AMD Athlon 200GE - Beba Ryzen

poruka: 8
|
čitano: 4.449
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "AMD Athlon 200GE - Beba Ryzen".
14 godina
offline
AMD Athlon 200GE - Beba Ryzen

Denis,

 

Možda da korigiraš ocjenu za overklokiranje jer je bilo novih developmenta u međuvremenu:

 

 
7 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
AMD Athlon 200GE - Beba Ryzen

Bas sam jucer citao o tome, i sad je pitanje dali ce i ostali proizvodjaci to omoguciti.

 

AMD je priopcio da oni taj CPU sluzbeno ne podrzavaju kao OC sa mnoziteljem,

makar njihov AGEISA to i omogucava - dakle mogu to i onemoguciti kod novije verzije,

ili ostaviti omoguceno - to ovisi o AMD-u.

 

E sad, moguce je da svatko rucno svoj BIOS moda i ubaci bas tu verziju AGEISA-e,

i trebalo bi naravno raditi. I na 3.8GHz je to stvarno mala zvjer.


Mogao bi se preimenovati u 200GEX.

Moj PC  
7 0 hvala 0
7 godina
offline
AMD Athlon 200GE - Beba Ryzen

"Anodiziranje, navodno, pomaže pri prijenosu toplinske energije s hladnjaka na zrak. "

 

To je točno.

Hladnjak dio toplinske energije predaje u okolinu i radijacijom, i ukoliko bi njegova površina bila apsolutno crna, predao bi čak 25% toplinske energije radijacijom.

A termalna emisivnost (ili kak već to nazivaju) je, jasno, zapravo i najveća kod crne boje, pa zato i je tak.

I još, dodatno, taj sloj oksida koji se formira prilikom anodiziranja je znatno stabilniji i ima postojaniju toplinsku vodljivost u odnosu na normalni oksid koji nastaje na hladnjaku, pa i to dodatno pomaže.

 

 

Kruha i igala...
 
8 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Athlon 200GE - Beba Ryzen
Lisac1606 kaže...

Denis,

 

Možda da korigiraš ocjenu za overklokiranje jer je bilo novih developmenta u međuvremenu:

 

sve 5, no jos nije jasno da li je rijec o privremenom exploitu na novim MSI BIOS-ima, ili novi feature 

 

osim toga, da bi radio OC i dalje trebas imat plocu sa B ili X chipsetom, ne radi na najjeftinijim A320 plocama

 

znaci treba ti skuplja ploca, a i sam stock cooler koji dolazi uz 200GE je los - znaci treba ti mozda i drugi cooler

 

kad sve zbrojis, bolje je uzet R3 2200G, koji je pravi 4c, vise cache-a, visi b.clock+turbo (nije toliko bitno ak mislis OC), ima bolju int. grafu, ima vise PCIe staza za diskretnu graficku, dolazi sa boljim coolerom... 

 

Čitatelj kaže...

Mogao bi se preimenovati u 200GEX.

po novoj AMD nomenklaturi "power sufiksi" E i X ne mogu stajat istovremeno, E je "low power desktop", X je "high performance, with XFR" 

 

osim toga 200GE nema turbo, a samim time ni XFR... tako da :D

 

 

 

vezano za ovo gore sa MSI plocama i najnoviji BIOS: osim podrske za 200GE OC,

 

novi BIOS-i omogucuju instalaciju Windowsa 7 na Raven Ridge procesorima. 

 

(za one koji ne znaju Win7 instalacija je pucala sa BSOD odma u startu na Raven Ridge procesorima)

Poruka je uređivana zadnji put pon 3.12.2018 10:28 (nathan.fake).
11 godina
protjeran
offline
AMD Athlon 200GE - Beba Ryzen

Ovo u usporedbi sa i3 (pričamo o omjeru cijena/performanse) je beštija.

 

AMD nije mrtav, samo neka rade ovakve genijalne stvari sa nas smrtnike i nitko sretniji od mene.

https://www.youtube.com/user/ddokmanic
Moj PC  
6 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Athlon 200GE - Beba Ryzen
Jarvan kaže...

Ovo u usporedbi sa i3 (pričamo o omjeru cijena/performanse) je beštija.

Da, u usporedbi sa i3 od prije 2 god i vise... 

 

novi i3 su 4c/4t, znaci nisu ista klasa kao 200GE, nego bi ih trebo usporedit sa Ryzen 3

 

ovo je u rangu novih Pentium Gold i Celeron procosora

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Athlon 200GE - Beba Ryzen
Jarvan kaže...

Ovo u usporedbi sa i3 (pričamo o omjeru cijena/performanse) je beštija.

 

AMD nije mrtav, samo neka rade ovakve genijalne stvari sa nas smrtnike i nitko sretniji od mene.

Ovo se usporedjuje s pentiumima i celeronima a ne sa i3... Pentium g5400 je cca 150kn skuplji ali su mu i cpu perfomanse cca. 20% iznad athlona...

Poruka je uređivana zadnji put pon 3.12.2018 11:52 (ansha).
7 godina
offline
Re: AMD Athlon 200GE - Beba Ryzen
Lisac1606 kaže...

Denis,

 

Možda da korigiraš ocjenu za overklokiranje jer je bilo novih developmenta u međuvremenu:

 

 haha, b450 gaming pro carbon ac je u posjedu, još samo da nabavim athlona 200ge i mogu zajebati amd... hahaha ... a ryzena 5 2600 ću baciti psima ... msijeve b450/x470 ploče skuplje od proca će kupiti vlasnici tog athlona?

ravna zemlja i šupalj mjesec
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice