8000 inženjera za novi TSMC-ov centar za istraživa

poruka: 10
|
čitano: 3.293
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "8000 inženjera za novi TSMC-ov centar za istraživa".
15 godina
offline
8000 inženjera za novi TSMC-ov centar za istraživa

Vjerojatno su mislili na građevinske inženjere: "Bolan, dobac' lopatu, tu zidamo za glavni štancator onijeh čipseva"

Idi i radi nešto korisno!
 
0 3 hvala 0
12 godina
offline
8000 inženjera za novi TSMC-ov centar za istraživa

Nova tvornica 19,5 milijardi američkih dolara + 8000 novih inzinjera. Ovo je bome zestoko ulaganje u R&D. Bas me zanima na koliko su procijenili ROI.

Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
online
8000 inženjera za novi TSMC-ov centar za istraživa

Ako zavrsim ovo strojarstvo (proizvodno), posao u AMDu il TSMCu bio dream come true tren. 

Apoc
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: 8000 inženjera za novi TSMC-ov centar za istra

Nije mi baš jasno šta bi s bilo kakvim strojarstvom mogao raditi u AMDu, osim održavati im stolice, prozore, pokretne stepenice i slično. Možda misliš u GlobalFoundries?

9 godina
neaktivan
offline
Re: 8000 inženjera za novi TSMC-ov centar za istra
bugovac222 kaže...

Nije mi baš jasno šta bi s bilo kakvim strojarstvom mogao raditi u AMDu, osim održavati im stolice, prozore, pokretne stepenice i slično. Možda misliš u GlobalFoundries?

 U AMD ne, ali TSMC ili GloFo da. Ali Ne vidim kako ti ne vidiš strojarstvo u AMD, pa to je osnovna radna snaga uz inženjere elektrotehnike, samo druga specijalizacija.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Poruka je uređivana zadnji put pon 4.11.2019 16:55 (JozoBozo121).
4 godine
protjeran
offline
Re: 8000 inženjera za novi TSMC-ov centar za istra

Pa sam si napisao u AMD ne, pa me onda pitaš kako ne u AMD....nemam pojma šta bi radio u AMDu sa strojarstvom. Ako znaš napiši.

16 godina
offline
8000 inženjera za novi TSMC-ov centar za istraživa

Gledao sam baš neki dan... koliko mi to smanjenje procesne tehnologije uzimamo zdravo za gotovo. Mislim da ne postoji na svijetu ništa na tako naprednom stupnju razvoja - ni fuzijski reaktor, ni LHC, ni ISS..


EUV Lithografija:
https://spectrum.ieee.org/semiconductors/nanotechnology/euv-lithography-finally-ready-for-chip-manufacturing

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Moj PC  
11 0 hvala 0
8 godina
offline
8000 inženjera za novi TSMC-ov centar za istraživa

umjesto da se bave životnobitnim temama o ustašama i partizanima, oni ulažu u budućnost. amateri.

 
7 0 hvala 0
15 godina
offline
8000 inženjera za novi TSMC-ov centar za istraživa

evo i prvih rezultata istraživanja: 3nm je nepobitno i u apsolutnim vrijednostima čak za 2nm manje od 5nm a dvostruko od toga u odnosu na 7nm.  eo, moj haswell s 22nm sakrio se ispod noctue od stida. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put uto 5.11.2019 13:58 (Ajar).
Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: 8000 inženjera za novi TSMC-ov centar za istra
overhaul kaže...

Gledao sam baš neki dan... koliko mi to smanjenje procesne tehnologije uzimamo zdravo za gotovo. Mislim da ne postoji na svijetu ništa na tako naprednom stupnju razvoja 
* * * 

Da baš, neki dan sam o tome pisao. Najsavremeniji tehnološki proces, toliko savršen da je za nepojmit, a opet se ne zna što uzrokuje tačno da jedan CPU radi npr. na 3.3 GHz a drugi na 3.5 GHz, a jedan za drugim na proizvodnoj traci.

 

Ajar kaže...

evo i prvih rezultata istraživanja: 3nm je nepobitno i u apsolutnim vrijednostima čak za 2nm manje od 5nm a dvostruko od toga u odnosu na 7nm.  eo, moj haswell s 22nm sakrio se ispod noctue od stida.

Taj Haswell sam nebrojno puta rekao da je dragulj u svijetu CPU-a. Ne znam kakvi su novi Pentiumi sa HT-om. Tko ga nije probao, ne zna o kakvom je CPU riječ i onda se ne slaže sa činjenicama.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice