igricu i samo mi zacrni displej za poluditi i sad mi nudi verziju 20,1.2 i kaj sad da ju povucem ili ne ne znam

13 godina
offline
Re: AMD Radeon Software Adrenalin Edition 2020 - P
ivanec kaže...

Novi sam vlasnik xr5700xt i novi sam u AMD klubu. Prilikom igranja BF V smrzne mi se PC, monitor izgubi signal i pomaže samo reset. Ugl lakse mi je da nisam jedini. 

 iskreno i meni se to dogada s istom igrom..

14 godina
offline
AMD Radeon Software Adrenalin Edition 2020 - Perfo

Zadnji update mi je popravio doživljaj igranja. TC2 je zapinjala na 19 sad na 2020 nema toga. 

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
AMD Radeon Software Adrenalin Edition 2020 - Perfo

Ma kaos

Al dobro je, nismo sami. Ima nas puno :)

Daj zamisli da samo ti imaš taj problem. Ovak je lakše

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice