AMD na CES-u 2020 - Prvi Ryzeni 4. generacije, 64-

poruka: 26
|
čitano: 7.196
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "AMD na CES-u 2020 - Prvi Ryzeni 4. generacije, 64-".
16 godina
neaktivan
offline
AMD na CES-u 2020 - Prvi Ryzeni 4. generacije, 64-

Izvrsno za potrosace, zdrava konkurencija cini cuda.

 

 
2 1 hvala 0
10 godina
offline
AMD na CES-u 2020 - Prvi Ryzeni 4. generacije, 64-

Znaci kad se uracuna tecaj, marze, shipping, pdv kod nas onda bi 3990X mogo doci za nekih 36000 kn.
Nije jeftino ali s obzirom koko kosta Intelova konfiguracija i to manjh performansi ispadne bagatela ovaj od AMDa :).

--- Lewis --- www.ram-studio.hr --- Skype: lewis3d ---
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
online
AMD na CES-u 2020 - Prvi Ryzeni 4. generacije, 64-

Iznenađenje za kraj Ryzen Tredripaner 3990X, ali to nije nikakvo iznenađenje upravo suprotno to je i očekivano.

 

Taj proc je najavljen prije par mjeseci, dakle to je onako ostavljeno kao zadnje ili lansiranje navedenog modela procesora.U određenom trenutku prvo predstaviš/lansiraš najbitniji proizvod, a za kraj ostaviš paradiranje snagom ili nadmoči onako kao ogroman Paunov rep.

 

 

 

Zelenaš je onako paradni Profi mač nadmoči, jer je realno namjenjen za neusporedivo uži krug kupaca ili za ozbiljnu Profi upotrebu.VFX CGI filmašima, njima Single Socket zelenaš znači onako kao budali tri šamarčine.

 

 

Glavno AMD CES 2020 predstavljanje/lansiranje, ili najbitniji proizvod za široke mase kupaca su Renoir APU Mobile procesori.

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Poruka je uređivana zadnji put uto 7.1.2020 17:07 (rambox).
Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
online
AMD na CES-u 2020 - Prvi Ryzeni 4. generacije, 64-

Iscurilo je to već davno ... ova slika se pojavila već početkom 11. mjeseca.

 

Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
AMD na CES-u 2020 - Prvi Ryzeni 4. generacije, 64-

Intel je isto blizu brojke 64... Po broju iteracija Skylake arhitekture

Freak Show Inc.
 
35 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: AMD na CES-u 2020 - Prvi Ryzeni 4. generacije,
NixHR kaže...

Izvrsno za potrosace, zdrava konkurencija cini cuda.

 

 Po meni tu nema konkurencije više. AMD ih pojede u svemu.

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD na CES-u 2020 - Prvi Ryzeni 4. generacije,
Friday kaže...

Intel je isto blizu brojke 64... Po broju iteracija Skylake arhitekture

 Ili broju pluseva iza 14nm

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
4 godine
protjeran
offline
AMD na CES-u 2020 - Prvi Ryzeni 4. generacije, 64-

Ybte Amd zaostatak od 10g misli nadoknaditi u 2g

Moj PC  
4 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD na CES-u 2020 - Prvi Ryzeni 4. generacije,
I ja se veselim napokon jeftinijem intelu :)
Moj PC  
1 3 hvala 0
12 godina
offline
AMD na CES-u 2020 - Prvi Ryzeni 4. generacije, 64-

I sad imaš jeftinih Intela.

 
1 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: AMD na CES-u 2020 - Prvi Ryzeni 4. generacije,
BlueMax kaže...

I sad imaš jeftinih Intela.

 Ima da ali ih nitko ne zeli, svi oce i7+++

8700 za 2600kn , K model za 3300kn 9900k za 4500

14 godina
offline
Re: AMD na CES-u 2020 - Prvi Ryzeni 4. generacije,
BlueMax kaže...

I sad imaš jeftinih Intela.

 Celeron, Pentium ili neki i3. Realno nije neka ponuda. Al ih ima, tu si u pravu.

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
12 godina
neaktivan
offline
AMD na CES-u 2020 - Prvi Ryzeni 4. generacije, 64-

Ja sam oduševljen mobilnim Ryzenima. Puno veća snaga uz puno manju potrošnju. I grafika bi trebala biti još jača. I što je najvažnije puno najavljenih uređaja od OEM proizvođača. A napokon će to biti odlični uređaji koji ni po čemu neće zaostajati za konkurencijom. U do sada predstavljenim laptopima svi podržavaju WiFi 6, LPDDR4X, i sve ostalo što ima i konkurencija. A dobar posao je što su najavili i mobilne grafe iz RX 5000 serije.

 
1 0 hvala 0
16 godina
online
Re: AMD na CES-u 2020 - Prvi Ryzeni 4. generacije,
x18x05x kaže...
BlueMax kaže...

I sad imaš jeftinih Intela.

 Celeron, Pentium ili neki i3. Realno nije neka ponuda. Al ih ima, tu si u pravu.

 Žuti preskupi otpad, a konkurencija/Atlonac ne košta niti 50$ pa ti dalje računaj na Kineskom digitronu.

 

https://www.amazon.co.uk/AMD-Athlon-Processor-Radeon-Graphics/dp/B0815JGFQ8/ref=sr_1_1?keywords=AMD+Athlon+3000G&qid=1578431852&s=computers&sr=1-1

 

Kaj se tiče zelenaša da moš mislit, 4/4 zelenaš za 85$ vs AMD 6/12 čudak za istu lovu.

 

https://www.amazon.com/Intel-i3-9100F-Desktop-Processor-Graphics/dp/B07R7Q3JZH/ref=sr_1_1?keywords=Intel+Core+i3-9100F&qid=1578432052&s=electronics&sr=1-1

 

https://www.amazon.com/AMD-Processor-Wraith-Stealth-YD1600BBAFBOX/dp/B07XTQZJ28/ref=sr_1_2?m=A1K79P9EE4OAFI&marketplaceID=ATVPDKIKX0DER&qid=1578431549&s=merchant-items&sr=1-2

 

https://www.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-procesori-opa-tema/249569.aspx?page=557&jumpto=6048808&sort=asc&view=flat

 

Ima i septičkih jama, ali to ne znači da moraš bit bilo gdje u njihovoj okolici.

 

 

 

 

 

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
8 godina
offline
AMD na CES-u 2020 - Prvi Ryzeni 4. generacije, 64-

Mislim prosto je nevjerojatno da firmetina poput Intela, s prihodima duplo većim od recimo TSMC-a, oko 50x većim od AMDa, se uspije dovest u ovakvu situaciju. Praktički zapeli na 14nm dok recimo TSMC već ove godine kreće s isporukom 5nm waffera za Apple. Međutim da TSMC nije ovako grabio naprijed, tj. da je AMD morao još neko vrijeme ostati na GF-ovih(finalnih?!) 12nm, bome totalno druga priča bi bila.. ovako je AMD dobio na performansama i skalabilnosti, iako trebalo se znati snaći u ponuđenoj situaciji pa odlučit se na chiplet dizajn.

Žao mi je što sinoć nije bilo niti riječi o Zen 3, iako je već spreman, al očito je prerano jer treba nastavit s dobrom prodajom Zen 2, a trica ostaje kao joker u rukavu. Ali stvarno zvuči predobro: jedan 8-jezgreni CCD, sve jezgre zajednički L3 cache, inter-core latencije bolje nego na 9900k, avg. 17% veći IPC, 7nm+ EUV itd.

 

Jedino grafički dio je malo kritičan, jer nvidia na 12nm nudi približno istu efikasnost kao AMD sad na 7nm, tako da kad se nvidia prešalta na 7nm bome će bit dosta gadno..

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.1.2020 22:56 (Kaby).
Moj PC  
4 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD na CES-u 2020 - Prvi Ryzeni 4. generacije,
Kaby kaže...

Mislim prosto je nevjerojatno da firmetina poput Intela, s prihodima duplo većim od recimo TSMC-a, oko 50x većim od AMDa, se uspije dovest u ovakvu situaciju. Praktički zapeli na 14nm dok recimo TSMC već ove godine kreće s isporukom 5nm waffera za Apple. Međutim da TSMC nije ovako grabio naprijed, tj. da je AMD morao još neko vrijeme ostati na GF-ovih(finalnih?!) 12nm, bome totalno druga priča bi bila.. ovako je AMD dobio na performansama i skalabilnosti, iako trebalo se znati snaći u ponuđenoj situaciji pa odlučit se na chiplet dizajn.

Žao mi je što sinoć nije bilo niti riječi o Zen 3, iako je već spreman, al očito je prerano jer treba nastavit s dobrom prodajom Zen 2, a trica ostaje kao joker u rukavu. Ali stvarno zvuči predobro: jedan 8-jezgreni CCD, sve jezgre zajednički L3 cache, inter-core latencije bolje nego na 9900k, avg. 17% veći IPC, 7nm+ EUV itd.

 

Jedino grafički dio je malo kritičan, jer nvidia na 12nm nudi približno istu efikasnost kao AMD sad na 7nm, tako da kad se nvidia prešalta na 7nm bome će bit dosta gadno..

 Pogledaj si dionicu Intela, tvrtka ima jednu od najvecih vrijednosti u svojoj povijesti od 256 milijardi dolara, nije da ih je pad prodaje procesora za PC nesto previse uzdrmao. Intel vecinu novca okrece na Internet of things rjesenjima, serverskim rjesenjima, cloud computingu, i sl. sektorima. Njima prodaja procesora za PC dodje kao slag na tortu, ako ide super, ako ne ide, nije big deal, a to se vidi i po prihodima i zaradi koju imaju,a koja je izuzetno jaka! 

Tako da uzlet AMD-a nece Intelu kratkorocno preivse nastetiti, ali dugorocno bi mogao ako ne pocnu inovacije i napredak... 

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.1.2020 0:39 (=XFX=PlayHard).
10 godina
offline
AMD na CES-u 2020 - Prvi Ryzeni 4. generacije, 64-

Veseli me da je AMD napokon zagrizao u tržište koje je meni najbitnije (mobilni cpu/apu), tako da sada stvarno mogu birati kod sljedeće kupovine laptopa. Nadam se da će i mobilni cpu biti jeftiniji od intela i srušiti (barem malo) cijene laptopa. 8/16 CPU-i izgledaju odlično, a kako amd grabi naprijed vjerujem da druge godine možemo očekivati i više jezgri. Nadam se da će intel uskoro uspjeti uzvratiti pa da imamo finu zdravu konkurenciju na dobrobit svih.

Samomrzeći hrvat
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD na CES-u 2020 - Prvi Ryzeni 4. generacije,
Kaby kaže...

 

Jedino grafički dio je malo kritičan, jer nvidia na 12nm nudi približno istu efikasnost kao AMD sad na 7nm, tako da kad se nvidia prešalta na 7nm bome će bit dosta gadno..

AMD ima zrnce nizu efikasnost od starog 16nm Pascala... 

14 godina
offline
Re: AMD na CES-u 2020 - Prvi Ryzeni 4. generacije,
Kaby kaže...

Mislim prosto je nevjerojatno da firmetina poput Intela, s prihodima duplo većim od recimo TSMC-a, oko 50x većim od AMDa, se uspije dovest u ovakvu situaciju. Praktički zapeli na 14nm dok recimo TSMC već ove godine kreće s isporukom 5nm waffera za Apple. Međutim da TSMC 

U kakvu situaciju? Doveli su se u situaciju da imaju prihode daleko veće od TSMC-a i AMD-a. Možda baš zato što su "zapeli" na 14nm. Ne znamo sve detalje, ali pretpostavljam da su izračunali da im se ovako više isplati. Čak nema opasnosti niti od antitrustovskih zakona, a konkurencija zarađuje kikiriki.

12 godina
offline
AMD na CES-u 2020 - Prvi Ryzeni 4. generacije, 64-

Lijepo je vidjet da Amd ide u dobrom smijeru , 3550h se nije bas dobro pokazao bottlenecka 1660 i rx5500m u nekolicini naslova ...Performance tuning nije moguc na ryzenima jos..4800h 8c/16t 45w je zasad boom ali ne treba overhypat jer 4600h 6/12 je standard koji ce biti u vecini sistema.Kao sto je vecina reka nesto tipa intel NUC od strane amd bi bio pun pogodak.A sto se tice gaming laptop prvo neka naprave bolji dizajn jer tu imaju svi jedan veliki problem amd,intel ,nvidia.Mogao bi cijelu stranu ispisat ali mi  se ne da i nije tema.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: AMD na CES-u 2020 - Prvi Ryzeni 4. generacije,
jozef kaže...

U kakvu situaciju? Doveli su se u situaciju da imaju prihode daleko veće od TSMC-a i AMD-a. Možda baš zato što su "zapeli" na 14nm. Ne znamo sve detalje, ali pretpostavljam da su izračunali da im se ovako više isplati. Čak nema opasnosti niti od antitrustovskih zakona, a konkurencija zarađuje kikiriki.

S obzirom na resurse, iskustvo i s obzirom na to koliko su ovih godina grabili naprijed s litografijom, već sad su trebali imati spremne 5nm proizvode a ne tek mali uzorak 10nm koje zbog očito visoke cijene proizvodnje trenutno mogu utrpati samo u one najskuplje artikle, bez obzira što performanse u globalu i nisu baš bolje.(uz isti TDP perf. su iste, jedino je takt niži)

Dakle nova arhitektura s 18% boljim IPC-om na 10nm nije ništa brža od stare arh. na 14nm, naravno pri istom TDP-u.

14 godina
offline
Re: AMD na CES-u 2020 - Prvi Ryzeni 4. generacije,
Kaby kaže...
jozef kaže...

U kakvu situaciju? Doveli su se u situaciju da imaju prihode daleko veće od TSMC-a i AMD-a. Možda baš zato što su "zapeli" na 14nm. Ne znamo sve detalje, ali pretpostavljam da su izračunali da im se ovako više isplati. Čak nema opasnosti niti od antitrustovskih zakona, a konkurencija zarađuje kikiriki.

S obzirom na resurse, iskustvo i s obzirom na to koliko su ovih godina grabili naprijed s litografijom, već sad su trebali imati spremne 5nm proizvode a ne tek mali uzorak 10nm koje zbog očito visoke cijene proizvodnje trenutno mogu utrpati samo u one najskuplje artikle, bez obzira što performanse u globalu i nisu baš bolje.(uz isti TDP perf. su iste, jedino je takt niži)

Dakle nova arhitektura s 18% boljim IPC-om na 10nm nije ništa brža od stare arh. na 14nm, naravno pri istom TDP-u.

 Mi kad diskutiramo, ko da s ogranicenima diskutiramo.. pa nitko ne kaze da intel ne treba biti bolji, kamo srece da su vec na 7nm i da imaju 10 puta bolje procesore nego danas. Govorimo ti sa njihove poslovne pozicije da njih PC procesori ne diraju preivse, ako ne vjerujes, skini si njihova zadnja tri finacijska izvjesca pa pogledaj ako uopce znas citat finacijska izvjesca. Prihodi im rastu, zarada im raste, ali kazem... nece to tako moci dugo, AMD grabi velikim koracima narprijed sa Lisom Su, zenska je cudo! Dionica je malo je rec brutalna zadnjih godinu-dvije! 

8 godina
offline
AMD na CES-u 2020 - Prvi Ryzeni 4. generacije, 64-

Šta mene briga za njihovu poslovnu poziciju? S obzirom da imaju top resurse i da su do sad imali top proizvode naravno da sam očekivao da će tako nastavit i dalje, ali očito ne.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: AMD na CES-u 2020 - Prvi Ryzeni 4. generacije,
=XFX=PlayHard kaže...
Kaby kaže...
jozef kaže...

U kakvu situaciju? Doveli su se u situaciju da imaju prihode daleko veće od TSMC-a i AMD-a. Možda baš zato što su "zapeli" na 14nm. Ne znamo sve detalje, ali pretpostavljam da su izračunali da im se ovako više isplati. Čak nema opasnosti niti od antitrustovskih zakona, a konkurencija zarađuje kikiriki.

S obzirom na resurse, iskustvo i s obzirom na to koliko su ovih godina grabili naprijed s litografijom, već sad su trebali imati spremne 5nm proizvode a ne tek mali uzorak 10nm koje zbog očito visoke cijene proizvodnje trenutno mogu utrpati samo u one najskuplje artikle, bez obzira što performanse u globalu i nisu baš bolje.(uz isti TDP perf. su iste, jedino je takt niži)

Dakle nova arhitektura s 18% boljim IPC-om na 10nm nije ništa brža od stare arh. na 14nm, naravno pri istom TDP-u.

 Mi kad diskutiramo, ko da s ogranicenima diskutiramo.. pa nitko ne kaze da intel ne treba biti bolji, kamo srece da su vec na 7nm i da imaju 10 puta bolje procesore nego danas. Govorimo ti sa njihove poslovne pozicije da njih PC procesori ne diraju preivse, ako ne vjerujes, skini si njihova zadnja tri finacijska izvjesca pa pogledaj ako uopce znas citat finacijska izvjesca. Prihodi im rastu, zarada im raste, ali kazem... nece to tako moci dugo, AMD grabi velikim koracima narprijed sa Lisom Su, zenska je cudo! Dionica je malo je rec brutalna zadnjih godinu-dvije! 

  da trenutni profit margin je huge, ali... U intelu je panic mode do daske. Ogromni ugovori sa mega klijentima se nisu produzili po ocekivanju i vlada mali kaos. I veci od intela padali. U igri im iz raznih razloga nije ubigri rentanje proizvodnog procesa od taiwanaca. Ova godina je make it or break it da uspiju napravit profitne yieldove na manjim nm. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 9.1.2020 12:57 (Baldrick76).
16 godina
offline
Re: AMD na CES-u 2020 - Prvi Ryzeni 4. generacije,
Kaby kaže...

Šta mene briga za njihovu poslovnu poziciju? S obzirom da imaju top resurse i da su do sad imali top proizvode naravno da sam očekivao da će tako nastavit i dalje, ali očito ne.

 A ti misliš da je njih briga za tebe koji pridonosiš manje od 10^-n, gdje n teži u beskonačnost. Planovi u tvrkama se rade dugoročno i to što su oni izračunali im očigledno ide u računicu.

8 godina
neaktivan
offline
Re: AMD na CES-u 2020 - Prvi Ryzeni 4. generacije,

  

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice